Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Panganduse teema (Küsitlus: Millist panka eelistad?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 233, 234, 235 ... 253, 254, 255  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millist panka eelistad?
Swedbank
32%
 32%  [ 22 ]
SEB Pank
20%
 20%  [ 14 ]
LHV
34%
 34%  [ 23 ]
Luminor
1%
 1%  [ 1 ]
Coop
4%
 4%  [ 3 ]
Holm Bank
0%
 0%  [ 0 ]
Bigbank
0%
 0%  [ 0 ]
Inbank
0%
 0%  [ 0 ]
Mõni muu pank
5%
 5%  [ 4 ]
hääli kokku : 67

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.05.2024 17:53:55 vasta tsitaadiga

need on holm panga võlakirjad
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2024 18:25:58 vasta tsitaadiga

Liven jagati laiali, algne summa märgiti pea 4x üle, suurendatud summa ca 2,5x. Kätte sai mitte-kliendi ja mitte-investorina 30% soovitust.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2024 08:41:18 vasta tsitaadiga

Viimasel ajal on tihti artikleid, kus pankade vahel käib tihe andmine, et kliente üle võtta soodsama kodulaenu intressiga. Kuidas AHV-del sellel lainel on ? On keegi kodupanka VS konkurenti võrrelnud ning erinevad tingimused tuntavalt ?
Kaasa võiks rääkida need, kellel on panga baasintressi 1.9-3% peal ehk mis lõpptulem oli kui kõnetasite ?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2024 09:55:30 vasta tsitaadiga

Vahetasime Swedi LHV vastu ja varasema 1,79% asemel 1,6%+Euribor
Swed muidugi pakkus siis ka sama intressi, kui tegime taotluse lõpetamiseks, aga alla selle ei olnud kumbki nõus enam minema.
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2024 10:09:15 vasta tsitaadiga

Anti112 kirjutas:
Vahetasime Swedi LHV vastu ja varasema 1,79% asemel 1,6%+Euribor
Swed muidugi pakkus siis ka sama intressi, kui tegime taotluse lõpetamiseks, aga alla selle ei olnud kumbki nõus enam minema.


Päris hea. Tuli midagi uut ja teistmoodi ka juurde LHV-ga. Mingi täiendav hüve, mida Swed ei pakkunud vms ?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 21.05.2024 10:28:32 vasta tsitaadiga

Ei tasu ära, lepingutasu on nii kõrge, et sööb kogu oodatud kasu ära, lisaks ka veel muud tingimused, mida refin endaga kaasa toob. Kui protsendi alla saaks, hakkaks mõtlema.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2024 10:53:51 vasta tsitaadiga

Lubavad ühte marginali. Kui asjaks läheb siis kõrgemat marginali.
Helistasi ja uurisin, et saan aru, et pangas rohkem kabinette kui üks aga võiks teada, mis pakkumuse kõrvalkabineti inimene tegi icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 21.05.2024 10:55:13 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Ei tasu ära, lepingutasu on nii kõrge, et sööb kogu oodatud kasu ära, lisaks ka veel muud tingimused, mida refin endaga kaasa toob. Kui protsendi alla saaks, hakkaks mõtlema.

LHV pakub hetkel lepingutasuta ning teatud tingimustel katavad, jätkuvalt, kolimiskulu. Jah, sellega kaasneb ka muude pangateenuste kolimine (lõpuks saab pank oma raha ikkagi kätte) aga päris nii nüüd pole, et lootusetu case.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 21.05.2024 11:55:21 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
Markos kirjutas:
Ei tasu ära, lepingutasu on nii kõrge, et sööb kogu oodatud kasu ära, lisaks ka veel muud tingimused, mida refin endaga kaasa toob. Kui protsendi alla saaks, hakkaks mõtlema.

LHV pakub hetkel lepingutasuta ning teatud tingimustel katavad, jätkuvalt, kolimiskulu. Jah, sellega kaasneb ka muude pangateenuste kolimine (lõpuks saab pank oma raha ikkagi kätte) aga päris nii nüüd pole, et lootusetu case.


