Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Soovitused arvuti ja arvutijuppide ostmiseks 2.0 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 47, 48, 49  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2024 12:44:42 vasta tsitaadiga

Longero, et SPAM kasuta ei läheks vms?
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 08.11.2024 12:48:24 vasta tsitaadiga

Ahah, tänud, mõtlesin, et mingit laadi "õngitsemine".
_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2024 12:57:19 vasta tsitaadiga

warkriss kirjutas:
Vaja kolleegidele uut arvutit.
Tegelevad graafiliste programmidega (Inkscape, Autocad) ja progemisega.
Praegustel arvutitel on puudu jõudlusest.
Kuna tegemist tööarvutiga, siis kvaliteet peaks ka OK olema, mitte mingi gameri plastjunn.

Kahele samade ülesannetega tegelevale kolleegile sai selline võetud:
https://www.euronics.ee/it/sulearvutid/sulearvutid/82y50008mx/lenovo-legion-slim-5-14aph8-14-5-wqxga-120-hz-ryzen-7-16-gb-1-tb-rtx-4060-swe-tumehall-sulearvuti
Sellega nad üldiselt on rahul. Aga ise näen, et võib-olla teha siin kompromiss videokaardi osas ja selle arvelt rohkem RAMi.

Hind tundub ka natuke krõbe,
Oleks kellelgi mingit head alternatiivi pakkuda või tasub ikkagi nende peale minna, kui juba osaliselt kasutusel on?


Ma vaataks töömasinaks midagi millel oleks mälu laiendamise võimalus. Kui eraldi GPU pole oluline siis ThinkPad E14 G6 (intel), E16 G2 (intel) jms näiteks.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bsd04
HV vaatleja

liitunud: 22.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2024 15:08:05 vasta tsitaadiga

Soovitage QMK fw'ga, US laotusega TKL klaverit. Ei pea olema mehhaaniline.

Praegune on Razer Blackwidow Tournament Edition, mudel RZ03-0081, ostetud kasutatuna 5+ a. tagasi.
Võtsin toona ligi lihtsalt hea hinna pärast. Tahtsin moodsat mehhaanilist proovida ja täissuuruses KeyTronic Ergoforce
võttis uuel väiksemal laual liigselt ruumi. Nimi nimeks, klaverit kasutan tööks (admin/ops/vim).

Razeri juures meeldib TKL, raske metallist alusplaat, suhteliselt pikk klahvikäik, vanakooli klahvid (keycaps)
ja US laotus. Ei meeldi liigne klõbin, kuigi vanuse/kuulmise/harjumuse tõttu ei tundu see enam nii jube.
Kui midagi võrdluseks tuua, siis parimana meenub rubberdome Sun Type 5, aga seegi võib märkimisväärse
ajavahe tõttu pigem kaunite noorusmälestuste hulka klassifitseeruda icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karts3
HV kasutaja
karts3

liitunud: 23.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2024 06:13:26 vasta tsitaadiga

Oleks soovinud arvutit uuendada.
Milliseid komponente võiks valida.

Praegune süsteem:
CPU: Intel Core i7-8700K
CPU FAN: be quiet! Dark Rock Pro 4
MOBO: MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON AC (MS-7B17)
GPU: GIGABYTE GeForce RTX 3080 Ti VISION OC 12GB
DDR: VENGEANCE® LPX 32GB (2 x 16GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16 - Black
CASE: Carbide Series® 330R Quiet Mid-Tower Case
PSU: Corsair HX1000i
MONITOR: LG 38GL950G-B
KEYBOARD: Logitech Craft Advanced
MOUSE: Logitech G903 LIGHTSPEED
SSD1 (Sys): Adata XPG SX8200 480GB M.2 PCIE SSD

Uuendada võiks prose,emaplaat,mälud,jahutus(kui on vaja).
Olemas on GPU(4090) ja SSD(Samsung 990 PRO 2TB mängud ja op. sys).
PSU: Corsair HX1000i jääks samaks.

Võiks mõelda ka korpuse vahetusele.USB augud võiks olla ees pool, mitte peal.Videokaart on selline GIGABYTE AORUS GeForce RTX 4090 Xtreme WATERFORCE 24G, see jahutuse osa võiks ka kuskile ära mahtuda.
Proseks oleks valinud 9800x3D kui kuskilt saada oleks.

Tänud.

Edit. Prose ostetud amazonist 9800x3D 553.-
Nüüd vaja korralikku emaplaati ja mälusi.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
troglodyte
Kreisi kasutaja
troglodyte

liitunud: 09.08.2002




sõnum 20.11.2024 17:55:24 vasta tsitaadiga

Soovin uuendada oma 8-9 aastat vana töömasinat (i5-6600 + 32GB RAM + 1070 GTX, millega ka mängisin kuid viimasel ajal vähem).
Koorikuid vähe selle, prose arvutuskiirus ka natuke napib, mälu on kriitiliselt vähe (kuigi pmst laiendatav).

