Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 307, 308, 309 ... 318, 319, 320  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.01.2025 01:15:57 vasta tsitaadiga

Intel's Linux Performance Optimizations Continue Paying Off For AMD EPYC
https://www.phoronix.com/review/epyc-genoa-2year-linux

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KoldK
HV veteran
KoldK

liitunud: 05.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2025 16:11:57 vasta tsitaadiga

Mis moboga siis täna aastal 2025 ikkagi on hea uut Ryzen 9800X3D paaritada?
Võiks olla kõik moodsad tilulilud ja liidesed küljes, samas mingit erilist ülekiirendamise plaani ei ole.
Mis oleks selline "must be"
Mälud 2x16 DDR5 6000 CL30 võiksid ka mobol probleemideta toimida...
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2025 16:21:03 vasta tsitaadiga

Võta aga spekid ette ja vaata välja, mida vajalikuks pead. Eeldan, et üks tilulilu võiks siis olle vähemalt usb4 tugi?
https://geizhals.eu/?cat=mbam5&xf=19828_1%7E7977_6000

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.01.2025 16:53:50 vasta tsitaadiga

Minule endale on AM5 algusest alates tundnud eriti sümpaatne emaplaat B650e taihci lite. Ma ei tea kas peaks olema ühtegi põhjust selle vältimiseks peale selle, et veidi kallim kui tavakamad. Kuid boonusena on eclk mis muidugi enamus ei huvita.
_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2025 18:47:19 vasta tsitaadiga

KoldK kirjutas:
Mis moboga siis täna aastal 2025 ikkagi on hea uut Ryzen 9800X3D paaritada?
Võiks olla kõik moodsad tilulilud ja liidesed küljes, samas mingit erilist ülekiirendamise plaani ei ole.
Mis oleks selline "must be"
Mälud 2x16 DDR5 6000 CL30 võiksid ka mobol probleemideta toimida...


Oleneb palju kulutada tahad. Üldislt on sedasi, et kui tahad nö. hääd platet siis see võiks olla kas 670E või 870E - viimane siis omab seda USB4 tuge - muidu sama.

Platena nilliks ise ASrock'i Nova Wifi - 8 layer PCB, vägahead prose boost kiirused, head vrm tempid, head mälu kiirused, (kuigi mäludest võtaks ka ise miski 6000Mhz CL28), korralik audio jne. aga seda on normaalse hinna eest saada samapalju kui proset ennast icon_lol.gif
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2025 18:58:23 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
Minule endale on AM5 algusest alates tundnud eriti sümpaatne emaplaat B650e taihci lite. Ma ei tea kas peaks olema ühtegi põhjust selle vältimiseks peale selle, et veidi kallim kui tavakamad. Kuid boonusena on eclk mis muidugi enamus ei huvita.

Sellega saab baaskella liigutada 100 pealt ülespoole ilma SATA jms häirimata nagu ma aru saan?
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.01.2025 19:28:45 vasta tsitaadiga

Jep
See tehti suunitlusega 7000 seeria x3d prosesid modida mida ju paberil ei saa teha ning tegelikult pigistati sealt nendega omajagu ikkagi välja veel.
9000 seeria puhul ilmselt pseodukeiss kuna kella saab ju niisamagi timmida, kuid vaadates paljudel siin häda on nende x870 plaatidega, siis ma ise ei näe nagu põhjusi miks peaks x870 eelistama? Ainus asi on kui keegi tahab reaalselt neid 8000 kanti mälukiiruseid proovida kuid see on enamustel juhtudel ju sisuliselt kasutu tegevus?

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2025 19:46:29 vasta tsitaadiga

Hea meelega katsetaks oma 670E ASrock Taichi platel ära aga käsi ei tõuse ostma 700+ hinnaga. Ka Eestis laos ning Amazonis suht sama hinnaga ca 740.-
Suvi tundub realistlik hinnalangus olema mitte enne.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 06.01.2025 00:03:47 vasta tsitaadiga

Mul on nüüd selline kogemus, et 9800x3D läks Noctua NH-D15 Silent õhkjahutiga ja Gigabyte Elite AX v2 B650 (204 EUR) platel 5,4GHz all-core kiire timmimisega. Multicore vahe 7800x3D-ga on 26,7% Cinebench 2024s (1110p vs 1407p). Mälud mõlemal täpselt samad, timmimata 6000MHz CL36.