EI ole midagi lootusetut, tuleb lihtsalt kainelt mõelda, kas selline tõmblemine on tasuv või mitte.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2024 11:59:48 vasta tsitaadiga

miga kirjutas:
Anti112 kirjutas:
Vahetasime Swedi LHV vastu ja varasema 1,79% asemel 1,6%+Euribor
Swed muidugi pakkus siis ka sama intressi, kui tegime taotluse lõpetamiseks, aga alla selle ei olnud kumbki nõus enam minema.


Päris hea. Tuli midagi uut ja teistmoodi ka juurde LHV-ga. Mingi täiendav hüve, mida Swed ei pakkunud vms ?


Jah, Swed nõudis 3-kuud trahvi lepingu osalisel või täielikul tagastamisel või 3-kuulist etteteatamist. LHV seda ei ole, võid iga kell osaliselt või täielikult ilma trahvideta tagastada/lõpetada.

Markos kirjutas:
Ei tasu ära, lepingutasu on nii kõrge, et sööb kogu oodatud kasu ära, lisaks ka veel muud tingimused, mida refin endaga kaasa toob. Kui protsendi alla saaks, hakkaks mõtlema.


Lepingutasu null, lisaks maksab LHV ka tagatise ümbervormistamise kulud ja eradli hindamisakti ei nõudnud.
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2024 12:06:36 vasta tsitaadiga

kuidas satute üldse sellistesse kohtadesse, nagu SWED? icon_confused.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2024 12:22:54 vasta tsitaadiga

See SWED on ju "igalpool sinuga" iga nurga peal. Lihtsalt turuliider icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2024 12:37:13 vasta tsitaadiga

Vanal vettinud mägral oli elu esimene konto Hoiupangas ja nii ta läks.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2024 12:43:05 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
kuidas satute üldse sellistesse kohtadesse, nagu SWED? icon_confused.gif


Laenu võtmise hetkel oli neil parim pakkumine.
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 21.05.2024 12:47:31 vasta tsitaadiga

Vedas, tihti on neil kehv pakkumine ja utoopilised nõudmised.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 21.05.2024 12:54:06 vasta tsitaadiga

Swed on igati okei. Kui sul tulevad "utoopilised" nõudmised, siis oled millegagi piiri peal. Mõned jaburad asjad muidugi on enamvähem igal pool, näiteks, kui juhtud olema (väike)ettevõtja.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2024 13:01:34 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Mõned jaburad asjad muidugi on enamvähem igal pool, näiteks, kui juhtud olema (väike)ettevõtja.


Selles just asi oligi laenu võtmisel, iseendale tööandja olemine on pankadele nagu punane rätik.
Swed oli üllatuslikult sel hetkel kõige paindlikum.
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 21.05.2024 13:17:37 vasta tsitaadiga

Anti112 kirjutas:
Markos kirjutas:
Mõned jaburad asjad muidugi on enamvähem igal pool, näiteks, kui juhtud olema (väike)ettevõtja.


Selles just asi oligi laenu võtmisel, iseendale tööandja olemine on pankadele nagu punane rätik.
Swed oli üllatuslikult sel hetkel kõige paindlikum.


Jah ja siinkohal peabki vaatama näiteks, ega sa kogemata pole vahepeal palgatööst loobunud ja ettevõtlusesse siirdunud, enne, kui refini küsima lähed. Üks üsna vana kild, mis ikka ja jälle välja ujub (ehk praktikad pole muutunud) on see, kui lähed ettevõttele laenu küsima, siis ikka saab, aga laenusummaga võrdne summa peab sul deposiidis olema ja sellelt intressi ei maksta (ei tohi olla hoius).
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 21.05.2024 13:22:37 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Swed on igati okei. Kui sul tulevad "utoopilised" nõudmised, siis oled millegagi piiri peal.


