Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Soovitused arvuti ja arvutijuppide ostmiseks 2.0 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 45, 46, 47, 48, 49  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2025 11:20:32 vasta tsitaadiga

wend kirjutas:
Kas RX 7900 XT või XTX ostmiseks on sobiv aeg või on lootust hindade alanemisele kui uued kaardid välja tulevad?

Ma arvan küll, et on lootust, sest 9070XT ei hakka maksma 900-1000 vahemikus nagu 7900XT/XTX.

Kuigi reaalselt ma arvan, et vanemate kaartide ainsaks eeliseks jääb suurem VRAM kogus (20 ja 24 vs 16 uuel kaardil).
Hetkel paistab, et uued väljastatakase alles kuskil Märtsi lõpupoole.

Isiklikult ma ootaks ära. Siis on lõplik jõudlus teada ja saab teha informeeritud otsuse.
Muidugi ei saa välistada, et AMD lõpetab vanemate mudelite tootmise mis lööb hoopis hinnad ülesse.

Tavaliselt ma oodata ei soovita, kuna nagu eespool öeldi, siis alati on tulemas midagi kiiremat või odavamat aga kui jutt käib ainult kahest kuust, siis see ei kehti.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 13:18:21 vasta tsitaadiga

Kas Barrowi vesjahutuse osad on head?
_________________
Tegelen tööriistade hoolduse ja remondiga ning pakun 3D skaneerimise ja 3D printimise teenust. Valmistan prototüüpe, varuosi ja erilahendusi vastavalt kliendi vajadustele.
Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 282
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Margo18
HV kasutaja
Margo18

liitunud: 04.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2025 05:35:07 vasta tsitaadiga

Staker2.

icon_biggrin.gif Hetkel see FSP suht heitlik, mängin 1440p resol, Ilmselgelt jääb hetkel prosest väheks? Video- Rtx 4070 super, prose i7-11700KF

Soovitage, põhiliselt mängimiseks uut proset, emaplaati ning mälusid. Siiani olnud inteli usku, aga põhiline on, võimalikult odavalt saada maksimaalne tuleviku kindel RIG.
Eelarve on piiratud, ca 600.- aga kui mõninga euri lisamisega saab oluliselt paremat, siis leiab 100 juurde icon_neutral.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomPärnu
HV vaatleja

liitunud: 13.03.2020



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2025 18:33:18 vasta tsitaadiga

Tere, oleks plaanis osta lauaarvuti umbes 600.- ( kusagilt klickist vms taolisest poest, kuna on plaanis järelmaksupeale võtta )
mängin põhiliselt wow/cs2/lol, et arvuti ei pea väga võimas olema ( mainin ka ära et monitor on 27 tolline 1440p ).
Kas on kellelgi silmajäänud midagi, või oskab mind kuhugi suunata, oleksin väga tänulik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
popcorn
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2025 04:54:32 vasta tsitaadiga

Arvutitark: LINK
Hinna sees arvuti komplekteerimine 40€. Mälu on 32GB. Ketas 1TB. Saaks võtta väiksemad mahud ja säästaksid 50€. Ei soovita. Graafikakaart on nende mängude jaoks okei 1440p resol, kuid laias laastus vananev. Häid valikuid lihtsalt ei ole. Nvidia poole pealt oleks mõistlik võtta 4060 8GB, mis on sellest AMD kaardist kiirem. Kuid see maksab 100€ rohkem. Protsessor on AM4 platvorm. Maksimaalne protsessor tulevikus on 5800X3D, mis on kuskil 300€ kandis ja siiani tänapäevane. Vaata ka ise üle Youtube videotest, kas see kaart on piisav sinu mängudele.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MarkoP
HV vaatleja
MarkoP

liitunud: 07.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2025 11:38:17 vasta tsitaadiga

Kuna endal võtab silme eest kirjuks uut GPUd valides siis küsiks teadjamatelt nõu. Kuni 700euri +-50eur RTX seeriast (Indiana Jonesi mängida). Masinaks Ryzen7 5700x3d, 32gb RAM, Gigabyte 1660 Super. Endale jäi silma Gigabyte RTX 4070 SUPER 12gb. Või oodata kuni 5070 tulevad turule?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 03.02.2025 13:19:31 vasta tsitaadiga

Soovitusliku kaardi (RX 7700 XT 12GB - High / 1440p ) saab natuke vähem kui 500€ eest.
Või tahad 4K resolutsiooniga mängida?

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MarkoP
HV vaatleja
MarkoP

liitunud: 07.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2025 13:40:48 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Soovitusliku kaardi (RX 7700 XT 12GB - High / 1440p ) saab natuke vähem kui 500€ eest.
Või tahad 4K resolutsiooniga mängida?
My bad, arvasin, et Indiana Jonesi mängu nõue on RTX seeria. Aga jah 1440p on enough.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2025 19:25:09 vasta tsitaadiga

MarkoP, Indiana Jones nõuab RT võimelist kaarti.

