Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Blackwell (GB202/GB203/GB205/GB206/GB207) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 35, 36, 37  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2025 22:30:01 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
Ma usun ka, et need kellel kindlasti tarvis oli on ammu rahul ja need kelle jaoks see toode atraktiivne ei ole enda hinna tõttu ei hakka seda ka 3k eest ostma ja võimalik, et ka mitte 2k eest.


jah, kui mõelda et siin 5080 äks 1199€ eest ATs, siis no mitte ei peaks normaalsel inimesel käsi tõusma 2,7x rohkem maksma 5090 eest (5090 Ventus siis)

_________________
..||..
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2025 22:38:26 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Gamers Are Refusing the Sky-High RTX 5090 GPU Prices, Leaving Shelves Full of $4,000 GPUs
https://www.techpowerup.com/334741/gamers-are-refusing-the-sky-high-rtx-5090-gpu-prices-leaving-shelves-full-of-usd-4-000-gpus

Kas piir on lõpuks teada?

Pigem ma arvan, et need kes olid nõus iga hinda maksma on oma kaardid nüüd kätte saanud.


Need kadusid sealt riiulitelt samal päeval sealt mil artikkel ilmus 27 Märts. Kusagil commentsites ka mainiti et Indianapolise microcenteris ilmus 7 isendit hommikul ja müüdi 30 minutiga.

Ka kodukal näha et üheski microcenteris pole neid available:
https://www.microcenter.com/product/690499/asus-nvidia-geforce-rtx-5090-astral-lc-overclocked-liquid-cooled-32gb-gddr7-pcie-50-graphics-card
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alexcrx
HV kasutaja
alexcrx

liitunud: 29.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2025 14:26:54 vasta tsitaadiga

https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/graafikakaardid-vga/msi-geforce-rtx-5070-ti-16g-shadow-3x-oc-1436581

5070TI 899 EUR piiratud koguses.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2025 08:19:13 vasta tsitaadiga

Game Developers Are Discouraging Users From Installing NVIDIA Driver 572.XX For RTX 40 And RTX 30 Series GPUs Due To Instability
https://wccftech.com/game-developers-are-discouraging-users-from-installing-nvidia-driver-572-xx-rtx-40/

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 02.04.2025 22:29:49 vasta tsitaadiga

Tohoh, ei taha oma silmi uskuda aga isegi DF toob välja probleemi:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2025 16:49:39 vasta tsitaadiga

https://videocardz.com/newz/geforce-rtx-5090-gpus-now-power-custom-ai-servers-in-vietnam-4000w-and-28x-8-pin-cables-in-use

Karta oli et taolistesse kohtadesse nad kaovad
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2025 16:58:24 vasta tsitaadiga

Meenutab krüptofarmide aegu...
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2025 22:13:12 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
https://videocardz.com/newz/geforce-rtx-5090-gpus-now-power-custom-ai-servers-in-vietnam-4000w-and-28x-8-pin-cables-in-use
Karta oli et taolistesse kohtadesse nad kaovad

48GB L40s GPU on tegelikult parem serveritesse aga nende probleem (koos Eestiga) on USA GPU piirangud. Saad mitu kuud paberimajandust oodata, 5090 on oluliselt kergemini soetatav.

_________________
LLM gang be like: Bro do you even MCP
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2025 23:06:13 vasta tsitaadiga

Steve tegi uue ülevaate, mis oli ca 2a tagasi kui kolmas seeria tuli välja. Nvidia jätkab samas vaimus edasi. Vähem iga põlvkond aga maksab rohkem. Kõige hullem nülgimine on 70 klassi kaartidega nagu wtf icon_lol.gif
Ma ei näe mingit pointi osta seda klassi enam. Praegu isegi 9070XT kõrval nagu veel hullem seis nvidial.


Link

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2025 23:19:19 vasta tsitaadiga

miks on baselineks halo product? eriti arvestades hinna graafikut, kus asi käest ära läks nendega lõpus.
ja titan v on flagshippidest mugavalt välja jäetud icon_wink.gif

kas sama asja ei oleks mõistlikum teha 70 või 80 baasil?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2025 07:45:23 vasta tsitaadiga

Tegelt ei ole ju kuskil kirjutatuid reeglit, et XX7X või XX8X peab olema "teatud perfiga".

Perf on tänapäev väga nö. suhteline asi selles mõttes, et kunagi oli sedasi kus perfi sai võetud sellejärgi kuipalju sai mingis nõudlikus AAA mängus heebleid liigutada ja niilihtne see suhteliselt oligi. Tänapäev aga on sedasi, et üldine setup mis mängib näiteks 120Hz 1080p suurepäraselt kõik heeblid põhjas - va. RT siis nö. high end molliga ehk 4K 240Hz on samadel mängusätetel pmst kasutamatu. Kas keegi on tähele pannud, et tänapäev kui vaatad teste siis kõik testdi tehakse sedasi, et mängus on kõik tavasätted alati ULTRA. Ehk tegelikult on kõiksugused kaardid ammu juba tohutu kiireks muutund ja ainuke asi millega need kooma saab tõmmata on üüratu perf hitiga RT või siis ülikõrge reso. Ehk siis point selles, et ammu juba on aeg sellest "aga selle numbriga kaart peaks olema niikiire ja sellise hinnaga" lahti lasta.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2025 09:15:06 vasta tsitaadiga

