Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Mängukonsoolid ja konsoolimängud »  [PS5] SONY PlayStation 5 arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 95, 96, 97, 98  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
euforia
Kreisi kasutaja
euforia

liitunud: 26.02.2004




sõnum 01.07.2025 12:30:31 vasta tsitaadiga

vaoinas, Lihtsalt huvi pärast - milline Ifixit'i komplekt sul on?
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2025 12:36:40 vasta tsitaadiga

Seal peaks olema vajalikud ainult ristpea ja T8 torx
https://www.ifixit.com/Teardown/PlayStation+5+Teardown/138280
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaoinas
HV vaatleja
vaoinas

liitunud: 31.10.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2025 12:46:28 vasta tsitaadiga

euforia kirjutas:
vaoinas, Lihtsalt huvi pärast - milline Ifixit'i komplekt sul on?


Võtsin endale Pro Tech Toolkit'i, sest sellele tuli juba tasuta saatmine.
Nagu ülalpool öeldud, siis vaja läheb sealt jah vaid paari otsa.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2025 01:16:36 vasta tsitaadiga


Link

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
S.I.L.L.U
HV veteran


liitunud: 26.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2025 08:17:44 vasta tsitaadiga

See kuldne ümbris oleks päris hea thumbs_up.gif icon_cool.gif
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2025 15:15:27 vasta tsitaadiga

Sony Appears to Be Preparing to Port More PlayStation Exclusives to Xbox and Nintendo Consoles
https://wccftech.com/sony-appears-preparing-port-more-playstation-exclusives/
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2025 11:19:09 vasta tsitaadiga

https://www.xda-developers.com/microsoft-playstation-6-of-10/

Spoiler Spoiler Spoiler


GTA5 ja Minecraft on kaks müstilist mängu, mis ikka veel üle dekaadi hiljem on pidevalt mängude top10.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2025 19:31:59 vasta tsitaadiga

Huvitavad ajad kui popimad PlayStationi mängud on Microsofti välja antud.

GTA V mängin isegi siiani, küll 360 peal.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2025 11:35:24 vasta tsitaadiga

HPN kirjutas:
https://www.xda-developers.com/microsoft-playstation-6-of-10/

Spoiler Spoiler Spoiler


GTA5 ja Minecraft on kaks müstilist mängu, mis ikka veel üle dekaadi hiljem on pidevalt mängude top10.

Korrektne tabel:
Spoiler Spoiler Spoiler

https://bsky.app/profile/matpiscatella.bsky.social/post/3lv6vqqhmyc2w

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
S.I.L.L.U
HV veteran


liitunud: 26.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2025 13:58:55 vasta tsitaadiga

Kas mitte ükski Eesti pood enam füüsilise mänge ei suuda release ajaks tarnida?
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2025 14:07:11 vasta tsitaadiga

S.I.L.L.U kirjutas:
Kas mitte ükski Eesti pood enam füüsilise mänge ei suuda release ajaks tarnida?
Mis mängust jutt? Nõudlus ei ole ilmselt väga suur. Kes tahab esimesest minutist, see preorderib digitali. Miterassa ja Euronics on ilmselt parimad võimalused.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2025 14:40:06 vasta tsitaadiga

Gamestar ka ilmselt
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Konsoolid+ja+m%C3%A4ngud/Konsoolim%C3%A4ngud/b870865aaea5b4fce65a66866c8d3407/?sort=-views

Kui tahad päris kindla peale minna, tee linnuke

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
S.I.L.L.U
HV veteran


liitunud: 26.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2025 14:43:34 vasta tsitaadiga

Wuchang, Mafia - midagi pole saada release ajal.

