|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
12.03.2024 17:10:07
|
|
|
| degreal kirjutas: |
| ranel kirjutas: |
| Elektrikerisel tõepoolest pole jah nõutud, teistel on. |
Miks elektrikeris üksinda vabastuse sai? |
Hea küsimus. Kahtlustaks ise natuke tootjate lobi, et veel töötavat küttekeha välja vahetama ei peaks ja reaalselt kes ikka tulist saunakerist näppima läheb. Ei pane muidugi pead pakule, et siin viimaste aastatega midagi muutunud pole.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
12.03.2024 17:16:57
|
|
|
| ranel kirjutas: |
| degreal kirjutas: |
| ranel kirjutas: |
| Elektrikerisel tõepoolest pole jah nõutud, teistel on. |
Miks elektrikeris üksinda vabastuse sai? |
Hea küsimus. Kahtlustaks ise natuke tootjate lobi, et veel töötavat küttekeha välja vahetama ei peaks ja reaalselt kes ikka tulist saunakerist näppima läheb. Ei pane muidugi pead pakule, et siin viimaste aastatega midagi muutunud pole. |
"Paigaldata vastavalt tootja juhistele" ja nt Harvia kerisel tõesti manuaalis/paigaldusjuhistes kirjas, et RVK-d ei lähe (eelpool siin samas teemas arutletud kah)...
Puhttehniliselt ei ole välistust elektrikerisele aga kui tootja juba nii ütleb. Sama peaks kehtima ka boileri (või suvalise muu seadme) puhul.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
12.03.2024 18:46:28
|
|
|
Lihtne inimene ei saa kontrollida ka mis need nõuded on, EVS standardid tasulised. AI käest küsides, väidab et RVK kasutamine on kohustuslik eramutes 16A pistikupesad valgustus, äri-tootmine 32A, RVK kasutamine keelatud ei ole aga võib mitte kasutada osade elektriküttekehadega seadmetes ja osades elektrimootoritega ahelates. Ju mingi põhjus on, miks osades seadmetega koos ei toimi.
Aga hea näha vana head HV-d, kus halltoone ei ole, kui ikka RVK on juba leiutatud peab see igal pool olema ja enne vahetada kerised ja jutud välja, leilivõtmine piirsituatsioon ikkagi, kus rahvast hulgikaupa loojakarja läheb RVK puudumise tõttu
Huvitav oleks statistikat teada, palju meil aastas inimesi elektrilöögist hukka saan, on küll tulekahjusid, kus põhjustajaks elektriseadme rike vms.
Meediast käivad läbi liiklus-, tule-, uppumissurmad aga elektrisurmasid ei mäleta mainitavat. Kas varjavad või pole väga probleem, arvatavalt ka enamik elamufondist ei ole elekter renoveeritud tänapäeva nõuetele vastavaks.
Ja mis see tänapäev väga ongi, 5 aastat tagasi elektrik vaatas toona 15 aastat tagasi tehtud kilpi-kaabeldust, vangutas pead, et tänastele normidele see enam ei vasta
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
12.03.2024 19:08:47
|
|
|
| Prillpapa kirjutas: |
Ja mis see tänapäev väga ongi, 5 aastat tagasi elektrik vaatas toona 15 aastat tagasi tehtud kilpi-kaabeldust, vangutas pead, et tänastele normidele see enam ei vasta  |
Jätad pool juttu tõenäoliselt rääkimata või rebid midagi kontekstist välja...
Käitu ja hooldust tehakse rajamise ajal kehtinud nõuete järgi, isegi väiketööd/ümberehitused on lubatud nii, et järgid vanu nõudeid. Suuremad tegemised - jah, vaja teha nii nagu tegemise hetkel nõutakse.
