Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Räägime 4G ja 5G ruuteritest märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 20.08.2024 09:03:51 vasta tsitaadiga

haldz, millist välist antenni sa kasutad Cudy P5 AX3000 ruuteri taga?
Sellel Cudy P5 ruuteril on 4 antennipesa, mul selline antenn vanast ajast olemas NELLI-0727 https://rantelon.ee/toode/nelli-0727/ sellel ainult kaks antenniotsikut. Alati ei pruugi antenniga parem tulemus olla, huawei B525s järel proovisin kunagi ja tulemus oli sitem kui ilma antennita.

Ma nüüd kaalungi kas võtta seesama Cudy P5, aga juhul kui tahta v vajadus antenni kasutada siis antennidel kaablid pole pikad kuna signaal sumbub ära.
Või võtta mõni hea täiesti väline 5G ruuter, panna sobivasse kohta ja sealt saaks juba netikaabliga edasi tulla, see annaks oluliselt pikema maa kui mõned meetrid piiratud pikkusega antennikaablit. Mis võiks näit hea väline 5G ruuter olla? Loen teema uuesti läbi äkki eespool on juba mainitud.
Kas see oleks ok väliruuteri valik Huawei 5G CPE MAX 5 H352-381 https://arvutitark.ee/en/network-devices/routers/huawei-brovi-5g-cpe-max-5-outdoor-netw-router-h352-381-1320427
Jääb samasse hinnaklassi mis eelmainitud toaruuter Cudy P5 AX3000.

Kusjuures avastasin oma tahvelarvutist kunagi installitud äpi milllega saab sagedusi (band) lukku panna huawei ruuteritel, huaCtrl PRO for Huawei routers https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.thecoder.huactrlpro&hl=en Oli meelest läinud, et selline asi mul olemas, tahvli peal ei toiminud mul ja sinnapaika ta jäi kunagi. Nüüd installisin telefoni ja seal toimis, uuendasin tahvli oma ära, aga täielikult ei toimeta tahvli peal see äpp.
Igaljuhul midagi ma selle äpi abil oma 4G ruuteritel paremaks ei õnnestunud võluda peale tundi katsetamist, aga vbla jäi ka oma oskuste taha kinni.

Palju teil upload kiirus paranenud on minnes 4g pealt 5G peale üle ja kas on üldse paranenud, mis keskmisi kiiruseid saate uploadiga icon_rolleyes.gif ??? Eeldades, et ruuter samas elukohas.
Krt, see upload lonkab ikka kõigil operaatoritel vähemalt ühte jalga kõvasti.... jõuluks võiks foorumlastega rahad kokku pana ja neile esinduses kargud üle anda icon_lol.gif. Keda huvitab mingine ulme download näitaja mida alati püütakse esile tuua, samas kui upload on invaliid isegi pilve üleslaadimisel.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 20.08.2024 09:33:44 vasta tsitaadiga

Jah 5G UL kiirus võiks olla parem teoorias, aga praktikas on see veel rohkem maas kui 4G puhul, seda siis seetõttu et FDD asemel kasutatakse TDD'd, mille vahe on selles et FDD kasutab erinevaid sagedusi DL ja UL jaoks, TDD aga ühte ja sama sagedust kus UL osa liigutatakse umbes 1/6 ajaühikust. Tehnoloogia ise ei keela FDD kasutamist 5G peal, see on operaatorite valik lihtsalt. TDD kanal on ka nõrgema leviga kui sama sagedusega FDD, isegi kuni 6dB.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GTC
HV kasutaja

liitunud: 31.01.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2024 18:34:45 vasta tsitaadiga

Maldur, käis siin kusagilt läbi, et Sul B818 toitega vist "hack" tehtud icon_biggrin.gif st POE. Jagad ehk teadmisi kuda & mis , tahaks B818 pööningule katuseharja alla tarida..
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
haldz
HV veteran
haldz

liitunud: 29.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2024 21:12:27 vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:
haldz, millist välist antenni sa kasutad Cudy P5 AX3000 ruuteri taga?
Sellel Cudy P5 ruuteril on 4 antennipesa, mul selline antenn vanast ajast olemas NELLI-0727 https://rantelon.ee/toode/nelli-0727/ sellel ainult kaks antenniotsikut. Alati ei pruugi antenniga parem tulemus olla, huawei B525s järel proovisin kunagi ja tulemus oli sitem kui ilma antennita.

Ma nüüd kaalungi kas võtta seesama Cudy P5, aga juhul kui tahta v vajadus antenni kasutada siis antennidel kaablid pole pikad kuna signaal sumbub ära.
Või võtta mõni hea täiesti väline 5G ruuter, panna sobivasse kohta ja sealt saaks juba netikaabliga edasi tulla, see annaks oluliselt pikema maa kui mõned meetrid piiratud pikkusega antennikaablit. Mis võiks näit hea väline 5G ruuter olla? Loen teema uuesti läbi äkki eespool on juba mainitud.
Kas see oleks ok väliruuteri valik Huawei 5G CPE MAX 5 H352-381 https://arvutitark.ee/en/network-devices/routers/huawei-brovi-5g-cpe-max-5-outdoor-netw-router-h352-381-1320427
Jääb samasse hinnaklassi mis eelmainitud toaruuter Cudy P5 AX3000.

