|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
20.09.2025 11:40:53
|
|
|
Ma ei mõista miks peab minema nullist ehk praegusest "jutuajamisest" kohe allatulistamiseni?
Politsei kui ta läheb seaduserikkujat kinni pidama ei kasutada ainult kahte äärmust - rääkimist või tulirelva.
Nende kahe vahel on hulga samme mida saaks astuida. Näiteks sihikule võtmine lääne hävitajatete või õhutõrje poolt (nö lock on Top Gun filmist). Hoiatuslasu tegemine maa-õhk või õhk-õhk raketiga jne.
Neid valikuid on mitmeid. Lääs peab õppima ära kuidas samamoodi eskaleerida. Esimene kord võetakse sihikule. Teine kord tehakse hoiatuslask ja kui järgneb kolmas kord, siis tulistatakse alla.
Miks ainult verelased kui tuumariik tohib eskaleerida, aga NATO kui tuumaallianss ei tohi eskaleerida?
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iir
HV Guru

liitunud: 20.06.2006
|
20.09.2025 12:27:18
|
|
|
Praegu ei tehtud midagi siis? Nato ei läinud vastu? Ei näidand et on kohal ja kaitses?
Oleks pidand alla laskma ja siis suuna moskva peale võtma?
_________________ sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
20.09.2025 12:52:52
|
|
|
| iir kirjutas: |
Praegu ei tehtud midagi siis? Nato ei läinud vastu? Ei näidand et on kohal ja kaitses?
Oleks pidand alla laskma ja siis suuna moskva peale võtma? |
Ja mida siis nii väga tehti, lennati juurde, lehvitati kabiiniaknast, et poisid kas olete eksinud ja tuldi tagasi.
Selle asemel oleks võinud, kohale lennata ja paar Sidewinderit teele panna.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
20.09.2025 13:00:05
|
|
|
Vähesed korrad, kui homsemehega nõustun - oleks võinud veidi muskleid näidata ja venkusid ahistada. Kasvõi juba sabas lendamise ja sihikute lukustamisega. Venkud ise on teinud rahvusvahelises õhuruumis NATO riikide pommitajate ja hävitajate puhul näiteks ohtlikke manöövreid, lennanud ülilähedalt mööda. Miks mitte vastata samaga? Hea võimalus. Eriti, kui arvestada, et tüübid laiasid juba NATO liikmesriigi, mitte rahvusvahelises õhuruumis.
Miks peaks ta üldse midagi tegema? Eriti, kui Eesti poolt ei tule mingit jõulisemat vastust peale noodi.
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
20.09.2025 13:22:11
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Venkud ise on teinud rahvusvahelises õhuruumis NATO riikide pommitajate ja hävitajate puhul näiteks ohtlikke manöövreid, lennanud ülilähedalt mööda. Miks mitte vastata samaga? |
Läänes on piloodi elul mingi väärtus. Ei võeta niisama riske.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
20.09.2025 13:26:39
|
|
|
| Plin500 kirjutas: |
Lasin chatgptl analüüsida praegust olukorda:
| tsitaat: |
0–2 aastat (2025–2027) – ettevalmistav periood
Venemaa jätkab survet Ukrainas ja kulutab Läänt ära – rohkem sabotaaži Euroopas, võimalikke “hallala” intsidente Balti riikides või Soomes.
Hiina kasvatab sõjalist võimekust ja “harjutab” Taiwani blokaadi (õppused, kaubalaevade peatumine, õhuruumi rikkumised).
Iraan tugevdab oma positsioone Lähis-Idas (näiteks Süürias ja Liibanonis) ja jätkab USA sidumist Iisraeliga.
Põhja-Korea positsioneerib end “võimaliku tulevase partnerina”, suurendades tuumakatsetusi.
👉 Eesmärk: Lääs peab pidevalt olema valvel ja kulutama ressursse.
3–5 aastat (2027–2030) – suur riskiaeg
Putin – tema tervis ja vanus viitavad, et kui ta tahab saavutada midagi NATO suhtes, siis ta ei saa oodata kauem kui 2030. Enne seda võib tulla eskalatsioon Balti regioonis (hübriidrünnak või piiratud rünnak, et testida NATO ühtsust).
Xi – Hiina strateegid ise on öelnud, et “keskaeg” Taiwani küsimuses on 2027 (PLA 100. aastapäev). Seega on üsna tõenäoline, et järgmise 5 aasta jooksul üritatakse vähemalt osalist blokaadi või piiratud dessanti.
