Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Investeerimise ja aktsiate/võlakirjade teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2025 15:30:24 vasta tsitaadiga

LHV Rohelisel on nüüd uus fondijuht ja räägib, mis värk on icon_lol.gif

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120347437/lhv-rohelise-pensionifondi-punased-aastad-fondijuht-annab-aru-moistame-et-ootused-on-suuremad-olnud

tsitaat:

Eelmise fondijuhi valikud on ajalugu ja alates augustist on rohelised fondid läbinud olulisi muudatusi. Seda eesmärgiga teenida võrreldes eelmiste aastatega suuremat tootlust, hoides investeerimisotsuseid langetades fookust pikaajalistel fundamentaalsetel teguritel.“


Pensionikeskuse andmetel on osaku väärtus augusti algusest tänaseni ainult -1,27% langenud. Ilmselt väärib aplausi... Aasta tagasi samal perioodil oli see -15,56%
Endiselt ei tundu kuigi hea paigutusena siiski icon_lol.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.01.2025 23:00:56 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kui valdav osa Rohelises fondis koguvatest inimestest võib portfellis näha punast värvi, siis paradoksaalselt on Roheline fond tegelikult oma tegutsemise algusajast 40% plussis, jäädes küll Eesti pensioniindeksile umbes 10%-ga alla.
Tegelikult hetkeseisu arvestades võibolla mingi 10K sinna paigutada polekski nii paha mõte. Rohepööre pole veel läbi.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2025 10:31:21 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
tsitaat:
Kui valdav osa Rohelises fondis koguvatest inimestest võib portfellis näha punast värvi, siis paradoksaalselt on Roheline fond tegelikult oma tegutsemise algusajast 40% plussis, jäädes küll Eesti pensioniindeksile umbes 10%-ga alla.
Tegelikult hetkeseisu arvestades võibolla mingi 10K sinna paigutada polekski nii paha mõte. Rohepööre pole veel läbi.


Palun ära lase end sellest ülaltoodud tsitaadist petta. Nullist tõustes on nad 40% plussis jah. Aga kui me võtame rohefondi käivitusajast võrrelda näiteks Swedi indeksi tulemit, siis see on selle ajaga võrreldes 144% plussis, mitte 40%. Ja lisaks on plussis ka kõik vahepeal jooksvalt tehtud sissemaksed... rohelise kliendid on aga vahepeal jooksvalt 3 aastat ostnud osakuid mille hind järjest odavneb. Tasub silmas pidada, et peaaegu keegi ei saanud oma seni kogutud potti lükata rohelisse sisse sellel "algusajal" millal nad tõusnud on. Kes vahetas oma osakud sinna, sest neil läks 2020 hästi, tegi seda juba siis kui hind oli püstloodis ülesse hakanud minema.

Artiklis on toodud (muidugi leiab selle ilmselt prospektist ka) täielik pirukas fondi koostise kohta. Kui sa arvad, et miski sealt võiks lähiajal metsikult tõusta, miski ei takista nendesse valdkondadesse investeerimast palju tahad. Rohelise enda senised tulemused küll mingit usaldust ei ärata.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diginugis
HV kasutaja
Diginugis

liitunud: 14.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2025 12:02:06 vasta tsitaadiga

NVDA soodukad hakkasid eilsest, kes huvitatud.
_________________
PORTFOLIO
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2025 15:01:11 vasta tsitaadiga

Nvidia ei läinud alla senise ostuhinnagi mul, aitab temast küll. Selle hinnaga juurde ei võtaks praegu.

Energiafirmade ja serverimajanduse soodukad olid veel suuremad... Panustan sellele, et elektrit läheb ikka edaspidi ka vaja, isegi kui vähem kui arvati.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2025 15:05:52 vasta tsitaadiga

Nvidia on 2027 jaanuariks seal $60 juures. Te pole soodukat veel näinud icon_biggrin.gif
Tõmbasin mõned jooned paksu punase ja rohelisega.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2025 15:13:44 vasta tsitaadiga

Jooned on rohkem posimine - kas mõni joon näitas seda nätakat, mis nädalavahetusel tuli?