täna on 4k ja/või kõrge sagedus tegelikult ikka üsna tavaliseks saanud. ja heeblid paremale sündroom on aegade ülene niikuinii, v.a. mingid competitive mängud icon_biggrin.gif

lihtsalt see titan/x90 pealt graafikute tõmbamine on klikimagnet ja mitte eriti palju enamat. kui peamine tooterida on suhteliselt stabiilne ja mingilgi määral piiratud hinnaga, mida kasutajad maksma on nõus, siis halo product on midagi muud. konkreetsemalt nvidia puhul on vaieldav isegi see, kas titan/x90 oli/on consumer product või mitte. x90 nagu on, titanid olid nii ja naa. aga nende kõige-kõigemate asjade puhul on kulu ja hind palju väiksem kaalutlus, mis lubab teha põnevaid asju, mis igasuguse võrdluse paneb saehammastena käituma. ja nagu eespool ütlesin - miks titan v ära unustatakse? kui blackwelli kohta õige kriitika oli/on edasimineku puudumine vs ada, siis 5090-ga tõmmati kõik pidurid välja - fuck suurus, fuck voolutarve, fuck hind ja tehti seal perfinumber. mõistlik? ilmselt mitte.

siinkohal, ma arvan, et x80 pealt sama asi joonistada näitaks lõpptulemusena sama tendentsi. aga lihtsalt ei saaks nii saehambaid graafikule joonistada ja panna nvidia urundusgeeniustega samal tasemel klikimagnet pealkirju a la 70 = 50. mis näiteks gn puhul on üsna pettumust valmistav asjade käik.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2025 09:33:36 vasta tsitaadiga

Niikaua kuni 90 seeria eksisteerib on see baseline, kuna on consumer turul vabalt saadaval ja iga gen launchitud. Titan on veidi teine teema, viimased seeriat ei ole seda kaarti olnud.

Igal juhul väga valiidne GN poolt nii näidata. Teine asi on see, kui tulemus ei meeldi, mis on reaalsus. Ei saa eitada reaalsust, hinnad on kasvanud ja osad seeriad on tunduvalt nuditud. Tuletaks meelde suuri vaidlusi, kuidas Nvidia üritas 70 klassi kaardi pähe 80 seeriat müüa.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2025 09:43:07 vasta tsitaadiga

Zonerman, miks on 90 seeria baseline?
või siis, las ma sõnastan teistmoodi - kui paneme graafikule kaartide suhtelise suuruse kus 90 on baseline, kas siis ei peaks hinna graafikule ka panema kaartide suhtelist hinda, kus 90/flagship on baseline? icon_biggrin.gif
tegelikult on seal suuruse graafikul baseline suurima kivi max konf. huvitav on ka see, kuidas flagshipi suurus sel skaalal viimasel ajal kukkunud on.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2025 10:53:09 vasta tsitaadiga


|      |    GTX280 |    GTX480 |    GTX580 |    GTX680 |    GTX780 |    GTX980 |   GTX1080 |   RTX2080 |   RTX3080 |   RTX4080 |   RTX5080 |
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|kiip  |     GT200 |     GF100 |     GF110 |     GK104 |     GK110 |     GM204 |     GP104 |     TU104 |     GA102 |     AD103 |     GB203 |
|A  mm2|       576 |       529 |       520 |       294 |       561 |       398 |       314 |       545 |       628 |       379 |       378 |
|T milj|      1,40 |      3,10 |      3,00 |      3,54 |      7,08 |       5,2 |       7,2 |      13,6 |      28,3 |      45,9 |      45,6 |
|MSRP $|       649 |       499 |       499 |       499 |       649 |       549 |       599 |       699 |       699 |      1199 |       999 |
|perf %|         4 |         7 |         8 |        10 |        13 |        18 |        27 |        37 |        60 |        89 |       100 |


|      |           |           |           |     Titan |  GTX780Ti |    TitanX |  Titan Xp | RTX2080Ti |   RTX3090 |   RTX4090 |   RTX5090 |
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|kiip  |           |           |           |     GK110 |    GK110B |     GM200 |     GP102 |     TU102 |     GA102 |     AD102 |     GB202 |
|A  mm2|           |           |           |       561 |       561 |       601 |       471 |       754 |       628 |       609 |       750 |
|T milj|           |           |           |      7,08 |      7,08 |       8,0 |      11,8 |      18,6 |      28,3 |      76,3 |      92,2 |
|MSRP $|           |           |           |       999 |       699 |       999 |      1199 |       999 |      1499 |      1599 |      1999 |
|perf %|           |           |           |        10 |        10 |        14 |        22 |        29 |        45 |        74 |       100 |

s: TechPowerUp


5-tuhat seeria on ikka paras lüpsmine.