Kusjuures avastasin oma tahvelarvutist kunagi installitud äpi milllega saab sagedusi (band) lukku panna huawei ruuteritel, huaCtrl PRO for Huawei routers https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.thecoder.huactrlpro&hl=en Oli meelest läinud, et selline asi mul olemas, tahvli peal ei toiminud mul ja sinnapaika ta jäi kunagi. Nüüd installisin telefoni ja seal toimis, uuendasin tahvli oma ära, aga täielikult ei toimeta tahvli peal see äpp.
Igaljuhul midagi ma selle äpi abil oma 4G ruuteritel paremaks ei õnnestunud võluda peale tundi katsetamist, aga vbla jäi ka oma oskuste taha kinni.

Palju teil upload kiirus paranenud on minnes 4g pealt 5G peale üle ja kas on üldse paranenud, mis keskmisi kiiruseid saate uploadiga icon_rolleyes.gif ??? Eeldades, et ruuter samas elukohas.
Krt, see upload lonkab ikka kõigil operaatoritel vähemalt ühte jalga kõvasti.... jõuluks võiks foorumlastega rahad kokku pana ja neile esinduses kargud üle anda icon_lol.gif. Keda huvitab mingine ulme download näitaja mida alati püütakse esile tuua, samas kui upload on invaliid isegi pilve üleslaadimisel.

https://www.verkkokauppa.com/fi/product/892216/Poynting-XPOL-1-5G-4-4-x-4-MiMo-4G-5G-paneeliantenni

Kuna mast lahedal ja suuremat pole vaja.
Kommentaarid: 153 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 138
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 24.08.2024 14:20:04 vasta tsitaadiga

Mul omal küll mastid kaugel pole ca 2km või nii ja olen koguaeg toaruuteriga lasknud. Lihtsalt huvipärast, palju nende väliruuteritel millel antenn sisse ehitatud, võimekus olla võib... nii puusalt pannes, mitu kilomeetrit, seda tavaliselt mainita (muidugi mõjutab ilm, maastik jts)?
Inseego 5G väliruuterite lehel ainult nägin, et on mainitud, ühel 20 kms ja teisel 7 kms (miks nad "kms" märgivad icon_rolleyes.gif ) https://inseego.com/products/5g-outdoor-cpe/

Lihtsalt jäid mõned huvitavad toaruuterid ka silma:
Inseego Wavemaker FX2000e kahe SIM kaardiga ja 1x USB-C port... Siin Eestis ta vist ei hakka tööle https://inseego.com/products/5g-indoor-routers/fx2000/
Inseego Wavemaker 5G ruuter FX3100 series. Saab ka USB kaudu ühendada nagu aru saan 1x USB 3.1 Type C (data and tethering) https://inseego.com/products/5g-indoor-routers/fx3100/ See peaks vast hakkama Eestis tööle... kui minna manuali vaatama siis näitab, et "FX3100 Europe" ja "FX3100 Tele2"

Hiid kirjutas:
.... õnnestus selline koju tassida https://www.elisa.ee/seadmed/eraklient/ruuterid/zyxel/5g-nr-valiruuter-nr7101

Kas oled näppinud?

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2024 16:56:50 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kas oled näppinud?

Pole vaimu peale tulnud. Esialgu ootab oma aega laua all. Kui 4G päris ära ikalduks, siis võtaks asja ette, aga esialgu on jäänud laiskuse taha icon_redface.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
genekas
HV vaatleja

liitunud: 24.04.2004




sõnum 24.08.2024 18:28:04 vasta tsitaadiga

avrn kirjutas:
4/5G on litsentsidega sagedused mida igamees kasutada ei tohi. Tavainimesele jääb siiski wifi, kui privaatset raadiolinki vaja teha.
Kas 2,4GHz või 5GHz.


Ei tasu unustada ka 60 GHz seadmeid - nende puhul on aga otsenähtavus vältimatu eeldus. Lühemate vahemaade peal võtab nendega ka gigabitise läbilaskevõimega lingi üles. Pikema vahemaa (sajad meetrid) puhul tasub vaadata suundantenniga seadmete poole - seda nii wifi kui 60 GHz puhul...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 28.08.2024 23:41:48 vasta tsitaadiga

Hei, igaksjuhuks küss, kas see on ikka üks ja seesama väliruuter v mingi rebranding v sarnane aga mitte täpselt sama icon_rolleyes.gif ? Müügil kuidagi väga erinevate nimedega.
HUAWEI 5G CPE https://consumer.huawei.com/en/routers/5g-cpe-win/
BROVI 5G CPE MAX 5 https://www.brovi-tech.com/productshow.php?cid=2&id=297
https://arvutitark.ee/en/network-devices/routers/huawei-brovi-5g-cpe-max-5-outdoor-netw-router-h352-381-1320427

Edit:
Mis värk nende 5G ruuteritega on. Katsetasin oma jagu nüüd. Kui on auto peal seadetest siis ruuteril 4G ja 5G tuled ilusti rohelised ja seadete lehel näitab ka 4G ja 5G olemasolu.
Kui lükkan ainult 5G peale lukku siis Ruuteril punased tuled, st signaali pole ja seadete lehel pole netist haisugi.
Kui enne auto peal oli 5G siis peaks midagigi 5G peal lukus olles jõnkstama aegajalt, aga jumala tühjus signaalist icon_rolleyes.gif

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2024 00:59:37 vasta tsitaadiga

Tundub justkui rebrandimine sanktsioonidest mööda hiilimiseks vms sarnaselt näiteks Huawei B535-232 vs Soyealink B535-333, kus seadme peal ei viita miski Huaweile (tõsi, karbil oleval ühel kleepsul on mainitud). Et USA või EU edasimüüjal oleks igati koššer "Huaweid mitte müües" tegutseda.

