Kas mitte ükski Eesti pood enam füüsilise mänge ei suuda release ajaks tarnida?
Mis mängust jutt? Nõudlus ei ole ilmselt väga suur. Kes tahab esimesest minutist, see preorderib digitali. Miterassa ja Euronics on ilmselt parimad võimalused.
S.I.L.L.U, oleneb kes konkreetset levitajat esindab Eestis.
Nt. Square Enix’i eeltellimused olen alati õigel kuupäeval Gamestar‘i kontorist kätte saanud.
Muud eeltellimused üldjuhul Euonics’i Tammsaare esindusest _________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
On keegi kohanud dbrand'i darkplates'ide sarnaseid PS5 Pro (digitali) jaoks? Ehk siis, et oleksid õhuavadega ja ilma ülemiste tiibadeta. Aliexpressis näinud küll õhuavadega aga muidu näevad välja kui originaalid. Ise võtaks üldse boxplates'id aga Eestisse ei saadeta ja hind ka üle mõistuse.
Kui ligi 4 aastat tagasi PS5 sisse SSD ketast otsisin, sai valitud Samsung PM9A1 2TB (980 Pro OEM laadne variant).
Tuleb välja, et see oli halb valik.
Kuna siin teemas on läbi käinud ka teisi, kes on sama mudeli kasuks otsustanud, siis siit hoiatus, et tasub üle kontrollida ketta tervis.
Kui ketas veel päris kutu pole, tasub teha firmware uuendus (ära küsi kuidas), juba tehtud kahju see tagasi ei keera aga väidetavalt välistab edasise kahju tekitamise.
Pikas plaanis oleks mõistlik uus ketas vaadata kui seerianumbri järgi on tegemist probleemse kettaga.
Mul suri ketas ära ainult peale 3.28TB kirjutamist (smart info kohaselt), mis pole isegi kahte kettatäit kirjutamist.
SMART ütleb:
=== START OF SMART DATA SECTION ===
SMART overall-health self-assessment test result: FAILED!
- available spare has fallen below threshold
- media has been placed in read only mode
Ehk siis bad sectorite remappimiseks mõeldud ruum on otsas, ketas on read-only modes ja põhimõtteliselt on selle kettaga kõik, kui tahaks siis midagi sealt kätte saaks aga rohkemat pole midagi teha.
Sellest oli mõni aasta tagasi palju juttu. Mina sellel ajal võtsin enda 980 Pro 2TB oma välja ja panin PC-sse, seal Samsung Magician-iga lasin firmware-i üle. (ei sobi external boxid, vaid peab olema emaplaadi peal) Mis sellest ajast mäletan, et ta järjest märkis neid sektoreid vigaseks. Kui firmware-i üle lasid, siis märgiti uuesti need sektorid terveks, aga kui läheb juba read only mode-i, siis pole sellega enam midagi teha.
Hetkel on PS5Pro sees 990Pro 4TB ja see endine 2TB 980Pro elab ilusti edasi ühes teises arvutis.
Mängude hinnad on laes, mängude valik on nagu on, konsooli hindu on juba mitu korda tõstetud ja nõnda samuti teenuste hindu ning nüüd veel otsa riistvaraline downgrade ilma hinnalanguseta.
Parem ikka, kui konsooli hinda tõsta. eraldi ssd ei maksa ka eriti midagi.
Viie aastaga võiks ikka storaget tõsta mitte vähemaks võtta Gigabaidi hind on viie aastaga langenud kuni 75% olenevalt kettast.
Maksud ja elu kallidus teeb oma töö. Kas sa oleks eelistanud, et oleks tehtud 1,2TB mudel hinnaga 549€ või rohkem? Kasumit nad nende pealt ilmselt palju ei teeni, kui üldse midagi. Mingi aeg Sony tootis konsoole kahjumiga. Raha teenitakse mängude müügist, ja ps plus-ist.
~60€ eest saad sinna juba 1TB gen4 SSD
Parem ikka, kui konsooli hinda tõsta. eraldi ssd ei maksa ka eriti midagi.
