Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 305, 306, 307 ... 318, 319, 320  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2024 21:13:30 vasta tsitaadiga


Link

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2024 14:33:59 vasta tsitaadiga

AMD patent annab aimu chip stackingu plaanidest
https://www.techpowerup.com/329139/amds-future-ryzen-socs-may-feature-new-chip-stacking-technology
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2024 16:16:11 vasta tsitaadiga

Kui see katkendliku joonega ristkülik on näiteks mingi korralikum GPU, siis peaks tulevikus saama päris viisakaid APUsid..
Kuigi see tähendaks ühe socketi energiakulu vähemalt kahekordistamist -praeguselt 100-150w (mõtlen siin amd-d, LGA 1700 jätan kõrvale icon_lol.gif ) lisanduks sama palju või enamgi GPU näol, mis viiks selle serverimaailma, kus 300-400w per socket pole võõras nähtus

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.11.2024 16:58:27 vasta tsitaadiga

apu olulisim probleem lisaks sellele, et hind ja voolutarve, on mälu. kui korralikuma jõudlusega apu teha, siis eeldab see kas mingit 4-6-8 kanaliga mälukontrollerit või mingit embedded mälulahendust.
sisuliselt, sp5 või str5 peale annaks teha icon_biggrin.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2024 12:54:28 vasta tsitaadiga

AMD Ryzen 9 9950X3D & Ryzen 9 9900X3D 3D V-Cache CPUs Launching In Late January 2025
https://wccftech.com/amd-ryzen-9-9950x3d-ryzen-9-9900x3d-3d-v-cache-cpus-launching-late-january-2025/

_______________________________
Edit:
Threadripper 9000 CPUs spotted with 16 to 96 Zen 5 cores — Shimada Peak expected to max out at 350W
https://www.tomshardware.com/pc-components/cpus/threadripper-9000-cpus-spotted-with-16-to-96-zen-5-cores-shimada-peak-expected-to-max-out-at-350w

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2024 15:33:03 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
apu olulisim probleem lisaks sellele, et hind ja voolutarve, on mälu. kui korralikuma jõudlusega apu teha, siis eeldab see kas mingit 4-6-8 kanaliga mälukontrollerit või mingit embedded mälulahendust.
sisuliselt, sp5 või str5 peale annaks teha icon_biggrin.gif

HBMiga näiteks saaks $€ll€ probleemi lahendada. Mälu koliks emaplaadi pesadest otse kivi peale.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2024 16:48:10 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
londiste kirjutas:
apu olulisim probleem lisaks sellele, et hind ja voolutarve, on mälu. kui korralikuma jõudlusega apu teha, siis eeldab see kas mingit 4-6-8 kanaliga mälukontrollerit või mingit embedded mälulahendust.
sisuliselt, sp5 või str5 peale annaks teha icon_biggrin.gif

HBMiga näiteks saaks $€ll€ probleemi lahendada. Mälu koliks emaplaadi pesadest otse kivi peale.


Ei pea HBM olema, Apple M seeria SOC’id kasutavad tavalist LPDDR’i.
Aga mälukanaleid ongi 4/6/8 (kui mu mälu mind ei peta).

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2024 21:08:49 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:

Ei pea HBM olema, Apple M seeria SOC’id kasutavad tavalist LPDDR’i.
Aga mälukanaleid ongi 4/6/8 (kui mu mälu mind ei peta).

Tavalised DDRi kivid on Playstationis, enamus GPUdes jne. See pole midagi erilist. Minu mõte oli selles, et HBMiga saab tummise mäluribalaiuse, millest ei tule puudu, isegi kui CPU/GPU jms kivid seal seda jagada tahaks.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2024 21:13:09 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
Etz kirjutas:

Ei pea HBM olema, Apple M seeria SOC’id kasutavad tavalist LPDDR’i.
Aga mälukanaleid ongi 4/6/8 (kui mu mälu mind ei peta).