Üsna kange värk icon_eek.gif
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 06.01.2025 14:34:47 vasta tsitaadiga

Esimene Eesti laoseisus olev 9800X3D ka ära nähtud. icon_smile.gif

https://www.smartech.ee/et/products/arvutikomponendid-vorgutooted-ja-serverid/arvutikomponendid/protsessorid/3699521-amd-ryzen-7-9800x3d-100-100001084wof-100100001084wof-3/

https://www.hinnavaatlus.ee/3987933/amd-socket-am5-ryzen-7-9800x3d-52ghz/
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2025 19:08:03 vasta tsitaadiga

marxveix kirjutas:
Esimene Eesti laoseisus olev 9800X3D ka ära nähtud. icon_smile.gif

https://www.smartech.ee/et/products/arvutikomponendid-vorgutooted-ja-serverid/arvutikomponendid/protsessorid/3699521-amd-ryzen-7-9800x3d-100-100001084wof-100100001084wof-3/

https://www.hinnavaatlus.ee/3987933/amd-socket-am5-ryzen-7-9800x3d-52ghz/


Eh? AT's oli juba detsembri keskel vabalt olemas https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11559303#11559303
Lisaks AT kasutaja ise postitas reklaamiks siia veel, et oli 2tk saada aga hind jah sellest me ei räägi icon_biggrin.gif

Kellel on olnud suva ja hind on savi, siis ligi 700 või üle selle on olnud võimalik ka amazonis oli eile. Postitame siia ikka siis kui me räägime saadavusest hinnaga 600 või alla selle.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2025 19:19:38 vasta tsitaadiga

ASUS Shows Off ROG Crosshair X870E Apex Motherboard
https://www.techpowerup.com/330566/asus-shows-off-rog-crosshair-x870e-apex-motherboard

Lõpuks ometi üks OC orienteeritud plate thumbs_up.gif . Paraku hind tuleb kindlasti 700+

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2025 00:40:33 vasta tsitaadiga

AMD Refutes Possibility Of A Ryzen X3D CPU Having 3D V-Cache On All CCDs, Citing Economic Concerns
https://wccftech.com/amd-refutes-possibility-of-a-ryzen-x3d-cpu-having-3d-v-cache-on-all-ccds-citing-economic-concerns/

We asked AMD if there were any technical reasons why we haven't seen a Ryzen processor with two CCDs and a 3D V-Cache on each of the CCDs. The answer was surprising: there are no technical reasons or challenges.

Such a processor would simply be too expensive, and games would not benefit from a second CCD with a 3D V-Cache to the same extent as they would from the step from 32 to 96 MB L3 cache for one CCD.

- AMD via HardwareLuxx

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2025 12:34:14 vasta tsitaadiga

https://geizhals.eu/amd-ryzen-7-9800x3d-100-100001084wof-a3336051.html 9800X3D hind kukub ja stabiliseerub. Varieerub 600-650.- vahel euroopas. Kevadeks juba hinnasula icon_smile.gif

Ka ebay edasimüüjad on sunnitud hinda alla tooma. Loodetavasti jätkub langus ja näeme ka meil alla 600.-

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2025 18:58:43 vasta tsitaadiga

Nagu arvata võib, siis supply on paranenud seetõttu, et kuu lõpus tulevad 9900X3D ja 9950X3D.

1dumbpcuser kirjutas:
AMD Refutes Possibility Of A Ryzen X3D CPU Having 3D V-Cache On All CCDs, Citing Economic Concerns
https://wccftech.com/amd-refutes-possibility-of-a-ryzen-x3d-cpu-having-3d-v-cache-on-all-ccds-citing-economic-concerns/

We asked AMD if there were any technical reasons why we haven't seen a Ryzen processor with two CCDs and a 3D V-Cache on each of the CCDs. The answer was surprising: there are no technical reasons or challenges.

Such a processor would simply be too expensive, and games would not benefit from a second CCD with a 3D V-Cache to the same extent as they would from the step from 32 to 96 MB L3 cache for one CCD.

