Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused erinevate õnnetuste ja maailma konfliktikollete teemal vol. 2 (Venemaa agressioon ja Vene-Ukraina sõda) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 273, 274, 275 ... 354, 355, 356  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.09.2025 11:40:53 vasta tsitaadiga

Ma ei mõista miks peab minema nullist ehk praegusest "jutuajamisest" kohe allatulistamiseni?
Politsei kui ta läheb seaduserikkujat kinni pidama ei kasutada ainult kahte äärmust - rääkimist või tulirelva.

Nende kahe vahel on hulga samme mida saaks astuida. Näiteks sihikule võtmine lääne hävitajatete või õhutõrje poolt (nö lock on Top Gun filmist). Hoiatuslasu tegemine maa-õhk või õhk-õhk raketiga jne.
Neid valikuid on mitmeid. Lääs peab õppima ära kuidas samamoodi eskaleerida. Esimene kord võetakse sihikule. Teine kord tehakse hoiatuslask ja kui järgneb kolmas kord, siis tulistatakse alla.

Miks ainult verelased kui tuumariik tohib eskaleerida, aga NATO kui tuumaallianss ei tohi eskaleerida?

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 12:10:38 vasta tsitaadiga

https://www.delfi.ee/artikkel/120404959/margus-tsahkna-vene-havitajate-alla-laskmine-oleks-sisuliselt-tahendanud-sojalist-konflikti

Nojah, Narva kaitsmine tähendaks samuti sõjalist konflikti, Tartu kaitsmine ja Tallinna ning Kuressaare.
Seega parem ärme teegi midagi, eks. Muidu äkki tekib veel konflikt. icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 12:27:18 vasta tsitaadiga

Praegu ei tehtud midagi siis? Nato ei läinud vastu? Ei näidand et on kohal ja kaitses?
Oleks pidand alla laskma ja siis suuna moskva peale võtma?

_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 12:52:52 vasta tsitaadiga

iir kirjutas:
Praegu ei tehtud midagi siis? Nato ei läinud vastu? Ei näidand et on kohal ja kaitses?
Oleks pidand alla laskma ja siis suuna moskva peale võtma?


Ja mida siis nii väga tehti, lennati juurde, lehvitati kabiiniaknast, et poisid kas olete eksinud ja tuldi tagasi. icon_lol.gif
Selle asemel oleks võinud, kohale lennata ja paar Sidewinderit teele panna.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 12:55:33 vasta tsitaadiga

tsitaat:
US President Donald Trump has warned that there “could be big trouble” after three Russian MiG-31 fighter jets penetrated Estonian airspace in what Tallinn called the most brazen breach of its borders since the war in Ukraine began.

https://estonianworld.com/security/trump-warns-of-big-trouble-after-russian-jets-violate-estonian-airspace/


Ta ei tee mitte midagi.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 13:00:05 vasta tsitaadiga

Vähesed korrad, kui homsemehega nõustun - oleks võinud veidi muskleid näidata ja venkusid ahistada. Kasvõi juba sabas lendamise ja sihikute lukustamisega. Venkud ise on teinud rahvusvahelises õhuruumis NATO riikide pommitajate ja hävitajate puhul näiteks ohtlikke manöövreid, lennanud ülilähedalt mööda. Miks mitte vastata samaga? Hea võimalus. Eriti, kui arvestada, et tüübid laiasid juba NATO liikmesriigi, mitte rahvusvahelises õhuruumis.
SKG kirjutas:
tsitaat:
US President Donald Trump has warned that there “could be big trouble” after three Russian MiG-31 fighter jets penetrated Estonian airspace in what Tallinn called the most brazen breach of its borders since the war in Ukraine began.

https://estonianworld.com/security/trump-warns-of-big-trouble-after-russian-jets-violate-estonian-airspace/


Ta ei tee mitte midagi.

Miks peaks ta üldse midagi tegema? Eriti, kui Eesti poolt ei tule mingit jõulisemat vastust peale noodi.
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 13:22:11 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Venkud ise on teinud rahvusvahelises õhuruumis NATO riikide pommitajate ja hävitajate puhul näiteks ohtlikke manöövreid, lennanud ülilähedalt mööda. Miks mitte vastata samaga?
Läänes on piloodi elul mingi väärtus. Ei võeta niisama riske.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 13:26:39 vasta tsitaadiga

Plin500 kirjutas:
Lasin chatgptl analüüsida praegust olukorda:

tsitaat:
0–2 aastat (2025–2027) – ettevalmistav periood

Venemaa jätkab survet Ukrainas ja kulutab Läänt ära – rohkem sabotaaži Euroopas, võimalikke “hallala” intsidente Balti riikides või Soomes.

