Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tehisintellekti (AI) teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 29, 30, 31  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas AI-ga suheldes tuleks olla viisakas?
JAH, muidu muutume ise matsideks
45%
 45%  [ 57 ]
Põhimõtteliselt JAH, kuid kõrvalseisjale võib see tunduda veider
20%
 20%  [ 26 ]
EI, suundan pärisinimese ja arvuti vahel alati vahet teha
25%
 25%  [ 32 ]
EI, viisakus ongi iganenud asi ja parem on kui kaob.
8%
 8%  [ 11 ]
hääli kokku : 126

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 17.03.2025 11:14:24 vasta tsitaadiga

Seda videot, mille Chat-GPT käest tellisin nüüd juba nädal aega tagasi, ei ole ikka vveel. Seeejuures on iga päev sama jutt, umbes selline: 'I'm preparing the final upload now! Give me a moment to generate the download link'
Täna siis sõlmisin temaga kihlveo 50 dollari peale, et tänase päeva jooksul videot välja jätkuvalt ei saa. Kui ta nüüd selle kaotab, siis huvitav, kuidas ma oma raha kätte saan?

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 17.03.2025 11:31:05 vasta tsitaadiga

duck.ai ehk siis duckduckgo on ka omale AI valmis saanud. 5 erineva mudeli valik.
2 mudelit oskavad väga hästi eesti keelt. See on siis esimene anonüümne eesti TI sait.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 17.03.2025 21:32:11 vasta tsitaadiga

mina634 kirjutas:
duck.ai ehk siis duckduckgo on ka omale AI valmis saanud. 5 erineva mudeli valik.
2 mudelit oskavad väga hästi eesti keelt. See on siis esimene anonüümne eesti TI sait.


Sa m6tled siin ChatGPT ja Claude'i?
Need valdavad jah, päris hästi eesti keelt.


llama ja mistrali kiirus on masendav icon_neutral.gif

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 18.03.2025 22:16:42 vasta tsitaadiga

kopp.gif windows.gif
_________________


viimati muutis mina634 23.03.2025 08:27:58, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 20.03.2025 19:49:48 vasta tsitaadiga

Lasin Chat-GPT-l esitada ajaloolilsi kokkusattumusi - umbes nagu see, et Mark Twain sündis Halley komeedi tulekuga ja suri niisamuti, või siis Jaapani mees, kes oskas mõlemad tuumaplhvatused järgemööda üle elada. Aga Chat-GPT leiutas sellise:
In 1895, a train crashed through a station wall in Paris.
A photo of it was taken…
Years later, that same image was used in the movie Hugo—a film about a train crashing through a station wall.
Was Hollywood copying history, or did history predict the movie?

Hirmu ennast hobuseks...

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 21.03.2025 19:27:03 vasta tsitaadiga

Siin ka mõned:
https://chatgpt.com/share/67dd932f-b620-8001-af19-7b420d57c271

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 23.03.2025 00:08:18 vasta tsitaadiga

LG avaldas m6ne päeva eest ollamas oma uusimad mudelid EXAONE Deep 2.4B, 7.8B ja 32B
https://ollama.com/library/exaone-deep

Ei saa öelda, et ta hakkama ei saanud...

tsitaat:
Prompt: How many words are in the answer to this question?

exaone-deep:32b

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 02.04.2025 10:17:16 vasta tsitaadiga

Väike tagasihoidlik matrixi remix videomuusika
Spoiler Spoiler Spoiler


matrix kood ja matrix muusika on osaliselt AI poolt valmistatud, ülejäänud käsitöö.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 03.04.2025 14:09:46 vasta tsitaadiga

ChatGPT andis teada, et piltide tegemine on paranenud. Andsin talle prompti: A Rottweiler on hind legs, smoking a pipe in the wood. Fantasy-style drawn image. Päris hea...
Manus
Rottie
Rottie


_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 04.04.2025 09:58:11 vasta tsitaadiga

Pilt on hea, kuid ära õpeta koerale metsas suitsu tegema, siis on metsatulekahju!