Iraan võib kasutada seda akent, et avada teine rinne Iisraeli vastu, teades, et USA on seotud kahepoolse kriisiga Euroopas ja Aasias.
Põhja-Korea võib olla “joker” – kas lihtsalt ähvardav või päriselt alustab konflikti Lõuna-Koreaga, kui USA fookus on hajutatud.
👉 See periood (2027–2030) on kõige ohtlikum aktsioonide kuhjumiseks. |
Ühtib väga enda mõtetega. Aeg on praegu pigem Venemaa ja Hiina kahjuks, mõistlik on see eskalatsioon ette võtta pigem varem kui hiljem. Ainuke probleem tundub Putini jaoks olevat pigem see, et Ukraina sõdib edasi ning praegu avada läänerinne oleks ilmselge enesetapp. Lisaks on mängus nüüd Soome ja Rootsi. Hiina samaaegna rünnak Taiwanile viiks USA tähelepanu eemale ning Põhja-Korea võimalik eskalatsioon oma piirkonnas L-K või Jaapani vastu oleks järjekordne probleem Läänele.
Kui nii kaugele jõuaksime, siis võiksime juba tituleerida WW3'e algust. |
2027 Putler mingi suuremat sõda NATO vastu küll ei alusta.
Ukraina sõda veel niipea ei lõppe ja peale seda peavad nad alustuseks haavu lakkuma.
| Etz kirjutas: |
| iir kirjutas: |
Praegu ei tehtud midagi siis? Nato ei läinud vastu? Ei näidand et on kohal ja kaitses?
Oleks pidand alla laskma ja siis suuna moskva peale võtma? |
Ja mida siis nii väga tehti, lennati juurde, lehvitati kabiiniaknast, et poisid kas olete eksinud ja tuldi tagasi.
Selle asemel oleks võinud, kohale lennata ja paar Sidewinderit teele panna. |
Ma esimese emotsiooni pealt ütleks ka, et oleks pidanud raisad alla tulistama.
Samas võib-olla ei oleks see siiski mõistlik olnud.
Prob on selles, et nad rikkusid õhuruumi, aga otseselt ei rünnanud. Meie võime ju teada, et 99,99% tõenäosusega see nii ei olnud, aga tibla propaganda võib seda nii serveerida, et neil vaesekestel tekkis tehnilisi probleeme ja eksisid ära ning kurjad eestlased lasid nad kohe alla selle asemel et õige suund kätte juhatada.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
20.09.2025 13:28:41
|
|
|
| sakinaga kirjutas: |
| Betamax kirjutas: |
| Venkud ise on teinud rahvusvahelises õhuruumis NATO riikide pommitajate ja hävitajate puhul näiteks ohtlikke manöövreid, lennanud ülilähedalt mööda. Miks mitte vastata samaga? |
Läänes on piloodi elul mingi väärtus. Ei võeta niisama riske. |
Milliseid riske? Need hävitajad pole niisama lõbusõiduks mõeldud aparaadid ja piloodid pole Markose ning Raivose taolised amatöörid.
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004

|
20.09.2025 13:32:47
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Ma ei mõista miks peab minema nullist ehk praegusest "jutuajamisest" kohe allatulistamiseni?
Politsei kui ta läheb seaduserikkujat kinni pidama ei kasutada ainult kahte äärmust - rääkimist või tulirelva.
Nende kahe vahel on hulga samme mida saaks astuida. Näiteks sihikule võtmine lääne hävitajatete või õhutõrje poolt (nö lock on Top Gun filmist). Hoiatuslasu tegemine maa-õhk või õhk-õhk raketiga jne.
Neid valikuid on mitmeid. Lääs peab õppima ära kuidas samamoodi eskaleerida. Esimene kord võetakse sihikule. Teine kord tehakse hoiatuslask ja kui järgneb kolmas kord, siis tulistatakse alla.
Miks ainult verelased kui tuumariik tohib eskaleerida, aga NATO kui tuumaallianss ei tohi eskaleerida? |
Ja kuhu need raketid maanduma peaks?
Kuskil elumaja katusel nagu Poolas?
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
20.09.2025 13:37:49
|
|
|
Meil sood ideaalsed selle jaoks, ei jää jälgegi
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
20.09.2025 13:41:28
|
|
|
Ma näen et agendid on peakorterist juba juhised kätte saanud.