Digitali ei soovi, tahan mängu maha müüa kui isu täis.
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2025 14:49:37 vasta tsitaadiga

Mingi Mafia tundub olema
https://www.hinnavaatlus.ee/5934694/hangar-13-mafia-the-old-country-ps5/

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
S.I.L.L.U
HV veteran


liitunud: 26.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2025 14:54:14 vasta tsitaadiga

Tundub jah, et Sony pood on selle nüüd lõpuks poodi saanud, lõuna ajal polnud neil veel midagi ega ka infot millal jõuab.
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.08.2025 12:31:24 vasta tsitaadiga

S.I.L.L.U, oleneb kes konkreetset levitajat esindab Eestis.
Nt. Square Enix’i eeltellimused olen alati õigel kuupäeval Gamestar‘i kontorist kätte saanud.
Muud eeltellimused üldjuhul Euonics’i Tammsaare esindusest thumbs_up.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2025 13:00:15 vasta tsitaadiga

On keegi kohanud dbrand'i darkplates'ide sarnaseid PS5 Pro (digitali) jaoks? Ehk siis, et oleksid õhuavadega ja ilma ülemiste tiibadeta. Aliexpressis näinud küll õhuavadega aga muidu näevad välja kui originaalid. Ise võtaks üldse boxplates'id aga Eestisse ei saadeta ja hind ka üle mõistuse.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2025 16:44:16 vasta tsitaadiga

USAs hinnatõus jälle.
https://blog.playstation.com/2025/08/20/playstation-5-price-changes-in-the-u-s/
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serxx
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2025 15:59:51 vasta tsitaadiga

Kui ligi 4 aastat tagasi PS5 sisse SSD ketast otsisin, sai valitud Samsung PM9A1 2TB (980 Pro OEM laadne variant).
Tuleb välja, et see oli halb valik.

Kuna siin teemas on läbi käinud ka teisi, kes on sama mudeli kasuks otsustanud, siis siit hoiatus, et tasub üle kontrollida ketta tervis.
Kui ketas veel päris kutu pole, tasub teha firmware uuendus (ära küsi kuidas), juba tehtud kahju see tagasi ei keera aga väidetavalt välistab edasise kahju tekitamise.
Pikas plaanis oleks mõistlik uus ketas vaadata kui seerianumbri järgi on tegemist probleemse kettaga.

Viidatud lingil on juttu ka sellest konkreetsest kettast ja probleemsetest seerianumbritest:
https://forum.hddguru.com/viewtopic.php?f=10&t=42876 (edit: see link ei ole see mida tegelikult siia panna tahtsin)
https://nascompares.com/answer/samsung-nvme-firmware-update-list-is-your-ssd-effected/ (edit: siit lingilt leiab info kas seeria number on probleemne või mtite)
Minu ketta seerianumber on üks nendest, mis on probleemne.

Mul suri ketas ära ainult peale 3.28TB kirjutamist (smart info kohaselt), mis pole isegi kahte kettatäit kirjutamist.
SMART ütleb:
=== START OF SMART DATA SECTION ===
SMART overall-health self-assessment test result: FAILED!
- available spare has fallen below threshold
- media has been placed in read only mode

Ehk siis bad sectorite remappimiseks mõeldud ruum on otsas, ketas on read-only modes ja põhimõtteliselt on selle kettaga kõik, kui tahaks siis midagi sealt kätte saaks aga rohkemat pole midagi teha.
Kommentaarid: 161 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 01.09.2025 03:20:17 vasta tsitaadiga

serxx kirjutas:
tasub teha firmware uuendus (ära küsi kuidas)


Kas siit võib välja lugeda, et Samsung Magician seda OEM SSD-d ei tunnista?

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2025 08:11:35 vasta tsitaadiga

Sellest oli mõni aasta tagasi palju juttu. Mina sellel ajal võtsin enda 980 Pro 2TB oma välja ja panin PC-sse, seal Samsung Magician-iga lasin firmware-i üle. (ei sobi external boxid, vaid peab olema emaplaadi peal) Mis sellest ajast mäletan, et ta järjest märkis neid sektoreid vigaseks. Kui firmware-i üle lasid, siis märgiti uuesti need sektorid terveks, aga kui läheb juba read only mode-i, siis pole sellega enam midagi teha.
Hetkel on PS5Pro sees 990Pro 4TB ja see endine 2TB 980Pro elab ilusti edasi ühes teises arvutis.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2025 17:34:35 vasta tsitaadiga