Meil vist veel puhast 5G võrku pole, nagu ka mujal operaatorite teemades korduvalt läbi käinud. 4G peab igal juhul lisaks töös olema.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vihik3
HV vaatleja

liitunud: 19.03.2012




sõnum 30.08.2024 14:37:32 vasta tsitaadiga

Tere, ei teagi kas järgnev postitus panna mikrootiku teemasse või siia. Plaanin maamajas üle minna 5g peale. Mikrotik on tuttav bränd ja mõtlesin hankida MikroTik Chateau 5g AX seadme.
https://mikrotik.com/product/chateau_5g_ax
Kuna maja asub orus, oleks vaja katuseharjast 4-5m kõrgemale väliantenni, siis saaks otsevaate 1.5km kaugusel olevale 5g mastile.
Missugust mikrotiki antenni soovitate selleks, mis selle ruuteriga hästi koostöötaks. Kui minna soovitud kõrgusele mobiiltelefoniga, siis saab kätte umbes 500/80.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 30.08.2024 17:47:06 vasta tsitaadiga

vihik3 kirjutas:
Kui minna soovitud kõrgusele mobiiltelefoniga, siis saab kätte umbes 500/80.

Väga huvitav.
Oskad öelda palju sa umbes keskmise kiiruse toas ja õues olles maapeal saad?

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
filx
HV kasutaja
filx

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2024 23:37:52 vasta tsitaadiga

Siin vast tuleks mõõta pigem SINR, RSRP jne parameetreid. Mikrotik'il ilusti nähtavad. Telefonis miski app'iga millega vaadata, kuigi telefoni antenn ei pruugi õiget vastust anda (ehk päris antenniga parem). Oman ka chateau 5g ax ja olen vaikselt sama asja otsimas (kohe kui masti pannakse 5g) ja saksa amazonist on jäänud silma brand Kaser. Pole tellinud, proovinud kui arvustuste järgi võiks sobida.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 31.08.2024 00:19:19 vasta tsitaadiga

filx, logo järgi tundub kodukas v mõni tütarfirma see https://www.kaserstore.fr/enhttps://www.kaserstore.fr/en
Müüb värvilisi Dyson tolmuimeja torusi jms asju https://www.kaserstore.fr/en/collections/compatible-spare-parts-for-dyson
Ei ärata nagu usaldust, müüakse 5G jms tehnikast kuni hakklihamasinateni välja icon_rolleyes.gif
Müüvad kellegi teise tehnikat oma logo all järelikult.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
filx
HV kasutaja
filx

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2024 00:28:54 vasta tsitaadiga

Täiesti reaalne, et müüvad oma brandi all hiina masstoodangut. Jah, loterii küsimus. Oma kogemus brand labeliga olnud selline, et võid isegi asjaliku toote saada (nt mul õhksoojuspump mida müüakse isegi midea brandi all on suva hiinakas) ja töötab hästi. Küsimused hakkavad tekkima siis kui see brand label firma ei paku supporti (teine näide ühe inverteriga Y&H kleebisega aga support olematu, sama toode teise firma alt on support olemas). Ehk ei kiida ega laida Kaser'it hetkel. Mu jaoks tundub valik mida proovida. Amazoniga on vähemalt hea see, et kui saadki💩 asja siis on võimalik see tagastada (vastavalt juhtumist kas tasuta või kuller 8 eur). Eesti poodidest ma nonamet ei ostaks.

Hoiame teema soojas kui keegi leiab asjaliku 5G 4x4 mimo toega antenni.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2024 11:15:06 vasta tsitaadiga

mikrotikul ei ole eraldi 5g antenne. teistega nii ja naa. 500/80 kui rakendada töösse , veidike kahtlen et see ka nii jääb. kiirustest ei näita midagi. sai hangitud üks paneel kaser ja üle on üks ringantenn. kuna kasutada on vaid 4g ei saa 5g mõõta, kirjade järgi on nad seda mõlemad. 4g on keskmiselt 70/35, sest piirajaks on seekord ruuter.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 31.08.2024 11:16:21 vasta tsitaadiga