Minu näide on kodulaen. Ei olnud millegagi piiri peal. Vana maja ostuks laenu taotledes nõuti, et oleks 1 aastaga 100% renoveeritud.
Taheti enne lõpliku pakkumise tegemist ehituskalkulatsiooni icon_lol.gif
Intress isegi palju kõrgem polnud kui teistel.
Laenusumma oleks olnud 20 000€, ülejäänu omafinantseering.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 21.05.2024 13:24:45 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Markos kirjutas:
Swed on igati okei. Kui sul tulevad "utoopilised" nõudmised, siis oled millegagi piiri peal.


Minu näide on kodulaen. Ei olnud millegagi piiri peal. Vana maja ostuks laenu taotledes nõuti, et oleks 1 aastaga 100% renoveeritud.
Taheti enne lõpliku pakkumise tegemist ehituskalkulatsiooni icon_lol.gif
Intress isegi palju kõrgem polnud kui teistel.
Laenusumma oleks olnud 20 000€, ülejäänu omafinantseering.


See ongi piiri peal olek, antud juhul oli selleks soetatav vara. Kui nii vöikese summaga jauramine hakkas, siis polnud vara ka ilmselt panga jaoks "atraktiivses piirkonnas".
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2024 13:29:54 vasta tsitaadiga

ot:
20 000€ eest müüakse Tallinnas parkimiskohti... icon_lol.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 21.05.2024 13:30:45 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
ot:
20 000€ eest müüakse Tallinnas parkimiskohti... icon_lol.gif

No loe natuke paremini
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2024 13:34:31 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
von Wu kirjutas:
Markos kirjutas:
Swed on igati okei. Kui sul tulevad "utoopilised" nõudmised, siis oled millegagi piiri peal.


Minu näide on kodulaen. Ei olnud millegagi piiri peal. Vana maja ostuks laenu taotledes nõuti, et oleks 1 aastaga 100% renoveeritud.
Taheti enne lõpliku pakkumise tegemist ehituskalkulatsiooni icon_lol.gif
Intress isegi palju kõrgem polnud kui teistel.
Laenusumma oleks olnud 20 000€, ülejäänu omafinantseering.


See ongi piiri peal olek, antud juhul oli selleks soetatav vara. Kui nii vöikese summaga jauramine hakkas, siis polnud vara ka ilmselt panga jaoks "atraktiivses piirkonnas".


Ma ükskord võtsin 17k kodulaenu. No lihtsalt oli nii, et tugevalt üle poole omafin, aga just see jäi puudu. Ei jauratud miskit, isegi hindamisakti ei nõutud.

Aga kui suur teil siis laenu jääk on, et mingi 0,1-0,3% pärast võimlema tasub hakata? Näiteks 100k jäägi pealt 300€ aastas ehk 25€ kuus miskit nagu on, aga mitte väga tuntav vahe. Samas oma olemasolevas kodupangas jääd ilmselt mõnest eelisest ilma kui arveldused mujale kolid
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2024 13:40:51 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Markos kirjutas:
von Wu kirjutas:
Markos kirjutas:
Swed on igati okei. Kui sul tulevad "utoopilised" nõudmised, siis oled millegagi piiri peal.


Minu näide on kodulaen. Ei olnud millegagi piiri peal. Vana maja ostuks laenu taotledes nõuti, et oleks 1 aastaga 100% renoveeritud.
Taheti enne lõpliku pakkumise tegemist ehituskalkulatsiooni icon_lol.gif
Intress isegi palju kõrgem polnud kui teistel.
Laenusumma oleks olnud 20 000€, ülejäänu omafinantseering.


See ongi piiri peal olek, antud juhul oli selleks soetatav vara. Kui nii vöikese summaga jauramine hakkas, siis polnud vara ka ilmselt panga jaoks "atraktiivses piirkonnas".


Ma ükskord võtsin 17k kodulaenu. No lihtsalt oli nii, et tugevalt üle poole omafin, aga just see jäi puudu. Ei jauratud miskit, isegi hindamisakti ei nõutud.