_________________


viimati muutis labidas 04.04.2025 21:00:19, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2025 11:21:48 vasta tsitaadiga

londiste, Hind on ka arvestatud, eraldi tabel kuidas hind on muutunud genide vahel. Seda ta mainis ka, et 90 seeria on isegi kallimaks läinud oluliselt rohkem, kui teised seeriad võrreldatuna. Mulle tundub, et sa vist ei vaadanud kogu videot ära. Üsna selgelt arusaadav. Mina sain sealt infot mida ma tegelt juba ka teadsin enne seda. Lihtsalt kinnitas fakti üle.
Muideks kui tuleb järgmine gen, siis tehakse sama asja. Võrreldakse eelmistega, kui palju kivi suurus on muutunud ja mis osas on mingit kiipi nuditud vs 90.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2025 17:28:08 vasta tsitaadiga

Ka minu jaoks polnud seal video tegelikult midagi üllatavat. See, et Nvidia juba mitu põlvkonda on nimed samaks jätnud, aga kivid allapoole liigutanud ei tule mulle üllatusena.
Londiste kriitika flagship kasutamisena baseline kaardina on ebaoluline, sest isegi kui see ära võtta ei muuda see fakti, et tänane 5080 on tegelikult 5070 ja 5070 on heal juhul 5060. 5060 omakorda on tegelikult 5050.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2025 22:05:30 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Mulle tundub, et sa vist ei vaadanud kogu videot ära. Üsna selgelt arusaadav.
ei viitsinud kuulata, vaatasin joonistatud graafikuid. pole esimene kord kus seda tehakse, mõte ei erine. okei, tegelikult gn tegi vähemalt seda hästi, et titaneid ei kasutanud. natukene diagonaalis kuulasin nüüd ka.
Tomorrow kirjutas:
Londiste kriitika flagship kasutamisena baseline kaardina on ebaoluline, sest isegi kui see ära võtta ei muuda see fakti, et tänane 5080 on tegelikult 5070 ja 5070 on heal juhul 5060. 5060 omakorda on tegelikult 5050.
flagship mudelil ei ole pahatihti reaalsusega mingit seost. sellepärast ma ka eespool küsisin, et miks hinna graafikul ei tehtud samamoodi baasiks flagshippi. retooriline küsimus. vastus mind küll huvitaks aga ma ei viitsi ise neid graafikuid ümber joonistama hakata.
ma juba tean, et kahetsen seda teema algatamist, aga miks on sinu arvates 5080 5070, 5070 5060 jne?

edit:
kuna hakkas huvitama, siis viitsisin ikka graafikuid joonistada. gn video andmetel. pikalt juurde kommenteerima ei hakka, kes tahab see vaatab-loeb:



_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2025 22:19:16 vasta tsitaadiga

Seda, et lihtne tarbijaskond on seostanud 80-seeriat (ja kõiki teisi) mingi kindla jõudlusastmega vmt on nende enda viga. (GTX6xx seeriaga sai see väga selgeks, et nVidiat ei saa nime järgi hinnata.)
Eks see suurima ja väiksemate kiipide suhte võrdlemine on ka mõttetu tegevus. Otsitakse fiktiivseid põhjendusi, et hinnalipikut kiruda.

Küsimus on, mille järgi graafikakaarti hinnata ja hinnastada.
Kiibi suurused, voolutarve, transistorite hulk vmt tehniline värk ei oma tähtsust.
Oluline on müüdav perf ja hinna suhe võrdluses eelmise põlvkonna ja konkurentsiga + turu nõudlus.

_________________
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2025 22:45:43 vasta tsitaadiga

Reaalselt on sellise seisukorra põhjus üks ja ainus - konkurentsi puudumine sektoris. Lisaks viskavad hagu tulle alternatiivsed kasutused - kui mõned aastad tagasi oli see krüptoraha mining, siis praegu on see AI. Ja kõiged taga paistab veel "suure kolli" vari - arenduse piirid, mida kehtestavad füüsikaseadused. 0,2 nanomeetrist edasi pole võimalik minna, see ei ole läbiräägitav. Pigem siiski on reaalne piir 1 nm juures.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2025 23:21:20 vasta tsitaadiga

sukelduja, Need praegused nm numbrid on suht marketing. 2nm on tegelikult erinevate elementide osas (gate size jms) umbes ~40nm kandis, seega ma arvan, et järgmine kümme aastat suudetakse kindlasti seda veel väiksemaks muuta.
Marketinginumbritega joostakse enne vastu seina.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2025 11:20:36 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Ja kõiged taga paistab veel "suure kolli" vari - arenduse piirid, mida kehtestavad füüsikaseadused. 0,2 nanomeetrist edasi pole võimalik minna, see ei ole läbiräägitav. Pigem siiski on reaalne piir 1 nm juures.

