praegune kellaaeg 27.06.2026 14:16:42
|
|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
07.06.2024 14:00:43
|
|
|
| RassK kirjutas: |
Nonii vahelduseks jälle Danalocki lainele. Lukul esineb haruldane viga, kus ta keeldub auto-locki tegemast lihtsalt mingi aja peale. Peale restarti (kui patakas välja võtta) toimib jälle mingi aja. Huvitaval kombel zwave saab õige info kätte ja nt HA automation saab luku ikkagi kinni panna kui auto-lock ebaõnnestus.
Saadavad uue luku jälle ja saab danapadi kingituseks  |
Olen seda ka paar korda täheldanud ja see on seotud sellega, mis asendisse sa luku jätad peale lahtikruvimist, mõistlik on lõpuni välja keerata. Teine asi, mida esineb on see, et luku andur arvab, et on lahti, tegelikult mitte, vajutad lukku ja siis reaalsuses mootorit ei liigutata, aga staatus muutub õigeks.
P.S Zigbee lainel veel niipalju, et tellisin mõni aeg tagasi alist ühe huvitava tuya zb touch lüliti, mis töötab neutral ja ka no neutral reziimis. Nüüd leidsin aega, et see no neutralina ära ühendada. Ühendus ilma igasuguste probleemideta võrku ja quirk ka olemas. Ainult ettevaatlikuks teeb see, et tegemist on routeriga, mis on neutraalita seadmete puhul haruldane. Jätan ta mõneks ajaks laua peale karantiini tiksuma, muidu oleks päris tore seade. Klõpsub muidugi julmalt nagu nad kõik, ammu võiks juba SSR'e kasutada, aga seda millegipärat ei tehta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Hollow
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.02.2002
|
07.06.2024 19:23:03
|
|
|
Mul on automaatne lukustus lukupoolt määratud 10min. Aga ukseanduri ja taimeriga peale ukse kinni lykkamist 5 sekundi pärast. Lisaks automatsioon, et kui minu ja naise telefoni lokaalvõrgust ei leita, siis antakse lukustus käsk iga 15min järel.
See sisseehitatud autolock töötas varem aga mingil ajal ta hakkaski väga kaootiliselt tööle.
Kuna ma nüüd ei ole oma lukku uuendanud juba varsti aasta, kas uuel lukul saad seda TwistAssisti aktiveerida läbi HomeAssistanti? Danalocki äppist kaotati vastav valik ammu juba ära
Markos, puutelyliti mis klõpsub kaotab ju oma mõtte täielikult ära
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
07.06.2024 22:26:54
|
|
|
| tsitaat: |
| Markos, puutelyliti mis klõpsub kaotab ju oma mõtte täielikult ära |
No sel kujul on tegemist ikka puhtalt disainiga, pole näinud ka ühtegi vaikset, mis tavalist releed ei sisalda. Küllap neid on aga pole kohanud. Paaris kohas oleks vaja füüsline lüliti backupiks alles jätta, aga samas on need ka sellised kohad, kus pidevalt tuli põlema ununeb. Õnneks seal klõpsumine mitte kuidagi ei häiri ka, läheksid samasuguste mittenutikate asemel lihtsalt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
08.06.2024 12:24:31
|
|
|
Käisin siis IKEAs eile ja ostsin mõned repeaterid. Kahju, et ukse ja akna sensoreid polnud väljas. Need on pm tasuta seal, 1 veelekke sensori haarasin ka testiks.
Siin enne oli küll mainitud, et peaks end device'e hakkama välja korjama peale ruuteri lisamist aga kas sellel on pointi üldse? Hommikuks on need ruuterid kuskile vahepeale ennast sokutanud. Ainult IKEA pirnid vist tuleb uuesti ühendada, sest need ka on ruuterid ja sinna on nii mõnigi ennast külge korjanud. Probleem selles, et lambil on ka tavaline lüliti. Naine pigem lülitab sealt välja ja ruuter(pirn) ongi surnud Ideaalis võiks sellele öelda, et "sina ära ruudi".
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
08.06.2024 13:35:23
|
|
|
| RassK kirjutas: |
Käisin siis IKEAs eile ja ostsin mõned repeaterid. Kahju, et ukse ja akna sensoreid polnud väljas. Need on pm tasuta seal, 1 veelekke sensori haarasin ka testiks.
Siin enne oli küll mainitud, et peaks end device'e hakkama välja korjama peale ruuteri lisamist aga kas sellel on pointi üldse? Hommikuks on need ruuterid kuskile vahepeale ennast sokutanud. Ainult IKEA pirnid vist tuleb uuesti ühendada, sest need ka on ruuterid ja sinna on nii mõnigi ennast külge korjanud. Probleem selles, et lambil on ka tavaline lüliti. Naine pigem lülitab sealt välja ja ruuter(pirn) ongi surnud Ideaalis võiks sellele öelda, et "sina ära ruudi". |
Kui sul juba seadmed paaritatud, siis ära hakka vaeva nägema enne, kui nad tõesti mingit põhjusel koordinaatori küljest lahkuda ei taha ja see probleeme tekitab. Uue võrgu loomisel on ruuterite esmane lisamine soovituslik, esiteks nagu juba mainitud koordinaatori vabad slotid, teine vähe lihtsam end-devicede lisamine juba asukohas, mitte koordinaatori kõrval. Ikea pirne ei tule uuesti ühendada, need sätivad ennast ise ringi repeateri külge, kui see sobivam on. Mis ruuter seadmetesse puutub, siis need peavad olema sul kõik koguaeg toite all, nii ka need pirnid, väljalüliamine on väga suur probleem, sest võrgu paranemine võtab aega ja mõningatel juhtudel lähevadki enddeviced kaotsi, sest ei suuda ilma nuppu vajutamata enam ennast uue ruuteri külge haakida. Niiet, kui tahad kasutada neid pirne, siis muuda toite eemaldamine võimatuks ja pirnid juhitavaks ainult zigbee kaudu, muud võimalust pole.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
08.06.2024 15:52:54
|
|
|
| Selge pilt. Lootus oli, et kui prinid korra lahti võtta, siis teised jäävad uue ruuteri külge kinni pigem. Hetkel uus ruuter on igal juhul parem kaaslane neile kui kuskil kaugel olev pirn. Isegi kui nad pirni külge ennast tagasi korjavad, siis tundub, et enamusel on nagunii mitu ruuti, mida valida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
09.06.2024 10:36:18
|
|
|
hommikul vesi külm, vannitoa põrand külm - HA dasboard lülitid ei lülita
boilerilt nutipistik vahelt välja - saaks sooja vettki, HA-le menüüst restart, lülitid endiselt mitteaktiivsed ja sensorite info vist eilne, zigbee2mqtt seadmeid nagu näitab aga kui üritada "Map" näidata, jääb igavesti tegema - selge ju sooff koordinaator otsas, samas koordinaatoris sees miski tuluke põleb, sai koordinaator eemaldatud ja tagasi pandud - ei midagi, samas virtuaalmasin nagu pulka näeks ja tunneks.