- AMD via HardwareLuxx

See "vabandus" tundub täielik jama nagu kõik viimase aja AMD vabandused miks ühte või teist asja ei saa teha või ei tehtud.

Kuna 9950X3D jms hinda pole veel teada ja 5800X3D oli ainuke X3D mudel 5000 seerias, siis kasutasin võrdlusena 7000 seeriat:

7900X: $549
7900X3D: $599
7950X: $699
7950X3D: $699

Jah 12c/24t mudeli hind tõusis X3D variandil 50 võrra aga 500+ maksval prosel ei ole +50 "too expensive".
16c/32t mudelil jäi hind isegi samaks.

Ilmselt võib vaielda, et võibolla on siis 9000 seeria X3D pakendamine palju kallim kui 7000 seeria puhul.
Me tea seda hetkel, kuna ainult 9800X3D on saada, aga arvestades, et selle hind suurenes ainult +30 võrra vs 7800X3D, siis jällegi ma ei näe seda suurt kulu siin millele AMD viitab.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2025 20:04:40 vasta tsitaadiga

eks neil ole iseenesest õigus. mängudel üle 8 tuuma kasutamine on üsna nišivariant ja 2 ccd-ga prosede puhul pigem mängib see ccd-de vaheline liiklus või viide rolli. ning mdiagi see packaging neile ikka maksab üsna kaheldava edu juures.
too expensive ja would not benefit on muidugi neilt ülemäära kategoorilised avaldused kuid kommunikatsiooni mõttes väidete ähmaseks jätmine pole ka hea mõte.

küll aga oleks kindlasti selle kõige kommunikeerimiseks mingi parem võimalus.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2025 07:25:21 vasta tsitaadiga

AMD blames Ryzen 9800X3D shortages on complexity and Intel’s crappy chips
https://www.pcworld.com/article/2572272/amd-blames-ryzen-9800x3d-shortages-on-complexity-and-intels-crappy-chips.html

“Put it this way,” AMD’s Azor said. “We knew we built a great part. We didn’t know the competitor had built such a horrible one. So the demand has been a little bit higher than we had originally forecasted.”

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 10.01.2025 09:39:12 vasta tsitaadiga

Nii tobe kui see ka ei ole, siis see on ju reaalsus üsna.
Ainuüksi minu tutvusringkonnas on kümneid inimesi kes viimase paari aasta jooksul on elupõliste intelimeestena AMD peale vahetatud.

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 10.01.2025 10:17:52 vasta tsitaadiga

AM4 osas hoiti väga pikalt elus võimalust uuendada. Sealt tuleb AMD suur pluss. Kontoris koolenud inteli arvuti asemele läks alumise otsa int. videoga AMD. Algselt oli mingi väga saast R3 1200 peal... see lendas minema ja 5500GT asemele.
Inteliga täna on suurim küsimus, et kas järgmine CPU rev ei tule jälle uus emaplaat. Tegelikult uus inteli prose pole sugugi halb, aga puudu alumise ja ülemise otsa bang for buck
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2025 11:49:58 vasta tsitaadiga

See on hea uudis, et rampitakse X3D tootmist üles. Aega läheb aga liigutakse sinna suunas. Mindfactoris juba oli täna alla 600 aga ostukorvi lisades kisas, et ei saa lisada rohkem kui 1 icon_biggrin.gif
Tundub botid said jaole vist. Igatahes kindel on see, et saadavus paraneb Q2-3 kindlasti

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2025 12:38:00 vasta tsitaadiga

Intel võiks ju hädapärast mingil määral söödav olla - keskmisse kasti mängimiseks käraks ju aga siukse keskmise prose puhul rikub tänapäev asja ära emaplaatide hind. Kuna plated on niikallid siis ei tõuseks käsi ka siis inteli proset ostma kui saaks tasuta. Tegelt on see litter ka platetootjate kapsaaeda - nö. osadel klientidel ja loomulikult Intelil endal ju ootus on, et mingi jopvõematt Z890 või misiganes see viimane chipset on platesi tehtaks aga kui prosesid ei osteta siis on ka plated mõttetud.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 10.01.2025 13:36:03 vasta tsitaadiga

Nn socketi eluiga määrab ka keskmise plaadi hinna.
Intelil täna seal 30-40€ lisatasu peal
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2025 13:37:47 vasta tsitaadiga

Magic, Iroonilisel kombel mulle tundub, et plaaditootjad just keevitasid AM5 plaatidele sisse ka socketi eluea hinna.
Või siis on PCIe 5.0 tõesti niipalju kallim....

