Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Blackwell (GB202/GB203/GB205/GB206/GB207) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 35, 36, 37  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2025 20:15:47 vasta tsitaadiga

Kõlakas https://www.tomshardware.com/pc-components/gpus/rtx-5090-supplies-to-be-stupidly-high-next-month-as-gb200-wafers-get-repurposed-asserts-leaker
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2025 21:10:55 vasta tsitaadiga

Siis saab kindalsti soodukaga neid osta. Ainult 2999.- €.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2025 10:10:33 vasta tsitaadiga

AT-s on hunik kaarte mida saab tellida. icon_smile.gif
link

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
denis28
Aeg Maha 2n
denis28

liitunud: 24.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2025 10:41:24 vasta tsitaadiga

need hinnad peaks -50% olema et kompenseerida kogu seda jama mis selle seeriaga toimub
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.02.2025 10:50:38 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
AT-s on hunik kaarte mida saab tellida. icon_smile.gif
link

11'000€ 5090 icon_cool.gif

Odavaim 5070 ?€ (MSRP ~650€. Tegelik MSRP 680€).
Odavaim 5070Ti 1170€ (MSRP ~850€. Tegelik MSRP 924€).
Odavaim 5080 1610€ (MSRP ~1100€. Tegelik MSRP 1230€).
Odavaim 5090 11'000€ (MSRP ~2100€. Tegelik MSRP 2455€).

MSRP võitsin dollarites ja panin +100 juurde. Tegeliku MSRP võtsin Nvidia Soome lehelt: https://www.nvidia.com/fi-fi/geforce/graphics-cards/50-series/
Vähe sellest, et need ei ole USA MSRP hinnaga - see on arusaadav vahetuskursi ja maksude tõttu. Need pole isegi +100 hinna (mis varem oli üsna loogiline indikaator) ega Nvidia enda lehel näidatud hindadega vaid veel kallimad.

Screeshotid juhuks kui hiljem muudetakse:

Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2025 11:29:03 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
MSRP võitsin dollarites ja panin +100 juurde. Tegeliku MSRP võtsin Nvidia Soome lehelt: https://www.nvidia.com/fi-fi/geforce/graphics-cards/50-series/
Vähe sellest, et need ei ole USA MSRP hinnaga - see on arusaadav vahetuskursi ja maksude tõttu. Need pole isegi +100 hinna (mis varem oli üsna loogiline indikaator) ega Nvidia enda lehel näidatud hindadega vaid veel kallimad.
lõpeta rumaluste välja mõtlemine. oleks juba aeg aru saada, et usas on hinnad ilma maksudeta. euroopas lisandub käibemaks.
5070ti ja soome näitel - msrp on $749, see on täna ~713€ (googlest $/€ kursi järgi, praktikas on kursid sellest veidi kehvemad). soomes on käibemaks 25.5%, 895€.
samamoodi 5070 $549, €522 ja 655€.

nvidia enda lehed ja riigiti ametlikud msrp-d on mõnevõrra ülespoole ümardatud, arvestamaks valuutakursi võimalike muutustega ja natukene mingite 9-ga lõppevate hindade saamiseks. ja see kõik ei ole kuidagi nvidia-spetsiifiline.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.02.2025 12:45:48 vasta tsitaadiga

londiste, Rumaluste? Ma selgelt ütlesin, et vahetuskursi ja maksude lisa on arusaadav. Või sinu selektiivne lugemine seda ei näinud? Rumalus on neid hindu õigustada ja mingeid põhjuseid välja mõelda. "Ümardatud"? - yeah right icon_rolleyes.gif

Olgu, Soome käibekas on ekstreemne näide. EU keskmine peaks olema umbes 20% mis koos vahetuskursiga teeb 863€, mitte 895€. Üsna lähedal minu öeldud +100'le (750+100=850).
Nvidia lehel aga ei ole 850, 863 ega isegi 895, vaid 924 (+174). Ja sellise hinnaga ei saa lähiajal kuskilt 5070Ti reaalselt. Seega sinna veel +250 otsa, minimaalselt, mis teeb hinnalisaks USA'ga juba ligi 500 ehk terve 60Ti klassi kaardi hinna. Ainult, et EU ostjad ei saa kaasa tasuta 5060Ti.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2025 13:13:20 vasta tsitaadiga

Samas kas peab üldse ostma?
Oleks aeg kui inimesed ei õigusta selliseid hindasid. Kui Nvidia näeb, et keegi ei osta siis tulevad hinnad alla järgmiste seeriatega.
icon_rolleyes.gif

Mis hetkel mängimata jääb? icon_biggrin.gif Vaevalt midagi erilist.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2025 13:21:54 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Samas kas peab üldse ostma?
Oleks aeg kui inimesed ei õigusta selliseid hindasid. Kui Nvidia näeb, et keegi ei osta siis tulevad hinnad alla järgmiste seeriatega.
icon_rolleyes.gif

Mis hetkel mängimata jääb? icon_biggrin.gif Vaevalt midagi erilist.


