Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 297, 298, 299 ... 318, 319, 320  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2024 12:58:44 vasta tsitaadiga

24H2 update läks copilotiga masinatele peale juba 15.juunist alates. https://support.microsoft.com/en-us/topic/june-15-2024-kb5039239-os-build-26100-863-863c855f-b154-4991-b0dd-f2fc0b7bfe0b

Mulle tundub, et AMDs läks kuskil "Hudson Valley" (24H2) täienduste tähtsus (Zen5 launchi mõttes kõik need täiendused sinna on pandud juba tükk aega tagasi) inseneride ja müügimeeste ning otsustajate vahelises suhtluses kaduma.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2024 13:08:44 vasta tsitaadiga

7800X3D 24H2-ga Wukongis 17% perf boost ja Fortnites 28-41% icon_smile.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2024 13:16:06 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
7800X3D 24H2-ga Wukongis 17% perf boost ja Fortnites 28-41% icon_smile.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

Pull on see, et need numbrid oleks 1080p kohta kõva sõna aga 1440p ja sellised väidetavad FPS tõusud on ikka väga haruldane.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2024 14:24:35 vasta tsitaadiga

Tahaks näha kas Zen3 ka sama perfi lisa.
Endal läpakas 5800H ja RTX3080 16gb, võibolla ei pea hakkama vaatama siin parema prosega läpaka poole...

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2024 15:21:54 vasta tsitaadiga

Lükkasin ka 24H2 peale.
OCCT CPU benchmarkid suht sama, multicore sai 2% juurde(7800X3D).
Hunt Showdown perf identne 23H2-ga.
EA WRC low 1% fps paranes oluliselt, kuna mängin fps capiga siis average fps osas ei tea.
TimeSpy-s sain esmakordselt graphics score 29k kätte(500 punni upgrade), CPU score paranes ~13100 pealt ~13700 peale.

EDIT: lükkan ühe benchmarki ka(163fps cap, 3440x1440):
Spoiler Spoiler Spoiler


viimati muutis Arx07 27.08.2024 18:47:47, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kevvare
Kreisi kasutaja
Kevvare

liitunud: 02.06.2010




sõnum 27.08.2024 17:43:49 vasta tsitaadiga

Nii, et Windows 10 peal tiksuda on täielik fps loss? CPU'ks 5800x atm. Kuskil teiste prosede tulemusi ka näeb?
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2024 19:00:00 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
Arx07 kirjutas:
7800X3D 24H2-ga Wukongis 17% perf boost ja Fortnites 28-41% icon_smile.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

Pull on see, et need numbrid oleks 1080p kohta kõva sõna aga 1440p ja sellised väidetavad FPS tõusud on ikka väga haruldane.


Oplaa ma just ootasingi teste 1440p resol, et palju ja kas juurde annab. low 1% kasv oli küll ulme icon_eek.gif
Ei tea kas AMD ise ka aru saab, et see on üsna koomiline nende poolelt, et Zen cpu'd on tegelt palju paremad, lihtsalt windows hoidis nii kinni.


Kevvare kirjutas:
Nii, et Windows 10 peal tiksuda on täielik fps loss? CPU'ks 5800x atm. Kuskil teiste prosede tulemusi ka näeb?

See on eelmine versioon, keda see peaks huvitama? Testitakse ikka viimase windowsi versiooni peal asju ja parandused tulevad ka sinna alati enne

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.08.2024 19:08:21 vasta tsitaadiga

ot:
Inimesed võiks üle saada oma Win11 foobiast. See ei ole nüüd nii halb. Aastaid väljas olnud ja stabiilne. Põhimõtteliselt teise skinniga Win10.
Midagi oluliselt erinevat seal pole.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kevvare
Kreisi kasutaja
Kevvare

liitunud: 02.06.2010




sõnum 27.08.2024 19:26:42 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
ot:
Inimesed võiks üle saada oma Win11 foobiast. See ei ole nüüd nii halb. Aastaid väljas olnud ja stabiilne. Põhimõtteliselt teise skinniga Win10.
Midagi oluliselt erinevat seal pole.