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 10.01.2025 14:57:37 vasta tsitaadiga

No odav ots ju ikka juppmaad odavam. Intelil seda täna polegi...Minu meelest oli ka AM4 puhul alguses teema, et X470 oli megakallis.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 10.01.2025 21:22:28 vasta tsitaadiga

PCIE 5.0 on jah oluliselt kallim aga ega üle B650E polegi suurt mõtet investeerida, sellel kõik olulised lisad küljes ja see USB 4 ei toimigi veel ideaalselt AMD peal vist.
Kui me odavama otsa AM5 plaatidest räägime siis kärab ka selline kuni 150 plaat, näiteks Asrock B650M-HDV/M.2, GPU küll PCIE 4.0 x16 aga sööb kuni 170W CPU-si.

https://www.asrock.com/mb/AMD/B650M-HDVM.2/
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2025 00:14:48 vasta tsitaadiga

intel on 2 prosede põlvkonda per socket teinud iidamast-aadamast, selles on olnud vaid üksikud erandid. kui see tuleb ootamatult, siis on kehvasti.
viimase inteli põlvkonna platede - õigemini küll chipsetide - odav ots hakkab nüüd aasta alguses riburadapidi tulema. see on uute platvormide launchil olnud tavaline järjekord, sama tegid nii am4 kui am5.

pcie5 on kahtlemata kallis. seda on plaatide hinnas selgelt näha. millegipärast on küll am5 plated ikkagi kallimad kui featureset määrama peaks. tundub küll, et tootjad on pika eluea osalt sinna sisse arvutanud.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KoldK
HV veteran
KoldK

liitunud: 05.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2025 16:49:30 vasta tsitaadiga

Mõned B850 plaadid ka meil müügil.
Hinnad isegi üsna mõistlikud, ainukeseks puuduseks USB4 ?
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 11.01.2025 18:15:54 vasta tsitaadiga

KoldK kirjutas:
Mõned B850 plaadid ka meil müügil.
Hinnad isegi üsna mõistlikud, ainukeseks puuduseks USB4 ?


Mis eelis on B850 vs B650 või on tegemist lihtsalt nime muudatusega?
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
goga
HV kasutaja

liitunud: 30.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2025 18:39:35 vasta tsitaadiga

marxveix kirjutas:
KoldK kirjutas:
Mõned B850 plaadid ka meil müügil.
Hinnad isegi üsna mõistlikud, ainukeseks puuduseks USB4 ?


Mis eelis on B850 vs B650 või on tegemist lihtsalt nime muudatusega?


väike võrdlus

https://www.techpowerup.com/img/LQ7u7zVitGfn58V5.jpg
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 11.01.2025 19:01:24 vasta tsitaadiga

goga kirjutas:
marxveix kirjutas:
KoldK kirjutas:
Mõned B850 plaadid ka meil müügil.
Hinnad isegi üsna mõistlikud, ainukeseks puuduseks USB4 ?


Mis eelis on B850 vs B650 või on tegemist lihtsalt nime muudatusega?


väike võrdlus

https://www.techpowerup.com/img/LQ7u7zVitGfn58V5.jpg


Nüüd siis GPU osa PCIE 5.0 150 euroga ka võimalik, toimib 7000 ja 9000 seeria prosedega. thumbs_up.gif
https://www.gigabyte.com/Motherboard/B850M-DS3H/sp#sp
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2025 14:58:51 vasta tsitaadiga

Ryzen 7 9800X3D is selling like hotcakes at major German retailer — Mindfactory sold 8,700 CPUs in a single day
https://www.tomshardware.com/pc-components/cpus/ryzen-7-9800x3d-is-selling-like-hotcakes-at-major-german-retailer-mindfactory-sold-8-700-cpus-in-a-single-day

_____________________________
Edit:
marxveix kirjutas:


Nüüd siis GPU osa PCIE 5.0 150 euroga ka võimalik, toimib 7000 ja 9000 seeria prosedega. thumbs_up.gif
https://www.gigabyte.com/Motherboard/B850M-DS3H/sp#sp

Kui b650m ds3h oli viisaka vrm-i lahendusega (6-faasi, viisakas radikas) ja testimisel läbis HW unboxed vrm koormustesti, siis b850m ds3h puhul on vrm-i downgraditud duubeldatud 4-faasiliseks, mis kirjelduse järgi on sama, mis b650m-k- see aga kukkus HWU vrm-i testis haledalt läbi - vrm-i temp 118 kraadi!!