Uueks süsteemiks valisin:
* AMD Ryzen 9 9900X prose - Hinna/jõudluse suhe suht OK. Kõik koorikud on päris koorikud, mitte mingid imelikud või pooletoobised, mida peab kuidagi eraldi majandama.
* Thermalright Peerless Assassin 120 SE jahuti - vesijahutust/AIO ei taha, Noctua NH-D15 on natuke parem aga vist mitte piisavalt et õigustada 3x kallimat hinda.
* ASRock X670E Steel Legend emaplaat - Vist ainuke X670E emaplaat, millel mingit M.2 ja PCI-E siinide omavahelisi konflikte pole.
* G.Skill Trident 96 GB DDR5-5600 CL40 (2x48GB) mälud - Paneks kohe 128GB tegelikult aga 64GB pulkasid pole olemas ja 4x32GB pulka ei soovitata panna.
* Nvidia GTX 1070 - Jääb praegune videokaart, hetkel mängimisega eriti ei tegele ning 1070 GTX rahudab vajadusi aga kui näen head GTX 4070 Ti Super või 4080 Super pakkumist siis asendan uuema ja võimsamaga.
* Salvestusseadmeteks jääb hetkel 4x1TB SSD ketast - kui näen aga head pakkumist SSD kettastest oluliselt parema random read/write omadustega M.2 seadmeid (nagu näiteks Crucial T700/T705) siis asendan need SSD-d 4x2TB M.2 seadmetega.
* Lisaks on mul mõned suured aeglased SATA kettad, mis jäävad varukoopiate, videosalvestiste musta materjali, arhiivide jms külmemate andmete jaoks.
* Kuigi kogu uus süsteem sobiks praegusesse Antec P280 korpusesse ära siis tegelikult tahaks korpuse väljavahetada sellise vastu kus õhuliikumine natuke parem oleks ja saaks palju 140mm ventikaid sissepanna. Silma jäi ennekõike välimuse tõttu Fractal Design North XL, kuhu saab palju 140mm ventikaid panna (ja isegi paar 180mm!). Usb porte võiks natuke rohkem olla aga saab hakkama. Alternatiividena paistsid silma Fractal Design Meshify 2 ja Corsair 7000D.

Küsimus on aga mis toiteplokki valida?

Tahaks vaikset ja efektiivselt toimivat. PcPartPicker abil koostatud nimekiri väidab et võimsustarve on ~500W (see siis ilmselt suurema koormuse juures) ning kui tulevikus läheb sisse ka võimsam videokaart siis tarbimine tõuseb märgatavalt. Kas 1000W Platinum/Titanium tasemel toiteplokk võiks sobida?
PcPartPickeris valisin be quiet! Straight Power 12 1000 W 80+ Platinum toiteka. Võibolla on overkill?

Mälud on ka tegelikult suht suvaliselt ASRocki QVL listist valitud. Võibolla on midagi paremat ja sobivamat?

https://de.pcpartpicker.com/list/qRGhqH

Hinna osas väga tundlik pole, nagunii kavatsen selle masinaga järgmised 5-6 aastat hakkama saada.

_________________
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2024 18:29:15 vasta tsitaadiga

troglodyte, Näen, et sa oled juba korraliku kodutöö ära teinud thumbs_up.gif

Minu peamine soovitus ongi mälude osas. Mingil põhjusel G.Skilli 2x48GB kiirused on 5600 ja 6400 aga 6000 puudub. 6400 vaevalt, et tööle saaks (siis peaks käsitsi 6000-6200 panema).
5600 CL40 on minu meelest aeglane. See õigustaks ennast siis kui oleks märgatavalt odavam aga Geizhals näitab selle hinnaks 308€ samas, kui Kingston Fury Renegate 2x48GB 6000 CL32 kit maksab 310€.
Ma muidugi ei tea kas Kingstoni kit on QVL listis.

Toidete osas ei saa Seasonicuga valesti minna. Kas just 1000W on vaja sõltub selles kui võimas kaart 1070 asemele tuleb.
Soovitan vaadata Cybenetics nimekirja testitud toidetest. See on põhjalikum kui 80 Plus sert. Mitte, et 80 Plus Platinum või Titanium halb oleks aga Cybenetics mõõdab ka mürataset ja muud, mitte ainult efektiivsust.

Prose osas saaks ilmselt 7950X umbes sama hinnaga kui 9900X aga see sõltub sellest palju sa AVX-512 vajad. Mängudes ja tavakasutuses ei ole 9000 seerial suurt eelist 7000 ees aga teatud server workloadides pidavat uuem parim olema.
Samas 7950X omab rohkem koorikuid (kasutades sinu väljendit).
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
troglodyte
Kreisi kasutaja
troglodyte

liitunud: 09.08.2002




sõnum 20.11.2024 23:39:00 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Minu peamine soovitus ongi mälude osas. Mingil põhjusel G.Skilli 2x48GB kiirused on 5600 ja 6400 aga 6000 puudub. 6400 vaevalt, et tööle saaks (siis peaks käsitsi 6000-6200 panema).
5600 CL40 on minu meelest aeglane. See õigustaks ennast siis kui oleks märgatavalt odavam aga Geizhals näitab selle hinnaks 308€ samas, kui Kingston Fury Renegate 2x48GB 6000 CL32 kit maksab 310€.
Ma muidugi ei tea kas Kingstoni kit on QVL listis.


Need Kingstonid ei ole QVL listis, kuid leidsin ühe buildi, kus kasutatakse G.Skill Ripjaws S5 96 GB (2 x 48 GB) DDR5-6400 CL32 mälusi mis isenest ka pole konkreetse emaplaadi QVL-s.

tsitaat:

Toidete osas ei saa Seasonicuga valesti minna. Kas just 1000W on vaja sõltub selles kui võimas kaart 1070 asemele tuleb.
Soovitan vaadata Cybenetics nimekirja testitud toidetest. See on põhjalikum kui 80 Plus sert. Mitte, et 80 Plus Platinum või Titanium halb oleks aga Cybenetics mõõdab ka mürataset ja muud, mitte ainult efektiivsust.