Kettaruumi jutu jätkuks: https://old.reddit.com/r/gaming/comments/1n7aynt/sony_is_reducing_the_storage_of_the_ps5_slim_from/

Mängude hinnad on laes, mängude valik on nagu on, konsooli hindu on juba mitu korda tõstetud ja nõnda samuti teenuste hindu ning nüüd veel otsa riistvaraline downgrade ilma hinnalanguseta. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2025 19:27:53 vasta tsitaadiga

Parem ikka, kui konsooli hinda tõsta. eraldi ssd ei maksa ka eriti midagi.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2III7
HV veteran
2III7

liitunud: 20.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2025 11:22:28 vasta tsitaadiga

Snaxez kirjutas:
Parem ikka, kui konsooli hinda tõsta. eraldi ssd ei maksa ka eriti midagi.
Viie aastaga võiks ikka storaget tõsta mitte vähemaks võtta icon_lol.gif Gigabaidi hind on viie aastaga langenud kuni 75% olenevalt kettast.
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2025 11:35:05 vasta tsitaadiga

2III7 kirjutas:
Snaxez kirjutas:
Parem ikka, kui konsooli hinda tõsta. eraldi ssd ei maksa ka eriti midagi.
Viie aastaga võiks ikka storaget tõsta mitte vähemaks võtta icon_lol.gif Gigabaidi hind on viie aastaga langenud kuni 75% olenevalt kettast.
Maksud ja elu kallidus teeb oma töö. Kas sa oleks eelistanud, et oleks tehtud 1,2TB mudel hinnaga 549€ või rohkem? Kasumit nad nende pealt ilmselt palju ei teeni, kui üldse midagi. Mingi aeg Sony tootis konsoole kahjumiga. Raha teenitakse mängude müügist, ja ps plus-ist.
~60€ eest saad sinna juba 1TB gen4 SSD
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2III7
HV veteran
2III7

liitunud: 20.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2025 12:12:07 vasta tsitaadiga

Snaxez kirjutas:
2III7 kirjutas:
Snaxez kirjutas:
Parem ikka, kui konsooli hinda tõsta. eraldi ssd ei maksa ka eriti midagi.
Viie aastaga võiks ikka storaget tõsta mitte vähemaks võtta icon_lol.gif Gigabaidi hind on viie aastaga langenud kuni 75% olenevalt kettast.
Maksud ja elu kallidus teeb oma töö. Kas sa oleks eelistanud, et oleks tehtud 1,2TB mudel hinnaga 549€ või rohkem? Kasumit nad nende pealt ilmselt palju ei teeni, kui üldse midagi. Mingi aeg Sony tootis konsoole kahjumiga. Raha teenitakse mängude müügist, ja ps plus-ist.
~60€ eest saad sinna juba 1TB gen4 SSD
Sony ei maksa SSD-de eest retail hinda. Suure tõenäosusega supply chain department sai neil mingi mega diili nendele ketastele ja võeti otsus vastu, eesmärgiks ikka kasumi tõstmine lõppkasutaja arvelt.

825GB aastal 2025 on huumor, seda enam, et seda kõike ei saa kasutadagi. Kui ühte konsooli kasutab mitu pereliiget, kõigil omad eelistused mängude osas, siis isegi Pro 2TB hakkab üks hetk täis saama, rääkimata mingist 800-st GB-st.
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2025 12:47:40 vasta tsitaadiga

Muidugi ei maksa retail hinda. Mu point oli pigem see, parem kaotada 175GB, kui tõsta hinda. Nende hinnapoliitikat vaadata, siis hinnatõusu puhul oleks järgmine olnud 549€. Suurem osa inimesi ostab sinna SSD eraldi juurde anyway, seega pole meeletu loss. Endal 4TB oma sees ja sellest üle 3TB on kasutusel.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2025 13:19:34 vasta tsitaadiga

See, mis selle põlvkonna konsoolidega toimub on esmakordne. Uskumatu, et PS5 maksis vahepeal ~360 eurot (Amazon DE).


