|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002

|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002

|
23.11.2024 16:16:11
|
|
|
Kui see katkendliku joonega ristkülik on näiteks mingi korralikum GPU, siis peaks tulevikus saama päris viisakaid APUsid..
Kuigi see tähendaks ühe socketi energiakulu vähemalt kahekordistamist -praeguselt 100-150w (mõtlen siin amd-d, LGA 1700 jätan kõrvale ) lisanduks sama palju või enamgi GPU näol, mis viiks selle serverimaailma, kus 300-400w per socket pole võõras nähtus
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
23.11.2024 16:58:27
|
|
|
apu olulisim probleem lisaks sellele, et hind ja voolutarve, on mälu. kui korralikuma jõudlusega apu teha, siis eeldab see kas mingit 4-6-8 kanaliga mälukontrollerit või mingit embedded mälulahendust.
sisuliselt, sp5 või str5 peale annaks teha
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002

|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
24.11.2024 15:33:03
|
|
|
| londiste kirjutas: |
apu olulisim probleem lisaks sellele, et hind ja voolutarve, on mälu. kui korralikuma jõudlusega apu teha, siis eeldab see kas mingit 4-6-8 kanaliga mälukontrollerit või mingit embedded mälulahendust.
sisuliselt, sp5 või str5 peale annaks teha  |
HBMiga näiteks saaks $€ll€ probleemi lahendada. Mälu koliks emaplaadi pesadest otse kivi peale.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
24.11.2024 16:48:10
|
|
|
| Optimist kirjutas: |
| londiste kirjutas: |
apu olulisim probleem lisaks sellele, et hind ja voolutarve, on mälu. kui korralikuma jõudlusega apu teha, siis eeldab see kas mingit 4-6-8 kanaliga mälukontrollerit või mingit embedded mälulahendust.
sisuliselt, sp5 või str5 peale annaks teha  |
HBMiga näiteks saaks $€ll€ probleemi lahendada. Mälu koliks emaplaadi pesadest otse kivi peale. |
Ei pea HBM olema, Apple M seeria SOC’id kasutavad tavalist LPDDR’i.
Aga mälukanaleid ongi 4/6/8 (kui mu mälu mind ei peta).
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
24.11.2024 21:08:49
|
|
|
| Etz kirjutas: |
Ei pea HBM olema, Apple M seeria SOC’id kasutavad tavalist LPDDR’i.
Aga mälukanaleid ongi 4/6/8 (kui mu mälu mind ei peta). |
Tavalised DDRi kivid on Playstationis, enamus GPUdes jne. See pole midagi erilist. Minu mõte oli selles, et HBMiga saab tummise mäluribalaiuse, millest ei tule puudu, isegi kui CPU/GPU jms kivid seal seda jagada tahaks.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
24.11.2024 21:13:09
|
|
|
| Optimist kirjutas: |
| Etz kirjutas: |
Ei pea HBM olema, Apple M seeria SOC’id kasutavad tavalist LPDDR’i.
Aga mälukanaleid ongi 4/6/8 (kui mu mälu mind ei peta). |
Tavalised DDRi kivid on Playstationis, enamus GPUdes jne. See pole midagi erilist. Minu mõte oli selles, et HBMiga saab tummise mäluribalaiuse, millest ei tule puudu, isegi kui CPU/GPU jms kivid seal seda jagada tahaks. |
HBM vajab kah, parajalt laia mälusiini, et sest mingit kasu oleks.
DDR'i puhul, saab mälukanalitega vist odavamlt hakkama, või kurat seda teab.
Ega seal ongi 2 varianti, kas mälukanaleid lisada et rohkem riba saada või mälusiini enda laiust.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
24.11.2024 21:17:38
|
|
|
| AFAIK compute kasvab kiiremini kui tavaline RAM jõuab mälukanalitega järgi tulla. Serverimaailmas on viimane EPYC juba 12 mälukanaliga, et ühte CPU'd ära toita. GPU'del on sama mure. Jah DDR on kindlasti odavam aga otse kivi peale istutatud HBM omab pikas perspektiivis väga palju eeliseid tavaliste DDRi pulkade ees.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
24.11.2024 21:19:52
|
|
|
Optimist, minu küsimus on pigem, et miks HBM'i siis ei kasutata, näiteks Apple'l on apppi ju nagu putru nii R&D kui marketingi jaoks ja Apple klient on samuti, keskmiselt maksejõulisem.
Serverimaailmas on ilsmelt laiendatavus see kirsutnael.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
24.11.2024 21:51:59
|
|
|
hbm on kallis. kivi ise on kallis, vajab sisuliselt alla interposerit, mis on kallis (muidugi näiteks arrow lake vaatepunktist pole see enam probleem). ja puhtalt läbilaske vaatepunktist on gddr palju lihtsam-odavam lahendus.
consumeri vaatest - fikseeritud mälu prose juures tundub päris saatanast
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002

