Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 440, 441, 442 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2024 16:27:09 vasta tsitaadiga

Ma ei saa aru miks sa üldse sinna helistad kui sa lähed alles esindusse ONTi tooma?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 06.12.2024 16:29:26 vasta tsitaadiga

Mulle tuli ONT esindusse nimeliselt.... Et peaks nii saama, et ronin kohale ja antakse? icon_smile.gif (lepingud jms mudru peaks ju juba eksisteerima)
_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2024 17:05:13 vasta tsitaadiga

Ei tea.

Igas esinduses ei anta ONT kaasa. Seda on tahetud juba üldse ära lõpetada, aga "maakatele" halastades on jäetud võimalus.

Kaasa andmiseks eraldi komplekt muidu, kus on puhastusvahendid, meetrine patch ja juhend koos puurimiszablooniga, mis on õnneks täiesti vale thumbs_up.gif

Pikema patchi saamiseks tuleb maksta või tellida tehnik.

Kui on vaselt optikale üleminek, on tehnik tasuta, kaasaarvatud optika patch, cat jne.
Mobiilselt optikale või nullist optikale on tehnik tasuline.


Jagan ka siis infot isepaigaldamise kohta.

Kuna nv oli maa esinduses suletud, siis kaval mõte, võtta pealinna esindusest ONT kaasa maale.
Teenindaja vormistas lahkelt tootevahetuse, ühtlasi liigse agarusega lõpetas kohe vase toote ära ja siis ütleb, et ei saa ONT kaasa, ta pole kuulnudki, et neid kaasa antakse.
Ehk tuli neljap õhtul maale sõita, et reedel sealsest esindusest ONT saada. thumbs_up.gif


Siis mõni topib kaabli WAN asemel LAN pessa ja kurdab, et digiboks toimib aga üle wifi interneti ei ole.
Siis teine paneb tagurpidi optika patchi pessa ja ütleb, et signaali pole jne.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2024 17:23:17 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Ma ei saa aru miks sa üldse sinna helistad kui sa lähed alles esindusse ONTi tooma?

Veendumaks, et mul selle ONT-iga midagi teha üldse on. Mitmetes kohtades on küll valgus sisse veetud, kuid selle teises otsas on veel vaikus või ei tea ühenduse omanik maad ega mütsi, mis tal on või pole.

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2024 17:38:36 vasta tsitaadiga

Üldjuhul koduleht näitab kas saab või mitte, ega sellel esimesel kõnelele vastajal mingit salajast andmebaasi pole.

Vbl nii palju on vahet, et ei pea iseteeninduses toodet hakkama tellima, et näha kas on vaja lisatöid või tehnilist selgitamist.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2024 17:41:25 vasta tsitaadiga

Ja ka sellega on olnud kogemus, et ühendus on sees ja töötab, kuid weeb näitab endiselt keskmist sõrme.
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2024 18:11:23 vasta tsitaadiga

Neid optika lahendusi on erinevates majades ja võrkudes niipalju, et vastavalt kirjeldusele ON vahel tehnik kohale vajalik, kasvõi keldrisse või jaotuskohta.
Tõsi, klient 99,9% ei maksa selle eest sentigi kui tegemist on nn pistikusse panemisega. See kulu jääb Telia kanda.
Samas kui klient teab, et majas/korteris oli just optikal Telia teenus, siis esindus väljastab ONTi ja 1M optika patchi kui neid peaks vaja olema. Ka muid lisaseadmeid.

Kui aktiviseerimisega mida automaat või inimene kaugelt teeb vastavalt soovitud kuupäevale probleeme on, siis 123 aitab. eeldusel, et signaalituli on roheline vilkuv.
Kui signaalituli on punane, siis tuleb ikkagi kedagi kohale oodata, kes teeb kuskil mingid ühendamised või kontrolli.

Täna ei ole tegemist ainult Telia enda optika võrkudega vaid vahel on KÜ enda sisevõrkusid, riigi toel rajatud Enefit, Corle jms võrkusid ning igas võrgus on toimetamine erinev.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2024 18:16:58 vasta tsitaadiga

Minu algne küsimus oligi rohkem selle mõttega, et aru saada, mida see vajadus endast kujutab, millest tuleneb, sest enda praktika põhjal ei suuda sellele pihta saada.