Mul on Kaseri antennid, 2x2 variandid, muidugi on nad ehtsad hiinakad aga töötavad, mida kõrgem sagedus seda suurem võimendus, hinnanguliselt võib öelda et 2600MHz puhul on 11-12dBi küll. 4x4MIMO jaoks siis kaks tk vaja. Miinuseks on neil see, et kui tagaplaat on metall, siis esikülg on plastikkaan mis tundub tsipa õhuke natuke, et kui päike on selle kallal juba võtta saanud siis võib kergemini rabedaks minna, rahe, tormiga lendav käbi või oksraag võiks selle praguliseks lüüa. Julgelt kasutamiseks oleks siis mõistlik nende antenn lisakarbiga varustada, mis kaitseks hilisemas eas antenni. Antenni kinnitus- ja reguleerimisvõimalused mastile on head. Kui on valida kas kohe 4x4 või 2x 2x2 antennid, siis tehniliselt käitub paremini 2x 2x2 variant, sest need saab paigaldada üksteise suhtes piisava vahega, optimaalne oleks 90cm vahet hioda. Põhjus selles et kui korraga töötavad nii saatja kui raadio kanalid siis ülekostvuse vähendamiseks on vahe vajalik, ülekostvuse suhe peaks olema 15dB või rohkem. Kõik ühes seda tingimust ei suuda täita (SNR jääb kehvem). 2x2 Kaser on seest nelja antenniga, sagedusalas jagatud ning ülemine ots ulatub 3,9GHz'ni seega praeguse 5G jaoks sobivad kenasti. Soetushind tuli 15€ tk, ei ole nuriseda icon_wink.gif. Ok, kaabel on N ühendusega (seadme poole on SMA), seega kaabel on jäme ja jäik, aga 10m käitub paremini kui näiteks peenem Ranteloni 5m samades tingimustes.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
filx
HV kasutaja
filx

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2024 12:15:04 vasta tsitaadiga

15 euroga said antenni? Linki paluks
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vihik3
HV vaatleja

liitunud: 19.03.2012




sõnum 31.08.2024 16:41:04 vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:
vihik3 kirjutas:
Kui minna soovitud kõrgusele mobiiltelefoniga, siis saab kätte umbes 500/80.

Väga huvitav.
Oskad öelda palju sa umbes keskmise kiiruse toas ja õues olles maapeal saad?


Tegin täna hommikul uued 5g mõõtmised, kokku kolmes erinevas kohas, igas punktis tegin 5 testi ja arvutasin keskmise, peab märkima et asukoha põhised testid olid väga stabiilsed kiiruse osas. Testid viisin läbi samsumgi 5g telefoniga, see hetkel ainuke seade, mis 5g sagedusi närib. Midagi teaduslikku, siit välja ei maksa lugeda aga minu jaoks annab selge signaali, et mul on vaja kõrgust väliantenniga saavutada.
Asukoht 1, majas sees köögilaual: 52/3 Mbps
Asukoht 2, väljas hoovis (maja asub siis orus): 127/21
Asukoht 3, maja kõrval asuv küngas, kust on otsenähtavus mastile: 553/89
Iseenesest 50-100 kiirused on ka rahuldavad aga kui investerida 500€ ruuterisse, siis võiks maksiumi välja võtta.
Hetkel kasutan 4g-d huawei ruuteri ja nelli antenniga. Väliantenniga saan kiirusetestis 66/28, ilma väliantennita 5/1.
See 66/28 on ka reaalne kiirus, tarbimist on palju: torrentid, netflix, youtube, 5 telia tv vaatajakohta.
Ei arvanud, et 5g antennidega selline kummaline ikaldus on, hetkel arvan et ostan selle ruuteri ära, tulevikus saab midagi juurde vaadata.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 31.08.2024 20:42:40 vasta tsitaadiga

filx kirjutas:
15 euroga said antenni? Linki paluks


Annaks kui oleks praegu saada, müügis olid need osta.ee's, sealt ka foorumlane rcc ostis, hind kujunes oksjonite käigus. Ma seadsin endale hinnapiiriks 25 juurot, aga õnneks sinnani polnud vaja minna. Neid ikka on vahel seal veel vilkunud, täna vaadates ei olnud.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2024 08:07:15 vasta tsitaadiga

5g l on mastist kaugusepiirang (kõrged sagedused kaugele ei levi).
Enne ostmist kutsu külla sõber kellel on 5g seade taskus. Tehke mõõtmised. 5g pealt võiks paigaldatavas kohas tulla 120+. 100 ümber polevat mõtet.
Lukustada saab ka operaatori seadmeid aga selle peale ei vaata võrguadminn hästi, sest antenni poolt ei saa enam juhtida.
"Termose" komplekti ostsin mp st talvel omale 50€ eest..

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2024 10:23:46 vasta tsitaadiga

vihik3 kirjutas:

Ei arvanud, et 5g antennidega selline kummaline ikaldus on, hetkel arvan et ostan selle ruuteri ära, tulevikus saab midagi juurde vaadata.



ikaldus on absoluutselt igas valdkonnas. eesti võikski hakata seda kaubamärgina turundama - riik, mis on tehniliselt keskajas. https://www.fourfaith.com/f-nr200-5g-industrial-router.html on vidinas, mida tahaks proovida, aga hind+saatmine nullib igasuguse huvi. Milesight on üks, lähemalt saaksid teltonika. veel lähemalt getic.com. ses suhtes on cudy p5 asjalik, aga sellest pole väga kasu, kui oled kaugel ja vaja antennidega mässata. ega tänane situatsioon ei erine külatee omast, kui 2001 pidi samamoodi mööda puid ja maid ronima. kiirused on vast kasvanud niipalju, et senise 128 kilobiti asemel võid saada 128megabitti. ja siin on põhjus enamasti isp-ides, kes on säästurežiimil kuna nad teavad, et küll totuke maksab, polegi vaja kvaliteeti pakkuda.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2024 10:40:34 vasta tsitaadiga

Kas su mast on lähemal kui 4,5km?
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 01.09.2024 11:29:29 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
5g l on mastist kaugusepiirang (kõrged sagedused kaugele ei levi).