|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
25.11.2024 00:56:34
|
|
|
| 1dumbpcuser kirjutas: |
| Optimist kirjutas: |
| Serverimaailmas on viimane EPYC juba 12 mälukanaliga, et ühte CPU'd ära toita. |
8 vs. 12 Channel DDR5-6000 Memory Performance With AMD 5th Gen EPYC
Phoronix
 |
See on päris hea artikkel. Vahe oleks muidugi veel suurem olnud, kui 96-tuumase 9655 asemel oleks kasutuses olnud 128-tuumane 9755 või 192-tuumane (küll väiksemad Ze5n tuumad) 9965.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
25.11.2024 14:46:14
|
|
|
| londiste kirjutas: |
hbm on kallis. kivi ise on kallis, vajab sisuliselt alla interposerit, mis on kallis (muidugi näiteks arrow lake vaatepunktist pole see enam probleem). ja puhtalt läbilaske vaatepunktist on gddr palju lihtsam-odavam lahendus.
consumeri vaatest - fikseeritud mälu prose juures tundub päris saatanast  |
See HBM on kallis müüt võiks lõpuks surema hakata. AMD suutis juba kuus aastat tagasi väljastada 700 maksva kaardi millel oli interposer ja 16GB HBM2.
Me ei räägi siin sellest, et 500GB HBM3e (hetke uusim) istutada prose peale.
Interposer on kõige odavam seejuures. Panna mingi 8GB HBM2 prosele ei ole mingi ületamatu kulu. Interposer on vajalik niikuinii.
HBM peamine probleem on see, et see vajab eraldi tuge mälukontrolleris ja see, et HBM on orienteeritud läbilaskele, mitte latentsusele ja seega süsteemimäluks (DDR5 asemel) on see kehva valik.
Pigem lokaalseks graafikamäluks APU'le vms või ütleme nt L4 mäluks prosele.
Voolutarve osas on HBM'l alati olnud eelis GDDR ees tänu suurele läbilaskele.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
25.11.2024 14:54:36
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Interposer on kõige odavam seejuures. Panna mingi 8GB HBM2 prosele ei ole mingi ületamatu kulu. Interposer on vajalik niikuinii. |
miks interposer niikuinii vajalik on? consumer prosedest rääkides on see kasutuses ju ainult inteli lakefield, meteor lake ja arrow lake juures.
| Tomorrow kirjutas: |
| HBM peamine probleem on see, et see vajab eraldi tuge mälukontrolleris ja see, et HBM on orienteeritud läbilaskele, mitte latentsusele ja seega süsteemimäluks (DDR5 asemel) on see kehva valik. |
hbm latency on sisuliselt sama, mis ddr. tänu laiemale mälusiinile võib see koormuse all pigem paremaks osutuda.
| Tomorrow kirjutas: |
| Voolutarve osas on HBM'l alati olnud eelis GDDR ees tänu suurele läbilaskele. |
asi ei ole läbilaskes. asi on selles, et hbm on lähemal ja ühendus on üle räni. natukene ka selles, et hbm ise on aeglasem kui gddr.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006