Lisaks, kui tehnik on reaalselt optikaga seoses kohale tulnud, siis on selle eest alati raha küsitud.

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2024 18:27:47 vasta tsitaadiga

Raha küsitakse sisevõrgu lisategevuste eest. Uuel liitujal, uues võrgus 15min tasuta. Telia soovil vaselt optikale üleminek, tehnik võib ka tunde koridorist tuppa optikat vedada, telia kulul. Aga taas, võib olla erisusi misiganes võrgul või kampaanial. Kui korteris oli just Telia optika teenus ja klient ise hakkama ei saa, siis võib olla ka tasuline.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 06.12.2024 18:56:27 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Kaasa andmiseks eraldi komplekt muidu, kus on puhastusvahendid, meetrine patch ja juhend koos puurimiszablooniga, mis on õnneks täiesti vale thumbs_up.gif

Pikema patchi saamiseks tuleb maksta või tellida tehnik.

Kolm nädalat tagasi antud iseehitaja komplektis patchi polnud. Tuli eraldi võtta (aga jah, meetrise saab tasuta). Ka juhend ei rääkinud midagi patchist (kui meeles teen mingi hetk pildi juhendist, loeb kenasti komponendid ette, patchi seal pole).

Aga laias laastus tundub väljaspoolt, et Telia ülearu nn. iseehitajat ei taha, eks see ole mingi valimi pealt tehtud järeldus, et need ise pusijad tekitavad piisavalt palju vajadust tehnilise toe jaoks. Õnneks siiani annab veel viisakalt rääkides asju ka ise teha (ja ega seal ju mingit tuumateadust pole) aga jällegi, väljast vaadates, tundub, et enamus sisemisi protsesse enam neid ise tegijaid ei toeta ja tekivad imelikud olukorrad... Võimalik, et midagi keeratakse ka rohkem kinni (see eelpool olnud arutelu ümber lülitamise vms ajastamise osas).

indrpo kirjutas:
Telia soovil vaselt optikale üleminek, tehnik võib ka tunde koridorist tuppa optikat vedada, telia kulul.

Vähemalt praeguse kogemuse puhul rõhutati mitu korda, et tehnik on kuni poolteist tundi. Üle selle juba tasuline, sest võrgu rajamisel peaks tegelikult tekkima karp/ots juba õigesse kohta. Lisaks on vaja omanikul tagada elektriühendus optika juures (seda räägiti kah mitu korda üle).

Samamoodi rõhutati, et jah, tehnoloogia vahetusel on tehnik olemasolevatele klientidele tasuta aga... tehnik tuleb vaid tööpäeviti. Mul iseenesest poleks midagi olnud selle vastu kui keegi tuleb ja asjad paika paneb aga tööpäeval leida sobiv aeg (nii endale kui tehnikule) konkreetsel aadressil on hetkel keeruline.

Ja kui aus olla siis selle ONTiga kaasas olnud maakeelse juhendi järgi on patchi ja võrgukaabli ühendamine suhtkoht puust ette tehtud ja punaseks värvitud. Peab vaeva nägema, et valesti ühendada (aga ma ei kahtle, et nii mõnigi inimene valesti asju ühendab ja hiljem jaurama hakkab).
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2024 19:38:21 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Aga laias laastus tundub väljaspoolt, et Telia ülearu nn. iseehitajat ei taha, eks see ole mingi valimi pealt tehtud järeldus, et need ise pusijad tekitavad piisavalt palju vajadust tehnilise toe jaoks. Õnneks siiani annab veel viisakalt rääkides asju ka ise teha (ja ega seal ju mingit tuumateadust pole) aga jällegi, väljast vaadates, tundub, et enamus sisemisi protsesse enam neid ise tegijaid ei toeta ja tekivad imelikud olukorrad... Võimalik, et midagi keeratakse ka rohkem kinni (see eelpool olnud arutelu ümber lülitamise vms ajastamise osas).