Egas midagi ju vaja uut pulka aga enne tegin prooviks synologys HA virtuaalmasinale suurema taaskäivituse - ennnäe imet laadis kenasti üles, dashboard-is kõik kellad-viled ärkasid ellu ja zigbee2mqtt map leidis kõik lülitid-sensorid ka pildile.
Krt seda teab mis ikaldus, esimene seda suurusjärku ebameeldiv kogemus HA-ga.
Kas seda Mattery USB pulka tasuks nö soetada tagavaraks tulevikus, kui koordinaator päriselt peaks ikalduma?
_________________ --- |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
09.06.2024 10:56:47
|
|
|
| Prillpapa kirjutas: |
hommikul vesi külm, vannitoa põrand külm - HA dasboard lülitid ei lülita
boilerilt nutipistik vahelt välja - saaks sooja vettki, HA-le menüüst restart, lülitid endiselt mitteaktiivsed ja sensorite info vist eilne, zigbee2mqtt seadmeid nagu näitab aga kui üritada "Map" näidata, jääb igavesti tegema - selge ju sooff koordinaator otsas, samas koordinaatoris sees miski tuluke põleb, sai koordinaator eemaldatud ja tagasi pandud - ei midagi, samas virtuaalmasin nagu pulka näeks ja tunneks.
Egas midagi ju vaja uut pulka aga enne tegin prooviks synologys HA virtuaalmasinale suurema taaskäivituse - ennnäe imet laadis kenasti üles, dashboard-is kõik kellad-viled ärkasid ellu ja zigbee2mqtt map leidis kõik lülitid-sensorid ka pildile.
Krt seda teab mis ikaldus, esimene seda suurusjärku ebameeldiv kogemus HA-ga.
Kas seda Mattery USB pulka tasuks nö soetada tagavaraks tulevikus, kui koordinaator päriselt peaks ikalduma? |
Teretulemast reaalsesse maailma. See pole HA viga, aga ma ütlen, mida rohkem sul on eri kihte vahel, seda rohkem on ka võimalikke rikkepunkte. See võis olla sul pulga probleem, aga täiesti vabalt ka hüperviisori oma. Mina jooksutangi sellepärast HA'd otse raua peal (NUC), et välistada igasugused sedasorti jamad. Näiteks tuleb hüperviisorile (you name it) mingi uuendus ja usb passthru katki, seda on juhtunud ja juhtub edaspidi ka, üldse on vm'desse aetud HA'dega läbi aegade pidevalt probleemid, kui community't jälgida. Ma iseenesest olen elanud üle ka zigbee pulga surma. See on üsna ebameeldiv ja väljatulek eeldab, et sul on viimane backup olemas, sest surnud pulga pealt sa migratsiooni uuele pulgale enam ei tee. Kui backupi pole ja nii juhtub, siis alustad nullist ja paaritad kõik seadmed uuesti. Seega, alates tänasest tee igaks juhuks zigbee võrgust backup ja tee seda iga kord, kui sa mõned seadme lisad või ära võtad. Mul hoiatas pulk tükk aega ette, et midagi ei ole korras. Tihti peale HA booti lihtsalt ei leitud üles, tõmbasid välja ja kõik läks kenasti tööle. Nii ta siis pikka aega lollitas, kuni ühel hommikult oli maja pime ja enam ei aidanud midagi. Mul on tagavaraks nii zigbee, kui ka z-wave pulk, need pole päris sellised asjad, mida lähed prismast ostma nagu elektripirni.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
09.06.2024 12:57:34
|
|
|
Ise kasutan koordinaatorina SMLIGHT SLZB-06M-i. Ennekõike seepärast et seda saab omale meelepärasesse kohta paigutada.
HA ise jookseb Syno Dockeris. Senini on kogu kompott nii voolukatkestused kui võrgukatkestused üle elanud.
Muidugi erilist keerukust hetkel võrgus ka pole, mõned andurid ja nutilülitid.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
09.06.2024 13:43:05
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
Ise kasutan koordinaatorina SMLIGHT SLZB-06M-i. Ennekõike seepärast et seda saab omale meelepärasesse kohta paigutada.
HA ise jookseb Syno Dockeris. Senini on kogu kompott nii voolukatkestused kui võrgukatkestused üle elanud.
Muidugi erilist keerukust hetkel võrgus ka pole, mõned andurid ja nutilülitid. |
Kõiki saab, usb üle cat5 on täiesti toimiv lahendus. Õigeid ja valesi lahendusi ei ole, on vaid konkreetsed use cased, kuhu üks või teine sobib. Mul puudub smlighti jaoks igasugune mõte, kuna z-wave on ikka usb'st sõltuv. Ma tirisin hoopis võimendusega usb kaabli sobivasse kohta ja mõlemad pulgad istuvad seal hubis teineteise kõrval.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Foxxy
HV vaatleja
liitunud: 29.05.2006
|
10.06.2024 22:09:23
|
|
|
Airobot+Home Assistant+Modbus-> kas kellelgi on toimivat GUI lahendust mis oleks ka kasutajasõbralik? Tehniliselt nagu enam-vähem toimib aga on mõned kiiksud (loe puudujäägid) ja huvitaks miski tore lahendus
Parimat, JR
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
10.06.2024 22:20:30
|
|
|
| Foxxy kirjutas: |
Airobot+Home Assistant+Modbus-> kas kellelgi on toimivat GUI lahendust mis oleks ka kasutajasõbralik? Tehniliselt nagu enam-vähem toimib aga on mõned kiiksud (loe puudujäägid) ja huvitaks miski tore lahendus
Parimat, JR |
Väheusutav, et nad on HA jaoks integratsiooni tellinud, seega ainult yaml conf. Paned ühe korra paika doki alusel ja rohkem ei pea puutuma.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
10.06.2024 23:17:40
|
|
|
| Foxxy kirjutas: |
Airobot+Home Assistant+Modbus-> kas kellelgi on toimivat GUI lahendust mis oleks ka kasutajasõbralik? Tehniliselt nagu enam-vähem toimib aga on mõned kiiksud (loe puudujäägid) ja huvitaks miski tore lahendus
Parimat, JR |
Kõlab nagu, et tahaks midagi, no täpselt ei tea mida tahaks, aga no, et tore oleks. Mida sa teha/näha tahad ?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Hollow
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.02.2002
|
11.06.2024 21:05:32
|
|
|
| RassK kirjutas: |
Käisin siis IKEAs eile ja ostsin mõned repeaterid. Kahju, et ukse ja akna sensoreid polnud väljas. Need on pm tasuta seal, 1 veelekke sensori haarasin ka testiks.
