Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Google Mail/GMail üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 43, 44, 45  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2023 16:35:18 vasta tsitaadiga

Ärge muretsege, teil vast pole seda ohtu. icon_razz.gif
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2023 17:19:14 vasta tsitaadiga

ot:
Et kui lahkusmisavalduse esitad siis istud viimase kuu põidlaid keerutades? Aga kui uus inimene tööle võetakse? Siis katseaja lõpuni istub ka samamoodi niisama ligipääsuta sest äkki kavatseb katseaja päevapealt lõpetada? icon_lol.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2023 21:13:53 vasta tsitaadiga

xtr kirjutas:
maty kirjutas:
Mis Google Workspace'l viga on? Sai kolitud MS'i pealt, mingeid probleeme pole olnud.
Mitte otseselt sulle mõeldud küsimus, aga kas keegi teab, kuidas muuta vaikimisi loodava kasutajaprofiili seadeid? Et ei peaks iga krdi kord kasutajat tehes temaga sisse logima ja näppima paika näiteks seda, et nädal algab esmaspäevaga, kellaaeg on 24h, spelling ja autocorrect = off jne. Oleks väga tänulik, kui keegi vihjaks, mis vahenditega seda teha saab.
Muidu pole väga viga icon_rolleyes.gif
Ahjaa, tegin mingi hetk selle küsimusega ticketi Guuglile - vastati, et ei saagi, tee feature request clown.gif
_________________
M: Magic Mouse + Keyboard, MX Master 3S
M: 16GB DDR4, 1TB SSD
Kommentaarid: 330 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihhkel
HV veteran
mihhkel

liitunud: 16.11.2004




sõnum 13.11.2023 21:45:47 vasta tsitaadiga

xtr, üht-teist saab pärast konto loomist GAM-iga määrata (mõistlik eelkõige juhul, kui sul kontode loomiseks mingi skript on), aga nt nädala alguspäeva minu teada mitte. Tüütu jah.
_________________
...
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SOS
Kreisi kasutaja
SOS

liitunud: 02.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2023 16:10:01 vasta tsitaadiga

xtr kirjutas:
xtr kirjutas:
Mitte otseselt sulle mõeldud küsimus, aga kas keegi teab, kuidas muuta vaikimisi loodava kasutajaprofiili seadeid? Et ei peaks iga krdi kord kasutajat tehes temaga sisse logima ja näppima paika näiteks seda, et nädal algab esmaspäevaga, kellaaeg on 24h, spelling ja autocorrect = off jne. Oleks väga tänulik, kui keegi vihjaks, mis vahenditega seda teha saab.
Muidu pole väga viga icon_rolleyes.gif
Ahjaa, tegin mingi hetk selle küsimusega ticketi Guuglile - vastati, et ei saagi, tee feature request clown.gif
Eelmises kohas pöörati see "bugi" "featureks" ehk siis uue töötaja sisseelamise raames tehti koos temaga kõik need liigutused ära. Paljud pole kunagi googlega kokku puutunud ja siis vaatasid seda Google keskkonda kui vasikas aiaväravat ja siis oli hea sellistes "nurgatagustes" konnata temaga.
Pealegi ma ei tea kui JOKK see on kui admin vajutab kasutaja eest, et nõustub kõikide EULA peenkirja tingimustega jne
Kuigi olen nõus, et see on väga ootamatu puudus ja teatud juhtudel väga tüütu
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2023 19:49:17 vasta tsitaadiga

maty kirjutas:
Betamax kirjutas:
RCC, miks sul oma meiliserverit pole?

Ükski ISP ei vea ju talle fiibrit koju tasuta... nii ei saa hostida meiliserverit kodus icon_lol.gif


ei ole kunagi fiibri tasuta koju vedamisest juttu olnud. teeme ikka asjad enne selgeks.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2023 20:12:21 vasta tsitaadiga

RCC, kasutab morset, milleks talle email.
Telegraaf leiutati ammu enne fiibrit… icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocki
Kreisi kasutaja
rocki

liitunud: 15.01.2003




sõnum 17.11.2023 08:57:51 vasta tsitaadiga

Uurin seda google gam'i- huvitav, kas sellega saab ka kontosid kustutada, mis on olnud kauem suspended näiteks 2 kuud? Sellisel juhul oleksmasjal jah juba jumet. Google enda sync on suht algeline selles osas.
_________________
Asju saab kah teisiti teha!
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rewer
HV Guru
rewer

liitunud: 31.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2023 16:40:37 vasta tsitaadiga