Konkreetselt 2017a aprillis ehitatud elektripaigaldis ei vasta täna, 2024a, kehtivatele nõuetele, sest 2017 septembris (kui mälu alt ei vea) laienes RVK kasutamise nõue ka valgustusahelatele (enne nõuti vaid märjas ruumis/õues), see aga ei tee paigaldist ohtlikuks või nõua kuidagi ringiehitamist/kaasajastamist. Paigaldis elab rahulikult 25-30a ja siis juba suurema renoveerimise käigus kaasajastatakse. Kui vahepeal vaja mõni ahel lisada või rikenud kaitseautomaat vahetada - nii teedki, pole mingit vajadust asju ringi teha.
Standard (kui dokument) ei ole hea alus paigaldise seisu hindamiseks - seda teeb ikkagi koolitatud/õpetatud elektrik kel vastavad koolitused läbitud ning teamised olemas... Samas, kui isu lugeda, siis saab täitsa tasuta - https://www.evs.ee/et/standardite-lugemispunktid
Aga - tulles tiba rohkem teemasse tagasi - uuspaigaldises on RVK (30mA) kohustuslik kõigil kuni 32A pesadel, eluruumide valgustitel (pole vahet kas kuiv- või märgruum). RVK ei ole nõutud eriseadmete toitel (selle alla peaks siis see eelpool mainitud keris minema?) ning (see on koht mis veidi muigama ajab) - "elektrialaisikute või ohuteadlike isikute poolt või nende järelevalve all kasutatavatel pistikupesadel". Aluseks on EVS-HD 60364-4-41.
Kuna igapäevaselt elektriga ei tegele on võimalus, et sellest veel uuem versioon aga peamine muudatus (valgusele RVK) tuli AFAIK just selle muudatusega.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
12.03.2024 22:49:13
|
|
|
Kes loom on "ohuteadlik isik"? Igaüks kes on korra litaka kätte saanud ja teab edaspidi ette vaadata?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
13.03.2024 00:39:03
|
|
|
| Prillpapa kirjutas: |
Lihtne inimene ei saa kontrollida ka mis need nõuded on, EVS standardid tasulised. AI käest küsides, väidab et RVK kasutamine on kohustuslik eramutes 16A pistikupesad valgustus, äri-tootmine 32A, RVK kasutamine keelatud ei ole aga võib mitte kasutada osade elektriküttekehadega seadmetes ja osades elektrimootoritega ahelates. Ju mingi põhjus on, miks osades seadmetega koos ei toimi.
Aga hea näha vana head HV-d, kus halltoone ei ole, kui ikka RVK on juba leiutatud peab see igal pool olema ja enne vahetada kerised ja jutud välja, leilivõtmine piirsituatsioon ikkagi, kus rahvast hulgikaupa loojakarja läheb RVK puudumise tõttu
Huvitav oleks statistikat teada, palju meil aastas inimesi elektrilöögist hukka saan, on küll tulekahjusid, kus põhjustajaks elektriseadme rike vms.
Meediast käivad läbi liiklus-, tule-, uppumissurmad aga elektrisurmasid ei mäleta mainitavat. Kas varjavad või pole väga probleem, arvatavalt ka enamik elamufondist ei ole elekter renoveeritud tänapäeva nõuetele vastavaks.
Ja mis see tänapäev väga ongi, 5 aastat tagasi elektrik vaatas toona 15 aastat tagasi tehtud kilpi-kaabeldust, vangutas pead, et tänastele normidele see enam ei vasta  |
Kui sa oled kunagi kodutehnikalt voolu saanud, siis väga ilmselt ei naeraks. Korteris elades sai ikka mõned korrad päris häid litakaid kraanist.