Tavalised DDRi kivid on Playstationis, enamus GPUdes jne. See pole midagi erilist. Minu mõte oli selles, et HBMiga saab tummise mäluribalaiuse, millest ei tule puudu, isegi kui CPU/GPU jms kivid seal seda jagada tahaks.


HBM vajab kah, parajalt laia mälusiini, et sest mingit kasu oleks.
DDR'i puhul, saab mälukanalitega vist odavamlt hakkama, või kurat seda teab.
Ega seal ongi 2 varianti, kas mälukanaleid lisada et rohkem riba saada või mälusiini enda laiust.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2024 21:17:38 vasta tsitaadiga

AFAIK compute kasvab kiiremini kui tavaline RAM jõuab mälukanalitega järgi tulla. Serverimaailmas on viimane EPYC juba 12 mälukanaliga, et ühte CPU'd ära toita. GPU'del on sama mure. Jah DDR on kindlasti odavam aga otse kivi peale istutatud HBM omab pikas perspektiivis väga palju eeliseid tavaliste DDRi pulkade ees.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2024 21:19:52 vasta tsitaadiga

Optimist, minu küsimus on pigem, et miks HBM'i siis ei kasutata, näiteks Apple'l on apppi ju nagu putru nii R&D kui marketingi jaoks ja Apple klient on samuti, keskmiselt maksejõulisem. icon_rolleyes.gif
Serverimaailmas on ilsmelt laiendatavus see kirsutnael.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2024 21:39:03 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Serverimaailmas on ilsmelt laiendatavus see kirsutnael.

https://www.techpowerup.com/329038/amd-custom-makes-cpus-for-azure-88-zen-4-cores-and-hbm3-memory
The system provides users with 400-450 GB of HBM3 RAM
Praegu õigustab HBM ennast ainult seal, kus palju vaja RAMi kallal käia. IMHO mida aeg edasi, seda rohkem kiirema RAMi järele vajadust tekib. Teoorias võiks asi päeva lõpuks consumerisse ka tilkuda.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.11.2024 21:51:59 vasta tsitaadiga

hbm on kallis. kivi ise on kallis, vajab sisuliselt alla interposerit, mis on kallis (muidugi näiteks arrow lake vaatepunktist pole see enam probleem). ja puhtalt läbilaske vaatepunktist on gddr palju lihtsam-odavam lahendus.
consumeri vaatest - fikseeritud mälu prose juures tundub päris saatanast icon_razz.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2024 23:43:43 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
Serverimaailmas on viimane EPYC juba 12 mälukanaliga, et ühte CPU'd ära toita.


8 vs. 12 Channel DDR5-6000 Memory Performance With AMD 5th Gen EPYC
Phoronix

icon_wink.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2024 00:56:34 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Optimist kirjutas:
Serverimaailmas on viimane EPYC juba 12 mälukanaliga, et ühte CPU'd ära toita.


8 vs. 12 Channel DDR5-6000 Memory Performance With AMD 5th Gen EPYC
Phoronix

icon_wink.gif

See on päris hea artikkel. Vahe oleks muidugi veel suurem olnud, kui 96-tuumase 9655 asemel oleks kasutuses olnud 128-tuumane 9755 või 192-tuumane (küll väiksemad Ze5n tuumad) 9965.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2024 14:46:14 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
hbm on kallis. kivi ise on kallis, vajab sisuliselt alla interposerit, mis on kallis (muidugi näiteks arrow lake vaatepunktist pole see enam probleem). ja puhtalt läbilaske vaatepunktist on gddr palju lihtsam-odavam lahendus.
consumeri vaatest - fikseeritud mälu prose juures tundub päris saatanast icon_razz.gif

See HBM on kallis müüt võiks lõpuks surema hakata. AMD suutis juba kuus aastat tagasi väljastada 700 maksva kaardi millel oli interposer ja 16GB HBM2.
Me ei räägi siin sellest, et 500GB HBM3e (hetke uusim) istutada prose peale.

