Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 308, 309, 310 ... 318, 319, 320  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2025 13:24:07 vasta tsitaadiga

https://www.amd.com/en/products/processors/desktops/ryzen/9000-series/amd-ryzen-7-9700x.html 65W. Eelnevalt olin numbrid sassi ajanud kirjutades 9700X vs 7900X
Küsimus on lihtsalt selles kas see on normaalne, et prose kiibilt läbi IHS'i niivõrd halb sooojusülekanne on tavapärane/normaalne.
Siin ei ole küsimus CPU cooleris. Kui prose on 95C, siis prose cooleri põhja temp ei ulatu üle 50c.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2025 13:48:15 vasta tsitaadiga

Terror kirjutas:
https://www.amd.com/en/products/processors/desktops/ryzen/9000-series/amd-ryzen-7-9700x.html 65W. Eelnevalt olin numbrid sassi ajanud kirjutades 9700X vs 7900X
Küsimus on lihtsalt selles kas see on normaalne, et prose kiibilt läbi IHS'i niivõrd halb sooojusülekanne on tavapärane/normaalne.
Siin ei ole küsimus CPU cooleris. Kui prose on 95C, siis prose cooleri põhja temp ei ulatu üle 50c.


Oleneb ikka jahutusest ka (aga tavaliselt kui on väike jahuti siis selle pinnatemperatuur tõuseb ikka kõrgemale kui 50C, käega ikka enam väga ei katsu).
Aga kui temperatuurid kõrged kuid jahuti jahe siis tasuks proovida uuesti jahuti paigaldada ning
vaadata kuidas termopasta on jaotunud (palju/vähe ilusti kattunud jne).
Pole esimene kord kui jahuti on natuke viltu st. kontakt protsessori pinnaga on kehv.

Üks asi ka mida tasuks vaadata on protsessori energiatarve koormuse all, igasugused "HW infod" jne tarkvarad.
Kui jahuti kehvalt paigaldatud siis enamasti kukub võimsus väga madalalae (taktid ka alla) kuid temperatuur laes.
AMD hoiab 7000/9000 95C peale seda hakkab võimsust vähendama (thermal throttling).
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2025 15:12:13 vasta tsitaadiga

AM5 puhul kindlasti suureks abiks offsett mount samuti, paljud ei tea seda.
_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
6kantv6ti
HV kasutaja

liitunud: 03.03.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2025 16:49:33 vasta tsitaadiga

Endale panin 5700x3d peale jahutuseks selle:
https://arvutitark.ee/en/pc-components/coolers/protsessori-jahutid/thermalright-phantom-spirit-120-se-argb-cpu-kuhler-120-mm-1386500

See on nii jaburalt vaikne jahuti, et kõrva ääres lahtise kastiga idles praktiliselt hääletu, koormuse all natuke teeb häält. Viskasin kõik ventikamudru korpusest minema ja ühe case fani jätsin tahaossa 700rpm peale. Kinnise korpusega ei saa arugi, kas arvuti töötab või ei.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 13.01.2025 17:01:29 vasta tsitaadiga

6kantv6ti kirjutas:
Endale panin 5700x3d peale jahutuseks selle:
https://arvutitark.ee/en/pc-components/coolers/protsessori-jahutid/thermalright-phantom-spirit-120-se-argb-cpu-kuhler-120-mm-1386500

See on nii jaburalt vaikne jahuti, et kõrva ääres lahtise kastiga idles praktiliselt hääletu, koormuse all natuke teeb häält. Viskasin kõik ventikamudru korpusest minema ja ühe case fani jätsin tahaossa 700rpm peale. Kinnise korpusega ei saa arugi, kas arvuti töötab või ei.

Mul TR Peerless Assassin ja koormustesti all hüopab naksti temp 80C+ ja takt kukub.
5800x3d peal võiks küll AIO peale mõelda, vahtisin teste ja seal paistis kõik ilus. Päriseelus lisandub kasti ringlema jääv GPU soojus ka veel ning ongi kööga suht kähku.
Midagi otseselt katki ka ei ole aga lubatud takte pole ka mõtet lootagi...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2025 18:03:12 vasta tsitaadiga

Vael, mul on Arctic 36. Veidi nõrgem kui Peerless Assassin. Stockis laseb 5700x3d mingi 3,99Ghz ja temperatuur tõuseb 80 juurde.
PBO2 peale, -30mV ja kiirus stabiilne 4,05Ghz, temp 65 kandis.
Ehk asi pole jahutis, vaid CPU seadetes.