Aga kui suur teil siis laenu jääk on, et mingi 0,1-0,3% pärast võimlema tasub hakata? Näiteks 100k jäägi pealt 300€ aastas ehk 25€ kuus miskit nagu on, aga mitte väga tuntav vahe. Samas oma olemasolevas kodupangas jääd ilmselt mõnest eelisest ilma kui arveldused mujale kolid

Kodulaenu kestus 20 - 25 - 30 aastat icon_rolleyes.gif
Siis see 25 € kogub ikka priske summa icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2024 13:41:43 vasta tsitaadiga

Igapäevane arveldus oli minul nagunii juba varem LHV-s, Swedis sellel küll mingeid eeliseid pole.

Ja ei tunne et see mõned e-mailid ja üks kaugtõestamisega notaritehing mingi eriline võimlemine oleks olnud, 20 aasta peale tuleb see ikkagi 6-7000€ säästu pluss lisaks võimalus ennetähtaegse lõpetamise trahvist vabaneda.
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2024 13:48:10 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:

Kodulaenu kestus 20 - 25 - 30 aastat icon_rolleyes.gif
Siis see 25 € kogub ikka priske summa icon_rolleyes.gif


Jep. Aga kui jutt on refinantseerimisest, siis ilmselt pole sa seda laenu eile võtnud ehk omajagu on juba makstud ka.
Kusjuures 30a on väga ajuvaba kestus. Kunagi mängisin nende kalkulaatoritega, 15a on enamvähem. Kui pikemaks venitada, siis alguses taodki ainult intressi ehk põhiosa väheneb üsna uimaselt ja need kopikad, mis igakuine tagasimakse pisemaks muutub, maksad kuhjaga tagasi.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 21.05.2024 14:03:22 vasta tsitaadiga

30a on nonsens, lööge maksegraafik lahti ja arvutage. 10-15a kõige optimaalsem. Kui euribor oli null, siis võis tekkidagi foobia, et 30a on ok, aga enam see kaugelt mitte nii ei ole ja ilmselt sinna enam kunagi ei jõua ka, vähemalt lähiajal.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2024 14:05:10 vasta tsitaadiga

Ma olen seda refinantseerimist proovinud neli korda paari aasta jooksul. Liiga agar?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Olaf
 
Olaf

liitunud: 14.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2024 16:09:41 vasta tsitaadiga

Aga milleks üldse kodulaen teises pangas refinantseerida?

Paar nädalat tagasi saatsin kirja, et palun intress üle vaadata. Esimene pakkumine tehti 1,6 ja taheti 190€ lepingutasu saada, sest leping läheb muutmisele.

Kui sai öeldud, et konkurendid pakuvad täna 1,52 ja lepingutasu ei ole, siis tehti hetkega uus pakkumine 1,50% ja lepingutasu läks nulli.

Ehk küsimise peale sai lihtsalt kuumaksu väiksemaks, muid kulusid ei tekkinud. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2024 16:19:44 vasta tsitaadiga

Paljuski võetakse laenu praegu ikkagi vastavalt maksevõimele. Ehk kui palganumber jääb alla soovidele, siis mängitaksegi laenuperioodiga.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2024 18:46:59 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
30a on nonsens, lööge maksegraafik lahti ja arvutage. 10-15a kõige optimaalsem. Kui euribor oli null, siis võis tekkidagi foobia, et 30a on ok, aga enam see kaugelt mitte nii ei ole ja ilmselt sinna enam kunagi ei jõua ka, vähemalt lähiajal.
Nonsens on ainult siis, kui rahaga midagi teha ei oska.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 21.05.2024 18:57:25 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Markos kirjutas:
30a on nonsens, lööge maksegraafik lahti ja arvutage. 10-15a kõige optimaalsem. Kui euribor oli null, siis võis tekkidagi foobia, et 30a on ok, aga enam see kaugelt mitte nii ei ole ja ilmselt sinna enam kunagi ei jõua ka, vähemalt lähiajal.
Nonsens on ainult siis, kui rahaga midagi teha ei oska.