Voolu all muud kodutehnikat on saanud mujalgi näha. Ka olen voolu all saunakerist näinud, mis algselt oli rikkevoolu taga, aga kuna välja peksis, siis võeti vahelt välja. Minu teada omanik vahetas peale elektri saamist kogu kerise välja. Oli ühes turismitalus.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
viimati muutis ranel 13.03.2024 00:42:02, muudetud 3 korda |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
13.03.2024 00:39:33
|
|
|
Dogbert, pane juhe teisipidi seina, kui leke nullile lähemal siis elab rvk taga ka veel mingi aja.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
13.03.2024 11:44:44
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| Dogbert, pane juhe teisipidi seina, kui leke nullile lähemal siis elab rvk taga ka veel mingi aja. |
Juba hilja, tirisin eile küttekeha boilerist välja. Koos 7kg katlakivilaastude ja -mudaga. Pärast üle poole tunni küürisin seinu ja põrandat roostese muda pritsmetest (järgmine kord olen targem ja kaitsen seinad enne kilega ära ja panen põrandale ka kile maha)
Paraku on eelnevalt asenduseks ostetud küttekeha veidi teise ehitusega - vanal on anood küttekeha küljes, uuel küttekehal anoodi jaoks kinnitus puudub, st on mõeldud boilerile, kus anood kinnitub flantsi külge miskit moodi või siis puudub üldse?
Ühesõnaga lähen täna seda välja vahetama. Ja kui ei leidu anoodi kinnitusega varianti, siis otsin sellise piisavalt pika ja peene kinnituspoldiga anoodi, mille jaoks saan küttekeha flantsi vaba pinna sisse augu puurida ja anoodi paari mutri ja seibiga läbi flantsi kinnitada. Takku ja torukitti seibi alla ja ümber poldi - peaks pidama jääma?
Flantsi kummitihend on ka suht räbalas seisus, oli vanuse ja kuumuse tõttu vana küttekeha serva küljes nii kõvasti kinni, et väikesed tükid jäid küttekeha külge. Pragunenud ka veel siseservast. Silikoon vigastatud pinna ja küttekeha vahel ehk võtaks pidama veel kuidagi...? Suht kahtlane, kas sellise kausikujuga ja just sellele boileri flantsile sobivat tihendit on poes leida. Aga ehk aitab sirgest kummilehest ise ka välja lõigata...
Vana küttekeha oli suht deformeerunud - ilmselt katlakivi kogunemise tõttu küttekeha harude vahele oli need "juurika pealt" üsna järsult laiali pressinud - küllap sealsamas on ka see pragu, kust vesi sisse imbuma pääses.
__________________
Tuli just parem mõte juhuks, kui ei ole anoodi kinnitusega küttekeha võtta - Baltic Boltist anoodi poldile sobiv pikk messingmutter ja -polt läbi küttekeha flantsi (taku ja torukitiga), nii et pika mutri otsa sisse saab veel anoodi kinnituspoldi keerata. Siis jääb anoodi kinnitusmutter, juhul kui anoodi peaks hakkama vahetama enne järgmist küttekeha vahetust, küttekeha külge. Ei pea seda uuesti tihendama hakkama.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
13.03.2024 12:04:30
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
just sellele boileri flantsile sobivat tihendit on poes leida. Aga ehk aitab sirgest kummilehest ise ka välja lõigata...
|
Kuuma kohta üldiselt sobib paroniit paremini, agrovarust saad tükikaupa vajadusel. Aga see sõltub, kui tihend peab jääma soone sisse tihendama, siis sobib o-rõngas paremini.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
13.03.2024 12:06:52
|
|
|
Dogbert, äkki oleks mõistlik selle laiba elustamise asemel, uus Boiler hankida?
Kui seal sees niipalju sodi oli (nähtavasti pole sa seda kunagi puhastanud ja hooldanud), siis varsti roostetab ilmselt kest nagunii läbi ja hakkab lekkima.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
13.03.2024 12:30:27
|
|
|
| Etz kirjutas: |
Dogbert, äkki oleks mõistlik selle laiba elustamise asemel, uus Boiler hankida?
Kui seal sees niipalju sodi oli (nähtavasti pole sa seda kunagi puhastanud ja hooldanud), siis varsti roostetab ilmselt kest nagunii läbi ja hakkab lekkima. |
Mul oli ka teadmata vanusega boiler. Katlakivikobar oli nii suur, et ei mahtunud flantsi august välja, pidi meisliga lõhkuma. Kuna sisepinnal oli värv juba kulunud ja roostetäpid peal siis elustama ei hakanud.