Hiina kasvatab sõjalist võimekust ja “harjutab” Taiwani blokaadi (õppused, kaubalaevade peatumine, õhuruumi rikkumised).

Iraan tugevdab oma positsioone Lähis-Idas (näiteks Süürias ja Liibanonis) ja jätkab USA sidumist Iisraeliga.

Põhja-Korea positsioneerib end “võimaliku tulevase partnerina”, suurendades tuumakatsetusi.

👉 Eesmärk: Lääs peab pidevalt olema valvel ja kulutama ressursse.


3–5 aastat (2027–2030) – suur riskiaeg

Putin – tema tervis ja vanus viitavad, et kui ta tahab saavutada midagi NATO suhtes, siis ta ei saa oodata kauem kui 2030. Enne seda võib tulla eskalatsioon Balti regioonis (hübriidrünnak või piiratud rünnak, et testida NATO ühtsust).

Xi – Hiina strateegid ise on öelnud, et “keskaeg” Taiwani küsimuses on 2027 (PLA 100. aastapäev). Seega on üsna tõenäoline, et järgmise 5 aasta jooksul üritatakse vähemalt osalist blokaadi või piiratud dessanti.

Iraan võib kasutada seda akent, et avada teine rinne Iisraeli vastu, teades, et USA on seotud kahepoolse kriisiga Euroopas ja Aasias.

Põhja-Korea võib olla “joker” – kas lihtsalt ähvardav või päriselt alustab konflikti Lõuna-Koreaga, kui USA fookus on hajutatud.

👉 See periood (2027–2030) on kõige ohtlikum aktsioonide kuhjumiseks.


Ühtib väga enda mõtetega. Aeg on praegu pigem Venemaa ja Hiina kahjuks, mõistlik on see eskalatsioon ette võtta pigem varem kui hiljem. Ainuke probleem tundub Putini jaoks olevat pigem see, et Ukraina sõdib edasi ning praegu avada läänerinne oleks ilmselge enesetapp. Lisaks on mängus nüüd Soome ja Rootsi. Hiina samaaegna rünnak Taiwanile viiks USA tähelepanu eemale ning Põhja-Korea võimalik eskalatsioon oma piirkonnas L-K või Jaapani vastu oleks järjekordne probleem Läänele.

Kui nii kaugele jõuaksime, siis võiksime juba tituleerida WW3'e algust.


2027 Putler mingi suuremat sõda NATO vastu küll ei alusta.
Ukraina sõda veel niipea ei lõppe ja peale seda peavad nad alustuseks haavu lakkuma.


Etz kirjutas:
iir kirjutas:
Praegu ei tehtud midagi siis? Nato ei läinud vastu? Ei näidand et on kohal ja kaitses?
Oleks pidand alla laskma ja siis suuna moskva peale võtma?


Ja mida siis nii väga tehti, lennati juurde, lehvitati kabiiniaknast, et poisid kas olete eksinud ja tuldi tagasi. icon_lol.gif
Selle asemel oleks võinud, kohale lennata ja paar Sidewinderit teele panna.


Ma esimese emotsiooni pealt ütleks ka, et oleks pidanud raisad alla tulistama.
Samas võib-olla ei oleks see siiski mõistlik olnud.
Prob on selles, et nad rikkusid õhuruumi, aga otseselt ei rünnanud. Meie võime ju teada, et 99,99% tõenäosusega see nii ei olnud, aga tibla propaganda võib seda nii serveerida, et neil vaesekestel tekkis tehnilisi probleeme ja eksisid ära ning kurjad eestlased lasid nad kohe alla selle asemel et õige suund kätte juhatada.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 13:28:41 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Betamax kirjutas:
Venkud ise on teinud rahvusvahelises õhuruumis NATO riikide pommitajate ja hävitajate puhul näiteks ohtlikke manöövreid, lennanud ülilähedalt mööda. Miks mitte vastata samaga?
Läänes on piloodi elul mingi väärtus. Ei võeta niisama riske.

Milliseid riske? Need hävitajad pole niisama lõbusõiduks mõeldud aparaadid ja piloodid pole Markose ning Raivose taolised amatöörid.
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 20.09.2025 13:32:47 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Ma ei mõista miks peab minema nullist ehk praegusest "jutuajamisest" kohe allatulistamiseni?
Politsei kui ta läheb seaduserikkujat kinni pidama ei kasutada ainult kahte äärmust - rääkimist või tulirelva.