Eks ta selles seisnegi, et hind kasvab seniks kuniks on ostjaid.
Samas jõudluse kasv on mõni protsendike aga hind kasvab eksponentsiaalselt.
ot:
Vaatasin, et ca. 900 eurone 5070Ti on juba võimalik pea 1.5k euro eest saadaval.
Huvitav oleks teada, kes selle "koore" koorib st. tehasest nad ülehindlusega välja ju ei lähe või ?


Kas selle tava 5070 jõudluseks võiks oodata siis "4070 Super" klassi kaarti (hind kasvab kindlasti 800+ icon_redface.gif )?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2025 13:37:51 vasta tsitaadiga

las jääb. ei viitsi.
kes tahab, sai niigi aru.

c4v6 kirjutas:
ma ei tea miks ta seda lihtalt iga mõne lehe tagant välja toob, kes ei taha mõisa kuidas asi toimib, siis ei olegi vaja.
sellepärast, et mõni suvaliselt teemasse eksinu ei hakkaks arvama, et see regulaarne pläma õige jutt on icon_biggrin.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 26.02.2025 14:22:20, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2025 13:43:07 vasta tsitaadiga

21.8 on EU keskmine käibekas. Sealjuures on see ilmselt riikide arvu keskmine mis ei näita päris täpselt ka seda kui suurel turul per käibekas midagi liigub - noh, kui juba demagoogiat teha.
Aga Londistel on ju selles suhtes õigus, ma ei tea miks ta seda lihtalt iga mõne lehe tagant välja toob, kes ei taha mõisa kuidas asi toimib, siis ei olegi vaja.

Teisalt ei maksa see jutt mitte midagi, sest need hinnad ei päde vaid siiani on järjest tulnud kõik nagu ma pakkusin. 5070 hinda tahaks veel näha kuid ma olen nagu ennegi öeldud juba kindel, et ka see maksab 900 siin.

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikooo
HV vaatleja

liitunud: 05.08.2017




sõnum 26.02.2025 14:34:24 vasta tsitaadiga

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B0DS65VMC6

Selline soodukas lambist? 1,845.37 pealt 1,198.47 peale. Pole nii soodsat 5080 kaarti näinudki veel.

Ei tundu nagu scam ka - sold by Amazon, dispatched by Amazon. 3rd party müüjatel hind alates 1800.

Pilt kah juhuks kui ära kaob:


Edit: minut hiljem juba läinud icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2025 14:36:50 vasta tsitaadiga

1199 olid Eestist ventused AT's 16tk mis minutitega läbi müüdi.
_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2025 14:52:08 vasta tsitaadiga

Kes tahab seal 4080 Superit, siis suht sama raha eest saab.

Spoiler Spoiler Spoiler


link
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.02.2025 22:23:39 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
Aga Londistel on ju selles suhtes õigus, ma ei tea miks ta seda lihtalt iga mõne lehe tagant välja toob, kes ei taha mõisa kuidas asi toimib, siis ei olegi vaja.

Ma mõistan väga hästi kuidas asi toimib. Tõin isegi numbrid välja.
Miks ma seda pidevalt välja toon? Sest ainult siis muutub midagi.

Kui inimesed eht-eestlaslikult vaikselt lepivad kõigega, siis ärge imestage kui teist sõidetakse üle terve ülejäänud elu.
Enne ei muutu midagi kuni piisav hulk inimesi ütleb EI, see pole normaalne.

Miks me talume sellist hinnalisa eriti just Nvidia graafikakaartide puhul?
Jutt ei käi siin tavalisest esimese kuu kõrgemast hinnast, mis kujuneb nõudluse ja tootmismahu suhtes. Eriti kui on populaarne toode.