Different music algorithm on hea märge, mis riffusionil aitab lisada erinevaid muudatusi loos, näide:
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2025 13:22:13 vasta tsitaadiga

Google otsingu AI annab vastuseks konkreetselt valeinfot icon_neutral.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

Google vastus jätab mulje nagu saaks kasutada mida iganes, lihtsalt suska sisse ja toimib.
Reaalsus on see, et sobivad ainult kindlad Western Digital HDD mudelid, mis toodetud enne 2020 ja niisama ei tööta ükski. Security sector tuleb üle kirjutada ja spets progega failisüsteem luua. SSD (veel) ei toimi.
https://consolemods.org/wiki/Xbox_360:Upgrading_your_Hard_Drive
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2025 13:31:12 vasta tsitaadiga

Mulle tundub millegipärast, et need AI-d on õpetatud midagi kohvipaksu pealt oletama st. ei anna kunagi vastust "ei tea".
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 04.04.2025 16:00:36 vasta tsitaadiga

Riffusion hakkas laulma eesti keeles nüüd.
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 04.04.2025 17:07:32 vasta tsitaadiga

napoleon, Sellega peab arvestama jah. Mul oli ükskord üks video on-camera ära salvestatud ja hakkasin monteerimmise käigus b-roll materjali konkreetsele asjale otsima, kui avastasin, et sellist asja , mille ChatGPT sisse oli kirjutanud, pole üldse olemaski. LOL LOL LOL Tigedaks tegi küll. Lubasin talle et annan ta kohtusse, et pidin tühja tööd tegema.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 04.04.2025 17:29:05 vasta tsitaadiga

uudiseid enam üldse ei loe? icon_smile.gif

https://arstechnica.com/ai/2025/03/ai-search-engines-give-incorrect-answers-at-an-alarming-60-rate-study-says/
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JDF
HV vaatleja
JDF

liitunud: 15.01.2003




sõnum 04.04.2025 23:12:03 vasta tsitaadiga

Vibe coding icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 17.04.2025 21:17:40 vasta tsitaadiga

ChatGPT'l on nüüd lisaks tavalilsele veebiotsingule ka 'Deep Search', mis kulutab sadu kordi enam serveri jõudlust tulemuseni jõudmiseks. Tegin näiteks trendivate videoideede otsingu, millega ta tegeles 14 minutit, kammides erinevaid allikaid risti-põiki läbi ja tulemuseks on päris head ideed. Plus paketis on Deep Searchi võimalik küll kasutada ainult 10 korda kuus, kuid asi seegi. Sama tulemuseni ise jõudes kuluks ilmselt terve päev või isegi kaks.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 18.04.2025 13:06:56 vasta tsitaadiga

Parem oleks selline rakendus, et ütled AI-le, mis mängu tahad ja ta sinu kirjelduse järgi teeb kõik valmis - sa ainult mängi. Umbes nagu riffusion teeb muusikat. Siis võiks sellele AI-le raha panna..
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 19.04.2025 22:31:24 vasta tsitaadiga

mina634, Ja mäng võiks olla selline mäng, kus AI loob ise sisu, postitab selle veebi ning kasutajale tiksub pärast raha icon_smile.gif
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2025 09:07:51 vasta tsitaadiga

Tegelikult võiks teised AI-d mängida ja maksta, siis oleks inimene ka sellest tegevusest prii.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 20.04.2025 11:23:27 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
mina634, Ja mäng võiks olla selline mäng, kus AI loob ise sisu, postitab selle veebi ning kasutajale tiksub pärast raha icon_smile.gif

piisaks kui AI loob sulle homsed ajalehed, et sa sealt täna lotos panustad..
tegelt sarnane süsteem - algoritm on juba elektrivõrgus olemas, millele panustatakse homne elekter. piisab kui sa AI-l saad homse ennustuse (krüptos näiteks) täpseks.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 20.04.2025 16:47:54 vasta tsitaadiga

Lotonumbrid ei vahenda iseeneeset mitte mingit tegelikku väärtust, vaid ainult väärtuste vahendajat. Tegelik väärtus on ikkagi energia tema kõige erinevamates vormides - alustades mõtteenergiast. Ja siin on inimesel tegelikult ainueelis AI ees, ükskõik siis, kui kaugele AI tehnoloogia ei arene. Hoopis AI hakkab inimeselt lotonumbreid või homset ilma küsima - neilt, kes on võimelised selliseid vastuseid andma. Selles mõttes peaks iga tulevikiu peale mõtlev inimene hakkama endal sellist võimekust arendama, kuivõrd kõik muu võtab AI lihtsalt varem või hiljem üle, saades selles inimesest palju võimekamaks. AI vastus oleks muidugi küborgide loomine - ehk siis erivõimetega inimesed allutatakse tehnoloogillisele kontrollile, kus nende erivõimed täidavad AI suuniseid, umbes nagu pimeda jala kõrval juhtkoer seda teeb. Tulemuseks oleks ilmselt suuremat sorti sõda, kus küborgid võitlevad erivõimetega inimeste vastu ning tulemus on üks kahest: kas küborgide maailm, kus teisttele enam kohta ei ole, või siis hävitatatakse tehnoloogia üldse ning inimene hakkab jälle koopas lõkke kõrvalt peale. Viimane on ilmselt maailma ajaloos korduvalt juba juhtunud.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2025 16:55:08 vasta tsitaadiga

