Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 280, 281, 282 ... 290, 291, 292  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2024 15:37:26 vasta tsitaadiga

Võta 20A või isegi 25A. Tulevik on nagunii elektriautode päralt. Tulevikus amprite juurde ostmine läheb nagunii kallimaks ja iseasi, kas antud piirkonnas tulevikus juurde osta saaks. Boilerid niigi mõlemad on juba 10A kandis või siis võtad suurema boileri ja kütad öösel ette ära, et päeval tarbides boilereid järgi ei lükkaks. Õhksoojuspump suuremate külmadega 6-10A olenavalt pumbast(min tempi hoides on see number madalam). Nii et suurima võimsusega tarbija ta tegelikult ei ole. Arvesta sellega, et tulevikus elektritarve pigem suureneb, mitte ei vähene.

Või siis teed nii nagu Janis soovitaks, et akud juurde ja katad puudu oleva võimsuse tippude ajal ära. Kui 16A, siis vist ei rakendunud ka ampritasu. Lisaks jääb siis võimalus ka paneelid juurde lisada ja olenevalt paneelide hulgast umbes 7-9 kuud saad ära katta ilma vähese juurde ostmisega.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 07.06.2024 16:06:50 vasta tsitaadiga

Lugedes juba pea iga nädal rahvast ettevalmistavaid nupukesi, kuidas võrgutasusid tuleb tõsta, tundub tulevikku vaadates päikespaneelike-paar ja akupakk-kaks täitsa mõistlik plaan.
Näiteks minul börsielektrit jälgides maksan elektri kojutoomise eest nõks rohkem kui elektri enda eest, ja kui jutustatakse kuidas võrgutasu vaja kangesti tõsta veel.. icon_rolleyes.gif
Isetootmine+salvestus ongi ainuke võimalus võrguorjuse maksu ohjata..

Hommikul Google uudistevoog viskas ette miski sakslaste uudise, kus neil on turule tulemas erinevad plug&play elektritoormise-salvestuse lahendused, kus tänaste pv+aku lahenduste suurim probleem pidada olema keerukus, kus eramule süsteemi liites on vajadus lihtsamate-keerulisemate projektide ja erinevate spetsialistide järele, mis tegevat kogu teema kulukaks ja ajamahukaks, aga uued lahendused pidada nii lihtsad olema kus liidetav süsteem on ise nii tark, et oskab majapidamise võrgus hakkama saada.

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2024 14:00:35 vasta tsitaadiga

ranel, ma ei ole selles elektriautode tulevikus üldse nii kindel. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2024 23:20:57 vasta tsitaadiga

Creat_1 kirjutas:
<b>variant</b> B on kasutada Rockwool Steprock plus kivivilla.
Spoiler Spoiler Spoiler


Üks rumal küsimus tekkis - nimelt kui halb mõte oleks jätta lammutamata vana aluspõrand (osaliselt nõukaaegne parkett ja osaliselt püssi plaat). Püssi plaadi osas oleks vaja mõned parandused teha, kuid muidu suht viisakas (ei krigise ega midagi, lihtsalt puudub igasugune mürasummutus - põhimõtteliselt otse betoonil)
Või tuleks ikka täitsa betoonini puhtaks teha. (jama oleks kui see vana põrand kumisema seal all jääks)
Kas tasuks pikas perspektiivis see ajavõit ennast ära või pigem mitte.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2024 11:30:42 vasta tsitaadiga

räägi tervikplaanist, midagi ei saa aru icon_confused.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2024 19:50:54 vasta tsitaadiga

Sandwich paneel (betoon, vill, betoon), kuidas on õige sealt kaablikõri (25mm välismõõt) läbi viia (maapinnast allpool).

