|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas vajad elektritoetust? |
| Jah, olen juba taotlenud |
|
5% |
[ 8 ] |
| Jah, hakkan lähipäevil taotlema |
|
3% |
[ 5 ] |
| Ei tea veel, pole otsustanud |
|
5% |
[ 7 ] |
| Ei ole vajadust, saan suurema arve tasumisega hakkama |
|
41% |
[ 58 ] |
| Ei ole vajadust, arve ei olnud tavapärasest suurem |
|
22% |
[ 32 ] |
| Vajan, aga ei saa (ei kvalifitseeru toetuse saajaks) |
|
21% |
[ 30 ] |
|
| hääli kokku : 140 |
|
| autor |
|
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
09.03.2024 16:42:56
|
|
|
Elektrihinnast paistab et homme tuleb päikseline päev. Ilmateade kinnitab
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
09.03.2024 17:37:12
|
|
|
| Tundub, et peab millalgi börsi peale tagasi kolima kevadeks-suveks-sügiseks.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scott
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.08.2016
|
10.03.2024 02:25:58
|
|
|
| tsitaat: |
| EstLink 1 on Eesti ja Soome vaheline elektriühendus, mis alustas tööd 2006. aastal. Ühenduse võimsus on 350 megavatti. |
Alles paar hommikut tagasi Eleringi lehel oli näha, et Estlink 1 oli 382 MW ühel tunnil. Kas saab siis nii palju üle nimivõimsuse minna ja süsteemil on piisav varu
E: ajaloos kerides on mitmed korrad, kus 381 MW läbi käib.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
10.03.2024 09:12:48
|
|
|
| Mingi muundur kuumenes liialt ülekoormusest?
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2006
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
14.03.2024 23:42:51
|
|
|
Mis juhtub kui 2 liitumise (börs ja fix) juhtmed peale voolumõõtjaid omavahel kokku ühendada (sama alajaam)?
Saaks panna siis 2 releed ja ilma katkestuseta lülitust teha st sekundiks on mõlemad sees.
Kallimatel tundidel siis automaatselt FIX ja odavamatel börs.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
15.03.2024 00:17:14
|
|
|
Hakka siis juba mikrotootjaks kah, kallitel tundidel fixilt võtad ja börsile müüd…
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
15.03.2024 16:36:33
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
Mis juhtub kui 2 liitumise (börs ja fix) juhtmed peale voolumõõtjaid omavahel kokku ühendada (sama alajaam)?
Saaks panna siis 2 releed ja ilma katkestuseta lülitust teha st sekundiks on mõlemad sees.
Kallimatel tundidel siis automaatselt FIX ja odavamatel börs. |
Ma sama mõtet veeretanud. Kaks korterit kõrvuti, voolu võtaks sealt, kus parajasti odavam. Samaaegselt juhtmed ilmselt ikka koos ei tohi vast olla ja relee lülitus pole ilmselt piisavalt kiire ja hakkab kodumasinaid tapma?
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus4
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.03.2012
|
15.03.2024 16:46:07
|
|
|
| Jah, nii lihtne ongi. Kui tahad vahetada katkestuseta siis kontaktor nii teha, et mingi hetk mõlemad ühendatud (need on samad kaablid, selle nimi on paraleeltöö - võid mõelda et sellel hetkel on sul eriti jämme peakaabel).