Edit2- Buildzoid arvab, et sellest ikkagi piisab 9950x jaoks - https://youtu.be/I4i55YNTlYM - ilmselt on siis nende duubeldatud 4 faasi puhul kasutusel korralikud 60a sps/drmos vms integrerritud mosfetid

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat


viimati muutis 1dumbpcuser 12.01.2025 20:12:12, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 12.01.2025 15:49:29 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Ryzen 7 9800X3D is selling like hotcakes at major German retailer — Mindfactory sold 8,700 CPUs in a single day
https://www.tomshardware.com/pc-components/cpus/ryzen-7-9800x3d-is-selling-like-hotcakes-at-major-german-retailer-mindfactory-sold-8-700-cpus-in-a-single-day

_____________________________
Edit:
marxveix kirjutas:


Nüüd siis GPU osa PCIE 5.0 150 euroga ka võimalik, toimib 7000 ja 9000 seeria prosedega. thumbs_up.gif
https://www.gigabyte.com/Motherboard/B850M-DS3H/sp#sp

Kui b650m ds3h oli viisaka vrm-i lahendusega (6-faasi, viisakas radikas) ja testimisel läbis HW unboxed vrm koormustesti, siis b850m ds3h puhul on vrm-i downgraditud duubeldatud 4-faasiliseks, mis kirjelduse järgi on sama, mis b650m-k- see aga kukkus HWU vrm-i testis haledalt läbi - vrm-i temp 118 kraadi!!


See Asus ikka parem kui see Gigabyte ja omab ka paremat integreeritud audiot, hind ilmselt veidi kõrgem, olemas ka koos wifi-ga variant. Ega selles b850 Eesti valikus midagi muud nagu polnud, üks veel kesisem gigabyte oli veel, kui eile vaatasin. Küll tehakse b850 budget emaplaatide review ka varsti ära ja paljud b850 tulevad PCIE 5.0, kuigi vist optional. icon_smile.gif

https://www.asus.com/motherboards-components/motherboards/tuf-gaming/tuf-gaming-b850m-plus/
https://www.asus.com/us/motherboards-components/motherboards/tuf-gaming/tuf-gaming-b850m-plus-wifi/
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
goga
HV kasutaja

liitunud: 30.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2025 16:11:29 vasta tsitaadiga

marxveix kirjutas:
1dumbpcuser kirjutas:
Ryzen 7 9800X3D is selling like hotcakes at major German retailer — Mindfactory sold 8,700 CPUs in a single day
https://www.tomshardware.com/pc-components/cpus/ryzen-7-9800x3d-is-selling-like-hotcakes-at-major-german-retailer-mindfactory-sold-8-700-cpus-in-a-single-day

_____________________________
Edit:
marxveix kirjutas:


Nüüd siis GPU osa PCIE 5.0 150 euroga ka võimalik, toimib 7000 ja 9000 seeria prosedega. thumbs_up.gif
https://www.gigabyte.com/Motherboard/B850M-DS3H/sp#sp

Kui b650m ds3h oli viisaka vrm-i lahendusega (6-faasi, viisakas radikas) ja testimisel läbis HW unboxed vrm koormustesti, siis b850m ds3h puhul on vrm-i downgraditud duubeldatud 4-faasiliseks, mis kirjelduse järgi on sama, mis b650m-k- see aga kukkus HWU vrm-i testis haledalt läbi - vrm-i temp 118 kraadi!!