Siin peaks natuke lahti rääkima - 5G levib otsenähtavuses nagu iga teine sagedus, arvestades loomulikku sumbuvust. On reaalselt Samsa A21 teloga saadud 5G ühendus 16km kauguselt. Kuid siin on aga, ja see on mürad. Kiirus kardab müra, kuid iga väljakisav seade lisab eetrisse teiste jaoks müra. Rohkem seadmeid, rohkem müra. Ja selleks et levi äärealadel ei tekiks hunnik seadmeid mis küll registreeruvad, aga ei suuda "kiirteed" kiirelt läbida ning läbustavad eetri umbe, kasutatakse tehnilist kauguse piiramist. Telia piirab kaugusele 5km, Elisa kaugusel 4km, Tele2 peab veel arendama sest pole eriti võrku mida piirata. ISP saab soovi korral seda kaugust muuta kui vajalik.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vihik3
HV vaatleja

liitunud: 19.03.2012




sõnum 01.09.2024 18:50:43 vasta tsitaadiga

Kui see masti kauguse küsimus minule oli mõeldud, siis kaardi järgi asub mast 1.1 km kaugusel.
Minu kogu häda ja valu on selles, et maja asub orus ja head kiirused levivad mõned meetrid katuseharjast kõrgemal. Iseenesest kui ruuter sinna posti otsa viia, usun et saab ka need suured kiirused kätte aga keegi ju sellist ruuterit välja ei jäta, selleks olekski üht head väliantenni sinna üles vaja ja kaabliga ruuter tuppa.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2024 19:00:45 vasta tsitaadiga

Mismõttes ei jäta? Nokia komplekt koosnes sise ja välispsast.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2024 19:09:59 vasta tsitaadiga

See on ikka jabur, et kui on soovi, et kõik sagedused oleks kaetud, siis peaks katusele kuus antenni juhet vedama icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

https://router-mods.co.uk/product/huawei-cpe-pro-3-5g-h138-router-modification-services/
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 01.09.2024 21:30:37 vasta tsitaadiga

Ma loen küll 8 (kaheksa) sealt välja icon_wink.gif
---
vihik3 kirjutas:
head kiirused levivad mõned meetrid katuseharjast kõrgemal. Iseenesest kui ruuter sinna posti otsa viia, usun et saab ka need suured kiirused kätte aga keegi ju sellist ruuterit välja ei jäta


Aga miks mitte? Saab ka toaruuteri õue jätta, elekroonikal on tegelt suva kus ta toimetab, lihtsalt peab tagama et kest vastaks ilmastikule. Mul esimene LTE ruuter lendas kolmandal päeval juba masti otsa, sest muidu pidanuks ma sama laulu laulma mis rcc pidevalt teeb...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
filx
HV kasutaja
filx

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2024 22:45:48 vasta tsitaadiga

Selge pilt!
Maldur kirjutas:
filx kirjutas:
15 euroga said antenni? Linki paluks


Annaks kui oleks praegu saada, müügis olid need osta.ee's, sealt ka foorumlane rcc ostis, hind kujunes oksjonite käigus. Ma seadsin endale hinnapiiriks 25 juurot, aga õnneks sinnani polnud vaja minna. Neid ikka on vahel seal veel vilkunud, täna vaadates ei olnud.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2024 05:49:03 vasta tsitaadiga

filx kirjutas:
Selge pilt!
Maldur kirjutas:
filx kirjutas:
15 euroga said antenni? Linki paluks


Annaks kui oleks praegu saada, müügis olid need osta.ee's, sealt ka foorumlane rcc ostis, hind kujunes oksjonite käigus. Ma seadsin endale hinnapiiriks 25 juurot, aga õnneks sinnani polnud vaja minna. Neid ikka on vahel seal veel vilkunud, täna vaadates ei olnud.


Noid müüs too MEGA! ? Võtsi isegi ühe, 4G puhul läks asi hullemaks.

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2024 07:03:13 vasta tsitaadiga

Mis sagedustele antenn oli?
Ma võin katsetamiseks anda. Tutikad. 3g ajast. Peast marki ei mäleta.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 02.09.2024 12:29:12 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:
Noid müüs too MEGA! ? Võtsi isegi ühe, 4G puhul läks asi hullemaks.


Jootetööd olid lohakapoolsed seal küll, võibolla oli sinu eksemplaril kuskil n.ö. otsa koos... vaata üle. Ma esimese asjana võtsin lahti ja kontrollisin üle, aga otseselt viga minu omades polnud.
Teine asi, see on siiski suundantenn, kontrolli ka suunamine üle ning et seade ikka AUX antenne kuulaks (kui on seuke võimalus).