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
15.03.2024 17:01:34
|
|
|
Naaberkorterid võivad eri faaside peal olla, siis saab pauku teha küll, kolme positsiooniga lüliti ja ups oleks mingi lahendus. Või kaks online upsi ühise aku taga
Sama faasi peal siis mööndustega saab kokku panna. Sest kui juhtmed kuskilt läbi moskva käivad võib juhtuda et ühenduse hetkel toidab hoopis kolmandat naabrit. Ja pole ka välistatud et kellelgi tuleb mõte koormusi ühtlustada ja faasid muutuvad.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
15.03.2024 17:05:07
|
|
|
Ümberlülitus nende kontaktoritega on nii kiire, et ei saa arugi, selleks nad mõeldud ongi PV lahendustes. Ma endal käsitsi lükkan ka ümberlülitit nii, et midagi ei saa aru, tuled ka ei vilgu
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
15.03.2024 17:06:40
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
Naaberkorterid võivad eri faaside peal olla, siis saab pauku teha küll, kolme positsiooniga lüliti ja ups oleks mingi lahendus. Või kaks online upsi ühise aku taga
Sama faasi peal siis mööndustega saab kokku panna. Sest kui juhtmed kuskilt läbi moskva käivad võib juhtuda et ühenduse hetkel toidab hoopis kolmandat naabrit. Ja pole ka välistatud et kellelgi tuleb mõte koormusi ühtlustada ja faasid muutuvad. |
No umbes nii ma ise ka mõtlesin - et kui praegu ongi sama faas siis suvalisel hetkel keldris kilpi renoveerides/kohendades võidakse ümber teha ja siis saab tulevärki.
Las siis pigem jääbki selliseks uitmõtteks kui ilma katkestuseta automaatikat teha ei õnnestu
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
15.03.2024 17:11:22
|
|
|
| Janis kirjutas: |
Ümberlülitus nende kontaktoritega on nii kiire, et ei saa arugi, selleks nad mõeldud ongi PV lahendustes. Ma endal käsitsi lükkan ka ümberlülitit nii, et midagi ei saa aru, tuled ka ei vilgu  |
Faasidevaheliseks ümberlülituseks peab mingi special kontaktor olema, tavalise klemmikombineerimisega jääb lahutatud kontakti vahele faasipinge ja kui säde piisavalt kiirelt ei kustu siis saabki tulevärki.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
15.03.2024 17:29:42
|
|
|
| Spezz kirjutas: |
| DVDRW kirjutas: |
Mis juhtub kui 2 liitumise (börs ja fix) juhtmed peale voolumõõtjaid omavahel kokku ühendada (sama alajaam)?
Saaks panna siis 2 releed ja ilma katkestuseta lülitust teha st sekundiks on mõlemad sees.
Kallimatel tundidel siis automaatselt FIX ja odavamatel börs. |
Ma sama mõtet veeretanud. Kaks korterit kõrvuti, voolu võtaks sealt, kus parajasti odavam. Samaaegselt juhtmed ilmselt ikka koos ei tohi vast olla ja relee lülitus pole ilmselt piisavalt kiire ja hakkab kodumasinaid tapma? |
Hea mõte, st kõrvuti korterid
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
15.03.2024 17:55:27
|
|
|
Kaks lepingut ja liitumispunkti ning üks tarbija võiks idee poolest ka võimsamat upsi toita, et lülitus toimub UPS-i taga.
Muidu osad hübriidinverterid ja akupaki süsteemid reklaamivad end samuti UPS võimekusega, kui on-grid kaob suudab aku peale ümber lülitada märkamatult.
Mis siis juhtub kui need kaks liitumist on tarbijatele korraga taha ühendatus, kui on sama liini&alajaama küljes, ei tohiks vist midagi juhtuda või siiski..
Et tark kodu lülitab parasjagu kallima variandi tagant ära.
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
15.03.2024 18:43:16
|
|
|
| UPS paraku sööb selle kokkuhoiu ära enamuses osas. Päris korralik osa köetakse soojuseks =/
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
15.03.2024 19:19:02
|
|
|
Nii ta on. Teoorias veel võimalik, et Online UPS lülitub ainult selleks ajaks sisse kui ümberlülitus toimub.
Hakkab tööle -> süngib võrguga ära tsipa madalamal pingel, et võrku tagasi ei läheks -> lülitab liitumise 1 tagant ära -> lülitub liitumise 2 taha -> UPS välja ja odavamat paketti ootama.