Tean, läpparil on. Lihtsalt küsimus ongi, kuskil selle kohta rohkem uurida saab või mitte? Olen uurinud windows 10 vs 11 fps ja suht sama kõigil olnud. Nüüd siis toimus alles läbimurre?
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2024 00:07:45 vasta tsitaadiga

Kes kui palju selliseid youtuubi teste usaldab, aga:


Link

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2024 02:27:20 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
ot:
Inimesed võiks üle saada oma Win11 foobiast. See ei ole nüüd nii halb. Aastaid väljas olnud ja stabiilne. Põhimõtteliselt teise skinniga Win10.
Midagi oluliselt erinevat seal pole.


Veel pole vaja windows 11 foobiaga iganädalastel teraapiasessioonidel tegeleda:
https://arstechnica.com/gadgets/2024/08/ryzen-speed-boosts-get-backported-to-windows-11-23h2-with-optional-update/
Tundub, et windows 10 tuleb ka väike lapike või on juba olemas, eks kellel windows testib...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.08.2024 06:27:05 vasta tsitaadiga

terric kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
ot:
Inimesed võiks üle saada oma Win11 foobiast. See ei ole nüüd nii halb. Aastaid väljas olnud ja stabiilne. Põhimõtteliselt teise skinniga Win10.
Midagi oluliselt erinevat seal pole.


Veel pole vaja windows 11 foobiaga iganädalastel teraapiasessioonidel tegeleda:
https://arstechnica.com/gadgets/2024/08/ryzen-speed-boosts-get-backported-to-windows-11-23h2-with-optional-update/
Tundub, et windows 10 tuleb ka väike lapike või on juba olemas, eks kellel windows testib...

Win10 on oktoobris EOL. Mis uuendusi sinna enam ootad?
Kolm aastat jätkub tasuline tugi.

Olulisem on see, et Win11 23H2 kasutajad saavad selle uuenduse ja ei pea 24H2 ootama.
See asub Advanced options > Optional updates all: 2024-08 Cumulative Update Preview for Windows 11 Version 23H2 for x64-based Systems (KB5041587)
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 28.08.2024 06:57:41 vasta tsitaadiga

Tomorrow, ainuke uuendus mida kogu win10 eksisteerimise jooksul nende "hiina klahvistiku" uuenduste kõrval üldse oodata,)

Mul tekkis ka küss, et miks AMD ei tulnud välja vabandus2ga ala zen4 testimisel win uuendust polnud nüüd zen5ga oli- 5% IPC + uuenduse 10%= 15%. Vähekeniegi usutav ja loogeline...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.08.2024 07:02:58 vasta tsitaadiga

AMD Zen 5 Core Architecture Breakdown At Hot Chips: Zen For A New Chapter In High-Performance Computing
https://wccftech.com/amd-zen-5-core-architecture-breakdown-hot-chips-new-chapter-high-performance-computing/

Üsna tehniline jutt nende jaoks kes neid nüansse teada tahavad.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2024 07:14:57 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Win10 on oktoobris EOL.

Ee, 2025 ehk aasta pärast siiski

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2024 07:23:34 vasta tsitaadiga

Redditis kommentaare lugedes tundub, et see 23H2 update siiski ei toimi nii nagu 24H2. Tulemused kipuvad samad olema, mis vana 23H2-ga:
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/1f2t9s5/amd_confirms_branch_prediction_optimizations_are/
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.08.2024 10:14:03 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Redditis kommentaare lugedes tundub, et see 23H2 update siiski ei toimi nii nagu 24H2. Tulemused kipuvad samad olema, mis vana 23H2-ga:
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/1f2t9s5/amd_confirms_branch_prediction_optimizations_are/


KB5041587 peale lastud ja testitud. Nõus eelneva lingi kommentaaridega. Erilist muutust ei olnud. Kohati läks hoopis kehvemaks.
1440p max sätted. Ma meelega ei teinud 1080p low cpu limited. 2080 Ti. GoT oli FSR3 FG sees. Teistes native.
Esimene tulemus enne uuendust, teine peale uuendust. Kellaajad juures. 23H2.

Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2024 10:51:22 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
terric kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
ot:
Inimesed võiks üle saada oma Win11 foobiast. See ei ole nüüd nii halb. Aastaid väljas olnud ja stabiilne. Põhimõtteliselt teise skinniga Win10.
Midagi oluliselt erinevat seal pole.