Samas kui roostetäppe pole siis käib veel 5 aastat.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
13.03.2024 12:49:55
|
|
|
Emailikihil kahjustusi ei paista olevat ja üle poole tööst boileri küttekeha väljavõtmise, boileri puhastamise ja ruumi seinte ja põranda puhastamise näol on juba tehtud.
Tagantjärele-tarkusena oleks uue boileri paigaldus lihtsam ja ka kiirem olnud kindlasti, aga samas ega nad päris võileivahinnaga saadaval ka ei ole. Küttekeha ja anoodi saab ~ 30-40€, isegi kõige nadim sama suur boiler sellele veel 100+ € otsa.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus4
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.03.2012
|
13.03.2024 13:01:54
|
|
|
| Kas nendel boileritel kus elektriline küttekeha ei ole vee sees, on katlakivi probleem väiksem või sootuks puudu?
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
13.03.2024 13:08:50
|
|
|
| nexus4 kirjutas: |
| Kas nendel boileritel kus elektriline küttekeha ei ole vee sees, on katlakivi probleem väiksem või sootuks puudu? |
Minimaalne jah. See eelpool kirjeldatud 7kg on lihtsalt mitu aastat hooldamata boileri tulemus. Kui iga aasta tehakse nagu tegema peab, siis käib hooldus suht kiirelt ja lihtsalt. Tartu näitel 2 aastat on juba liiga pikk vahe hoolduse jaoks. Kui küttekeha hooldada, siis ma olen tavaliselt jätnud paariks tunniks äädikavette. Nii paned tagasi nagu tutika küttekeha.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
13.03.2024 13:15:37
|
|
|
Jeerum, kus seda koolitust tehakse, et boilereid peab ka hooldama?
Ma esimest korda kuulen sellest.
Aga küllap jah, kui oleks paari aasta tagant puhastanud seda, siis ehk ei oleks küttekeha ära väändunud. Samas, arvestades kui palju aega selle tühjendamine ja lahtivõtmine võtab ja kui räpane töö see on iga kord, siis ma pole üldse kindel, kas sellel oleks mõtet, kui ta hooldamata niikuinii peaaegu 8 aastat tõrgeteta töötab
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
13.03.2024 13:25:48
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
Jeerum, kus seda koolitust tehakse, et boilereid peab ka hooldama?
Ma esimest korda kuulen sellest.
|
Eks see ongi nii, et kõvad mehed manuaali ei loe
See räpane töö tuleneb töövõtetest. Tegelikult saab boileri suht kenasti seest puhtaks teha, et tervet ilma täis ei plätserda. Küttekeha välja, puhtaks ja kokku tagasi on umbes paari tunni töö. Enamuse ajast võtab boileri tühjendamine. Kui aga 8 aastat tõesti kordagi ei puhasta, siis ongi nii, et küttekeha enam avast välja ei tule ja sada muud häda.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
13.03.2024 13:27:41
|
|
|
Kui ma oleksin kunagi ise ühtegi boilerit ostnud või paigaldanud, siis oleksin kindlasti ka manuaali lugenud. Paraku ei ole ma ühegi boileri manuaali isegi käes hoidnud, lugemisest rääkimata.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
13.03.2024 13:32:20
|
|
|
Aga selle jutu järgi, kui nii käest oled lasknud, siis pane pigem tõesti uus boiler keraamilise küttekehaga. Mingit nutiboilerit ma ei soovitaks. Seda hinnavahet ei tee kuidagi tasa ja kaotad kasutusmugavuses. Pigem programmkell vahele, et öösel odavama elektriga kütta.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
13.03.2024 13:51:57
|
|
|
Prog kell nädalase programmiga on ammu vahel olnud.
Ma tahan täna õhtul või homme hommikul sooja vett saada lõpuks . Kui nüüd hakkan veel uut boilerit otsima, mis ei oleks kirvehinnaga ja samas poleks ka kõige odavam prügikaup, siis läheb veel rohkem aega.