---
Playstation launchi hinnad seisuga 07/2025, inflatsiooni arvesse võttes:

PS1 ($299) - $630
PS2 ($299) - $555
PS3 ($499) - $800
PS4 ($399) - $553
PS5 ($399) - $495

https://data.bls.gov/cgi-bin/cpicalc.pl
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2025 13:31:17 vasta tsitaadiga

Detsembris sai Arvutitargast kätte 379 euroga.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2025 00:16:11 vasta tsitaadiga

Snaxez kirjutas:
Mingi aeg Sony tootis konsoole kahjumiga. Raha teenitakse mängude müügist, ja ps plus-ist.

Sony müüb PS5 konsoole juba viimsed 4 aastat kasumiga.

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2025 00:55:45 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:
Snaxez kirjutas:
Mingi aeg Sony tootis konsoole kahjumiga. Raha teenitakse mängude müügist, ja ps plus-ist.

Sony müüb PS5 konsoole juba viimsed 4 aastat kasumiga.

Nüüd vist taas kahjumiga.
tsitaat:
While the PS5 briefly became profitable, rising manufacturing costs mean that only the PS5 Pro is sold at a profit by Sony.

https://tech4gamers.com/ps5-pro-sony-only-profitable-console/
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2025 11:44:18 vasta tsitaadiga

SKG, võimalik, kuid “siseallika” asemel ootaks Sony majandusaasta aruande ära…
_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2025 12:16:40 vasta tsitaadiga

2025 Slim. Vähem storage, aga matt plastik on küll thumbs_up.gif


Link
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nismo44
HV kasutaja

liitunud: 21.10.2007




sõnum 20.10.2025 11:45:40 vasta tsitaadiga

Selle teema kohta ei leia eriti infot - aga kas kellelgi on kogemust PS5 hoolduse ja remondiga?
Kes teeb kvaliteetset hooldust/remonti konsoolidele?

Minu seadmel hakkasid pea kõik mängud kokku jooksma mõni nädal tagasi CE-108255-1 veateatega.
Proovisin kõik soovitatud variandid läbi:
1. Mängu reinstalli ei teinud, kuna juhtus mitmes mängus
2. Clear cache ja rebuild database - ei aidanud
3. Siis tegin uue image'iga fresh installi OS-ile, tõmbasin ühe mängu alla, et proovida, ja ikka crashis.

Võib-olla piisab hooldusest, võib-olla on midagi katki, aga ei tea täpselt, kuhu ta üldse viia. Raske leida usaldusväärset teenusepakkujat.
Kas keegi oskab soovitada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2025 12:10:31 vasta tsitaadiga

nismo44 kirjutas:
Selle teema kohta ei leia eriti infot - aga kas kellelgi on kogemust PS5 hoolduse ja remondiga?
Kes teeb kvaliteetset hooldust/remonti konsoolidele?

Minu seadmel hakkasid pea kõik mängud kokku jooksma mõni nädal tagasi CE-108255-1 veateatega.
Proovisin kõik soovitatud variandid läbi:
1. Mängu reinstalli ei teinud, kuna juhtus mitmes mängus
2. Clear cache ja rebuild database - ei aidanud
3. Siis tegin uue image'iga fresh installi OS-ile, tõmbasin ühe mängu alla, et proovida, ja ikka crashis.

Võib-olla piisab hooldusest, võib-olla on midagi katki, aga ei tea täpselt, kuhu ta üldse viia. Raske leida usaldusväärset teenusepakkujat.
Kas keegi oskab soovitada?

Kiire google ütleb "The CE-108255-1 error code
can indicate a software issue, such as corrupted game or system data, or a physical hardware problem, most commonly a faulty SSD controller."