_________________
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2025 18:11:19 vasta tsitaadiga

labidas kirjutas:
Vael, mul on Arctic 36. Veidi nõrgem kui Peerless Assassin. Stockis laseb 5700x3d mingi 3,99Ghz ja temperatuur tõuseb 80 juurde.
PBO2 peale, -30mV ja kiirus stabiilne 4,05Ghz, temp 65 kandis.
Ehk asi pole jahutis, vaid CPU seadetes.


https://hwbot.org/submission/5729353 R23 4090mhz @ 68 kraadi. Suvaline 20 eurone jonsbo. Toas 22 äkki.
https://hwbot.org/submission/5729179 Cruncheriga vedas 78 peale

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2025 18:18:55 vasta tsitaadiga

5700X3D/5800X3D peal undervolt elementaarne kui mitte isegi pea et kohustuslik. Saab ka keskpärase jahutiga hakkama. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 232 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2025 18:56:07 vasta tsitaadiga

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B0DKFMSMYK

Kiiretele kes soovivad 9800X3D 614.- hinnaga. Soodukas lisaks sees saatmiskuluga. Amazonist otse

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 14.01.2025 18:56:11 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B0DKFMSMYK

Kiiretele kes soovivad 614.- hinnaga. Soodukas lisaks sees saatmiskuluga. Amazonist otse


Juba mõistlikum hind, kui varem. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2025 18:58:58 vasta tsitaadiga

See on väga bueno hind. Võtsin ise ka ligi. Järgmine reede saab kätte. 600 ja alla selle eriti ei näe vähemalt meie poodides küll mitte niipea. Pakutakse üle 700 siiani.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2025 16:58:22 vasta tsitaadiga

AMD Silently Introduces Ryzen 7400F Raphael 6-core/12-thread 65 W CPU
https://www.techpowerup.com/331132/amd-silently-introduces-ryzen-7400f-raphael-6-core-12-thread-65-w-cpu

Head uudised. AM5 entry muutub veel odavamaks ja 7400F, erinevalt 7500F'st ei ole OEM vaid tuleb ka retaili mis peaks tähendama paremat saadavust ja odavamat hinda.
Kahtlen, et see kohe alla 150€ tuleb. 7500F on hetkel 158-163. Samas loetud kuudega peaks 7400F loodetavasti alla 150 langema mis muudab see väga heaks low end proseks.
iGPU küll puudub ja see on suurim miinus. Boost on 4,7Ghz vs 5Ghz 7500F peal. Base ja L3 koos 65W TDP'ga on sama.

Ma ise tahaks näha ka 9600X3D koos globaalse saadavusega, mitte mingi MicroCenter ekslusiivina.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2025 22:09:35 vasta tsitaadiga

ma ei saa aru entusiasmist 10 euri odavam ja kehvem, eriline win icon_question.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2025 22:36:29 vasta tsitaadiga

Odavamas otsas loeb iga euro. Muidugi sina sellest aru ei saa.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2025 23:50:30 vasta tsitaadiga

tsitaat:

AM5 entry

8400F: "What about me?"
Tõsi, too on APU-baasil ehk kärbitud L3 ja pci-e radadega

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2025 03:56:03 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser, Too ei kõlba kuhugi. iGPU puudub, seega toda ei saa isegi APU'ks nimetada. L3 on kärbitud. PCIe on kärbitud jne. Hind on küll 108€, aga ma pole kindel kas see on kõike seda väärt.
Vähemalt 7400F on peale iGPU puudumise muus osas täisväärtuslik AM5 prose.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2025 12:24:51 vasta tsitaadiga

iga euro pidi ju lugema vahet pole kui ka selle paarieurose võidu eest saad mingi nuditud käki, arusaadav kui tahetakse need kivid ära kasutada mis 7500f jaoks ei kõlba aga hind peaks ka vastav olema icon_question.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2025 12:25:07 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
iga euro pidi ju lugema vahet pole kui ka selle paarieurose võidu eest saad mingi nuditud käki
eggsactly icon_lol.gif
110 vs 150€ on entry kohta ülisuur hinnavahe.