Interposer on kõige odavam seejuures. Panna mingi 8GB HBM2 prosele ei ole mingi ületamatu kulu. Interposer on vajalik niikuinii.
HBM peamine probleem on see, et see vajab eraldi tuge mälukontrolleris ja see, et HBM on orienteeritud läbilaskele, mitte latentsusele ja seega süsteemimäluks (DDR5 asemel) on see kehva valik.

Pigem lokaalseks graafikamäluks APU'le vms või ütleme nt L4 mäluks prosele.
Voolutarve osas on HBM'l alati olnud eelis GDDR ees tänu suurele läbilaskele.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.11.2024 14:54:36 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Interposer on kõige odavam seejuures. Panna mingi 8GB HBM2 prosele ei ole mingi ületamatu kulu. Interposer on vajalik niikuinii.
miks interposer niikuinii vajalik on? consumer prosedest rääkides on see kasutuses ju ainult inteli lakefield, meteor lake ja arrow lake juures.
Tomorrow kirjutas:
HBM peamine probleem on see, et see vajab eraldi tuge mälukontrolleris ja see, et HBM on orienteeritud läbilaskele, mitte latentsusele ja seega süsteemimäluks (DDR5 asemel) on see kehva valik.
hbm latency on sisuliselt sama, mis ddr. tänu laiemale mälusiinile võib see koormuse all pigem paremaks osutuda.
Tomorrow kirjutas:
Voolutarve osas on HBM'l alati olnud eelis GDDR ees tänu suurele läbilaskele.
asi ei ole läbilaskes. asi on selles, et hbm on lähemal ja ühendus on üle räni. natukene ka selles, et hbm ise on aeglasem kui gddr.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2024 14:57:41 vasta tsitaadiga

londiste, See ei ole sama. DF ja LTT testisid seda hiina konsooli mis kasutas videomälu süsteemimäluna ja tulemused olid kehvakesed.
Nagu ma ütlesin: L4 prosele või lokaalseks VRAM'ks APU'le.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2024 16:02:28 vasta tsitaadiga

Testisin täna CPU curve optimizerit ja avastasin enda jaoks uue asja. Nimelt, kui iga 5 punkti kohta negatiivset offsetti andis ca 30mhz allcore takti juurde, jättes vcore samal ajal samaks ja CPU PP ka 250W lae juurde, siis kui testimisega lõpuks -30 juurde jõudsin, ei tulnud takti enam juurde, CPU PP kukkus ca 235W peale ja temperatuurid kukkusid samuti. Samas CB 10minuti skoor jäi samaks, sest ka keskmine CPU takt jäi samaks. See siis tähendab, et kuskilt maalt tuleb ka all core takti lagi piirama. Selleks hetkeks oli all core keskmine takt mu 9950X isendil ca 5355mhz. Kas siit edasi saabki ainult bus speed peale keerates? Mulle oli paras üllatus, et allcore takt ka piiratud on. Arvasin, et lagi on samamoodi 5900 (5700 + 200).
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2024 17:05:43 vasta tsitaadiga

7500F lagi tuli ka mul umbes 5350mhz juures ette. Ma muidugi proovisingi all-core OC'd. Curve optimizeriga sai ainult +200mhz buusti lisada antud juhul elik 5250 oli max. mis näha sai.
Ma arvan, et selleks, et rohkem saada pead ikkagi käsitsi ratiot muutma mitte selle curve optimizeriga jändama.

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2024 21:24:20 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
HBM on orienteeritud läbilaskele, mitte latentsusele ja seega süsteemimäluks (DDR5 asemel) on see kehva valik.