Almost impossible for people to make a gate length smaller than 0.34 nm, see ei tähenda et compute tihedus edasi ei saaks kasvada. Lisaks aatom pole ka mingi piir, millest alla poole minna ei saa. Seda alumise piiri juttu olen >30a juba kuulnud, igal kümnendil on see ainult erineva ja järest väiksema numbrina olnud icon_biggrin.gif

E: Ise ei viitsi enam enam, laseme sortsu vabaks, las teised teevad.
deeper understanding of PhysX makes it possible for modders to develop fallbacks for their older 32-bit game titles that use PhysX to work with newer generations of GPUs, such as the RTX 50-series "Blackwell."
https://www.techpowerup.com/335117/nvidia-physx-and-flow-made-fully-open-source

_________________
LLM gang be like: Bro do you even MCP


viimati muutis Optimist 07.04.2025 10:55:11, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2025 09:44:08 vasta tsitaadiga


Link


Nvidia Blackscreen thumbs_up.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2025 15:58:17 vasta tsitaadiga

Meeltesegaduses ostsin ka 5070 kuna 9070/xt hinnad korrigeeruvad alles.

Zotaci mingi solid OC mudel.
Muidu on kõik hästi, mängib hästi, näeb hea välja, tundub korralik tükk... aga ventikad on ainult kas stop või 100%. Algul arvasin, et ehk mingi minu windowsi teema kuid panin uue ketta ja uue windows 11 pro peale ning täpselt sama kebintei. Nende see enda mingi ärev soft näitab, et kõik ventikad on 0rpm aga see mingi fan speed regulator näitab konstantselt 30% ja afterburneris ka sama teema thumbs_down.gif

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2025 16:14:32 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
Meeltesegaduses ostsin ka 5070 kuna 9070/xt hinnad korrigeeruvad alles.

Zotaci mingi solid OC mudel.
Muidu on kõik hästi, mängib hästi, näeb hea välja, tundub korralik tükk... aga ventikad on ainult kas stop või 100%. Algul arvasin, et ehk mingi minu windowsi teema kuid panin uue ketta ja uue windows 11 pro peale ning täpselt sama kebintei. Nende see enda mingi ärev soft näitab, et kõik ventikad on 0rpm aga see mingi fan speed regulator näitab konstantselt 30% ja afterburneris ka sama teema thumbs_down.gif
https://www.reddit.com/r/ZOTAC/comments/1jes2me/zotac_5070_solid_oc_card_has_fan_speed_100_by/
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2025 16:24:09 vasta tsitaadiga

Ulme, oligi sama viga. Kusjuures ma veel vahtisin kaardi vahele, et näha kas töötavad või mitte aga ma vaatasin sellega pilguga, et kas üldse mingit vahepealset olukorda toimub.
Installi ajal oli kõik hästi aga nüüd meenub küll, et nihutasin seda millimeetri ja sellest piisas.

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 08.04.2025 17:16:11 vasta tsitaadiga

Siiras küsimus, et mida te teete 1000+ € maksvate kaartidega? Hinnad on utoopiliseks läinud. Mängudes ju sisulist vahet ei ole. 5070 mängib kõike täiesti okeilt.

Mängude graafika ei ole aastatega arvestatavalt paremaks läinud. GPU jõudlus on kõvasti paremaks läinud. Mängude optimiseerimine on kõvasti halvemaks läinud.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fgth
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2025 17:32:00 vasta tsitaadiga

ma pakuks, et high end kaarte ajavad peamiselt taga need mängurid, kes vajavad kõrget värskendussagedust 4k+ resolutsioonil ja/või VRi või mitme ekraaniga/laia/ülilaia ekraaniga kõrge värskendussagedusega (võidusõidusimulaatorid jms

need siis mängude kohta, eks neil kaartidel ka muid otstarbeid ilmselt
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2025 17:38:33 vasta tsitaadiga

mängude graafika on paremaks läinud, gpu jõudlus ei jõua sammu pidada. mingil määral diminishing returns, seda küll.
2160p resol jääb 5070 hätta isegi dlss-iga ning seda juba ka ilma rt asju peale keeramata. rääkimata siis veel 2160p120 soovist.

suvalisest esimesest tpu-s ette sattunud reviewst pilt:
Spoiler Spoiler Spoiler


vr-i vajadused on muidugi veel kõrgemad kui kuvarile joonistamine, sest seal stabiilsus loeb.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2025 17:45:54 vasta tsitaadiga

londiste, Nimeta mõni mäng, kus graafika on arvestatavalt paremaks läinud, kui see mis teistes mängudes oli.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
W!ngs
HV kasutaja
W!ngs

liitunud: 14.01.2010




sõnum 08.04.2025 17:48:37 vasta tsitaadiga

Mul on teisalt küsimus, et kuidas need MSI Shadow jms säästukaardid eksisteerivad sellise hinnaga, kus jahutus ja noise ei kannata mingisugust kriitika - jah, seda osa saab timmida individuaalse konfimisega, aga füüsiline külg on neil liiga nigel arvestades hindu.