Ise olen välja mõelnud, et osta mingi 25mm teemantpuur ja sellega uhada, aga paneel on üsna paks ja nii pikka puuri ma müügis ei näinud, mis nippi kasutada võiks? Pikendus tundub recipe for disaster (pikendus pole puuriga täpselt sama lai, ehk siis avad ei tule päris täpselt kohakuti jms, või mõtlen üle? Kuidas pärast seda kõri sealt läbi ajada, esimene pool betooni on lihtne, aga teiselt poolt kätteõngitsemine tundub veits tricky.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2024 20:11:14 vasta tsitaadiga

No kui paks see paks on?
Mina olen paksude asjade (>40 cm) läbimisel lasknud nö. pilootaugu peenema puuriga (8; 10 mm) läbi ja siis mõlemilt poolt õige mõõduga lühemaga vastu.
Kui mõlemalt poolt puurima ei pääse, tuleb muidugi majandust kasvatada kahjuks. icon_lol.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2024 20:50:54 vasta tsitaadiga

avrn kirjutas:
No kui paks see paks on?
Mina olen paksude asjade (>40 cm) läbimisel lasknud nö. pilootaugu peenema puuriga (8; 10 mm) läbi ja siis mõlemilt poolt õige mõõduga lühemaga vastu.
Kui mõlemalt poolt puurima ei pääse, tuleb muidugi majandust kasvatada kahjuks. icon_lol.gif
Ca 45cm on seina paksus jah icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2024 08:58:44 vasta tsitaadiga

https://tööriistamarket.ee/et/tooriistad1/tarvikud/puurid-ja-augusaed/sds-plus-puurid/kivipuur-1000-950-25-0-sds-plus.html
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2024 09:06:50 vasta tsitaadiga

Saab odavamalt ka neid. Ühe augu jaoks võta rendist. Perforaator peab ka asjalik olema.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 18.07.2024 10:48:20 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
avrn kirjutas:
No kui paks see paks on?
Mina olen paksude asjade (>40 cm) läbimisel lasknud nö. pilootaugu peenema puuriga (8; 10 mm) läbi ja siis mõlemilt poolt õige mõõduga lühemaga vastu.
Kui mõlemalt poolt puurima ei pääse, tuleb muidugi majandust kasvatada kahjuks. icon_lol.gif
Ca 45cm on seina paksus jah icon_biggrin.gif
Betooni on seega 15+15? Ja vahel 15cm villa? Laseks sel juhul ikkagi kahelt poolt, villast lased suvalise augupuuriga pärast läbi. 25mm on piisavalt suur ava et sealt nt. armatuurvardaga togides teise poole auk üles leida ja nööri/traadi abil kõri tolle järel kaasa vedada.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hemmar
HV kasutaja

liitunud: 12.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2024 16:36:41 vasta tsitaadiga

Oskate soovitada Tallinnas firmat, mis korteris gaasiboileri ja seina sees oleva korstna augu vahele ühe toreda puhastusluugiga korstnatoru meisterdaks? Eelmise omaniku poolt pandud kõige odavam lõõtstoru väga korstnapühkijaonu ei rõõmustanud.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2024 17:11:12 vasta tsitaadiga

Kas on keegi paneelmajades lage helikindlamaks teinud? Eesmärk oleks vähendada veidi sammumüra ja rääkimisest tulevat suminat.
Esijalgne mõte oleks lagi metallist kipskarkassiga allapoole tuua, vahele minimaalselt 50mm vill ning viimistleda kipsiga? (või mdf laepaneeliga)
Oleks sellest tolku või mõttetu raha raiskamine?
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2024 17:17:29 vasta tsitaadiga

Keskine meil siin põrandakütte ja/või vendiga ka toimetab? Lasin värskelt olemasolevale vanale majale mõõdistusprojekti teha, mille alusel vast võiks saada ka põrandakütte ja vendi projekte tegema asuda + seadmete osas mõtteid mõlgutama.
_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2024 00:12:04 vasta tsitaadiga

Mis Soome majaehitusfirmad Eestis tegutsevad? Sellised, mil pikaajaline kogemus, hea kvaliteet ja pigem laialdane valik valmisprojekte?