Veel pole vaja windows 11 foobiaga iganädalastel teraapiasessioonidel tegeleda:
https://arstechnica.com/gadgets/2024/08/ryzen-speed-boosts-get-backported-to-windows-11-23h2-with-optional-update/
Tundub, et windows 10 tuleb ka väike lapike või on juba olemas, eks kellel windows testib...

Win10 on oktoobris EOL. Mis uuendusi sinna enam ootad?
Kolm aastat jätkub tasuline tugi.

Olulisem on see, et Win11 23H2 kasutajad saavad selle uuenduse ja ei pea 24H2 ootama.
See asub Advanced options > Optional updates all: 2024-08 Cumulative Update Preview for Windows 11 Version 23H2 for x64-based Systems (KB5041587)


Tundub jah, et hilja õhtul/hommikul ei tasu windows kohta käivaid uudiseid lugeda.
Suutsin Windows 11 23H2 lugeda Windows 10 (eks foobia ole visa kaduma), nii et siis 24H2 võib põhjustada väikse üleliikumise laine.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2024 18:52:05 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
terric kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
ot:
Inimesed võiks üle saada oma Win11 foobiast. See ei ole nüüd nii halb. Aastaid väljas olnud ja stabiilne. Põhimõtteliselt teise skinniga Win10.
Midagi oluliselt erinevat seal pole.


Veel pole vaja windows 11 foobiaga iganädalastel teraapiasessioonidel tegeleda:
https://arstechnica.com/gadgets/2024/08/ryzen-speed-boosts-get-backported-to-windows-11-23h2-with-optional-update/
Tundub, et windows 10 tuleb ka väike lapike või on juba olemas, eks kellel windows testib...

Win10 on oktoobris EOL. Mis uuendusi sinna enam ootad?
Kolm aastat jätkub tasuline tugi.

Olulisem on see, et Win11 23H2 kasutajad saavad selle uuenduse ja ei pea 24H2 ootama.
See asub Advanced options > Optional updates all: 2024-08 Cumulative Update Preview for Windows 11 Version 23H2 for x64-based Systems (KB5041587)


Mul on lubatud insider reliisid ja sealt näitab, et "A newer build is available in windows update" aga optionali ja windowsi enda update check annab 0 tulemust. Tundub dev kanal tuli valida, siis tekkis

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.08.2024 19:12:02 vasta tsitaadiga

Mul on tavaline 23H2. Ei ole insider build. Tavalise uuenduste otsinguga ilmus optional alla.
Need kes 24H2 tahavad testida peavad jah insider buildi alla laadima.

Selle uuenduse saab ka eraldi alla laadida Win11 22H2 kui ka 23H2 jaoks: https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB5041587%2Bx64
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2024 19:21:46 vasta tsitaadiga

On see nüüd platseebo või kas tõesti on 5800x ja PUBG'is sutter/framedrop ajalugu?
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2024 19:44:11 vasta tsitaadiga

Tomorrow, Tänud. Forzas mul fps jäi samaks (+1/-1 ei tähenda midagi) aga cpu simulation muutus omajagu. Seal mul siiski GPU on piduriks tundub, kuna väga kõrge UW 1440p reso. Samas huvitav muutus.

Enne patchi


Peale patchi

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2024 21:30:02 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
On see nüüd platseebo või kas tõesti on 5800x ja PUBG'is sutter/framedrop ajalugu?


On sul mingit datat mis enne tegi? Ma olen pubgiga mitmekümneid tunde testides veetnud, kui tänaseks mitte juba saja kanti.

5800x3d puhul sain ikkagi stutterivabaks, mälude timmimine andis kõvasti juurde nii FPSi kui ka stutteri kadumist. Kõige suurem muutuja tuli multithreadingu killimisest.
5700x mingi aeg siin sättisin, siis sain solid mängu

Spoiler Spoiler Spoiler


Üldiselt loeb palju kuidas seda mängid ka. Comp gamingus kui sul seal lõpufaasides on veel 20+ venda elus, granaadid ja smoke möllab on isegi 7800x3d puhul keeruline fantastilist mänguelamust saada.
Ala soolot või duot rahulikult hiilides tiksutad on hoopis teine gameplay.