On üks Gmaili konto(parooli ei mäleta) mis suunatud minu Gmaili ja kõik toimib aga kas oleks võimalik selle konto parooli kuskilt näha?
Kommentaarid: 1310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 922
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2023 16:41:57 vasta tsitaadiga

Ei ole võimalik, pead parooli lähtestama
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2023 18:21:13 vasta tsitaadiga

rewer kirjutas:
On üks Gmaili konto(parooli ei mäleta) mis suunatud minu Gmaili ja kõik toimib aga kas oleks võimalik selle konto parooli kuskilt näha?

Kui ta sul kuhugi brauserisse või paroolihoidlasse salvestatud pole, siis ei.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 12:06:27 vasta tsitaadiga

https://www.gadgets360.com/apps/news/gmail-update-android-app-unsubscribe-button-on-top-promotional-email-spam-report-4591703
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2023 18:50:24 vasta tsitaadiga

Gmail wants to win the war on junk mail, adds AI spam detection
https://www.techspot.com/news/101076-gmail-wants-win-war-junk-mail-adds-ai.html

Ja samas tuleb mulle ikka tärniga tähistatud Google Forms meile inboxi thumbs_down.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 11.12.2023 09:24:17 vasta tsitaadiga

Nad filtreerivad ju enda meelest ka google maps arvustusi...see sarnane lollus. AI ja google samas lauses icon_lol.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2024 08:53:51 vasta tsitaadiga

Täna siis tuli postkasti Google konto kaaperdamine, näilislt tuleb kiri Googlest. Kuid ma ei hakka teda avama sest ma olen sisse loginud ja milleks logida uuesti. Mingi turva koopia email good luck with that. Ma tean ,et see on kontost ilmajäämise kiri.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2024 21:39:12 vasta tsitaadiga

Kas ma saan selle uudisest õigesti aru, et google sulgeb ligipääsu SMTP teenusele?
https://workspaceupdates.googleblog.com/2023/09/winding-down-google-sync-and-less-secure-apps-support.html
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2024 21:52:13 vasta tsitaadiga

Ei, tuleb hakata kasutama OAuth'i või app password'i (https://support.google.com/mail/answer/185833).
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2024 22:36:46 vasta tsitaadiga

See app password on ära kaotatud. Osadel kontodel on olemas, osadel mitte.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2024 23:21:20 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
See app password on ära kaotatud. Osadel kontodel on olemas, osadel mitte.

Märkasin ka ise, seepärast hakkasingi uurima, et mis toimib. Tundub, et uutel kontodel ei ole.app password võimalust.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2024 23:49:19 vasta tsitaadiga

tsitaat:
This includes all third-party apps that require password-only access to Gmail, Google Calendar, Contacts via protocols such as CalDAV, CardDAV, IMAP, SMTP, and POP.
The IMAP enable/disable settings will be removed from users’ Gmail settings.


tsitaat:
In the coming weeks we will be removing the IMAP enable/disable toggle from your Gmail settings. IMAP access is always enabled over OAuth and your current connections will not be impacted. No action is required of users.


Lisaks tundub, et see käib vaid Google Workspace klientide (s.o asutuste ja ettevõtete ning nende töötajate töökontode) kohta, mitte eraklientidele, vähemalt esialgu.

Näiteks Thunderbird toetab ka OAuth2 autentimist ning tõenäoliselt lisandub see ka teistele IMAP klientidele, millel seda hetkel veel ei ole. Tuleb vaid programmis "normal password" asemele valida "OAuth2" ja kõik töötab edasi nagu muiste. Ei pea olemasolevatel kontodel midagi muud muutma.
Samamoodi SMTP seadistuses tuleb valida OAuth2

Esimesel autentimisel avaneb aken 2FA autentimiseks ja telefoni kaudu küsitakse kinnitust ja luba Thunderbirdi ligipääsu lubamiseks kontole.

ot:

Microsofti meilikontodel võib samuti OAuth2 kasutada, esimesel autentimisel küsib luba Authenticatori äpi kaudu (tuleb eelnevalt vastavale MS kontole ära seadistada).

