sorry, aga sa sõidad alla eesti keskmise, sind mingiks etloniks küll võtta ei maksa tasuvuse mõttes.
Eesti keskmine on 10-15k erinevate allikate põhjal, ei ole väga suur vahe, mul hetkel on üldse mingi 18k kui sama tempoga jätkan. Mõni tuhat km aastas siia sinna on mõnisada eurot aasta peale, määri see laiali ei muutu üldpildis mitte midagi. Lisaks olen korduvalt maininud ka seda, et premium klassis ongi hinnavahed väiksemad, vahel suisa olematud, see aga ei lohuta näiteks sinu lemmikmargi skoda ostjaid, kus 30-50k hinnaklassis on bensu ja ev mudelite vahel ikka selline 7-10k jätkuvalt.
tsitaat:
Tõenäosus komistada elektri otsa ja seega saada akut laadida tundub palju parem.
Eesti keskmine on 10-15k erinevate allikate põhjal
Siiski 15-20k, 15 bensiinikatel pigem ja 20 diislitel pigem.
Markos kirjutas:
skoda ostjaid, kus 30-50k hinnaklassis on bensu ja ev mudelite vahel ikka selline 7-10k jätkuvalt.
Kui sa ei võrdle sarnaseid masinaid siis jah. Kui püüda vähekenegi sarnaseid kõrvuti panna, siis on vahe sinna 4k kanti.
Kergeim samaväärseid võrrelda oleks Karoq ja Elroq. Odavaim Karoq on manuaalkastiga ja kolmandiku nõrgema mootoriga, samas 6k odavam. Kui aga võrreldavamaid võrrelda, kus sõidukogemus oleks ligilähedaseltki sarnane, siis peaks automaat kastiga ja võimsama mootoriga isendi võtma, Siis kahaneb hinnavahe 2k peale. Diisliga pole mõtet võrrelda, diisel on kallim kui elekter. Aga nagu Škoda puhul ikka, siis on võimalik ka palju kallimaks auto ajada
Markos kirjutas:
Tõenäosus lõuga saada on palju suurem.
Kui ülbitsed, siis jah. Ära ülbitse vaid käitu viisaka inimesena
Kui aga võrreldavamaid võrrelda, kus sõidukogemus oleks ligilähedaseltki sarnane, siis peaks automaat kastiga ja võimsama mootoriga isendi võtma, Siis kahaneb hinnavahe 2k peale.
Jah alati saab nii tuunida, et võtad kangema bensuka ja nõrgema elroki. Karokki sõitnud ei ole, aga elrokki küll, sõiduomadused nagu corolla crossil, aga vähemasti seisab teel, mitte nagu enyaq. Ehk mingist ulmelisest ev ekspeeriensist me paraku nende puhul rääkida ei saa. Pole siis ime, et inimesed neid osta ei taha kallima raha eest.
Eks ikka saab tuunida igat võrdlust. Lihtsalt peab olema päris nikastunud kui ühele poole panna 85kW ja kangiga väntamist ning teisele poole panna 125kW ning talla-ja-mine sõidukogemust. Sorry, 85kw ei liiguta seda masinat sama hästi edasi nagu 125kw liigutab. Sorry, käigukangi silitamine selleks, et mootorit kasulikus võimsusvööndis hoida ei ole samaväärne sõidukogemus elektriautoga, kus käikude pärast ei pea muretsema. Ei ole objektiivselt võimalik väita, et need oleks samaväärsed.
See, kas Toyota sõidab sinu isikliku istumise all paremini kui Škoda on juba sinu isiklik subjektiivne eelistus. Sarnaselt sulle isiklikult võibki rohkem meeldida käikude lappamine. Aga sinu isiklik subjektiivne eelistus ei ole määrav sellesuhtes, kas kaks asja on omavahel võrreldavad või mitte laiemas pildis. Sina isiklikult nagunii midagi muud kui Toyota ei vali ja kellelgi ei olegi selle vastu midagi, naudi ja sõida. Lihtsalt ära eelda, et kõik teised peaksid sinu subjektiive eelistuse järgi elama Samuti nagu ei eelda mina, et kõik peaksid eelistama ei elektriautot ega automaati ega Škodat.
Mul viimane update andis ka nagu range juurde veits, foorumites teised kaaskannatajad ka räägivad sama juttu.