Jah täpselt nii, selle asemel annad selle intressi näol pangale ära. Ära unusta, et intress on sinu jaoks KULU.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2024 19:12:38 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
sakinaga kirjutas:
Markos kirjutas:
30a on nonsens, lööge maksegraafik lahti ja arvutage. 10-15a kõige optimaalsem. Kui euribor oli null, siis võis tekkidagi foobia, et 30a on ok, aga enam see kaugelt mitte nii ei ole ja ilmselt sinna enam kunagi ei jõua ka, vähemalt lähiajal.
Nonsens on ainult siis, kui rahaga midagi teha ei oska.


Jah täpselt nii, selle asemel annad selle intressi näol pangale ära. Ära unusta, et intress on sinu jaoks KULU.
Jah, on kulu, polegi keegi muud väitnud. Kui aga väiksemast kuumaksest ülejääv summa investeerida suurema tootlusega kui kodulaenu intress, siis on investeeringutulu intressikulust suurem. Küsimus taandubki sellele, kas inimene oskab seda tootlust saavutada. Minu arvates ei ole see keeruline.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2024 19:30:59 vasta tsitaadiga

Seda ei pea investeerimagi kui laenu % on väiksem kui inflatsioon. Iseasi muidugi kui pikalt sellist nalja kohtab, 30a on väga pikk aeg.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 21.05.2024 23:51:43 vasta tsitaadiga

Siin on kõik nii kõvad investorid koos, et vaata ja imesta icon_smile.gif Sa vaata ikka, kuidas aktsiad ja võlakirjad laenuintressidega suhtes on.

tsitaat:
Seda ei pea investeerimagi kui laenu % on väiksem kui inflatsioon.


Laenus ja kv's on su raha niiehknaa inflatsiooni vastu kaitstud.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2024 02:14:06 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Siin on kõik nii kõvad investorid koos, et vaata ja imesta :) Sa vaata ikka, kuidas aktsiad ja võlakirjad laenuintressidega suhtes on.
Kodulaenu intressi ületamiseks ei pea meisterinvestor olema. Ehk siis, nagu alguses öeldud sai - kui rahaga midagi ette võtta ei oska, siis pole tõepoolest 30a laenuperiood mõistlik.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 22.05.2024 10:04:28 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Markos kirjutas:
Siin on kõik nii kõvad investorid koos, et vaata ja imesta icon_smile.gif Sa vaata ikka, kuidas aktsiad ja võlakirjad laenuintressidega suhtes on.
Kodulaenu intressi ületamiseks ei pea meisterinvestor olema. Ehk siis, nagu alguses öeldud sai - kui rahaga midagi ette võtta ei oska, siis pole tõepoolest 30a laenuperiood mõistlik.


Meil on siin vahepeal euribor tekkinud. Ma maksaksin pangale 30 laenu puhul teise laenusumma intressideks, ei tundu eriti apetiitsena. Arvestama pead sedagi, et laen on sul enamasti annuiteedi peal, ehk, misiganes liigutusi sa sellega teed, eriti teise poole jooksul, on see selgelt sinu kahjuks, sest intressi oled ette ära maksnud.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2024 10:48:09 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
sakinaga kirjutas:
Markos kirjutas:
Siin on kõik nii kõvad investorid koos, et vaata ja imesta :) Sa vaata ikka, kuidas aktsiad ja võlakirjad laenuintressidega suhtes on.
Kodulaenu intressi ületamiseks ei pea meisterinvestor olema. Ehk siis, nagu alguses öeldud sai - kui rahaga midagi ette võtta ei oska, siis pole tõepoolest 30a laenuperiood mõistlik.