Ei tohi midagi teha, tuleb eskalatsioon, las lendavad ega nad ju ei rünnanud, äkki oli tehniline tõrge, jne…
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
20.09.2025 13:42:08
|
|
|
Venelastega peab rääkima venelaste keeles - "piloodid suitsetasid kokpitis ja üleüldine räige ohutusnõuete rikkumine oli venelaste poolel", "me aitasime eksinud pilootidel õige kursi leidmisega aga poisid olid jälle aviopiiritust joonud ning keerasid ette", "ükski meie lennuk polnud isegi lähedal, kõik muud nn. faktid on provokatsioon, meie oleme siin vaid rahu nimel"
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
20.09.2025 13:42:57
|
|
|
| ref kirjutas: |
Venelastega peab rääkima venelaste keeles - "piloodid suitsetasid kokpitis ja üleüldine räige ohutusnõuete rikkumine oli venelaste poolel", "me aitasime eksinud pilootidel õige kursi leidmisega aga poisid olid jälle aviopiiritust joonud ning keerasid ette", "ükski meie lennuk polnud isegi lähedal, kõik muud nn. faktid on provokatsioon, meie oleme siin vaid rahu nimel" |
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
20.09.2025 13:58:48
|
|
|
| Etz kirjutas: |
Ma näen et agendid on peakorterist juba juhised kätte saanud.
Ei tohi midagi teha, tuleb eskalatsioon, las lendavad ega nad ju ei rünnanud, äkki oli tehniline tõrge, jne…  |
See on huvitav fenomen tõesti. Need kõige suurema suuga tibladele molli andjad on järsku jube vaiksed või siis digimuutunud patsifistideks ja räägivad mingit kardinaalselt vastupidist juttu. Eks vist kerge põrgata, kui s*tt enda hoovis ventikasse ei lenda...
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bugbrake
HV kasutaja
liitunud: 10.12.2006

|
20.09.2025 14:13:10
|
|
|
Ei jää see esimeseks ega viimaseks korraks. Tuleb võtta türklased meie õhuruumi kaitsma.
Eks venemalased katseta aga 12 min on päris pikk aeg, eelmised korrad pole vist nii pikalt olnud.
Huvitav kuidas soomlased oleks reageerinud, kui need MiG'id oleks Helsingi peale sihi võtnud?
_________________ Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid. |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HPN
HV veteran

liitunud: 26.06.2007
|
20.09.2025 14:36:33
|
|
|
Soomlased olid vist esimesena venkudel vastas, eejärel tulid alles Ämari itaallased.
Ma olen samuti seda meelt, et venelastega tuleb venelastele mõistetavas keeles rääkida ehk nad saavad aru ainult jõust. Ei pea kohe hävitajaid alla laskma. On igasuguseid muid variante, mida rakendada kas kohe (lennukite vastu) või veidi hiljem. Näiteks astuda mõne tundliku majandusliku tuiksoone peale ning vaadata, kas siga hakkab ruigama. Kui ei hakka, siis keerata vinti juurde. Aga sllise asja jaoks oleks vaja aliansi sisest ühtsust, mida hektel väga ei eksisteeri. Eesti võiks vähemalt piirigi kinni panna.
Samas, Türgi tõmbas lennuki alla ja tulemuseks ei olnud sõjaline konflikt, vaid tibla tõmbas kohe kõrvad pead ligi.
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bugbrake
HV kasutaja
liitunud: 10.12.2006

|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
20.09.2025 15:35:36
|
|
|
See oli siis juba neljas kord 2025 jooksul? Teeme ennustuse millal järgmine tuleb?
Huvitav kui kaua ollakse nõus neid piiriületusi taluma. ~350 milardit kümutatud varasid, nende kallale ei taheta minna. Tauruseid võiks demonstratiivselt Ukrainale saata vähemasti nüüd. Aga ilmselt ei tehta midagi.
Spoiler 
---
| tsitaat: |
When we entered Turkey's airspace for 12 seconds, they shot our aircraft down.