Hetkel arvan et GTX 1070 (TDP 150W) asemele tuleb kas GTX 4070 Ti Super (TDP 285W) või GTX 4080 Super (TDP 320W).
Cybernetics nimekirja uurin, esialgu paistab jah seal Seasonic esirinnas olevat, hindu pole veel uurinud.

tsitaat:

Prose osas saaks ilmselt 7950X umbes sama hinnaga kui 9900X aga see sõltub sellest palju sa AVX-512 vajad. Mängudes ja tavakasutuses ei ole 9000 seerial suurt eelist 7000 ees aga teatud server workloadides pidavat uuem parim olema.
Samas 7950X omab rohkem koorikuid (kasutades sinu väljendit).


7950X numbritele vaatasin ka otsa kui 9900X jõudlusteiste uurisin ning suht võrdsed tundus olevat (õigemini mõnes asjas 9900X parem, teises jälle 7950X, kokku keskmiselt sama). Koorikuid (või noh tuumasi icon_smile.gif) on tõesti 7950X-l rohkem. Samas paar olulist nüanssi mille puhul 9900X tundus parem olevat - sama tööjuures väiksem voolutarbimine ja AES-XTS 256 arvutus oli märkimisväärselt kiirem 9900X puhul - kuna mul kogu ketta IO käib läbi ketta krüpto kihi, kus ongi kasutusel justnimelt AES-XTS 256 siis see tundub oluline eelis. Mul suht tavapärane ongi nö. "server workload" (andmebaasid MySQL/PostgreSQL, veebiserverid, igasugu tegevused mässitud mitmesse krüpteeringu kihti).
AVX-512 instruktsioonid minuteada märkimisväärselt kasutust ei leia, vähemalt mitte tänapäeval.

Igaksjuhuks mainin et ülekellamist harrastama ei hakka. Põhiline kasutusjuht on virtualiseerimine (nii headless asjad, kui täis linux/windows desktopid - virtualbox), arendus, tarkvara kompileerimine/testid, mahukad rastergraafikaprojektid, 2k/4k video kodeerimist-mudimist ka (harvem, kuid kui vaja siis tahaks pigem kiiresti tehtud saada - hetkel suht piinarikas see) ja no varem või hiljem ka mängimine (mingi aeg plaanin Cyberpunk 2077 ja BG3 ning Stalker 2 ettevõtta kindlasti).

_________________
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2024 08:50:38 vasta tsitaadiga

troglodyte, Siis on jah parem 9900X thumbs_up.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
assu2
Kreisi kasutaja
assu2

liitunud: 18.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2024 19:03:06 vasta tsitaadiga

Mis oleks turuhind hetkel RTX2080 GPU'le?
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2024 00:21:07 vasta tsitaadiga

assu2 kirjutas:
Mis oleks turuhind hetkel RTX2080 GPU'le?
Eile jäi https://www.zotac.com/us/product/graphics_card/zotac-gaming-geforce-rtx-2080-amp parimaks pakkumiseks 170
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
troglodyte
Kreisi kasutaja
troglodyte

liitunud: 09.08.2002




sõnum 23.11.2024 16:42:41 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
troglodyte, Siis on jah parem 9900X thumbs_up.gif


Toitekaks sai valitud Fortron Hydro Ti Pro 1000W (80 Plus Titanium) - Cybernetics nimekirjadest vaadates vastavalt paremusele, hinnale ja saadavusele. Muude ülevaadete järgi ka kehva polnud.

Mäludeks jäid G.Skill Ripjaws S5 2x48GB 6400MHz CL32 (F5-6400J3239F48GX2-RS5K) - Natuke riskantne ost ning tegelikult natuke kallivõitu ka. Tõenäoliselt pean BIOS-st 6000MHz peale tuunima ja võibolla veel midagi näppima aga peaks toimima saama. Kui kättesaan siis annan teada kuskil teemas tulemustest.

Muidu aga ülejäänud komplekt AMD Ryzen 9 9900X + ASRock X670E Steel Legend - tegelikult olin siiski päris viimase hetkeni 7950X ja 9900X osas kahevahel.

Videokaardiks jääb praegune Nvidia GTX 1070 ning ülejäänud kraam ka praegusest masinast kuniks leiab hea jõudluse/hinnaga suhtega asendused.

_________________
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2024 13:31:30 vasta tsitaadiga

Kellelgi sellise monitoriga kokkupuudet => AOC Q27G4X 27" 1440p 180Hz IPS - https://www.hinnavaatlus.ee/2763894/aoc-27-lcd-q27g4x/
Hetkel nagu midagi paremat 27" 200+-10% hinnaklassis pole silma jäänud.