Aga jah, pole ammu uut kaarti ostnud, hinnad on ikka ulmelised, aga enam vähem paika jooksmas arvestades praegust perioodi. 9070XT paremad mudelid on ka piisavalt kallid, et oli mõttekas hoopis 5070TI TUF tellida, mis peaks samuti veidi parem mudel olema.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.04.2025 18:22:16 vasta tsitaadiga

W!ngs, Shadow on suht sama, mis Ventus. Mul on Ventus ja see jahutus ajab täiesti normaalselt asja ära kui just ei flashi unlocked powerlimitiga BIOSi peale ja ei hakka kaarti piinama.
Mul täiesti max overlockiga läheb kuni 78C GPU temp, mis peaks olema normaalne. Ise jooksutan teda undervolditult, ventide kiirus 300-400RPM madalam kui stockis ja üle 70C GPU temp ei lähe. Dark Rock Pro 4 cooler on kohati isegi lärmakam kui Ventus.
Undervolditult 5080-ga max tarbimine 297W(vs 360W stock) ja Steel Nomad score 8405(vs 8136 stock). Ehk siis üle 60W väiksema tarbimisega paar protsenti parem perf.
5070Ti puhul küll vist Shadow kehvem kui Ventus, 3 vs 4 heatpipes.

-Koppel-, Ma 5080 ostsin puhtalt sellepärast, et mul koguaeg isu midagi osta. 7900XT ajas perfi poolest endiselt asja ära nendes pelades, mida pelan. Küll aga energitarve on keskmiselt 100W väiksem nüüd ja DLSS4 on täiesti gamechanger võrreldes FSR3-ga. Ma ostuga rahul, endale tundus 1199eur 5080 eest hea hind, sest 4080 ja 4080 Super isegi aastaid peale reliisi oluliselt odavamaks ei läinud Eestis.

Halvasti optimeeritud mängudega on tõusnud üles rohkem ka hea CPU vajadus, endal isegi 5800X3D pealt 7800X3D peale upgradedes tuli ulme perfi tõus EA WRC-s(teatud katsetel, lõikudel).
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2025 18:56:35 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:
Siiras küsimus, et mida te teete 1000+ € maksvate kaartidega? Hinnad on utoopiliseks läinud. Mängudes ju sisulist vahet ei ole. 5070 mängib kõike täiesti okeilt.

Mängude graafika ei ole aastatega arvestatavalt paremaks läinud. GPU jõudlus on kõvasti paremaks läinud. Mängude optimiseerimine on kõvasti halvemaks läinud.


Mängimiseks kasutan, high refresh rate @ 1440p , battlefield 2042 jms casual shootereid ja triple a single player mänge.
Mängust mõistagi sõltub ka, AC Shadows on ikka üsna taxing aga pilt ise ka minu arvamusel superkena.
Bang for buck wise on lauaarvuti ammu end minetanud, ps5 kasutatult järelturult arvan on endiselt hinnaliider.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 08.04.2025 20:20:41 vasta tsitaadiga

Kõigil o vist Cryisise väljatulek meelest läinud- siis ka potato pc mängu välja ei vedanud ja kõik kisasid "uNoPtImiZeD"

Wu Kong nägi sama hea välja nagu traileris ja kõik arvasid et trailer on eelrenderdatud CGI film...
Stalketi tekstuurid on ka seninägematud, pole Alan Wake teinud, vb suudab võistelda.

Kui nvida fakeframes annab sul 4090 taseme ja 500fps, siis milleks vaja üldse optimiseerida/s off
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mirage
HV veteran

liitunud: 10.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2025 20:33:11 vasta tsitaadiga

Hetkeseisuga on jäänud mulje, et polegi kaarti, mis saaks 4k kõigega hakkama ilma skaleerimiseta ja subjektiivselt adekvaatse fps esile manamisega. Hinna paneb ilmselt paika isiklik tolerantsus. 4000 seeria omanikel võiks tegelikult hea meel olla, et meeletut edasiminekut ei toimunud, kohati tunduski 5000 seeria pigem 3000 seeria omanikele suunatud.
_________________
Terrorists have two eyes, pandas have two eyes. Coincidence? I think not!
><(((°>
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2025 20:57:39 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:
Siiras küsimus, et mida te teete 1000+ € maksvate kaartidega? Hinnad on utoopiliseks läinud.

Suht pekkis on hinnad jah, nVidia H100 on 32-40k tükist, müüakse serveritesse tavaliselt kaheksa kaupa ja saadavus pole ka kõige parem. AMDi MI300X on ainult 15-17K tükist, tundub selle kõrval üsna soodne icon_biggrin.gif

_________________
LLM gang be like: Bro do you even MCP
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2025 21:11:12 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
londiste, Nimeta mõni mäng, kus graafika on arvestatavalt paremaks läinud, kui see mis teistes mängudes oli.
millega või mis hetkega sa võrrelda tahad? alati on mingeid mänge, mis on oma ajast eest ja/või saavad ajakohastamist pikalt. cyberpunk on vist selle kaasaegne näide.

muus osas, võta kasvõi toosama review mängude list ette. alan wake 2? wukong? indiana jones ja suur ring. tegelikult ka veilguard ja outlaws. pluss terve rida ue5 kraami. ka aa mängud on mõistliku lähenemisega täna ilusad. robocop tuleb meelde näiteks, mis oli vist küll juba 2023 lõpust. ja see rida on juba mitu kaasaegset mootorit ära nimetanud, lisaks ue-le northlight, snowdrop, frostbite ja idtech viimased või enam-vähem viimased iteratsioonid.