Siin enne oli küll mainitud, et peaks end device'e hakkama välja korjama peale ruuteri lisamist aga kas sellel on pointi üldse? Hommikuks on need ruuterid kuskile vahepeale ennast sokutanud. Ainult IKEA pirnid vist tuleb uuesti ühendada, sest need ka on ruuterid ja sinna on nii mõnigi ennast külge korjanud. Probleem selles, et lambil on ka tavaline lüliti. Naine pigem lülitab sealt välja ja ruuter(pirn) ongi surnud Ideaalis võiks sellele öelda, et "sina ära ruudi". |
Ma ühes toas (kuhu läks Aqara T1M laelamp) lahendasin asja sellega, et toidet maha ei võetaks sedasi, et panin lylitile lisaks sonoff mini lyliti. Automatsiooniga määrasin aga, et kui see lyliti välja lylitatakse, siis automatsioon lylitab ta sisse tagasi ja lylitab lambi välja.
Kogu probleem sai alguse sellest, et mul oli vaja uks panna teistpidi käima ja lyliti jääb avatud ukse taha. Aga ma ei saa teda sealt ka teiselepoole ust vedada ja seega panin teiselepoole ust Ikea patareiga nupu, et lampi lylitada aga harjumuse jõud on suur ja naine ja laps on nõus ust liigutama, et vanast kohast tuli ära kustutada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
11.06.2024 21:13:35
|
|
|
| Miks mitte vanale toosile pimekate peale panna?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Hollow
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.02.2002
|
11.06.2024 21:23:02
|
|
|
| rex kirjutas: |
| Miks mitte vanale toosile pimekate peale panna? |
et kui HA ära sureb, siis ma saan fyysiliselt lambi kustu ja põlema (kuna lamp läheb põlema kui tal on toide maas ja siis toide peale lylitada)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
11.06.2024 21:36:23
|
|
|
| Ma muidu smart pirni poleks kasutanud kui see poleks suvaline lugemislamp voodi kõrval. Kõik seinasisesed lülitid on üldse zwave peal.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Hollow
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.02.2002
|
12.06.2024 00:30:40
|
|
|
| Mul ülejäänud on ka zwave aga dimmerid… kahjuks pole see dimmer selle Aqara laelambiga kasutatav.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
12.06.2024 09:03:15
|
|
|
| Ma panin kunagi nööpnõelaga väikese madala salatikarbi lülitile, mille taga olev lamp anduriga lülitatavaks sai tehtud. Nii kuu aja pärast võis ära võtta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
12.06.2024 09:22:01
|
|
|
Ajate asju keeruliseks. POC'i ajal keerasin lülitite sisse kruvid, nii, et klahvi polnud võimalik alla vajutada. Kui kõik valmis sai, siis peale remonti eemaldasin lülitid ja panin wagodega sillad peale.
| tsitaat: |
| Ma ühes toas (kuhu läks Aqara T1M laelamp) lahendasin asja sellega, et toidet maha ei võetaks sedasi, et panin lylitile lisaks sonoff mini lyliti. Automatsiooniga määrasin aga, et kui see lyliti välja lylitatakse, siis automatsioon lylitab ta sisse tagasi ja lylitab lambi välja. |
Jube keeruline lahendus lihtsalt blokeerimise või sildamise asemel.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
12.06.2024 09:29:12
|
|
|
| Blokitud lülitit ikkagi katsud, salatikarp andis signaali nõks varem. Võiks teha katseid, kumb kiiremini ümber õpetab. Hetkel ei näpi seda lülitit enam keegi, säilis võimalus vajadusel välja lülitada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
12.06.2024 10:09:10
|
|
|
| rex kirjutas: |
| Blokitud lülitit ikkagi katsud, salatikarp andis signaali nõks varem. Võiks teha katseid, kumb kiiremini ümber õpetab. Hetkel ei näpi seda lülitit enam keegi, säilis võimalus vajadusel välja lülitada. |
Igasse ruumi salatikarbid seina ? Mingi esteetika võiks ikka säilida. Mittefunktsionaalset lülitit võid silitada palju tahad.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Hollow
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.02.2002
|
15.06.2024 15:10:12
|
|
|
| Markos kirjutas: |
Ajate asju keeruliseks. POC'i ajal keerasin lülitite sisse kruvid, nii, et klahvi polnud võimalik alla vajutada. Kui kõik valmis sai, siis peale remonti eemaldasin lülitid ja panin wagodega sillad peale.
| tsitaat: |
| Ma ühes toas (kuhu läks Aqara T1M laelamp) lahendasin asja sellega, et toidet maha ei võetaks sedasi, et panin lylitile lisaks sonoff mini lyliti. Automatsiooniga määrasin aga, et kui see lyliti välja lylitatakse, siis automatsioon lylitab ta sisse tagasi ja lylitab lambi välja. |
Jube keeruline lahendus lihtsalt blokeerimise või sildamise asemel. |
Ma olen omale selgeks mõelnud, et asi peab olema lylitatav põlema/kustu kui misiganes põhjusel zigbee / zwave /HA on maas ja mitte toimiv.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
18.06.2024 15:42:03
|
|
|
Vahepeal teema elustamiseks. Ecowitt'i Lightning Sensor, mis sai just for fun ostetud, tundub täitsa arvestatav tööriist olema.