Kahjuks nvidia turunduse tõttu arvavad paljud asjaga mitte kursis olevad inimesed, et RTX=RT aga tegelikkuses on RTX lihtsalt Nvidia implementatsioon.
7700XT suudab samuti RT teha - iseasi mis tasemel, sest Nvidia on seni RT tegemisel kiirem olnud.

Kui tähte närida siis see mäng peaks toetama kaarte alates Nvidia RTX 2000 seeriast ja AMD RX6000 seeriast aga mõistagi tasub uue mängu jaoks vaadata uuem kaart.
Daniel Owen testis erinevaid kaarte selles mängus erinevatel sätetel. Tegu usaldusväärse allikaga (muidu Youtubis otsides leiab ilma näo ja kommentaarideta palju kanaleid mille testid ei ole usaldusväärsed):

Link


Mängul võrdlemisi kõrged VRAM nõudmised, seega 1440p on soovituslik vähemalt 12GB ja parem 8GB kaarte vältida.
Ühtlasi vähemalt Detsembris polnud sellel ka AMD FSR upscaling tuge, seega AMD kaardi otsmisel tuleb arvestada sellega, et DLSS ei saa kasutada.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
popcorn
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2025 23:32:01 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Kuna endal võtab silme eest kirjuks uut GPUd valides siis küsiks teadjamatelt nõu. Kuni 700euri +-50eur RTX seeriast (Indiana Jonesi mängida). Masinaks Ryzen7 5700x3d, 32gb RAM, Gigabyte 1660 Super. Endale jäi silma Gigabyte RTX 4070 SUPER 12gb. Või oodata kuni 5070 tulevad turule?

Antud hinnaklassis (700€) teeksin valiku nende kahe kaardi vahel:
1. https://www.frog.ee/et/product/1879169-gigabyte-geforce-rtx-4070-ti-windforce-oc-12g-nvidia-12-gb-gddr6x?utm_source=hind&utm_medium=XML&utm_campaign=PXG
2. https://www.frog.ee/et/product/1676328-sapphire-pulse-radeon-rx-7900-xt-amd-20-gb-gddr6?utm_source=hind&utm_medium=XML&utm_campaign=PXG
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2025 13:56:45 vasta tsitaadiga

MarkoP, ma poest ei ostaks uuena üldiselt midagi.
Pigem kasutatud. Kui just 40-seeria kasutatud hind pole poe omale väga lähedal.

RTX 5070 turule ootamisest pole ka asja - tõenäoliselt sama pettumus või hullem nagu 5080.
$549 msrp, mis meil tõenäoliselt tähendab 700€+, kuid jõudlus saab olema 5060 klassi oma (parimal juhul vanilla 4070 ja Super vahele).

_________________
Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri!
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MarkoP
HV vaatleja
MarkoP

liitunud: 07.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2025 16:18:21 vasta tsitaadiga

UrmoZ kirjutas:
MarkoP, ma poest ei ostaks uuena üldiselt midagi.
Pigem kasutatud. Kui just 40-seeria kasutatud hind pole poe omale väga lähedal.

RTX 5070 turule ootamisest pole ka asja - tõenäoliselt sama pettumus või hullem nagu 5080.
$549 msrp, mis meil tõenäoliselt tähendab 700€+, kuid jõudlus saab olema 5060 klassi oma (parimal juhul vanilla 4070 ja Super vahele).
Eks ta veits enda kiiks ole kõike uuena osta. Aitäh kõigile arvamuste eest. Kaldun 4070Ti poole.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
204810
HV vaatleja
204810

liitunud: 02.10.2004




sõnum 04.02.2025 17:29:40 vasta tsitaadiga

Kas AM4 socketiga emaplaat on lootusetult vananenud või on veel mõtet talle osta paremat proset ja videokaarti?
Või pigem minna üle juba AM5ga "emme" peale?
Praegune kombo sai kokku pandud 2020 sügis umbes

Plaanis see aasta kastile uuendus teha.

Etterutates on plaanis tulevikus:

1) GTA6 jooksutada.
2) Videote montaaž
3) Muud "rasked" programmid.


Videote montaazi teen ka praegu, aga lihtsalt jõudlust vaja juurde.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2025 17:42:27 vasta tsitaadiga

204810, Sõltub mis sul seal praegu on. Mis kiibistikuga emaplaat ja mis prose/graafika.