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2024 18:37:31 vasta tsitaadiga

30. juunist ei saa enam Outlook.comi kaudu GMailile ligi.
https://www.forbes.com/sites/daveywinder/2024/06/17/gmail-access-from-outlookcom-email-accounts-to-stop-in-13-days/

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 18.06.2024 23:19:45 vasta tsitaadiga

Kui Google pakub heast südamest juba aastakümneid suurt hulka tasuta teenuseid, ei ole tegelikult üldse ilus rahulolematu olla mingite pisidetailide muutumise korral. Kuigi ka mulle ei mmeeldi Gmaili puhul mitmed asjad (näiteks vajalikku posti vasakule toimetav spämmifilter), siis nagu vanasti öeldi: kingitud hobuse suhu ei vaadata icon_wink.gif
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2024 06:28:00 vasta tsitaadiga

Google teenused ei ole "tasuta" icon_rolleyes.gif

Kõiki andmeid k.a meiliboxi sisu müüakse edasi ja rakendatakse turunduseks. Ainult corporate shill võib arvata naiivselt, et mõni firma pakub midagi tasuta heast tahtest ja "ei ole ilus kritiseerida" .

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 19.06.2024 14:43:37 vasta tsitaadiga

Tomorrow, Aga tasuta teenuste puhul tahetakse ju eranditult midagi ikkagi kusagilt saada. Partei saadab tasuta kampaaniamaterjale, et saada hääli (sama käib ka tasuta bussisõitu kohta Tallinnas); kinnisvaramaakler leiab sinu üürikorterile tasuta üürniku, et kasseerida raha tehingu teiselt poolelt; metalli tasuta äravedaja viib kraami tasuta minema, et metall maha müüa; tasuta e-raamatu pakkuja saab tasuks sinu e-posti aadressi, kuhu asub usinasti saatma ideid raha kulutaiseks. Seda listi võiks jätkata päris pikalt. Aga ikkagi ei ole tasuta saadud e-raaamtu puhul sellist õigust kritiseerida, kui siis, kui oleksid selle eest $4.99 välja käinud.

Corporate shill ja naiivsus iseenesest väga ühte ei kuulu, kuid mina ei loe ennast kummagi alla. Jah, võibolla ma suhtu Googlesse veidi sõbralikumalt kui muidu meie aastatepikkuse mõlemale poolele kasuliku ärisuhte tõttu. Aga siiski ei tähenda 22 kuupäeval Iirimaalt saabuv ülekanne, et ma kuidagi nende palgal oleksin või neid pahauskselt esindaksin või naiivne oleksin. Muidugi on nende esmaseks eesmärgiks shareholderitele raha teenida, kuid samas nad siiski teevad ka asju heast tahtest. Ma isegi arvan, et osanikuna mulle see väga ei meeldiks. Näiteks pakuvad nad teenuseid turgudel, kust saada mitte midagi ei ole. Elevandiluuranniku 50-pallise IQ-ga rahvastiku puhul, kus 25-eurose telefoni kasutajaga, kel käib aastas käest läbi 700-800 eurot, mille kulutab maniokijahule ja õlile, ei ole mitte midagi peale hakata. Tema andmeid ei saa ju kuhugi müüa. Ometi võib ta telefoni nokkida ja meilikasti piltidega täita nagu iga teinegi.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2024 15:36:36 vasta tsitaadiga

Ma pole absoluutselt nõus sellega, et midagi tasuta saades annab selle saaja ära "sellise õiguse" seda kritiseerida, kui maksev kasutaja. Isegi tasuta teenustel on tavaliselt ToS ja seal pole klauslit mis keelaks kriitika.
Inimesed võivad küll pehmemalt suhtuda probleemidesse teenuse puhul mis on tasuta aga kriitika on oluline ka siis. Vastasel korral on tulemuseks stagnatsioon kus kriitika/surve paranemiseks puudub ja pole vaja justkui midagi muuta või parandada.