Kui kuskil üldse siis ilmselt Telias, isegi kontroll on, et kui just oli teenus, siis soovitatakse kliendil ise seadmed ühendada.
Kui on uus optika siis sõltuvalt võrgust, kliendi küsimise peale, soovitus, võtan ONT esindusest ja ühenda. Patchi on vaja Telia pesadega võrkudes aga ei ole vaja seal kus patch juba toas ripakil näiteks enamikes Enefit võrkudes. Corle teeb aga maakaablitega ja otsastab pesaga, patch vajalik. Seda ei saa süsteemi kirjeldada, kus vaja ja kus mitte, seega kui klient ütleb, et teab, saab, oskab, pole probleemi.
Proovi seda Elisa ja Tele2 liitumisel küsida... siis saan su murest aru. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2024 20:09:21 vasta tsitaadiga

Internetikiirustest ja hindadest rääkides siis just eile üks leedukas kilkas et tal Vilniuses eramajas optika 1Gbit 10€/kuus, samas tuttaval maapiirkonnas tuleb 50€ 100Mbit ühenduse eest välja käia.

Telia püsiühendusel igal pool sama hind, sõltumata asukohast või kasutatavast tehnoloogiast.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2024 20:10:19 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:

Ja kui aus olla siis selle ONTiga kaasas olnud maakeelse juhendi järgi on patchi ja võrgukaabli ühendamine suhtkoht puust ette tehtud ja punaseks värvitud. Peab vaeva nägema, et valesti ühendada (aga ma ei kahtle, et nii mõnigi inimene valesti asju ühendab ja hiljem jaurama hakkab).


Tädi Maali pusserdab miskit, hakkama ei saa. Kutsub Onu Heino appi, see ka miskit pusserdab ja lõpuks kui ei saa nõuga, siis saab jõuga icon_biggrin.gif
Ma tegelikult ise ka aru ei saa miks see tehnik ilmtingimata vajalik on, aga ilmselt nende Maalide ja Heinode pärast ongi.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2024 20:15:58 vasta tsitaadiga

Eks ta ole, kui ma 10€ eest 1G interneti saaks, siis tunduks juba endale, et midagi on valesti. Umbes nagu kunagi kellelgi kadaka turu nurgal kotitäis Gucci riideid 100EEK eest.
Ka internetil ja Internetil on vahe.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2024 00:43:31 vasta tsitaadiga

just neti ja neti vahel on vahe. esimene õige lause sinult.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kevku
HV kasutaja

liitunud: 05.10.2007




sõnum 11.12.2024 09:26:47 vasta tsitaadiga

Telia ise omal kulul kortermajas puurib kõigile optika tuppa ja korjab vase kokku? Optika koridoris olemas 2a aga pole näha olnud et nad seda vaske tahaks ilgelt ära viia. enamus ikka selle otsas.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2024 09:41:40 vasta tsitaadiga

kevku kirjutas:
Telia ise omal kulul kortermajas puurib kõigile optika tuppa ja korjab vase kokku? Optika koridoris olemas 2a aga pole näha olnud et nad seda vaske tahaks ilgelt ära viia. enamus ikka selle otsas.


Jupi kaupa tehakse. Kui nii pikka aega olnud, ehk on ka proovitud juba mõned läbi helistada aga pole kätte saadud või kokkuleppele saadud?
Ükskord see aeg kõikide majadeni jõuab.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2024 11:13:42 vasta tsitaadiga

kevku kirjutas:
korjab vase kokku?


Ei korja, see on ka ühistuga sõlmitud lepingus kirjas.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2024 13:07:39 vasta tsitaadiga

kevku kirjutas:
Telia ise omal kulul kortermajas puurib kõigile optika tuppa ja korjab vase kokku? Optika koridoris olemas 2a aga pole näha olnud et nad seda vaske tahaks ilgelt ära viia. enamus ikka selle otsas.