|
25.11.2024 16:02:28
|
|
|
Testisin täna CPU curve optimizerit ja avastasin enda jaoks uue asja. Nimelt, kui iga 5 punkti kohta negatiivset offsetti andis ca 30mhz allcore takti juurde, jättes vcore samal ajal samaks ja CPU PP ka 250W lae juurde, siis kui testimisega lõpuks -30 juurde jõudsin, ei tulnud takti enam juurde, CPU PP kukkus ca 235W peale ja temperatuurid kukkusid samuti. Samas CB 10minuti skoor jäi samaks, sest ka keskmine CPU takt jäi samaks. See siis tähendab, et kuskilt maalt tuleb ka all core takti lagi piirama. Selleks hetkeks oli all core keskmine takt mu 9950X isendil ca 5355mhz. Kas siit edasi saabki ainult bus speed peale keerates? Mulle oli paras üllatus, et allcore takt ka piiratud on. Arvasin, et lagi on samamoodi 5900 (5700 + 200).
_________________ Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga! |
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
25.11.2024 17:05:43
|
|
|
7500F lagi tuli ka mul umbes 5350mhz juures ette. Ma muidugi proovisingi all-core OC'd. Curve optimizeriga sai ainult +200mhz buusti lisada antud juhul elik 5250 oli max. mis näha sai.
Ma arvan, et selleks, et rohkem saada pead ikkagi käsitsi ratiot muutma mitte selle curve optimizeriga jändama.
_________________ Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
25.11.2024 21:24:20
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| HBM on orienteeritud läbilaskele, mitte latentsusele ja seega süsteemimäluks (DDR5 asemel) on see kehva valik. |
HBM on prose tuumale füüsiliselt ja loogiliselt palju lähemal, latency on vähemalt HBM3/HBM3E puhul kõva eelis.
HBM3 has a latency of around 1-2 clock cycles, while DDR5 has a latency of around 4-6 clock cycles.
HBM3 provides a bandwidth of up to 3.2 TB/s, while DDR5 provides a bandwidth of up to 6400 MT/s.
HBM3 is designed to provide low latency and high bandwidth, making it ideal for applications that require fast access to large amounts of data.
https://massedcompute.com/faq-answers/?question=How+does+the+latency+of+HBM3+compare+to+DDR5+in+real-time+data+processing+applications%3F
Praegu on HBM põhiliselt teema HPC ja ML/AI maastikul. Ma olen suht kindel, et kui masstoodangusse läheb ja hinnad kukuvad, siis näeme seda näiteks mõnel AMDi APU või uue X3D tüüpi prose seljas.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
25.11.2024 21:45:59
|
|
|
| Optimist kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| HBM on orienteeritud läbilaskele, mitte latentsusele ja seega süsteemimäluks (DDR5 asemel) on see kehva valik. |
HBM on prose tuumale füüsiliselt ja loogiliselt palju lähemal, latency on vähemalt HBM3/HBM3E puhul kõva eelis.
HBM3 has a latency of around 1-2 clock cycles, while DDR5 has a latency of around 4-6 clock cycles.
HBM3 provides a bandwidth of up to 3.2 TB/s, while DDR5 provides a bandwidth of up to 6400 MT/s.
HBM3 is designed to provide low latency and high bandwidth, making it ideal for applications that require fast access to large amounts of data.
https://massedcompute.com/faq-answers/?question=How+does+the+latency+of+HBM3+compare+to+DDR5+in+real-time+data+processing+applications%3F
Praegu on HBM põhiliselt teema HPC ja ML/AI maastikul. Ma olen suht kindel, et kui masstoodangusse läheb ja hinnad kukuvad, siis näeme seda näiteks mõnel AMDi APU või uue X3D tüüpi prose seljas. |
Klokk tsüklid ei ütle eriti midagi. TB/s ja MT/s ei ole otseselt võrreldavad.
Lingil oli kirjas, et HBM3 on 10-20ns. Huvitav kust see number võetud on ja kas see üldse on süsteemi latentsus või ainult mälu enda latentsus? Sest kui see on mälu enda latentsus, siis see võib olla 2x kõrgem kui umbes 10ns mis DDR5 mäludel on.
DDR4 ja DDR5 on mõlemad parimal juhul umbes 50ns süsteemi ja umbes 10ns mälu enda latentsusega.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
25.11.2024 22:00:45
|
|
|
DDR5 ei ole ise naljalt alla 60 küll saanud, pigem ennemini kipub 70 kandis olema.
DDR4 B-die puhul on aga mingi alla 40 teha on üsna okei.
_________________ Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
25.11.2024 23:27:25
|
|
|
Optimist, see tundub mingi ai hallutsinatsioon jutt olema
mäletan varasemast, et hbm süsstemi mõttes on reeglina pigem kehvema viitega aga see on ka suuresti mälukontrollerite ja -halduse küsimus.
mälutehnoloogia enda mõttes peaks hbm olema umbestäpselt sama, mis ddr.
| Optimist kirjutas: |
| Praegu on HBM põhiliselt teema HPC ja ML/AI maastikul. Ma olen suht kindel, et kui masstoodangusse läheb ja hinnad kukuvad, siis näeme seda näiteks mõnel AMDi APU või uue X3D tüüpi prose seljas. |
hbm ju on masstoodangus?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
26.11.2024 10:26:00
|
|
|
| londiste kirjutas: |
Optimist, see tundub mingi ai hallutsinatsioon jutt olema
mäletan varasemast, et hbm süsstemi mõttes on reeglina pigem kehvema viitega aga see on ka suuresti mälukontrollerite ja -halduse küsimus.
mälutehnoloogia enda mõttes peaks hbm olema umbestäpselt sama, mis ddr. |
ML/AI workloadides on latency sama tähtis nagu gamingus. Kui kusagil on HBM3/HBM3E latency suurem kui DDR5'l, siis otsiks põhjust pooletoobisest kontrollerist või ebaküpsest OSist.
| londiste kirjutas: |
| hbm ju on masstoodangus? |
On aga mitte sellisel skaalal nagu DDR5. Erinevatel andmetel kasvab HMBi turg rahaliselt praegu 25-27% aastas, seega võib HMBi lähiaastatel kohata päris huvitavates lahendustes.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002