Muidugi tasub siin kohal eristada lahmivat kriitikat mis konkreetsetele probleemidele tähelepanu ei juhi ja lahendusi ei paku vs konstruktiivset kriitikat.
Ma tahaks loota, et iga firma, ka need mis pakuvad "tasuta" asju oleksid avatud konstruktiivsele kriitikale.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 19.06.2024 15:48:51 vasta tsitaadiga

Google ja ka teiste ökosüsteemide puhul ei saa ära unustada, et nad ei ole pelgalt äriettevõtted, vaid USA võimude vaates ka luurevektor, kus USA suurim hirm on, kui maailmas hakkavad levima USA tehnoloogia asemel Hiina seadmed, saab Hiina samasuguse informeerituse eelise, lisaks USA tehnoloogia vähenedes USA võimekus kahaneb.
Google puhul hiljuti oli miski suur leke, mille Google ka tõeseks tunnistas ja sealt tuli kamaluga välja otsuseid, kus varjatult kogutakse-analüüsitakse-kasutatakse palju enam andmeid kui seda avalikult tunnistatakse.
Vähem keeruline teema ei ole ka privaatsussätete juriidika, kus USA juristiktsioonis USA kodanikud on palju paremini kaitstud Google andmekorje eest võrreldes Euroopa Liiduga, rääkimata enamusest kolmandast maailmast, kus Google arvatavalt kogub ja teeb mida tahab.

On isegi omamoodi tehnoloogia huviliste sekt levimas, kes aastakümneid Google teenuseid kasutades ei tunne end enam mõnda aega turvaliselt "ungoogle" "degoogle" reaalsed katsetused, mis tarkvaraga ja kuidas Google teenustest&ökosüsteemist loobuda nii, et ebamugavus ja kahju oleks väike ja talutav.'
LineageOS AndroidOS asemele ja otsimootorite vahel saab tänapäeval juba valida. Kõige keerulisem pidavat olema kaardirakendustega, kus Google omale olevat samaväärset asendust keeruline leida, ja siis kasutatakse Google Maps'i nö anonüümselt brauseriaknas aga mitte sinu isiku ja seadmega seotud teenusena.

Ise olen ka Google käpa alla naha ja karvadega, sest Google teeb asju kasutaja jaoks minimalistlult, orgaaniliselt, kõik toimib nagu iseenesest ja kerge on unustada, et sellel kõigel on inimese jaoks nähtamatu hind ja selle hinnalipiku suurusest ei ole aimugi.

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 17.08.2024 09:27:34 vasta tsitaadiga

Hei, ma pole gmaili peal midagi sellist enne näinud.... mingi huinaa sisse roninud või google enda teavitus icon_rolleyes.gif ?
Screenshot spoileris.

Spoiler Spoiler Spoiler


Edit: Ikkagi vast õige asi google poolt No see on kui öö otsa üleval ollakse... oli raske paar sõna googlisse toksida thumbs_down.gif icon_lol.gif .

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud


viimati muutis Longero 17.08.2024 09:38:48, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2024 09:36:55 vasta tsitaadiga

Google enda teavitus

Ühe konto pealt eemaldasin telefoni, siis sama asi tuli aegajalt. Pm point selles kui keegi sisse häkib, siis kuidas sa recovery teed vms

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"


viimati muutis jeesus188 17.08.2024 09:38:00, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2024 09:37:41 vasta tsitaadiga

Longero, Seda aegajalt viskab jah. Google enda teavitus.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2024 11:54:57 vasta tsitaadiga

Õigesti teevad. Kahetasandiline autentimine on tänapäeval elementaarne.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 17.08.2024 12:15:16 vasta tsitaadiga

See peab olema, aga see et eelmine telefon jääb jätkuvalt põhiliseks on küll debiilsus. Ehk pead veel midagi jebima, et see uus oleks main.
Seega see alternatiivne e-mail ja mobla number peab ikka olema. Saad vähemalt tõestada, et pole eesel kui midagi pekki läheb.
Apple süsteem tundub oluliselt pädevam...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2024 00:15:16 vasta tsitaadiga

Kas keegi on sellisele probleemile lahenduse leidnud, et kui saata organisatsioonivälisele aadressile kiri, siis kuvatakse meilikliendis selle kohta hoiatusteadet? Mitte ainult Gmaili veebimailis, vaid ka Outlookis ja Apple Mail programmis.
https://support.google.com/a/thread/266173752
Viited õiges suunas on väga teretulnud.