Mõned äikese ülekäigud on nüüdseks saanud testitud. Tegin Discordi notificationi, kui on lähenemas või on väga lähedal
|
|
| tagasi üles |
|
 |
eestimaa
HV kasutaja
liitunud: 13.01.2003
|
18.06.2024 16:02:49
|
|
|
| Kas keegi on oma EV seinalaadija ka ühendanud Home Assistanti või openHAB-ga?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
18.06.2024 16:23:13
|
|
|
| eestimaa kirjutas: |
| Kas keegi on oma EV seinalaadija ka ühendanud Home Assistanti või openHAB-ga? |
See küsimus nõuab rohkem spetsiifikat. Paljud erinevad asjad toetuvad vähestele protokollidele / liidestele. Vaata laadija pealt järgi, mis ühendused võimalikud on.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
eestimaa
HV kasutaja
liitunud: 13.01.2003
|
18.06.2024 18:55:39
|
|
|
| RassK kirjutas: |
| eestimaa kirjutas: |
| Kas keegi on oma EV seinalaadija ka ühendanud Home Assistanti või openHAB-ga? |
See küsimus nõuab rohkem spetsiifikat. Paljud erinevad asjad toetuvad vähestele protokollidele / liidestele. Vaata laadija pealt järgi, mis ühendused võimalikud on. |
Sellepärast uuringi, et kas keegi on juba midagi ühendanud siis teaks millist laadijat võiks valida.
Hetkel endal kasutusel openHAB ja protokollides on põhiliselt Z-wave ning MQTT.
Samuti katusel paneelid ja Shelly 3EM-ga jälgin faaside tarbimist.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Hollow
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.02.2002
|
18.06.2024 18:59:22
|
|
|
| Enamasti saab EV lisada oma HA’sse ja kontrollida laadimist üle HA autopoolt
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
18.06.2024 19:21:55
|
|
|
OCPP toega vaata või pigem üldse openevse
| Hollow kirjutas: |
| Enamasti saab EV lisada oma HA’sse ja kontrollida laadimist üle HA autopoolt |
See selline veits poolik lahendus
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Prederik
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.05.2003
|
18.06.2024 20:14:12
|
|
|
| Hollow kirjutas: |
| Ma olen omale selgeks mõelnud, et asi peab olema lylitatav põlema/kustu kui misiganes põhjusel zigbee / zwave /HA on maas ja mitte toimiv. |
Igaksjuhuks - mõned lülitid ja valgustid on võimalik otse siduda (bind), nagu seal mainitud IKEA Tradfri asjad. Need siis jäävad tööle ka ilma Zigbee kontrolleri vahenduseta: https://www.zigbee2mqtt.io/guide/usage/binding.html
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Hollow
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.02.2002
|
19.06.2024 01:52:22
|
|
|
| Prederik kirjutas: |
| Hollow kirjutas: |
| Ma olen omale selgeks mõelnud, et asi peab olema lylitatav põlema/kustu kui misiganes põhjusel zigbee / zwave /HA on maas ja mitte toimiv. |
Igaksjuhuks - mõned lülitid ja valgustid on võimalik otse siduda (bind), nagu seal mainitud IKEA Tradfri asjad. Need siis jäävad tööle ka ilma Zigbee kontrolleri vahenduseta: https://www.zigbee2mqtt.io/guide/usage/binding.html |
tean. Kahjuks aqara t1m lampi saab bindiga lylitada ainult põhivalgust. Teise kanali (rgb ring) ei allu bindiga juhtimisele… aga ta on piisavalt hele, et magada küll ei saa kui tuli peaks mingil põhjusel põlema jääma.
Üldiselt ma arvan, et seda olukorda tõenäoliselt ei juhtu, et mul seda manuaalselt lylitust vaja läheb… aga… kui läheb vaja, siis ma saan ta kasvõi kell 3 öösel välja lylitada ilma, et peaks kõik ylejäänud yles ajama või laskma naisel elektriku kutsuda kui see juhtub kui ma ose kuskil ära olen
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
20.06.2024 15:14:04
|
|
|
Keegi tünnis veetaseme mõõtmiseks ei kasuta midagi asjalikku? Hetkel tundub see eriti DIY andur
|
|
| tagasi üles |
|
 |
spongerdan
HV kasutaja

liitunud: 27.01.2007
|
20.06.2024 18:01:12
|
|
|
| RassK kirjutas: |
Keegi tünnis veetaseme mõõtmiseks ei kasuta midagi asjalikku? Hetkel tundub see eriti DIY andur  |
https://evikon.eu/competences-comp-1043/level-measurement-comp-1049/liquid-level-in-tanks-comp-1056/
Mõned aastad tagasi paigaldasin ühe veetaset mõõtma. Toimib siiani muretult. Kui ise teha siis toru sisse erineva kõrguse peale herkonid ja siis ujuk, milles on magnet ja mis siis ujuk paigaldub ümber toru ja käib vabalt üles-alla. Siis erineva taseme juures saad herkonitest info. Et oleks nö veakindlam siis tee nagu on lingil, et on rohkem kui üks ujuk. Siis ühe herkoni rikke korral tuleb teiselt ujukilt/herkonilt ikkagi teade.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Chaza!
HV veteran

liitunud: 18.07.2006
|
22.06.2024 16:48:12
|
|
|
| spongerdan kirjutas: |
| RassK kirjutas: |
Keegi tünnis veetaseme mõõtmiseks ei kasuta midagi asjalikku? Hetkel tundub see eriti DIY andur  |
https://evikon.eu/competences-comp-1043/level-measurement-comp-1049/liquid-level-in-tanks-comp-1056/
Mõned aastad tagasi paigaldasin ühe veetaset mõõtma. Toimib siiani muretult. Kui ise teha siis toru sisse erineva kõrguse peale herkonid ja siis ujuk, milles on magnet ja mis siis ujuk paigaldub ümber toru ja käib vabalt üles-alla. Siis erineva taseme juures saad herkonitest info. Et oleks nö veakindlam siis tee nagu on lingil, et on rohkem kui üks ujuk. Siis ühe herkoni rikke korral tuleb teiselt ujukilt/herkonilt ikkagi teade. |
Aastaid tagasi tegin nendest: link
Iga 1000L juures oli üks selline. 10T mahuti. Arduino loendas neid ja saatis info espile. Esp saatis noderedile. Siiani veel töötab.