Nende kahe vahel on hulga samme mida saaks astuida. Näiteks sihikule võtmine lääne hävitajatete või õhutõrje poolt (nö lock on Top Gun filmist). Hoiatuslasu tegemine maa-õhk või õhk-õhk raketiga jne.
Neid valikuid on mitmeid. Lääs peab õppima ära kuidas samamoodi eskaleerida. Esimene kord võetakse sihikule. Teine kord tehakse hoiatuslask ja kui järgneb kolmas kord, siis tulistatakse alla.

Miks ainult verelased kui tuumariik tohib eskaleerida, aga NATO kui tuumaallianss ei tohi eskaleerida?
Ja kuhu need raketid maanduma peaks?
Kuskil elumaja katusel nagu Poolas?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.09.2025 13:37:49 vasta tsitaadiga

Meil sood ideaalsed selle jaoks, ei jää jälgegi thumbs_up.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 13:39:08 vasta tsitaadiga

Jah, kes teab, mitu drooni meil seal soodes ja rabades veel võib vedeleda.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 13:41:28 vasta tsitaadiga

Ma näen et agendid on peakorterist juba juhised kätte saanud.
Ei tohi midagi teha, tuleb eskalatsioon, las lendavad ega nad ju ei rünnanud, äkki oli tehniline tõrge, jne… icon_neutral.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 20.09.2025 13:42:08 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
https://www.delfi.ee/artikkel/120404959/margus-tsahkna-vene-havitajate-alla-laskmine-oleks-sisuliselt-tahendanud-sojalist-konflikti

Nojah, Narva kaitsmine tähendaks samuti sõjalist konflikti, Tartu kaitsmine ja Tallinna ning Kuressaare.
Seega parem ärme teegi midagi, eks. Muidu äkki tekib veel konflikt. icon_rolleyes.gif

Venelastega peab rääkima venelaste keeles - "piloodid suitsetasid kokpitis ja üleüldine räige ohutusnõuete rikkumine oli venelaste poolel", "me aitasime eksinud pilootidel õige kursi leidmisega aga poisid olid jälle aviopiiritust joonud ning keerasid ette", "ükski meie lennuk polnud isegi lähedal, kõik muud nn. faktid on provokatsioon, meie oleme siin vaid rahu nimel"
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 13:42:57 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
Etz kirjutas:
https://www.delfi.ee/artikkel/120404959/margus-tsahkna-vene-havitajate-alla-laskmine-oleks-sisuliselt-tahendanud-sojalist-konflikti

Nojah, Narva kaitsmine tähendaks samuti sõjalist konflikti, Tartu kaitsmine ja Tallinna ning Kuressaare.
Seega parem ärme teegi midagi, eks. Muidu äkki tekib veel konflikt. icon_rolleyes.gif

Venelastega peab rääkima venelaste keeles - "piloodid suitsetasid kokpitis ja üleüldine räige ohutusnõuete rikkumine oli venelaste poolel", "me aitasime eksinud pilootidel õige kursi leidmisega aga poisid olid jälle aviopiiritust joonud ning keerasid ette", "ükski meie lennuk polnud isegi lähedal, kõik muud nn. faktid on provokatsioon, meie oleme siin vaid rahu nimel"


thumbs_up.gif icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 13:58:48 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Ma näen et agendid on peakorterist juba juhised kätte saanud.
Ei tohi midagi teha, tuleb eskalatsioon, las lendavad ega nad ju ei rünnanud, äkki oli tehniline tõrge, jne… icon_neutral.gif

See on huvitav fenomen tõesti. Need kõige suurema suuga tibladele molli andjad on järsku jube vaiksed või siis digimuutunud patsifistideks ja räägivad mingit kardinaalselt vastupidist juttu. Eks vist kerge põrgata, kui s*tt enda hoovis ventikasse ei lenda... icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 14:13:10 vasta tsitaadiga

Ei jää see esimeseks ega viimaseks korraks. Tuleb võtta türklased meie õhuruumi kaitsma.

Eks venemalased katseta aga 12 min on päris pikk aeg, eelmised korrad pole vist nii pikalt olnud.
Huvitav kuidas soomlased oleks reageerinud, kui need MiG'id oleks Helsingi peale sihi võtnud?

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 14:36:33 vasta tsitaadiga

Soomlased olid vist esimesena venkudel vastas, eejärel tulid alles Ämari itaallased.