Alternatiiv oleks osta 24" FHD, kellelgi häid soovitusi 165Hz+ IPS/VA mängurimonitori osas 140-160€ hinnaklassis?
Uuemad ülevaated keskenduvad nüüdsel ajal peamiselt 27" ja suurematele monitoridele või siis pole mitmeid mudeleid enam müügis.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karts3
HV kasutaja
karts3

liitunud: 23.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2024 18:00:34 vasta tsitaadiga

Kumb emaplaat valida 9800x3d-le
Amazone.de hinnad:
ASUS ROG STRIX X670E-F Gaming WiFi 347.54
GIGABYTE X870E A Elite WIFI7 342.42

Mälud oleks sellised:
CORSAIR Vengeance RGB DDR5 64GB (2x32GB) DDR5 6000MHz CL30 225.54
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2024 19:20:54 vasta tsitaadiga

karts3 kirjutas:
Kumb emaplaat valida 9800x3d-le
Amazone.de hinnad:
ASUS ROG STRIX X670E-F Gaming WiFi 347.54
GIGABYTE X870E A Elite WIFI7 342.42

Mälud oleks sellised:
CORSAIR Vengeance RGB DDR5 64GB (2x32GB) DDR5 6000MHz CL30 225.54

https://geizhals.eu/?cmp=2800645&cmp=3286589&active=1
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Toomas
Kreisi kasutaja
Toomas

liitunud: 10.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2024 23:38:06 vasta tsitaadiga

Poolteist aastat tagasi sai siinsete heade soovituste põhjal vanemale poisile mänguriarvuti komplekteeritud Flight Simulatori mängimiseks, kutt siiamaani väga õnnelik ja rahul thumbs_up.gif

Nüüd noorem kutt pani ka aastatega kogutud rahapataka mulle lauale ja lunib samuti mänguriarvutit icon_smile.gif Aga mul jälle mõistus otsas ja paluks taas komplekteerimisel abi. Mängudest mängib põhiliselt Fortnite, Minecraft, Roblox ja Rocket League jms, ilmselt tulevikus lisanduvad ka mingid rohkem ressurssi nõudvad mängud. Ideaalis võiks jääda kast ca 800 EUR kanti, kõik muu vajalik (monitor, klaver, hiir) on tal juba olemas.

Ja ta on hetkel täpselt sellises vanuses, et mida rohkem LED komponente mänguriarvutil on, seda parem icon_smile.gif Tänud juba ette kaasa mõtlemast!
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2024 02:25:42 vasta tsitaadiga

Toomas kirjutas:
Poolteist aastat tagasi sai siinsete heade soovituste põhjal vanemale poisile mänguriarvuti komplekteeritud Flight Simulatori mängimiseks, kutt siiamaani väga õnnelik ja rahul thumbs_up.gif

Nüüd noorem kutt pani ka aastatega kogutud rahapataka mulle lauale ja lunib samuti mänguriarvutit icon_smile.gif Aga mul jälle mõistus otsas ja paluks taas komplekteerimisel abi. Mängudest mängib põhiliselt Fortnite, Minecraft, Roblox ja Rocket League jms, ilmselt tulevikus lisanduvad ka mingid rohkem ressurssi nõudvad mängud. Ideaalis võiks jääda kast ca 800 EUR kanti, kõik muu vajalik (monitor, klaver, hiir) on tal juba olemas.

Ja ta on hetkel täpselt sellises vanuses, et mida rohkem LED komponente mänguriarvutil on, seda parem icon_smile.gif Tänud juba ette kaasa mõtlemast!
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=855168 Arctic x arvuti
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=855165 - võimsam videokaart, kuid mälu võiks olla 32GB ja emaplaati ei toeta pci-express gen 4 (CPU ja VGA toetavad, reaalne kiiruse kadu vast 1%)

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2024 12:15:43 vasta tsitaadiga

850 eest pole seal arcticx masinas küll mitte midagi 600 eest arvutit 250 eest lüpsi
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2024 16:44:50 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
850 eest pole seal arcticx masinas küll mitte midagi 600 eest arvutit 250 eest lüpsi

Pean nõustuma. 2025 aasta lävel uuena ostes AM4 põhist masinat kindlasti ei ostaks. Isegi 700-800€ eest.

Seda enam, et kaasa pandud Windows 10 tugi lõpetatakse ära vähem kui aasta pärast ja peale seda peab hakkama kas paigaldama uut OS-i mis on toetatud või siis elama ilma turvapaikadeta. Minimaalselt on see ajakulu ja tüütus. Halvemal juhul ka rahaline kulu.
Seda enam, et kasutatav toide seal kastis ei ole usaldusväärne bränd. Ma ei ütle, et peab olema mingi 1000W Titanium, aga Aerocool? Kamoon.
Kõige odavama variandi videokaart on ka võrdlemisi nõrk Inteli kaart.

Ja üldse ma ei mõista miks soovitatakse küsijale prebuilt masinaid kui ta selgelt ütleb oma postituses, et eelmine arvuti sai komplekteeritud soovituste põhjal. Kas siis ise või läbi arvutifirma ma ei tea.
Prebuilt arvuti puhul peab arvestada palju suurema rahakuluga komplekteerija töötasuks ja kasumiks.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2024 18:06:55 vasta tsitaadiga

Samas on ka suhtkoht fakt see, et kui eelarve on 800, siis AM5 komplekti mis päris "hiina imedest" ei koosneks, sa ka kokku ei pane.
Või kui on aega 3 kuud foorumis juppe ükshaaval kokku koguda.

Ma lapsele panin kuu tagasi AM4 komplekti kokku, Ryzen 5600 + B550 + 16GB + 1TB + Seasonic 650W + 3070 Ti ~800€.
Ca 150-200€ otsa pannes oleks saanud AM5 millega ise ka rahul oleks olnud.
Vaatasin ka siinseid valmiskomplekte aga ükski polnud see. Kõik kõige odavamatest juppidest kokku laotud või siis totaalsed diskosaali "pedemajakad".
Arvatavasti SSD, PSU ja korpuse pealt oleks kokku saanud ~100€ kokku hoida aga ma ei tahtnud kõige odavamaid komponente sinna ka panna.
Stabiilsus, vaiksus ja silmailu maksavad ka midagi. Pealegi hiljem oma ajaga muudki teha kui PC-d "putitada".