Viie aastaga võiks ikka storaget tõsta mitte vähemaks võtta Gigabaidi hind on viie aastaga langenud kuni 75% olenevalt kettast.
Maksud ja elu kallidus teeb oma töö. Kas sa oleks eelistanud, et oleks tehtud 1,2TB mudel hinnaga 549€ või rohkem? Kasumit nad nende pealt ilmselt palju ei teeni, kui üldse midagi. Mingi aeg Sony tootis konsoole kahjumiga. Raha teenitakse mängude müügist, ja ps plus-ist.
~60€ eest saad sinna juba 1TB gen4 SSD
Sony ei maksa SSD-de eest retail hinda. Suure tõenäosusega supply chain department sai neil mingi mega diili nendele ketastele ja võeti otsus vastu, eesmärgiks ikka kasumi tõstmine lõppkasutaja arvelt.
825GB aastal 2025 on huumor, seda enam, et seda kõike ei saa kasutadagi. Kui ühte konsooli kasutab mitu pereliiget, kõigil omad eelistused mängude osas, siis isegi Pro 2TB hakkab üks hetk täis saama, rääkimata mingist 800-st GB-st.
Muidugi ei maksa retail hinda. Mu point oli pigem see, parem kaotada 175GB, kui tõsta hinda. Nende hinnapoliitikat vaadata, siis hinnatõusu puhul oleks järgmine olnud 549€. Suurem osa inimesi ostab sinna SSD eraldi juurde anyway, seega pole meeletu loss. Endal 4TB oma sees ja sellest üle 3TB on kasutusel.
Selle teema kohta ei leia eriti infot - aga kas kellelgi on kogemust PS5 hoolduse ja remondiga?
Kes teeb kvaliteetset hooldust/remonti konsoolidele?
Minu seadmel hakkasid pea kõik mängud kokku jooksma mõni nädal tagasi CE-108255-1 veateatega.
Proovisin kõik soovitatud variandid läbi:
1. Mängu reinstalli ei teinud, kuna juhtus mitmes mängus
2. Clear cache ja rebuild database - ei aidanud
3. Siis tegin uue image'iga fresh installi OS-ile, tõmbasin ühe mängu alla, et proovida, ja ikka crashis.
Võib-olla piisab hooldusest, võib-olla on midagi katki, aga ei tea täpselt, kuhu ta üldse viia. Raske leida usaldusväärset teenusepakkujat.
Kas keegi oskab soovitada?
Selle teema kohta ei leia eriti infot - aga kas kellelgi on kogemust PS5 hoolduse ja remondiga?
Kes teeb kvaliteetset hooldust/remonti konsoolidele?
Minu seadmel hakkasid pea kõik mängud kokku jooksma mõni nädal tagasi CE-108255-1 veateatega.
Proovisin kõik soovitatud variandid läbi:
1. Mängu reinstalli ei teinud, kuna juhtus mitmes mängus
2. Clear cache ja rebuild database - ei aidanud
3. Siis tegin uue image'iga fresh installi OS-ile, tõmbasin ühe mängu alla, et proovida, ja ikka crashis.
Võib-olla piisab hooldusest, võib-olla on midagi katki, aga ei tea täpselt, kuhu ta üldse viia. Raske leida usaldusväärset teenusepakkujat.
Kas keegi oskab soovitada?
Kiire google ütleb "The CE-108255-1 error code
can indicate a software issue, such as corrupted game or system data, or a physical hardware problem, most commonly a faulty SSD controller."
Pole kindel, et keegi eestis seda controllerit emaplaadi peal vahetada tahab mõistliku raha eest.
Siin näiteks pre balled ssd controller, mida peaksid saama ideeliselt heatguniga ise vahetada, aga kui pole varem teinud, siis võimalus, et midagi tuksi läheb on suur.
https://www.consolefix.shop/products/replacement-ssd-controller-cxd90062gg-for-ps5-consoles-pre-balled
Ilmselt mõni elektroonika töökoda vahetaks sul selle ära, kui ise kuskilt tellid. Aga see aitaks juhul, kui probleem päriselt selles controlleris on.
nismo44, kas konsoolil garantii läbi?