Meil on siin vahepeal euribor tekkinud. Ma maksaksin pangale 30 laenu puhul teise laenusumma intressideks, ei tundu eriti apetiitsena. Arvestama pead sedagi, et laen on sul enamasti annuiteedi peal, ehk, misiganes liigutusi sa sellega teed, eriti teise poole jooksul, on see selgelt sinu kahjuks, sest intressi oled ette ära maksnud.
Euribor tekkis juba paar aastat tagasi ning ei kao enam tõenäoliselt kuhugi, olen teadlik. Ühtlasi tõusid ka tootlused võlakirjadelt, näiteks.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 22.05.2024 11:12:30 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Euribor tekkis juba paar aastat tagasi ning ei kao enam tõenäoliselt kuhugi, olen teadlik. Ühtlasi tõusid ka tootlused võlakirjadelt, näiteks.


Võlakirjal on fikseeritud intress ja järelturul sõltub võlakirja hind intressidest. Kui intressimäärad tõusevad (euribor), siis võlakirjad langevad. 30a jooksul läbib majandus 5-10-15 reegli järgi kuus väiksemat, kolm keskmist ja kaks suuremat sündmust. Pank saab laenu tõttu oma raha igal juhul kätte, sina oma tootlust ei pruugi.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2024 11:42:02 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
tsitaat:
Euribor tekkis juba paar aastat tagasi ning ei kao enam tõenäoliselt kuhugi, olen teadlik. Ühtlasi tõusid ka tootlused võlakirjadelt, näiteks.


Võlakirjal on fikseeritud intress ja järelturul sõltub võlakirja hind intressidest. Kui intressimäärad tõusevad (euribor), siis võlakirjad langevad. 30a jooksul läbib majandus 5-10-15 reegli järgi kuus väiksemat, kolm keskmist ja kaks suuremat sündmust. Pank saab laenu tõttu oma raha igal juhul kätte, sina oma tootlust ei pruugi.
Ehk siis jõuame algusesse tagasi - kui ei oska rahaga midagi pihta hakata, siis ei pruugi 30a leping ära tasuda. Või kui riskitaluvus on väga madal, siis võib ka lühem leping parema une tagada.

Võlakirja "langemine" on oluline vaid siis, kui on kavatsus see maha müüa. Emiteerija ostab ta lõpuks tagasi nominaaliga.

Ehk siis kui sinu tees on, et kodulaenu intressi ületava tootluse saamine on vähetõenäoline, siis nii ütlegi, minu arvates ei ole vähetõenäoline. Investeerimisega kaasneb alati risk, garanteeritud ei ole midagi.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2024 12:13:47 vasta tsitaadiga

sakinaga, oletame on mul on mingi hulk vaba raha. Ma võiks selle kodulaenu intressiga sulle laenata või suhteliselt madala riskiga investeerida ja kodulaenu intressi ületada. Miks ma peaks siis sulle laenama? Sama võib panga puhul küsida, et pank võiks oma raha ju ise investeerida ja rohkem kasumit teenida. Seda enam, et pangas on tööl inimesed, kes teavad investeerimisest palju rohkem kui mingi suvaline Jüri või Mari.
Kuskil see konks ikka on.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2024 12:32:27 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
sakinaga, oletame on mul on mingi hulk vaba raha. Ma võiks selle kodulaenu intressiga sulle laenata või suhteliselt madala riskiga investeerida ja kodulaenu intressi ületada. Miks ma peaks siis sulle laenama? Sama võib panga puhul küsida, et pank võiks oma raha ju ise investeerida ja rohkem kasumit teenida. Seda enam, et pangas on tööl inimesed, kes teavad investeerimisest palju rohkem kui mingi suvaline Jüri või Mari.
Kuskil see konks ikka on.
Konks on pangaduse reeglites, pangad ei või hoiustajate rahaga suvaliselt ringi käia. Igatahes mulle tundub, et siin on lihtsalt inimestel erinev riskitaluvus, mitte ei ole üks ega teine õige või vale valik.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 22.05.2024 13:02:01 vasta tsitaadiga