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2024 22:43:09 vasta tsitaadiga

bladerunner, Kiiresti AT's suvalise AM5 kokku visates tuli esimene katse 950€ aga see oli tuntud tooja juppidega. 7500F + B650 + 32GB 6000 CL30 +1TB Gen4 + 650W Seasonic ja 3060 12GB. Diile otsides saaks kindlasti odavaks.
Kas just 800 peale on kaheldav aga odavamalt kindlasti.

8GB kaarti mina kuhugi komplekti ei paneks. Seda enam kui see on veel eelmise põlvkonna oma. 8GB kaardid ägisevad juba praegu ja aina hullemaks läheb. Parem võtta raster/RT jõudluselt klass madalam kaart millel 12GB.
Saab vähemalt kõigis mängudes tekstuurid maksimumi panna.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Toomas
Kreisi kasutaja
Toomas

liitunud: 10.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2024 23:05:25 vasta tsitaadiga

Tänud kaasa mõtlemast, eelistaks jah pigem ise komplekteerida, et selle raha eest maksimum saada. Lappasin eelnevalt ka müügiteemad läbi, ei kõnetanud sealsed pakkumised.

Natuke teemasid lugedes ja tarkust kogudes tuleb välja, et see 800 EUR on täpselt selline eelarve, kus AM4 komplekti saab kokku aga AM5 komplekti veel täitsa välja ei venita. Aga saan eelarvet tiba painutada ka, eks ma panen vajadusel omast taskust natuke rohkem juurde.

Kui juhul nüüd minna AM5 komplekti teed, mis on tulevikukindlam, siis kas selline valik oleks OK (kas need jupid sobivad 100% kokku) või annaks midagi paremaks kohendada, jäädes samas enamvähem 1K sisse?

Ostukorv
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2024 00:08:48 vasta tsitaadiga

Toomas,

Prose jahuti saaks odavama panna:
https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/jahutid/protsessori-jahutid/thermalright-assasin-x-120-refined-se-argb-cpu-kuhler-120m-1408553
https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/jahutid/protsessori-jahutid/thermalright-assassin-spirit-120-evo-cpu-kuhler-120-mm-a-1386501
https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/jahutid/protsessori-jahutid/lufter-cpu-arctic-freezer-i35-a-rgb-1239631

Emaplaadi osas saaks odavama mudeli valida sõltuvalt sellest kas on vaja 2 või 4 mälupesa: https://www.techspot.com/review/2699-amd-b650-motherboards/

Korpuste osas on kahjuks odavaim soovitus 90€ ja see jääb kalliks. Ma arvan, et nii kallist ei peaks võtma. https://www.youtube.com/watch?v=2RytD3xII-0

Muus osas isiklkult midagi kärpida ei tahaks.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
corona16
HV vaatleja

liitunud: 22.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2024 00:26:06 vasta tsitaadiga

Soovin uue arvuti kokku panna. Peamiselt mängud, 1440p+ 60fps+ high settings võiks hetke ja tuleviku AAA välja vedada.

Lisaks Eesti edasimüüjatelt ning HV foorumist olen valmis ka Saksa/Holland Geizhals/Tweakers kasutama juppide soetamiseks.

Pcpartpickeris panin sellise Discordi PC Help Hub serveris kokku https://de.pcpartpicker.com/list/kBrq4p

Kuidas on tootjate kvaliteet?

Juppide omavaheline jõudluse/hinna/kvaliteedi suhe? Miskit overkill/liiga nõrk?

Muud soovitused/kriitika/küsimused ka tere tulnud.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
asdbse
HV kasutaja
asdbse

liitunud: 17.07.2007




sõnum 27.11.2024 01:38:44 vasta tsitaadiga

Toomas, minu nägemus asjast - KAST - 966,30€
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2024 09:08:47 vasta tsitaadiga

corona16 kirjutas:
Soovin uue arvuti kokku panna. Peamiselt mängud, 1440p+ 60fps+ high settings võiks hetke ja tuleviku AAA välja vedada.

Lisaks Eesti edasimüüjatelt ning HV foorumist olen valmis ka Saksa/Holland Geizhals/Tweakers kasutama juppide soetamiseks.

Pcpartpickeris panin sellise Discordi PC Help Hub serveris kokku https://de.pcpartpicker.com/list/kBrq4p

Kuidas on tootjate kvaliteet?

Juppide omavaheline jõudluse/hinna/kvaliteedi suhe? Miskit overkill/liiga nõrk?

Muud soovitused/kriitika/küsimused ka tere tulnud.

9800X3D pole saadaval või on liiga kallis antud komplekti jaoks?
7800X3D hind oli suvel palu madalam langedes peaaegu 300-ni. Nüüd on veidi mõru selle eest ligi 500€ välja käia.

Emaplaadi arvelt saaks säästa. Ma siin loetud postid tagasi postitasin Techspot (Hardware Unboxed) B650 testi. See on küll pärit eelmise aasta suvest aga enamus neid plaate on jätkuvalt saada. Seal on igas hinnaklassis soovitused välja toodud ja saad võrrelda nii featuuride kui ka VRM temperatuuride osas.

SSD osas annaks samuti säästa. 990 Pro on üks parimaid Gen4 mudeleid aga ma pole kindel kas see on oma hinda väärt.