Soome Maja hinnad on ebamõistlikusse kõrgusesse pugenud (võtmed kätte 2700 euri/m2, must karp 2400). https://kastelli.ee/ pakub ka majasid (m2 hind vastavalt 1900 ja 1400), kuid nende kvaliteedi osas on juba kasvõi FB review'd vastukäivad.
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anduke88
Kreisi kasutaja
anduke88

liitunud: 03.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2024 08:29:39 vasta tsitaadiga

Oskate soovitada Tartus mõnda hindajat (maakler? ehitaja? ehitusmees? ettevõte? vms), kes teostaks korteris, pärast üürniku välja kolimist, sisustuse kahjude ja puuduste hindamise.

Ala et mis pole loomulik kulumine ja on põhjustatud üürniku poolt, saaks kirja ning hindaks ära ka sisustuse väärtuse (õigemini, lõhutud asjade väärtuse kahjunõude jaoks). Ala et see rikutud diivan maksab niipalju, selle toa remont maksab orienteeruvalt niipalju, see kapp maksab niipalju (kapil ei saa analoogi tõmmata näiteks ikea saepuru möölile) jne.

Hetkel ei leia netist ka, et kelle poole sellise murega üldse pöörduda. icon_rolleyes.gif Selline tunne, nagu sellise teenuse pakkuja üldse puuduks turul.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 14.08.2024 09:56:20 vasta tsitaadiga

Kindlustustel on miskid omad koostööpartnerid ja eksperdid, kes nt korteris uputuse järgseid kahjusid hindavad.
Korra kokku puutunud ja hindas nii remondikulu, kui mööbli mööblikahjustusi, küll otse kahjukannatanule kahjunumbreid ei öelnud, sest ekspert töötas kindlustuse heaks.

Üürnikule kahjunõude koostamiseks peaks saama ka nii, kus mööbli nt diivani puhul küsid puhastuse pakkumise selleks spetsialiseerunud firmadelt ja sanitaarremondi osa teistelt firmadelt. Lõplikult riknenud asja väljavahetamiseks peaks piisama viitest samaväärse eseme hinnale.

Aga võib ka taevasse vaadata tuhande € täpsusastmega üüratu kahjunõude lajatada, ja siis on juba kahju põhjustaja huvi võimelda, kas kuidagi odavamalt ei saaks..

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 14.08.2024 09:59:18 vasta tsitaadiga

Töö teostaja hindabki. Ei saa eeldada et keegi kõike seal hindama adekvaatselt hakkab
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2024 23:34:15 vasta tsitaadiga

Creat_1 kirjutas:
Kas on keegi paneelmajades lage helikindlamaks teinud? Eesmärk oleks vähendada veidi sammumüra ja rääkimisest tulevat suminat.
Esijalgne mõte oleks lagi metallist kipskarkassiga allapoole tuua, vahele minimaalselt 50mm vill ning viimistleda kipsiga? (või mdf laepaneeliga)
Oleks sellest tolku või mõttetu raha raiskamine?


Paneelikates on laed niigi madalad, et selle veel madalamale toomine peaks kriminaalne olema.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 19.08.2024 22:20:44 vasta tsitaadiga

Mis lakiga võõbata puidust (mänd/kuusk) aknalaudasid? Sai mingisugusega tehtud kevadel aga tundub nagu oleks laiguline, et äkki päike liiga teinud.

E: https://espak.ee/epood/toode/taismatt-spetsiaallakk-helo-aqua-5-09l/

Paari muud teknose toodet kasutanud mis on väga head olnud, kas see lakk võiks ka olla?

_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hemmar
HV kasutaja

liitunud: 12.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2024 10:32:08 vasta tsitaadiga

Creat_1 kirjutas:
Kas on keegi paneelmajades lage helikindlamaks teinud? Eesmärk oleks vähendada veidi sammumüra ja rääkimisest tulevat suminat.
Esijalgne mõte oleks lagi metallist kipskarkassiga allapoole tuua, vahele minimaalselt 50mm vill ning viimistleda kipsiga? (või mdf laepaneeliga)
Oleks sellest tolku või mõttetu raha raiskamine?