Tundub kilplaslik. Samas keegi võiks juba kohe sellist paketti pakkuda ilma mingi lülitusjamata. Mingi marginaaaliga muidugi.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scott
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.08.2016
|
20.03.2024 08:50:36
|
|
|
| Kella 8 ajal kallis tund. 60 senti kWh.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
20.03.2024 09:59:16
|
|
|
| Tõmbasid kõik pistikutest välja?
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
20.03.2024 10:39:05
|
|
|
Ma lootsin ikka scottilt õpetust saada
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
20.03.2024 11:14:42
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| Tõmbasid kõik pistikutest välja? |
Või siis max akudest müüki huugama.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
20.03.2024 11:21:44
|
|
|
| 1,6 kwh sai müüdud jah kokku kahe tunniga
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
20.03.2024 11:22:17
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| Tõmbasid kõik pistikutest välja? |
Panin sauna sisse, säästsin s*taks pappi.
| tsitaat: |
| 1,6 kwh sai müüdud jah kokku kahe tunniga |
Finantsvabadus koputab uksele.
viimati muutis Markos 20.03.2024 11:22:58, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
20.03.2024 11:22:49
|
|
|
Unustasin öösel akupakki laadida ja pererahvas pani hommikul pesu pesema nüüd on pankrot
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
20.03.2024 11:25:06
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| Janis kirjutas: |
| Tõmbasid kõik pistikutest välja? |
Panin sauna sisse, säästsin s*taks pappi.
| tsitaat: |
| 1,6 kwh sai müüdud jah kokku kahe tunniga |
Finantsvabadus koputab uksele. |
Jep, see aasta vist teine kord kui selline asi ära tasub Akumüüjad aga reklaamivad et saab hirmsasti kauplema hakata akudega
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
20.03.2024 14:37:24
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| Markos kirjutas: |
| Janis kirjutas: |
| Tõmbasid kõik pistikutest välja? |
Panin sauna sisse, säästsin s*taks pappi.
| tsitaat: |
| 1,6 kwh sai müüdud jah kokku kahe tunniga |
Finantsvabadus koputab uksele. |
Jep, see aasta vist teine kord kui selline asi ära tasub Akumüüjad aga reklaamivad et saab hirmsasti kauplema hakata akudega |
Raha tuleb turult kokku korjata, kui võimalus on. Vaatan praegust keskmist börsihinda ja no tulebki kenasti fixi lõpuks enamvähem see sama number kätte, mis muidu börsil olles, aga tõmmeldes. Kui mingeid ootamatuid sündmusi ei tule, millel on pikemaajalisem negatiivne mõju el hindadele, siis on energiamüüjate mudelid ikka suhteliselt täpsed.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
20.03.2024 14:40:30
|
|
|
| Mis seal sul tõmmelda nii väga on? Sul pidi ka ju automaatika asju tegema.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
20.03.2024 15:14:42
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| Mis seal sul tõmmelda nii väga on? Sul pidi ka ju automaatika asju tegema. |
Teeb, aga mitte automatiseeritud asjad, pluss ka näiteks mõningane ebamugavus vee soojendamisega, see soodne tund võib olla ebamugavas kohas ja hommikul dushi alla minnes on vesi külm. Selle jaoks sai tehtud väikene algoritm, mis vaatab paagi tempi ja kui kukub alla teatud temperatuuri, siis lööb kütte sisse. Siis aga enam hinda ei vaadelda. Küttega on ka tegelt nii, et need soodsad tunnid võivad olla pekstud laiali üle ööpäeva. Fixiga praegust lükkab kütte kell 22 sisse ja 07 välja, ööläbi uhab järjest ja see on selgelt etem, kui pidev tõmblemine sisse-välja.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
20.03.2024 15:16:41
|
|
|
| Kehvasti soojustatud boiler siis, või temp liiga madalaks pandud.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
20.03.2024 16:02:23
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