Ilmselgelt kui sul on vanem 3600 vms, siis saab 5700X3D peale uuendamisega suure jõudluskasvu, eriti mängudes. Samas kui sul on nt 5800X, siis on juba kahtlane, kas tasub enam 5700X3D eest mitusada eurot välja käia isegi kui saab emaplaadi ja mälud samaks jätta.
Graafika osas sõltub prosest. Kui kasutusel pole just piiratud PCIe ridadega isend nagu nt 2200G/2400G või 3200G/3400G, siis isegi PCIe 3.0 x16 ei jää ka uutele kiirete kaartidele jalgu (hetke kiireim kaart kaotab 3.0 x16 peal ainult 4% kiirust).
Kui on uuem mudel (või langeb otsus 5700X3D kasuks) mis annab 24 3.0 rida või isegi 24 4.0 rida sõltuvalt emaplaadist, siis uut graafikat see kindlasti pidurdama ei jää.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
204810
HV vaatleja
204810

liitunud: 02.10.2004




sõnum 04.02.2025 18:39:11 vasta tsitaadiga

Mul ei ole väga mingid märkimisväärsed jupid sees:

video: NVIDIA GeForce GTX 1650 4 GB
mälu: 16GB DDR4
emaplaat: GIGABYTE X570 AORUS PRO (AM4)
prose: AMD Ryzen 5 3600
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2025 18:58:34 vasta tsitaadiga

204810, Emaplaat on üle keskmise hea ja 3600 pealt tulles saab 5000 seeria peale uuendades kenasti jõudlust juurde.
Seega ei jää ka graafikale piduriks.

Millist prose valida sõltub sellest mida sa teed. Mainisid videomontaaži. Kui ma ei eksi, siis see nõuab võimalikult palju tuumasi.
Seega tasub ehk vaadata 5950X poole. See on ka mängudes parem kui 3600, aga mitte nii hea kui 5700X3D.
Tegelikult oleks ka X3D parem, kui 3600 videote jaoks tänu kahele lisatuumale ja neljale lõimele, aga 5950X 16 tuuma ja 32 lõime on ikka ületamatu asjade jaoks mis palju tuumi kasutavad.
Mõlemad mainitud jäävad 220-330€ sisse.

Mälu osas pead ise vaatama. Ma ei tea palju videote monteerimine mälu nõuab ja kas 16GB hetkel pidurdab sind või mitte.
Ma ise küll uuendaks 32GB peale, sest mälu on odav. Umbes 70€ kanti jäävad 32GB 3600Mhz CL16 kitid.
Mälude osas ma soovitan ühilduvuse osas pigem uue kiti ostmist, kui olemasolevale pulkade lisamist.
Seda muidugi juhul kui otsustad mälumahtu kahekordistada.

Graafika osas sõltub kõik sellest palju sa tahad välja käia, palju sa mängid ja mis sätted sulle mängudes olulised on.
Mainin siiski seda, et tulevikku silmas pidades tasub võtta vähemalt 12GB kaart. 8GB on juba probleemne täna ja seda enam kui GTA6 ükskord tuleb.
1650 pealt tulles on kõik märgatav edasiminek. Odavaim uus 12GB kaart oleks Intel Arc B580 12GB kui selle kuskilt laost saab. Umbes 330€.
Odavaim vanem kaart oleks RTX 3060 12GB umbes 300€.
Odavaim mitte nii vana 16GB kaart oleks 7600XT 16GB umbes 360€ kandis.
Sealt edasi tulevad 450+ juba kiiremad 7700XT, 7800XT, 7900GRE ja 7900XT. Nvidia poolelt 4060Ti 16GB ja erinevad 4070 variandid.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.02.2025 20:10:15 vasta tsitaadiga

Kui juhtumisi V-ray kasutad, siis 9950X pühib kõike silmad kinni ja pika puuga. Davinci Resolve või Premiere kasutad, siis distants 9950X jm vahel on pisem. Täpselt selle järgi ma ka platvormi uuendaks või mitte. Kui rõhk on hoopis high fps mängudel, siis jah X3D prosed hoopis.
Mina uuendasin endal kuna mul oli ka Fusionis suur vahe sees. 9950X on nendes rakendustes silmnähtavalt kiirem kui 5950X.

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2025 20:35:20 vasta tsitaadiga

Eks see sõltub kas seda rauda kasutatakse ka töö tegemiseks või mitte. 9950X maksab 700€+150€ normaalse B650 plaadi eest pluss DDR5 6000 CL30 32GB umbes 90€ teeb kokku 940€.
AM4 uuendus 5950X peale koos DDR4 32GB CL16 mäludega maksab enam kui poole vähem - ainult 400€.
https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-9-9950x/9.html
9950X on muidugi kiirem kui 5950X, aga see pole 2x kiirem samas kui hinnavahe AM5 kolimisel on enam kui 2x.
Samas 3600 on V-Ray's mingi ~10k kandis samas kui 5950X on 26k. Edasiminek 2,6x
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2025 00:38:55 vasta tsitaadiga

Kuna 3600 jääb 5600-st mängudes keskmisel -19% kaugusele...
5600 mudel 5950X-st omakorda -6% kaugusele...
Kokkuvõttes 3600 -> 5600-5950X annab +24-32%.