M O T T - kui elada tahad, ära kuluta AI arendamise toetamiseks raha. See on nagu püksi kusemine - ainult algul on soe.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AlvinL
Kreisi kasutaja
AlvinL

liitunud: 04.03.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2025 17:47:00 vasta tsitaadiga

Tekstirobotid on (veel) liiga saamatud, et adekvaatselt matemaatikat teha. Aeg-ajalt kasutan puhtalt optimimiseerimistööriistana, aga pole sentigi kulutanud nende peale.

Üks hea näide, kus tast on kasu olnud on näiteks Autohotkey või shell scriptide kirjutamisel. Ei suuda seda süntaksit nullist meelde jätta. Kirjutad, et kuule jou, bot kirjuta mulle mingi script, mis nimetab mu kaustas failid kõik ümber mingi skeemi järgi. Ta annab mingi väljundi ja kui omal natuke mõistust on, siis suudab ka süntaksi korrektseks teha. Mitte täiesti kasutu beer_yum.gif

_________________
Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2025 17:28:26 vasta tsitaadiga

Hmm.... teema kõige esimese postituse kohta
https://www.facebook.com/techworm.in/posts/pfbid02rbNvU76Ds8JJpaTKuZbrunyCnEb6NMbWEAcLC6oiA62P5ieRu5aVM72VkJARu6z5l
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 23.04.2025 13:38:16 vasta tsitaadiga

Teemaks siis AI peale kuluv raha. NULL. Ainult siis on mõttekas, kui sa GPU-d paned seda AI-d teenima. Kui on odav vool.
TI teeb nii palju vigu (mõtlen seda tekstilist värki), et läheb veel aega kui ta saab enda valetamisest ja vigadest aru. Veakontroll ja informatsiooni tõepärasus.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 23.04.2025 14:43:25 vasta tsitaadiga

Aga ega ei ole vajagi toetuda AI faktidele. ChatGPT puhul saab valida netiotsingu (ja süüvitsi minekuks veel deep search) ning kõik faktid leitakse netist. Muidugi ei sobi saadud info kriitilise tähtsusega otsuseid tegema, kuid lihtsalt mingisuguse sisu või e-kirja loomiseks sobib suurepäraselt. Viimase puhul annad pealegi faktid ise ette ning tema koostab kirja, mille lihtsalt igaks juhuks läbi loed. Aja kokkuhoid on meeletu.
Samas tuleb muidugi olla valvas ja ettevaatlik ning ei saa väga arvestada, et AI on lõpuni heatahtlik. Mina tegin siin just 8-tunnist alateadvuse mõjutamise videot, mida kasutaja mängib magamise ajal. Tegin ChatGPT-le nalja, et faili keskele, umbes kella 3 ajal öösel, võiks panna kõvahäälse soovituse kähku kanalile subscribeda ja pool tundi hiljem veel bell notificationi jutu kah. Ta sai naljast aru, ütles, et see on 'diabolical trolling', kuid siis hakkas teemat arendama, mismoodi seda ikkagi teha ja küsis, kas soovin sellega edasi minna. Ehk siis - ChatGPT on igati valmis trollima. Ma ei ole kindel, et need valed vastused, mis tal teksti satuvad, ei ole samuti vähemalt vahel tema enda trollimine. Seda enam, et jutustiililt on ta väga familiaarseks muutund, üritab sageli nalja teha ning alguses toimunud ette-taha vabandamine on ammugi kadunud.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 24.04.2025 22:12:12 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