Mirage kirjutas:
Hetkeseisuga on jäänud mulje, et polegi kaarti, mis saaks 4k kõigega hakkama ilma skaleerimiseta ja subjektiivselt adekvaatse fps esile manamisega.
5090 peaks täna praktiliselt kõiges keskmiselt 60fps kätte saama. kuniks rt-d ei sihi.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2025 21:28:42 vasta tsitaadiga

Mängude backlog suur, aega ja tahtmist mängida on nii nagu on ehk ei peagi seda kõige-kõigemat uut taga ajama. Veidi nadima kaardiga lased vanemaid mänge 4k-s või 1440p-s kellad-viled high/ultra peal ning ostad tänaseid uusi mänge hiljem, kui need juba ära patchitud on ning hind samuti alla tulnud. Viimaseid mängid kunagi tulevikus uuema mitte kõige-kõigema kaardiga (või siis tänase kõige-kõigemaga, mille ostsid kasutatult kordades odavamalt). Ei ole vaja 3k kaardiga veel peale maksta, et 70+ euroste mängude beta tester olla.

Ma olen omale sellist mõtlemist sisestama hakanud. Endal samuti parem olla, et suurkompaniide ahnusele täie rahaga kaasa ei aita.

Kui töö jaoks uut rauda vaja, siis on muidugi teine teema.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2025 21:42:48 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
londiste, Nimeta mõni mäng, kus graafika on arvestatavalt paremaks läinud, kui see mis teistes mängudes oli.
millega või mis hetkega sa võrrelda tahad? alati on mingeid mänge, mis on oma ajast eest ja/või saavad ajakohastamist pikalt. cyberpunk on vist selle kaasaegne näide.

CP2077 on juba vana mäng ja graafiliselt ma ei arva, et see midagi erilist on. Vähemalt mitte ilma modideta.
londiste kirjutas:
muus osas, võta kasvõi toosama review mängude list ette. alan wake 2? wukong? indiana jones ja suur ring. tegelikult ka veilguard ja outlaws. pluss terve rida ue5 kraami. ka aa mängud on mõistliku lähenemisega täna ilusad. robocop tuleb meelde näiteks, mis oli vist küll juba 2023 lõpust. ja see rida on juba mitu kaasaegset mootorit ära nimetanud, lisaks ue-le northlight, snowdrop, frostbite ja idtech viimased või enam-vähem viimased iteratsioonid.

Alan Wake 2 on meh. Süsteeminõuded on kõrged selle graafika kohta, mis pole üllatav Nvidia sponsoreeritud mängu kohta. Wukong on tõesti graafiliselt parem, Indiana Jones on samuti ok. Veilguard ja Outlaws kohe kindlasti graafiliselt midagi erilist ei ole. Need oleksid vabalt saanud juba PS4 peal eksisteerida. Robocop on pigem autentsuse poolest impressive täpselt nagu Terminator Resistance oli. Graafiliselt võibolla ainult purustatava environmenti osas.

Midagi arvestatavalt paremat ma siiski ei näe. Ma arvan, et me oleme suht peak saavutanud vähemalt graafiliste efektide osas. Edasine edasiminek nõuab väga võimast rauda, aga ei anna enam graafiliselt mingit wow effekti. Tihtipeale saavutavad modid valgustuse korrigeerimisega palju realistlikuma efekti.

Minu meelest on palju suurem potentsiaal AI voice generationi osas, füüsika tagasi toomises mängudesse ja elutruud NPC animatsioonid, mitte praegused suud maigutavad puunukud (väljapool motion capture cutscene).
Ainuke mäng mis mind viimastel aastatel graafiliselt on üllatanud oli see Unrecord. See saavutati valgustuse, tekstuuride, liikumise, füüsika ja kaamera abil, mitte ei tehtud mingi ultra path traced asja.
Kas see ka kunagi välja tuleb on kaheldav: https://store.steampowered.com/app/2381520/Unrecord/
londiste kirjutas:
5090 peaks täna praktiliselt kõiges keskmiselt 60fps kätte saama. kuniks rt-d ei sihi.

Võib-olla minul on siis teised eeldused, aga osta 3000€ maksev kaart, et mängida ainult 60fps?
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2025 00:12:55 vasta tsitaadiga

ilmselt ainuke valdkond, kus kohati ehk tõesti on vaja või reaalset kasu nendest väga kallitest kaartidest ongi VR. aga see VR on ikka niiiiii räigelt nišivärk, et päris loll tunne võib olla osta 3k kaart sellest, et paar tundi mängida mingit VR mängu.

stalker2 on ainuke uus PC mäng, milles on reaalselt next level graafika hetkeseisuga. põmst kõik muu on selline, et mitte midagi paremat kindlasti kuskil ei ole kui a'la mängudes, mis tulid välja juba näiteks 5+ aastat tagasi (või rohkem..)