Siis mängudes jõudluse tõstmiseks, kuid AM4 elu pikendamiseks, on kõige asjalikum 5700X3D.
Uplift üle 3600, +54%
*your mileage may vary

Kõrgemal arvul tuumadel on oma hea 'use case'.

Kuid protsessori uuendamisest kõige kõrgema hüppe mängudes annab 1650 välja vahetamine.

_________________
Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri!
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
corona16
HV vaatleja

liitunud: 22.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2025 13:43:59 vasta tsitaadiga

Palun soovitusi: 27"+ 2k 144hz+ OLED monitor mängimiseks.

1. Kõige odavama otsa omad ehk 600 euri kandis

2. Hinna/kvaliteedi suhtes head monitorid
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
204810
HV vaatleja
204810

liitunud: 02.10.2004




sõnum 07.02.2025 14:52:12 vasta tsitaadiga

Tänud kõigile vastamast.

Tuli selline nüanss meelde, et võibolla tahan mõnda LLMi jooksutada lokaalselt. Puhtalt huvi ja katsetuste pärast.

Kas siis peab ka mingit parameetrit rohkem jälgima, mitte ainult mälu?

Ilmselgelt on siis vaja juba 16GB isendit ja RAMi 32GB ehk mida rohkem seda parem.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2025 18:01:25 vasta tsitaadiga

Kui on valida selliste vahel, siis kumb https://www.intel.com/content/www/us/en/products/compare.html?productIds=236799,134594
Intel
Compare Products
Compare Products

Nagu aru saan, siis on P tuumad ja E tuumad. P läheb käikku, kui kasutatakse jõudlust, nagu mängud. E läheb kasutusse pigem taustal

Kui proset kasutataks mängimiseks, siis peaks nagu valima selle i7. Samas i5 on kaks põlvkonda uuem ja kiirem prose.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
204810
HV vaatleja
204810

liitunud: 02.10.2004




sõnum 10.02.2025 19:14:35 vasta tsitaadiga

Pigem on mängimist vähem.
Rohkem videote montaaži (adobe premiere, davinci resolve, adobe aftereffects, capcut), 3D modelleerimine jms.
Videod on YT jaoks.


Mängudest mängin ainult GTA seeria mänge, GTA1-GTA5.
Ja ka GTA6, kui ta 2026 välja tuleb.

Muid mänge mul installitud pole.
Ja mängimine on selline harvem, korra kuus heal juhul.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2025 19:18:24 vasta tsitaadiga

Muhekas, antud valiku puhul on nii aplikatsioonides kui ka mängudes 14600K u kuni +10% üle. Hind peaks olema samuti soodsam (kui just 12700k kasutatuna ei saa võileiva hinna eest).
_________________
Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri!
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aspiriin
HV kasutaja
Aspiriin

liitunud: 28.11.2010




sõnum 15.02.2025 21:15:14 vasta tsitaadiga

Tere

Mida täna max 1500.- euro eest kokku võiks panna.
Ainuke mida mängitakse on Call of duty seeriat. Warzone ehk siis.
Kuvariks WQHD 34" 180hz.
Ilu taga ei aja. Läheb laua alla. Jahutus hea ja vaiksem.

Ehk keegi viimasel ajal pannud midagi kokku?
Või võtab keegi vaevaks.
GPU võiks idee kohalt foorumist juurde võtta.

Ette tänades Ranno.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fugitive
HV vaatleja

liitunud: 12.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2025 22:04:56 vasta tsitaadiga

Aspiriin kirjutas:
Tere

Mida täna max 1500.- euro eest kokku võiks panna.
Ainuke mida mängitakse on Call of duty seeriat. Warzone ehk siis.
Kuvariks WQHD 34" 180hz.
Ilu taga ei aja. Läheb laua alla. Jahutus hea ja vaiksem.

Ehk keegi viimasel ajal pannud midagi kokku?
Või võtab keegi vaevaks.
GPU võiks idee kohalt foorumist juurde võtta.

Ette tänades Ranno.