Kui ma Tallinnas elaks, siis oleks küllap midagi valida, aga ma olen ju Haapsalus. Kui ei ole aega oodata päevade kaupa tellitud kauba kohalejõudmist, siis ostetakse siin just seda, mida parajasti müüa on.
Eks ma järgmise boileri ostan ise ja parema ja loen manuaali ka siis. Aga praegu teen nii kuidas kiiremini saab.
Aga aitäh nõuannete eest igatahes. Kõigile.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
13.03.2024 13:56:05
|
|
|
Minu boileri manuaal ütleb et hooldus seisneb selles, et tuleb aeg-ajalt veenduda et roheline ACI märgutuli ikka vilgub. See on tehtud saanud ja muus osas on olnud hooleta.
Millalgi kusagil tema mitmekümneaastase eluea keskel sai korra puhastamiseks sisse ka vaadatud ja oli täitsa asjata, sealt ei tulnud mingit jama välja.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
13.03.2024 13:57:49
|
|
|
eks see sõltub suuresti ka (põhja)veest mis sisse läheb.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
13.03.2024 14:00:35
|
|
|
_________________ ---
viimati muutis Prillpapa 13.03.2024 14:08:01, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
13.03.2024 14:00:54
|
|
|
| netcat kirjutas: |
Minu boileri manuaal ütleb et hooldus seisneb selles, et tuleb aeg-ajalt veenduda et roheline ACI märgutuli ikka vilgub. See on tehtud saanud ja muus osas on olnud hooleta.
Millalgi kusagil tema mitmekümneaastase eluea keskel sai korra puhastamiseks sisse ka vaadatud ja oli täitsa asjata, sealt ei tulnud mingit jama välja. |
Ega sul see juhtumisi keraamilise küttekehaga pole? Sellisega, mis väljastpoolt boileri sees oleva kesta sisse torgatakse ja veega kokku ei puutu?
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
13.03.2024 14:10:26
|
|
|
| Seoses odavatel tundidel soojendamisega. 4kW boilereid ei müüdagi? Tahaks paari odavama tunniga vee soojaks kütta. 2kW soojendab nii kaua, et odavate tundidega ei jõua vett soojaks.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
13.03.2024 14:12:06
|
|
|
| degreal kirjutas: |
| Seoses odavatel tundidel soojendamisega. 4kW boilereid ei müüdagi? Tahaks paari odavama tunniga vee soojaks kütta. 2kW soojendab nii kaua, et odavate tundidega ei jõua vett soojaks. |
3kW ja edasi tulevad 3 faasilised boilerid. Nende hinnad on aga sellised, et tasuvusaeg kodukasutuses taaskord ilmselt puudub. Kui tahta soodsat lahendust, siis tuleks üldse vaadata kahesüsteemseid, mida saaks keskküttega kokku liita (kui kasutusel kõrge temperatuuriga süsteem).
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
viimati muutis ranel 13.03.2024 14:13:31, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
13.03.2024 14:13:03
|
|
|
| ranel kirjutas: |
| 3kW ja edasi tulevad 3 faasilised boilerid. Nende hinnad on aga sellised, et tasuvusaeg kodukasutuses taaskord ilmselt puudub. |
Baneelimehed panevad iga faasi otsa eraldi päikesepargi ja lasevad vee sekunditega keema...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
13.03.2024 14:35:13
|
|
|
| degreal kirjutas: |
| Seoses odavatel tundidel soojendamisega. 4kW boilereid ei müüdagi? |
Vist seepärast, et elamistes valdavalt 16 amprine kaabeldus-pistikupesad ehk kannatab max ca 3.6kW seadmeid, kui kaubandus hakkab müüma 4kW või miks mitte 10kW või 20kw boilereid-radikaid, võib ainult arvata mis juhtuma hakkab
Kunagi ammu-ammu kolleeg üritas ka boileri puhastust ja kuna ta ise suurem asi remondimees ei ole, lõppes teema kerge ujutusega korteris..