_________________ Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
03.07.2024 11:07:20
|
|
|
Athomile ehk hea uudis. Ma olen skeptiline, kas ka tänastele tarbijtele.
https://homey.app/en-us/news/we-are-joining-lg-electronics/
https://www.lgnewsroom.com/2024/07/lg-acquires-athom-to-advance-ai-enabled-intelligent-space-business/
Google tõlge.
| tsitaat: |
SEOUL, 3. juuli 2024 – LG Electronics (LG) omandas hiljuti 80% osaluse Hollandis Enschedes asuvas tööstusharu juhtivas nutikate koduplatvormide ettevõttes Athomis. Leping sisaldab plaane omandada ülejäänud 20 protsenti järgmise kolme aasta jooksul. Selle strateegilise sammu eesmärk on parandada LG ühenduvust avatud nutika kodu ökosüsteemides. Integreerides Athomi võimalused LG Affectionate Intelligence tehnoloogiaga, soovib LG olla AI-põhise koduinnovatsiooni ajastu juht.
LG kavatseb integreerida Athomi ulatusliku ühenduvuse – mis ühendab tuhandeid seadmeid, andureid ja valgustusseadmeid – generatiivse AI-toega LG ThinQ platvormiga. Selle integratsiooni eesmärk on luua tehisintellekti kodu, mis pakub optimaalseid ruumilahendusi, omandades kliendist sügavama arusaamise. LG AI-kodus kasutavad kliendid generatiivset tehisintellekti, mis haldab seadmeid ja asjade Interneti-seadmeid, et luua nende eelistustele kohandatud isikupärastatud keskkond.
LG plaanib laiendada tehisintellekti kodude kliendikogemust erinevatesse kohtadesse, kus kliendid oma aega veedavad, nagu äripinnad ja liikuvuskeskkonnad, realiseerides ja edendades lõpuks intelligentse ruumi kontseptsiooni.
Athom on tehnoloogiaettevõte, mis müüb nutikodu keskust Homey, mis ühendab kodutehnika ja asjade Interneti seadmeid ning pakub ka pilvetellimuse teenuseid. 2014. aastal asutatud ‘Homey’ on viimase kümnendi jooksul laienenud peamiselt Euroopas, saavutades sadadest tuhandetest kasutajatest koosneva lojaalse kliendibaasi. Alates 2023. aastast on Homey seadmed saadaval lisaks Euroopale ka Austraalias, Singapuris, USA-s ja Kanadas.
Athom on iseseisva nutika kodu ökosüsteemi loomiseks välja töötanud oma jaoturi ja OS-i. Selle lipulaev Homey Pro saab ühendada rohkem kui 50 000 seadmega ja toetab erinevaid ühendusmeetodeid, sealhulgas Wi-Fi, Bluetooth, Z-Wave, Matter ja Thread, muutes selle väga mitmekülgseks ja avatud.
Athomi hallatav Homey App Store pakub umbes 1000 rakendust koduseadmete ühendamiseks ja juhtimiseks sellistelt kaubamärkidelt nagu Philips Hue ja IKEA. Paljud neist rakendustest põhinevad ametlikel partnerlussuhetel ja paljudel Homey kogukonna välja töötatud rakendustel. See arendajate kogukond panustab aktiivselt Athomi avatud platvormi, laiendades pidevalt jaoturiga ühendatavate kaubamärkide ja seadmete valikut. Kasutajad saavad hõlpsasti luua targa kodu keskkonna, laadides poest alla rakendusi ja linkides oma seadmeid.
LG on valmis märkimisväärselt suurendama AI-kodude juurutamiseks vajalikku mastaapsust, eesmärgiga saavutada tööstusharu kõrgeimad standardid. See saavutatakse LG ThinQ platvormi nutika kodu tehnoloogia integreerimisega Athomi avatud ökosüsteemi ja asjade Interneti-seadmete ühenduvusega. Athomi omandamine on eriti tähelepanuväärne, kuna see võimaldab LG-l lisada oma ökosüsteemi kolmandate osapoolte seadmeid ja teenuseid. See integratsioon annab LG-le põhjalikuma ülevaate klientide kasutusharjumustest ja kiirendab isikupärastatud teenuste pakkumist.
"Athomi omandamine on meie tehisintellekti koduettevõtte nurgakivi," ütles Jung Ki-hyun, asepresident ja LG platvormi ärikeskuse juht. "Kahe ettevõtte vahelist sünergiat võimendades laiendame oma avatud ökosüsteemi ja väliseid integratsiooniteenuseid, eesmärgiga pakkuda klientidele mitmekesisemaid ja mitmemõõtmelisemaid ruumikogemusi."
Ka pärast omandamist jätkab Athom iseseisvat tegevust, säilitades oma äritegevuse ja kaubamärgi. Selle strateegia eesmärk on maksimeerida Athomi kasvupotentsiaali ja ainulaadseid tugevusi, edendades samal ajal sünergiat äritegevuses, uurimis- ja arendustegevuses ning platvormide kasutamises.
LG tutvustas tehisintellekti kodu, mis integreerib Athomi avatud nutika kodu platvormi oma tehisintellekti tehnoloogiaga, rõhutab ettevõtte pühendumust minna üle riistvarakeskselt platvormilt tarkvarapõhisele äritegevusele. 2021. aastal laiendas LG oma telerite äritegevust riistvaralt tarkvarale, sisenedes oma webOS-i platvormiga teleriplatvormide turule. Selle nihke toetamiseks ostis LG Alphonso, USA-s asuva ülemaailmse tehnoloogiaettevõtte, mis on spetsialiseerunud telemeediale, masinõppele ja suurandmete analüüsile. Alphonso tegutseb nüüd LG Ad Solutionsina, mis on webOS-i sisu- ja teenusteäri põhikomponent.
LG eesmärk on luua klientidega pidevaid suhteid arvukate tehisintellektiga koduga ühendatud seadmete kaudu, muutudes lõpuks nutika elu lahenduste ettevõtteks, mis pakub diferentseeritud väärtust.
Turu-uuringufirma TechNavio andmetel prognoositakse, et ülemaailmne nutikate kodude turg kasvab 81,2 miljardilt USA dollarilt 2023. aastal 260,24 miljardile USA dollarile aastaks 2028, kusjuures keskmine aastane kasvumäär on 26,23 protsenti.
„LG on arenemas intelligentseks ruumilahenduste ettevõtteks, mis ühendab ja avardab kogemusi erinevates eluruumides. Jätkame strateegiliste investeeringute tegemist, et muuta oma äriparadigmat, nagu näitab meie edu
|
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
04.07.2024 12:15:03
|
|
|
Eks ta näha ole. LG üritab selle sammuga ehk Samsungile järele võtta. Klassikaline kasulike mudelite ja kliendibaaside ülesostmine.