Nvidia hinnad püsivad aastaid kõrgemal kui MSRP. See algas juba 2080Ti'ga mis paberil oli 999 kaart aga isegi lombi taga pidi selle eest enamus ajast maksma 1200.
Milleks siis üldse MSRP määrata? Selleks, et saada head esimese päeva ülevaated ja jätta potentsiaalsetele ostjatele mulje, et see on odavam, kui see reaalselt on?
Kas emaplaadid on samuti tootja määratud hinnast 500€ kallimad? Toited, mälud, prosed, monitorid jms kõik lauaarvutitega seonduv. Nende hinnad on enamjaolt loogilised ja aja jooksul langevad, mitte ei tõuse.

DDR5 mälude hind on märgatavalt langenud vs see kui need välja tulid. Samas kiirused on tõusnud ja viide langenud. AMD suutis N4P protsessil toodetud prosede hinda langetada vs 7000 seeria ja need on kiiremad.
OLED monitoride hind on langenud algse 1200 pealt 500 peale. Seejuures ei ole speccide arvelt kompromisse tehtud, sest reso on sama, aga värskendussagedus suurem ja paneel vastupidavam.

Kas keegi oleks arvanud aastaid tagasi, et 240Hz 1440p OLED monitor maksab vähem kui 60 klassi graafikakaart? Mina ei oleks seda küll osanud pakkuda. Ma muidugi eeldasin, et hind langeb, aga ma ei eeldanud, et graafikakaartide hinnad sellistesse kõrgustesse ronivad.

Oma süü on siin ka konkurentidel AMD'l ja Intelil kes isegi ei ürita konkureerida, vaid paigutavad ennast mugavalt Nvidia hindade sappa.

Jätan ka selle siia, mõtteaineks:

Link
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2025 15:35:45 vasta tsitaadiga

Seoses selle video ja 5070TI osas õige reklaam oleks ilma igasuguse hinnata, sest Nvidia ei saagi hinda panna, sest FE mudelit ei ole sellel kaardil. Ainult AIB kaardid on aga selleks, et mingit hinda välja öelda reklaamis või esitlusel pandigi see suvaline MSRP hind, kuna kombeks on head reklaami teha. Tegelikult peaks vist ka EL saama teha kaebuse vale reklaami kohta, kuna siin on tõestus olemas, sellist kaarti ei eksisteeri veel vähem sellise hinnaga alates. Seal lõpus viitab mingi scan.co.uk lehele millel pole midagi pistmist selle kaardiga, sest seda ei eksisteeri. Nvidia ise ütles oma vastuses juba icon_biggrin.gif
Selleks, et reklaamida konkreetse hinnaga toodet, peab see toode olema ka päriselt toodetud ja müüdav.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2025 20:29:22 vasta tsitaadiga

Soovituslik jaemüügihind kohustuslikuks!
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2025 22:24:37 vasta tsitaadiga

võtke rahulikult, ostmine on õnneks (veel) vabatahtlik icon_lol.gif läheb paar aastat aega enne kui uue kaardi ostmine ka kohustuslikuks tehakse icon_biggrin.gif (sest muidu sa näiteke ei saa enam uusi mänge käima jne)

igasuguseid kaebusi ja kohtukeissi saaks teha juba ammu ja igasuguste asjade vastu, aga selle jaoks peab kellelgi olema piisavalt suur ja huvi ja MEELETU kogus raha, mida niisama ära põletada...et nende asjadega kohtusse minna. selleks, et tänapäeval õigust ja õiglust taga nõuda tuleb ikka ikka minimaalselt multimiljonär, reaalselt pigem ilmselt mingi biljonär

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.02.2025 22:35:24 vasta tsitaadiga

Kaua saab selle arguendi taha pugeda, et ostmine on vabatahtlik ja tegu ei ole essential tootega.
Kas see õigustab seda, et tootja ei suuda tagada enda väljareklaamitud hindu?

Minu arvates ei õigusta. Kahjuks see live and let live suhtumine pole kuhugi viinud ja siin me oleme omadega.
Kuni inimesed ei hakka vastu võitlema ei muutu midagi.