_________________
M: Magic Mouse + Keyboard, MX Master 3S
M: 16GB DDR4, 1TB SSD
Kommentaarid: 330 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2024 00:33:46 vasta tsitaadiga

See ei tööta nii. Sinu lingil on vastus olemas.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2024 00:53:39 vasta tsitaadiga

Ei tööta jah, sellepärast uuringi, kuidas teised on selle lahendanud. Näiteks meilikliendile mingi pluginaga vms.

Veel küsimus. Mis cookied peab alles jätma, et google konto brauseri sulgemisel ja uuesti avamisel jääks sisselogituks? Teised präänikud tahaks kustutada. Tegelikult HV omad tahaks ka alles jätta.

_________________
M: Magic Mouse + Keyboard, MX Master 3S
M: 16GB DDR4, 1TB SSD
Kommentaarid: 330 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2024 01:23:02 vasta tsitaadiga

On ikka mured. Mul gmail just alati private windows lahti ja väga hea, kui küpsised liiga magusaks ei lähe. Brauseri restart vast paari nädala tagant ja siis lähevad kõik prügisse. Ei pea see toimik nii suureks kosuma. Eks nad IP, OS ID, CPU ID jne baasil niikuinii seovad/profileerivad...
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 26.09.2024 08:38:54 vasta tsitaadiga

Pole seda näinud. Tavaliselt on mingi hoiatus kirja lõpus...ehk tekst et see pole majasisene ja bla-bla. Edaspidi seda ei tekki sinna. Google äriklienti kasutatakse vähe...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2024 11:08:08 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Tavaliselt on mingi hoiatus kirja lõpus...ehk tekst et see pole majasisene ja bla-bla.

See käib teisiti, kirja sisu modifitseeritakse vastavalt siis kui kiri väljaspoolt maja.

Gsuites on kirja kohal oranž header musta tekstiga kus hoiatus, kirja sisu ei muudeta.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2024 11:30:50 vasta tsitaadiga

Exchange/Outlook lisab kirjade nimekirjas sellistele märke 'External' ning kirja enda päises on 'This sender ... is from outiside your organization.'
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2024 12:17:22 vasta tsitaadiga

Mured on sellised millistena nad esile kerkivad... Ma ise pole mingeid cookie majandamise extensioneid vms kasutanud. Lihtsalt google aadressitele erandite tegemine ei tundu andmekaevandamise mõttes hea.

Kahjuks osad inimesed kasutavad Outlooki, vajadused on erinevad. Outlook koos Exchange/MS365-ga töötab muidugi paremini, aga hetkel on teemaks Google. Gmaili veebis tuleb kenasti oranž plärakas, kui välisele aadressile kirja saatma hakkad.

Ja ei, ma ei mõtle seda disclaimerit, mis on kirja lõpus, et "kui sa pole tegelikult mõeldud seda kirja saama, siis kustuta ja unusta kähku, mida nägid". Samuti ei mõtle ma seda kirjet, mis väljast saabuvatele kirjadele lisatakse, et "ole ettevaatlik, saatja ei ole osa sinu organisatsioonist".

_________________
M: Magic Mouse + Keyboard, MX Master 3S
M: 16GB DDR4, 1TB SSD
Kommentaarid: 330 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2024 13:26:34 vasta tsitaadiga

See on viimase aja pseudoturvalisuse teema. Visatakse kõikjale suuri hoiatusi, surutakse 2FA-d, gmail saadab igasse varem kontoga seotud seadmesse hirmsa hoiatuse, kui kuskilt sisse logid ilma küpsiseta. Teadlikud kannatavad, aga tädi Maali leiab ikka koha, kust lati alt läbi joosta.