65k km hiljem on hommikuti (kui olen viitsinud laadida) suurem number ees kui aasta tagasi
Halb asi updatega on see, et see tegi SOS funktsiooni katki ja jõulupuuks auto Alguses esindus saatis kohe pärast tule süttimist kirja, et umbes tule remonti raha eest Õnneks VW on nüüd viga tunnistanud kuna päris paljud sai sellega pihta ja lubas tasuta korda teha, garantii enam ei kehti autole
Kulu saab optimeerida küll veits.
ID3 saab kuumaksuga nüüd võimsust ka juurde osta
Anna märku kui softiuuendusega, sisepõlemismootori subscription lisatakse, võtaks kah siis ühe. _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
1000km võiks saada sõita küll korraga, tuleks odavam kilomeetrihind
Mille järgi odavam? Nagunii laed ju kodus? Või sa sõidad päevas niipalju, et pead korra avalikest laadijatest juurde võtma?
Janis kirjutas:
See on subjektiivne eelistus. Kõige tähtsam on see, et see 85kw on variant on päeva lõpuks ikkagi odavam.
Kuigi olen igati nõus, et on hea, kui hinnakirjas on odavam valik, siis ei saa nõustuda sellega, et 85kW vs 125kW oleks subjektiivne erinevus. See on vägagi objektiivne erinevus. Subjektiivne on see, kas autojuhil on seda lisa võimsust tarvis. Ja selle osas ei hakka sõna võtma, sest seda peab iga autojuht ise teadma. Lihtsalt vale on panna kõrvuti täiesti eri võimetega masinaid ja siis kurta, et näe võimekam on kallim justkui peaksid nad sama hinnaga olema.
Olematu hinnaga saaks rohkem laadida või siis suvel kodustel päevadel rohkem oma mahetoodangut akusse suunata.
Suvel suht nullring sõitmine olnud kuna hetkel majas akumahtu omajagu, koju tulles juhe külge ja 6A laadima ning hommikuks aku oma maheelektrit kas täis või peaaegu täis olnud autol
Aga sõidan jah omajagu, 400km ring on kippunud olema tavaliselt aga on ka 600+ töösõite tehtud päevas ja talvel.
Kulu saab optimeerida küll veits.
ID3 saab kuumaksuga nüüd võimsust ka juurde osta
Anna märku kui softiuuendusega, sisepõlemismootori subscription lisatakse, võtaks kah siis ühe.
ICE puhul saad põmst teatud piirini turbole rõhku juurde kruttida. Kuskil tuleb piir ette kus pead juba väljalaske suuremaks tuunima jne.
Väljalase on viimane. Kütusepump, pihustid, klapid, kolvid, sisselase... _________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
See, kas Toyota sõidab sinu isikliku istumise all paremini kui Škoda on juba sinu isiklik subjektiivne eelistus.
Loe uuesti, ma võrdlesin elroqi corolla crossiga ja ei öelnud, et üks on teisest parem, ütlesin, et elroq on nagu cross. Mumeelest need odavalektrikad ei ole paremad, kui bensukad või hübriidid, lähevad 7-10s sajani ja pmst näiteks cross oma hübriidajami ja liitiumioon akupakiga annab pmst samalaadse sujuvuse. Mingi diiselkärakaga võrreldes on vahe muidugi suur, aga hübriidiga, marginaalne või olematu.
Teslal ju pikalt olnud kus eraldi tasu eest saad osta juurde juhiabisid ja kuutasu eest saab Premium paketiga lisaasju ngu "Live Traffic", kaameraid telefonist vaadata jm
https://www.tesla.com/en_qa/support/connectivity _________________ ---
Huvitav, kuidas sellist võimsuse piiramist näiteks Eestis vaadatakse seoses automaksuga?
tsitaat:
Ehk siis maakeeli lahtiseletatult: kuigi paberites on teie auto võimsuseks märgitud 170 kW (228 hobujõudu), siis reaalselt annab tootja sellest teile kätte 150 kW (201 hobujõudu). Täiendava 27 hobujõu eest tuleb maksta ja mitte just vähe.
Maksad automaksu täisvõimsuse järgi, aga tegelikult seda kasutada ei saa.
Minumeelest väga hea äripraktika. Alguses mõtlesid et pole kõiki neid vidinaid vaja aga pärast hakkad kahetsema. Tellimusega hea lihtne puuduolev jubin kiiresti saada ilma et peaks uue auto ostma.