Aga Nvidia rongile sellegipoolest ronida ei soovitaks kui seda seni teinud pole. Hakkaks tõesti pigem otsima sobivat peatust mahaminekuks. Ma saan aru, et siin ei ole vist palju süvitsi asjaga tegelevaid inimesi, aga kas keegi seal Toomase konverentsil käis või seda kajastavaid artikleid lugeda sai? Oli seal mingeid ettenägemusi toimunule?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 28.01.2025 15:46:55 vasta tsitaadiga

Nvdia arm süsteemi tellimustega pandi ju mööda. Nii et eks neid peatusi ju oli küll icon_razz.gif
Kas ahnuses seda näha taheti on iseasi teema icon_lol.gif

Hiina AI mõju sõltub suuresti mis tegelik hind asjal oli... kahtlus on, et see tegelikult suurelt riiklikult toetatud. 500 miljardit turupuhastust ühe firma arvelt on juba vägev tulemus...asi siis hiinlastel 5 või 10 miljardit kulutada.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2025 17:43:16 vasta tsitaadiga

Keegi võiks sel Palantiril ka lõpuks mahlad välja lasta, õudselt ülehinnatud. Aga ei kõiguta teda suurt miski.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2025 17:54:48 vasta tsitaadiga

PLTR mu viimane suurem möödalask. 7 USD kandis plaanisin osta, kuid tehinguni ei jõudnud. Täna 77 USD. Kerged 11x oleks paari aastaga saanud. Oleksoloogia.

Pinsirahadega muidugi sellisele linnule pihta saada oleks magus olnud.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2025 18:39:57 vasta tsitaadiga

Möödalask ei ole see, mis ostmata jäi vaid see mis õigel ajal müümata jäi. Neid asju, mida ostmata jättes "mööda lasta" saab tuleb iga päev. Siis on kõik möödalaskjad.
Nii võib ka öelda, et absoluutselt kõik indiviidid planeedil Maa on idioodid, et nad bitcoini ei hankinud siis kui seda veel tasuta sai, ja praegu maha müünud. Inimesed on lihtsalt meelega vaesed. icon_lol.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2025 20:46:28 vasta tsitaadiga

NVidia puhul peab veidi ootama, kuni vesi selle hiinaka AI ümber selgineb ja asjasse puutuvad tegelased seda täpsemalt uurida saadavad. Praegune litakas tuli lihtsalt suure pealkirja peale ära.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2025 21:08:07 vasta tsitaadiga

Selline jutt käib ringi

https://youtubetranscriptoptimizer.com/blog/05_the_short_case_for_nvda
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2025 21:30:36 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Möödalask ei ole see, mis ostmata jäi vaid see mis õigel ajal müümata jäi. Neid asju, mida ostmata jättes "mööda lasta" saab tuleb iga päev. Siis on kõik möödalaskjad.
Nii võib ka öelda, et absoluutselt kõik indiviidid planeedil Maa on idioodid, et nad bitcoini ei hankinud siis kui seda veel tasuta sai, ja praegu maha müünud. Inimesed on lihtsalt meelega vaesed. icon_lol.gif

Mul oli literally nii, et order juba valmis, pane PIN2 ja allkirjasta. Need ülejäänud "mõtted" ei vääri küünlaid. Siin oli execution reaalselt tekkimas.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2025 21:37:27 vasta tsitaadiga

tsitaat:
But more fundamentally, history shows that markets eventually find a way around artificial bottlenecks that generate super-normal profits. When layered together, these threats suggest NVIDIA faces a much rockier path to maintaining its current growth trajectory and margins than its valuation implies.


Ma arvan, et tasub uut rongi otsima hakata.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2025 21:39:53 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Nvidia on 2027 jaanuariks seal $60 juures. Te pole soodukat veel näinud icon_biggrin.gif
Tõmbasin mõned jooned paksu punase ja rohelisega.

Spoiler Spoiler Spoiler

Screenshottiisn ära, tuletage 2a pärast meelde. Vaatame siis kui täppi graafik on icon_biggrin.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2025 21:47:47 vasta tsitaadiga

Taux007 kirjutas:
netcat kirjutas:
Möödalask ei ole see, mis ostmata jäi vaid see mis õigel ajal müümata jäi. Neid asju, mida ostmata jättes "mööda lasta" saab tuleb iga päev. Siis on kõik möödalaskjad.
Nii võib ka öelda, et absoluutselt kõik indiviidid planeedil Maa on idioodid, et nad bitcoini ei hankinud siis kui seda veel tasuta sai, ja praegu maha müünud. Inimesed on lihtsalt meelega vaesed. icon_lol.gif

Mul oli literally nii, et order juba valmis, pane PIN2 ja allkirjasta. Need ülejäänud "mõtted" ei vääri küünlaid. Siin oli execution reaalselt tekkimas.


A miks sa siis ei pannud?