We enter Estonia's airspace for 12 minutes and there's a meeting. |
https://x.com/DarthPutinKGB/status/1969115643770241075
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
20.09.2025 15:46:51
|
|
|
MIG 31 läbib täiskiirusel 12 minuti jooksul 600 kilomeetrit
18. oktoobril 2003 sisenesid Ristna piirkonnast Eesti õhuruumi kaks Vene hävituslennukit (oletatavalt SU-27 tüüpi). Lennukid viibisid Eesti õhuruumis ca 20 minutit. Hävitajaid saatis piiri ületamata Vene õhuvaatluslennuk (oletatavalt A-50 tüüpi).
https://www.postimees.ee/1427531/eesti-suhtub-leebelt-oma-ohupiiri-rikkumistesse
«Venelaste A-50 nägi kenasti ära, mis, kus ja kuidas reageeris meie territooriumil nende hävitajate sissetungi peale,» ütles üks allikatest ajalehele. «See oleks tavaline luureoperatsioon, kuid hämmastav on Vene poole räigus, sest piltlikult öeldes lendasid nende hävitajad Toompea lossist ja Stenbocki majast kahe kilomeetri kauguselt mööda.»
http://www.virumaa.ee/ve-vene-luure-ja-havituslennukid-eesti-taevas/
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
20.09.2025 15:50:30
|
|
|
https://www.err.ee/1609806945/tarien-venemaa-testis-nato-piire
| tsitaat: |
| Et Itaalia lennukid oleksid Vene lennukitest märkimisväärselt aeglasemad, Tarien ei nõustu. "Internetis leiduvate andmete põhjal saab igasugu muinasjutte teha. Tõepoolest, mingis väga erilises situatsioonis, kus Vene lennukid oleksid oma maksimaalkiirust kasutanud, siis nende jälitamine ja eskortimine oleks olnud nagunii ebaotstarbekas ülehelikiirusele minnes. Siis juba eeldatakse vaenulikku kavatsust ja kasutatakse teisi meetodeid," rääkis ta. |
Sellest võib välja lugeda, et Vene lennukid ei lennanud maksimaalkiirusel.
| tsitaat: |
| Venemaa püüab teha kõik, et NATO liitlasi lõhestada, sisemiselt pingestada, vastuolusid esile tuua. Meie ülesanne on säilitada rahu," ütles Tarien. |
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
20.09.2025 16:51:05
|
|
|
Pakid pandi posti Narvast Eestis
Spoiler 
Korrakaitsjad pidasid kinni grupi inimesi, kes plaanisid toime panna neli terroriakti.
Peaprokuratuur ja Leedu kriminaalpolitsei büroo on tuvastanud isikute grupi, kes korraldasid ja plaanisid toime panna neli terroriakti erinevates Euroopa riikides.
Nagu prokuratuur teatas, viiakse läbi kohtueelset uurimist väga raskete kuritegude - organiseeritud terroristliku rühmituse tegevuse ja terroriaktide - osas.
Prokuratuur ei täpsustanud oma avalduses, kui palju inimesi Leedus või teistes riikides kinni peeti. Samuti ei edastatud seda teavet BNS-ile.
Kohtueelse uurimise praeguses etapis on nimetatud kuritegude organiseerimise ja toimepanemise kahtlused esitatud kokku 15 kahtlusalusele - Venemaa, Leedu, Läti, Eesti ja Ukraina kodanikele.
Õiguskaitseorganid on kindlaks teinud, et eelmise aasta 19. juulil kasutas 1973. aastal sündinud Leedu kodanik A. Š. koos kaasosalistega DHL-i ja DPD ettevõtete rahvusvahelisi pakiveo- ja transporditeenuseid ning saatis Vilniusest erinevatesse Euroopa riikidesse neli pakki omatehtud lõhkeseadeldistega.
Kaks neist saadetistest adresseeriti ja saadeti Ühendkuningriiki DHL-i kaubalennukitega ning kaks ülejäänud adresseeriti ja saadeti Poola DPD kaubaveokitega.
Seotud Ikea süütamisega
Prokuratuuri teatel plahvatas ja süttis eelmise aasta 20. juulil Saksamaal Leipzigi lennujaamas esimene saadetis, mille käivitas eelprogrammeeritud elektrooniline taimer, vahetult enne seda, kui last laaditi DHL-i kaubalennukile, mis oli teel Vilniusest Leipzigisse ja Ühendkuningriiki.
Järgmisel päeval plahvatas ja süttis läbi Poola sõitvas DPD kaubaveokis teine saadetis.
Päev hiljem plahvatas ja süttis põlema kolmas saadetis DHL-i laos Birminghamis Ühendkuningriigis.
Neljas saadetis, mida vedas DPD kaubavedu Poolas maismaad pidi, ei süttinud tehnilise rikke tõttu, mis takistas lõhkeseadeldise detoneerimist.
