Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektrihindade vaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 169, 170, 171 ... 196, 197, 198  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas vajad elektritoetust?
Jah, olen juba taotlenud
5%
 5%  [ 8 ]
Jah, hakkan lähipäevil taotlema
3%
 3%  [ 5 ]
Ei tea veel, pole otsustanud
5%
 5%  [ 7 ]
Ei ole vajadust, saan suurema arve tasumisega hakkama
41%
 41%  [ 58 ]
Ei ole vajadust, arve ei olnud tavapärasest suurem
22%
 22%  [ 32 ]
Vajan, aga ei saa (ei kvalifitseeru toetuse saajaks)
21%
 21%  [ 30 ]
hääli kokku : 140

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.03.2024 12:59:50 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609277025/eesti-soome-elektriuhendus-estlink-1-on-tehnilise-rikke-tottu-toost-valjas

tsitaat:
Ööl vasti laupäeva kell 4.26 lülitus välja Soome poolelt Eesti ja Soome vaheline elektriühendus EstLink 1. Avarii põhjus on tehniline rike Espoo konverterjaamaas.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2024 16:42:56 vasta tsitaadiga

Elektrihinnast paistab et homme tuleb päikseline päev. Ilmateade kinnitab thumbs_up.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2024 17:37:12 vasta tsitaadiga

Tundub, et peab millalgi börsi peale tagasi kolima kevadeks-suveks-sügiseks.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 10.03.2024 02:25:58 vasta tsitaadiga

tsitaat:
EstLink 1 on Eesti ja Soome vaheline elektriühendus, mis alustas tööd 2006. aastal. Ühenduse võimsus on 350 megavatti.


Alles paar hommikut tagasi Eleringi lehel oli näha, et Estlink 1 oli 382 MW ühel tunnil. Kas saab siis nii palju üle nimivõimsuse minna ja süsteemil on piisav varu icon_rolleyes.gif

E: ajaloos kerides on mitmed korrad, kus 381 MW läbi käib.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2024 09:12:48 vasta tsitaadiga

Mingi muundur kuumenes liialt ülekoormusest?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 14.03.2024 23:20:42 vasta tsitaadiga

https://raha.geenius.ee/rubriik/uudis/enefit-hakkab-pakkuma-uutmoodi-elektripaketti-talveks-hind-fikseeritakse-suvel-viiakse-klient-automaatselt-borsile/
_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2024 23:42:51 vasta tsitaadiga

Mis juhtub kui 2 liitumise (börs ja fix) juhtmed peale voolumõõtjaid omavahel kokku ühendada (sama alajaam)?
Saaks panna siis 2 releed ja ilma katkestuseta lülitust teha st sekundiks on mõlemad sees.
Kallimatel tundidel siis automaatselt FIX ja odavamatel börs.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 14.03.2024 23:52:05 vasta tsitaadiga

Pane 2 sellist, siis ei juhtu midagi: https://pood.esvika.ee/kilbidkapidkomponendid/esb4022n06-moodulkontaktor-2no2nc-40a-ac1-230vuc
Inverteri ATS karpides sellised sees.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2024 00:17:14 vasta tsitaadiga

Hakka siis juba mikrotootjaks kah, kallitel tundidel fixilt võtad ja börsile müüd… icon_lol.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2024 16:36:33 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Mis juhtub kui 2 liitumise (börs ja fix) juhtmed peale voolumõõtjaid omavahel kokku ühendada (sama alajaam)?
Saaks panna siis 2 releed ja ilma katkestuseta lülitust teha st sekundiks on mõlemad sees.
Kallimatel tundidel siis automaatselt FIX ja odavamatel börs.