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2025 15:00:53 vasta tsitaadiga

AMD to Build Zen 6 CCD on TSMC 3nm Process, Next-Gen cIOD and sIOD on 4nm
https://www.techpowerup.com/331230/amd-to-build-zen-6-ccd-on-tsmc-3nm-process-next-gen-ciod-and-siod-on-4nm

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2025 17:11:30 vasta tsitaadiga

Kas tuleb lõpuks 16-core CCD? icon_rolleyes.gif
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zoig
HV veteran
Zoig

liitunud: 22.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2025 18:16:09 vasta tsitaadiga

Millal see 7400F võiks müügile ilmuda? Vaja üks odava otsa AM5 kokku panna.
_________________
Et oleks raskem!
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 18.01.2025 13:52:12 vasta tsitaadiga

Zoig kirjutas:
Millal see 7400F võiks müügile ilmuda? Vaja üks odava otsa AM5 kokku panna.


https://videocardz.com/newz/just-released-amd-ryzen-5-7400f-6-core-cpu-only-costs-116-in-china
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2025 15:33:47 vasta tsitaadiga

Annab "lootust", et hind tuleb 120-130€ kanti. Eks näis, mis saadavus saab olema.

Huvitav, kas siis see vahetab 7500f-i välja ehk 7500f muutub eol nagu 5700x3d tegi 5800x3d-ga?

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2025 16:04:40 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser, 7500F on üldsegi OEM jupp. Ma eeldan, et see ei kao kuhugi.
Lihtsalt meil vedas, et see kaubanduses saada oli. Igal pool seda ei pakutud.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 18.01.2025 21:18:28 vasta tsitaadiga

Ma hakkan ka AM5 peale kolima vaikselt. 2x16Gb Corsair Vengeance 6000 CL36 ja Samsung 990 Evo Plus 1TB olen ära ostnud. Plaati enam vähem tean, proset pole veel otsustanud. Tean, et 3D prose ei tule kuna tõesti ei pela eriti. Pigem 7700,7700X,7900,7900X,9700X,9900X. Kaldun 7900 poole kuna sellega saab korraliku karbi ja Wraith Prism-i kaasa. icon_biggrin.gif
See võib ka põhjus olla miks meil see prose on 30 eurose hinnatõusu teinud siin. Peab vist Saksamaalt seda vaatama või midagi. Ei taha meie ahnetele kaupmeestele oma raha anda. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2025 21:29:55 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Wraith Prism

Mis sa sellega ikka peale hakkad? icon_lol.gif Sul ilmselt niikuinii midagi paremat sinna peale plaanis icon_wink.gif

Tomorrow kirjutas:
1dumbpcuser, 7500F on üldsegi OEM jupp. Ma eeldan, et see ei kao kuhugi.
Lihtsalt meil vedas, et see kaubanduses saada oli. Igal pool seda ei pakutud.

Aliexpressis on müügil hulgim, seega tellitav üle kogu maailma.

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 18.01.2025 22:02:07 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
tsitaat:

Wraith Prism

Mis sa sellega ikka peale hakkad? icon_lol.gif Sul ilmselt niikuinii midagi paremat sinna peale plaanis icon_wink.gif


Because RGB. icon_lol.gif
Mul on küll paremat olemas jah. Arvatavasti õhkjahutust kunagi ei näe minu käes nagu enamus mu prosesi. Tahaks isegi Alphacool Core ploki osta. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Trwind55
Kreisi kasutaja
Trwind55

liitunud: 21.04.2003




sõnum 19.01.2025 13:26:17 vasta tsitaadiga

Evil kirjutas:
Plaati enam vähem tean
Mis plaat?
_________________
möhhh..
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2025 15:29:44 vasta tsitaadiga

Evil kirjutas:
1dumbpcuser kirjutas:
tsitaat:

Wraith Prism

Mis sa sellega ikka peale hakkad? icon_lol.gif Sul ilmselt niikuinii midagi paremat sinna peale plaanis icon_wink.gif


Because RGB. icon_lol.gif
Mul on küll paremat olemas jah. Arvatavasti õhkjahutust kunagi ei näe minu käes nagu enamus mu prosesi. Tahaks isegi Alphacool Core ploki osta. icon_rolleyes.gif
Võta parem Mycro Direct-Die Pro
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 19.01.2025 15:59:24 vasta tsitaadiga

Msi Mag B650 Tomahawk Wifi plaat.
Delid-i teha ei taha ja pole nende kirvete Thermal Grizzly toodete fänn.
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2025 17:04:40 vasta tsitaadiga