Ma ei ütlegi, et eraisik peaks mitme triljoni dollari suuruse firma kohtusse kaebama ja kümme aastat kohut käima.
Ainsad kes reaalselt sellistele firmadele päitsed pähe saavad panna on riiklikud instantsid.
Isegi siis peab see olema piisavate volitustega kohalik tarbijakitse ja see peab olema piisavalt suures riigis/olulisel turul, et luua pretsendent.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2025 22:53:11 vasta tsitaadiga

Tomorrow, Wiltz ostab uue kaardi iga 10+ aasta tagant, sellepärast tal savi ongi.
Selleks ajaks äkki on hinnad 10x kasvanud ja Nvidia ainus GPU tootja aga savi ju icon_biggrin.gif

Eks ta naiivne argument ole jah. Isegi kui AMD mingi ime toote toob paari aastaga, siis marketi tasakaalu viimine võtab ikkagi kaua.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ppg
HV Guru
ppg

liitunud: 14.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2025 23:43:57 vasta tsitaadiga

Soomes 5070TI saadavusega probleeme pole, Jimmsis TUF mudeleid 25+ laos @ 1220 icon_lol.gif

https://www.jimms.fi/fi/Product/Show/209113/tuf-rtx5070ti-o16g-gaming/asus-geforce-rtx-5070-ti-tuf-gaming-oc-edition-naytonohjain-16gb-gddr7
Kommentaarid: 171 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 5 :: 138
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2025 00:05:24 vasta tsitaadiga

küll aga on soomes suuri probleeme järelturult millegi ostmisega mõistliku, või isegi semimõistliku hinnaga icon_lol.gif huvitav mispärast icon_razz1.gif


Tomorrow, aga pane siis kohtukeiss käima? Sinu arvates ei õigusta, kena on jah, minu arvates ka mitte aga sa ju ometi tõsimeeli ei arva, et kuskil eesti arvutifoorumis selle üle kurtmine või sellest rääkimine midagi kuidagi muuta saaks? Nii naiivne ometi olla ei saa. Ma julgen isegi kahelda, et üsna suurte ja ülemaailmselt levinud/vaadatavate youtube kanalite onude rääkimine sel teemal väga palju midagi muudab. Aga no selle võimalus on kindlasti oluliselt suurem siiski. Ja nad räägivad sellest üsna valjuhäälselt, nii et eks ootame ja vaatame, mis siis muutub...ilmselt mitte midagi. Kui kunagi see AI buum ja sinisilmsus peaks läbi saama ning piisavalt palju inimesi saab aru, et peaaegu kogu see suur AI hype on lihtsalt totaalne jama, eks siis võibolla hakkab midagi muutuma. Aga võibolla ka mitte ja võibolla selleks ajaks mingit pc gamingut enam ei eksisteerigi

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2025 11:22:59 vasta tsitaadiga

https://www.tomshardware.com/pc-components/gpus/nvidia-enjoys-usd130b-annual-earnings-despite-gaming-segment-supply-constraints

Viimane kvartal oli Datacenteri kraam nVidial 14x suurema revenuega kui gaming segment, puht ärilisest vaatevinklist arusaadav kuhu tähelepanu ettevõttel liigub selliste summade puhul.
USA president eile tuututas et made in china kraamile senise 10% pealt tariif tõuseb ka 20% peale.

Lähituleviku suhtes mul raske näha et hindadega midagi väga etemaks liikumas gamerite jaoks.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 28.02.2025 12:06:38 vasta tsitaadiga

EU'le tuututas 25% vms.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sezhers
HV vaatleja

liitunud: 20.07.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2025 12:18:12 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
Kui kunagi see AI buum ja sinisilmsus peaks läbi saama ning piisavalt palju inimesi saab aru, et peaaegu kogu see suur AI hype on lihtsalt totaalne jama, eks siis võibolla hakkab midagi muutuma. Aga võibolla ka mitte ja võibolla selleks ajaks mingit pc gamingut enam ei eksisteerigi


Miks AI buum peaks läbi saama ja AI hype on totaalne jama?

AI on tegelikult väga hea efektiivsuse tõstja päris paljude ametite ja tegevuste jaoks, seega peaks selle kasutus ajas vaid kasvama. Pigem võiks oodata läbimurret selles, et LLM-e jms mudeleid optimeeritakse nii kaugele, et nad vajavad palju vähem ressursse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2025 12:39:04 vasta tsitaadiga

sezhers kirjutas:
Wiltz kirjutas:
Kui kunagi see AI buum ja sinisilmsus peaks läbi saama ning piisavalt palju inimesi saab aru, et peaaegu kogu see suur AI hype on lihtsalt totaalne jama, eks siis võibolla hakkab midagi muutuma. Aga võibolla ka mitte ja võibolla selleks ajaks mingit pc gamingut enam ei eksisteerigi


Miks AI buum peaks läbi saama ja AI hype on totaalne jama?