Tahad ma räägin sulle, kuidas ma eelmine suvi enda arust tegin väikse kiire swing trade'i SMCI-ga, kuna seal olid jälle sellised ennustatavad üles-alla saehambad tekkinud. Aga ei viitsinud automaatset müügiorderit püsti panna, kuigi tagantjärele selgus, et hindasingi tõusu suurust üsna täpselt. Ja siis kui oli õige päev müügiks, siis mul ei olnud aega sellega tegeleda, kuigi nägin et nüüd on aeg. Vaatasin pärast, et ah, läheb juba alla jälle, hea küll järgmise lainega siis müün, muidu jääb kasumm saamata. Aga järgmist lainet ei tulnud enam. icon_lol.gif

Aga teises suunas, miks ma selle bitcoini asja suhtes nii kibestund olen, muidugi algusest peale oli ju 101 korda kui see end nina alla hõõrus ja võimalusest haaramata jäetud sai, aga 2014 oli selline keiss, et võtsin oma III samba Swedist välja (sest raha põles ja need muud head põhjendused), miinustega muidugi, püstitige Swedi peale, ja kui teller hakkas kohe mingit nende fondi pushima kuhu seda oleks investeerima pidanud, siis kähvasin talle südametäiega, et pigem ostan kogu raha eest bitcoini.

BTC siis oli vist midagi 800 taala. Alla 1000 igatahes. Aga sel momendil mingit sellist "mänguraha" muidu poleks olnud, mida sinna alla panna.
Eniveis. Ostsin ma jee bitcoini. Ma ei jõudnud mõtlema hakatagi veel mida selle rahaga teha, kui suri mul paps maha, ja läks kogu raha selle sündmusega seotud kuludeks enne, ajal ja pärast. Hea muidugi, et ei pidanud inimest kiirlaenuga matma hakkama. Aga niipalju siis sellest ideest.


viimati muutis netcat 28.01.2025 22:01:06, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2025 21:56:16 vasta tsitaadiga

Ma siiani kahetsen üht kanepifirma aktsiate müüki. Olude sunnil oli vaja rahaks teha peaaegu viiekohaline summa aktsiaid. Aktsia hind oli kaks ja pool korda ostetust kõrgem. Kaks nädalat pärast müüki aktsia hind kahekordistus. FML moment oli, aga selle eest on nüüd olemas kinnisvara, mille hind seda kaotust nüüdseks ületab.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2025 22:03:43 vasta tsitaadiga

Kas neil kanepifirmadel läheb üldse praegu kuidagi? Oli omal ajal suured ootused nagu avaldatud nende suhtes, aga edasi vaikus
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 28.01.2025 22:05:34 vasta tsitaadiga

Seal ju enamik lendas vastu taevast...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2025 09:25:42 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Kas neil kanepifirmadel läheb üldse praegu kuidagi? Oli omal ajal suured ootused nagu avaldatud nende suhtes, aga edasi vaikus

Suure hurraaga alustati, aga turg küllastus ülikiiresti. Ma õnneks sain välja kasumitega.
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2025 09:47:24 vasta tsitaadiga

Kosmose aktsiad buumivad juba mõnda aega. Ise viskasin suurema klotsi Intuitive Machines ehk $LUNR alla 5$ pealt, hetkel kruiisib 21$ kandis.
Järgmine kuu maandur, millel seekord nimeks "Athena", pannakse Kuu poole teele veebruari lõpul, mis tähendab, et potentsiaal korralikuks kerimiseks on suur kui kõik sujub! beer_yum.gif

https://finance.yahoo.com/quote/LUNR/

Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diginugis
HV kasutaja
Diginugis

liitunud: 14.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2025 11:46:33 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Nvidia on 2027 jaanuariks seal $60 juures. Te pole soodukat veel näinud icon_biggrin.gif
Tõmbasin mõned jooned paksu punase ja rohelisega.

Spoiler Spoiler Spoiler

Screenshottiisn ära, tuletage 2a pärast meelde. Vaatame siis kui täppi graafik on icon_biggrin.gif


Ei tasu hulluks jah minna (turg reageeris natuke üle), kerge soodukas ja edasi. 2027 võib ka osta thumbs_up.gif

_________________
PORTFOLIO
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2025 12:37:21 vasta tsitaadiga

Tagantjäreletarkusena paistab, et sellest ostukohast oleks kõige parema kiire kasummi saanud ASML ostes. Täielik taastumine põmst 1 päevaga. No tulemused aitasid muidugi.