Ma sama mõtet veeretanud. Kaks korterit kõrvuti, voolu võtaks sealt, kus parajasti odavam. Samaaegselt juhtmed ilmselt ikka koos ei tohi vast olla ja relee lülitus pole ilmselt piisavalt kiire ja hakkab kodumasinaid tapma?
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2024 16:46:07 vasta tsitaadiga

Jah, nii lihtne ongi. Kui tahad vahetada katkestuseta siis kontaktor nii teha, et mingi hetk mõlemad ühendatud (need on samad kaablid, selle nimi on paraleeltöö - võid mõelda et sellel hetkel on sul eriti jämme peakaabel).
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2024 17:01:34 vasta tsitaadiga

Naaberkorterid võivad eri faaside peal olla, siis saab pauku teha küll, kolme positsiooniga lüliti ja ups oleks mingi lahendus. Või kaks online upsi ühise aku taga icon_biggrin.gif

Sama faasi peal siis mööndustega saab kokku panna. Sest kui juhtmed kuskilt läbi moskva käivad võib juhtuda et ühenduse hetkel toidab hoopis kolmandat naabrit. Ja pole ka välistatud et kellelgi tuleb mõte koormusi ühtlustada ja faasid muutuvad.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 15.03.2024 17:05:07 vasta tsitaadiga

Ümberlülitus nende kontaktoritega on nii kiire, et ei saa arugi, selleks nad mõeldud ongi PV lahendustes. Ma endal käsitsi lükkan ka ümberlülitit nii, et midagi ei saa aru, tuled ka ei vilgu thumbs_up.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2024 17:06:40 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Naaberkorterid võivad eri faaside peal olla, siis saab pauku teha küll, kolme positsiooniga lüliti ja ups oleks mingi lahendus. Või kaks online upsi ühise aku taga icon_biggrin.gif

Sama faasi peal siis mööndustega saab kokku panna. Sest kui juhtmed kuskilt läbi moskva käivad võib juhtuda et ühenduse hetkel toidab hoopis kolmandat naabrit. Ja pole ka välistatud et kellelgi tuleb mõte koormusi ühtlustada ja faasid muutuvad.

No umbes nii ma ise ka mõtlesin - et kui praegu ongi sama faas siis suvalisel hetkel keldris kilpi renoveerides/kohendades võidakse ümber teha ja siis saab tulevärki.
Las siis pigem jääbki selliseks uitmõtteks kui ilma katkestuseta automaatikat teha ei õnnestu icon_smile.gif
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2024 17:11:22 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Ümberlülitus nende kontaktoritega on nii kiire, et ei saa arugi, selleks nad mõeldud ongi PV lahendustes. Ma endal käsitsi lükkan ka ümberlülitit nii, et midagi ei saa aru, tuled ka ei vilgu thumbs_up.gif


Faasidevaheliseks ümberlülituseks peab mingi special kontaktor olema, tavalise klemmikombineerimisega jääb lahutatud kontakti vahele faasipinge ja kui säde piisavalt kiirelt ei kustu siis saabki tulevärki.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2024 17:29:42 vasta tsitaadiga

Spezz kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Mis juhtub kui 2 liitumise (börs ja fix) juhtmed peale voolumõõtjaid omavahel kokku ühendada (sama alajaam)?
Saaks panna siis 2 releed ja ilma katkestuseta lülitust teha st sekundiks on mõlemad sees.
Kallimatel tundidel siis automaatselt FIX ja odavamatel börs.

Ma sama mõtet veeretanud. Kaks korterit kõrvuti, voolu võtaks sealt, kus parajasti odavam. Samaaegselt juhtmed ilmselt ikka koos ei tohi vast olla ja relee lülitus pole ilmselt piisavalt kiire ja hakkab kodumasinaid tapma?

Hea mõte, st kõrvuti korterid icon_razz.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 15.03.2024 17:55:27 vasta tsitaadiga

Kaks lepingut ja liitumispunkti ning üks tarbija võiks idee poolest ka võimsamat upsi toita, et lülitus toimub UPS-i taga.
Muidu osad hübriidinverterid ja akupaki süsteemid reklaamivad end samuti UPS võimekusega, kui on-grid kaob suudab aku peale ümber lülitada märkamatult.

Mis siis juhtub kui need kaks liitumist on tarbijatele korraga taha ühendatus, kui on sama liini&alajaama küljes, ei tohiks vist midagi juhtuda või siiski..
Et tark kodu lülitab parasjagu kallima variandi tagant ära.