| Kehvasti soojustatud boiler siis, või temp liiga madalaks pandud. |
WTF ? ise ka saad aru, mida kommenteerid või ? Kui vett ei kasutataks, siis veaks kenasti ka 24h välja, paraku päeval ikka kasutatakse ja külm tuleb peale. Airwave paagid vast ikka on soojustatud piisavalt hästi.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
20.03.2024 16:07:50
|
|
|
| Liiga väike boiler siis.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
20.03.2024 16:17:15
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
| Liiga väike boiler siis. |
Vaevalt, et keegi 5a tagasi süsteemi paigaldades mõtles sellele, et kunagi oleks vaja hakata elektrihinda jälgima. Sellele mõeldes peaks soojuspump ka võimsam olema, aga täna pole mõtet lihtsalt seetõttu täiendavat investeeringut teha. Veelkord, börsijälgimine ei anna mingit võitu, kui sul on turul saadaval sama keskmist peegeldav fix.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
20.03.2024 16:37:03
|
|
|
| Huvitavad hinnapiigid täna ja homme. Täiesti eri aegadel. Saaks aru kui tööpäeviti samal ajal ikka. Mingi suurtarbija või -tootja teeb kusagil miskeid tunniseid katsetusi?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
20.03.2024 17:34:00
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| Veelkord, börsijälgimine ei anna mingit võitu, kui sul on turul saadaval sama keskmist peegeldav fix. |
Siiski ju oleneb, kellel on akupaak, saab sooja vett ette salvestada, samuti suurem boiler avab ettesalvestamise võimalusi, ka pesu-nõudepesumasinat saab ajastada odavamatele tundidele jne.
Muidu tekiks üldse küsimus, mis mõte tervikuna börsipakettidel on, kui need on kasutud..
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
20.03.2024 22:55:02
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| DVDRW kirjutas: |
| Liiga väike boiler siis. |
Vaevalt, et keegi 5a tagasi süsteemi paigaldades mõtles sellele, et kunagi oleks vaja hakata elektrihinda jälgima. Sellele mõeldes peaks soojuspump ka võimsam olema, aga täna pole mõtet lihtsalt seetõttu täiendavat investeeringut teha. Veelkord, börsijälgimine ei anna mingit võitu, kui sul on turul saadaval sama keskmist peegeldav fix. |
Ära jahu. Pole viitsinud isegi börsijälgimise seadet järgi pannud, vaid eriti kallitel tipptundidel kütmise maha tõmmanud käsitsi.
Igasugune pesumasinad, nõudepesumasinad on suht mõttetu kulu. Küttega on hoopis teises skaalas numbrid.
Spoiler 
Selle häda ongi, et tahetakse all-in saada odavate tundidega. Tegelikult tuleb saada hinnatippudest vaid lahti.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
21.03.2024 00:06:03
|
|
|
| Äkki ei vaidleks. Ma olen ehitanud päris korraliku süsteemi ja seda üle 2a jooksutanud, samamoodi jälginud elektrihindu igapäevaselt ja tekitanud posu exceleid. Mis numbrid need sul seal on ? Mu suvine kulu, 3MW'ni jõuad, siis hakka rääkima, mis on mõistlik ja mis mitte.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
21.03.2024 10:04:04
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| Äkki ei vaidleks. Ma olen ehitanud päris korraliku süsteemi ja seda üle 2a jooksutanud, samamoodi jälginud elektrihindu igapäevaselt ja tekitanud posu exceleid. Mis numbrid need sul seal on ? Mu suvine kulu, 3MW'ni jõuad, siis hakka rääkima, mis on mõistlik ja mis mitte. |
Sa ei ole ju ehitanud mingit korralikku süsteemi(olgem täpsed, oled lasknud ehitada, mitte ise ehitanud), vaid sul on täiesti tavaline standardpaigaldus. Selles pole midagi halba, see lahendus sobib väga hästi inimesele, kes maksab lihtsalt arveid ja tahab, et asi töötaks.
Mingit automaatikat vahele ju pole pannud? Iseenesest väga tore, et nüüd oma fix paketiga rahul oled, aga näet, on ka inimesi, kus suudavad alla fix hinna elektrit saada ilma igasuguste akulahendusteta. Fix hinna mõte on siiski see, et maksad natuke rohkem, aga maandad oma riski ära järsu hinnatõusu osas nagu vahepeal oli.