AI on tegelikult väga hea efektiivsuse tõstja päris paljude ametite ja tegevuste jaoks, seega peaks selle kasutus ajas vaid kasvama. Pigem võiks oodata läbimurret selles, et LLM-e jms mudeleid optimeeritakse nii kaugele, et nad vajavad palju vähem ressursse.


Eks AI* ole palju kasu aga ka negatiivne külg...
Mida vähem inimene/aju ise probleeme lahendab seda suurem on degradatsioon.
Aga eks see ole progressi tagajärg, muidu istuks siiani koopas ja kopsiks kividega.

Andmehulgad ikka suurenevad ennem kui vähenemad aga eks optimeeringud toimu kah.
Parem tasuks loota, et riistvara kättesaadavus paraneb (millalgi peaks piir ette tulema nende kivide suuruse osas?).

Ja kui tulevikus suudetakse taoline "lõika/kleebi" kivikeste revolutsioon saavutada ka GPU maailmas siis
võiks loota, et tekivad jällegi kaardid mis on rohkem AI maailma ja mis 3D jaoks, minu kui võhiku arvamus.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 28.02.2025 12:58:36 vasta tsitaadiga

Negatiivne on see,et Ai'ga on kole palju kauplemist. Küsin konkreetset asja, tahan täpset vastust, temal oma nägemus, iga kord eri moodi usutlus. icon_biggrin.gif
Telo on ka nagu juhm jne
Pooldugu kiiresti juba icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2025 12:59:53 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
Kui kunagi see AI buum ja sinisilmsus peaks läbi saama ning piisavalt palju inimesi saab aru, et peaaegu kogu see suur AI hype on lihtsalt totaalne jama, eks siis võibolla hakkab midagi muutuma

AI kaob umbes siis ära, kui internet ära kaob icon_biggrin.gif Praeguse seisu järgi on meil miljoneid erinevaid LLMe kes kirjutavad way üle poole meie planeedi softi koodist, disainivad suure osa keerulistest toodetest ja ravimitest, analüüsivad rohkem teadusartikleid kui inimesed kunagi üldse suudaks praeguse võimekuse osas, LLMid on iga suure firma töövoos juba ühel või teisel moel sees kas lahendades helpdeski pileteid või analüüsides andmeid. Vaadates kui palju mudeleid ja use case'i iga päev juurde tuleb, siis ma ütleks et lähiaastatel see AI hype ei kao kusagile, vaid suureneb aina kiirenevas tempos. Serveriruumides on GPUde roll transformeerunud videost tehisinteligentsi jooksutamiseks. Midagi sarnast ootab ees ka PCsid. Arvata, et LLMid ei koli PCdesse (alguses valdavalt GPUde peale) on sama mis arvata, et PCd ei saa kunagi internetti. "AI hype" on alles beebikingades.

_________________
LLM gang be like: Bro do you even MCP
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sezhers
HV vaatleja

liitunud: 20.07.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2025 15:44:19 vasta tsitaadiga

busta kirjutas:
Negatiivne on see,et Ai'ga on kole palju kauplemist. Küsin konkreetset asja, tahan täpset vastust, temal oma nägemus, iga kord eri moodi usutlus. icon_biggrin.gif
Telo on ka nagu juhm jne
Pooldugu kiiresti juba icon_biggrin.gif

proovi läbi erinevad mudelid, äkki leiad loogilisemad. päris palju sõltub promptist (ehk sellest mida sa temast tahad) ja andmetest, mille peal treeniti.

aga nagu Optimist juba kirjutas, siis pigem tuleb AI igasse arvutisse mingi hetk, sest ilma selleta oled lihtsalt nii palju vähem tootlik, et keegi ei võtagi tööle enam
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2025 16:51:33 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Kas see õigustab seda, et tootja ei suuda tagada enda väljareklaamitud hindu?


REALLY? Tegelt ka vihjad justnagu tootjal oleks õigust edasimüüjate käest NÕUDA kindla hinnaga müümist?
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2025 17:19:53 vasta tsitaadiga

valgevene valitseja kombel keelata hinnatõus lihtsalt ära, siis ei muutu asjad kallimaks
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.02.2025 18:44:53 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Kas see õigustab seda, et tootja ei suuda tagada enda väljareklaamitud hindu?