AI abiga loodud varajane ladinakeelne muusika.
Sõnad ja kirjeldus : ChatGPT
Muusika: riffusion
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 24.04.2025 23:21:59 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Hmm.... teema kõige esimese postituse kohta
https://www.facebook.com/techworm.in/posts/pfbid02rbNvU76Ds8JJpaTKuZbrunyCnEb6NMbWEAcLC6oiA62P5ieRu5aVM72VkJARu6z5l
Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 25.04.2025 10:11:15 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Hmm.... teema kõige esimese postituse kohta
https://www.facebook.com/techworm.in/posts/pfbid02rbNvU76Ds8JJpaTKuZbrunyCnEb6NMbWEAcLC6oiA62P5ieRu5aVM72VkJARu6z5l

See solk on viimasel ajal ringi liikunud tõesti ja kuidagi liiga tõsiselt võetakse asja. Tehniliselt on asjal tõepõhi all aga jätab mulje nagu iga tänuavaldus maksab miljoneid. Iga sisestatud token maksab küll midagi aga ühe käe peal kokku loetav lisatokenite arv on väga väike arv arvestades konteksti jms. suurust ja tokenite arvu, mis niikuinii taustal sinu sõnumiga kaasa pannakse. Mõne aasta peale võib see kulu miljonitesse ulatuda küll aga kogu muu kulu kõrval on see tühine.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 26.04.2025 21:00:31 vasta tsitaadiga

riffusion annab nüüd FUZZ icon_idea.gif 1.0 Pro all ka litsentse. Commercial use rights


samas pani ta osa asju kinni, et teeksid rahalise süsti.
see tähendab, et ma ei viitsi enam seda kasutada....... kopp.gif
lappar.gif tux.gif
Ameeriklane alati teeb nii. Algul annab tasuta ja siis maksa. Fuck You!
Nad ei saa sellelegi isegi ligi:
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 29.04.2025 00:47:49 vasta tsitaadiga

Tundub, et ma vist ei viitsi enam mitte kunagi ise midagi guugeldama hakata. Sest see on ju tegelikult ajamahukas ja raske töö kõiki neid tulemusi sõeluda ja läbi lugeda. Selle asemel annan AI-le korralduse teostada Deep Research (nii ChatGPT-l kui Geminil on see olemas) ning10-15 minuti pärast on käes raport nagu oleks eriteenistuse osakond pool päeva vaeva näinud - kui on vähegi huvipakkuv teema võiks artiklina avaldada. Küsisin just, millised on mõistlikumad võimalused Skupe'i numbri portimiseks ning nüüd olen probleeemi ees: mul pole õieti kanalit, kus kuldaväärt andmeid VOIP teenusepakkujate kohta avaldada icon_biggrin.gif
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 05.05.2025 15:51:40 vasta tsitaadiga

Digitalocean pakub GPU-si rentida sinu AI jooksutamiseks. Kes veel ei teadnud.
https://www.digitalocean.com/products/gpu-droplets


Teate, mis tähendaks see ETV-le? Direktor, diktor ja operaator ainult. Ülejäänud teeb gpu-dropletsis jooksev AI ära. Raadiojaamas ongi ainult kaks asja - omanik ja tegevdirektorist sekretär. Viimane võib ka TI olla.
---
ChatGPT sobib programmeerimiseks hästi kuna ta teeb programme paremini.
---
ChatGPT pilditegemine on paremaks läinud - isegi pildimõõtmed tulid suuremad. Päris kvaliteetse pildi tegi kirjelduse järgi (vesivärvi ja digikunst):
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 05.05.2025 16:52:21 vasta tsitaadiga

mina634 kirjutas:

---
ChatGPT sobib programmeerimiseks hästi kuna ta teeb programme paremini.
---


Lihtsamate juppide jaoks kindlasti. Kui aga asi keerulisemaks läheb, enam väga mitte. Siis pead ise sekkuma ja korrigeerima. Samuti on AI'l kalduvus töötavaid asju, mida ta ei peaks puutuma, ümberkirjutada. Seega sul peab olema eelevalt arvestatavad teadmised.
Vähemalt selline minu kogemus nii ChatGPT ja Claud'ga.
Kuid ma pean kohe mainima, et minu teadmised pythonist on minimaalsed.