HBM on prose tuumale füüsiliselt ja loogiliselt palju lähemal, latency on vähemalt HBM3/HBM3E puhul kõva eelis.
HBM3 has a latency of around 1-2 clock cycles, while DDR5 has a latency of around 4-6 clock cycles.
HBM3 provides a bandwidth of up to 3.2 TB/s, while DDR5 provides a bandwidth of up to 6400 MT/s.
HBM3 is designed to provide low latency and high bandwidth, making it ideal for applications that require fast access to large amounts of data.

https://massedcompute.com/faq-answers/?question=How+does+the+latency+of+HBM3+compare+to+DDR5+in+real-time+data+processing+applications%3F
Praegu on HBM põhiliselt teema HPC ja ML/AI maastikul. Ma olen suht kindel, et kui masstoodangusse läheb ja hinnad kukuvad, siis näeme seda näiteks mõnel AMDi APU või uue X3D tüüpi prose seljas.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2024 21:45:59 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
HBM on orienteeritud läbilaskele, mitte latentsusele ja seega süsteemimäluks (DDR5 asemel) on see kehva valik.

HBM on prose tuumale füüsiliselt ja loogiliselt palju lähemal, latency on vähemalt HBM3/HBM3E puhul kõva eelis.
HBM3 has a latency of around 1-2 clock cycles, while DDR5 has a latency of around 4-6 clock cycles.
HBM3 provides a bandwidth of up to 3.2 TB/s, while DDR5 provides a bandwidth of up to 6400 MT/s.
HBM3 is designed to provide low latency and high bandwidth, making it ideal for applications that require fast access to large amounts of data.

https://massedcompute.com/faq-answers/?question=How+does+the+latency+of+HBM3+compare+to+DDR5+in+real-time+data+processing+applications%3F
Praegu on HBM põhiliselt teema HPC ja ML/AI maastikul. Ma olen suht kindel, et kui masstoodangusse läheb ja hinnad kukuvad, siis näeme seda näiteks mõnel AMDi APU või uue X3D tüüpi prose seljas.

Klokk tsüklid ei ütle eriti midagi. TB/s ja MT/s ei ole otseselt võrreldavad.

Lingil oli kirjas, et HBM3 on 10-20ns. Huvitav kust see number võetud on ja kas see üldse on süsteemi latentsus või ainult mälu enda latentsus? Sest kui see on mälu enda latentsus, siis see võib olla 2x kõrgem kui umbes 10ns mis DDR5 mäludel on.

DDR4 ja DDR5 on mõlemad parimal juhul umbes 50ns süsteemi ja umbes 10ns mälu enda latentsusega.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2024 22:00:45 vasta tsitaadiga

DDR5 ei ole ise naljalt alla 60 küll saanud, pigem ennemini kipub 70 kandis olema.
DDR4 B-die puhul on aga mingi alla 40 teha on üsna okei.

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.11.2024 23:27:25 vasta tsitaadiga

Optimist, see tundub mingi ai hallutsinatsioon jutt olema icon_smile.gif
mäletan varasemast, et hbm süsstemi mõttes on reeglina pigem kehvema viitega aga see on ka suuresti mälukontrollerite ja -halduse küsimus.
mälutehnoloogia enda mõttes peaks hbm olema umbestäpselt sama, mis ddr.

Optimist kirjutas:
Praegu on HBM põhiliselt teema HPC ja ML/AI maastikul. Ma olen suht kindel, et kui masstoodangusse läheb ja hinnad kukuvad, siis näeme seda näiteks mõnel AMDi APU või uue X3D tüüpi prose seljas.
hbm ju on masstoodangus?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2024 10:26:00 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Optimist, see tundub mingi ai hallutsinatsioon jutt olema icon_smile.gif
mäletan varasemast, et hbm süsstemi mõttes on reeglina pigem kehvema viitega aga see on ka suuresti mälukontrollerite ja -halduse küsimus.
mälutehnoloogia enda mõttes peaks hbm olema umbestäpselt sama, mis ddr.

ML/AI workloadides on latency sama tähtis nagu gamingus. Kui kusagil on HBM3/HBM3E latency suurem kui DDR5'l, siis otsiks põhjust pooletoobisest kontrollerist või ebaküpsest OSist.
londiste kirjutas:
hbm ju on masstoodangus?