REALLY? Tegelt ka vihjad justnagu tootjal oleks õigust edasimüüjate käest NÕUDA kindla hinnaga müümist?

Nvidia võiks alustada sellest, et müüb iseenda FE mudeleid MSRP eest icon_rolleyes.gif

Hetkel nad ei suuda sedagi teha rääkimata sellest, et klienditugi vaidleb inimesele vastu, et ostke olematu 5070Ti FE.
Ma ei räägi siinkohal edasimüüjatest. Ma räägin Nvidiast endast ja AIB'dest. Ilmselgelt Nvidial on võim neile dikteerida, et müüge mõned mudelid MSRP eest.

Järjekordne vajalik fix sitanikerdisele:

12V-2x6 Adapter with Monitoring and Shunt Resistors Appears for NVIDIA's GPUs
https://www.techpowerup.com/333281/12v-2x6-adapter-with-monitoring-and-shunt-resistors-appears-for-nvidias-gpus
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2025 20:33:38 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Kas see õigustab seda, et tootja ei suuda tagada enda väljareklaamitud hindu?
REALLY? Tegelt ka vihjad justnagu tootjal oleks õigust edasimüüjate käest NÕUDA kindla hinnaga müümist?
päris põnev, kuidas Tomorrow jutlustab väga entusiastlikult seda, et nvidia peaks aib-sid - ja nähtavasti ka retailereid - rohkem survestama ja neile päitsed korralikult pähe panema icon_biggrin.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.02.2025 22:29:17 vasta tsitaadiga

londiste, Jah mina olen see paha kes ebamugavatest asjadest räägib. Teie ostke false advertising algusel kaarte edasi ja ärge siis tulge aastaid hiljem siia kaeblema, et kaardid on liiga kallid.
Tootja nõuab, et tema toote edasimüüjad austaks tema seatud toote hindu? Ennekuulmatu! šokeeriv lausa...

Piltlikult öeldes võtame mingi toidainetootja kelle toorainest eri tootjad lõpptoote valmistavad, aga selle ühe tootja tooraine on seal põhikomponent.
Siis ühel päeval otsustavad need kaastootjad tõsta oma lõpptoodete hinna mitmekordseks.

Kas te ei arva, et inimesed hakkaksid nõudma, et tooraine tootja nad korrale kutsuks?
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sezhers
HV vaatleja

liitunud: 20.07.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2025 22:46:25 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
londiste, Jah mina olen see paha kes ebamugavatest asjadest räägib. Teie ostke false advertising algusel kaarte edasi ja ärge siis tulge aastaid hiljem siia kaeblema, et kaardid on liiga kallid.
Tootja nõuab, et tema toote edasimüüjad austaks tema seatud toote hindu? Ennekuulmatu! šokeeriv lausa...

Piltlikult öeldes võtame mingi toidainetootja kelle toorainest eri tootjad lõpptoote valmistavad, aga selle ühe tootja tooraine on seal põhikomponent.
Siis ühel päeval otsustavad need kaastootjad tõsta oma lõpptoodete hinna mitmekordseks.

Kas te ei arva, et inimesed hakkaksid nõudma, et tooraine tootja nad korrale kutsuks?


Inimesed võivad nõuda, mida tahavad ja pahatahtlikkuse puhul on kindlasti võib olla mingit reaktsiooni oodata, aga ega edasimüüjad mingid MTÜ-d pole, kus töötavad vabatahtlikud jms. Kui sul on 30 videokaarti müüa, mille turundamisele oled kulutanud edasimüüjana 1000 kaardi eelarve (eeldusel, et tootmisvõimus on piisav), siis mida sa edasimüüjana teha saad, müüa endale kahjumlikult? Good luck with that, brother
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2025 22:50:38 vasta tsitaadiga

Ei hakkaks, sest inimesed on nii lollid, et nad isegi ei saa aru mis vahe seal on kui mingi asi toidupoes maksab 1 vs 2 vs 3 euri icon_lol.gif "loogika" millega sellistele "probleemidele" keskmine inimene läheneb on täpselt selline - "no a mul on kontol 1500euri prääga, mingit vahet pole ju kas see asi maksab 1, 2 või 3 euri". ja täpselt nii ongi...mitte see ei ole mingi välja mõeldud muinasjutt vaid konkreetselt olen isiklikult vähemalt 10 erineva inimesega sel teemal vestelnud ja küsinud, et kas sa muidu aru ei saa, et täpselt sama asja eest maksad 200% rohkem??? ei saa aru icon_biggrin.gif