Hiljuti sai selline tehtud:

Korpus: Fractal Design Meshify 2 Compact Clear TG White 108,90 €
Ventilaatorid: Corsair LL120 RGB LED PWM 67,17 €
PSU: be quiet! PURE POWER 12 M 850W 80 Gold 141.30 €
Emaplaat: ASRock B650 Steel Legend WiFi 220.70 €
CPU: AMD Ryzen 9 7900 BOX 389 €
CPU jahuti: Arctic Freezer 36 A-RGB 36.25 €
RAM: CORSAIR VENGEANCE® RGB 32GB (2x16GB) DDR5 DRAM 6000MT/s CL30 AMD EXPO & Intel XMP Memory Kit 129.90 €
1093,22.-

RGB tilulilu asemel mingi alternatiiv võtta ja odavam b650 emaplaat, siis peaks alla 1000 hakkama saama, jääb ~500+ gpu jaoks, kui see piisav peaks olema.
Konkreetsel korpusel GPU max pikkus 341 mm (360 mm without front fan), ehk kui suuremat kolakat plaanis osta siis mingi suurem korpus ka vaadata.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aspiriin
HV kasutaja
Aspiriin

liitunud: 28.11.2010




sõnum 15.02.2025 22:22:38 vasta tsitaadiga

Väga üleliia ka kokku ei proovi hoida. Hetkel sain sellise kokku:
1x AMD AM5 Ryzen 5 7600X3D Tray 4,1GHz MAX Boost 4,7GHz 6xCore 65W. - 390.60 €
1x G.Skill Flare X5 32GB DDR5 6000MHz CL30 Mälukomplekt 2x16GB AMD EXPO. - 118.90 €
1x MSI GeForce RTX 4070 VENTUS 3X E1 12G OC Graafikakaart.
650.10 €
1x CORSAIR 4000D AIRFLOW karastatud klaasiga Mid-Tower ATX korpus - Must. - 99.90 €
1x Seasonic Focus GX 850W 80 PLUS Gold modulaarne ATX 3.0 toiteplokk PCIe 5.0-ga. - 144.90 €
1x ASROCK B850 Riptide WiFi AM5 MB. - 259.50 €
1x Crucial P3 1TB NVMe M.2 SSD 3500/3000MB/s
58.05 €
Vahesumma

1 721.95
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 15.02.2025 23:28:03 vasta tsitaadiga

Mis Small Form Factor kasti jaoks videokaart oleks ok Win 7 jaoks... äkki installiks mõnikord isegi mõne mängu peale mis väga head GPU'd ei taha.
Esimese hooga jäi silma see RX 6400 PULSE GAMING 4GB https://www.sapphiretech.com/en/consumer/pulse-radeon-rx-6400-4g-gddr6#Specification
Kas õigustaks ca 140 eur hinda icon_rolleyes.gif

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fugitive
HV vaatleja

liitunud: 12.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2025 00:41:21 vasta tsitaadiga

Aspiriin kirjutas:
Väga üleliia ka kokku ei proovi hoida. Hetkel sain sellise kokku:
1x AMD AM5 Ryzen 5 7600X3D Tray 4,1GHz MAX Boost 4,7GHz 6xCore 65W. - 390.60 €
1x G.Skill Flare X5 32GB DDR5 6000MHz CL30 Mälukomplekt 2x16GB AMD EXPO. - 118.90 €
1x MSI GeForce RTX 4070 VENTUS 3X E1 12G OC Graafikakaart.
650.10 €
1x CORSAIR 4000D AIRFLOW karastatud klaasiga Mid-Tower ATX korpus - Must. - 99.90 €
1x Seasonic Focus GX 850W 80 PLUS Gold modulaarne ATX 3.0 toiteplokk PCIe 5.0-ga. - 144.90 €
1x ASROCK B850 Riptide WiFi AM5 MB. - 259.50 €
1x Crucial P3 1TB NVMe M.2 SSD 3500/3000MB/s
58.05 €
Vahesumma

1 721.95


No kui nii sendisaagija ei ole, siis muidugi.
Samas CPU osas, miks võtta poole vähema threadide arvuga 12 vs 24? Ise olen ka võhik AMD osas ja see oli mu esimene kast Intelilt üleminekul (kuna nad tegid ikka korralikult täis ennast 13 ja 14 osas, eeldatavasti ka ultra osas), aga kuna kasutan ka video kodeerimise, 3d jms jura siis tundus 7900 parem valik just threadide osas, vb mängude jaoks on sinu valitud optimaalsem? X3D ma saan aru et on mängude osas mingi cache asi parem, aga konkreetsete mudelite puhul peaks 7900 võidukam olema?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2025 00:31:53 vasta tsitaadiga

Tere, tekkis võimalus arvutit uuendada... uuriksin mis arvate sellisest nimekirjast.