See Asus ikka parem kui see Gigabyte ja omab ka paremat integreeritud audiot, hind ilmselt veidi kõrgem, olemas ka koos wifi-ga variant. Ega selles b850 Eesti valikus midagi muud nagu polnud, üks veel kesisem gigabyte oli veel, kui eile vaatasin. Küll tehakse b850 budget emaplaatide review ka varsti ära ja paljud b850 tulevad PCIE 5.0, kuigi vist optional. icon_smile.gif

https://www.asus.com/motherboards-components/motherboards/tuf-gaming/tuf-gaming-b850m-plus/
https://www.asus.com/us/motherboards-components/motherboards/tuf-gaming/tuf-gaming-b850m-plus-wifi/


Kohe võtta on jah napp, kuid tellida saab https://arvutitark.ee/otsing/1?search=b850&sort=top. mis firma toodangut b850 puhul peaks eelistama?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2025 16:16:28 vasta tsitaadiga

Ma olen Asus ja Gigabyte B650 ja X870 plaate näppinud ning minu kogemusel on mõlemal omad väikesed hädad. Asused on olnud mälude ja cpu tuunimisel kapriissemad, Gigabyte Windows soft ei kõlba karu peesse ka mitte. Asuse bios ja soft on mugavam/loogilisem. Kokkuvõttes eelistan Asust.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 12.01.2025 16:50:04 vasta tsitaadiga

Mulle kõlbaks ka Asrock, kasvõi see, hind meil hetkel 190.- juures.
https://www.asrock.com/MB/AMD/B850%20Pro-A/index.asp#Specification
https://www.faun.ee/shop/product/b850-pro-a-asrock-b850-pro-a-am5-mb-714790

Audio codec võiks parem olla icon_smile.gif
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.01.2025 17:09:06 vasta tsitaadiga

ASRock oli alguses päris heade hindadega, aga ma noobina ostsin B650 MSI Tomahawki sama hinnaga, mis oleks saanud B650E AsRocki.
Pikapeale hea sõna levis ja praeguseks see ASRock pole nii odav enam midagi, paljud peavad ASRocki parimaks valikuks AM5 emaplaatide osas.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 12.01.2025 18:37:28 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
ASRock oli alguses päris heade hindadega, aga ma noobina ostsin B650 MSI Tomahawki sama hinnaga, mis oleks saanud B650E AsRocki.
Pikapeale hea sõna levis ja praeguseks see ASRock pole nii odav enam midagi, paljud peavad ASRocki parimaks valikuks AM5 emaplaatide osas.


Asrock B550M Pro4 AM4 siiani toimetab, piisavalt hea. thumbs_up.gif

Kõige odavam AM5 B850 ongi Asrock aga sellel ainult PCIE 4.0 ja 134.- eurot
https://www.asrock.com/MB/AMD/B850M-X%20WiFi/index.asp#Specification
https://www.faun.ee/shop/product/b850m-x-asrock-b850m-x-am5-mb-714782

Minimaalselt ongi hind seal kuskil 150.- kandis, kus PCIE 5.0 hetkel valikus.
https://www.asrock.com/mb/AMD/B850M%20Pro-A/index.asp#Specification
https://www.faun.ee/shop/product/b850m-pro-a-asrock-b850m-pro-a-am5-mb-714780
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 12.01.2025 18:51:45 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
ASRock oli alguses päris heade hindadega, aga ma noobina ostsin B650 MSI Tomahawki sama hinnaga, mis oleks saanud B650E AsRocki.
Pikapeale hea sõna levis ja praeguseks see ASRock pole nii odav enam midagi, paljud peavad ASRocki parimaks valikuks AM5 emaplaatide osas.


Ma ise plaanin seda B650 Tomahawk mobot osta. Äkki kommenteerid seda veidi.
Mulle Asrock absull ei meeldi. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2025 19:19:47 vasta tsitaadiga

buildzoid tegi pika video hiljuti Gigabyte AM5 plaatidest kellel huvi vaadata.
Timestamps:
00:00 - Start
00:32 - X870E Xtreme
09:00 - X870E Master
11:29 - X870E Pro
13:04 - X870E Elite WIFI7
17:24 - X870 Elite WIFI7
23:47 - X870 Gaming X WIFI7, Eagle WIFI7/ Gaming WIFI6
28:56 - B840M Eagle WIFI6
31:42 - B850M D3HP, B840M Elite WIFI6E
35:32 - B850M DS3H, B840M Elite WIFI6E (again)
39:32 - B850M Gaming X WIFI6E
42:26 - B850M Elite WIFI6E
43:33 - B850I Pro, X870I Pro
46:49 - B850 Gaming WIFI6
48:43 - B850 Eagle WIFI6E
49:03 - B850 Gaming X WIFI6E
49:43 - B850 Elite WIFI7
53:10 - B850 AI Top