On aga mitte sellisel skaalal nagu DDR5. Erinevatel andmetel kasvab HMBi turg rahaliselt praegu 25-27% aastas, seega võib HMBi lähiaastatel kohata päris huvitavates lahendustes.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2024 02:28:39 vasta tsitaadiga

AMD Finally Finds Fixes For Improving Inter-Core Latency On Strix Point APUs, Will Resolve The Issue With BIOS Updates
https://wccftech.com/amd-finally-finds-fixes-for-improving-inter-core-latency-on-strix-point-apus/

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2024 21:55:18 vasta tsitaadiga

Mis emaplaati ja mälusid 9800X3D prosega kasutate? X870 Tomhawk on paras õnnetus olnud. Kaks erinevat 64GB 6000 MT kiti ei tööta korralikult, aeglane reboot ja tundub, et vahest tahab int. graafikasse video lasta peale clear CMOSi.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2024 22:35:11 vasta tsitaadiga

Paljud X870 plaatide biosed on esialgu väga toored. Mul oma Gigabutti plaadiga olid ka probleemid. Uuendatud bios parandas asja.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2024 10:25:08 vasta tsitaadiga

F5-8000J3848H16GX2-TZ5NR on kindel hynix A die ja ilmselt binned kivid. A die-ga saab paremad timingud, kui M die puhul, mis on 24gb pulkade peal. Saadavusega on nendel probleeme. Toodetakse ilmselt vähe ja kaovad kiirelt, kui midagi ilmub. (hind ~230€ ringis)
9000 seeria latency on hetkel tuksis. täpselt sama setupiga on latency 7000 seeria peal palju madalam. Vähemalt 10ns on vahe. Peab ootama paremat bios-it.

best bang for buck oleks mingi 6000cl28 või 6400cl28
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2024 10:33:36 vasta tsitaadiga

Muljetage siis ka kuidas uue prosega toimib, kuidas on vahe eelmise prosega kui too ka oli piisavalt adekvaatne 5800X3D/7800X3D jne. Julgemalt julgemalt seltsimehed icon_smile.gif
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2024 10:45:26 vasta tsitaadiga

Snaxez kirjutas:
F5-8000J3848H16GX2-TZ5NR on kindel hynix A die ja ilmselt binned kivid. A die-ga saab paremad timingud, kui M die puhul, mis on 24gb pulkade peal. Saadavusega on nendel probleeme. Toodetakse ilmselt vähe ja kaovad kiirelt, kui midagi ilmub. (hind ~230€ ringis)
9000 seeria latency on hetkel tuksis. täpselt sama setupiga on latency 7000 seeria peal palju madalam. Vähemalt 10ns on vahe. Peab ootama paremat bios-it.

best bang for buck oleks mingi 6000cl28 või 6400cl28


Need teevad ju enda tulemuse ilmselt neljanda käiguga? Sealt ka latentsus.

https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/malud-ram/gskill-ripjaws-s5-32-kit-16gbx2-gb-ddr5-6000-mhz-pcse-1183913
Mingid sellise otsa omad kuid valgusega, samuti mingi 130 euro lugu tegid mul CL28 6200. Latentsusega muidugi oli janti küll, kusagil 60 kandis oli. Kuid ega ma ei läinud ei timingute ega ka secondarydega eriti kuhugi ka, sealt oleks saanud alla kindlasti.
Minu mäletamist mööda olid ka a-died.