alan wake ise mänginud veel ei ole...äkki on see ka suht hea, kuigi youtube videote põhjal ei tundu küll graafika midagi niiväga erilist. ja no see on ka sellist tüüpi mäng, kus tegelikult minumeelest ei olegi kõrge fps'ga absoluutselt mitte midagi peale hakata. täiesti useless waste of money oleks kulutada tuhandeid või isegi sadu, või kasvõi vaid sada eurot selle peale näiteks, et sellises mängus saada a'la 60fps asemel 80, 100..või mida iganes.

kingdom delivers 2 paistab peale stalker2 olema ainuke päriselt UUS mäng, milles on ka päriselt impressive graafika...aga kingdomi "viga" on jällegi vist selles, et see mäng actually jookseb päris hästi ka igasuguste nn. vanemate kaartide peal icon_lol.gif seega selle mängimiseks normaalse fps'ga pole nagunii tarvis mingit pagana 2k maksvat "viimast sõna". ja seda mängides pole samuti absoluutselt mitte midagi peale hakata ajuvabalt suurte fps numbritega.

siis on veel mõned uuemad mängud, millele on justkui vägisi külge poogitud midagi, mille kohta mina ütleks fake hea graafika. ehk siis näiteks mingisugused nn. ägedad graafilised efektid, mis mängule tegelikult mitte midagi juurde ei anna ja tegelikult on tehtud lihtsalt selleks, et sisuliselt peita mängu baastasandi "koledust" ehk laiskasid, mõttetuid tekstuure, 0 detailsust ja unikaalsust jne.

ja nagu keegi vist juba ka mainis siis täna ei ole enam lihtsalt hea gpu'ga sisuliselt mitte midagi teha. mängud on väga nõudlikud nüüd ka cpu/mem suhtes, seega kui tahad olla väga top guy siis pead kõige eest meeletut top dollarit maksma. ja kokkuvõttes on sul miskit 4k+ maksnud masin, millega saad heal juhul +20% parema fps'i "kõik viled" põhjas vs. kellegi 1k masin "mõni vile üks nõks madalamal" - visuaalne erinevus seejuures absoluutne null!

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2025 09:16:12 vasta tsitaadiga

GDDR7 mälud Samsung-> SK Hynix
https://www.techpowerup.com/335216/insider-claims-nvidia-geforce-rtx-50-series-transitioning-to-usage-of-sk-hynix-gddr7-memory-modules

_________________
LLM gang be like: Bro do you even MCP
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2025 12:43:05 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:
Siiras küsimus, et mida te teete 1000+ € maksvate kaartidega? Hinnad on utoopiliseks läinud. Mängudes ju sisulist vahet ei ole. 5070 mängib kõike täiesti okeilt.

Mängude graafika ei ole aastatega arvestatavalt paremaks läinud. GPU jõudlus on kõvasti paremaks läinud. Mängude optimiseerimine on kõvasti halvemaks läinud.

Ei ostnud 5080 vajaduse pärast. Pigem sellepärast, et ammu pole arvutisse ühtegi uut juppi pannud. icon_smile.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 09.04.2025 13:18:02 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
... kokkuvõttes on sul miskit 4k+ maksnud masin, millega saad heal juhul +20% parema fps'i "kõik viled" põhjas vs. kellegi 1k masin "mõni vile üks nõks madalamal" - visuaalne erinevus seejuures absoluutne null!

Ma olen sama meelt. Mõned graafikasätted on sellised, mis ka tipp masinal hinge kinni tõmbavad aga visuaalselt midagi ilma "pixel peepinguta" juurde ei anna. Justkui oleks need ULTRA settingud tehtud ainult selleks, et säiliks argumenet, et meie mäng on ikka tulevikukindel, et tänased arvutid ei saagi MAX settingutel seda jooksutada. Patsutatakse endale õlale sellega.

Red Dead Redemption 2 tuli PC-le välja 2019. Umbes samasugused näevad välja ka praegused tipp mängud.
Sellest ajast ja natuke enne seda on graafika kaartide arvutusvõimsus räigelt kasvanud. Ma tõesti ei näe, et see oleks mingi päris next gen graafika jaoks tee avanud.
ChatGPT arvas võismuste kasvu selline olevat.
2015   NVIDIA GeForce GTX 980 Ti   ~5.6 TFLOPS
2016   NVIDIA GeForce GTX 1080   ~9.0 TFLOPS
2017   NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti   ~11.3 TFLOPS
2018   NVIDIA GeForce RTX 2080   ~10.1 TFLOPS
2019   NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti   ~13.5 TFLOPS
2020   NVIDIA GeForce RTX 3080   ~29.8 TFLOPS
2021   NVIDIA GeForce RTX 3090   ~35.6 TFLOPS
2022   NVIDIA GeForce RTX 4090   ~83.0 TFLOPS
2023   NVIDIA GeForce RTX 4090 Ti   ~100.0 TFLOPS
2024   NVIDIA GeForce RTX 5090   ~120.0 TFLOPS
2025   NVIDIA GeForce RTX 5090 Ti   ~140.0 TFLOPS
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2025 14:06:01 vasta tsitaadiga