    ASUS TUF Gaming GeForce RTX™ 5070 Ti 16GB GDDR7 OC Edition
    AMD CPU Ryzen 7 9700X 5,5GHz 100 + be quiet! Pure Rock 2 FX 120mm
    2X CORSAIR VENGEANCE® 32GB (2x16GB) DDR5 DRAM 6000MT/S CL30
    ASUS TUF GAMING A620M-PLUS WIFI
    1tb SSD
    Thermaltake Toughpower GF A3 1050W Gold Gen5


Korpus olemas, wifi oluline, videokaarti muuta ei saa (juba olemas)

Kõhklen veidi toiteploki osas? Kas võib seda usaldada ning kas võimsusest tuleb välja? icon_smile.gif
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2025 01:15:16 vasta tsitaadiga

Creat_1 kirjutas:
Tere, tekkis võimalus arvutit uuendada... uuriksin mis arvate sellisest nimekirjast.

    ASUS TUF Gaming GeForce RTX™ 5070 Ti 16GB GDDR7 OC Edition
    AMD CPU Ryzen 7 9700X 5,5GHz 100 + be quiet! Pure Rock 2 FX 120mm
    2X CORSAIR VENGEANCE® 32GB (2x16GB) DDR5 DRAM 6000MT/S CL30
    ASUS TUF GAMING A620M-PLUS WIFI
    1tb SSD
    Thermaltake Toughpower GF A3 1050W Gold Gen5


Korpus olemas, wifi oluline, videokaarti muuta ei saa (juba olemas)

Kõhklen veidi toiteploki osas? Kas võib seda usaldada ning kas võimsusest tuleb välja? icon_smile.gif


2k euri masin väärib paremat emaplaati, vähemalt.

1x be quiet! Pure Rock 2 Black 120mm 1500 RPM protsessorijahuti
45.70 €
1x KINGSTON KC3000 2048GB PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD
147.90 €
1x AMD Ryzen 5 7600X3D processor 4.1 GHz 96 MB L3 Box
380.10 €
1x Seasonic FOCUS GX-850 V4 850W Modulaarne Gold PSU
169.90 €
1x ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI AM5 MB
262.60 €
1x G.Skill Flare X5 32GB DDR5 6000MHz CL30 Mälukomplekt 2x16GB AMD EXPO
118.90 €
Vahesumma
1 125.10 €
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2025 10:54:26 vasta tsitaadiga

Omaltpoolt soovitaks emaplaati soodsamaks (B850 ei ole oma raha väärt) ning X3D puhul koheselt 7800 mudel (7600X3D teeb liialt kompromisse). 7600X3D prose eest oleks mõistlik max 330€.
Gigabyte B650 Eagle AX, ~155-170€
Asus TUF B650-Plus Wifi, ~200€
7800X3D (soodsama emaplaadi arvelt)

_________________
Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri!
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2025 12:20:07 vasta tsitaadiga

Selge, kui suur jõudluse vahe oleks 7800x3d vs see prose mis alguses valisin? 9700x
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2025 12:33:25 vasta tsitaadiga

Creat_1, Mängudes on vahe. 9% programmides 9700X kasuks. Mängudes 5-8% 7800X3D kasuks, kuigi on mänge kus vahe on palju suurem.
X3D eelis on ka palju parem vooluefektiivsus, eriti mängudes.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2025 13:50:57 vasta tsitaadiga

Jahuti jäi märkamata...
PR2FX eest kindlasti 50€ ära maksa, jõudluse järgi on see parimal juhul väärt 30€ (+5€ vb selle eest, et tegemist on be quiet! tootega). Kuid 4 soojatoru ei paku eriti hiilgavat jõudlust ning kipuvad olema valjud.

Parima jõudluse/vaiksuse suhtega on üldiselt 6 kuumatoruga dual towerid, hind 65€ või vähem.

Nt AK620 või ehk Thermalright pakub miskit veidi odavamalt. SE säästu mudeleid ei soovita kui just hind pole eriti madal.

_________________
Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri!
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sn4itek
HV kasutaja
Sn4itek

liitunud: 21.09.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2025 14:08:37 vasta tsitaadiga

Sooviks sellisele mobolo rammi upgrade teha https://www.msi.com/Motherboard/MPG-Z690-CARBON-WIFI/Specification


1DPC 1R Max speed up to 6666+ MHz
1DPC 2R Max speed up to 6000+ MHz
2DPC 1R Max speed up to 6000+ MHz
2DPC 2R Max speed up to 5600+ MHz


Saan ma õigesti aru et kui ma ostaks talle 2 samasugust pulka, siis toetaks ta kuni 6666+ Mhz?
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2025 15:47:50 vasta tsitaadiga

Sn4itek, Kui sul on juba kaks pulka ja lisad veel kaks, siis see on 2DPC.

Rank sõltub pulkade mahust:
Kuni 24GB pulgad on enamus 1R.
32GB pulkadel on ainult kaks valikut mis on 1R. Ülejäänud on 2R.
48GB ja 64GB pulgad on kõik 2R.