Otsustas profi tellida uut boilerit paigaldama, õppetund olevat kus odav boiler maksab vähem kui paigaldus, kasulikum olla osta turu odavaim boiler ja see 4-5 aasta järel välja vahetada, kui osta tippboiler ja seda "hooldada" ja varuosadega varustada, eriti kui hooldus sisse tellida.
Pesumasina teemas vist oli, kuidas arenenud riikides käib kodust pesumasinat ka spetsialist hooldamas, paari aasta hoolduse raha eest saab juba uue masina.
Tarbimisajastus elame ikkagi, ei tasu tarbimist häbeneda.
Muidu vist seoses soojuspumba tehnoloogiaga on levinud ka madalatempratuurilised boilerid, kus katlakivi teke nt 35-40C veega on oluliselt väiksem, kui 60-70C veega, ehk 50liitrise boileri asemel, kus 70C vett kuumutada, võib valida nt 150L, ja hoida veetemperatuur madalam.
Elu tekke vältimiseks boileris tuleks aegajalt kuumutada 65C, osad boilerid oskavad seda ise, aga saab ka käsitsi temperatuuri päevaks kõrgemaks kruttida ja päras alla tagasi.
Endal kahesüsteemne boiler ja kohapeal kitsad olud ja ei kannata seal puhastada, varem 80L elektriboileri lasin tühjaks ühendasin lahti ja tassisin õue - lihtsam puhastada.
Kui hoiustamisruumi on, võib üldse 2 boilerit pidada, üks on "hoolduses/varus" ja teine kasutuses Minul nt on vana elektriboiler alles, kui peaks midagi juhtuma nt reede õhtul vastu jõule, saan ise paigaldamisega hakkama, aga mõni teine hakkab uut boilerit valima ja paigaldaja järjekorda kirja panna - nädala-pariga saab sooja vee tagasi
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
13.03.2024 14:44:23
|
|
|
| Prillpapa kirjutas: |
Otsustas profi tellida uut boilerit paigaldama, õppetund olevat kus odav boiler maksab vähem kui paigaldus, kasulikum olla osta turu odavaim boiler ja see 4-5 aasta järel välja vahetada, kui osta tippboiler ja seda "hooldada" ja varuosadega varustada, eriti kui hooldus sisse tellida.
|
Sellepärast mu vanemad ostsidki hooldusvaba "tipp-boileri". Mõtet see ekstra raha maksta on asja eest mis pidevat kallist ülalpidu lisaks nõuab. Oleks aga teadnud et see nii kaua vastu peab oleks kohe teise keldrisse varuks soetanud. Noh, tegelt sajandi alguses veel keegi väga ei aimanud milline kulumaterjal kodumasinatest varsti saab, aga boileri kasutamisest puudus sel ajal kogu perel üldse kogemus. Siis mindi poodi ja küsiti "seda kõige paremat" - ja näe tol ajal müüdigi sulle see.