Hakkasin kodus peakaitset vahetama ja shelly em3 pro'd lisama. Lasin kõik kenasti igaks juhuks maha, et mitte upside tugiajaga pinget kruvida. Kui sisse lülitasin, lõi plaks rikkvoolu välja. Wtf, aga põhjus oli selles, et voolutrafo juhe oli PE'le liiga lähedale sattunud ja sellest piisas. Asi fixitud, HA booditud, ja kaks ikea pirni ei respondi. Tee või tina, reseti kõike, ei essugi. Lõpuks ei jäänudki muud üle, kui remove ja uuesti paaritada. Kuidas nad sellisesse seisu said ei oska ette kujutada. Ainuke teooria võiks olla selles, et see pisike impulss, mis tekkis peakaitsme sisselülitamise ja rikkevoolu reageerimise peale lõi asjad segi. Järgmine kord võtan valgustite liinid eraldi kaitsmetest maha, kui vaja üldtoitega miskisi töid teha. Nutikodu seiskamine ja uuesti käivitamine hakkab meenutama juba lennumasina opereerimist, checklist vajalik.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Hollow
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.02.2002
|
04.07.2024 12:40:02
|
|
|
| Ma tavaliselt just lasen asjad upsi peale minna. Muidu nagu ei kasutagi neid. Okey, viimane UPSi aku pidas ka 4 aastat vastu. Aga ikkagi on pigem kasulik vahepeal upsile ka koormust anda
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
04.07.2024 21:08:37
|
|
|
| Hollow kirjutas: |
| Ma tavaliselt just lasen asjad upsi peale minna. Muidu nagu ei kasutagi neid. Okey, viimane UPSi aku pidas ka 4 aastat vastu. Aga ikkagi on pigem kasulik vahepeal upsile ka koormust anda |
Tugiaeg ei oleks piisav olnud ja valgus ei ole ka upsi taga mitte. Eks peab ikka hakkama seda üldupsi teemat veeretama vaikselt, aga mitte klassikalise upsi näol, need on ise igavesed õgardid. Mingist hübriidinverterist saab vast teha.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
aeropiloot
HV kasutaja

liitunud: 08.09.2005
|
07.07.2024 09:24:08
|
|
|
| Olen uut maja ehitamas ja küsiks nõu lülitite osas. Sooviks füüsilise nupuga (mitte puutetundlik) lüliteid mis töötaks üle zigbee või matteri ja oleks ka dimmeri funktsioon. Juhtima hakkab Home Assistant. Hind mängib ka rolli. Vaatasin Schneideri Wiser asju aga ühe lüliti eest ~100€ maksta ei taha. Hetkel on favoriit Sonoff M5 matter seeria aga sellel ma ei suuda tuvastada dimmeri funktsiooni. Oskab keegi midagi hea hinna-kvaliteedi suhtega soovitada?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
07.07.2024 11:46:55
|
|
|
| aeropiloot kirjutas: |
| Olen uut maja ehitamas ja küsiks nõu lülitite osas. Sooviks füüsilise nupuga (mitte puutetundlik) lüliteid mis töötaks üle zigbee või matteri ja oleks ka dimmeri funktsioon. Juhtima hakkab Home Assistant. Hind mängib ka rolli. Vaatasin Schneideri Wiser asju aga ühe lüliti eest ~100€ maksta ei taha. Hetkel on favoriit Sonoff M5 matter seeria aga sellel ma ei suuda tuvastada dimmeri funktsiooni. Oskab keegi midagi hea hinna-kvaliteedi suhtega soovitada? |
Uue maja puhul on veel lihtsam. Vead rohkem kaablit või sooni ja paned kilpi releeplaadi? (relay board). Ilmselt ESPHome'l on kõige madalam sisendi hind ja kümneid sisendeid per plaat.
Kui see ei sobi, siis pigem zwave + Fibaro moodulid. Neid saab ka kilpi kokku panna eraldi adapteriga aga per kanal tuleb ca 20-25€.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus4
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.03.2012
|
08.07.2024 00:30:24
|
|
|
| RassK kirjutas: |
| aeropiloot kirjutas: |
| Olen uut maja ehitamas ja küsiks nõu lülitite osas. Sooviks füüsilise nupuga (mitte puutetundlik) lüliteid mis töötaks üle zigbee või matteri ja oleks ka dimmeri funktsioon. Juhtima hakkab Home Assistant. Hind mängib ka rolli. Vaatasin Schneideri Wiser asju aga ühe lüliti eest ~100€ maksta ei taha. Hetkel on favoriit Sonoff M5 matter seeria aga sellel ma ei suuda tuvastada dimmeri funktsiooni. Oskab keegi midagi hea hinna-kvaliteedi suhtega soovitada? |
Uue maja puhul on veel lihtsam. Vead rohkem kaablit või sooni ja paned kilpi releeplaadi? (relay board). Ilmselt ESPHome'l on kõige madalam sisendi hind ja kümneid sisendeid per plaat.