Ma olen samuti seda meelt, et venelastega tuleb venelastele mõistetavas keeles rääkida ehk nad saavad aru ainult jõust. Ei pea kohe hävitajaid alla laskma. On igasuguseid muid variante, mida rakendada kas kohe (lennukite vastu) või veidi hiljem. Näiteks astuda mõne tundliku majandusliku tuiksoone peale ning vaadata, kas siga hakkab ruigama. Kui ei hakka, siis keerata vinti juurde. Aga sllise asja jaoks oleks vaja aliansi sisest ühtsust, mida hektel väga ei eksisteeri. Eesti võiks vähemalt piirigi kinni panna.

Samas, Türgi tõmbas lennuki alla ja tulemuseks ei olnud sõjaline konflikt, vaid tibla tõmbas kohe kõrvad pead ligi.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 14:40:28 vasta tsitaadiga

Joonis ka, kus piiririkkumine toimus:
https://www.err.ee/1609806906/kaitsevagi-avaldas-joonise-ohuruumi-rikkunud-lennukite-liikumistrajektooriga

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 15:35:36 vasta tsitaadiga

See oli siis juba neljas kord 2025 jooksul? Teeme ennustuse millal järgmine tuleb? icon_smile.gif
Huvitav kui kaua ollakse nõus neid piiriületusi taluma. ~350 milardit kümutatud varasid, nende kallale ei taheta minna. Tauruseid võiks demonstratiivselt Ukrainale saata vähemasti nüüd. Aga ilmselt ei tehta midagi.
Spoiler Spoiler Spoiler


---
tsitaat:
When we entered Turkey's airspace for 12 seconds, they shot our aircraft down.
We enter Estonia's airspace for 12 minutes and there's a meeting.

https://x.com/DarthPutinKGB/status/1969115643770241075
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 15:46:51 vasta tsitaadiga

MIG 31 läbib täiskiirusel 12 minuti jooksul 600 kilomeetrit icon_idea.gif

18. oktoobril 2003 sisenesid Ristna piirkonnast Eesti õhuruumi kaks Vene hävituslennukit (oletatavalt SU-27 tüüpi). Lennukid viibisid Eesti õhuruumis ca 20 minutit. Hävitajaid saatis piiri ületamata Vene õhuvaatluslennuk (oletatavalt A-50 tüüpi).
https://www.postimees.ee/1427531/eesti-suhtub-leebelt-oma-ohupiiri-rikkumistesse

«Venelaste A-50 nägi kenasti ära, mis, kus ja kuidas reageeris meie territooriumil nende hävitajate sissetungi peale,» ütles üks allikatest ajalehele. «See oleks tavaline luureoperatsioon, kuid hämmastav on Vene poole räigus, sest piltlikult öeldes lendasid nende hävitajad Toompea lossist ja Stenbocki majast kahe kilomeetri kauguselt mööda.»
http://www.virumaa.ee/ve-vene-luure-ja-havituslennukid-eesti-taevas/
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 15:50:30 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609806945/tarien-venemaa-testis-nato-piire

tsitaat:
Et Itaalia lennukid oleksid Vene lennukitest märkimisväärselt aeglasemad, Tarien ei nõustu. "Internetis leiduvate andmete põhjal saab igasugu muinasjutte teha. Tõepoolest, mingis väga erilises situatsioonis, kus Vene lennukid oleksid oma maksimaalkiirust kasutanud, siis nende jälitamine ja eskortimine oleks olnud nagunii ebaotstarbekas ülehelikiirusele minnes. Siis juba eeldatakse vaenulikku kavatsust ja kasutatakse teisi meetodeid," rääkis ta.

Sellest võib välja lugeda, et Vene lennukid ei lennanud maksimaalkiirusel.

tsitaat:
Venemaa püüab teha kõik, et NATO liitlasi lõhestada, sisemiselt pingestada, vastuolusid esile tuua. Meie ülesanne on säilitada rahu," ütles Tarien.

thumbs_up.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 16:33:18 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609806906/kaitsevagi-avaldas-joonise-ohuruumi-rikkunud-lennukite-liikumistrajektooriga

Siin on kaart ka näha, ikka räigelt lennati Eesti õhuruumis.