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2024 18:43:16 vasta tsitaadiga

UPS paraku sööb selle kokkuhoiu ära enamuses osas. Päris korralik osa köetakse soojuseks =/
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2024 19:19:02 vasta tsitaadiga

Nii ta on. Teoorias veel võimalik, et Online UPS lülitub ainult selleks ajaks sisse kui ümberlülitus toimub.
Hakkab tööle -> süngib võrguga ära tsipa madalamal pingel, et võrku tagasi ei läheks -> lülitab liitumise 1 tagant ära -> lülitub liitumise 2 taha -> UPS välja ja odavamat paketti ootama.
Tundub kilplaslik. Samas keegi võiks juba kohe sellist paketti pakkuda ilma mingi lülitusjamata. Mingi marginaaaliga muidugi.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 20.03.2024 08:50:36 vasta tsitaadiga

Kella 8 ajal kallis tund. 60 senti kWh.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.03.2024 09:59:16 vasta tsitaadiga

Tõmbasid kõik pistikutest välja?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2024 10:36:34 vasta tsitaadiga

https://et.wikipedia.org/wiki/Pistik_(elekter)
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.03.2024 10:39:05 vasta tsitaadiga

Ma lootsin ikka scottilt õpetust saada icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2024 11:14:42 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Tõmbasid kõik pistikutest välja?

Või siis max akudest müüki huugama.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.03.2024 11:21:44 vasta tsitaadiga

1,6 kwh sai müüdud jah kokku kahe tunniga
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 20.03.2024 11:22:17 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Tõmbasid kõik pistikutest välja?


Panin sauna sisse, säästsin s*taks pappi.

tsitaat:
1,6 kwh sai müüdud jah kokku kahe tunniga


Finantsvabadus koputab uksele.


viimati muutis Markos 20.03.2024 11:22:58, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2024 11:22:49 vasta tsitaadiga

Unustasin öösel akupakki laadida ja pererahvas pani hommikul pesu pesema thumbs_down.gif nüüd on pankrot
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.03.2024 11:25:06 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Janis kirjutas:
Tõmbasid kõik pistikutest välja?


Panin sauna sisse, säästsin s*taks pappi.

tsitaat:
1,6 kwh sai müüdud jah kokku kahe tunniga


Finantsvabadus koputab uksele.

Jep, see aasta vist teine kord kui selline asi ära tasub icon_biggrin.gif Akumüüjad aga reklaamivad et saab hirmsasti kauplema hakata akudega
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 20.03.2024 14:37:24 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Markos kirjutas:
Janis kirjutas:
Tõmbasid kõik pistikutest välja?


Panin sauna sisse, säästsin s*taks pappi.

tsitaat:
1,6 kwh sai müüdud jah kokku kahe tunniga


Finantsvabadus koputab uksele.

Jep, see aasta vist teine kord kui selline asi ära tasub icon_biggrin.gif Akumüüjad aga reklaamivad et saab hirmsasti kauplema hakata akudega


Raha tuleb turult kokku korjata, kui võimalus on. Vaatan praegust keskmist börsihinda ja no tulebki kenasti fixi lõpuks enamvähem see sama number kätte, mis muidu börsil olles, aga tõmmeldes. Kui mingeid ootamatuid sündmusi ei tule, millel on pikemaajalisem negatiivne mõju el hindadele, siis on energiamüüjate mudelid ikka suhteliselt täpsed.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.03.2024 14:40:30 vasta tsitaadiga

Mis seal sul tõmmelda nii väga on? Sul pidi ka ju automaatika asju tegema.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 20.03.2024 15:14:42 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Mis seal sul tõmmelda nii väga on? Sul pidi ka ju automaatika asju tegema.


Teeb, aga mitte automatiseeritud asjad, pluss ka näiteks mõningane ebamugavus vee soojendamisega, see soodne tund võib olla ebamugavas kohas ja hommikul dushi alla minnes on vesi külm. Selle jaoks sai tehtud väikene algoritm, mis vaatab paagi tempi ja kui kukub alla teatud temperatuuri, siis lööb kütte sisse. Siis aga enam hinda ei vaadelda. Küttega on ka tegelt nii, et need soodsad tunnid võivad olla pekstud laiali üle ööpäeva. Fixiga praegust lükkab kütte kell 22 sisse ja 07 välja, ööläbi uhab järjest ja see on selgelt etem, kui pidev tõmblemine sisse-välja.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2024 15:16:41 vasta tsitaadiga

Kehvasti soojustatud boiler siis, või temp liiga madalaks pandud.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 20.03.2024 16:02:23 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Kehvasti soojustatud boiler siis, või temp liiga madalaks pandud.