Miks nii veider mälude valik? Sama raha eest oleks 30-6000 ka saanud. Kui sa neid käsitsi ei hakka kangutama, siis kaotad perfoormantsis päris palju. Enamus CL30 - 6000 lähevad 28 ja mõned isegi 26 mis on päris suur eelis.
_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2025 12:25:03 vasta tsitaadiga

Jätk scammimisele, fake prosed Hiinast. Meid see ei puuduta, kui keegi just Alist või ebayst ei osta. Ise pole kordagi sealt tehnikat ostnud kellegi eraisikut käest.
https://videocardz.com/newz/fake-ryzen-7-9800x3d-processors-reappear-in-china

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 20.01.2025 18:44:02 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
Miks nii veider mälude valik? Sama raha eest oleks 30-6000 ka saanud. Kui sa neid käsitsi ei hakka kangutama, siis kaotad perfoormantsis päris palju. Enamus CL30 - 6000 lähevad 28 ja mõned isegi 26 mis on päris suur eelis.


Eks asi rohkem hinnas oli. Sain HV-st 88 euroga need mälud. Kui oleks poest pidanud ostma siis oleks mingi patriot-i kit-i võtnud küll, mis oleks vähemalt 6000 ja madalama cl-ga olnud. Ega need Corsairid eriti ei astu anyway aga ma enam sellist oc-d eriti ei harrasta ka. icon_smile.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 22.01.2025 10:17:41 vasta tsitaadiga

Soomes mahub 7800x3d ja 9800x3d sama saja sisse, makstes 51x€ ja 57x€ umbes. Eestlased peavad rottidele rohkem maksma.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 22.01.2025 22:13:43 vasta tsitaadiga

Faunis 600.36 hetkel aga odaval 0 laoseis.
https://www.faun.ee/shop/product/100-100001084wof-amd-ryzen-7-9800x3d-5-2ghz-am5-box-704462?search=9800x3d

Eesti hind juba veidi langenud, saab kätte 629.16 hinnaga hetkel.
https://www.rde.ee/products/ee/428/1337929/sort/5/filter/0_0_0_0/Ryzen-7-9800X3D-100-100001084WOF-Box-protsessor-CPU.html
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2025 22:57:55 vasta tsitaadiga

marxveix, pole kumbagi saadaval - on vaid mingisugune "peaks tulema 3 nädala pärast". Ära tellid siis reaalsus on see, et hakkab tulema vabandusi kuidas laoprogramm tõrkus, laev läks põhja jne. Olen mitmesse kohta mis kirjutand, et neil laos või 5tp helistand ja küsind, et mis värk tegelt on kuna ei viitsi intressita laenu andmisega tegelda - kõikjal sis ühmatud, et jahh tegelt pole ja pole ka õrna aimugi millal saaks.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 23.01.2025 01:47:11 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
marxveix, pole kumbagi saadaval - on vaid mingisugune "peaks tulema 3 nädala pärast". Ära tellid siis reaalsus on see, et hakkab tulema vabandusi kuidas laoprogramm tõrkus, laev läks põhja jne. Olen mitmesse kohta mis kirjutand, et neil laos või 5tp helistand ja küsind, et mis värk tegelt on kuna ei viitsi intressita laenu andmisega tegelda - kõikjal sis ühmatud, et jahh tegelt pole ja pole ka õrna aimugi millal saaks.


Kättesaamine RDE.EE väljastuspunktist (Tallinnas)
Tarne alates 4 veebruarist Tasuta

Kohaletoimetamine pakiautomaati
Kohaletoimetamine alates 5 veebruarist Tasuta

Kulleriga kohaletoimetamine
Kohaletoimetamine alates 5 veebruarist 4.99 €

See info RDE lehel ei tähenda siis midagi?
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2025 10:44:47 vasta tsitaadiga

marxveix kirjutas:
Auron kirjutas:
marxveix, pole kumbagi saadaval - on vaid mingisugune "peaks tulema 3 nädala pärast". Ära tellid siis reaalsus on see, et hakkab tulema vabandusi kuidas laoprogramm tõrkus, laev läks põhja jne. Olen mitmesse kohta mis kirjutand, et neil laos või 5tp helistand ja küsind, et mis värk tegelt on kuna ei viitsi intressita laenu andmisega tegelda - kõikjal sis ühmatud, et jahh tegelt pole ja pole ka õrna aimugi millal saaks.