Pole ju mingi vandenõuteooria video. Idiootne äripraktika, muud midagi. Aga keegi ei keela soovi korral selliseid firmasid edasi toetamast.
Mõtleb ka asju välja.
Samamoodi ICE autodel saab tarkvaraga lihtsalt jõudu juurde raha eest. Elektrikatel lihtsalt nüüd hea mugav kuumaksuga pakkuda või siis ühekordse maksega
See tegelane ajab vahepeal ju totaalset uhuud...keelasin selle kanali üldse ära, aga mingi aja möödudes ronib youtube ikka tagasi... Pealiskaudne tekst ja räige vajadus pidevalt mingit "uudist" pigistada kus seda pole. Võiks siis tegeleda 1-2 teemaga...
Uuendus kuskilt pilvest on muidugi tulevikus nii või naa teema
Häiriv ikkagi, kas just kõigile aga nt HV elitaarsemad autoomanikud, kelle liiklemine niigi ühest piirsituatsioonist teise, teed edeva EV-ga kolonnist möödasõitu, ikkagi jõud hetkega taga kui vajutad ja poole kolonni peal jõnksab jõud otsa ja vaatad kas nibin-nabin eluga saad tagasi reastuda.
Käid läbi esinduslikumad diagnostikad ja kõrvalisemad posijad, keegi su EV küljest häda ei leia, kuni lõpuks avastad meilboxi spämmi alt rida kirju hoitaustega kus nõutakse uut subscription tasu, just selle möödasõidu ajal aastane subscription sai läbi ja pilveserveri telemeetria sõidukil tõmbas lisakilovati heebli standardi peale tagasi _________________ ---
Too täpselt välja, mis on antud videos väljamõeldis. Niisama vandenõuteooriavideoks tembeldada on laisk.
Janis kirjutas:
Samamoodi ICE autodel saab tarkvaraga lihtsalt jõudu juurde raha eest.
Konkreetsel juhul on auto eest juba tasutud, sh. selle mootori. See on tarbijavaenulik äripraktika, juba müüdud asjast veel raha väljapigistamiseks.
Janis kirjutas:
Elektrikatel lihtsalt nüüd hea mugav kuumaksuga pakkuda või siis ühekordse maksega
Kui olla mingi füüsilise asja eest juba tasunud, siis mingi asja omakorda veel tehisliku paywalli taha panek ei ole okei, vähemalt paljude jaoks mitte.
Aga ice puhul on ju samamoodi siis selle jõu eest tasutud kui tarkvaraga saab rohkem lihtsalt.
Seda on alati 150kw autona reklaamitud, suurema akuga mudel oli tehasest suurema jõuga. Kuna suurema võimsusega on ka C suurem, siis kannatab ka väiksem aku selle all natuke. Samamoodi hoitakse ice mootoreid madalama jõu peal tehasest et paremini vastu peaks pika aja peale
Kusjuures seda on juba ammu ICE puhul tehtud. Mitte küll päris nii, tol ajal autod veel pilves polnud.
Aga näiteks istmesoojendus oli olemas, kaablid veetud jne. Vaja ainult lüliti installida. Selle eest küsiti muidugi raha nii, nagu oleks selle kõik pidanud paigaldama. Sama püsikiirushoidja ja mõne muu asjaga.
Sama see subrscription ja pilv on ohtlikud asjad. Tootja ise ilmselt tahtlikult su autot telliskiviks ei muuda. Aga kuri häkker võib seda teha kui sinna süsteemi sisse murrab.
Kui olla mingi füüsilise asja eest juba tasunud, siis mingi asja omakorda veel tehisliku paywalli taha panek ei ole okei, vähemalt paljude jaoks mitte.
Ei pruugi nii olla. Umbes nagu arvutimängudega et mängu müügitulu ei kata kulusid kuid lollid kes 100€ eest skinne ostavad maksavad kõik teiste eest kinni.
Teab kui kaugel seegi aeg on, kui auto hakkab ekraanil reklaame näitama ja reklaamivaba versiooni eest pead maksma
Aga ma vist oleks isegi nõus neid reklaame taluma kui keegi mulle auto tasuta annaks
Kui olla mingi füüsilise asja eest juba tasunud, siis mingi asja omakorda veel tehisliku paywalli taha panek ei ole okei, vähemalt paljude jaoks mitte.