WTF ? ise ka saad aru, mida kommenteerid või ? Kui vett ei kasutataks, siis veaks kenasti ka 24h välja, paraku päeval ikka kasutatakse ja külm tuleb peale. Airwave paagid vast ikka on soojustatud piisavalt hästi.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2024 16:07:50 vasta tsitaadiga

Liiga väike boiler siis.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 20.03.2024 16:17:15 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Liiga väike boiler siis.


Vaevalt, et keegi 5a tagasi süsteemi paigaldades mõtles sellele, et kunagi oleks vaja hakata elektrihinda jälgima. Sellele mõeldes peaks soojuspump ka võimsam olema, aga täna pole mõtet lihtsalt seetõttu täiendavat investeeringut teha. Veelkord, börsijälgimine ei anna mingit võitu, kui sul on turul saadaval sama keskmist peegeldav fix.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2024 16:37:03 vasta tsitaadiga

Huvitavad hinnapiigid täna ja homme. Täiesti eri aegadel. Saaks aru kui tööpäeviti samal ajal ikka. Mingi suurtarbija või -tootja teeb kusagil miskeid tunniseid katsetusi?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 20.03.2024 17:34:00 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Veelkord, börsijälgimine ei anna mingit võitu, kui sul on turul saadaval sama keskmist peegeldav fix.
Siiski ju oleneb, kellel on akupaak, saab sooja vett ette salvestada, samuti suurem boiler avab ettesalvestamise võimalusi, ka pesu-nõudepesumasinat saab ajastada odavamatele tundidele jne.

Muidu tekiks üldse küsimus, mis mõte tervikuna börsipakettidel on, kui need on kasutud.. icon_rolleyes.gif

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2024 22:55:02 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Liiga väike boiler siis.


Vaevalt, et keegi 5a tagasi süsteemi paigaldades mõtles sellele, et kunagi oleks vaja hakata elektrihinda jälgima. Sellele mõeldes peaks soojuspump ka võimsam olema, aga täna pole mõtet lihtsalt seetõttu täiendavat investeeringut teha. Veelkord, börsijälgimine ei anna mingit võitu, kui sul on turul saadaval sama keskmist peegeldav fix.

Ära jahu. Pole viitsinud isegi börsijälgimise seadet järgi pannud, vaid eriti kallitel tipptundidel kütmise maha tõmmanud käsitsi.
Igasugune pesumasinad, nõudepesumasinad on suht mõttetu kulu. Küttega on hoopis teises skaalas numbrid.

Spoiler Spoiler Spoiler


Selle häda ongi, et tahetakse all-in saada odavate tundidega. Tegelikult tuleb saada hinnatippudest vaid lahti.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 21.03.2024 00:06:03 vasta tsitaadiga

Äkki ei vaidleks. Ma olen ehitanud päris korraliku süsteemi ja seda üle 2a jooksutanud, samamoodi jälginud elektrihindu igapäevaselt ja tekitanud posu exceleid. Mis numbrid need sul seal on ? Mu suvine kulu, 3MW'ni jõuad, siis hakka rääkima, mis on mõistlik ja mis mitte.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2024 10:04:04 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Äkki ei vaidleks. Ma olen ehitanud päris korraliku süsteemi ja seda üle 2a jooksutanud, samamoodi jälginud elektrihindu igapäevaselt ja tekitanud posu exceleid. Mis numbrid need sul seal on ? Mu suvine kulu, 3MW'ni jõuad, siis hakka rääkima, mis on mõistlik ja mis mitte.