Aga sa küsi nende käest. Elisa coaxi korjas oma kulul kokku ja pani optika asemele.
Ilmselt pikemas plaanis on nad ise huvitatud vase sulgemisest. Samas kõike korraga ei jõua.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel157
HV Guru

liitunud: 03.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.12.2024 14:08:06 vasta tsitaadiga

Kas TG784 ruuter veel Telia võrgus töötab?
Kaabel netile ka mingit diili on võimalik saada nagu telo puhul?
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2024 14:26:09 vasta tsitaadiga

Diesel157 kirjutas:

Kaabel netile ka mingit diili on võimalik saada nagu telo puhul?
Siis on kui enefiti kaabel tuppa tuleb
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2024 14:28:59 vasta tsitaadiga

Töötab, aga see on iidne aparaat (vana WiFi ja 100-megane LAN) ja sent surmale võlgu juba. Kui sul mingit teleka teenust sinna taha pole vaja panna ja pole ADSL/VDSL, siis võta parem poest mõni odavam ruuter hoopis.
Kaablile saad diili siis, kui sul Telia1 on. Muul juhul pead uus liituja olema...

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2024 15:48:09 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kui sul mingit teleka teenust sinna taha pole vaja panna


See argument pole mõnda juba aega enam teemaks.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel157
HV Guru

liitunud: 03.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.12.2024 16:08:58 vasta tsitaadiga

Hetkel on kasutusel Diili hotspot, aga 200GB jääb väheks. Seega peab ikka mingi kaabliga variandi sisse panema.
Korteri seinast tuleb üks väike juhtmejupp millel omakorda "cat5e inline coupler" otsas. TG784 ruuter tuli kapist välja. Seega eeldan, et Telia värk peaks olema suht plug&play.
Telekat ei tule, ainult nett, ruuterist kaabliga lauakale järgi on plaan.
Mis need Telia enda ruuterid maksavad, et ainult 4/5G omad leidsin? Või nüüd ongi ainult rendikad kõik icon_eek.gif ? Mis poe alternatiiv oleks?
Mis uue liitumise puhul loota on?
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2024 16:17:21 vasta tsitaadiga

Ongi rendikad nüüd. Poe alternatiiv on ükskõik, mis sobib.
Uue liitumise puhul oli siin vahepeal mingi pool aastat soodukaga vms.
Praegu Diilil soodukas: https://www.diil.ee/internet
tsitaat:
Diil 90 GB
Andmemaht Piiramatu
Tavamaht 90 GB

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel157
HV Guru

liitunud: 03.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.12.2024 13:12:38 vasta tsitaadiga

Seda Diili varianti vaatasin ka korra, et saaks kus iganes omale eraldi neti püsti panna. Ainuke, et ma ei tea kuidas 4G-l selle kiiruse ja stabiilsusega lood on, kui näitaks mängida/hostida vms. Laias laastus ju sama asi mis mul telose tuleb, mast sama, kiirused jne. Hetkel D 58.7 Mbps / U 22 Mbps
Eraldi ruuteriga saab maybe parema levi vms. Samas võrreldes näiteks 100-se kaabliga eusa_think.gif
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2024 13:45:27 vasta tsitaadiga

Aru ma ei saa miks aeg-ajalt ikka selline arutelu üles tõmmatakse et kas üle õhu või juhtmega. Kui juhtmega neti võimalus on, siis igal juhul juhtmega.
Okok, erandiks on miski vana vasepaar mis on aeglane ja ebastabiilne või kui tegemist on garaaži, suvekodu vms. kohaga kus harva käid ja siis on seal muudki tegemist kui telekat vaadata, mänge mängida jms.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2024 14:36:28 vasta tsitaadiga

Sest õhunett on kordi soodsam kui juhtmega icon_rolleyes.gif
Ma peale kolimist pole ka endale kaablinetti võtnud kuna ma ei neä pointi maksta sama kiire ühenduse eest mingi 4x rohkem. Eriti kui tööl/väljas/magades teda reaalselt vaja pole ja see 4-5 tundi mis õhtul jääb ajab õhunett ka kenasti asja ära.
Muidugi eks see oleneb ka paljuski piirkonnast, et kui umbes tipptunnid on.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2024 15:14:25 vasta tsitaadiga