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2024 22:18:49 vasta tsitaadiga

Datat, mida siin graafikuna välja tuua mul pole, lihtsalt omad kogemused. Enne tänast on pmst alati mängus mingitel hetkedel fps drop old, kas kiiremini kaamerat keerates või mingites lambiolukordades, täna pole mitte kordagi veel old. Seda ma ei oska öelda, kas fps kõrgem on, mul nagunii piirajasse pandud 120 peale. Enamasti teen duosid.
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2024 22:48:06 vasta tsitaadiga

Läheb küll PUBGi teemasse juba aga ära fpsi küll selles mängus piira, see juba ise põhjustab seal haiged droppe. See on nii kehvasti optimeeritud mäng, et selle hästi jooksmiseks peabki vaeva nägema kuid see on võimalik.
Stutterid tulevad tihti täitsa lambi asjadest, leia nad lihtsalt üles. windowsi related probleemid on sagedased.

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 29.08.2024 05:26:54 vasta tsitaadiga

Intel® Processor N200 6W - kas AMD on ka midagi sellist säästu proset?

Jah, AMD DAli baasil ka 6W võimsusega säästu... Täitsa kiidan ise inteli N seeriaid, windows 10/11 muidugi ei sobi. Lahja linux küll.
AMD ei tea.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.08.2024 06:23:34 vasta tsitaadiga

AMD To Provide Patch That Improves Ryzen 9000 "Zen 5" Inter-Core & Chiplet Latency
https://wccftech.com/amd-to-provide-patch-that-improves-ryzen-9000-zen-5-inter-core-chiplet-latency/

Põhjus väidetavalt toores AGESA. Eks näis kas pärast uuendust saavutab sama või parema viite vs Zen 4.
Artiklis räägitakse dual-CCD mudelitest a'la 9900X/9950X.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 29.08.2024 13:15:30 vasta tsitaadiga

mina634 kirjutas:
Intel® Processor N200 6W - kas AMD on ka midagi sellist säästu proset?

Jah, AMD DAli baasil ka 6W võimsusega säästu... Täitsa kiidan ise inteli N seeriaid, windows 10/11 muidugi ei sobi. Lahja linux küll.
AMD ei tea.


Juba Socket A pessa ehk Athlon XP aegadel olid AMD säästu prosed olemas, ei olnud integreeritud asjandused, nagu praegu.
https://www.cpu-world.com/CPUs/K7/AMD-Geode%20NX%201500%20-%20ANXL1500FGC3F.html

Lisaks ühildusid ka varasemad AMD mobile cpu-d lauarvutiga, nagu Socket 7 ja Socket 754-ga oli.

Päris uute prosedega väga kursis pole, enamasti leiab neid Mini ja Thin Client masinatest, midagi ikka leiaks. Need AMD Dalid on Zen1.
Athlon 3050e 6W https://www.cpu-world.com/CPUs/Zen/AMD-Athlon%20Mobile%203050e.html
Athlon 3020e 6W https://www.cpu-world.com/CPUs/Zen/AMD-3000%20Series%20Mobile%203020e.html
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.08.2024 15:21:30 vasta tsitaadiga

AMD'l on täitsa olema embedded seeria low power mudelid a'la Ryzen Embedded V3 kus on kolm 15W versiooni. V2 seerias on kaks 10W versiooni.

Lisaks neile kes on nõus 15W peale hüppama saavad kasutada märgatavalt kiiremaid U seeria kive mis tavaliselt on läpakates ja mini-PC kategoorias saadaval. Osad kaasaskantavad mängukonsoolid kasutavad neid samuti, kuigi seal on mõistlikum vaadata Z1 või Z1 Extreme poolt, kuna Steam Deck kasutatav Van Gogh on vanem ja aeglasem sama TDP juures.