Sa ei ole ju ehitanud mingit korralikku süsteemi(olgem täpsed, oled lasknud ehitada, mitte ise ehitanud), vaid sul on täiesti tavaline standardpaigaldus. Selles pole midagi halba, see lahendus sobib väga hästi inimesele, kes maksab lihtsalt arveid ja tahab, et asi töötaks.
Mingit automaatikat vahele ju pole pannud? Iseenesest väga tore, et nüüd oma fix paketiga rahul oled, aga näet, on ka inimesi, kus suudavad alla fix hinna elektrit saada ilma igasuguste akulahendusteta. Fix hinna mõte on siiski see, et maksad natuke rohkem, aga maandad oma riski ära järsu hinnatõusu osas nagu vahepeal oli.
Ja taaskord, ma ei suuda võtta energiateemal tõsiselt isikut, kes ajab järjepidevalt MWh ja MW omavahel sassi.

Kui tahad rääkida, mis mõistlik, siis mul on köetavat pinda ~240 m2. Veebruaris läks ~1 rm kuuske (millest ma saan kätte ~950kWh energiat), 15m3(10,71 kWh/m3 kütteväärtus veebruaris) gaasi vee soojendamiseks ja elektrikogus on pildilt näha ning kütab soojuspump. Teen ma midagi valesti või kõvem mees on see, kes suuremaid arveid maksab?

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.03.2024 12:34:57 vasta tsitaadiga

ranel, "korraliku süsteemi" all nagu ma aru saan pidaski Markos endatehtud kütte/koduautomaatikat silmas mis ka börsihinna jälgimisega tegeleb. icon_rolleyes.gif

Mis gaasikogusesse puutub, siis kas sul inimesi pole või nad ei pese? icon_lol.gif
Ma kui ka veel gaasi peal olin, siis huvi pärast möötsin, ~1m3 gaasi kulus ööpäevas tarbevee soojendamiseks. 4 inimest kes erilised lobistajad veel polegi, samas 1-2x päevas peseb end ikka igaüks.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.


viimati muutis bladerunner 21.03.2024 12:42:02, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2024 12:41:34 vasta tsitaadiga

Spikriks, prioriteetide järjekorrast edaspidise arutelu valguses,

1. kõik mis ütleb markos, see on ülim tõde (matemaatikas aksioom, religioonis jumal)
2. kui muust allikast pärinev info väidab muud siis vaata punkt 1

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2024 13:39:38 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
ranel, "korraliku süsteemi" all nagu ma aru saan pidaski Markos endatehtud kütte/koduautomaatikat silmas mis ka börsihinna jälgimisega tegeleb. icon_rolleyes.gif

Mis gaasikogusesse puutub, siis kas sul inimesi pole või nad ei pese? icon_lol.gif
Ma kui ka veel gaasi peal olin, siis huvi pärast möötsin, ~1m3 gaasi kulus ööpäevas tarbevee soojendamiseks. 4 inimest kes erilised lobistajad veel polegi, samas 1-2x päevas peseb end ikka igaüks.

Kas linki on sellele, et mida täpsemalt siis kasutas automaatseks reguleerimiseks? Mul varasemalt pole küll silma jäänud, et mingit päris automaatikat oleks vahele pannud, vaid teinud käsitsi lülitamisi ...

Gaasiga 2 inimest. Pesu peseb pesumasin ja nõusid peseb pesumasin. Läbivoolusoojendi on ilma boilerita ja tänapäevane gaasikatel. Vanne asju pole.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.03.2024 14:12:05 vasta tsitaadiga

No 2 inimese puhul võib see 15m3 tõesti siis tulla. Mul oli küll boiler seal veel vahel, muus osas muidu suht sama.

Mina ei tea kuidas Markos juhib aga ise saan enda õhk-vesi soojuspumbale öelda, et "küta", "ära küta". Seda siis vastavalt börsihinnale. Lisaks saab kütteringide ajameid juhtida. Pmst kui hind vähegi lubab, siis on kasulik öösel kell 4-7 ringid jõuga lahti hoida et päevaks ettekütmist teha, isegi kui tuba veidi rohkem soojem tol hetkel saab. Aga noh, seda saab siis arvutada vastavalt börsihinnale. Kui ilm väljas külm ja soodsat tundi tulemas pole siis alati saab mingist temperatuurist kütte taha lülitada.
Selle jaoks on mul elutoas õhk-õhk soojuspump, too lööb kiirelt poole tunniga õhu mõnusaks.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 22.03.2024 17:39:51 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Sa ei ole ju ehitanud mingit korralikku süsteemi(olgem täpsed, oled lasknud ehitada, mitte ise ehitanud), vaid sul on täiesti tavaline standardpaigaldus.
Mingit automaatikat vahele ju pole pannud?