Nojah, aga siis pole vaja uluda hiljem, et kui just selle paar tundi leidsid kus oma lemmikseepi tahad vaadata või lõustaraamatus kassipilte vaadata, oli naabritel sama mõte ning teleka pilt hakib ja lõustaraamat uimab.
Vaatasin, letihinnaga saaks ma endale Telia 100/100 kaabliga neti 27€ eest. Diili piiramatu 23€ eest. Aga see piiramatu on miski kampaania, maht läheb mingi aeg 90 GB peale.
Pole just suur vahe eriti arvestades, et juhtmega pole väga ammu ükski operaator mingeid mahupiiranguid rakendanud.
See 4G/5G teoreetiline maksimum kiiruse mõttes on selline tuvi katusel. Öösel kell 4 saad selle maksimumi ilmselt kätte, iseasi kas just sel ajal kiiret internetti on vaja icon_wink.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2024 18:28:25 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Sest õhunett on kordi soodsam kui juhtmega icon_rolleyes.gif
Ma peale kolimist pole ka endale kaablinetti võtnud kuna ma ei neä pointi maksta sama kiire ühenduse eest mingi 4x rohkem.

Kus perifeeria sa paiknes, et selline vahe tuleb?
napoleon kirjutas:
... letihinnaga saaks ma endale Telia 100/100 kaabliga neti 27€ eest. Diili piiramatu 23€ eest. Aga see piiramatu on miski kampaania, maht läheb mingi aeg 90 GB peale.

Ja need on letihinnad, ma ei tea, kuidas mobiilipakettidele, aga nt internetile saab teliast alla kaubelda - Telia1 kliendina maksan hetkel 200/200 eest hetkel 13.72€ (tõsi, siia lisandub teliatv ja mobiilipaketi ja-netimahu hind)

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 15.12.2024 18:51:51 vasta tsitaadiga

Kas 5g paketti jagatakse välja kui aadressi järgi ei ulata minuni. 2 km mastile lähemal pakutakse juba aadressi järgi.
_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2024 19:25:50 vasta tsitaadiga

Toon ühe noore mänguri näite.
Oli 20/5 VDSL, ping 10-12 rohkem kiirust välja ei vea, hind 16,sentidega, ruuter 4€
Küsis kiiremat, kortermaja, väliruuterit ei pane.
Toaruuter 5G ZTE, 10€ kuus, pakett kuni 200/50 ping 30 kanti, 27€ kuus, (Telia1)
Kiirus ilus tore 100-200 vahel. Mängudes ping jäi jänni.
Ütles "emale" pingi on vaja ja nii jäigi 20M peale.
Hinnas polnud küsimus.
Maja ootab lihtsalt võrguarendust, suht suurem asula.

Ehk kui keegi kaalub diili 4Gga paremat saavutada, siis proovige, kui sobib üks või teine, pole küsimust. PS, mobiilsetel nettidel on mõistliku kasutuse piiri sõltumata piiramatust paketist. Mõistlik võib näiteks tähendada, et mobiiltelefoniga sa ei kasuta 2TB liiklust ühe kuu jooksul. Sõltub paketist.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2024 22:13:51 vasta tsitaadiga

Ping on mängust sõltuv. On mänge mis 30 peal on juba täiesti katki ja on mänge mis alles 150 peal lähevad katki.
Samas jah kaabli puhul on ping oluline põhjus miks seda edasi kasutada isegi kui peak kiirused jäävad mobiilsele internetile kümnekordselt alla.
5G peaks vist madalama pingiga olema aga mida rohkem inimesi seda kasutama hakkab, seda aeglasemaks see muutub.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2024 11:23:05 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Ping on mängust sõltuv. On mänge mis 30 peal on juba täiesti katki ja on mänge mis alles 150 peal lähevad katki.
Samas jah kaabli puhul on ping oluline põhjus miks seda edasi kasutada isegi kui peak kiirused jäävad mobiilsele internetile kümnekordselt alla.
5G peaks vist madalama pingiga olema aga mida rohkem inimesi seda kasutama hakkab, seda aeglasemaks see muutub.