Kaardi osas ei ole ilmselt parim aeg osta uut 700€ maksvat kaarti. Kõik kolm tootjat väljastavad järgmise aasta esimeses kvartalis enamus oma uusi kaarte.
AMD puhul võib loota, et uus kaart pakub 7900XT jõudlust odavama hinna eest. Ma ei usu, et uus hakkaks 700€ maksma. Pigem maksimaalselt 500-600 vahel.
Kuigi mälu saab olema 16GB vs 7900XT 20GB aga voolutarve madalam ja RT jõudlus parem kui 7900XTX.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Toomas
Kreisi kasutaja
Toomas

liitunud: 10.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2024 11:40:35 vasta tsitaadiga

Tomorrow, asdbse, tänud kaasa mõtlemast, usun et saan nüüd selle info pinnalt kasti kokku.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
corona16
HV vaatleja

liitunud: 22.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2024 18:53:31 vasta tsitaadiga

Tegin natuke muudatusi: https://de.pcpartpicker.com/list/WrLq4p

Tomorrow kirjutas:

9800X3D pole saadaval või on liiga kallis antud komplekti jaoks?

Kallis ja on teateid, et asi lausa plahvatab icon_eek.gif
tsitaat:
7800X3D hind oli suvel palu madalam langedes peaaegu 300-ni. Nüüd on veidi mõru selle eest ligi 500€ välja käia.

Mnjah, eks mingid varuvariandid on ka ning eks hoian foorumil ja pakkumistel silma peal.

tsitaat:
Emaplaadi arvelt saaks säästa. Ma siin loetud postid tagasi postitasin Techspot (Hardware Unboxed) B650 testi. See on küll pärit eelmise aasta suvest aga enamus neid plaate on jätkuvalt saada. Seal on igas hinnaklassis soovitused välja toodud ja saad võrrelda nii featuuride kui ka VRM temperatuuride osas.


Seda emaplaadi asja pean veel uurima, ei leidnud küll midagi märgatavalt odavamat. Wifi on kindlasti vajalik ning 4 Rami sloti võiks ka olla kui just 2-slotine MiniATX märgatavalt hinda alla ei too. On midagi soovitada?

tsitaat:
SSD osas annaks samuti säästa. 990 Pro on üks parimaid Gen4 mudeleid aga ma pole kindel kas see on oma hinda väärt.

Vahetasin Western Digital WD_Black SN850X 2 TB vastu välja, väga palju võitu ei tulnud, kuid midagi ikka. Eks on ka teisi variante jällegi ning hoian silmad lahti.

tsitaat:
Kaardi osas ei ole ilmselt parim aeg osta uut 700€ maksvat kaarti. Kõik kolm tootjat väljastavad järgmise aasta esimeses kvartalis enamus oma uusi kaarte.
AMD puhul võib loota, et uus kaart pakub 7900XT jõudlust odavama hinna eest. Ma ei usu, et uus hakkaks 700€ maksma. Pigem maksimaalselt 500-600 vahel.
Kuigi mälu saab olema 16GB vs 7900XT 20GB aga voolutarve madalam ja RT jõudlus parem kui 7900XTX.

Eks seda saab jällegi kasutatud vaadata. Kuid ilmselt vahetan AMD Nvidia vastu välja Path tracingu jaoks just. Raster ning RT pole suurt vahet kuid PT juba on silmale hea vaadata. RTX 4070 Ti Super tundub olevat ok selle hinna juures?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2024 20:01:06 vasta tsitaadiga

corona16, Kui hommiku vaatasin, siis oli 9800X3D veel 550€ eest saada. Nüüd on need laost otsas jälle.
550€ kõlbab veel maksta vs 482€ 7800X3D eest. Ilmselgelt mingi 700+ on äärmiselt halb hind.

Ei plahvata midagi. See üks kes kõrvetas oli valesti socketisse surunud selle.

Asrock B650 PG Lightning paistab olevat pea sama hinnaga mis sinu valitu aga omab poole rohkem M.2 pesasi kui tahad tulevikus SSD lisada.
Lisaks ka rohkem USB pesasi ja integreeritud IO paneel.

Path Tracing on väga nõudlik ja see on saadaval ainult üksikutes mängudes. Ma isiklikult arvan, et peale 4090 ei suuda ükski teine kaart seda rahuldavalt jooksutada.
Jah koos upscalingu ja frame generationiga peaks ka 4070 Ti Super venitama rahuldava kaadrisageduseni. Iseasi mis pildikvaliteediga.

Kaardi osas soovitan hetkel võtta midagi kasutatud ja oodata ära uued kaardid. Uuena ei ostaks hetkel mitte midagi.
Isegi kui uued kaardid pole eriti palju kiiremad ja on kallimad, siis kasutatud kaartide turule tekib rohkem valikut.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fugitive
HV vaatleja

liitunud: 12.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2024 02:08:03 vasta tsitaadiga

RTX 4060ti-70(s) seeria suuremat hinnasula ilmselt oodata pole, mõne 30 seeria jäänukit vaadates HV hinnagraafikust 6 kuu lõikes langes alles sel kevadel vaevalt ~100€.
50 seeria algul paisatakse ilmselt ainult tipu otsa kaardid enne müüki oma ulmehindadega.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infect
Kreisi kasutaja
infect

liitunud: 02.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2024 13:49:39 vasta tsitaadiga


Link


Kah huvitav lähenemine NZXT poolt
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2024 16:34:21 vasta tsitaadiga