|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
skyTronic
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.09.2004
|
04.12.2024 21:55:18
|
|
|
| Mis emaplaati ja mälusid 9800X3D prosega kasutate? X870 Tomhawk on paras õnnetus olnud. Kaks erinevat 64GB 6000 MT kiti ei tööta korralikult, aeglane reboot ja tundub, et vahest tahab int. graafikasse video lasta peale clear CMOSi.
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006

|
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Snaxez
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
05.12.2024 10:25:08
|
|
|
F5-8000J3848H16GX2-TZ5NR on kindel hynix A die ja ilmselt binned kivid. A die-ga saab paremad timingud, kui M die puhul, mis on 24gb pulkade peal. Saadavusega on nendel probleeme. Toodetakse ilmselt vähe ja kaovad kiirelt, kui midagi ilmub. (hind ~230€ ringis)
9000 seeria latency on hetkel tuksis. täpselt sama setupiga on latency 7000 seeria peal palju madalam. Vähemalt 10ns on vahe. Peab ootama paremat bios-it.
best bang for buck oleks mingi 6000cl28 või 6400cl28
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
05.12.2024 10:33:36
|
|
|
Muljetage siis ka kuidas uue prosega toimib, kuidas on vahe eelmise prosega kui too ka oli piisavalt adekvaatne 5800X3D/7800X3D jne. Julgemalt julgemalt seltsimehed
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
05.12.2024 10:45:26
|
|
|
| Snaxez kirjutas: |
F5-8000J3848H16GX2-TZ5NR on kindel hynix A die ja ilmselt binned kivid. A die-ga saab paremad timingud, kui M die puhul, mis on 24gb pulkade peal. Saadavusega on nendel probleeme. Toodetakse ilmselt vähe ja kaovad kiirelt, kui midagi ilmub. (hind ~230€ ringis)
9000 seeria latency on hetkel tuksis. täpselt sama setupiga on latency 7000 seeria peal palju madalam. Vähemalt 10ns on vahe. Peab ootama paremat bios-it.
best bang for buck oleks mingi 6000cl28 või 6400cl28 |
Need teevad ju enda tulemuse ilmselt neljanda käiguga? Sealt ka latentsus.
https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/malud-ram/gskill-ripjaws-s5-32-kit-16gbx2-gb-ddr5-6000-mhz-pcse-1183913
Mingid sellise otsa omad kuid valgusega, samuti mingi 130 euro lugu tegid mul CL28 6200. Latentsusega muidugi oli janti küll, kusagil 60 kandis oli. Kuid ega ma ei läinud ei timingute ega ka secondarydega eriti kuhugi ka, sealt oleks saanud alla kindlasti.
Minu mäletamist mööda olid ka a-died.
_________________ Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002

|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raixxx
HV kasutaja

liitunud: 21.05.2011
|
07.12.2024 01:05:47
|
|
|
| Amazonis vaikselt tilgub, teisipäev oli Saksas 540ga 1, buy now vajutades oli juba keegi juss ette jõudnud, täna Itaalia amazonis sama hind ja sama lugu.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Snaxez
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
07.12.2024 13:01:30
|
|
|
| raixxx kirjutas: |
| Amazonis vaikselt tilgub, teisipäev oli Saksas 540ga 1, buy now vajutades oli juba keegi juss ette jõudnud, täna Itaalia amazonis sama hind ja sama lugu. |
Juba nädalaid on seal tulnud neid ühe kaupa, kes on oma tellimused ära tühistanud, aga botid korjavad need kohe üles. Suuremat restocki pole näinud.
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
07.12.2024 13:10:30
|
|
|
Mida see ikaldus AMD kohta suures pildis räägib - AMD suht feil firma vist, süsteemselt manipuleeriv ootuste üleskütmisega, reaalsuses reklaamituid tooteid pakkuda ei suuda, isegi kuu aega pärast müügile paiskamist defitsiit ja defitsiidi mõju hinnad..
Kas sellise firma toodangu ostuga nende käitumismalli tasuks üldse toetada..
..nüüd fännklubi tuleb argumentiga, kuidas "see on tavaline" ja "teised teevad ka" ehk sisult õigustades ja küttes AMD tarbija vaatest negatiivseid trende.
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-kasutaja-
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.12.2007
|
07.12.2024 13:51:25
|
|
|
| c4v6 kirjutas: |
| Aga alati on ju võimalus intel osta. Neil on asjad hästi. |
Hästi öeldud
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marxveix
HV Guru