Loodan siiski, et serverimajanduse ja energiafirmade suhtes tullakse ka mõistusele, mõlemat läheb ju vaja endiselt. Enda rongis oli nagu rohkem neid vaguneid kui kiibitootjate omi, lootusega, et vahet pole kes võidab, infrat on kõigil vaja. Nüüd arvavad ehmatusega vist, et edaspidi kõik töötab õhust ja armastusest.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2025 14:56:47 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Jooned on rohkem posimine - kas mõni joon näitas seda nätakat, mis nädalavahetusel tuli?

Aga Nvidia rongile sellegipoolest ronida ei soovitaks kui seda seni teinud pole. Hakkaks tõesti pigem otsima sobivat peatust mahaminekuks. Ma saan aru, et siin ei ole vist palju süvitsi asjaga tegelevaid inimesi, aga kas keegi seal Toomase konverentsil käis või seda kajastavaid artikleid lugeda sai? Oli seal mingeid ettenägemusi toimunule?


1M ehk 1 kuu graafikul selliseid asju väga ei näe, ega üldiselt vaadatagi.
Selleks on paremad 1h graafikud. Nagu see:
Spoiler Spoiler Spoiler


Roheline on see, kes konservatiivsemalt tradeb ja lahkub, punane on see, kes võtab viimast.
Kuid roheline on see, mille indikaatorid klapivad kõige rohkem.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 31.01.2025 13:47:24 vasta tsitaadiga

https://majandus.postimees.ee/8183215/kauge-kukkumise-kaja-usa-tehnoloogiasektori-kukkumine-jooksutas-kokku-lightyeari-api icon_lol.gif beer_yum.gif
Järgmine saamatus, ei kiputa mujal sellist jama andestama.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 16:43:35 vasta tsitaadiga

On mujal ka juhtunud. Aus ollallaa siis see hetk, püüdsin mõne keskkonna nagu yahoo finance ja stockanalysis kaudu pilti jälgida, siis mõlemad olid mingi moment täitsa sassis omadega ja näitasid nii aiateibaid, et panin pahaselt graafikud kinni, kuna nende uuendamine lihtsalt ei toiminud normaalselt. Mis siis rääkida süsteemides kus sel hetkel ägedalt tehinguid tehti. Mitte et see vabandatav oleks aga üldiselt selline koomajooks ei ole kuigi haruldane... kas seda on kombeks kannatanutele kudiagi kompenseerida mujal, vaat selle kohta ma ei oska midagi öelda.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.03.2025 12:35:15 vasta tsitaadiga

Enefit Green ostab aktsiad tagasi.

https://prospekt.enefit.com/
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2025 12:48:57 vasta tsitaadiga

somnambuul kirjutas:
Enefit Green ostab aktsiad tagasi.

https://prospekt.enefit.com/


banana_dance.gif midagi head üle pika aja. Saab sellest tasuta laenust lahti lõpuks ja kohalikust s***st ka rohkem lahti.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 27.03.2025 13:05:04 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif beer_yum.gif
jah, nii on
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.03.2025 13:16:53 vasta tsitaadiga

Ma ükspäev just mõtlesin, et mis nendega teha, kas müüa või juurde osta. Oleks pidand ostma.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 27.03.2025 13:22:07 vasta tsitaadiga

somnambuul kirjutas:
Ma ükspäev just mõtlesin, et mis nendega teha, kas müüa või juurde osta. Oleks pidand ostma.

Nojah klassika... polnud ka aega süveneda. Tegelikult pakkumine tasub vastu võtta. Seda eelnevalt hinnatud 5-6€ ei näe nii või naa pärast Trump worldi lammutamist.
Need USA rohefirmad ka nüüd ikka väga korralikult kukkunud.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.03.2025 13:35:14 vasta tsitaadiga

Hetkel pole mõtet punnida jah, 3,4 annab ostuhinna tagasi vähemalt.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 27.03.2025 15:02:00 vasta tsitaadiga

Tore, et vähemalt ära tabati, et Ignitise vastu ei saada kui Enefit on tükeldatud.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BrutaH
HV vaatleja

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2025 15:30:41 vasta tsitaadiga

Mis see loogika siin nüüd oli siis? Viidi Enefit Green börsile, korjati paarsada milli raha kokku, tehti Tootsi park valmis ja nüüd makstakse laen tagasi?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 27.03.2025 15:54:12 vasta tsitaadiga

Eks uus ajastu, tulevikus pannakse ilmselt Enefit nagu Ignitis börsile.
Pole ju neil mingit traumat hoida räigelt saastavat gaasi/õlijaama börsifirma all icon_lol.gif

Eks mõneti mängiti trendile, aga erinevad juhtimisvead nagu keerasid kõik kasvuvõimalused pekki.
Järgmine võlakiri oleks olnud ilmselt 6-9% peal. Seda täna taastuv ei suuda maksta.