Oled sa kindel selles, et oled tasunud või tegelikkuses rendid seda ? See pole mitte mingisugune uus asi, see on IT maailmas juba mitmekümne aastane praktika, kus sulle müüakse riistvara, aga selle funktsionaalsuse pead hiljem juurde ostma. Me räägime siin profitehnikast mõistagi, ruuterid, võrgu ja fc switchid, storage seadmed, absoluutselt igal pool sõltuvalt tootjast on mingi mudel kasutusel, kus funktsionaalsust piiratakse osaliselt või pea täielikult. Näiteks ostad 64 pordise fc switchi (mille est maksad 100k alustuseks) ja selle raha eest on seal vaid 16 porti litsentseeritud, võta või jäta. Tehnilise toe müük on täiesti tavapärane praktika, midagi antakse alguses kaasa, aga ülejäänud aja pead juurde ostma jooksvalt. Võid seda muidugi mitte teha, aga siis tõenäoliselt mingit missiooni või ärikriitilsest lahendusest me ei räägi ka. Nüüd on see mudel jõudnud lihtsalt autodeni, baasi müüakse tõenäolselt mõnevõrra odavamalt ja koos subscriptionitega tuleb see äriliselt siis kusagil keskel kokku. Halvaks läheb asi siis, kui subscriptionid või sõltuvused pilvelahendustest hakkavad mõjutama autode või seadmete täielikku funktsioneerimist. Näiteks hiinapilv asjad, see prügikogus, mida minema lennanud pilvede tõttu igaastaselt tekib on jõhker ja aina hullemaks läheb. Äri ei lähe piisavalt hästi ? Paneme asjad subscriptioni alla või lõpetame "vananenud" toodete toe, las ostavad uued. Siin on tegelikult regulatsioone vaja, enne, kui asi üle käte läheb.
Teab kui kaugel seegi aeg on, kui auto hakkab ekraanil reklaame näitama ja reklaamivaba versiooni eest pead maksma
Aga ma vist oleks isegi nõus neid reklaame taluma kui keegi mulle auto tasuta annaks
ot:
Järgmine iPhone tuleb selline, kus 5G on 5 eurose kuumaksu paywalli taga, kuigi igas telefonis on riistvara sees. Ise jailbreakida ei tohi, siis kaotad garantii.
Järgmine Samsungi teler tuleb selline, kus paneel on küll 4K resoga, kuid seda saab ainult siis kui 9 eur kuus maksad. Tarkvaraliselt on downscaling limiteeritud 1080p peale.
Ja kõik kiidavad kui hea see on.
/s
Täna sai Tesla S taksot kasutatud.
No ikka päris jube oli tagauksest väljuda, pidi mõistatama, kuidas välja saada (mingit sitast punast nuppu vajutama ja siis tõukama).
Sisenemine väga palju parem polnud. Ei ime siis, et nii palju hukkunuid õnnetustes
Elu sees ei ostaks sellist ebaintuitiivset sitta, piinlik ja ohtlik oleks sellisega inimesi sõidutada. _________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine Hinnavaatlus.ee - leia parim hind! HV-s ID-kaardiga autentimine
"mingit sitast punast nuppu", "ebaintuitiivset sitta" - sööd ka selle suuga?
Vana konservatiivist peer ei oska lihtsalt autot kasutada. Aeg oleks koolitusele minna või vanadekodu ja abilise peale mõelda... _________________ Experience is what you get when you don't get what you want.
Kas enne taksosse istumist peaks paluma juhi käest auto manuali ja selle kaanest kaaneni läbi lugema?
Mina näiteks pole kunagi Teslas istunud. Oleks võib-olla ka hädas esimene kord.
MB EQS taksos olen paar korda istunud. Igati tore auto ja ukse avamisega probleeme polnud.
29 990 + kohalikud maksud US turul. Sellise numbriga vast isegi ostaks.
Eestis on 45 000.- kandis ilmselt sisenemishind, arvestades praeguse Leafi hinnataset.
Spoiler
bladerunner kirjutas:
"mingit sitast punast nuppu", "ebaintuitiivset sitta" - sööd ka selle suuga?
Vana konservatiivist peer ei oska lihtsalt autot kasutada. Aeg oleks koolitusele minna või vanadekodu ja abilise peale mõelda...
Ilmeselt HV parimatelt õpitud. Sööb kakarone pasarahega.
Ma polnud kuulnudki senimaani selliseid sõnu kunagi toidu kohta öeldavat. Kuul pähe ikka 50+ vanuses taandareng missugune.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.