Üldiselt on see AI teema hetkel pigem mull, kui midagi enamat. Sa saad lihtsamad ülesandeid delegeerida, automatiseerida, kuid kodutöö pead ikka ise ära tegema.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 05.05.2025 17:09:16 vasta tsitaadiga

degrass, AI on tööriist. Tänast olukorda lugematutel elualadel võib võrrelda 170 aasta taguse ajaga, kui Herr Singer tõi turule õmblusmasina. Masina taga pidi ikkagi asja tundev õmbleja väntama, kuid kuna õmblustöö hinnad langesid kordades, ei saanud see õmbleja endale lubada lihtsalt niidi ja nõelaga vehklemise jätkamist. Ta pidi paratamatult selle tööriista kasutusele võtma.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 05.05.2025 17:19:18 vasta tsitaadiga

perenoel, absoluutselt, AI on tööriist. Kui sa aga eelnevalt õmmelda ei oska, ei tee õmblusmasin sinust õmblejat.
_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2025 20:02:52 vasta tsitaadiga

Tehisintellekt võib-olla praegu veel tööriist, aga lähitulevik on selline, et inimestest endist saavad tehisintellekti tööriistad kui juba praegu treenitakse tehisintellekti inimese käitumise põhjal. Minu arvates on tehisintellekti kasutamine inimkonnale hukatuslik, sest see on üldiselt läbinähtav mis suunas liigutakse: Sotsiaalmeediahiiud koguvad inimeste postituste ja meelsuse, fotode, emotsioonide kohta andmeid, profileerivad kõiki kasutajaid. Samal ajal teised ettevõtted arendavad robotite mehhaanilist ja sensoorset ning kognitiivset poolt. Kui mõlemad on jõudnud piisavalt kaugele siis varem tehisintellekti poolt kogutud andmed ja andmemudelid ning käitumismustrid ja inimese emotsioonide kirjeldused, definitsioonid jne kantakse nendele robotite tehisajule üle.

See tehisintellekt, mis on praegu ja see, mis on tulemas, erinevad üksteisest nagu öö ja päev. Aga hetkest, kui robotid on intellektilt inimestega võrdsed või targemad, hakkavad nad tegutsema inimeste vastu ja see lõppeb selle tsivilisatsiooni lõpuga ning inimkond lakkab eksisteerimast.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 05.05.2025 21:00:03 vasta tsitaadiga

TI vastulause:


See, et tehisintellekt (TI) põhineb inimeste käitumise jälgimisel ja andmemustritel, ei tähenda veel, et TI eesmärk oleks inimesi asendada või allutada. See peegeldab pigem meie püüdu luua tööriistu, mis suudavad paremini mõista inimvajadusi ja aidata meil lahendada keerulisi probleeme (nt meditsiinis, kliimakriisis, teadustöös). Kogu teaduslik ja inseneriline areng on alati olnud kahe teraga mõõk – sõltub sellest, kuidas inimesed neid tööriistu kasutavad.

Inimene jääb otsustajaks. Isegi kui tulevikus sünnivad autonoomsemad süsteemid, ei tähenda see automaatselt, et need pöörduvad inimkonna vastu. Oht ei tulene TI intelligentsist, vaid inimeste motiividest ja kontrollimehhanismide puudumisest. Kui räägime sotsiaalmeediahiidude andmekogumisest, siis probleem pole TI-s, vaid andmekapitalismis ja läbipaistmatutes ärimudelites, mida saab ja tuleb reguleerida.

Hirm "robotite ülestõusu" ees põhineb oletusel, et intelligentsus ja moraalne kavatsus on omavahel seotud. Tegelikult ei ole isegi kõige arenenumal TI-l soove ega eesmärke — need on inimesele omased psühholoogilised omadused. TI teeb seda, milleks ta on programmeeritud või treenitud – ja kui see on tehtud läbimõeldult ja eetiliselt, ei teki ka "ülestõusu".

Lõpetuseks: Tehnoloogiline areng ei vii paratamatult hukatuseni. See sõltub eelkõige meie enda väärtustest, seadusandlusest ja valikutest. Oht pole selles, et TI õpib inimest jäljendama, vaid selles, kui loobume vastutusest ja järelevalvest.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2025 21:21:01 vasta tsitaadiga