6W: See on küll 6W aga väga vana.
https://www.techpowerup.com/cpu-specs/ryzen-embedded-r1102g.c2841

10W: See on uuem aga ikka nõrk.
https://www.techpowerup.com/cpu-specs/ryzen-embedded-v2516.c2807
https://www.techpowerup.com/cpu-specs/ryzen-embedded-v2718.c2805

15W: See on üsna uus ja võimekas.
https://www.techpowerup.com/cpu-specs/ryzen-5-7640u.c3205

15W terve nimekiri. 4nm Zen 4 põhised a'la 7640U on uusimad:
https://www.techpowerup.com/cpu-specs/?mfgr=AMD&tdp=15%20W&sort=released

Ma ei tea muidugi kuidas kõik need konkreetsed mudelid jõudluses konkureerivad Inteli N200'ga. Selleks tuleb vaadata ülevaateid arvutitest mis kumbagi proset kasutavad.

Nii palju ütlen, et eelmine aasta tuttavale uut nn windowsi netiarvutit (veeb, youtube, dokumendid) ostes langes Inteli N seeria ära kui liiga nõrk selle jaoks. Kahjuks oli ostuga kiire ja see piiras valiku suhteliselt kitsaks selle peale mis kohal oli. Aktiivjahutus polnud probleem ja seega tollal sai võetud hoopis Alder Lake i5-12450H kasutav 45W mudel. See asendas muideks vana Sandy Bridge põhise G seeria Celeroni mis oli suures ATX korpuses palju väiksema mini-PC'ga.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2024 15:24:34 vasta tsitaadiga

https://wccftech.com/msi-am5-bios-available-600-series-motherboards-105w-mode-amd-ryzen-7-9700x-ryzen-5-9600x/ 105w võimekus biosis.
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.08.2024 15:27:49 vasta tsitaadiga

Vanematele plaatidele tuleb nüüd ka SinkClose kinni panev turvauuendus. Minu Gigabyte X570 plate sai selle uuenduse just täna. Seega kui teil on vanem AM4 süsteem, siis tuleb ka sinna uuendusi.
Õnneks SinkClose pahalaste poolt pole kuskil kasutataud ja tihtipeale on parem töötavat asja mitte näppida...

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2024 20:35:28 vasta tsitaadiga

ASRock uuendas ka A320 plaadid ära.
https://www.asrock.com/support/index.asp?cat=bBIOS
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 29.08.2024 21:33:16 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
ASRock uuendas ka A320 plaadid ära.
https://www.asrock.com/support/index.asp?cat=bBIOS


Asrock B550M Pro4 ka sarnane uuendus aga kaks viimast biosi on beetad. Keegi teab, millal non-beetad tulevad või jäävatki need beetad viimasteks uuendusteks?
Isegi 5800XT ja 5900XT on toetatud ainult 3.41 beeta või 3.46 beeta biosiga. Beetat pole peale lasknud, 3.40 non-beeta jookseb ja on AGESA ComboV2 PI 1.2.0.B.

https://www.asrock.com/mb/AMD/B550M%20Pro4/index.asp#BIOS
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2024 16:31:45 vasta tsitaadiga

AMD launches Ryzen 5 7600X3D: Microcenter exclusive six-core Zen 4 CPU with game-boosting 3D V-Cache
https://www.tomshardware.com/pc-components/cpus/amd-launches-ryzen-5-7600x3d-microcenter-exclusive-six-core-zen-4-cpu-with-game-boosting-3d-v-cache

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2024 11:21:38 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Tomorrow, Tänud. Forzas mul fps jäi samaks (+1/-1 ei tähenda midagi) aga cpu simulation muutus omajagu. Seal mul siiski GPU on piduriks tundub, kuna väga kõrge UW 1440p reso. Samas huvitav muutus.

Enne patchi


Peale patchi


Selgus, et mul graafikaardi tuning ei olnud õiged seaded (resettinud).
Ehk siis see AMD fix siiski tegi paremaks.


_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KoldK
HV veteran
KoldK

liitunud: 05.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2024 14:05:16 vasta tsitaadiga

Osades pelades ikka märgatav perfi tõus, üks neist näiteks CoD MW III

Link
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 31.08.2024 16:43:28 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Väga hea uudis Zen3 kuni Zen5 masinatele ja AMD-le üldse. Windows ikka pidurdas korralikult neid elukaid. Zen3 võiks ka võrdluses olla koos X3D prosedega.
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2024 20:21:21 vasta tsitaadiga

KoldK, juba postitatud siia teemasse https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11509215#11509215

Edit:
128-tuumaline zen5 on zen4-st topelt kiirem 7-zipis
https://www.guru3d.com/story/amd-epyc-9755-zen-5-cpu-7zip-benchmark-performance-vs-9754-zen-4/

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2024 21:15:26 vasta tsitaadiga

Epyc 9754 on Zen4c, mitte Zen 4.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2024 03:16:17 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Epyc 9754 on Zen4c, mitte Zen 4.