Kui tahaks osta mänguri arvutit, poest.
Koos ekraani, hiire ja klaveriga, kuni 2300€, siis mis oleks parim koht, kuhu pöörduda?
Justnimelt juba kokkupandud ja toimiv värk, mitte kastitäis juppe icon_smile.gif
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2024 15:44:38 vasta tsitaadiga

Tere...panen siia arvutijupid ja jään ootama teie arvamust kas see kast on ok mängimiseks või mis teie soovitaksite ümber vahetada. eelarve on 1500 eurot, kas see on ok mängimiseks või võtta gpu asemel nvidia kaart? kui leiate soodsamaid ja paremaid juppe siis oleksin tänulik teile igasugu info eest


Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2024 16:39:44 vasta tsitaadiga

Muhekas, Ma ei soovita 2025 aasta lävel osta AM4 põhist süsteemi uuena. Sul pole tulevikus seda enam kuhugi uuendada.
Selle asemel võta B650 emaplaat ja Ryzen 7500F või 7600 (kui iGPU vaja). Need ka odavamad kui 5700X3D aga umbes sama kiired. DDR5 mälud ei maksa samuti rohkem.
Tulevikus võimalik ka kiirem prose lisada kui AMD näiteks väljastab 9600X3D.

Muu komplekti osas kommenteerin, et õhkjahuti on küll hea aga overkill arvestades hinda.
Ülejäänu on enamvähem.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2024 17:10:25 vasta tsitaadiga

https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/jahutid/protsessori-jahutid/kuhler-thermalright-peerless-assassin-120-se-1267738

465€ eest küll 7600xt ei ostaks saad 150€ odavamalt ehk mingi b580 mis on ~10% kiirem pane see 150€ parem korralikuma prose/plaadi/mälu alla
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2024 17:34:23 vasta tsitaadiga

B580 pakub AT ainult ühte mudelit 340€ eest ja seegi on ainult tellitav.
MSRP on 250. Ma pole kindel kas 340 on õige hind selle eest maksta.
10% kiirem päris pole. TPU näitab keskmiselt 4% rasteris. RT's on vahe suurem, kuigi selle klassi kaardil mingit mõistlikku RT ei tee niikuinii.

Teine variant on oodata ära AMD ja Nvidia uute kaartide launch järgmise aasta esimeses kvartalis.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 18.12.2024 21:51:49 vasta tsitaadiga

Kas dell latitude 7450 on pädev asi? Mängima ei hakka.

Näiteks. https://www.k-rauta.ee/p/sulearvuti-dell-latitude-7450-intel-core-ultra-7-processor-165u-32-gb-512-gb-14-intel-hd-hall/vd4e

_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2024 22:03:11 vasta tsitaadiga

Sellise summa eest vähe SSD mahtu.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 18.12.2024 23:01:31 vasta tsitaadiga

Viimane aasta pole enam pm arvutit olnud, enne seda mõned aastad panin korra nädalas tööle. Enamus asju siiani saanud telefoniga aetud aga mõni asi nt ehr on ikka karoova sellega.

Et palju üldse ssd vaja oleks tänasel päeval, et kui eelnimetatud asjal hind odavam oleks siis piisaks ka 500sajasest v peaks ikka vaatama 1tb varianti. Mängima ei hakka, eks vahel mõne sarja/filmi ikka "plaadi pealt arvutisse laseb" aga need lähevad teisipidi kustutamisse.

Ala miski autocad, 3d tarkvara sellejaoks jms.

_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2024 23:24:51 vasta tsitaadiga

Võibolla 512GB piisab ka. Kasutatav ruum on alla 500GB, Windows 11 võtab 40GB minimaalselt, draiverid-äppid lisaks... Kui suurte failidega ei majada ajab asja ära. Aga sellise summa eest ootaks minimaalselt 1TB SSD.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2024 00:50:25 vasta tsitaadiga

seda sama mudelit saad sa mujalt odavamalt. https://www.oixio.ee/et/e-pood/s%C3%BClearvutid/latitude-7450-intel-ultra-7-165u-m%C3%A4lu-32gb-140-fhd-400-nits-ssd-512-gb-intel-0
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
helpless
HV kasutaja
helpless

liitunud: 28.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2024 17:34:58 vasta tsitaadiga

Üle pikkade aastate vajaks taaskord targemate abi.
Minu praegune PC ehk lauaarvuti on selline: https://www.upload.ee/image/17532458/Masin.JPG
Mõtlesin, et võiks vaikselt mõelda sellele, et vahetada enda arvuti uuema vastu välja, kuna GTA 6 on ka tulemas järgmine aasta. Siis seda tahaks küll mängida.
Aga praeguse masinaga pole sel teemalt miskit teha. icon_smile.gif

Usun, et odavam on osta eraldi tooted ja lasta panna arvuti ise kokku, kui juba mingit valmis toodangut osta?
Kel vähegi viitsimist ja jaksu, siis kas keegi saaks mingisuguse valiku teha näiteks 1a.ee - lehel või kuskil mujal, et mida võiks kaaluda ostmiseks?
Mul ei ole mõtet ise mingeid näidiseid tuua, sest ei oska väga valida neid.

Ja muidugi see kõige tähtsam asi ehk eelarve. Tänapäeval vist sellised masinad mis jooksutaks GTA 6 viisakalt hakkavad 1000 euro+ juurest?
Hinna juures ei räägi siis hiirest, monitorist, klaviatuurist jms.