Meil oli üleval korrusel kolm hüperaktiivset mudilast, kes olid vanaema hoolde jäetud. Trampisid varahommikust hilisõhtuni toas ringiratast. Elukaaslane oli vaimse krahhi äärel. Elutoas oli eelmine omanik juba metallkarkassiga kipsi lakke pannud. Villa vahel ei olnud ja see toimis nagu mingi võimendav kõlakoda. Kõvema trampimise korral hakkas metall ka kaasa plärisema.
Magamistoas proovisime siis teha puidust karkassi ja ülitihkelt villa täis panna. Läks kõvasti tööd ja raha aga tulemuseks oli puusalt pakkudes ~15% vähem müra. Võibolla jutusumina jaoks miskit aitaks aga sammud tulevad ikka igalt poolt läbi. Lõpuks ei olnudki muud teha kui korter maha müüa.

Nüüd just kolisime jälle ja seekord staliniaegsesse majja. Paksud seinad ja laed tähendavad, et naabreid peaaegu kuulda ei õnnestugi. Ainult paar hommikut oleme 6.30 ärganud selle peale, et juskui keegi helistaks; tuba on mobiili vibra häält täis. Unesegasena võttis ikka omajagu aega, et aru saada, et see on hoopis ülemise naabri äratus. Ilmselt on oma mobiilile mingi eriti hea koha leidnud kuiskil põrandal/radikal aga see on ikka väga haige kui hästi vibratsioonid mööda konstruktsioone liiguvad.

Aga kuna on remondi teema ja jutt juba jookseb, siis pean veel tegema reklaami ühele täiesti imelisele tootele https://www.k-rauta.ee/p/komplekt-mirka-hand-sanding-kit/nzad
Selgus, et köök-elutoas tuleb omajagu seinu pahteldada ja ise samal ajal seal sees elada. Mõtlesin juba imelahendusi välja kuidas erinevate kildega töötsoon köögist eraldada, et kõik kohad seda pahtlitolmu täis ei oleks. Ja siis juhuslikult kuulsin pealt vestlust kus seda riistapuud kiideti. Kui poes oleks mulle mõni müügimees hakanud mingist 50€ lihvklotsist rääkima, siis oleks ta ilmselt välja naernud. Aga krt see töötab ikka hästi. Lisaks sellele, et lihvimine on peaaegu tolmuvaba, kestavad need lihvimisvõrgud traditsioonilisest liivapaberist hulga kauem.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
janno89
Kreisi kasutaja
janno89

liitunud: 27.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2024 10:46:33 vasta tsitaadiga

Seda klotsi vist ei tohiks päris tavalise tolmariga kasutada?
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2024 11:05:08 vasta tsitaadiga

Ülevalt tuleva müra tõkkeks tuleb karkassi ja lae vahele kummilint või puksid panna, samuti ei tohi kips vastu seina olla, sinna peaks ka mingi elastse eraldaja panema. Ehk siis see rippuv konstruktsioon tuleb laest eraldada. Samuti ei tohi villa kogu mahust panna, väike õhuvahe võiks ka jääda. Aga 100% vaikseks alt tehes muidugi ei saa, efektiivsem on ülemistele uus põrand teha.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hemmar
HV kasutaja

liitunud: 12.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2024 11:23:09 vasta tsitaadiga

janno89 kirjutas:
Seda klotsi vist ei tohiks päris tavalise tolmariga kasutada?