Ma testisin oma piirkonnas Tele2 signaaliga, üks saatja on 1,5km ühel pool ja teine 8,5km otse vastu teisel pool, silmside puudub mõlemaga ning sain ca 40-60Mbit/s DL kummagist, st võrk ei andnudki rohkem välja nähtavasti. Registreeringut kontrollisin cellmapperi numbrite alusel. Kõrvale panin võrdluseks Ranteloni mis lühema kaabliga, andis signaale vähem, seadmeks siis B818.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2024 14:23:47 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Mul esimene LTE ruuter lendas kolmandal päeval juba masti otsa, sest muidu pidanuks ma sama laulu laulma mis rcc pidevalt teeb...


RCC puhul ei aita ükski antenn ega ruuter. Kui sul on 2GB mahupiiranguga pakett, mis muutub morseks kui maht täis saab, siis seda muret antenn ega ruuter ei lahenda icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 02.09.2024 16:30:53 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
See on ikka jabur, et kui on soovi, et kõik sagedused oleks kaetud, siis peaks katusele kuus antenni juhet vedama icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

https://router-mods.co.uk/product/huawei-cpe-pro-3-5g-h138-router-modification-services/

Vähemalt ei löö pärast välk mööda beer_yum.gif
-----------------------------------

BROVI 5G CPE MAX 5 https://www.brovi-tech.com/productshow.php?cid=2&id=297
Milline on õige sobiv välikaabel sellele, mis CAT nr piisab ja kaabli mark, ca 15m oleks vaja, linkige mingi sobiv kaabel.
Paljudel väliantennidel on WiFi ainult seadistamiseks. Mida see täpselt tähendab kas netti ei saa läbi WiFi või netti saab, aga on lühikese leviulatusega? Ma ainult toas proovinud korra, netti sain, pole kaablit veel ostnud.
Edit: mu omal kirjas "used for management purpose only", seega peab mingi WiFI ruuteri vaatama lisaks.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2024 16:59:16 vasta tsitaadiga

see on see: lähed fifi kaudu külge, määrad siseotsa ip d ja asjad ja edaspidi töötab sealt.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2024 18:13:16 vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:

Milline on õige sobiv välikaabel sellele, mis CAT nr piisab ja kaabli mark, ca 15m oleks vaja, linkige mingi sobiv kaabel.

Cat6 on meie tingimustes piisav, või Cat6a, kui soovid.
https://effex.ee/et/norkvoolu-kaablid/3968-cat6-arvuti-valikaabel.html
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 02.09.2024 18:55:07 vasta tsitaadiga

Sobib ka Cat5e kui kuskilt ette jääb. See pole kriitiline viga et cat6 ei ole, tegelikult pole shittagi vahet, aga välikaabel (must) võiks küll olla.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2024 20:14:56 vasta tsitaadiga

Selline loom oli - https://www.osta.ee/mega-kaser-suure-voimendusega-4g-lte-5g-antenn-12dbi-205137257.html?_src=email&reservation=3262230

Tahtsin just midagi katuse otsa pulgale visata ja võimalikult kõrgele tõsta, sest soovitud asukoht oli lohus ja mast kõrge metsa taga.
Ruuteriks Huawei B818 ning käsitsi antennile sundides halvenes kiirus kolmandik või enamgi, lisaks hootis kadus nett isegi ära.

Antenni laiali ei lammutanud, poonud aega, külmetasin katusel... Vedeleb seal siiani, kuid ruuter töötas esimesel korrusel piisavalt hästi ilma selle loomatagi icon_lol.gif

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 02.09.2024 21:59:45 vasta tsitaadiga

kjaups, Mul oli sama lugu, et nett läks sitemaks kui Huawei B525s-23a ruuterile Rantenol NELLI-0727 antenni külge panin ja käsitsi antenni peale seadistasin
Rantenol NELLI-0727 https://rantelon.ee/wp-content/uploads/2021/04/NELLI0727_Rev1C_eng-11.pdf

Mul ka hetkel kasutusel Huawei B818 ruuter, pole tal häda nagu midagi.

BROVI 5G CPE MAX 5 millel 5G olemas võtsin proovimiseks https://www.brovi-tech.com/productshow.php?cid=2&id=297
Hetkel välikaablit pole, aga toas proovides tundus upload veits parem, pikalt ei mässand, vbla oli ajutine nähe.
Võin eksida, kunagi vaatan uuesti, aga minuarust polnud isegi config faili backupi võimalust thumbs_down.gif .