Nii et ei Tomorrow, eriti keegi ei hakka kunagi midagi nõudma. Ostetakse kuni arvel veel viimased eurod on, ja kui enam ei ole siis esmalt hakatakse kurtma hoopis selle üle, et krt palk on ikka liiga väike ja et välismaal on suurem...mis on muidugi ka iseenesest tõsi icon_biggrin.gif

Nvidia iseenesest muidugi saaks nõuda igasuguseid asju, aga no päris mingit totalitaaset võimu sel nvidial ka ei ole. Selleks peaksid/võiksid siiski samuti aru saada. Kui praktiliselt kõik kaartide tootjad näiteks otsustavad, et nüüd me küsime vot sellist hinda valmis toodete eest ja nii on...siis nvidia võib ainult näppu imeda oma nõudmistega! mis nad siis teevad sinu meelest, ütlevad et me ei müü teile enam oma kiipe? et me ei müü enam kellelegi oma kiipe ja istume nende otsas sest te ei ole nõus müüma meie poolt nõutud hindadega? icon_lol.gif lõpuks on minumeelest nvidia ise selle jama korraldanud, nad nõuavad, et AIB maksaks neile meeletut hinda kivi eest ja samas ise piirduks üsna olematu tuluga valmis kaartide tootmise pealt. kes teab, mis need täpsed numbrid on...aga kui näiteks nvidia tahab 5070ti eest oletame 700doltsi ja siis samas nõuab, et AIB annaks turule selle juures 750 msrp kaarte, no kas on siis mõni ime, et reaalsuses midagi sellist ei juhtu? icon_biggrin.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2025 09:50:41 vasta tsitaadiga

PNY müüb jätkuvalt 5070TI ja 5080 Amazoni vahendusel, mille saate koju kätte.
5080 1,5k€ Saksamaa / Prantsusmaa / Itaalia / Hispaania jne vahendusel.
MSI Inspire hinnad 1,4-1,5k€ Saksa / Itaalia / Hispaania
5070 on 1k€ ARGB ja ilma / RGB Saksamaa / Prantsusmaa / Hispaania / Itaalia / Hispaania /
ilma Saksamaa / Hispaania / Itaalia / Prantsusmaa / jne

Vahet ei ole mis riigist ostad, peaasi et müüja on Amazon ise. Kui hetkel ei ole siis pidevalt tilgub müüki.

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™


viimati muutis Killhoven 01.03.2025 12:26:18, muudetud 5 korda
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2025 09:58:27 vasta tsitaadiga

Tootja annab soovitusliku hinna mis on indikaatoriks ostjale kuskanti hind peaks jääma. Seadusega on lausa keelatud tootjal nõuda, et edasimüüja müüks ühe või teise hinnaga. Kui soovituslik hind on asjal X näiteks 500 ja üks pood müüb 550 ja teine 900 siis ostja jaoks peaks selge olema, et 900 müüv on ahne tõbrasd ja sealt ei osta ühtegi asja ehk ei ole mõtet ühel müüjal üritada nahaalselt röövida kuna see maksab kätte - therefore turumajandus junõu.

Päeva lõpuks kehtib lihtne loogika - kui hinnaga X lendavad asjad riiulilt nagu soojad saiad siis karm reaalsus on see, et järelikult suurele hulgale ei ole see hind liiga kallis.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.03.2025 18:33:34 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
kui hinnaga X lendavad asjad riiulilt nagu soojad saiad siis karm reaalsus on see, et järelikult suurele hulgale ei ole see hind liiga kallis.

Ma pigem võrdleks seda nõuakaaja lõpuga kui riiulid olid tühjad ja need üksikud asjad, mis olid karabati kah kalli hinnaga ära.
See ei tähenda, et need olid populaarsed soojad saiad mida kõik tahtsid.