Seega oletades, et sa ostad nt 2x24GB 1R kiti ja sul on juba kaks pulka, siis kõik need neli jookseksid sul 2DPC 1R konfis ehk 6000+

Ilmselgelt 1DPC ja 1R on paremad suuremate kiiruste jaoks, aga seal hakkab mingi hetk maht piirama.
Kui inimene kasutab nt kuni 2x24GB (mitte mahukamat) kitti kahe pulgaga, siis on võimalik saavutada maksimumkiirused (sõltub ka plaadist, mälupulga kividest jms).

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sn4itek
HV kasutaja
Sn4itek

liitunud: 21.09.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2025 15:50:57 vasta tsitaadiga

Mõte oli praegused 2x16GB pulgad vahetada välja kiiremate 2x16BG pulkade vastu
Ehk siis jääks ikka kokku 32GB
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2025 16:12:07 vasta tsitaadiga

Sn4itek, Jep siis kehtib sama 1DPC 1R Max speed up to 6666+ MHz mis sul praegu on thumbs_up.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sn4itek
HV kasutaja
Sn4itek

liitunud: 21.09.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2025 17:09:27 vasta tsitaadiga

Tomorrow, tänud! icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 27.03.2025 18:28:47 vasta tsitaadiga

Huvitav, kas nt Dell Optiplex 7420 AIO, millel on Intel UHD Graphics 770, suudab suuremate probleemideta jooksutada selliseid mänge: cs2, civ3, civ6, aoe3, aoe4, homm5, ron?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kusti85
Tavaline kasutaja

liitunud: 11.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2025 19:01:17 vasta tsitaadiga

vigurvänt kirjutas:
Huvitav, kas nt Dell Optiplex 7420 AIO, millel on Intel UHD Graphics 770, suudab suuremate probleemideta jooksutada selliseid mänge: cs2, civ3, civ6, aoe3, aoe4, homm5, ron?

Jah

_________________
Rockmuusikateemaline viktoriin Tallinnas - https://www.facebook.com/groups/rocktoriintallinn/
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
Kommentaarid: 220 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 184
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psauce
HV veteran

liitunud: 30.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2025 19:22:45 vasta tsitaadiga

vigurvänt kirjutas:
Huvitav, kas nt Dell Optiplex 7420 AIO, millel on Intel UHD Graphics 770, suudab suuremate probleemideta jooksutada selliseid mänge: cs2, civ3, civ6, aoe3, aoe4, homm5, ron?


Kui see just puhtteoreetiline küsimus pole, siis pigem investeeri see raha ITX build/NUC/mänguriläpats + monitor.

_________________
Kasutajaga meim äri ei tee temapoolse ebaausa käitumise tõttu.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 27.03.2025 20:35:28 vasta tsitaadiga

psauce kirjutas:
vigurvänt kirjutas:
Huvitav, kas nt Dell Optiplex 7420 AIO, millel on Intel UHD Graphics 770, suudab suuremate probleemideta jooksutada selliseid mänge: cs2, civ3, civ6, aoe3, aoe4, homm5, ron?


Kui see just puhtteoreetiline küsimus pole, siis pigem investeeri see raha ITX build/NUC/mänguriläpats + monitor.

Hetkel on see jah rohkem teoreetiline küsimus, et milline võiks olla mu järgmine arvuti. Praegu on 3,5a vana Lenovo Legion läpakas (17.3", 4800H, RTX 2060, SWE klaver), mis suremise märke veel ei näita ja ei tea, mitu aastat sellega välja venitan.
Esmajoones on vaja netiarvutit, arvutimängudega tegelen harva. Järgmisel arvutil võiks olla suurem ekraan, eesti klaviatuur ja hea kui võtaks võimalikult vähe ruumi. Samuti sobib hästi, kui saab ühe voolujuhtmega hakkama. Peaks olema ka suhteliselt vaikne ja vähe voolu tarbiv. Vähemalt üks usb A pesa võiks olla lihtsalt ligipääsetav (nagu Dell Optiplex 7420 AIO'l külje peal), sinna on hea backup kettaid jm vahel ühendada. Ekraani asendit võiks saada piisavalt hästi reguleerida. Sellel Optiplexil on ekraani heledus ainult 250 nitti, võiks nagu rohkem olla. Mälu 16 GB ja ssd 512 GB esialgu veel sobib. Kui valida oleks, siis eelistaks AMD proset. Väga palju üle 1000 € maksta ei tahaks. Miniarvutid pakuvad samuti huvi, aga AIO sobiks vist paremini. Vot selline lugu praegu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kusti85
Tavaline kasutaja

liitunud: 11.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2025 21:05:39 vasta tsitaadiga

Suvaline USFF/tiny desktop klots, kaasaegse sisuga, paned kahepoolse teibiga oma 34" 4k monitori taha peitu ja elad siniambaga perifeeria peal. Ideaalis saad ühe juhtmega koosluse, reaalelus pigem kahega. USB HUB on nagunii ekraani sisse ehitatuna mugavam. Vaesemehe iMac.
_________________
Rockmuusikateemaline viktoriin Tallinnas - https://www.facebook.com/groups/rocktoriintallinn/
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
Kommentaarid: 220 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 184
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2025 21:45:12 vasta tsitaadiga

vigurvänt kirjutas:
Huvitav, kas nt Dell Optiplex 7420 AIO, millel on Intel UHD Graphics 770, suudab suuremate probleemideta jooksutada selliseid mänge: cs2, civ3, civ6, aoe3, aoe4, homm5, ron?