Hmm, kontuurid, EU-L-8e + EU-WiFI RS + HA Tech Controllers integratsioon. Soojuspump, Fibaro Smart implant + HA. Soojuspumbal (Atlantic) ei saa kütteosa juhtida, ainult DWH'le saab öelda off peak hours, millal see siis sooja vett hakkab tegema. Kütte jaoks juhib HA börsihinna alusel kontuurikontrollerit. Kui hind soodne, siis tõstab soovitud temperatuuri kraadi võtta, kontuurid avanevad ja pump hakkab tööle. Kui soodne aeg saab otsa, siis lükatakse kraad alla, kontuurid sulguvad ja pump vajub ise tuttu ära. On veel ka radiaatorid, milledel Fibaro juhitavad termopead, aga nendega ei tee muud, kui, et ööseks tõmbab kraadi alla, ja päevaks tagasi.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2024 19:49:38 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
tsitaat:
Sa ei ole ju ehitanud mingit korralikku süsteemi(olgem täpsed, oled lasknud ehitada, mitte ise ehitanud), vaid sul on täiesti tavaline standardpaigaldus.
Mingit automaatikat vahele ju pole pannud?


Hmm, kontuurid, EU-L-8e + EU-WiFI RS + HA Tech Controllers integratsioon. Soojuspump, Fibaro Smart implant + HA. Soojuspumbal (Atlantic) ei saa kütteosa juhtida, ainult DWH'le saab öelda off peak hours, millal see siis sooja vett hakkab tegema. Kütte jaoks juhib HA börsihinna alusel kontuurikontrollerit. Kui hind soodne, siis tõstab soovitud temperatuuri kraadi võtta, kontuurid avanevad ja pump hakkab tööle. Kui soodne aeg saab otsa, siis lükatakse kraad alla, kontuurid sulguvad ja pump vajub ise tuttu ära. On veel ka radiaatorid, milledel Fibaro juhitavad termopead, aga nendega ei tee muud, kui, et ööseks tõmbab kraadi alla, ja päevaks tagasi.


No näet, sul on ju pool valemist alles olemas ja pool tegemata. Uuri nüüd, mis EX4 ja EX5 su soojuspumbal tähendavad. Igaks juhuks hoiatan ette, et Atlanticul ole väga ettevaatlik 12/24/230 pingetega. Neid on vahel manuaalides sassi aetud.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2024 20:02:23 vasta tsitaadiga

Estlinkid vist juba töötavad sest Eestis ja Soomes sama hind icon_lol.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 24.03.2024 23:43:54 vasta tsitaadiga

tsitaat:
No näet, sul on ju pool valemist alles olemas ja pool tegemata. Uuri nüüd, mis EX4 ja EX5 su soojuspumbal tähendavad. Igaks juhuks hoiatan ette, et Atlanticul ole väga ettevaatlik 12/24/230 pingetega. Neid on vahel manuaalides sassi aetud.


Pole ex4 ja ex5 sisendeid, kui oleks, siis oleks ka kasutusel võibolla. Pinge osas annab service menüü juba vihjeid ex1 ja ex2 suhtes. Kui ex4 ja ex5 teevad seda, mida ma arvan, siis pigem ma ei kasutaks neid, kuna ma ei taha, et pump radiaatorid leigeks laseks.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.03.2024 00:00:42 vasta tsitaadiga

... selle jaoks peatad tsirk pumba kui ei taha et pump tühja ajaks? icon_rolleyes.gif
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 25.03.2024 01:11:10 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
... selle jaoks peatad tsirk pumba kui ei taha et pump tühja ajaks? icon_rolleyes.gif


Läheb teemast kaugele, tutvu tänapäevaste pumpadega, võtavad ise vunki maha vajadusel. Küttekontrolleril iseenesest on tsirk pumba potfree releeväljund täiesti olemas, aga ma kasutan seda tagasiside jaoks HA'le.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektrihindade vaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 169, 170, 171 ... 196, 197, 198  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.