viimati muutis netcat 13.03.2024 14:45:58, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
13.03.2024 14:45:18
|
|
|
| Prillpapa kirjutas: |
| Muidu vist seoses soojuspumba tehnoloogiaga on levinud ka madalatempratuurilised boilerid, kus katlakivi teke nt 35-40C veega on oluliselt väiksem, kui 60-70C veega, ehk 50liitrise boileri asemel, kus 70C vett kuumutada, võib valida nt 150L, ja hoida veetemperatuur madalam. |
Selle temperatuuriga hakkab seal igasugu muud, tervisele palju kahjulikumat kraami tekkima, kui katlakivi.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
13.03.2024 14:46:42
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| Prillpapa kirjutas: |
| Muidu vist seoses soojuspumba tehnoloogiaga on levinud ka madalatempratuurilised boilerid, kus katlakivi teke nt 35-40C veega on oluliselt väiksem, kui 60-70C veega, ehk 50liitrise boileri asemel, kus 70C vett kuumutada, võib valida nt 150L, ja hoida veetemperatuur madalam. |
Selle temperatuuriga hakkab seal igasugu muud, tervisele palju kahjulikumat kraami tekkima, kui katlakivi.  |
Vahetad katlakivi legionella vastu. Profit?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
13.03.2024 14:51:51
|
|
|
Mis ei tapa, teeb ainult tugevamaks
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
13.03.2024 15:26:20
|
|
|
| netcat kirjutas: |
| Etz kirjutas: |
| Prillpapa kirjutas: |
| Muidu vist seoses soojuspumba tehnoloogiaga on levinud ka madalatempratuurilised boilerid, kus katlakivi teke nt 35-40C veega on oluliselt väiksem, kui 60-70C veega, ehk 50liitrise boileri asemel, kus 70C vett kuumutada, võib valida nt 150L, ja hoida veetemperatuur madalam. |
Selle temperatuuriga hakkab seal igasugu muud, tervisele palju kahjulikumat kraami tekkima, kui katlakivi.  |
Vahetad katlakivi legionella vastu. Profit? |
Vähemalt ei pea ise rohkem hooldama, teised hooldavad sind.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
13.03.2024 16:44:59
|
|
|
Mul kaks boilerit olnud, mõlemad electrolux-i 100 liitrised. Esimesel läks termostaat peale miskit 15a piiksu ja aina küttis, kraanist tuli keeva vett.
Siis sai teine võetud, see juba miski 5+a tiksunud kenasti.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
13.03.2024 19:47:11
|
|
|
Vesi soojeneb juba viimased pool tundi.
Sain kõik vajalikud jupid: sobiv küttekeha, selle külge sobiv anood ja paras tihend ka. Ja 10 € sain veel tagasi
Kodus oli ainult kokkukruvimise "vaev". Määrisin tihendi metalliga kokkupuutuvad pinnad torukitise näpuga üle, et libedam oleks ja aja jooksul kinni ei kleepuks nagu eelmine. Torukitis sisalduv õli on koššer veevärgi jaoks, st pole mürgine ja ei tohiks tihendit ka kahjustada.
Uus küttekeha 2,5kW vana 1,5kW asemel (sobivatest ei olnud valida muud kui 1,2kW ja 2,5kW). Mulle väga sobib, et vesi kiiremini soojeneb.
Toitekaabli pean homme-ülehomme välja vahetama ainult. 20 minti pärast sisselülitamist oli pistik väljastpoolt infrapunatermomeetriga mõõtes 45°C, kaabel kuni 35°C. Natuke palju vist pikaajalisemaks rahulikuks kasutamiseks , aga praegu otseselt ohtlik ei ole igatahes.
Veelkord tänud nõuannete eest!
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ricki
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2003
|
13.03.2024 21:35:02
|
|
|
Kes boilerit hoolduseks lahti kiskuda ei viitsi, võib ju profülaktika mõttes mingi aja tagant pütitäie äädikat ära keeta.
Vaja ainult 2 toruotsa lahti keerata.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
13.03.2024 23:02:57
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
Vesi soojeneb juba viimased pool tundi.
Sain kõik vajalikud jupid: sobiv küttekeha, selle külge sobiv anood ja paras tihend ka. Ja 10 € sain veel tagasi
Kodus oli ainult kokkukruvimise "vaev". Määrisin tihendi metalliga kokkupuutuvad pinnad torukitise näpuga üle, et libedam oleks ja aja jooksul kinni ei kleepuks nagu eelmine. Torukitis sisalduv õli on koššer veevärgi jaoks, st pole mürgine ja ei tohiks tihendit ka kahjustada.
Uus küttekeha 2,5kW vana 1,5kW asemel (sobivatest ei olnud valida muud kui 1,2kW ja 2,5kW). Mulle väga sobib, et vesi kiiremini soojeneb.