Juurdluse käigus selgus, et improviseeritud lõhkeseadeldisi juhiti massaažipatjadesse peidetud elektrooniliste taimerite abil ning hügieeni- ja kosmeetikatoodete tuubides oli lisaks tuleohtlike ainete segusid, mis olid mõeldud süüteefekti võimendamiseks.
Prokuratuuri teatel tehti eeluurimise käigus kindlaks, et nimetatud kuriteod olid organiseeritud ja nende toimepanemist koordineerisid Venemaa kodanikud, kes olid seotud ja omasid sidemeid Venemaa sõjaväeluureteenistustega.
Õiguskaitseorganid märgivad, et mitu kuritegevuse koordinaatorit on otseselt seotud ka eelmise aasta mais Vilniuses toime pandud terroriakti katsega, kui Ikea kaubanduskeskus süüdati.
Need on 1988. aastal sündinud Ukraina kodanik Daniil Gromov, kes kasutab ka Venemaa kodaniku Jaroslav Mihhailovi isikuandmeid, ja 1971. aastal sündinud Tomas Dovganas Stabachinskas, kellel on nii Leedu kui ka Venemaa kodakondsus.
Nende kahe ja teise kahtlusaluse, 1962. aastal sündinud Andrei Baburovi otsimiseks on algatatud rahvusvaheline otsing.
Viidi läbi üle 30 läbiotsimise
Tehti kindlaks, et terroriaktide korraldamisel ja ettevalmistamisel kasutati üksikute ülesannete täitmiseks ka teisi Leedu, Venemaa, Läti, Eesti ja Ukraina kodanikke. Neid otsiti selleks tutvuste abil, värvati ja hoiti kontakte Telegrami programmi kaudu ning pakuti preemiaid ja maksti krüptovaluutas.
„Tehti kindlaks, et eelpoolmainitud isikud tegutsesid organiseeritult, järgides äärmiselt ranget vandenõu, jagades individuaalsed ülesanded, nagu pakkide ja süütematerjalide transportimine, nende üleandmine teistele, peitmine spetsiaalselt ettevalmistatud peidupaikadesse või muudesse kohtadesse, süütelaengute aktiveerimine ja muu, erinevate, enamasti omavahel mitteseotud toimepanijate ja nende ahelate vahel,“ seisab aruandes.
Juurdluse käigus viidi läbi üle 30 läbiotsimise Leedus, Poolas, Lätis ja Eestis.
Õiguskaitseorganite teatel konfiskeeriti uurimise käigus ebaseaduslikust käibest ka konservide purkidesse peidetud ja kasutamiseks ette valmistatud lõhkeained ning nende detonaatorid.
Osa leitud lõhkelaengutest valmistati nii, et plahvatuse efekt oleks teatud suunas tugevam, ning lõhkeainete tootmiseks kasutati heksogeeni.
Olemasolevate andmete põhjal kahtlustatakse, et ebaseaduslikust käibest kõrvaldatud lõhkeseadeldisi võidi kasutada teiste terroriaktide planeerimiseks ja toimepanemiseks.
Karistusseadustiku kohaselt karistatakse terroristliku rühmituse loomise ja tegevuse eest viieaastase kuni eluaegse vangistusega ning terroriakti eest kuni kümneaastase vangistusega.
Uurimist juhib organiseeritud kuritegevuse ja korruptsiooni uurimise osakonna prokurör.
Teatatakse, et selle uurimise jaoks on Eurojustis loodud ühine uurimisrühm. Sellesse rahvusvahelisse uurimisrühma kuuluvad õiguskaitse- ja luureametnikud Leedust, Poolast, Ühendkuningriigist, Saksamaalt, Hollandist, Lätist, Eestist, Ameerika Ühendriikidest ja Kanadast.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
20.09.2025 16:52:20
|
|
|
Paras moment piiripunktid Venemaaga lõplikult sulgeda. Nii inimestele kui ka kaubaveoks. Aga meie siseminister on paras käpik
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
20.09.2025 17:53:11
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
Ma ei mõista miks peab minema nullist ehk praegusest "jutuajamisest" kohe allatulistamiseni?
Politsei kui ta läheb seaduserikkujat kinni pidama ei kasutada ainult kahte äärmust - rääkimist või tulirelva.
Nende kahe vahel on hulga samme mida saaks astuida. Näiteks sihikule võtmine lääne hävitajatete või õhutõrje poolt (nö lock on Top Gun filmist). Hoiatuslasu tegemine maa-õhk või õhk-õhk raketiga jne.