Kui ma midagi unustasin aga sa tahaks küsida. Siis küsi julgelt. icon_biggrin.gif

_________________
Need to hear louder!
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2024 19:03:40 vasta tsitaadiga

helpless kirjutas:
...kuna GTA 6 on ka tulemas järgmine aasta. Siis seda tahaks küll mängida.

ot:
Hetke seisuga tuleb 2025 ainult konsoolidele. Arvutile ilmselt pool aastat hiljem, 2026. Nii et aega on kõvasti.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
helpless
HV kasutaja
helpless

liitunud: 28.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2024 20:24:29 vasta tsitaadiga

Ahh, või nii. Sellega siis küll väike ämber. Samas ettevalmistusi võib ikka teha. Äkki mõni põnev mäng veel mida võiks mängida normaalselt.
Soovitused mööda külge maha ei jookse siiski.

Ja samas mul oleks vaja kaks monitori korraga ühendada, aga praegu seda tehes jookseb normaalne "lagg" sisse. Varem või hiljem peab selle uuenduse ära tegema.

_________________
Need to hear louder!
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
popcorn
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2024 20:46:15 vasta tsitaadiga

Muhekas kirjutas:
Tere...panen siia arvutijupid ja jään ootama teie arvamust kas see kast on ok mängimiseks või mis teie soovitaksite ümber vahetada. eelarve on 1500 eurot, kas see on ok mängimiseks või võtta gpu asemel nvidia kaart? kui leiate soodsamaid ja paremaid juppe siis oleksin tänulik teile igasugu info eest


Spoiler Spoiler Spoiler


Komplekt: link Kaardi võtaks mujalt kui Arvutitargast. 80€ hinnavahe on arvestatav summa, et mitte jääda mugavaks ja võtta kõik asjad ühest poest
Sama kaart siit: https://maxtrade.lv/graphics-card-radeon-rx-7800-xt-gaming-16g-gddr6-256bit-2dp-2hdmi.132291.p?l=ee&utm_source=hind.ee&utm_medium=referral
Kui kõik jupid jätta samaks, kuid vahetada kaart 7900XT vastu, tuleks hinnaks 1560€. Kaart samast kohast: https://maxtrade.lv/sapphire-pulse-radeon-rx-7900-xt-amd-20-gb-gddr6.115953.p?l=ee&utm_source=hind.ee&utm_medium=referral
NVIDIA poole pealt on valikus 4070: https://maxtrade.lv/msi-ventus-4070-2x-e1-12g-oc-nvidia-geforce-rtx-4070-12-gb-gddr6x.223964.p?l=ee&utm_source=hind.ee&utm_medium=referral

helpless kirjutas:
Ja muidugi see kõige tähtsam asi ehk eelarve. Tänapäeval vist sellised masinad mis jooksutaks GTA 6 viisakalt hakkavad 1000 euro+ juurest?
Hinna juures ei räägi siis hiirest, monitorist, klaviatuurist jms. Kui ma midagi unustasin aga sa tahaks küsida. Siis küsi julgelt. icon_biggrin.gif

1200€+, kui mitte rohkem. Vaata minu postitatud linki, kus on 1400€ arvuti. Ei midagi erilist. 1000€ kandis võid saada kasutatud juppidest kokku normaalse arvuti.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bsd04
HV vaatleja

liitunud: 22.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2024 22:05:39 vasta tsitaadiga

Aidake aega kokku hoida: soovitage ATX PSU'd madala koormuse jaoks. Ehk siis <= 550W, vaikne ja kõrge efektiivsusega B550/5500GT kombo jõudeolekus. Hind võiks ka maa peale jääda, eriti arvestades madalat võimsustarvet, muidu on ratsionaalsem odav ja kehva efektiivsusega PSU osta.
Üritasin oma ürgvana be quiet Dark Power Pro 430W kasutada, aga sellest jääb boodi ajal väheks. iGPU initi ajal juhtub äpardus ja boot jääb ringiratast tammuma. Kui P620 Quadro sisse visata, siis boodib. HX1000'ga proovides on igatepidi OK.
Aitüma ette.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
popcorn
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2024 05:57:18 vasta tsitaadiga

Kui madal koormus, paarisaja vati ümber, siis see toiteplokk peaks sobima küll: https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/toiteplokid-psu/corsair-cx-series-cx550-psu-550-watt-80-plus-bronze-1316766 Mainisite efektiivsust. Kuld sertifikaadiga toiteplokk maksab 70€: https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/toiteplokid-psu/seasonic-g12-80-plus-gold-netzteil-modular-650-watt-1145224
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2024 15:37:57 vasta tsitaadiga

Muhekas kirjutas:
Tere...panen siia arvutijupid ja jään ootama teie arvamust kas see kast on ok mängimiseks või mis teie soovitaksite ümber vahetada. eelarve on 1500 eurot, kas see on ok mängimiseks või võtta gpu asemel nvidia kaart? kui leiate soodsamaid ja paremaid juppe siis oleksin tänulik teile igasugu info eest


Spoiler Spoiler Spoiler


link

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C1rca
HV veteran
C1rca

liitunud: 05.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2024 16:09:01 vasta tsitaadiga

Ma isiklikult toiteka võtaks täna ATX3.0 või uuema standardi oma.
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2024 17:40:18 vasta tsitaadiga

Kui eelarve mahutab siis parem toiteplokk on alati hea investeering.
https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/toiteplokid-psu/750w-seasonic-focus-gx-750-atx-30-80-gold-1309580
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Soovitused arvuti ja arvutijuppide ostmiseks 2.0 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 47, 48, 49  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.