_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 16:51:05 vasta tsitaadiga

Pakid pandi posti Narvast Eestis icon_idea.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 16:52:20 vasta tsitaadiga

Paras moment piiripunktid Venemaaga lõplikult sulgeda. Nii inimestele kui ka kaubaveoks. Aga meie siseminister on paras käpik icon_biggrin.gif
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 17:04:01 vasta tsitaadiga

Tjah, kummaline. Kas vastus tingimata sümmeetriline peab olema, Venemaa puhul töötab just asümmeetria.
https://www.err.ee/1609806519/reinsalu-soovib-ohupiiri-rikkumise-vastuseks-maismaapiiri-sulgemist

tsitaat:
Siseminister Taro ütles, et hetkel ei ole maismaapiiri sulgemist arutatud, sest tegu oli õhupiiri rikkumisega ja maismaapiiri sulgemine eeldaks mingeid provokatsioone maismaal. Seetõttu ei oleks tema sõnul maismaapiiri sulgemine adekvaatne vastus.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 17:06:48 vasta tsitaadiga

Eesti keeles ka.
https://www.delfi.ee/artikkel/120404321/ule-euroopa-plahvatanud-postipakkide-teekond-sai-alguse-eestist-kapo-pidas-kaks-inimest-kinni
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 17:16:51 vasta tsitaadiga

https://www.reuters.com/world/europe/after-diplomatic-blitz-ukraine-gaza-trump-moves-passenger-seat-2025-09-20/
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.09.2025 17:53:11 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Ma ei mõista miks peab minema nullist ehk praegusest "jutuajamisest" kohe allatulistamiseni?
Politsei kui ta läheb seaduserikkujat kinni pidama ei kasutada ainult kahte äärmust - rääkimist või tulirelva.

Nende kahe vahel on hulga samme mida saaks astuida. Näiteks sihikule võtmine lääne hävitajatete või õhutõrje poolt (nö lock on Top Gun filmist). Hoiatuslasu tegemine maa-õhk või õhk-õhk raketiga jne.
Neid valikuid on mitmeid. Lääs peab õppima ära kuidas samamoodi eskaleerida. Esimene kord võetakse sihikule. Teine kord tehakse hoiatuslask ja kui järgneb kolmas kord, siis tulistatakse alla.

Miks ainult verelased kui tuumariik tohib eskaleerida, aga NATO kui tuumaallianss ei tohi eskaleerida?
Ja kuhu need raketid maanduma peaks?
Kuskil elumaja katusel nagu Poolas?

Sul on palju elumaju seal keset Soome lahte või?

Enamus õhuruumi rikkumisi on toimuinud just Vaindloo saare kandis. See on väga hõredalt asustatud piirkond isegi maismaa poolt vaadatuna.
Suurim linn mis on Vaindloole kõige lähemal on Kunda, kus viimastel andmetel elas ~3400 inimest mis linna suurust arvestades on ~350 inimest ruutkilomeetri kohta.

Muidugi on võimalik, et verelased rikuvad õhuruumi kuskil mujal, mis on rohkem asustatud.
Mis puutub standard AIM-120 raketti mida NATO hävitajad kasutavad, siis piloodil on täiesti võimalik see detoneerida, kui ta näeb, et see läks sihtmärgist mööda.
Erand on BVR (Beyond Visual Range) tulistamine.

Sama saab teha ka õhutõrjerakettidel. See ei garanteeri, et vea korral rakett ei lähe sihtmärgist mööda ja jääb plahvatamata kujul inimesi ohustama.
Meil endal oli ju see probleem siin juba 2018 aastal Hispaania hävitajaga.
https://www.af.mil/News/Article-Display/Article/467412/f-35a-conducts-first-live-fire-with-amraam/
https://www.spacewar.com/reports/Command_Destruct_Self_Destruct_Capability_Tested_In_Surface_Launched_AMRAAM_999.html
https://theaviationgeekclub.com/spanish-air-force-eurofighter-accidentally-fired-aim-120-amraam-over-estonia/

Ühtlasi sa võtad ühe näite raketist mis ei toiminud ja laiendad selle kogu spektrile miks seda ei peaks tegema.
Kas Ukraina ei peaks ka S-300 õhutõrjet kasutama, kuna kaks raketti läksid rikki ja tapsid Poolas paar inimest?
Või on risk kõrvaliste isikute vigasaamisele väärt seda, et hoida ära suurem kahju ja heidutada agressorit?
AIM-120 on väga kaua kasutuses olnud rakett mis on ennast tõestanud. Rikkeid juhtub, aga need on harvad.