Kui toru pole umbes siis 5G NSA (Telia) on ping www.ee serveriga 12 .. 22 ms. Jummala ok. Vahel viskab korraks 80 ja 100 ms piike.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2024 12:18:26 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Toon ühe noore mänguri näite.
Oli 20/5 VDSL, ping 10-12 rohkem kiirust välja ei vea, hind 16,sentidega, ruuter 4€
Ütles "emale" pingi on vaja ja nii jäigi 20M peale.
Hinnas polnud küsimus.
Maja ootab lihtsalt võrguarendust, suht suurem asula.
.


kas aastal 2024 natuke imelik ei ole, et üks firma pakub sulle 20/4 kiirust? kas isegi natuke ei tekita küsimusi? maja ootab võrguarendust ja miks see maja siis ootab? mis seal takistuseks on?

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2024 12:36:16 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:


kas aastal 2024 natuke imelik ei ole, et üks firma pakub sulle 20/4 kiirust?

Öeldi ju, et 5gkorral sai kiirema, umbes 100-200 ühenduse, nii et jokk ja pealegi icon_razz1.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2024 12:48:10 vasta tsitaadiga

5g korral on upp /50, no ei ole eriline motivaator, seda jällegi aastal 2024, mis selle eesti netituruga lahti on?
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2024 13:47:25 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
5g korral on upp /50, no ei ole eriline motivaator, seda jällegi aastal 2024, mis selle eesti netituruga lahti on?
sulle paku kasvõi 10/10gbps, sa pole ikka rahul
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2024 14:47:25 vasta tsitaadiga

Talle sobib ainult 10/10/10. 10Gbit-i 10-ks kuuks kokku 10€ eest. icon_lol.gif
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alar26t
HV kasutaja

liitunud: 21.04.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2024 14:02:25 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:

kas aastal 2024 natuke imelik ei ole, et üks firma pakub sulle 20/4 kiirust? kas isegi natuke ei tekita küsimusi? maja ootab võrguarendust ja miks see maja siis ootab? mis seal takistuseks on?


Tsiteerin onu kogemust Tartus Annelinnas 2 aastat tagasi.

tsitaat:
Mis me ikka renoveerime maja ja maksame optika vedamise eest. Venemaa tuleb ja pommitab nii või naa kõik ära.

Selline mõtteviis oli enamus vanuritel. Kuna ühistus on nad ülekaalus. Jäid asjad tegemata. Keegi sunniviisiliselt sul midagi vedama ei hakka
Lihtsalt üks näide.
Pole motivatsiooni, pole tulemust.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ykshuntka
HV kasutaja
ykshuntka

liitunud: 15.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2024 15:18:38 vasta tsitaadiga

Hellou
Sain meili, et Telia muudab uuest aastast teenuste nimesid ja hindasid jne.
Mingit konkreetset summat ei olnud meilis, iseteeninduses ka ei leidnud mis need hinnad olema hakkavad.
Keegi on juba läbi närinud selle hinnatõusu teema?
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2024 15:38:30 vasta tsitaadiga

Ära pabista nii palju. Arve tuleb siis vaatad, mis maksab...

ykshuntka kirjutas:
Hellou
Sain meili, et Telia muudab uuest aastast teenuste nimesid ja hindasid jne.
Mingit konkreetset summat ei olnud meilis, iseteeninduses ka ei leidnud mis need hinnad olema hakkavad.
Keegi on juba läbi närinud selle hinnatõusu teema?
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ykshuntka
HV kasutaja
ykshuntka

liitunud: 15.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2024 15:49:09 vasta tsitaadiga

Nahk selliseid pikki meile saata. icon_lol.gif
Lihtsalt #tõuseb 2025a ja jokk
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2024 16:09:06 vasta tsitaadiga

ykshuntka kirjutas:
...iseteeninduses ka ei leidnud mis need hinnad olema hakkavad.