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2024 23:56:25 vasta tsitaadiga

AMD expects Ryzen 7 9800X3D availability to improve throughout the quarter
https://videocardz.com/newz/amd-expects-ryzen-7-9800x3d-availability-to-improve-throughout-the-quarter

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
raixxx
HV kasutaja
raixxx

liitunud: 21.05.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2024 01:05:47 vasta tsitaadiga

Amazonis vaikselt tilgub, teisipäev oli Saksas 540ga 1, buy now vajutades oli juba keegi juss ette jõudnud, täna Itaalia amazonis sama hind ja sama lugu.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2024 13:01:30 vasta tsitaadiga

raixxx kirjutas:
Amazonis vaikselt tilgub, teisipäev oli Saksas 540ga 1, buy now vajutades oli juba keegi juss ette jõudnud, täna Itaalia amazonis sama hind ja sama lugu.
Juba nädalaid on seal tulnud neid ühe kaupa, kes on oma tellimused ära tühistanud, aga botid korjavad need kohe üles. Suuremat restocki pole näinud.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 07.12.2024 13:10:30 vasta tsitaadiga

Mida see ikaldus AMD kohta suures pildis räägib - AMD suht feil firma vist, süsteemselt manipuleeriv ootuste üleskütmisega, reaalsuses reklaamituid tooteid pakkuda ei suuda, isegi kuu aega pärast müügile paiskamist defitsiit ja defitsiidi mõju hinnad..
Kas sellise firma toodangu ostuga nende käitumismalli tasuks üldse toetada..

..nüüd fännklubi tuleb argumentiga, kuidas "see on tavaline" ja "teised teevad ka" icon_lol.gif ehk sisult õigustades ja küttes AMD tarbija vaatest negatiivseid trende.

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2024 13:43:58 vasta tsitaadiga

Aga alati on ju võimalus intel osta. Neil on asjad hästi.
_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-kasutaja-
Kreisi kasutaja
-kasutaja-

liitunud: 21.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2024 13:51:25 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
Aga alati on ju võimalus intel osta. Neil on asjad hästi.


Hästi öeldud icon_lol.gif
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 07.12.2024 14:32:59 vasta tsitaadiga

Eile nägin 9800x3d hinnaga 525.- aga kauaks seda laos ei olnud.
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2024 16:56:45 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Mida see ikaldus AMD kohta suures pildis räägib - AMD suht feil firma vist, süsteemselt manipuleeriv ootuste üleskütmisega, reaalsuses reklaamituid tooteid pakkuda ei suuda, isegi kuu aega pärast müügile paiskamist defitsiit ja defitsiidi mõju hinnad..
Kas sellise firma toodangu ostuga nende käitumismalli tasuks üldse toetada..

..nüüd fännklubi tuleb argumentiga, kuidas "see on tavaline" ja "teised teevad ka" icon_lol.gif ehk sisult õigustades ja küttes AMD tarbija vaatest negatiivseid trende.

Nagu ma teises teemas ütlesin, et selline asi on iga populaarse arvutikomponendi launchiga. Peamiselt videokaardid ja prosed, kuigi olen seda ka monitoridega näinud.

AMD saab teha ainult üht - suurendada tellimust tootmismahule. Paraku see ei käi nii, et CEO helistab TSMC'le ja kohe joostakse paari uut liini üles panema. Sellised asjad võtavad veidi aega.
Ja mis sinu lahendus siis oleks?

Lükata iga toote launch tunduvalt edasi, et toota igaks juhuks lattu miljoneid ühikuid pakendatud toodet, et äkki tuleb suur nõudlus?
"Teised teevad kaa" ongi see paratamatus. Kui 5090 järgmise aasta alguses millalgi launchib on see samuti ilmselt nädalaid, kui mitte kuid kehva saadavuse ja kõrgete hindadega.
Ma tahan näha kas samad inimesed siis räägivad sellest kuidas Nvidia "on suht fail firma" ja "reaalsuses reklaamituid tooteid pakkuda ei suuda"
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2024 17:01:24 vasta tsitaadiga

Üsna tõenäoline on, et AMD ise ei oodanud ka sellist nõudlustki, sest siit on ju korduvalt läbi käinud, et ah... kuni 10% jõudluse kasvu kõigest jne.
Teine mõjuv aspekt on see, et 7800x3d hind läks ju järski üles ja kui hinnavahe on nii väike, siis ilmselt enne võtad 9800x3d.