Ma ju ütlesin enne, et allatulistamine on ainult üks valik kuidas saab (ja peaks) reageerima.
Hävitajad võivad lisaks kanda ka ilma lõhkepeata nn õpperakette, mida verelaste hävitaja ei oska reaalsest raketist eristada.
Sellise raketi puhul poleks suuri probleeme isegi tihedalt asutatud ala kohal selle väljatulistamises.
Selleks, et see reaalselt kedagi vigastaks puhtalt kineetilise tabamusega peaks palju asju valesti minema.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 18:01:28 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Tjah, kummaline. Kas vastus tingimata sümmeetriline peab olema, Venemaa puhul töötab just asümmeetria.
https://www.err.ee/1609806519/reinsalu-soovib-ohupiiri-rikkumise-vastuseks-maismaapiiri-sulgemist

tsitaat:
Siseminister Taro ütles, et hetkel ei ole maismaapiiri sulgemist arutatud, sest tegu oli õhupiiri rikkumisega ja maismaapiiri sulgemine eeldaks mingeid provokatsioone maismaal. Seetõttu ei oleks tema sõnul maismaapiiri sulgemine adekvaatne vastus.

Maismaapiir peaks juba ammu kinni olema, mitte ei pea ootama mingit põhjapanevat sündmust.
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.09.2025 18:07:39 vasta tsitaadiga

Soome on juba ammu vene piiri kinni pannud. Poola pani kinni Valgevene piiri ja saatis isegi Hiina rongiveod kukele millega nad kaotasid hulga raha.
Meie 14% valitsus siin ikka mõtleb veel ei tea mida, kuigi mingit mega transiiti meil verelastega ei toimu. Baabad kes tahavad oma sugulasi külastada võivad teha seda ka läbi valgevene minnes.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 18:22:56 vasta tsitaadiga

Kaja ju ka investeeris 300k tiblastaniga äri ajamisse, kuidas me selle saaks kinni panna......
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 18:43:36 vasta tsitaadiga

https://www.theguardian.com/us-news/2025/sep/20/trumps-reported-pause-on-taiwan-weapons-aid-sparks-fears-he-is-using-island-for-china-trade-deal

Lisaks Ukrainale on valmis ka Taiwani bussiette lükkama.

MAGA
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 20:02:38 vasta tsitaadiga

https://www.delfi.ee/artikkel/120405019/siseminister-taro-leiab-et-idapiiri-sulgemine-poleks-praegu-moistlik-mote
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bssldr
HV kasutaja

liitunud: 05.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 20:31:38 vasta tsitaadiga

Mõned nädalad enne Zapadi teatas Ukraina luure, et Zapadi ajal toimuvad Balti riikide vastu ulatuslikud info-operatsioonid. Ei olnud küll midagi sellist 12-16 septembril.

Nüüd on Zapad läbi. Täna on X-is mitu korda silma jäänud postitused, et Pentagon on just nüüd täna teatanud Balti riikide sõjalise toetuse vähendamisest. Aga infot meedias selle kohta pole. Info-operatsioonid algasid vist alles nüüd.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 22:53:04 vasta tsitaadiga

See teavitus tuli eelmisel nädalal mäletamist mööda.
Aga huvitav oli täna selle vene hävitajate kontekstis näha, et Balti jaama tunnel oli suletud kõikidest otstest. Igas otsas varjumispaiga silt.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 23:33:54 vasta tsitaadiga

Korralik kokkuvõte. Kõike saab teha kõigeks ollakse valmis. Kui vaja saab nad jõuga mujale sundida või relvi kasutada.
Aga ei.Kõigil jube paanika, et nüüd ei lastud alla ja nädala pärast tulevadki toompea peale...

https://www.err.ee/1609807059/pevkur-ka-jou-kasutamiseks-oli-valmidus-olemas
...

_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2025 00:15:00 vasta tsitaadiga

Tänaste asjapulkade sõnavõttude ja "tegude" põhjal saab järeldada: kuni järgmise korrani.

Bssldr kirjutas:
Mõned nädalad enne Zapadi teatas Ukraina luure, et Zapadi ajal toimuvad Balti riikide vastu ulatuslikud info-operatsioonid. Ei olnud küll midagi sellist 12-16 septembril.

Nüüd on Zapad läbi. Täna on X-is mitu korda silma jäänud postitused, et Pentagon on just nüüd täna teatanud Balti riikide sõjalise toetuse vähendamisest. Aga infot meedias selle kohta pole. Info-operatsioonid algasid vist alles nüüd.