Neid valikuid on mitmeid. Lääs peab õppima ära kuidas samamoodi eskaleerida. Esimene kord võetakse sihikule. Teine kord tehakse hoiatuslask ja kui järgneb kolmas kord, siis tulistatakse alla.
Miks ainult verelased kui tuumariik tohib eskaleerida, aga NATO kui tuumaallianss ei tohi eskaleerida? |
Ja kuhu need raketid maanduma peaks?
Kuskil elumaja katusel nagu Poolas? |
Sul on palju elumaju seal keset Soome lahte või?
Enamus õhuruumi rikkumisi on toimuinud just Vaindloo saare kandis. See on väga hõredalt asustatud piirkond isegi maismaa poolt vaadatuna.
Suurim linn mis on Vaindloole kõige lähemal on Kunda, kus viimastel andmetel elas ~3400 inimest mis linna suurust arvestades on ~350 inimest ruutkilomeetri kohta.
Muidugi on võimalik, et verelased rikuvad õhuruumi kuskil mujal, mis on rohkem asustatud.
Mis puutub standard AIM-120 raketti mida NATO hävitajad kasutavad, siis piloodil on täiesti võimalik see detoneerida, kui ta näeb, et see läks sihtmärgist mööda.
Erand on BVR (Beyond Visual Range) tulistamine.
Sama saab teha ka õhutõrjerakettidel. See ei garanteeri, et vea korral rakett ei lähe sihtmärgist mööda ja jääb plahvatamata kujul inimesi ohustama.
Meil endal oli ju see probleem siin juba 2018 aastal Hispaania hävitajaga.
https://www.af.mil/News/Article-Display/Article/467412/f-35a-conducts-first-live-fire-with-amraam/
https://www.spacewar.com/reports/Command_Destruct_Self_Destruct_Capability_Tested_In_Surface_Launched_AMRAAM_999.html
https://theaviationgeekclub.com/spanish-air-force-eurofighter-accidentally-fired-aim-120-amraam-over-estonia/
Ühtlasi sa võtad ühe näite raketist mis ei toiminud ja laiendad selle kogu spektrile miks seda ei peaks tegema.
Kas Ukraina ei peaks ka S-300 õhutõrjet kasutama, kuna kaks raketti läksid rikki ja tapsid Poolas paar inimest?
Või on risk kõrvaliste isikute vigasaamisele väärt seda, et hoida ära suurem kahju ja heidutada agressorit?
AIM-120 on väga kaua kasutuses olnud rakett mis on ennast tõestanud. Rikkeid juhtub, aga need on harvad.
Ma ju ütlesin enne, et allatulistamine on ainult üks valik kuidas saab (ja peaks) reageerima.
Hävitajad võivad lisaks kanda ka ilma lõhkepeata nn õpperakette, mida verelaste hävitaja ei oska reaalsest raketist eristada.
Sellise raketi puhul poleks suuri probleeme isegi tihedalt asutatud ala kohal selle väljatulistamises.
Selleks, et see reaalselt kedagi vigastaks puhtalt kineetilise tabamusega peaks palju asju valesti minema.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
20.09.2025 18:01:28
|
|
|
Maismaapiir peaks juba ammu kinni olema, mitte ei pea ootama mingit põhjapanevat sündmust.
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
20.09.2025 18:07:39
|
|
|
Soome on juba ammu vene piiri kinni pannud. Poola pani kinni Valgevene piiri ja saatis isegi Hiina rongiveod kukele millega nad kaotasid hulga raha.
Meie 14% valitsus siin ikka mõtleb veel ei tea mida, kuigi mingit mega transiiti meil verelastega ei toimu. Baabad kes tahavad oma sugulasi külastada võivad teha seda ka läbi valgevene minnes.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
20.09.2025 18:22:56
|
|
|
| Kaja ju ka investeeris 300k tiblastaniga äri ajamisse, kuidas me selle saaks kinni panna......
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bssldr
HV kasutaja
liitunud: 05.12.2009
|
20.09.2025 20:31:38
|
|
|
Mõned nädalad enne Zapadi teatas Ukraina luure, et Zapadi ajal toimuvad Balti riikide vastu ulatuslikud info-operatsioonid. Ei olnud küll midagi sellist 12-16 septembril.