Pealkirjas ja pildil on jah zen4, aga artikli sisus on ilusti kirjas zen4c

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.09.2024 08:16:41 vasta tsitaadiga

zen ja zenc ipc on ju väidetavalt sama.
screenshottidelt vaadates paistab seal mingi massiivne taktierinervus olema.

mis 7zip benchi juures üldse piirav asi on, puhas prose? kiirelt proovides mu 7800x3d teeb mingi 50-60% 9754 tulemusest icon_razz.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2024 11:06:21 vasta tsitaadiga

IPC on sama (nagu Zen4) aga ta ei käi samal taktil nagu Zen5 (kuni 3.1 vs kuni 4.1) ja L3 on tuuma kohta poole vähem.

Zen5 vs zen4 samal taktil on zen5 pigem oluline (~20%) eelis.
https://www.phoronix.com/review/amd-ryzen-9950x-9900x/15
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2024 12:07:45 vasta tsitaadiga


Link

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 01.09.2024 22:41:54 vasta tsitaadiga

Windows 11 kasutajad, kellel Zen prosed saavad kasutada KB5041587 uuendust, et jõudlust tõsta ka Win11 22H2/23H2 versioonides.

2024-08 Cumulative Update Preview for Windows 11 Version 22H2 for x64-based Systems (KB5041587) - download link
2024-08 Cumulative Update Preview for Windows 11 Version 23H2 for x64-based Systems (KB5041587) - download link
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2024 09:57:57 vasta tsitaadiga

marxveix, paljudel see 23H2 KB5041587 ei anna efekti, eelmisel leheküljel Tomorrow tegi ka benchid ja tulemused olid samad või kohati isegi halvemad.

Ise läksin 24H2 peale ja selgelt sai perfi juurde. Küll aga tekkis pikema gamingu peale paar crashi ja ühekorra PC isegi restartis. Eile lähemalt uurides selgus, et -15 allcore undervolt ei olnud enam stabiilne kui CPU-l mingit Windows bottlenecki ees ei ole. Pidi ühe core laskma -13 peale ja tundub nüüd timm jälle.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.09.2024 14:33:56 vasta tsitaadiga

ASRock Unveils It's High-End X870E & X870 Motherboards With Robust VRMs & Connectivity For AMD Ryzen "AM5" CPUs
https://wccftech.com/asrock-high-end-x870e-x870-motherboards-robust-vrms-connectivity/

EDIT:


Link
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2024 11:00:51 vasta tsitaadiga

AMD Ryzen 5 7600X3D is 8% slower than 7800X3D in gaming, beats 7900X3D and 9700X
https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-5-7600x3d-is-8-slower-than-7800x3d-in-gaming-beats-7900x3d-and-9700x

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Bssldr
HV kasutaja

liitunud: 05.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2024 14:09:05 vasta tsitaadiga

Dark rock pro 5 jahuti taldmik on kerge pinnadefektiga ja vajutas protsessori IHSi väikese augu sisse.

Spoiler Spoiler Spoiler


Jahutusomadusi vist mõjutada ei tohiks? Võib edasi kasutada samas asendis (et ei tuleks teise kohta ka auku)?
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2024 14:20:16 vasta tsitaadiga

Bssldr, aga miks ei võta midagi ette selle pinnadefektiga?
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bssldr
HV kasutaja

liitunud: 05.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2024 14:28:05 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Bssldr, aga miks ei võta midagi ette selle pinnadefektiga?


Tegelikult läks jahuti juba peale tagasi, oli kiire. Mis sul mõttes on? Ise lihvida jahuti talda või garantii korras välja vahetada jahuti?

Eelkõige on küsimus, et kas see väike auk IHSis on nüüd probleem.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 297, 298, 299 ... 318, 319, 320  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.