Varem oli vist lihtsalt kõlakas, aga nüüd tundub otsustatud asi olevat.

edit: MatchMaker juba postitas Reutersi allika.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2025 01:08:16 vasta tsitaadiga

Tagasi Afganistani? icon_lol.gif

https://truthsocial.com/@realDonaldTrump/posts/115238745589536576
Spoiler Spoiler Spoiler


https://www.bbc.com/news/articles/c24rz9jeyjjo
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2025 02:33:27 vasta tsitaadiga

‘Economic zone breached’: Russian jets perform low pass over Polish Baltic drilling platform
https://tvpworld.com/89021297/russian-planes-breach-safety-zone-of-sea-drill-platform-poland
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Plin500
HV piljardihai
Plin500

liitunud: 15.01.2002




sõnum 21.09.2025 10:32:40 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Prob on selles, et nad rikkusid õhuruumi, aga otseselt ei rünnanud. Meie võime ju teada, et 99,99% tõenäosusega see nii ei olnud, aga tibla propaganda võib seda nii serveerida, et neil vaesekestel tekkis tehnilisi probleeme ja eksisid ära ning kurjad eestlased lasid nad kohe alla selle asemel et õige suund kätte juhatada.


Absoluutselt nõus ja ma arvan, et tiblad ka selle peale mängivad. Serveerida seda rünnakuna NATO poolt, kus "eksinud" Vene lennuk alla lastakse, oleks ainult vesi Kremli propa veskile. Seda annaks serveerida väga maguses kastmes oma rahvale ning ka päriselt toetust saada järgmise suurema konflikti algatamiseks. Või ka praeguse jätkamiseks.

_________________
icon_razz1.gif
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2025 11:39:17 vasta tsitaadiga

https://www.reuters.com/world/asia-pacific/trumps-dream-retaking-bagram-might-end-up-looking-like-an-afghan-re-invasion-2025-09-18/
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2025 12:49:21 vasta tsitaadiga

Plin500 kirjutas:
tsitaat:

Prob on selles, et nad rikkusid õhuruumi, aga otseselt ei rünnanud. Meie võime ju teada, et 99,99% tõenäosusega see nii ei olnud, aga tibla propaganda võib seda nii serveerida, et neil vaesekestel tekkis tehnilisi probleeme ja eksisid ära ning kurjad eestlased lasid nad kohe alla selle asemel et õige suund kätte juhatada.


Absoluutselt nõus ja ma arvan, et tiblad ka selle peale mängivad. Serveerida seda rünnakuna NATO poolt, kus "eksinud" Vene lennuk alla lastakse, oleks ainult vesi Kremli propa veskile. Seda annaks serveerida väga maguses kastmes oma rahvale ning ka päriselt toetust saada järgmise suurema konflikti algatamiseks. Või ka praeguse jätkamiseks.


See, mida nad omadele kodus serveerivad, pole meie asi. Nagunii on nende ajud juba nii pehmeks propagandaga pestud, et vahet ei ole, mida nad NATO kohta neile räägivad. Kui sisetarbimiseks orienteerunud Kremli lõuapoolikuid uskuda, siis ollakse NATO-ga juba ammu sõjas.

Mingil veidral kombel satuvad ainult venelased pidevalt "kogemata" NATO õhuruumi, aga mitte ükski teine riik, mille piir jookseb NATO-sse kuuluva riigi kõrval.

https://www.delfi.ee/artikkel/120405097/tsehhi-president-kutsus-vene-lennukeid-alla-tulistama-kindralstaabi-juht-kui-10-palli-tahendab-soda-oleme-praegu-8-palli-lahedal
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Plin500
HV piljardihai
Plin500

liitunud: 15.01.2002




sõnum 21.09.2025 13:49:02 vasta tsitaadiga

tsitaat:

See, mida nad omadele kodus serveerivad, pole meie asi.


Ma pole sellega päris nõus. Kõik nägid, kuidas uudis vene lennukite olemisest meie õhuruumis vallutasid maailmade uudiste esikohad. Võib vaid ette kujutada, mis olukord oleks, kui need lennukid oleks alla lastud meie (NATO) poolt. Uudiseid saab serveerida mitmeid moodi ning võib mürki võtta, et nii Venemaa, Hiina kui P-K poolt oleksid need näidatud tiba "moonutatuna" icon_rolleyes.gif

Kõigele lisaks ei olnud meil ka tõenäoliselt mitte mingit otsustamis kohta, mis nende lennukitega tegelikult tehakse või kuidas käitutakse. Otsused tehakse või pigem on juba tehtud varem kusagil kõrgemal NATO sees.