Kahtlustan jah, et see kipsitolm on piisavalt peene, et mõnele tolmuimejale liiga teha. Endal oli juhuslikult üks vana odav imeja üle, millest väga kahju ei ole. Eks paistab kauaks tal selleks tööks jõudu jagub.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2024 12:47:01 vasta tsitaadiga

somnambuul kirjutas:
Ülevalt tuleva müra tõkkeks tuleb karkassi ja lae vahele kummilint või puksid panna, samuti ei tohi kips vastu seina olla, sinna peaks ka mingi elastse eraldaja panema. Ehk siis see rippuv konstruktsioon tuleb laest eraldada. Samuti ei tohi villa kogu mahust panna, väike õhuvahe võiks ka jääda. Aga 100% vaikseks alt tehes muidugi ei saa, efektiivsem on ülemistele uus põrand teha.

Soovitan vaadata ka Kanufi tehnilisi juhendeid. Alustada võib nt "D11 Kipsplaatlaed" ja lk 12. Kel sügavam huvi ruumiakustika vastu, siis seal ka rohkem lugemismaterjali saadava.
https://www.knauf.ee/et/allalaadimiseks/tehnilised-vihikud-a-z/index.php

_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 20.08.2024 13:28:45 vasta tsitaadiga

https://www.knauf.ee/et/tooted/u-riputi-akustiline.html

Ei viitsinud eeltoodud linki avada, ehk seal sama asi kirjas aga knaufil olemas akustiline karkassi riputi.

_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2024 14:02:35 vasta tsitaadiga

hemmar kirjutas:
janno89 kirjutas:
Seda klotsi vist ei tohiks päris tavalise tolmariga kasutada?


Kahtlustan jah, et see kipsitolm on piisavalt peene, et mõnele tolmuimejale liiga teha. Endal oli juhuslikult üks vana odav imeja üle, millest väga kahju ei ole. Eks paistab kauaks tal selleks tööks jõudu jagub.


Kipsitolmust ei tea, aga betoonitolmu puhul piisas ühe välisseina tehtud ventilatsiooniava tegemise peotäiest tolmust, et tavaimur lõplikult Peetruse juurde saata. Sestpeale pole julgenud isegi seina auku puurimise juures kasutada seda.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2024 14:03:44 vasta tsitaadiga

Tavatolmuimejad ei saa peenikese abrasiivse materjaliga hakkama.
See läheb läbi tolmukoti ja filtri ning paneb mootori, sõna otseses mõttes nahka... icon_biggrin.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2024 14:18:10 vasta tsitaadiga

Ühte 25-32 mm teemantsüdamikku u 15cm augu (kolme augu naelu täis puidusse) tegemiseks laenab keegi mingi paari nädala pärast?
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2024 15:03:08 vasta tsitaadiga

sittagi ei saanud aru, mis sa tahad icon_lol.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2024 15:18:11 vasta tsitaadiga

Auku tahan teha. icon_lol.gif
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2024 15:30:47 vasta tsitaadiga

[quote="hemmar"]
Creat_1 kirjutas:

Aga kuna on remondi teema ja jutt juba jookseb, siis pean veel tegema reklaami ühele täiesti imelisele tootele https://www.k-rauta.ee/p/komplekt-mirka-hand-sanding-kit/nzad
Selgus, et köök-elutoas tuleb omajagu seinu pahteldada ja ise samal ajal seal sees elada. Mõtlesin juba imelahendusi välja kuidas erinevate kildega töötsoon köögist eraldada, et kõik kohad seda pahtlitolmu täis ei oleks. Ja siis juhuslikult kuulsin pealt vestlust kus seda riistapuud kiideti. Kui poes oleks mulle mõni müügimees hakanud mingist 50€ lihvklotsist rääkima, siis oleks ta ilmselt välja naernud. Aga krt see töötab ikka hästi. Lisaks sellele, et lihvimine on peaaegu tolmuvaba, kestavad need lihvimisvõrgud traditsioonilisest liivapaberist hulga kauem.