Mitmeid miljoneid inimtunde aastas kulub nüüd veebilehtedel küpsiste bännerite mahaklõpsamistele? Kas tavaline inimene süveneb kuidagi sellesse, miks ta seda igapäevaselt tegema peab? Selge turvalisuse imiteerimine.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2024 18:49:46 vasta tsitaadiga

ot:
See External teavitus on nii jabur asi. Microsoft üllitas kah selle mõnda aega tagasi. Debiilne süsteem lahterdab isegi Teamsi lugemata sõnumi teavituse externaliks ja kirsiks tordil - Outlook tõstab selle kenasti oma Junk kausta kah.
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihhkel
HV veteran
mihhkel

liitunud: 16.11.2004




sõnum 27.09.2024 21:25:32 vasta tsitaadiga

Betamax, Teams ongi üks igavene "junk", nii et õigesti teeb thumbs_up.gif icon_biggrin.gif
_________________
...
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raul141
HV veteran
raul141

liitunud: 17.05.2003




sõnum 02.02.2025 12:32:49 vasta tsitaadiga

See taastemeil algselt küll ei tööta, kui uue tlf nr. paned. Manüüd ootan teatud aeg, kui saan parooli vahetada. Parooli vahetades saadab ikka koodi vanale numbrile teatud aeg ja taastemeili kasutada varuvariandina ei saagi. Võibolla teatud aja möödudes.
_________________
dell somm ding mi poi
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2025 10:41:11 vasta tsitaadiga

Kas mingit (kolmanda osapoole) normaalset lahendust on Google Workspace-s shared mailboxidega majandamiseks? Uues tabis delegeeritud mailboxi jälgida pole OK, eriti kui neid mitu on. Või on see jälle üks asi, kus veel päris "enterprise" pole kohale jõudnud hoolimata litsentsi nimetusest?
Kasutades Google tooteid pole ka hea workaraound GWSMO + Outlookiga majandada.

_________________
M: Magic Mouse + Keyboard, MX Master 3S
M: 16GB DDR4, 1TB SSD
Kommentaarid: 330 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2025 00:05:43 vasta tsitaadiga

Tugevalt üle 10 aasta on mingid CV online'i ja CV Keskuse otsiagentide saadetavad kirjad kenasti lihtsalt "from *@cv*.ee" filtriga "skip inbox" ja "apply label "Tööpakkumised" valikutega oma "kausta" (mis ei ole siltide puhul küll päris kaust) läinud, kuid alates ca märtsi algusest enam mitte. Sarnane teema ka ühe teise rule'iga. Lampi enam ei toimi ja saastab inboxi. Kellelgi sarnast kogemust?

Kui "*@cv*.ee; cvkeskus*" peale muudan (kuigi * võiks ju juba esimesel juhul ka teise kaasa võtta), leitakse kraami küll, aga "Also apply filter to 51 matching messages." sealt midagi ära koristada ei taha.

Rule'e on kokku 24, kas google ei taha tasuta rohkem filtreerida?
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2025 06:18:03 vasta tsitaadiga

rex, Mul rohkem filtreid. Kuskil 50 ringis. Ma ei usu, et selles asi on. Minul hetkel kõik veel töötavad.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 20.06.2025 16:36:42 vasta tsitaadiga

Oli siis v polnud? Keegi seal kommenteeris, et kelbas. Pole veel ise jõudnud surfata.
Suurim paroolileke: rändama läksid 16 miljardit Apple’i, Google’i, Facebooki ja muud salasõna https://tehnika.postimees.ee/8272331/suurim-paroolileke-randama-laksid-16-miljardit-apple-i-google-i-facebooki-ja-muud-salasona

Täistekst spoileris
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2025 16:41:49 vasta tsitaadiga

Väidetavalt järjekordne eelmiste lekete kogum.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2025 17:06:27 vasta tsitaadiga

Longero, see on FUD.

Pikem jutt: https://www.bleepingcomputer.com/news/security/no-the-16-billion-credentials-leak-is-not-a-new-data-breach/
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 20.06.2025 18:30:26 vasta tsitaadiga

Eile seoses selle uudisega kontrollisin ikkagi mõned asjad üle ja tegin vajalikud muudatused, sest pärast pikemat pausi X (Twitter) kontole sisse logides anti teada, et mu konto on turvalisuse kaalutlustel blokeeritud ja pean parooli muutma. Veel paaris kohas muutsin paroolid ära ja mõnedel kontodel lülitasin igaks juhuks 2-astmelise tuvastuse sisse. Märkimisväärselt ebamugavamaks see mu elu ei teinud tänu küpsiste eranditele, nüüd väheke kuivem ja muretum tunne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Google Mail/GMail üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 43, 44, 45  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.