Link
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.01.2025 19:28:48 vasta tsitaadiga

Evil kirjutas:
Arx07 kirjutas:
ASRock oli alguses päris heade hindadega, aga ma noobina ostsin B650 MSI Tomahawki sama hinnaga, mis oleks saanud B650E AsRocki.
Pikapeale hea sõna levis ja praeguseks see ASRock pole nii odav enam midagi, paljud peavad ASRocki parimaks valikuks AM5 emaplaatide osas.


Ma ise plaanin seda B650 Tomahawk mobot osta. Äkki kommenteerid seda veidi.
Mulle Asrock absull ei meeldi. icon_rolleyes.gif

Pole Tomahawkiga probleeme olnud, ostsin 78000X3D ja 6000 CL30 mälud, millele lükkasin eelnevalt guugeldatud Bullzoid's timingud peale.
Algul masin läks päris kaua tööle, aga ca suve kanti tuli BIOS update, mis parandas seda ca 2x. Kui "memory context restore" enable panna BIOSis siis bootib sama kiirelt kui AM4 peal, aga paljud räägivad, et see tekitab random blue screene, et ise pole proovinud. Lihtsalt iga restarti/masina tööle panekuga ootan ~10sek kauem kui AM4-ga. Kui mälu 64gb siis ootab ilmselt oluliselt kauem.


viimati muutis Arx07 12.01.2025 19:30:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.01.2025 19:31:44 vasta tsitaadiga

Bluescreene tekitab siis kui asi on hallis alas. Ta selle alguse treenimisega üritab välistada selle. Ma ise laseks ära treenida ja kui on kõik ok, siis lülitaks välja lihtsalt kui see oluline on.
Endal masinad käivad alati 24/7 ja siis ei ole suurt vahet aga need kes tihti sisse-välja lülitavad võib tüütu olla küll kui pill pea minuti käivitub.

Laske memtesti, aidat ja y-cruncherid läbi. Kui kõik ära teeb, siis ei tohiks mingeid mäludest või prosest tingitud bluescreene ikkagi naljalt tulla kui just erandlikult pikalt mängides-koormates kaart kasti nii palju kuumaks ei küta, et hakkab ikkagi temptundlike asju mõjutama.

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 12.01.2025 20:28:07 vasta tsitaadiga

Snaxez kirjutas:
buildzoid tegi pika video hiljuti Gigabyte AM5 plaatidest kellel huvi vaadata.
Timestamps:
00:00 - Start
00:32 - X870E Xtreme
09:00 - X870E Master
11:29 - X870E Pro
13:04 - X870E Elite WIFI7
17:24 - X870 Elite WIFI7
23:47 - X870 Gaming X WIFI7, Eagle WIFI7/ Gaming WIFI6
28:56 - B840M Eagle WIFI6
31:42 - B850M D3HP, B840M Elite WIFI6E
35:32 - B850M DS3H, B840M Elite WIFI6E (again)
39:32 - B850M Gaming X WIFI6E
42:26 - B850M Elite WIFI6E
43:33 - B850I Pro, X870I Pro
46:49 - B850 Gaming WIFI6
48:43 - B850 Eagle WIFI6E
49:03 - B850 Gaming X WIFI6E
49:43 - B850 Elite WIFI7
53:10 - B850 AI Top


Miks seda WiFi/BT igalepoole topitakse, võiks olla optional lisa lauaarvutil.
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2025 22:07:06 vasta tsitaadiga

Wifi jah pole väga vaja, aga BT on ikka väga oluline imho. Reeglina on need ühes kivis/moodulis.
On öko plaate, millel pole wifi/sinihammast.

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 12.01.2025 22:40:04 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
Wifi jah pole väga vaja, aga BT on ikka väga oluline imho. Reeglina on need ühes kivis/moodulis.
On öko plaate, millel pole wifi/sinihammast.