Huvitav kas see võib petlik mulje lihtsalt olla, aga olen nagu täheldanud Speedtesti tehes.... kui teisepoole satub Elisa server siis on tulemused kehvemad icon_rolleyes.gif
Just proovisin uuesti, ei saanud nagu aru, aga paar päeva hakkas nagu silma.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 02.09.2024 22:59:36 vasta tsitaadiga

No ei, sellist käntsakat ma küll antenni pähe ei osta kunagi. See millest rääkisin on - K5GPB14V3, https://www.amazon.de/-/en/Directional-698-2700-3300-3800-Compatible-Low-Loss-White-Black-Silver/dp/B09QMR437D . Ehk siis normaalne plaatantenn ikkagi.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2024 09:27:29 vasta tsitaadiga

mis on täpselt sama firma, lihtsalt üks on omni, teine paneel. omni sobiks linnalistesse tingimustesse. hujavei 818 pole suurem asi ei an-tenni ega -tennita.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 04.09.2024 11:02:27 vasta tsitaadiga

Ega siis see et üks firma on, ei tee antennide parameetreid ühessuguseks. Omni vahib ringiratast, plaat ehk paneel aga suht ühes sihis, siin on vahe ning antud mõõtmete ja sageduste juures see omni saab arendada oma 12dBi ainult 3,6GHz lainealas, LTE piirkond on raudselt kas just poole aga kolmandiku võrra nõrgem. Ma nii vana et mäletan Külatee aegu, kus masti pandi alguses 11dbi omnid saatjatele, krt olid need alles mõõgad;) Aga LTE sagedused on ju põhiliselt 2,4 wifi piirkonnast ka veel madalmad, st lainepikkus pikem.
Linnades ma näen toimivale paneelantennile rohkem rakendust kui omnile. Viimane on selline laisa tüübi antenn, pannakse üles, kuskilt ikka mingi piiksu leiab ja kiirus on ka nigu on, connection errorit ei näita siis ju hästi... Paneeliga aga saab valida natuke kergemini sellise saata kus võib olla rahvast vähem peal ja kiirus seetõttu parem. Aga eeldab n.ö. teemale kaasaelamist icon_smile.gif
Ma testisin Tele2 mastidega oma Kaiserit, üks mast on 1,5km ja teine täpselt teisel pool 8,5km. B818, koos nende Kaiseri 10m soolikatega, silmnähtavust mitte kummagagi, 2x2, kõrgus 8m. Antenni suunaga sai vabalt valida kumma masti külge registreerus, seda kontrollisin cellmapperi tabelite järgi. Mõlemast suunast sain ca 40-45Mbit/s DL - naabrimees kelle Tele2 sim testiks oli ütles et ta pole nii palju kunagi näinud. Pärast panin selle kaardi autosse, sõitsin lähema masti vaatevälja ja ega eriti paremaks ei saanud, natuke üle 50 ehk tuli. Aga antenn näitas et töötab nagu mõeldud on. Võrdluseks, B818 oma omni siseantennidega käega kõrgel hoides saavutas umbes 8Mbit/s DL, nii et päris ilma ei oleks icon_wink.gif

B818 on vähemalt selline riist, mis suutis võtta plaatantenniks ehitatuna levi B3 peal 21km kauguselt, ilmselt on meil erinev arusaam "pole suurem asi" mõttest. Muidugi on tal miinuseid, minu jaoks kaks lausa. Esiteks pole talle millegagi teha cell-lock'i. Teine on olulisem - tema upload ei saa reeglina olla rohkem kui 64Mbit/s, st 1CA only. Põhjus selleks pole aga suutmatus, vaid see et tänu sanktsioonide kehtestamisele, piiras Huawei firmwares kiirema uploadi lihtsalt ära. ISP hulgiostjana võib selle lahti saada, kui maksab teatud "fee", aga teadaolevalt on seda teinud euroopas ainult soomlaste DNA. Mul on olemas nende firmware, aga pole tööriistu saanud millega see peale lasta. Lihtsam oli leida kiirema uploadiga seade, sestab saan kelkida 100+ uploadiga icon_wink.gif. Nii et kui B818 panna tööle bridge modes, et võrguseaded saab teha eraldi ruuteris, siis on ta tegelikult ikka päris korralik asi, isegi ümber ehitamata.
Kui ma võrdlen raadio tundlikkust, siis Snapdragon justkui jääks veidi alla Balongi chipsetile, aga see vahe on tõesti minimaalne.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2024 11:15:47 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Lihtsam oli leida kiirema uploadiga seade,

ja selleks on? icon_razz.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2024 11:33:09 vasta tsitaadiga

Su seade võib olla mis iganes. Võrk on ikka mobile broadband.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 04.09.2024 12:37:40 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Mul on olemas nende firmware, aga pole tööriistu saanud millega see peale lasta.

Mis tööriista nimi on?
Huvipärast veits googeldasin. Kas Miracle Box soft mis töötab ka (Miracle Box riistvarata)? Toetab paljusi seadmeid jne. Softi kodukas vist see https://www.mygsmtech.com/tool/download-miracle-box-all-drivers/ ... on see soft aus värk või "kaasavara täis"?
How to flash the stock ROM (allapoole kerides vihjab Miracle Box'ile) https://huaweistockrom.com/huawei-b818-263
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 04.09.2024 21:41:40 vasta tsitaadiga

Neid oli paar erinevat vaja, aga probleem on selles et FW peaks olema krüpteeritud, ning see on raske pähkel. Mul pole ka pärast windows XPd enam ühtki aknaarvutit, nii pole kättusattuvaid .exe juppe kuigi lihtne proovida ja kuna mul on olemas seade millel upload rahuldab, siis on mul see Huawei tuunimine soiku jäänud tegelikult. Kiviks lasta pole väga pointi, sest ma pole veel lugenud või kuulnud ühestki edukast manuaalsest firmware vahetusest. See upgrade on kaheosaline, kõik peab klappima omavahel ja rauas enne olnud softiga. Sellega pusivad inglased, poolakad, itaalased, venelased, saudid aga resultaati netu.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RaimoR
HV kasutaja

liitunud: 23.11.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2024 11:04:45 vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:

Ma nüüd kaalungi kas võtta seesama Cudy P5, aga juhul kui tahta v vajadus antenni kasutada siis antennidel kaablid pole pikad kuna signaal sumbub ära.
Või võtta mõni hea täiesti väline 5G ruuter, panna sobivasse kohta ja sealt saaks juba netikaabliga edasi tulla, see annaks oluliselt pikema maa kui mõned meetrid piiratud pikkusega antennikaablit. Mis võiks näit hea väline 5G ruuter olla? Loen teema uuesti läbi äkki eespool on juba mainitud.
Kas see oleks ok väliruuteri valik Huawei 5G CPE MAX 5 H352-381 https://arvutitark.ee/en/network-devices/routers/huawei-brovi-5g-cpe-max-5-outdoor-netw-router-h352-381-1320427
Jääb samasse hinnaklassi mis eelmainitud toaruuter Cudy P5 AX3000.


Mul endal täpselt samad küsimused. Ideaalis jääks antenni ja siseruuteri vahele ca 10m. Kas nii pika antennikaabli vedamine oleks üldse mõistlik kadude tõttu? Häda pärast saaks ka 3m teha, aga siis vaja sees rohkem kaabeldama hakata. Lisaks vaja siis leida "see õige" antenn (4x4 või 2*2x2 MIMO), näiteks link
Esialgu tundub, et pigem ära proovida see Huawei 5G CPE MAX 5 H352-381 väliruuter. Jääb küll ära sageduste lukustamine ja ei saa antenni suunata, aga ehk saab hakkama.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 05.09.2024 22:39:41 vasta tsitaadiga

Ma täna õhtul põgusalt proovisin seda H352-381 ruuterit 5G reziimil. Mast 1,5km ja metsaga, andis kiiruse ca 290Mbit/s DL ja nii 15Mbit/s UL. Elisa võrk, n28 ja n78. Ideaalses reaalsuses see loom annaks 900DL ja 30UL. Ta on plaatantenn, saab suunata nagu keegi oskab. Band-lock on võimalik, cell-lock on nii ja naa, et võib saada kuidagi...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
filx
HV kasutaja
filx

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2024 01:57:14 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Ma täna õhtul põgusalt proovisin seda H352-381 ruuterit 5G reziimil. Mast 1,5km ja metsaga, andis kiiruse ca 290Mbit/s DL ja nii 15Mbit/s UL. Elisa võrk, n28 ja n78. Ideaalses reaalsuses see loom annaks 900DL ja 30UL. Ta on plaatantenn, saab suunata nagu keegi oskab. Band-lock on võimalik, cell-lock on nii ja naa, et võib saada kuidagi...

Siin võiks valideerida sama situatsiooni teiste seadmetega sama situatsioonis...
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2024 07:41:16 vasta tsitaadiga

Põhjus, miks see "asi" on tehtud selliseks kaheosaliseks mitte antenn + võimendi on seesama kahepoolne signaal.
Sul pole mõtet hakata tegelema kaablis sumbunud signaaliga. Ei sinu poole tuleva ega sinu seadmest lähtuvaga. Paar meetrit max näiteks läbi seina on ok. Muul juhul läheb vastuvõtuseade POE ga seina taha..
Ka dvb-t puhul pannakse võimendi võimalikult antenni ligidale ning toidetakse seda siis liitjaga kaugemalt.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 06.09.2024 09:51:47 vasta tsitaadiga

filx kirjutas:
Siin võiks valideerida sama situatsiooni teiste seadmetega sama situatsioonis...


Võiks muidugi, aga selleks on vaja Elisa kaarti, mida mul pole ning eilset tulemust hinnates ei saa nähtavasti ka olema, vähemalt hetke tingimustes. Eilne test oli Elisa pealekäimisel, kuigi ma olin üsna skeptiline et me mingit mulle sobivat tulemust suudame saavutada siis nad leidsid et ega ilma testimata ju teada ei saa. Vaielda sellega momendi üle midagi pole, nii see test aset leidis. Elisa nimelt lootis mind saada oma kliendiks ja kuna nad ju on meetrites lähedal ning neil on 3,5GHz bandis aktiivsus, siis päris tühjast see ootus ei olnud. 900/30 väide põhineb Elisa tehniku isiklikul kasutusel, ta on oma mastist silmsides ca 400m kaugusel.
Testiks sai seade pandud 6,5m kõrgusele, seejuures tuleb ka arvestada et nad asuvad Tele2 90m mastis, kus ladvas on muidugi nende enda asjad ja Elisa on siis "korrus" allpool, mul aga kuni 36m kõrgune okasmets vahel. Samsa A23 telefon mul õuel (hoonete vahel) ei tuvastanud üldse 5G võrku, õuest väljas leidis ja DL speedtest oli nõksa alla 15Mbit/s. Ausalt öeldes ei hakanud ka tehnik uploadi ära ootama icon_wink.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Räägime 4G ja 5G ruuteritest mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.