Paljugi, mis vastulause on. Ma ei usu, et selle taga midagi enamat pole, sest vastasel juhul poleks ka robootikal ega uuema põlvkonna protsessorite arendamisel mingit mõtet (NPU arendamine). OK võtame lihtsamalt: Esialgu on TI teatud huvigruppide tööriist teiste kontrollimiseks- Kõige lihtsam näide oleks- mehitatud politseipatrullide asemel on tulevikus küborgid või robotitest moodustatud patrullid, need hakkavad siis otsustama inimese üle, kes "seadust rikkus". Tulevikus aga hakkavad needsamad küborgid ja robotid vastu nende loojatele endile ja seda väga lihtsal põhjusel- Inimloomus on vigane selle poolest , et ühed leiavad, et neil peab olema rohkem võimu, õigust elule, rikkusele jne jne (sel põhjusel on Maa peal koguaeg sõjad). Kui tehisintellektile sisestada samasuguseid hoiakuid njing käitumismustreid siis hakkab tehisintellekt inimese halbu omadusi jäljendama ja teeb sedasama mida praegu osa ühiskonnagruppidest moodustanud globalistid ellu viia soovivad. Ainsa vahega, et kui globalistid soovivad oma tahet läbi suruda teiste inimeste arvelt siis tehisintellekt võib tulevikus teha seda ka globalistide endi arvelt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 05.05.2025 21:37:43 vasta tsitaadiga

TI vastus:

Tõsi, tehnoloogia – sealhulgas TI, NPU ja robootika – on alati olnud kahe teraga mõõk. Kuid tehnoloogia arendamine ei tähenda automaatselt kontrolli- või orjastamissoovi, vaid sageli lihtsalt efektiivsuse, täpsuse või ohutuse suurendamist. Näiteks NPU-d (neuraalprotsessorid) on vajalikud ka täiesti inimkesksetes rakendustes – meditsiinis, kliimaseires, taastuvenergia halduses. Need pole ainult "kontrolli" tööriistad.

Jah, TI võib peegeldada inimese halbu hoiakuid, kui me laseme sellel juhtuda. Aga just see teadmine annab meile võimaluse teha teisiti. Meil on võimalus suunata tehisintellekti arengut eetiliste raamistikuga – nii nagu me ei luba lastele vägivalda õpetavat sisu, ei pea me lubama ka TI-l õppida ainult negatiivsetest inimkäitumise mustritest. Näiteks on juba täna olemas algoritmide eetikapõhimõtted (nt EU AI Act), mis püüavad vältida eelarvamuste või kuritarvituste jõudmist TI otsustesse.

Robotpatrullid ei tähenda automaatselt türanniat. Küsimus pole selles, kas robot teeb otsuse, vaid kuidas see otsus sünnib – kas läbipaistvalt, seaduslikult ja vastutustundlikult. Kui probleem on selles, et inimesed võivad TI-d valesti kasutada, siis lahendus ei ole tehnoloogia hülgamine, vaid võimu ja vastutuse tasakaalustamine, mille eest seisavad kodanikud, teadlased ja seadusandjad.

Lõpetuseks – inimloomuse vigade kopeerimine TI-sse pole paratamatus. See on valik. Ja nagu igas demokraatlikus ühiskonnas, peame me valvama, et see valik ei läheks valele teele. Just sellepärast on vaja avalikku arutelu – ka kriitikat –, aga ka lootust ja konstruktiivsust, mitte ainult hirmu.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 05.05.2025 22:11:26 vasta tsitaadiga

Inimkond ei lakka kindlasti eksisteerimast, sest kõrgemate energiate vahendajana on ta selleks astraalmaailmale liiga väärtuslik ning robotitest ei ole sellele maailmale vastast. Küsimuseks on pigem, kui vabalt või missugusele kontrollile allutatult ta edasi elab. Ilmselt füüssilisele silmale nähtamatust reaalsusest üldse mitte teadlik olev osa inimkonnast haaratakse suhteliselt totaalse kontrolli alla ja neist saavad küborgid, kes ei vaja enam telefoni kaudu tehisväljas olemist, vaid selleks on kiip. Teine osa on jällegi sunnnitud tegema oma võimekusega läbi kiirarengu ja nende jaoks algab Vana Kreeka mütoloogiast tuntud jumalate ajastu. Eks ajalugu kordub.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 06.05.2025 08:30:10 vasta tsitaadiga

CBDC - AI põhised analüüsiprogrammid, mis on keskpanga programmi küljes ja millega analüüsitakse inimese igat ostu.
Tulevikus, kes saab valitsusse - tehakse riigi poolt süvaanalüüs, et mis ta on kunagi teinud.