Kui see ei sobi, siis pigem zwave + Fibaro moodulid. Neid saab ka kilpi kokku panna eraldi adapteriga aga per kanal tuleb ca 20-25€. |
Dimmerdamise puhul pole ka seal miskit head valida...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
08.07.2024 00:40:17
|
|
|
| Kui sügavad toosid panna, siis võib teha moodul + tavaline lüliti kombo. Esimene pakkumine oleks kah fibaro dimmer2, ka shelly dimmer2 oleks variant, kui wifi peale minna, aga tuleb vaadata tervikut, kui on plaanis panna ka patareil töötavaid sensoreid, siis on wifi selge no go, ja kui sul pole majas piisavalt z-wave või zigbee ruutereid, tekib sellest ka jama, neid tuleb hakata kunstlikult looma, mis tõstab jälle projekti maksumust. Kindlasti neutraalid karpidesse, kui kohe ei saa, siis äkki kunagi tulevikus.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
08.07.2024 11:53:50
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| Kui sügavad toosid panna, siis võib teha moodul + tavaline lüliti kombo. Esimene pakkumine oleks kah fibaro dimmer2, ka shelly dimmer2 oleks variant, kui wifi peale minna, aga tuleb vaadata tervikut, kui on plaanis panna ka patareil töötavaid sensoreid, siis on wifi selge no go, ja kui sul pole majas piisavalt z-wave või zigbee ruutereid, tekib sellest ka jama, neid tuleb hakata kunstlikult looma, mis tõstab jälle projekti maksumust. Kindlasti neutraalid karpidesse, kui kohe ei saa, siis äkki kunagi tulevikus. |
Sa soovitaks uue rajatise puhul ikka pigem toosi moodulid panna? Ma muidugi ei tea, palju kaablikulu suurem tuleb kui lülitid ja lambid otse kilpi vedada, siis on tuleviku mõistes rohkem valikuid.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
08.07.2024 11:57:36
|
|
|
See vajab parajat kilpi ka, ei pruugi alati mahtuda. Endal juba 2 kilpi, üks on voolumõõtjaid täis ja teine jaotuseks. Muude vidinate jaoks tuleb kummagile korrusele veel kuskile üks kilp mahutada
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
08.07.2024 13:24:49
|
|
|
| RassK kirjutas: |
| Markos kirjutas: |
| Kui sügavad toosid panna, siis võib teha moodul + tavaline lüliti kombo. Esimene pakkumine oleks kah fibaro dimmer2, ka shelly dimmer2 oleks variant, kui wifi peale minna, aga tuleb vaadata tervikut, kui on plaanis panna ka patareil töötavaid sensoreid, siis on wifi selge no go, ja kui sul pole majas piisavalt z-wave või zigbee ruutereid, tekib sellest ka jama, neid tuleb hakata kunstlikult looma, mis tõstab jälle projekti maksumust. Kindlasti neutraalid karpidesse, kui kohe ei saa, siis äkki kunagi tulevikus. |
Sa soovitaks uue rajatise puhul ikka pigem toosi moodulid panna? Ma muidugi ei tea, palju kaablikulu suurem tuleb kui lülitid ja lambid otse kilpi vedada, siis on tuleviku mõistes rohkem valikuid. |
See on üks võimalustest, kuna ülesandepüstituses sisaldus nutikas dimmer-lüliti. Sealt esimene kõige lihtsam ja kuluefektiivsem modifikatsioon (mis ei eelda isegi projekti muutmist) oleks paigaldada sobivad toosid ja neutraaljuhe. Nagu ka eelpool mainitud, siis kilbi lahendus on kaablite võrra kulukam, pluss ei pruugi igas elamises kilbi jaoks sobivat ruumi leiduda. Kilbis endas oleks tõesti võimalusi kõige rohkem, samas mina sinna enam siis mingeid zigbee ja z-wave asju üksteise kõrvale ei topiks, võib probleeme tekkida. Sinna pigem siis juba Shelly Pro seeria din dimmerdi-releed, lan ühendusega. Ilmselt tuleb siis ka suurema switchi jaoks ruumi varuda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
08.07.2024 14:18:54
|
|
|
Kas hoonete elektrisüsteemis sarnane revolutsioon ei ole võimalik, mis autotööstust kunagi tabas, vist "CAN bus" nimeline, mille kasutuselevõtt väidetavalt võimaldas auto elektrisüsteemis olulist kaabelduse kokkuhoidu, mis omakorda aitas kaasa sõidukite kaalukaotusele.
Puuduseks suhteline keerukus, ikkagi arvutiseeritud elektrisüsteem, aga "targa kodu" süsteemid on seda ju samuti ja tundub natuke ogar soovitus/tulevik vedada iga lüliti, pistiku, sensori, tarbija juurest kilpi eraldi juhe, kus lisaks on vaja suuremaid kilpe või rohkem kilpe ehk eraldi kilbiruumi või suuremat tehnoruumi-kilbiseina - ei tundu "tark" kodu või teguviis..
Rohkem möödunud sajandi kuuekümnendate arvuti tunne tekib, mida suurema ruum ja rohkem juhtmeid, seda vingem arvuti/arvutusvõimsus
Endal ka ikaldust lisaks, sai kolm zigbee mullasensorit hiinamaalt tellitud, kolm seepärast, et kuskil ülevaadetes mainiti, et kui on ainult üks, kuidas tead, et see üks näitab õigeid mullaniiskuse andmeid, kui kaks tk - kumb õiget näitab - järelikult vaja kolm tk - vana hea "mees kellel on kaks kella, ei tea kunagi õiget aega"
Esimene mille karbist välja võtsin, keeldus niiskusandmeid näitamast, kahtlustasin oma oskamatust, kuni taipasin teist ja kolmandat proovida, mis töötasid ilusti.
Aliexpressis garantii asjus pöördumine oli esmakordne kogemus, mu jutud, et kolmest üks ei tööta põrgatati tagasi nõudega esitada video mittetöötamise kinnituseks.
Tegingi kõrvuti võrdlusvideo tervest ja vigasest, kus korraga mõlema sensori otsad samasse kaussi kastes, ühel viskab oodatult niiskuse 100% peale, teine jääb 0% kindlaks.
Videot ei õnnestunud esimese hooga üles laadida, selgus et max 200MB tohib olla - no ma ei ole juutuber ega tikktokkar, ei tea video mudimisest ööd-mütsi, õnneks googel aitas ja veebis neid abivahendeid jagub millega saab videot väiksemaks aidata.
Video peale sain kiiresti küsitud kolmandiku rahast tagasi, vigane sensor läks keldrisse ainult temperatuuri mõõtma.
Nüüd hiljem teine sensor jupsib, alustuseks hakkas näitama 54C temperatuuri peenras - no ei ole meil nii kuum ju, sai patareid välja ja uuesti paaritatud, tundus nagu sai õigema temperatuurinäidu, aga kui see temperatuur igaveseks samaks jäi, ei saa seda ka usaldada, sai patareid paariks päevaks välja, tagasi pannes niiskust mõõdab õigesti aga temperatuur nüüd pidevalt 0C - ehk ikkagi pekkis, nüüd kahe vigase sensori peale saab ühed terviklikud andmed kätte, ühelt temperatuuri ja teiselt niiskuse
Selle ülevaate https://smarthomescene.com/reviews/tuya-zigbee-plant-soil-sensor-gxm-01-review/ järgi sai sensori valik tehtud, ülevaates küll vanem mudel vist..
_________________ --- |
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
08.07.2024 14:50:11
|
|
|
Vb ma vaatan asju veits teise pilguga aga mulle tunduks veits kummaline kui uut maja planeerides minimaalsete tehnosõlmedega arvestatakse ala nagu väiksemates korterites. Teine asi on kui on olemasolev maja, kuhu sõlmesid juurde vaja planeerida. Maja suur eelis minusilmis, et saab normaalse tehnoruumi teha, mitte ei pea riidekappi serveriparki ehitama.