_________________
icon_razz1.gif
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2025 18:08:29 vasta tsitaadiga

tsitaat:
- 76% of Ukrainians believe in the possibility of Ukraine's victory with proper support from sanctions against Russia and the provision of sufficient weapons and money;

- The latest version of the Russian peace plan (including the withdrawal of Ukrainian troops from Donbas) is categorically rejected by 75% of Ukrainians (17% are ready to accept such a plan). At the same time, if such a plan is implemented, 65% will consider it a failure for Ukraine (and only 7% will consider it a success), and 69% will expect that Russia will try to attack again;

- At the same time, 74% of Ukrainians (albeit without enthusiasm) are ready to support a peace plan between Europe and Ukraine, which includes a freeze behind the current front line without any legal recognition and with Ukraine receiving security guarantees. Although only 30% would consider such a peace a success for Ukraine, only 18% would consider it a failure (44% would consider it partly a success, partly a failure). At the same time, in the event of such a peace, the majority (56%) would still expect Russia to try to attack again;

- 76% of Ukrainians believe that even if the USA stops aid to Ukraine, resistance to Russia should continue with the support of European allies (in March 2025 the indicator was 82%);

- Only 18% of Ukrainians expect that peace can be achieved in 2025;

- 62% of Ukrainians are ready to endure war as long as necessary (at the beginning of June 2025 it was 60%);

- 54% of all adult men and women who are not currently serving in the military are ready, if necessary, to join the Defense Forces and defend Ukraine with weapons in their hands (among men – 63%, among women – 46%).

https://kiis.com.ua/?lang=eng&cat=reports&id=1551&page=1


---
tsitaat:
Reporter: Have you been briefed on Estonia?

Trump: No, I haven’t been briefed on that yet.

icon_eek.gif

https://x.com/wartranslated/status/1969668638006280504
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2025 21:22:40 vasta tsitaadiga

Ratta siselohvi ja käterätikute töövõit https://www.err.ee/1609807413/suurbritannia-kanada-ja-austraalia-tunnustasid-palestiina-riiki
Taara avita meid islami sita eest.
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2025 22:34:41 vasta tsitaadiga

MatchMaker kirjutas:
https://www.reuters.com/world/asia-pacific/trumps-dream-retaking-bagram-might-end-up-looking-like-an-afghan-re-invasion-2025-09-18/

tsitaat:
If Afghanistan doesn’t give Bagram Airbase back to those that built it, the United States of America, BAD THINGS ARE GOING TO HAPPEN!!! President DJT

https://truthsocial.com/@realDonaldTrump/posts/115238745589536576

tsitaat:
It was built up by Moscow when the former Soviet Union occupied Afghanistan in the 1980s.

https://www.bbc.com/news/world-asia-57692303
thumbs_up.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2025 09:47:41 vasta tsitaadiga

Kommud võisid selle rajada ja mingid barakid sinna tekitada, aga sellest polnud suurt midagi alles enam. Ameeriklased tulid kohale ja ehitasid selle sisuliselt 0-st üles.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2025 11:15:18 vasta tsitaadiga

Trump ise andis ära oma suurepärase kokkuleppega mille ta Talibaniga tegi ja nüüd tahab tagasi icon_lol.gif
_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 22.09.2025 11:56:29 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kommud võisid selle rajada ja mingid barakid sinna tekitada, aga sellest polnud suurt midagi alles enam. Ameeriklased tulid kohale ja ehitasid selle sisuliselt 0-st üles.
Nojah, selle loogika järgi Eesti ajaloolises arhitektuuris peale rehetare jäänuste meil millelegi rõhuda polegi, pea kõik ajaloolised kivist hooned on ehitatud võõrvõimude poolt, Tartu Ülikoolist vanalinnade, linnuste ja mõisateni sh Ämari vist ka NSVL-u ehk Venemaa lennuväli tõrjumaks neid B-52 tuumapommitajaid kelle sihtmärgid Eestis olid ja kus B-52 täna oma kunagiste sihtmärkide kohal saab reaalselt treeninglende teha icon_smile.gif
Isegi Eesti valitsus ja riigikogu resideerub võõrvõimu rajatud hoonetes..

Et lai skaala riike saaks pretendeerida ka Eestis oma kunagi ehitatud omandile, rehetare skvotterid häärberitest välja ja peremehed tagasi icon_exclaim.gif
USA saatkond vist nõutas endale järjekordse tükikese meie riigi territoriaalsest suverräänsusest, niigi nende sõjaväebaasides üle ilma kohalike riikide võim ei kehti ja sisenemine keelatud mistahes ettekäändel või kuitahes kõva paeberiga.

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused erinevate õnnetuste ja maailma konfliktikollete teemal vol. 2 (Venemaa agressioon ja Vene-Ukraina sõda) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 273, 274, 275 ... 354, 355, 356  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.