Sa võid väita mida iganes, aga paljud siiski ei suuda iseseisvalt investeerides sellist tootlust saavutada ilma ülemääraseid riske võtmata. Enamikul jälle ei olegi midagi investeerida, sest ma ütlen sulle ühe saladuse, mida pangad ei taha, et sa teaksid. 30a laen dikteerib kv hinda ja see on alati keskmise võimekuse piiri peal, ehk, et tegelikkuses ei jäägi enamikul 30a laenust mingit raha üle, et seda investeerida. Lühemaid laene saavad endale lubada tegelikult vaid need, kes lepivad klass madalama eluasemega või siis evivad piisavalt omakapitali.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.05.2024 13:02:44 vasta tsitaadiga

napoleon, panga raha ei ole tavaliselt panga oma. ainult osa sellest on omakapital. nii et panga omakapitali tootlus kodulaenu intressi puhul on natuke midagi muud, kui sinu kodulaenu intressiga välja antud laenu puhul. isegi arvestades igasugust raha kaasamise ja hapude laenude katmise kulu.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2024 13:15:55 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Sa võid väita mida iganes, aga paljud siiski ei suuda iseseisvalt investeerides sellist tootlust saavutada ilma ülemääraseid riske võtmata. Enamikul jälle ei olegi midagi investeerida, sest ma ütlen sulle ühe saladuse, mida pangad ei taha, et sa teaksid. 30a laen dikteerib kv hinda ja see on alati keskmise võimekuse piiri peal, ehk, et tegelikkuses ei jäägi enamikul 30a laenust mingit raha üle, et seda investeerida. Lühemaid laene saavad endale lubada tegelikult vaid need, kes lepivad klass madalama eluasemega v või siis evivad piisavalt omakapitali.

Millisesse lahtrisse ma kuulun icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 22.05.2024 13:33:06 vasta tsitaadiga

Markos, räägib loogilist juttu. Kinnisvara on nii kallis, et enamus noori ei saa endale mingit korterit lubadagi. Harjumaa keskmise palgaga inimene saab 1580€ kätte. Selline inimene ei saa eriti midagi kõrvale panna. Maksimaalselt laenu antakse sellisele netosissetulekule 78500€ ja kuutasuks tuleks 460€

Kaks sellist inimest saaks 235765€ laenu ja kuumakse 1379€ kui 30 aasta peale võtta.
Sisuliselt ühe inimese palk läheb sirgelt laenu tagasimakseks. Kommunaalid ja toidu saab teise inimese palga eest. Pane transpordi ja riiete ostuks vajalik kulu ka juurde ning ei jäägi midagi alles.

Kuidas sa ütled sellistele inimestele, et võtke laen 15 aasta peale? See teeks kokku 1961€ kuus ja oleks ca 600€ kulukam. Seda raha ei ole neil inimestel.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2024 13:37:46 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
30a laen dikteerib kv hinda ja see on alati keskmise võimekuse piiri peal, ehk, et tegelikkuses ei jäägi enamikul 30a laenust mingit raha üle, et seda investeerida.

Ma olen ka täpselt sama asja vaadanud. Lisaks on need summad, mis keskmisel eraisikul palgatöötajal enamasti üle jäävad nii mõttetult pisikesed. Isegi kogu netopalka kõrvale pannes läheks hulga aega, et üldse mingi arvestatav rahahulk tekiks. Arvestada ka seda, et see "investeerimine" on enamike jaoks siiski raha väärtuse säilitamine. Näiteks praegu võlakirjade pakutav 7%. Ehk siis see, mis saad täna 100 EUR eest lubada, on võibolla 20a pärast 400 EUR suht sama ostujõuga. Näiteks aastast 1998 kuni 2024. a on hinnad tõusnud 178%. Varem näitas ka veel Eesti aja algusest ja siis olid need numbrid ikka väga koledad. NB! Tarbijahinna arvestus ei sisalda tõusnud või langenud intressikulusid

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2024 13:50:40 vasta tsitaadiga

Marko kirjutas:
Sa võid väita mida iganes, aga paljud siiski ei suuda iseseisvalt investeerides sellist tootlust saavutada ilma ülemääraseid riske võtmata. Enamikul jälle ei olegi midagi investeerida, sest ma ütlen sulle ühe saladuse, mida pangad ei taha, et sa teaksid. 30a laen dikteerib kv hinda ja see on alati keskmise võimekuse piiri peal, ehk, et tegelikkuses ei jäägi enamikul 30a laenust mingit raha üle, et seda investeerida. Lühemaid laene saavad endale lubada tegelikult vaid need, kes lepivad klass madalama eluasemega või siis evivad piisavalt omakapitali.
Jah, enamik ei oskagi oma rahaga midagi kasulikku teha ning kulutavad selle ära.