Ja taaskord, ma ei suuda võtta energiateemal tõsiselt isikut, kes ajab järjepidevalt MWh ja MW omavahel sassi.
Kui tahad rääkida, mis mõistlik, siis mul on köetavat pinda ~240 m2. Veebruaris läks ~1 rm kuuske (millest ma saan kätte ~950kWh energiat), 15m3(10,71 kWh/m3 kütteväärtus veebruaris) gaasi vee soojendamiseks ja elektrikogus on pildilt näha ning kütab soojuspump. Teen ma midagi valesti või kõvem mees on see, kes suuremaid arveid maksab?
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
21.03.2024 12:34:57
|
|
|
ranel, "korraliku süsteemi" all nagu ma aru saan pidaski Markos endatehtud kütte/koduautomaatikat silmas mis ka börsihinna jälgimisega tegeleb.
Mis gaasikogusesse puutub, siis kas sul inimesi pole või nad ei pese?
Ma kui ka veel gaasi peal olin, siis huvi pärast möötsin, ~1m3 gaasi kulus ööpäevas tarbevee soojendamiseks. 4 inimest kes erilised lobistajad veel polegi, samas 1-2x päevas peseb end ikka igaüks.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want.
viimati muutis bladerunner 21.03.2024 12:42:02, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
21.03.2024 12:41:34
|
|
|
Spikriks, prioriteetide järjekorrast edaspidise arutelu valguses,
1. kõik mis ütleb markos, see on ülim tõde (matemaatikas aksioom, religioonis jumal)
2. kui muust allikast pärinev info väidab muud siis vaata punkt 1
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
21.03.2024 13:39:38
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
ranel, "korraliku süsteemi" all nagu ma aru saan pidaski Markos endatehtud kütte/koduautomaatikat silmas mis ka börsihinna jälgimisega tegeleb.
Mis gaasikogusesse puutub, siis kas sul inimesi pole või nad ei pese?
Ma kui ka veel gaasi peal olin, siis huvi pärast möötsin, ~1m3 gaasi kulus ööpäevas tarbevee soojendamiseks. 4 inimest kes erilised lobistajad veel polegi, samas 1-2x päevas peseb end ikka igaüks. |
Kas linki on sellele, et mida täpsemalt siis kasutas automaatseks reguleerimiseks? Mul varasemalt pole küll silma jäänud, et mingit päris automaatikat oleks vahele pannud, vaid teinud käsitsi lülitamisi ...
Gaasiga 2 inimest. Pesu peseb pesumasin ja nõusid peseb pesumasin. Läbivoolusoojendi on ilma boilerita ja tänapäevane gaasikatel. Vanne asju pole.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
21.03.2024 14:12:05
|
|
|
No 2 inimese puhul võib see 15m3 tõesti siis tulla. Mul oli küll boiler seal veel vahel, muus osas muidu suht sama.
Mina ei tea kuidas Markos juhib aga ise saan enda õhk-vesi soojuspumbale öelda, et "küta", "ära küta". Seda siis vastavalt börsihinnale. Lisaks saab kütteringide ajameid juhtida. Pmst kui hind vähegi lubab, siis on kasulik öösel kell 4-7 ringid jõuga lahti hoida et päevaks ettekütmist teha, isegi kui tuba veidi rohkem soojem tol hetkel saab. Aga noh, seda saab siis arvutada vastavalt börsihinnale. Kui ilm väljas külm ja soodsat tundi tulemas pole siis alati saab mingist temperatuurist kütte taha lülitada.
Selle jaoks on mul elutoas õhk-õhk soojuspump, too lööb kiirelt poole tunniga õhu mõnusaks.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
22.03.2024 17:39:51
|
|
|
| tsitaat: |
Sa ei ole ju ehitanud mingit korralikku süsteemi(olgem täpsed, oled lasknud ehitada, mitte ise ehitanud), vaid sul on täiesti tavaline standardpaigaldus.