Kui juba Mirkale ja soovitustele jutt läks, siis nende "kettad" eksentrilisele lihvijale on küll täisjamps. Ei püsi küljes ning ei kesta ka kauem.
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2024 17:00:45 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
hemmar kirjutas:
janno89 kirjutas:
Seda klotsi vist ei tohiks päris tavalise tolmariga kasutada?


Kahtlustan jah, et see kipsitolm on piisavalt peene, et mõnele tolmuimejale liiga teha. Endal oli juhuslikult üks vana odav imeja üle, millest väga kahju ei ole. Eks paistab kauaks tal selleks tööks jõudu jagub.


Kipsitolmust ei tea, aga betoonitolmu puhul piisas ühe välisseina tehtud ventilatsiooniava tegemise peotäiest tolmust, et tavaimur lõplikult Peetruse juurde saata. Sestpeale pole julgenud isegi seina auku puurimise juures kasutada seda.


Oli sama lugu, üks pikem lammutamine vent augu jaoks, aga enne kui jäätmejaama hakkasin viima panin veel korra juhtme seina. Hoopis termokaitse oli peale läinud ja külmalt läks jälle käima, käib tänaseni thumbs_up.gif

Muidu hepa filter abiks, ilma käib kõik peenem kraam mootorist läbi.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 20.08.2024 17:14:18 vasta tsitaadiga

Tavalise filtriga Kärcher WD3 imeb kõike peale tahma, selle peale rakendub termokaitse kiiresti ja uut filtrit vaja.
Kipsi, krohvi, mulla ja liivaga pole muud probleemi kui see, et voolik aeg-ajalt ummistub.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2024 11:32:22 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:


Oli sama lugu, üks pikem lammutamine vent augu jaoks, aga enne kui jäätmejaama hakkasin viima panin veel korra juhtme seina. Hoopis termokaitse oli peale läinud ja külmalt läks jälle käima, käib tänaseni thumbs_up.gif


Kahjuks mina saingi teada, et ta enam ei tööta alles siis kui järgmine kord tarvis läks ja külmalt käima panna üritasin. Võib-olla puhastamine oleks aidanud, aga head disainerid olid valmistanud asja, mille lahtikruvimiseks ei õnnestunud kuskilt riista leida.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2024 11:39:23 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Ühte 25-32 mm teemantsüdamikku u 15cm augu (kolme augu naelu täis puidusse) tegemiseks laenab keegi mingi paari nädala pärast?

Miks sa Cramost ei võta?

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2024 13:08:22 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
laurx kirjutas:
Ühte 25-32 mm teemantsüdamikku u 15cm augu (kolme augu naelu täis puidusse) tegemiseks laenab keegi mingi paari nädala pärast?

Miks sa Cramost ei võta?
selleks sobib tavaline metalli jaoks mõeldud agusaag. Maksab ~10€ + saba.
https://espak.ee/epood/toode/augusaag-bi-metall-32mm-bahco/
https://espak.ee/epood/toode/augusae-hoidik-32-100mm-85mm-bahco/

kui võtta 30mm saag, siis saba odavam

_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2024 13:15:55 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
laurx kirjutas:
Ühte 25-32 mm teemantsüdamikku u 15cm augu (kolme augu naelu täis puidusse) tegemiseks laenab keegi mingi paari nädala pärast?

Miks sa Cramost ei võta?

Eksma võtan ka..

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sfx
HV veteran

liitunud: 20.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2024 10:49:28 vasta tsitaadiga

Paigaldasin suure hurraaga kodus terrassile Rehau profiiliga vana PVC rõduukse, mis on ainult seest lingiga avatav-lukustatav.
Tahaks selle kuidagi väljast ka lukustatavaks saada. On kellelgi ideid-kogemusi, kuidas olemasolevale uksele mingi enam-vähem normaalse välimusega lukustussüsteem külge leiutada?