Neid võiks rohkem olla, ka mitte väga öko variandis, ühe asuse matx tõin välja, millel pole, enamusel aga on.
https://www.asus.com/motherboards-components/motherboards/tuf-gaming/tuf-gaming-b850m-plus/


viimati muutis marxveix 12.01.2025 22:45:54, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2025 22:45:18 vasta tsitaadiga

Ega see hinda väga ei mõjuta (ca 20€ omakulu äkki) ja biosest saab alati välja lülida või lausa füüsiliselt mooduli eemaldada.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2025 10:48:42 vasta tsitaadiga

Sai üle pika aja arvutit uuendatud ning Ryzen 7 7900x prose pandud. PEaasjalikult sellepärast, et 65W TDP. St normaalse jõudluse ning võimsustarve suhtega.
Prose masinas sai avastatud, et idle temp on seal 55c kandis ning kui koormust anda, siis 50% prose loadiga on 95c.
Kuna masin on võimalikult vaikseks tehtud, siis ei ole korpuses head õhuvoolu etc, kuid 95% probleemist on see, et soojust ei juhita CPU cooleri peale. Kui CPU on 95c, siis CPU cooleri talla peal näppu hoides on see ehk 45c.
Paigalduse ajal ei olnud mingit high end pastat võtta (st veidi on parandusruumi), kuid lugedes siin erinevaid foorumeid, siis paistab probleem olevat selles, et Prose ei juhi läbi IHS'i soojust efektiivselt.
Kuidas teiepoolsed kogemused?
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kevvare
Kreisi kasutaja
Kevvare

liitunud: 02.06.2010




sõnum 13.01.2025 10:59:07 vasta tsitaadiga

Vaikse arvuti tegemisel on muidu mõistlik ette ikkagi 3 fani lisada ja äravooluks taha 1 ja kui väheks siis 1 veel üles. Seadetest paned nt esimesed 700rpm puhuma ja sa ei kuulegi neid.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.01.2025 11:21:13 vasta tsitaadiga

Mis jahutust te kasutate alustuseks üldse? 65w tdp ei tähenda midagi, see prose tahab head jahutust saada.
7900x oskab loadis peaeagu 200w võtta ja piikida isegi kõrgemaks.

Ilmselt PBO alt ming -20 panna läheb asi paremaks aga see kus ta stabiilne on peate ise proovima. Võibolla -15 aga võibolla kannatab -30 ka.
95 on neil ettenähtud "OK" temp milelga nad efektiivselt toimetavad ning üle selle ei lase endal minna naljalt.

Üldiselt nii inteli 14600 kui ka AMD 7700 ja üles prosedel oleks mõistlik 280/360/420 AIOt kasutada või mingit väga head õhku. Keskpärased asjad ei jahuta neid mugavalt maha.

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timmuk
HV kasutaja
Timmuk

liitunud: 03.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2025 12:04:13 vasta tsitaadiga

Olles omanud 5900X siis eeldaks 7900X toodab ka korralikult sooja. Halva õhuvooluga kastis (NZXT H510 + nii palju venitkaid kui kast lubas) Noctua D15Sga sain masina crashima mõned korrad peale paari tunnist sessiooni. Tagant järele mõeldes arvatavasti jäi kuum õhk (CPU +GPU) ülesse kasti nurka "kinni", mis siis lõpuks osutus liiga paljuks. AIO vastu vahetades probleem samas kastis kadus. Kogemuse põhjal on CPUd olnud pirtsakamad soojema/kuumema õhu suhtes kastis kui GPUd.

Soovitaksin ka AIOt või siis minimaalselt 2 torniga õhkjahutit (sellisel korral peaks õhk kastis hästi liikuma). Ja kindlasti soovitaks PBOd kasutada.

_________________
thumbs_up.gificon_razz.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2025 12:21:29 vasta tsitaadiga

Terror kirjutas:
Sai üle pika aja arvutit uuendatud ning Ryzen 7 7900x prose pandud. PEaasjalikult sellepärast, et 65W TDP. St normaalse jõudluse ning võimsustarve suhtega.
7900x on ju 170w tdp ehk 220w power limit?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 307, 308, 309 ... 318, 319, 320  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.