-Koppel- kirjutas:
Markos, räägib loogilist juttu. Kinnisvara on nii kallis, et enamus noori ei saa endale mingit korterit lubadagi. Harjumaa keskmise palgaga inimene saab 1580€ kätte. Selline inimene ei saa eriti midagi kõrvale panna. Maksimaalselt laenu antakse sellisele netosissetulekule 78500€ ja kuutasuks tuleks 460€

Kaks sellist inimest saaks 235765€ laenu ja kuumakse 1379€ kui 30 aasta peale võtta.
Sisuliselt ühe inimese palk läheb sirgelt laenu tagasimakseks. Kommunaalid ja toidu saab teise inimese palga eest. Pane transpordi ja riiete ostuks vajalik kulu ka juurde ning ei jäägi midagi alles.

Kuidas sa ütled sellistele inimestele, et võtke laen 15 aasta peale? See teeks kokku 1961€ kuus ja oleks ca 600€ kulukam. Seda raha ei ole neil inimestel.
Markos ütles, et mõistlik on võtta 10-15a laen, mitte 30a laen, sina nüüd räägid, et ühelt poolt Marko räägib mõistlikku juttu, teisalt ei saagi võtta 15a laenu. Jääb segaseks.

Ainus, mida mina ütlesin: kui osata rahaga ümber käia, siis tasub minu arvates 15a kodulaenu asemel võtta 30a kodulaen ning igakuise tagasimakse summa vahe investeerida.


viimati muutis sakinaga 22.05.2024 13:53:33, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2024 14:00:00 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:
Markos, räägib loogilist juttu. Kinnisvara on nii kallis, et enamus noori ei saa endale mingit korterit lubadagi. Harjumaa keskmise palgaga inimene saab 1580€ kätte. Selline inimene ei saa eriti midagi kõrvale panna. Maksimaalselt laenu antakse sellisele netosissetulekule 78500€ ja kuutasuks tuleks 460€

Kaks sellist inimest saaks 235765€ laenu ja kuumakse 1379€ kui 30 aasta peale võtta.
Sisuliselt ühe inimese palk läheb sirgelt laenu tagasimakseks. Kommunaalid ja toidu saab teise inimese palga eest. Pane transpordi ja riiete ostuks vajalik kulu ka juurde ning ei jäägi midagi alles.

Kuidas sa ütled sellistele inimestele, et võtke laen 15 aasta peale? See teeks kokku 1961€ kuus ja oleks ca 600€ kulukam. Seda raha ei ole neil inimestel.

Ma tegin ise nii, et alguses maksin 30a perioodi peal laenu ja siis hiljem sai laenu periood lühemaks tehtud. Valus oli küll alguses tuimalt intresse tampida, aga paremat valikut polnud. Jala pidi kuidagi ukse vahele saama. Kinnisvara hinnad lihtsalt rallisid eest ära.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2024 14:01:55 vasta tsitaadiga

Kui vaatame 20+ aastat tagasi, siis tagantjärele tarkusena võib öelda, et oleks olnud mõistlik võtta laenu nii palju kui antakse ja panustada sellele, et palk tõuseb kiiremini ehk mingi hetk on kommiraha see laen ennetähtaegselt tagastada.
Tänapäeval ma enam nii kindel pole, et järgmise 20 aasta jooksul see palgatõus nii kiire on. Hakkame muule Euroopale järele jõudma ehk kasv pidurdub.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Panganduse teema (Küsitlus: Millist panka eelistad?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 233, 234, 235 ... 253, 254, 255  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.