Ligi 1200 eur..

Siis juba pigem see 600 eest: https://de.gmktec.com/en/products/gmktec-nucbox-k11-amd-ryzen%E2%84%A2-9-8945hs?variant=50684265300152
Pluss monitor, klaver, hiir, webcam eraldi juurde. Selle karbi saab monitori taha kinnitada ja näebki nagu AIO setup välja.

AMD Ryzen 9 8945HS pühib mängudes tolle Inteliga põrandat.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 27.03.2025 23:01:51 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
vigurvänt kirjutas:
Huvitav, kas nt Dell Optiplex 7420 AIO, millel on Intel UHD Graphics 770, suudab suuremate probleemideta jooksutada selliseid mänge: cs2, civ3, civ6, aoe3, aoe4, homm5, ron?

Ligi 1200 eur..

Siis juba pigem see 600 eest: https://de.gmktec.com/en/products/gmktec-nucbox-k11-amd-ryzen%E2%84%A2-9-8945hs?variant=50684265300152
Pluss monitor, klaver, hiir, webcam eraldi juurde. Selle karbi saab monitori taha kinnitada ja näebki nagu AIO setup välja.

AMD Ryzen 9 8945HS pühib mängudes tolle Inteliga põrandat.

See minipc tundub tõesti päris hea eksemplar, ühe video põhjal isegi üsna vaikne, erinevalt paljudest teistest miniarvutitest. Lihtne ka lahti võtta ja hooldada, õnneks pole vedelmetalliga kokku mökerdatud. 32 või isegi 64 GB mälu + 2 TB ssd (ilmselt mõni Samsung, siis on kuidagi kindlam tunne) sisse ja saab päris kaua hakkama, kui vastu peab. Tuleb vist ikkagi leppida kahe voolujuhtmega. Tõenäoliselt paigutaks minipc kuhugi monitori alla laua peale, et võimalikult lihtsalt pääseks ligi usb pesadele ja voolunupule.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 06.04.2025 16:21:11 vasta tsitaadiga

Oma peaga paneks nüüd sellise arvuti kokku:

Protsessor: 9800X3D 555€.-
Mälud: G.Skill F5-6000J2636H24GX2-TZ5NR 210€.- <-- Vähe? või G.Skill F5-6000J2636H32GX2-TZ5NR 369,90€.- <-- Kui vaadata viis aastat ette?
Emaplaat: AsRock X870E NOVA WIFI. 400€.- Mälud ei ole küll AsRocki poolses QVL listis, G.Skilli poolses listis on.
Aio: Arctic Liquid Freezer III 420 Black 72.90€.- <-- Liiga võimas?
Psu: FOCUS-GX-1000-V4 170€.- <-- Vast paras kui OC teha?

Praegu saab umbes sellise hinnga tellida. 48GB mäluga tuleb: 1,407€.- ja 64GB pulkadega 1,566€.-

Korpuse soovin leida sellise, kuhu mahub 420mm AIO, mis on vast liiga suur? 360mm AIO puhul on korpuse valikut rohkem ja korpus ei lähe liiga suureks. Sinna peab veel teine veepump ära mahtuma. Seda vaatab hiljem...
Videokaarti tõstan vanast masinast ümber. Sest kui monitori resulutsioonis suuremaks ei lähe siis vast ei kipita. Keeran oosad seaded kinni nii või naa.
DDR5 mälud võtan Cl26.
Emaplaadi osas saab midagi kokku hoida aga Nova tundub igati solid hetkel.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psauce
HV veteran

liitunud: 30.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2025 16:34:31 vasta tsitaadiga

Protsessor: 9800X3D
Emaplaat: AsRock X870E

Arvatavasti on nad vaikselt BIOS firmware uuendanud aga enamik õhkulennanud 9800X3Dd olid juhtumisi ASRock ja X870 plaatidel.

_________________
Kasutajaga meim äri ei tee temapoolse ebaausa käitumise tõttu.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 06.04.2025 17:03:39 vasta tsitaadiga

psauce, Sama seis siis 9950x3d, tundub...
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Soovitused arvuti ja arvutijuppide ostmiseks 2.0 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 45, 46, 47, 48, 49  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.