//
Teine mäng on nüüd lükata võlakiri kohe otsa...saavad odavat raha. Ma sellest esimesest kaasamisest hoiaks küll eemale. Ilmselt on enefit sunnitud märksa kallimalt raha tõstma.
Eriti kui tiblagaas saab taas rohelise tule.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2025 21:58:53 vasta tsitaadiga

See aasta on parimat tootlikkust näidanud LHV kasvukonto 2% intressiga.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.04.2025 22:16:03 vasta tsitaadiga

Mul on üks aktsiaost mis tehtud 20.01, hetkeseisuga +17% icon_lol.gif
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2025 18:40:42 vasta tsitaadiga

See on küll lahja. Ostsin sealkandis QBTS, kaks kuud hiljem müüsin pool 156% kasumiga, pool jäi pikemalt alles ja hetkel ostuhinnast +51%


PS Kasvukonto, kui ma asjast õigesti aru saan, ei ole ju iseenesest mingi instrument mis garanteeriks konkreetse protsendi - selle raames saab inimene ise valida ju kuhu selle kaudu investeerib ja erinevad valikud võivad ka erineva tulemuse anda?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2025 20:27:02 vasta tsitaadiga

Pidasin jah kogumiskontot silmas, sarnased nimed.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2025 14:15:09 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Nvidia on 2027 jaanuariks seal $60 juures. Te pole soodukat veel näinud icon_biggrin.gif
Tõmbasin mõned jooned paksu punase ja rohelisega.

Spoiler Spoiler Spoiler



Natuke veel minna.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2025 21:22:26 vasta tsitaadiga

Kogu turg käib üles-alla nagu mõni memecoin icon_lol.gif
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2025 21:28:45 vasta tsitaadiga

Minu eilne kommentaar pidas paika icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2025 21:50:21 vasta tsitaadiga

Tegin oma ostud ära. Nüüd võib unustada ja uuesti paari kuu pärast vaadata, mis seis on.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2025 22:08:20 vasta tsitaadiga

CnZ kirjutas:
Minu eilne kommentaar pidas paika icon_lol.gif icon_lol.gif
Midagi ei ole kokku ju lepitud? icon_rolleyes.gif Trump mõtleb eile ühtmoodi, täna teistmoodi. Ju ajas turgude kukkumine junni jahedaks. EU teatas ka täna vastutollide vastuvõtmisest.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2025 22:10:26 vasta tsitaadiga

Pigem pidasin silmas seda börside ebaratsionaalsust. Hiina sai veelgi kõrgema tolli ja mis on suurema tähtsusega kui muud riigid, aga kuna teistele külmutati (ja jäeti baas 10% alles), siis börsid tegid rekordtõusu ikka, 2008 a stiilis icon_lol.gif Börsid peaksid ainuüksi US-Hiina tariifikakluse peale olema endiselt languses
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2025 22:11:42 vasta tsitaadiga

Seda, kas turud on ebaratsionaalsed, saab hinnata tagantjärgi. Ilmselt hinnatakse, et Hiina üksinda ei soovi USA-ga kaubandussõda pidada või et Trump kapituleerub ka selles võitluses. Kas nii ka läheb - ei tea.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2025 20:08:37 vasta tsitaadiga

No juba on kõik punases jälle, ei läinudki kaua. icon_lol.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2025 21:07:14 vasta tsitaadiga

Seda ma ütlen, et börsid on ebaratsionaalsed moodustised. Eile oli see veel "ok" (lausa üks läbi aegade tõusurekordeid väärt), et 125% tariif jäi jõusse, aga 145% on blinn gameover? icon_lol.gif Mõlema puhul, kui de facto jõustunud, on kaubavahetus sisuliselt pointless.

Aga loomulikult käib metsik raha tegemine praegu daytraderitel
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2025 22:55:34 vasta tsitaadiga

Turgude ratsionaalsusest... selline väike mõtisklus

https://www.fortunesandfrictions.com/post/welcome-to-the-grasslands

tsitaat:

stock markets eat like an ant, but shit like an elephant.


tsitaat:
I think given the president's temperament and approach to decision-making, we will see the elephant shitting a lot more. But I also think he now shits upward quite a bit. We have a president with volatile policy-making patterns who has now shown he 's willing to backtrack on them. Markets have already shown us they will react accordingly.

When we look back, I'm sure we will have had some ant-periods during this second Trump era. But for the foreseeable future, it's elephants. To the up and to the down.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Investeerimise ja aktsiate/võlakirjade teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.