liitunud: 01.05.2004
|
07.12.2024 14:32:59
|
|
|
| Eile nägin 9800x3d hinnaga 525.- aga kauaks seda laos ei olnud.
|
|
| Kommentaarid: 310 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
270 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
07.12.2024 16:56:45
|
|
|
| Prillpapa kirjutas: |
Mida see ikaldus AMD kohta suures pildis räägib - AMD suht feil firma vist, süsteemselt manipuleeriv ootuste üleskütmisega, reaalsuses reklaamituid tooteid pakkuda ei suuda, isegi kuu aega pärast müügile paiskamist defitsiit ja defitsiidi mõju hinnad..
Kas sellise firma toodangu ostuga nende käitumismalli tasuks üldse toetada..
..nüüd fännklubi tuleb argumentiga, kuidas "see on tavaline" ja "teised teevad ka" ehk sisult õigustades ja küttes AMD tarbija vaatest negatiivseid trende. |
Nagu ma teises teemas ütlesin, et selline asi on iga populaarse arvutikomponendi launchiga. Peamiselt videokaardid ja prosed, kuigi olen seda ka monitoridega näinud.
AMD saab teha ainult üht - suurendada tellimust tootmismahule. Paraku see ei käi nii, et CEO helistab TSMC'le ja kohe joostakse paari uut liini üles panema. Sellised asjad võtavad veidi aega.
Ja mis sinu lahendus siis oleks?
Lükata iga toote launch tunduvalt edasi, et toota igaks juhuks lattu miljoneid ühikuid pakendatud toodet, et äkki tuleb suur nõudlus?
"Teised teevad kaa" ongi see paratamatus. Kui 5090 järgmise aasta alguses millalgi launchib on see samuti ilmselt nädalaid, kui mitte kuid kehva saadavuse ja kõrgete hindadega.
Ma tahan näha kas samad inimesed siis räägivad sellest kuidas Nvidia "on suht fail firma" ja "reaalsuses reklaamituid tooteid pakkuda ei suuda"
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
07.12.2024 17:01:24
|
|
|
Üsna tõenäoline on, et AMD ise ei oodanud ka sellist nõudlustki, sest siit on ju korduvalt läbi käinud, et ah... kuni 10% jõudluse kasvu kõigest jne.
Teine mõjuv aspekt on see, et 7800x3d hind läks ju järski üles ja kui hinnavahe on nii väike, siis ilmselt enne võtad 9800x3d.
_________________ Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
07.12.2024 17:39:07
|
|
|
Feilist on asi kaugel, 9800x3d on HUB 45 mängu võrdluse puhul parim mänguri prose, seda Inteli 7200MHz DDR5 vastu.
Kui mõnu UE5 mäng tuleb ja "röövib" 70%+ prose kasutust, siis peaks platvormi vahetusele mõtlema, hetkel veel 50%+ CPU kasutus S2 on täitsa normis...
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
07.12.2024 18:41:09
|
|
|
Ma ei ütle, et mulle meeldib see, et seda prose pole kuu aega hiljem hea saadavusega laos, aga ma mõistan miks see nii on ja ma eeldasin midagi sellist.
AMD just ütles, et saadavus paraneb järgmise kvartali jooksul järk-järgult (link postitati ülevalpool).
See on ka loogiline, sest Jaanuari lõpus tuleb 9900X3D ja 9950X3D. Ma olen üsna kindel, et millalgi järgmine aasta tuleb ka 9600X3D kui neil koguneb piisavalt defektseid kive mis ei kvalifitseeru 9900X3D jaoks. Iseasi kas see saab olema limited launch või wordwide.
Turuosa silmas pidades oleks 9600X3D väga hea. Seni pole mängud ka rangelt üle 6 tuuma nõudma hakanud.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002

|
07.12.2024 19:56:48
|
|
|
Eks küsimus ole jaotuse allokatsioonis, eelistati USA turgu, et sealne rahvas saaks selle cpu enne tariifide jõustumist ära osta...
Sest ameeriklane arvab tõsimeeli, et "hiina maksab tariifid kinni", mitte lõpptarbija
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002

|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
10.12.2024 09:27:09
|
|
|
| tsitaat: |
| An advertisement banner has been incorporated, providing information on the AMD products. |
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Snaxez
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006

|
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Snaxez
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|