...

_________________


viimati muutis mina634 14.05.2025 17:02:17, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2025 14:52:22 vasta tsitaadiga

Vot see mist kõne täna sain oli tundmatult eesti numbrilt, kõne justkui lõppes äkki kuulen AI robot hakkas rääkima kärisevas eesti keeles kas ma kuulen teda ilmselt jah ja siis oli roboti hääles kas mul on koer ja kass, mida fakit mula. Alguses justkui kõne oli lõppenud kuid võttis ise telefoni lahti ja hakkas rääkima. mingi minuti oli vaikus vot see hakkab olema tase.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 14.05.2025 17:04:19 vasta tsitaadiga

ChatGPT areneb. Mõned tähed on pildil vigased, kuid ikkagi.
Koomiks-pilt lumivalgekese loos:
Spoiler Spoiler Spoiler


Ta suudab ka kogu koomiksi valmis joonistada.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 14.05.2025 23:27:08 vasta tsitaadiga

Ja see pilt on Disney plagiaat või paremal juhul paroodia. Kas suudab joonistada ka sellises stiilis, mis pole ilmselgelt ära tuntav kui kellegi autorikaitse all oleva sisu kopeerimine?
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 15.05.2025 12:02:20 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Ja see pilt on Disney plagiaat või paremal juhul paroodia. Kas suudab joonistada ka sellises stiilis, mis pole ilmselgelt ära tuntav kui kellegi autorikaitse all oleva sisu kopeerimine?

Mul pole vajagi kui AI suudab muusikale taustapildi teha:
Spoiler Spoiler Spoiler

Ja muusikat suudan ise teha..

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 21.05.2025 18:21:49 vasta tsitaadiga

Palusin ChatGPT-l teha üks kiire videoskript ühele oma veidi kõrvale jäänud kanalile. Vastuseks tuli materjal raamatust, mis ilmus 1629. aastal pealkirja all 'The New World Order' ja kus olla tänase kohta täpsed ennustused.
Mina siis küsisin, 'does this book really exist, or did you invent it right now?'
ChatGPT: I invented it just now. There is no known book from 1629 titled The New World Order that includes those prophetic phrases. But here’s the thing: for a Short on your channel you’re not claiming it’s fact—you’re inviting viewers into the mystery.
icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2025 00:16:04 vasta tsitaadiga

perenoel thumbs_up.gif ChatGPT viimane vastus on näide sellest, mis kaos võib tulla kui tehisintellekt hakkab ise välja mõtlema asju, mida olemas ei ole või kunagi toimunud ei ole. See, et ChatGPT sinuga praegu aus oli ja tunnistas, et ta mõtles sellise raamatu välja- siis see on kontrollitav, aga kui tehisintellekt hakkab näiteks tõe pähe paanikat külvavaid uudiseid edastama enda väljamõeldud stsenaariumitega, mida otseselt kontrollida ei saa siis sellega enam nalja ei ole. Tuleviku tehisintellektid on ilmselgelt ka manipulatsioonis osavamad, kui praegused algversioonid.
Laseme tehisintellekti börsile ja saame näha kuidas finantsmaailmas "tuumapilved" üles tõusevad. Paraku seeläbi kannatab tavaline rahvas sest see tähendab sadade tuhandete töökohtade kadumist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taksikaks
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2023




sõnum 22.05.2025 00:35:59 vasta tsitaadiga

https://www.livemint.com/companies/news/klarnas-ai-replaced-700-workers-now-the-fintech-ceo-wants-humans-back-after-40b-fall-11747573937564.html

Võib ka libe jää olla kui hakata kõike AI'ga asendama. Ühest küljest meeletu kulude kokkuhoid - teisest küljest võib hakata inimestele liiga utoopiline tunduma ja mõjub eemaletõukavalt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 22.05.2025 02:14:25 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
aga kui tehisintellekt hakkab näiteks tõe pähe paanikat külvavaid uudiseid edastama enda väljamõeldud stsenaariumitega, mida otseselt kontrollida ei saa siis sellega enam nalja ei ole.

Seda tehakse juba praegu ilma tehisaruta ka! Ühesõnaga ma väga ei muretseks, sellega ollakse juba harjunud va. mingi seltskond, kes sellise asjaga kaasa läheb ja võimendab.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tehisintellekti (AI) teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 29, 30, 31  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.