Mingit automaatikat vahele ju pole pannud? |
Hmm, kontuurid, EU-L-8e + EU-WiFI RS + HA Tech Controllers integratsioon. Soojuspump, Fibaro Smart implant + HA. Soojuspumbal (Atlantic) ei saa kütteosa juhtida, ainult DWH'le saab öelda off peak hours, millal see siis sooja vett hakkab tegema. Kütte jaoks juhib HA börsihinna alusel kontuurikontrollerit. Kui hind soodne, siis tõstab soovitud temperatuuri kraadi võtta, kontuurid avanevad ja pump hakkab tööle. Kui soodne aeg saab otsa, siis lükatakse kraad alla, kontuurid sulguvad ja pump vajub ise tuttu ära. On veel ka radiaatorid, milledel Fibaro juhitavad termopead, aga nendega ei tee muud, kui, et ööseks tõmbab kraadi alla, ja päevaks tagasi.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
24.03.2024 19:49:38
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| tsitaat: |
Sa ei ole ju ehitanud mingit korralikku süsteemi(olgem täpsed, oled lasknud ehitada, mitte ise ehitanud), vaid sul on täiesti tavaline standardpaigaldus.
Mingit automaatikat vahele ju pole pannud? |
Hmm, kontuurid, EU-L-8e + EU-WiFI RS + HA Tech Controllers integratsioon. Soojuspump, Fibaro Smart implant + HA. Soojuspumbal (Atlantic) ei saa kütteosa juhtida, ainult DWH'le saab öelda off peak hours, millal see siis sooja vett hakkab tegema. Kütte jaoks juhib HA börsihinna alusel kontuurikontrollerit. Kui hind soodne, siis tõstab soovitud temperatuuri kraadi võtta, kontuurid avanevad ja pump hakkab tööle. Kui soodne aeg saab otsa, siis lükatakse kraad alla, kontuurid sulguvad ja pump vajub ise tuttu ära. On veel ka radiaatorid, milledel Fibaro juhitavad termopead, aga nendega ei tee muud, kui, et ööseks tõmbab kraadi alla, ja päevaks tagasi. |
No näet, sul on ju pool valemist alles olemas ja pool tegemata. Uuri nüüd, mis EX4 ja EX5 su soojuspumbal tähendavad. Igaks juhuks hoiatan ette, et Atlanticul ole väga ettevaatlik 12/24/230 pingetega. Neid on vahel manuaalides sassi aetud.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
24.03.2024 20:02:23
|
|
|
Estlinkid vist juba töötavad sest Eestis ja Soomes sama hind
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
24.03.2024 23:43:54
|
|
|
| tsitaat: |
| No näet, sul on ju pool valemist alles olemas ja pool tegemata. Uuri nüüd, mis EX4 ja EX5 su soojuspumbal tähendavad. Igaks juhuks hoiatan ette, et Atlanticul ole väga ettevaatlik 12/24/230 pingetega. Neid on vahel manuaalides sassi aetud. |
Pole ex4 ja ex5 sisendeid, kui oleks, siis oleks ka kasutusel võibolla. Pinge osas annab service menüü juba vihjeid ex1 ja ex2 suhtes. Kui ex4 ja ex5 teevad seda, mida ma arvan, siis pigem ma ei kasutaks neid, kuna ma ei taha, et pump radiaatorid leigeks laseks.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
25.03.2024 00:00:42
|
|
|
... selle jaoks peatad tsirk pumba kui ei taha et pump tühja ajaks?
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
25.03.2024 01:11:10
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
... selle jaoks peatad tsirk pumba kui ei taha et pump tühja ajaks?  |
Läheb teemast kaugele, tutvu tänapäevaste pumpadega, võtavad ise vunki maha vajadusel. Küttekontrolleril iseenesest on tsirk pumba potfree releeväljund täiesti olemas, aga ma kasutan seda tagasiside jaoks HA'le.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|