SKG, Eestis ei paranda neid keegi; saadetakse Prantsusmaale. _________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Hinda ei leidnud kuskilt, aga redditist jäi silma 240£ ja usas 250$ (see ilmselt ei sisaldi sinu vana konsooli tagasisaatmise kulu ja kuu või 2 ootamist). 300€ ringis saad ilmselt uue kasutatud konsooli juba.
Garantii läbi muidugi, ostsin seadme 2020, kui välja tuli.
Umbes aasta hiljem tekkis ka mingi probleem, ei käivitunud enam, saatsin garantiisse. Läks ka vist Prantsusmaale, kuu hiljem öeldi, et anti teine "uueväärne" konsool vastu.
Nüüd uurisin Miterassast, nad ütlesid, et kui garantii läbi, siis nemad ei remondi. Aga jah, saaksin konsooli neile viia ja neilt kasutatud toimiva konsooli 300€ eest vastu, millel on 3 kuud garantiid.
Lootsin, et ehk saab veidi odavama lahenduse.
Eks mure ongi selles, et tegelikult on see generic veakood ja päris täpselt ei tea, milles viga on. Võib-olla ainult hooldusest piisab ja on ainult tempi küsimus, võib-olla on jah mingi riistvara läbi. AI arvas, et võib ka GPU või VRAM teema olla.
Aga eks küsimus ongi, kas ja kes Eestis oskab viga tuvastada ja remontida?
Hinda ei leidnud kuskilt, aga redditist jäi silma 240£ ja usas 250$ (see ilmselt ei sisaldi sinu vana konsooli tagasisaatmise kulu ja kuu või 2 ootamist). 300€ ringis saad ilmselt uue kasutatud konsooli juba.
tsitaat:
The OOW fee that is payable is inclusive of VAT and includes inbound/outbound shipping.
Ei tasu oletada, vaid otse Sony klienditoe poole pöörduda. Sony refurbished, ilmselt mingi garantiiga, tundub kindlam valik kui eraisiku käes kasutatud konsool osta.
Ja palju uus maksab või kasutatud garantiiga? _________________ sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Hinda ei leidnud kuskilt, aga redditist jäi silma 240£ ja usas 250$ (see ilmselt ei sisaldi sinu vana konsooli tagasisaatmise kulu ja kuu või 2 ootamist). 300€ ringis saad ilmselt uue kasutatud konsooli juba.
tsitaat:
The OOW fee that is payable is inclusive of VAT and includes inbound/outbound shipping.
Ei tasu oletada, vaid otse Sony klienditoe poole pöörduda. Sony refurbished, ilmselt mingi garantiiga, tundub kindlam valik kui eraisiku käes kasutatud konsool osta.
Väike update:
Viisin 2 eri kohta diagnostikasse, esimeses ei tahetud öeldagi, mis töid nad tegid (tean ainult, et tegid OS reinstalli, mida olin juba ise ka varem proovinud) ja nad ütlesid, et "kas SSD controller või SSD ise" aga nad ise seda ei remondi. Õnneks raha ei küsitud.
Teises kohas öeldi veidi detailsemalt sama asi: Kas SSD kontroller või NAND kiibid.
Kontrolleri vahetus 175€, aga ei garanteeri, et korda saab.
Kui NAND kiipe vaja vahetada, siis vahetada on võimalik ainult 3tk 6-st ja see on ka 50/50, kas läheb korda või ei.
Mõlema töö puhul läheb remont üle 300€ ja on ehk tõesti mõistlikum kasutatult teine osta või refurbished variant.
Aga refurbi puhul pead andma 300€ + oma vana konsooli.
Nii et kas keegi soovib varuosadeks vana konsooli ? Saaks selle eest 50-100€, tunduks müümine ja teise kasutatu ostmine parem diil.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.