Toitekaabli pean homme-ülehomme välja vahetama ainult. 20 minti pärast sisselülitamist oli pistik väljastpoolt infrapunatermomeetriga mõõtes 45°C, kaabel kuni 35°C. Natuke palju vist pikaajalisemaks rahulikuks kasutamiseks , aga praegu otseselt ohtlik ei ole igatahes.
Veelkord tänud nõuannete eest! |
2.5kW on juba päris korralik võimsus. Pead muud asjad ka kindlasti üle vaatama seal. Relee võib ka 10A olla seal vaid.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
13.03.2024 23:49:44
|
|
|
Ma oleks pigem 1.2kW võtnud, kogu see muu krempel seal ei pruugi seda 2.5kW’d väga pikalt taluda.
Põletab releel klemmid kinni ja saad suletud anuma, mis läks keema, tagajärjed saaksid huvitavad olema…
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
14.03.2024 09:07:45
|
|
|
| Klapid vahel ju, ei juhtu midagi huvitavat
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
14.03.2024 17:12:23
|
|
|
Selliste boilerite hinnavahe kipub selline olema, et tasuvusaega lihtsalt pole. Küttekeha on küttekeha. Kasutegur on ikka 100% arvestamata boileri soojuskadu. Ei lähe allapoole ega üles.
Kõige kuluefektiivsem on tavaline taimer või börsihinda jälgiv automaatika. 50l sooja vett arvestatakse ühe inimese kohta. Ainult et ma ei mäleta, kas see oli temperatuuril 45, 50 või 55c.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
14.03.2024 17:47:10
|
|
|
55pigem. See miski torubakteri pärast..
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
14.03.2024 18:04:11
|
|
|
| ranel kirjutas: |
2.5kW on juba päris korralik võimsus. Pead muud asjad ka kindlasti üle vaatama seal. Relee võib ka 10A olla seal vaid. |
On tegelikult kõik 16A märgitud seal ahelas, termostaat/relee sealhulgas.
Isegi see kaabel ja pistik on 16A 250V peale märgitud. Ma küll parema meelega need vahetaks välja, sest juhtmed on seal kaabli sees ikka üsna peenikesed.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
14.03.2024 18:39:07
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| 55pigem. See miski torubakteri pärast.. |
Legionella on 60 kraadi.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ricki
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2003
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
14.03.2024 20:31:49
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| Klapid vahel ju, ei juhtu midagi huvitavat |
Ehk siis, suitseva boileri seljas, Läänemaa öises taevas seniidi poole kihutav Dogbert, jääb siis nägemata?
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
14.03.2024 23:48:57
|
|
|
--
viimati muutis NightStriker 15.06.2024 05:17:45, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
15.03.2024 13:00:07
|
|
|
| Siis on jama. Odavam ilmselt 2x80L boilerit paralleeli. Saab korraga kütta ja maksab vähem kui see rariteetne 2 elemendiga boiler.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus4
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.03.2012
|
15.03.2024 16:44:00
|
|
|
| Sellise põhimõttega boilerid on juba ammu meile jõudnud, kuigi juttu neist vähe. Kõik need ovaalsed/lapikud millel on reziimid 1/2 või norm/eco - need on kahe jadasse ühendatud silindrilise paagiga, mõlemas üks küttekeha.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
07.04.2024 13:29:33
|
|
|
Sauna lava ja vooderdusel ei saa kasutada okaspuud kuna hakkab vaiku ajama.
Et peab olema lepp või haab.
Aga mis juhtub kui teha vahtra laudadest?
Guugeldades ei leidnud vastust.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007

|
07.04.2024 13:43:40
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
Sauna lava ja vooderdusel ei saa kasutada okaspuud kuna hakkab vaiku ajama.
Et peab olema lepp või haab.
Aga mis juhtub kui teha vahtra laudadest?
Guugeldades ei leidnud vastust. |
kui toorest vahtrat kasutad, siis see võib siirupit välja ajada ja seega pead suhkrumaksu maksma
korralik kuiv materjal ei tohiks probleeme tekitada
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|