Erilist valikut ju pole. Nvidia on lõpetanud enamuse 40 seeria tootmise. Inteli kaardid kõrgemas otsas ei konkureeri ja AMD kaardid tulevad alles järgmine nädal ja 5080 ega 5090'ga ei konkureeri (umbes 5070Ti tasemel).
Pluss osa inimesi on kogu aeg Nvidiat ostnud. Nemad ei hakka midagi muud ostma ilma mõjuva põhjuseta. Selleks peaks Nvidia järgmised kaks põlvkonda kah ära puterdama probleemide ja veel kõrgemate hindadega samal ajal kui konkurendid toovad sarnase jõudluse, featuurid ja madalamad hinnad.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terminator
HV Guru
terminator

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2025 02:17:04 vasta tsitaadiga

Nagu aru saan siis 5090 pole hetkel suurest hinnast hoolimata isegi saada?
_________________
2023 QULBIX Q140MD 12kW=16hj 280Nm 72V 2160Wh 54kg 80km/h el.ratas 3999€ (poes 8500€) https://www.tori.fi/recommerce/forsale/item/25355832
2006 VOLVO V50 Sveits 2.0 100kW el. nahksisu 2999€ https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?share=6753f92727c0698dd57b3bd799d69811
Kommentaarid: 494 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 373
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2025 02:44:45 vasta tsitaadiga

võid selle teistpidi sõnastada...suured hinnad on tingitud suuresti sellest, et neid pole saada ja tegelikult polegi kunagi saada olnudki icon_biggrin.gif
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.03.2025 11:17:27 vasta tsitaadiga


Link

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 02.03.2025 21:35:31 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Link


Ropsid puudu ka 5080 kaartidel + founders editionitel sama, mitte ainult 5090 kaartide küss.
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.03.2025 09:27:31 vasta tsitaadiga

NVIDIA's Latest Driver Update Is Apparently Unable To Resolve "Black Screen" Issues For Many Users; MFG-Supported Titles Are Now Crashing
https://wccftech.com/nvidia-latest-driver-update-is-apparently-unable-to-resolve-black-screen-issues-for-many-users/

NVIDIA GeForce RTX 50 Series Faces Compute Performance Issues Due to Dropped 32-bit Support
https://www.techpowerup.com/333524/nvidia-geforce-rtx-50-series-faces-compute-performance-issues-due-to-dropped-32-bit-support
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2025 10:05:02 vasta tsitaadiga

See driver update ei mõjutanud ainult 50 seeriat vaid nägin kommnetaare, et ka 40 ja 20 kaartide omanikud nägid musta pilti icon_lol.gif

Kas enam hullemaks ei saa nvidial minna?

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.03.2025 10:30:36 vasta tsitaadiga

Zonerman, Musta pilti pole näinud, aga mõnedes programmides olen näinud kummalist flickerdamist mida varem polnud 20 seeria kaardiga.
Üks on Multiviewer for F1 ja teine on LibreOffice options dialoog.

Hetkel paistab jah iga päev uus probleem...
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2025 13:48:31 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Kas enam hullemaks ei saa nvidial minna?


Eesotsas MSIga olevat ametlikud tootjad oma lehtedel taas hindu tõstnud. Kas sa seda lugu juba tead uute kaartidega MFG mängud crashivad?

Muidu mul mõned jamad tekkinud viimase nädala-paari jooksul. Alates Nvidia appist driverite allalaadimise jamdest (ei näita progressi või error), musta ekraani murest 3080 kaardiga masinas (sain üle safe modes DDU-d kasutades) ja ühtäkki sahinat täis ekraan 4070 masinas mängu ajal. Midagi oli vist veel. Nad ikka rapsivad täiega. icon_neutral.gif

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2025 14:27:31 vasta tsitaadiga

https://www.amazon.es/-/en/dp/B0DS65VMC6
5080 €1,359.00, kes tahab

Edit: paistab, et otsas. Keepa väitel oli saksa omas olnud 1.169,00 €, aga seda ei näinud. Alphacool pidi sellele blocki ka tegema. Kui alla 1200 saab, siis isegi enamvähem talutav.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2025 17:07:18 vasta tsitaadiga

5070 ülevaated on väljas.

TPU: https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-5070-founders-edition/

Videoid:

Spoiler Spoiler Spoiler


**
muidu AT-s on uus valik kaarte. 5070TI Ventus 999.- jne
link

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xheix1712
HV Guru
xheix1712

liitunud: 24.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2025 17:13:01 vasta tsitaadiga

terminator kirjutas:
Nagu aru saan siis 5090 pole hetkel suurest hinnast hoolimata isegi saada?


https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/graafikakaardid-vga/msi-geforce-rtx-5090-32g-gaming-trio-oc-32768-mb-gddr7-1428416
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Blackwell (GB202/GB203/GB205/GB206/GB207) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 35, 36, 37  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.