Seal polnud vä?
https://www.telia.ee/hinnakiri/
Ise küll ei viitsi vaadata (sest mis tähtsust sellel on kui veidikene varem hinna teada saab), äkki tõesti ei ole.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 20.12.2024 16:23:03 vasta tsitaadiga

TeliaTV peatamisele tuli kuumaks ja Family pakett tehti mittetellitavaks. Ülejäänud asjade hinnatõusu veel arvutatakse.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ailai
HV vaatleja

liitunud: 07.01.2022




sõnum 20.12.2024 16:38:19 vasta tsitaadiga

ykshuntka kirjutas:
Hellou
Sain meili, et Telia muudab uuest aastast teenuste nimesid ja hindasid jne.
Mingit konkreetset summat ei olnud meilis, iseteeninduses ka ei leidnud mis need hinnad olema hakkavad.
Keegi on juba läbi närinud selle hinnatõusu teema?


Mina sain sellise kirja täitsa A4 paberi peal plekist postkasti. Pole juba aastaid (kümneid) paberil Telialt midagi saanud. Mõtlesin et jõulukaart. Aga lõppkokkuvõttes ei saanud ka midagi aru, kas midagi muutub või ei muutu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2024 17:20:46 vasta tsitaadiga

Tee pilt, tahaks näha kus see hinnatõusu teavitus on?
Minuteada on tingimuste muudatus ja see osa on seal kirjas.
Netflix tuleb, mida on ka meedias kajastatud aga see sõltub juba mis paketiga tuleb, vabalt valitav, mitte kohustuslik. Seda näeb siis kui tuleb.
Põhipaketid jäävad samaks, hindu juba sel aastal piisavalt modifitseeritud.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2024 17:33:23 vasta tsitaadiga

Üleöö (aga vbl ka täna päeval) on midagi muutunud seoses Telia netiga mu võrgus. Avastasin, et telefoni ja arvuti IP-d on läinud ruuteris vahetusse, manuaalselt pandud nimi ja MAC on jäänud samaks. Ning selle tulemusena lähevad nüüd kõik pordisuunamised ja asjad telefoni, kuna need on IP-le tehtud. Ning need on ainukesed seadmed võrgus, kus vahetus on toimunud, kõik muud seadmed on samad. Kuidas saab seda tagasi nii, et ruuterist jagatav IP oleks jälle arvuti oma, nagu varem, et ei peaks uuesti hakkama portide suunamisi tegema? Kui määran arvutis võrgukaardile fix-IP sellise, nagu ta oli varem, siis kaob üldse nett ära sealt. Telefon ise samal ajal pole ühendatud.
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2024 17:42:21 vasta tsitaadiga

ykshuntka kirjutas:
Hellou
Sain meili, et Telia muudab uuest aastast teenuste nimesid ja hindasid jne.
Mingit konkreetset summat ei olnud meilis, iseteeninduses ka ei leidnud mis need hinnad olema hakkavad.
Keegi on juba läbi närinud selle hinnatõusu teema?

Eks tuleb tõsta muidu ei saa Masterchefi teha (mis iseenesest pole halb saade icon_biggrin.gif )

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2024 17:49:32 vasta tsitaadiga

Dijital kirjutas:
Üleöö (aga vbl ka täna päeval) on midagi muutunud seoses Telia netiga mu võrgus. Avastasin, et telefoni ja arvuti IP-d on läinud ruuteris vahetusse, manuaalselt pandud nimi ja MAC on jäänud samaks. Ning selle tulemusena lähevad nüüd kõik pordisuunamised ja asjad telefoni, kuna need on IP-le tehtud. Ning need on ainukesed seadmed võrgus, kus vahetus on toimunud, kõik muud seadmed on samad. Kuidas saab seda tagasi nii, et ruuterist jagatav IP oleks jälle arvuti oma, nagu varem, et ei peaks uuesti hakkama portide suunamisi tegema? Kui määran arvutis võrgukaardile fix-IP sellise, nagu ta oli varem, siis kaob üldse nett ära sealt. Telefon ise samal ajal pole ühendatud.

Ruuteri restart, samal ajal arvutile staatiline ära sööta. Telefon saab ise uue IP. Kuigi paras kompott korraldatud. icon_biggrin.gif
Static Lease ei soovita ruuteris teha kuna see peale uuendusi ei säili.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 440, 441, 442 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.