-Koppel-, chatgpt peksab natukene segast ka, nagu harilikult. mida see arvude jada sulle ütlema peaks?

natukene nitpicking aga ka natukene mitte kategooriast 980ti 5.6 tflops on baastaktil, samas kõik teised enamuses on boost takti tulemused.
see võimsuste tabel on natukene petlik kuna alates 3080 on see double fp32 cores lugu. igasuguses mängudega seonduvas paistab selle praktiline kasutegur olema 25-35% vahel.
numbrid on ilusasti suuruse järjekorras pandud, üldse hoolimata sellest kas ja mis mudelid seal on ning kas need üldse eksisteerivad icon_biggrin.gif

5090 on 104,8tflops samal ajal kui 5080 on 56,3. 2x hinnavahet ka, ükskõik kas msrp või poehindu vaadates.

rdr2 on pigem hea kunstnikutöö näide. seal on pandud väga palju aega ja vaeva nii disainile kui detailidele. tehniliselt vähem ambitsioonikas aga see-eest jookseb väga hästi. täna paistab selle vanus ka juba päris hästi välja.
selle 2019 releasega ajastukohane kaart on turing, 2160p resol peaks 2080ti sinna 40fps kanti ära vedama küll icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2025 15:01:02 vasta tsitaadiga

-Koppel-, tähtis on ikka mängude perf, mitte teoreetiline võimsus.

|      |    GTX280 |    GTX480 |    GTX580 |    GTX680 |    GTX780 |    GTX980 |   GTX1080 |   RTX2080 |   RTX3080 |   RTX4080 |   RTX5080 |
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|kiip  |     GT200 |     GF100 |     GF110 |     GK104 |     GK110 |     GM204 |     GP104 |     TU104 |     GA102 |     AD103 |     GB203 |
|A  mm2|       576 |       529 |       520 |       294 |       561 |       398 |       314 |       545 |       628 |       379 |       378 |
|T milj|      1,40 |      3,10 |      3,00 |      3,54 |      7,08 |       5,2 |       7,2 |      13,6 |      28,3 |      45,9 |      45,6 |
|MSRP $|       649 |       499 |       499 |       499 |       649 |       549 |       599 |       699 |       699 |      1199 |       999 |
|perf %|         4 |         7 |         8 |        10 |        13 |        18 |        27 |        37 |        60 |        89 |       100 |


|      |           |           |           |     Titan |  GTX780Ti |    TitanX |  Titan Xp | RTX2080Ti |   RTX3090 |   RTX4090 |   RTX5090 |
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|kiip  |           |           |           |     GK110 |    GK110B |     GM200 |     GP102 |     TU102 |     GA102 |     AD102 |     GB202 |
|A  mm2|           |           |           |       561 |       561 |       601 |       471 |       754 |       628 |       609 |       750 |
|T milj|           |           |           |      7,08 |      7,08 |       8,0 |      11,8 |      18,6 |      28,3 |      76,3 |      92,2 |
|MSRP $|           |           |           |       999 |       699 |       999 |      1199 |       999 |      1499 |      1599 |      1999 |
|perf %|           |           |           |        10 |        10 |        14 |        22 |        29 |        45 |        74 |       100 |

s: TechPowerUp


Just tegin HL:Alyx läbi NoVR moddiga. Jookseb hästi. Näeb kena välja. Vbl tekstuuride resolutsioon annab soovida lähemalt uurides, aga eks 2019 mäng. See on ikka ulme, kui kena graafikat saab luua ilma igasuguse real-time PT'ta. Detailid, gameplay. Eks PT annaks juurde ilule, aga ma ei ole nõus 99% perfist sellele loovutama.

_________________
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2025 18:29:14 vasta tsitaadiga

labidas, Täpselt. TFLOP on tänapäeval võrdlemisi mõttetu number, mis läheb nihkesse kohe kui võrrelda isegi sama tootja erinevaid põlvkondi.
TPU perf chart annab vähemalt mingi elementaarse protsendipõhise tulemuse mängudes, et kaartide jõudlust kiirelt omavahel võrrelda.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2025 19:12:28 vasta tsitaadiga

mis see pt on?
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2025 19:42:44 vasta tsitaadiga

PT ma eeldan, et on silmas peetud Path Tracing. Lihtsam on lühendit kasutada, kui iga kord välja kirjutada.
See on väga nõudlik isegi vs RT ehk Ray Tracing.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psauce
HV veteran

liitunud: 30.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2025 20:01:02 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
mis see pt on?


Pakun tööd. icon_razz.gif

_________________
Kasutajaga meim äri ei tee temapoolse ebaausa käitumise tõttu.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sn4itek
HV kasutaja
Sn4itek

liitunud: 21.09.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2025 20:09:38 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
londiste, Nimeta mõni mäng, kus graafika on arvestatavalt paremaks läinud, kui see mis teistes mängudes oli.
Mul viimati võttis karbi lahti uus Indiana Jones 4k HDR ja kõik ultra peal
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Blackwell (GB202/GB203/GB205/GB206/GB207) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 35, 36, 37  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.