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 07.12.2024 17:39:07 vasta tsitaadiga

Feilist on asi kaugel, 9800x3d on HUB 45 mängu võrdluse puhul parim mänguri prose, seda Inteli 7200MHz DDR5 vastu.
Kui mõnu UE5 mäng tuleb ja "röövib" 70%+ prose kasutust, siis peaks platvormi vahetusele mõtlema, hetkel veel 50%+ CPU kasutus S2 on täitsa normis...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2024 18:41:09 vasta tsitaadiga

Ma ei ütle, et mulle meeldib see, et seda prose pole kuu aega hiljem hea saadavusega laos, aga ma mõistan miks see nii on ja ma eeldasin midagi sellist.
AMD just ütles, et saadavus paraneb järgmise kvartali jooksul järk-järgult (link postitati ülevalpool).

See on ka loogiline, sest Jaanuari lõpus tuleb 9900X3D ja 9950X3D. Ma olen üsna kindel, et millalgi järgmine aasta tuleb ka 9600X3D kui neil koguneb piisavalt defektseid kive mis ei kvalifitseeru 9900X3D jaoks. Iseasi kas see saab olema limited launch või wordwide.
Turuosa silmas pidades oleks 9600X3D väga hea. Seni pole mängud ka rangelt üle 6 tuuma nõudma hakanud.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2024 19:56:48 vasta tsitaadiga

Eks küsimus ole jaotuse allokatsioonis, eelistati USA turgu, et sealne rahvas saaks selle cpu enne tariifide jõustumist ära osta...
Sest ameeriklane arvab tõsimeeli, et "hiina maksab tariifid kinni", mitte lõpptarbija icon_rolleyes.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2024 21:25:51 vasta tsitaadiga

AMDst oleks ka patune lugu mitte enda koduturgu eelistada.
_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2024 18:14:42 vasta tsitaadiga

Gaming Benchmarks Reveal AMD AGESA 1.2.0.2b Patch Brings Slightly Better Gaming Performance On Ryzen CPUs
https://wccftech.com/amd-agesa-1-2-0-2b-patch-better-gaming-performance-on-ryzen-cpus/

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2024 08:40:20 vasta tsitaadiga

AMD Ryzen Master 2.14.1.3286 Now Allows Turning On EXPO Without A Restart, Adds Several New CPU & Memory Tuning Features
https://wccftech.com/amd-ryzen-master-2-14-1-3286-now-allows-turning-on-expo-without-a-restart-adds-several-new-cpu-memory-tuning-features/
tsitaat:
Support discontinued for AMD Ryzen and AMD Ryzen Threadripper 1000 and 2000 series processors

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 10.12.2024 09:27:09 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
AMD Ryzen Master 2.14.1.3286 Now Allows Turning On EXPO Without A Restart, Adds Several New CPU & Memory Tuning Features
https://wccftech.com/amd-ryzen-master-2-14-1-3286-now-allows-turning-on-expo-without-a-restart-adds-several-new-cpu-memory-tuning-features/
tsitaat:
Support discontinued for AMD Ryzen and AMD Ryzen Threadripper 1000 and 2000 series processors

tsitaat:
An advertisement banner has been incorporated, providing information on the AMD products.
icon_biggrin.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2024 10:23:00 vasta tsitaadiga

AT-s 9tk saada https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/protsessorid-cpu/amd-ryzen-7-9800x3d-52ghz-am5-box-1410268
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2024 10:23:50 vasta tsitaadiga

Selle hinnaga peab raha peale ikka väga tige olema.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2024 11:41:49 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
Selle hinnaga peab raha peale ikka väga tige olema.
Eks see hinna värk nukker jah. Caseking-ist saab hetkel, aga koos postiga tuleb ikka 661,57 €
https://www.caseking.de/amd-ryzen-7-9800x3d-cpu-8-cores-5.2-GHz-socket-am5-granite-ridge-boxed-without-cooler/HPAM-293.html
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 305, 306, 307 ... 318, 319, 320  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.