Kättesaamine RDE.EE väljastuspunktist (Tallinnas)
Tarne alates 4 veebruarist Tasuta

Kohaletoimetamine pakiautomaati
Kohaletoimetamine alates 5 veebruarist Tasuta

Kulleriga kohaletoimetamine
Kohaletoimetamine alates 5 veebruarist 4.99 €

See info RDE lehel ei tähenda siis midagi?
Ei pruugi. Hiljuti tellisin sealt (01.02) Corsair RX120 RGB Max vendi, millele algselt öeldi "Teie tellimuse tarne on planeeritud 2025.01.16."
15.01 tuli järgmine mail "Tellimuse kohaletoimetamine lükkub edasi. Uus aeg: 21-24.01.2025 Vabandame ebamugavuste pärast. "
Täna 23.01 ja pole rohkem midagi kuulnud.
Nüüd tuli mail, et pandi omnivaga teele.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2025 14:51:37 vasta tsitaadiga

Snaxez, jep, nii on. Ja supuhul oli tegu vendiga - tolle prose puhul on tegu asjaga millega teada, et defitsiit.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2025 17:04:53 vasta tsitaadiga

Endal eilsest 9800X3D käes. Kiire esmamulje on väga hea. Ma ei tea kas Thermal Grizzly PTM on osa sellest, kuna esmakordselt proovin seda toodet. Aga jahe on küll. Kuni 56c max temp 700rpm aio 140mm ventidega. PBO ja-30mv sätted biosist.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2025 21:05:00 vasta tsitaadiga

Kellel huvi, siis Casekingis in stock 9800x3d koos postiga 606,59 €
https://www.caseking.de/en/amd-ryzen-7-9800x3d-cpu-8-cores-5.2-GHz-socket-am5-granite-ridge-boxed-without-cooler/HPAM-293.html
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2025 22:33:50 vasta tsitaadiga

soome proshopis ka 590€ kohapeal stockis
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raisum
HV vaatleja
Raisum

liitunud: 12.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2025 00:19:06 vasta tsitaadiga

Hüppasin 5800X3D pealt 9800X3D peale ning täitsa on tunda seda performance boosti isegi 3440x1440 resolutsiooni peal. Tegin väikse benchmarki kah.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2025 06:33:19 vasta tsitaadiga

Raisum, hea töö thumbs_up.gif
Kas am5 on default toimingud ddr5-l? Või Buildzoidi omad?

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2025 07:32:57 vasta tsitaadiga

Bechid näitavad, et võib-olla mingites väga valitud rakendustes on reaalselt tunda. Enamasti siiski mitte.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raisum
HV vaatleja
Raisum

liitunud: 12.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2025 09:23:53 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Raisum, hea töö thumbs_up.gif
Kas am5 on default toimingud ddr5-l? Või Buildzoidi omad?

Default EXPO peal hetkel, pole veel Buildzoidi timingutega proovinud.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2025 14:14:51 vasta tsitaadiga

Esimesed icon_question.gif 7400f testid, vähemalt YouTubes:

Link


Paar-mõni % aeglasem kui 7500F, Pbo/käsitsi oc-ga edestab seda. icon_rolleyes.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KoldK
HV veteran
KoldK

liitunud: 05.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2025 14:29:06 vasta tsitaadiga

Raisum kirjutas:
Hüppasin 5800X3D pealt 9800X3D peale ning täitsa on tunda seda performance boosti isegi 3440x1440 resolutsiooni peal. Tegin väikse benchmarki kah.

Väga hea töö! Mobo on ka muidugi tummine kus peal 9800X3D istub. Plaanis viimane välja pigistada? icon_razz.gif
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2025 11:18:58 vasta tsitaadiga

9800x3d saksa amazonis in stock 591€+tasuta post. https://www.amazon.de/-/en/dp/B0DKFMSMYK
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2025 09:13:00 vasta tsitaadiga

AMD's Upcoming Ryzen 9000X3D CPUs Expected To Debut By March, Alongside Radeon RX 9070 Series GPUs
https://wccftech.com/amd-upcoming-ryzen-9000x3d-cpus-expected-to-debut-by-march-alongside-radeon-rx-9070-series-gpus/

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 308, 309, 310 ... 318, 319, 320  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.