Lengile saab lihtsa vaevaga lukuvastuse panna, kuid ukse osas olen mõtetega praegu ummikus.
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 151
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2024 19:25:29 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Samm 1: korralda hange.
Samm 2: vali kõige odavam tegija (ära maksa 20€ ega 100€ rohkem)
Samm 3: oota kuni Ravšan ja Šamshut vannitoa kuubiku alla kukutavad
Samm 4: profit?

https://www.hange.ee/102884/seinte-lammutus/
Video siin: https://www.facebook.com/100024707748465/videos/pcb.1728276574672584/1205198780827408


Lammutustööst video
phpBB [media]


Alumise naabri video, sai nädal-kaks aega tagasi oma korteri remondi valmis
Spoiler Spoiler Spoiler


https://www.delfi.ee/artikkel/120318655/fotod-oismael-lohkus-alla-varisenud-laepaneel-veetorustiku-kohale-kutsuti-paasteamet
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2024 09:12:54 vasta tsitaadiga

Miks need idioodid vett kinni ei keeranud? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2024 10:54:37 vasta tsitaadiga

Vastus on su küsimuses aga kui püstak ära lõhuti ja maja/püstaku kraanid luku taga olid, ei saagi kinni ju..
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2024 10:59:06 vasta tsitaadiga

"raske ese"
_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2024 12:05:28 vasta tsitaadiga

See töö käis kuidagi salaja ühistu teadmata et kraanidele ligi ei saanud?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2024 12:32:32 vasta tsitaadiga

Huumor, sa lähed ühistule ütlema, et tahad seinu maha võtta. Ilmselgelt tehti salaja. Selle peale, et midagi kuskilt kaela tuleb, vova ja vasdili ei tulnudõ
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 03.09.2024 12:37:30 vasta tsitaadiga

Ma olen ühte analoogset kunagi välja lõhkunud, suht ebameeldiv töö icon_biggrin.gif

Aga me lõhkusime lae enne alla, siin seinad enne võetud.

_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2024 12:51:53 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
See töö käis kuidagi salaja ühistu teadmata et kraanidele ligi ei saanud?

Mingi 2017a korjati veel kõigi ühistu liikmete allkirju, et sa võid midagi maja plaanis muuta (ukse laiendamine, vaheseina kaotus jne). Ei tea kas ühistu enda punkt või seadus selline. Igatahes käidi ust kraapimas ja kogu ühistu uksi. Kui keegi keeldus nõusoleku andmisest (kadedus, taheti raha saada, kardeti lärmi vmt), siis ühed ütlesid lihtsalt, et istuvad siis laua taha.

Võimalik, et siingi puudus lihtsalt ühistu luba antud tööde teostamiseks ja nii muuseas keegi tuleb teeb kahe päevaga vaikselt ära, kui kõik tööl vmt on

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2024 13:21:17 vasta tsitaadiga

Kuskil miskit infokogumikku on enimlevinumate paneelikate kandevseintest?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2024 17:16:55 vasta tsitaadiga

Silmaga saad vuukide järgi hinnata kus paneelid jooksevad. Tavaline on välisseinast maja keskele ja vahepealsed asjad on juurde laotud. Kui nael seina läheb siis reeglina pole kandev, samas mingid seinad on jäigastavad.

laurx kirjutas:
Huumor, sa lähed ühistule ütlema, et tahad seinu maha võtta. Ilmselgelt tehti salaja. Selle peale, et midagi kuskilt kaela tuleb, vova ja vasdili ei tulnudõ


Ei huumor, ma just nii tegin. Öeldi et tee vabakäejoonis mis sinna tuleb, kui lõhkumiseks läks siis ütlesin ette kuna kolistama hakkan ja sain võtme kraanide juurde.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2024 18:36:47 vasta tsitaadiga

"ametniku suva" oli sinu poole. Saab sind igas mõttes nussida kui see suva teisele poole on.
Üks asi on kü, teine asi on selle asja seadustamine ehitusregistri joaks.
Jumal hoidku kui panga kaudu müüma hakkad..

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 280, 281, 282 ... 290, 291, 292  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.