Pole kindel, et keegi eestis seda controllerit emaplaadi peal vahetada tahab mõistliku raha eest.
Siin näiteks pre balled ssd controller, mida peaksid saama ideeliselt heatguniga ise vahetada, aga kui pole varem teinud, siis võimalus, et midagi tuksi läheb on suur.
https://www.consolefix.shop/products/replacement-ssd-controller-cxd90062gg-for-ps5-consoles-pre-balled
Ilmselt mõni elektroonika töökoda vahetaks sul selle ära, kui ise kuskilt tellid. Aga see aitaks juhul, kui probleem päriselt selles controlleris on.

https://cellularport.com/blog/playstation-repair-costs-what-to-expect-in-2025/ See küll usa kohta, aga kirjas:
SSD Issues/Replacement: Average Cost Range: $160-280

Esimene YT video, mis ssd controller repair kohta ette jäi, tüüp tellis alist 2 controllerit, ja esimene neist oli vigane. Teisega sai tööle.


viimati muutis Snaxez 20.10.2025 12:34:05, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2025 12:17:35 vasta tsitaadiga

nismo44, Sony enda parandusteenus?
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2025 12:30:35 vasta tsitaadiga

nismo44, kas konsoolil garantii läbi?
SKG, Eestis ei paranda neid keegi; saadetakse Prantsusmaale.

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2025 12:59:54 vasta tsitaadiga

beastbeats, ma ei pidanudki silmas, et tingimata Eestis, aga Sony-l on ka raha eest parandusteenus kui garantiiaeg läbi. Peaks olema tunduvalt odavam kui hakata uut konsooli ostma.
https://www.playstation.com/en-ie/support/hardware/ps-oow-exchange-service/
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2025 15:25:05 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
beastbeats, ma ei pidanudki silmas, et tingimata Eestis, aga Sony-l on ka raha eest parandusteenus kui garantiiaeg läbi. Peaks olema tunduvalt odavam kui hakata uut konsooli ostma.
https://www.playstation.com/en-ie/support/hardware/ps-oow-exchange-service/
Hinda ei leidnud kuskilt, aga redditist jäi silma 240£ ja usas 250$ (see ilmselt ei sisaldi sinu vana konsooli tagasisaatmise kulu ja kuu või 2 ootamist). 300€ ringis saad ilmselt uue kasutatud konsooli juba.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nismo44
HV kasutaja

liitunud: 21.10.2007




sõnum 20.10.2025 16:28:53 vasta tsitaadiga

Garantii läbi muidugi, ostsin seadme 2020, kui välja tuli.
Umbes aasta hiljem tekkis ka mingi probleem, ei käivitunud enam, saatsin garantiisse. Läks ka vist Prantsusmaale, kuu hiljem öeldi, et anti teine "uueväärne" konsool vastu.

Nüüd uurisin Miterassast, nad ütlesid, et kui garantii läbi, siis nemad ei remondi. Aga jah, saaksin konsooli neile viia ja neilt kasutatud toimiva konsooli 300€ eest vastu, millel on 3 kuud garantiid.

Lootsin, et ehk saab veidi odavama lahenduse.


Eks mure ongi selles, et tegelikult on see generic veakood ja päris täpselt ei tea, milles viga on. Võib-olla ainult hooldusest piisab ja on ainult tempi küsimus, võib-olla on jah mingi riistvara läbi. AI arvas, et võib ka GPU või VRAM teema olla.

Aga eks küsimus ongi, kas ja kes Eestis oskab viga tuvastada ja remontida?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2025 17:42:41 vasta tsitaadiga

Snaxez kirjutas:
SKG kirjutas:
beastbeats, ma ei pidanudki silmas, et tingimata Eestis, aga Sony-l on ka raha eest parandusteenus kui garantiiaeg läbi. Peaks olema tunduvalt odavam kui hakata uut konsooli ostma.
https://www.playstation.com/en-ie/support/hardware/ps-oow-exchange-service/
Hinda ei leidnud kuskilt, aga redditist jäi silma 240£ ja usas 250$ (see ilmselt ei sisaldi sinu vana konsooli tagasisaatmise kulu ja kuu või 2 ootamist). 300€ ringis saad ilmselt uue kasutatud konsooli juba.

tsitaat:
The OOW fee that is payable is inclusive of VAT and includes inbound/outbound shipping.