Nüüd on Zapad läbi. Täna on X-is mitu korda silma jäänud postitused, et Pentagon on just nüüd täna teatanud Balti riikide sõjalise toetuse vähendamisest. Aga infot meedias selle kohta pole. Info-operatsioonid algasid vist alles nüüd.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iir
HV Guru

liitunud: 20.06.2006
|
20.09.2025 23:33:54
|
|
|
Korralik kokkuvõte. Kõike saab teha kõigeks ollakse valmis. Kui vaja saab nad jõuga mujale sundida või relvi kasutada.
Aga ei.Kõigil jube paanika, et nüüd ei lastud alla ja nädala pärast tulevadki toompea peale...
https://www.err.ee/1609807059/pevkur-ka-jou-kasutamiseks-oli-valmidus-olemas
...
_________________ sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HPN
HV veteran

liitunud: 26.06.2007
|
21.09.2025 00:15:00
|
|
|
Tänaste asjapulkade sõnavõttude ja "tegude" põhjal saab järeldada: kuni järgmise korrani.
| Bssldr kirjutas: |
Mõned nädalad enne Zapadi teatas Ukraina luure, et Zapadi ajal toimuvad Balti riikide vastu ulatuslikud info-operatsioonid. Ei olnud küll midagi sellist 12-16 septembril.
Nüüd on Zapad läbi. Täna on X-is mitu korda silma jäänud postitused, et Pentagon on just nüüd täna teatanud Balti riikide sõjalise toetuse vähendamisest. Aga infot meedias selle kohta pole. Info-operatsioonid algasid vist alles nüüd. |
Varem oli vist lihtsalt kõlakas, aga nüüd tundub otsustatud asi olevat.
edit: MatchMaker juba postitas Reutersi allika.
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CnZ
HV veteran
liitunud: 05.11.2003
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Plin500
HV piljardihai

liitunud: 15.01.2002
|
21.09.2025 10:32:40
|
|
|
| tsitaat: |
Prob on selles, et nad rikkusid õhuruumi, aga otseselt ei rünnanud. Meie võime ju teada, et 99,99% tõenäosusega see nii ei olnud, aga tibla propaganda võib seda nii serveerida, et neil vaesekestel tekkis tehnilisi probleeme ja eksisid ära ning kurjad eestlased lasid nad kohe alla selle asemel et õige suund kätte juhatada.
|
Absoluutselt nõus ja ma arvan, et tiblad ka selle peale mängivad. Serveerida seda rünnakuna NATO poolt, kus "eksinud" Vene lennuk alla lastakse, oleks ainult vesi Kremli propa veskile. Seda annaks serveerida väga maguses kastmes oma rahvale ning ka päriselt toetust saada järgmise suurema konflikti algatamiseks. Või ka praeguse jätkamiseks.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HPN
HV veteran

liitunud: 26.06.2007
|
21.09.2025 12:49:21
|
|
|
| Plin500 kirjutas: |
| tsitaat: |
Prob on selles, et nad rikkusid õhuruumi, aga otseselt ei rünnanud. Meie võime ju teada, et 99,99% tõenäosusega see nii ei olnud, aga tibla propaganda võib seda nii serveerida, et neil vaesekestel tekkis tehnilisi probleeme ja eksisid ära ning kurjad eestlased lasid nad kohe alla selle asemel et õige suund kätte juhatada.
|
Absoluutselt nõus ja ma arvan, et tiblad ka selle peale mängivad. Serveerida seda rünnakuna NATO poolt, kus "eksinud" Vene lennuk alla lastakse, oleks ainult vesi Kremli propa veskile. Seda annaks serveerida väga maguses kastmes oma rahvale ning ka päriselt toetust saada järgmise suurema konflikti algatamiseks. Või ka praeguse jätkamiseks. |
See, mida nad omadele kodus serveerivad, pole meie asi. Nagunii on nende ajud juba nii pehmeks propagandaga pestud, et vahet ei ole, mida nad NATO kohta neile räägivad. Kui sisetarbimiseks orienteerunud Kremli lõuapoolikuid uskuda, siis ollakse NATO-ga juba ammu sõjas.