Serveripargist rääkides, tundub et peab ka hakkama riidekapi jahutusega edasi tegelema. NUC tahaks upgrade'i saada normaalseks desktop / serveriks, sinna vaja mahutada Proxmox, HA, meedia server ja nüüd uue plaanina local AI (Muu Dockeri risu väga resu ei söö). RTX 4090 tundub päris hästi (loe: kiirelt) toimetavat paari samaaegse Ollama AI'ga kasutajaga. 6-15K maksvad Nvidia AI kaardid tunduvad veel veits ulme Paari kilo eest 4090 AI'ga mängimiseks tundub vähe optimaalsem tee. Uuem HA on nüüd ka ilusti lokaalse AI'ga liidestatav. Cloudi subscription tuleb küll märgatavalt soodsam aga suund on ikkagi cloudi välja rookida (Alexa). Isegi kui kõlarit jääks kasutama veel mõneks ajaks, siis ehk häälkäskluste analüüsi saaks lokaalseks teha. Rändab jälle märgatavamalt vähem koduseid andmeid suvapilvede sees.
Spoiler 
| Prillpapa kirjutas: |
Kas hoonete elektrisüsteemis sarnane revolutsioon ei ole võimalik, mis autotööstust kunagi tabas, vist "CAN bus" nimeline, mille kasutuselevõtt väidetavalt võimaldas auto elektrisüsteemis olulist kaabelduse kokkuhoidu, mis omakorda aitas kaasa sõidukite kaalukaotusele.
Puuduseks suhteline keerukus, ikkagi arvutiseeritud elektrisüsteem, aga "targa kodu" süsteemid on seda ju samuti ja tundub natuke ogar soovitus/tulevik vedada iga lüliti, pistiku, sensori, tarbija juurest kilpi eraldi juhe, kus lisaks on vaja suuremaid kilpe või rohkem kilpe ehk eraldi kilbiruumi või suuremat tehnoruumi-kilbiseina - ei tundu "tark" kodu või teguviis..
Rohkem möödunud sajandi kuuekümnendate arvuti tunne tekib, mida suurema ruum ja rohkem juhtmeid, seda vingem arvuti/arvutusvõimsus
|
KNX ja modbus ning hunnik veel tundmatuid ilmselt samamoodi sarnasest ajastust. see canbus on ka juba iidamast-aadamast, ootab juba ammu revolutsiooni.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
08.07.2024 15:09:03
|
|
|
| tsitaat: |
| Vb ma vaatan asju veits teise pilguga aga mulle tunduks veits kummaline kui uut maja planeerides minimaalsete tehnosõlmedega arvestatakse ala nagu väiksemates korterites. Teine asi on kui on olemasolev maja, kuhu sõlmesid juurde vaja planeerida. Maja suur eelis minusilmis, et saab normaalse tehnoruumi teha, mitte ei pea riidekappi serveriparki ehitama. |
Väga tihti kasutatakse raha kokkuhoiu mõttes tüüpprojekte, seal ei pruugi selliseid asju sees olla. Muutmine on juba rätsepatöö.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
08.07.2024 16:42:34
|
|
|
Eramute puhul ei tea, aga Tartus on viimasel paaril aastal korterelamute ja kaubandus/rendi pindade puhul kohata olukorda, kus tehnoruum roogitakse hoonest üldse välja. Ühe kaubanduspinna puhul tehnosõlm jäi väikseks, taheti suurendada kõrvalruumi arvelt, arendaja tahe jäi peale, kogu torudemajandus kolitakse katusele, seal kus neid ventilatsiooni kaste ja torusid niigi on. Hoones sees on iga ruutmeeter rendipinda arvel ja bisnisplaani järgi rahatarkadele rahateenimas ning iga ruutmeeter tehnoruumidele loovutamist on kaotatud-surnud raha.
Kortermajadega sama jama, kus keldreid ei taheta teha, kulukas, korteri hoiu-abiruumide arvelt ei taheta ka loovutada ja tihti on tehnoruum pressitud minimaalsele pinnale, mõni suurema kapi mõõtu, kus toimetamiseks peab uks lahti olema, sest muidu ei mahu kummardama või kükitama.
Avar tehnoruum on rikaste või raha mittelugeda oskajate lõbu
Mis see AI HA kontekstis üldse tähendab, kas kõnesünteesi ja käskluste andmist, tehislik vestluspartner või AI optimeerib tarka kodu ja nt ütled HA ühendatud kõlarisse - "palun lülita boiler Nordpooli elektrihinda jälgima", ja AI ise kribab taustal koodi, jälgib millal peamiselt sooja vett tarbitakse ning millal on tõenäolisemalt odavamad elektrihinna tunnid ja soojendab võimalikult säästlikult vett vajalikuks ajaks - ulme vist
Hetkel enam kiiruga ei leia üles aga kevadel komistasin miski redditi lõime otsa, kus AI ja HA teemal tuliselt vaieldi. Sealsete kasutajate peamine ootus ja rõhuasetus AI-le HA kontekstis oligi välja saamine sellest totakast kodeerimisest, kus HA on peamiselt IT ja inseneri entusiastide pärusmaa ehk nõuab spetsiifilisi programmeerimise oskusi. Ehk AI võiks ise "musta töö" taustal ära teha, kasutaja ainult kirjeldaks mida tahab saada, samamoodi kui tänased AI chat-id kus küsid, kui vastus ei rahulda, täpsustad niikaua kuni jõuad oodatud vastuseni ja kasutades-küsides õpid samas ka "õigesti" küsima.
Osad pidasid seda võimatuks missiooniks, kus tänased keelemudelid õpivad peamiselt internetiinfo pealt, valdav osa HA seotud infot internetis pidavat olema hädas kasutajate läbivalt oskamatu ja vigane kood või koodinäited mis on lihtsalt vananenud. Ka juba hulk 2+ aastat tagasi toimivat koodi ei pidavat enam täna ilma mudimata toimima, HA on pidevalt arenev ja muutuv.
Kui AI õpib vigasest ja vananenud näidetest, ei saa sealt tulla ka pädevat abilist.
Kas AI HA üks sisestusvahend trükkimise ja dashboard heeblitele lisaks, või AI kui sisulist lisaväärtust targa kodu vaatest analüüsimas ja taustal toimetamas.
_________________ --- |
|
| tagasi üles |
|
 |
|
| lisa lemmikuks |
|
|
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
|
|
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
|