Ei tasu oletada, vaid otse Sony klienditoe poole pöörduda. Sony refurbished, ilmselt mingi garantiiga, tundub kindlam valik kui eraisiku käes kasutatud konsool osta.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2025 18:17:21 vasta tsitaadiga

Ja palju uus maksab või kasutatud garantiiga?
_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2025 06:03:25 vasta tsitaadiga

Pro hind Tokyos eile 683 €. Tavaversioon Blu-Ray plaadilugejaga 455 €.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2025 10:51:05 vasta tsitaadiga

Tanel, tegelikult Pro mudeli Tax Free hind on 621€ icon_wink.gif
_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2025 14:28:33 vasta tsitaadiga

On see halb või hea? icon_rolleyes.gif icon_biggrin.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Laifstaile
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2025 21:22:59 vasta tsitaadiga

No kui me ühelt infot jagavalt saidilt vaatame siis päris hea diil...
pspro soovitan siit kaeda kui sa seda lehte ennem ei teadnud icon_wink.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2025 01:04:50 vasta tsitaadiga

icon_eek.gif icon_biggrin.gif

Aga jah, jeen odav praegu euro suhtes thumbs_up.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
nismo44
HV kasutaja

liitunud: 21.10.2007




sõnum 11.11.2025 18:17:43 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Snaxez kirjutas:
SKG kirjutas:
beastbeats, ma ei pidanudki silmas, et tingimata Eestis, aga Sony-l on ka raha eest parandusteenus kui garantiiaeg läbi. Peaks olema tunduvalt odavam kui hakata uut konsooli ostma.
https://www.playstation.com/en-ie/support/hardware/ps-oow-exchange-service/
Hinda ei leidnud kuskilt, aga redditist jäi silma 240£ ja usas 250$ (see ilmselt ei sisaldi sinu vana konsooli tagasisaatmise kulu ja kuu või 2 ootamist). 300€ ringis saad ilmselt uue kasutatud konsooli juba.

tsitaat:
The OOW fee that is payable is inclusive of VAT and includes inbound/outbound shipping.

Ei tasu oletada, vaid otse Sony klienditoe poole pöörduda. Sony refurbished, ilmselt mingi garantiiga, tundub kindlam valik kui eraisiku käes kasutatud konsool osta.



Väike update:
Viisin 2 eri kohta diagnostikasse, esimeses ei tahetud öeldagi, mis töid nad tegid (tean ainult, et tegid OS reinstalli, mida olin juba ise ka varem proovinud) ja nad ütlesid, et "kas SSD controller või SSD ise" aga nad ise seda ei remondi. Õnneks raha ei küsitud.

Teises kohas öeldi veidi detailsemalt sama asi: Kas SSD kontroller või NAND kiibid.
Kontrolleri vahetus 175€, aga ei garanteeri, et korda saab.
Kui NAND kiipe vaja vahetada, siis vahetada on võimalik ainult 3tk 6-st ja see on ka 50/50, kas läheb korda või ei.

Mõlema töö puhul läheb remont üle 300€ ja on ehk tõesti mõistlikum kasutatult teine osta või refurbished variant.

Aga refurbi puhul pead andma 300€ + oma vana konsooli.

Nii et kas keegi soovib varuosadeks vana konsooli icon_biggrin.gif? Saaks selle eest 50-100€, tunduks müümine ja teise kasutatu ostmine parem diil.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2025 18:29:43 vasta tsitaadiga

30€ eest võin proovimiseks võtta.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2025 01:03:03 vasta tsitaadiga

PlayStation 5 is ‘Only in the Middle of The Journey’, Says Sony
https://insider-gaming.com/playstation-5-middle-of-journey/

Mõistlik thumbs_up.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Mängukonsoolid ja konsoolimängud »  [PS5] SONY PlayStation 5 arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 95, 96, 97, 98  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.