Mingil veidral kombel satuvad ainult venelased pidevalt "kogemata" NATO õhuruumi, aga mitte ükski teine riik, mille piir jookseb NATO-sse kuuluva riigi kõrval.
https://www.delfi.ee/artikkel/120405097/tsehhi-president-kutsus-vene-lennukeid-alla-tulistama-kindralstaabi-juht-kui-10-palli-tahendab-soda-oleme-praegu-8-palli-lahedal
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Plin500
HV piljardihai

liitunud: 15.01.2002
|
21.09.2025 13:49:02
|
|
|
| tsitaat: |
See, mida nad omadele kodus serveerivad, pole meie asi.
|
Ma pole sellega päris nõus. Kõik nägid, kuidas uudis vene lennukite olemisest meie õhuruumis vallutasid maailmade uudiste esikohad. Võib vaid ette kujutada, mis olukord oleks, kui need lennukid oleks alla lastud meie (NATO) poolt. Uudiseid saab serveerida mitmeid moodi ning võib mürki võtta, et nii Venemaa, Hiina kui P-K poolt oleksid need näidatud tiba "moonutatuna"
Kõigele lisaks ei olnud meil ka tõenäoliselt mitte mingit otsustamis kohta, mis nende lennukitega tegelikult tehakse või kuidas käitutakse. Otsused tehakse või pigem on juba tehtud varem kusagil kõrgemal NATO sees.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
21.09.2025 18:08:29
|
|
|
| tsitaat: |
- 76% of Ukrainians believe in the possibility of Ukraine's victory with proper support from sanctions against Russia and the provision of sufficient weapons and money;
- The latest version of the Russian peace plan (including the withdrawal of Ukrainian troops from Donbas) is categorically rejected by 75% of Ukrainians (17% are ready to accept such a plan). At the same time, if such a plan is implemented, 65% will consider it a failure for Ukraine (and only 7% will consider it a success), and 69% will expect that Russia will try to attack again;
- At the same time, 74% of Ukrainians (albeit without enthusiasm) are ready to support a peace plan between Europe and Ukraine, which includes a freeze behind the current front line without any legal recognition and with Ukraine receiving security guarantees. Although only 30% would consider such a peace a success for Ukraine, only 18% would consider it a failure (44% would consider it partly a success, partly a failure). At the same time, in the event of such a peace, the majority (56%) would still expect Russia to try to attack again;
- 76% of Ukrainians believe that even if the USA stops aid to Ukraine, resistance to Russia should continue with the support of European allies (in March 2025 the indicator was 82%);
- Only 18% of Ukrainians expect that peace can be achieved in 2025;
- 62% of Ukrainians are ready to endure war as long as necessary (at the beginning of June 2025 it was 60%);
- 54% of all adult men and women who are not currently serving in the military are ready, if necessary, to join the Defense Forces and defend Ukraine with weapons in their hands (among men – 63%, among women – 46%). |
https://kiis.com.ua/?lang=eng&cat=reports&id=1551&page=1
---
| tsitaat: |
Reporter: Have you been briefed on Estonia?
Trump: No, I haven’t been briefed on that yet. |
https://x.com/wartranslated/status/1969668638006280504
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bugbrake
HV kasutaja
liitunud: 10.12.2006

|
22.09.2025 11:15:18
|
|
|
Trump ise andis ära oma suurepärase kokkuleppega mille ta Talibaniga tegi ja nüüd tahab tagasi
_________________ Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid. |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
22.09.2025 11:56:29
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Kommud võisid selle rajada ja mingid barakid sinna tekitada, aga sellest polnud suurt midagi alles enam. Ameeriklased tulid kohale ja ehitasid selle sisuliselt 0-st üles. |
Nojah, selle loogika järgi Eesti ajaloolises arhitektuuris peale rehetare jäänuste meil millelegi rõhuda polegi, pea kõik ajaloolised kivist hooned on ehitatud võõrvõimude poolt, Tartu Ülikoolist vanalinnade, linnuste ja mõisateni sh Ämari vist ka NSVL-u ehk Venemaa lennuväli tõrjumaks neid B-52 tuumapommitajaid kelle sihtmärgid Eestis olid ja kus B-52 täna oma kunagiste sihtmärkide kohal saab reaalselt treeninglende teha
Isegi Eesti valitsus ja riigikogu resideerub võõrvõimu rajatud hoonetes..
Et lai skaala riike saaks pretendeerida ka Eestis oma kunagi ehitatud omandile, rehetare skvotterid häärberitest välja ja peremehed tagasi
USA saatkond vist nõutas endale järjekordse tükikese meie riigi territoriaalsest suverräänsusest, niigi nende sõjaväebaasides üle ilma kohalike riikide võim ei kehti ja sisenemine keelatud mistahes ettekäändel või kuitahes kõva paeberiga.
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|