Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 277, 278, 279 ... 290, 291, 292  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2024 17:10:07 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
ranel kirjutas:
Elektrikerisel tõepoolest pole jah nõutud, teistel on.
Miks elektrikeris üksinda vabastuse sai?

Hea küsimus. Kahtlustaks ise natuke tootjate lobi, et veel töötavat küttekeha välja vahetama ei peaks ja reaalselt kes ikka tulist saunakerist näppima läheb. Ei pane muidugi pead pakule, et siin viimaste aastatega midagi muutunud pole.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 12.03.2024 17:16:57 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
degreal kirjutas:
ranel kirjutas:
Elektrikerisel tõepoolest pole jah nõutud, teistel on.
Miks elektrikeris üksinda vabastuse sai?

Hea küsimus. Kahtlustaks ise natuke tootjate lobi, et veel töötavat küttekeha välja vahetama ei peaks ja reaalselt kes ikka tulist saunakerist näppima läheb. Ei pane muidugi pead pakule, et siin viimaste aastatega midagi muutunud pole.

"Paigaldata vastavalt tootja juhistele" ja nt Harvia kerisel tõesti manuaalis/paigaldusjuhistes kirjas, et RVK-d ei lähe (eelpool siin samas teemas arutletud kah)...

Puhttehniliselt ei ole välistust elektrikerisele aga kui tootja juba nii ütleb. Sama peaks kehtima ka boileri (või suvalise muu seadme) puhul.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 12.03.2024 18:46:28 vasta tsitaadiga

Lihtne inimene ei saa kontrollida ka mis need nõuded on, EVS standardid tasulised. AI käest küsides, väidab et RVK kasutamine on kohustuslik eramutes 16A pistikupesad valgustus, äri-tootmine 32A, RVK kasutamine keelatud ei ole aga võib mitte kasutada osade elektriküttekehadega seadmetes ja osades elektrimootoritega ahelates. Ju mingi põhjus on, miks osades seadmetega koos ei toimi.

Aga hea näha vana head HV-d, kus halltoone ei ole, kui ikka RVK on juba leiutatud peab see igal pool olema ja enne vahetada kerised ja jutud välja, leilivõtmine piirsituatsioon ikkagi, kus rahvast hulgikaupa loojakarja läheb RVK puudumise tõttu icon_lol.gif

Huvitav oleks statistikat teada, palju meil aastas inimesi elektrilöögist hukka saan, on küll tulekahjusid, kus põhjustajaks elektriseadme rike vms.
Meediast käivad läbi liiklus-, tule-, uppumissurmad aga elektrisurmasid ei mäleta mainitavat. Kas varjavad või pole väga probleem, arvatavalt ka enamik elamufondist ei ole elekter renoveeritud tänapäeva nõuetele vastavaks.
Ja mis see tänapäev väga ongi, 5 aastat tagasi elektrik vaatas toona 15 aastat tagasi tehtud kilpi-kaabeldust, vangutas pead, et tänastele normidele see enam ei vasta icon_rolleyes.gif

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 12.03.2024 19:08:47 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Ja mis see tänapäev väga ongi, 5 aastat tagasi elektrik vaatas toona 15 aastat tagasi tehtud kilpi-kaabeldust, vangutas pead, et tänastele normidele see enam ei vasta icon_rolleyes.gif

Jätad pool juttu tõenäoliselt rääkimata või rebid midagi kontekstist välja...

Käitu ja hooldust tehakse rajamise ajal kehtinud nõuete järgi, isegi väiketööd/ümberehitused on lubatud nii, et järgid vanu nõudeid. Suuremad tegemised - jah, vaja teha nii nagu tegemise hetkel nõutakse.

Konkreetselt 2017a aprillis ehitatud elektripaigaldis ei vasta täna, 2024a, kehtivatele nõuetele, sest 2017 septembris (kui mälu alt ei vea) laienes RVK kasutamise nõue ka valgustusahelatele (enne nõuti vaid märjas ruumis/õues), see aga ei tee paigaldist ohtlikuks või nõua kuidagi ringiehitamist/kaasajastamist. Paigaldis elab rahulikult 25-30a ja siis juba suurema renoveerimise käigus kaasajastatakse. Kui vahepeal vaja mõni ahel lisada või rikenud kaitseautomaat vahetada - nii teedki, pole mingit vajadust asju ringi teha.

Standard (kui dokument) ei ole hea alus paigaldise seisu hindamiseks - seda teeb ikkagi koolitatud/õpetatud elektrik kel vastavad koolitused läbitud ning teamised olemas... Samas, kui isu lugeda, siis saab täitsa tasuta - https://www.evs.ee/et/standardite-lugemispunktid

Aga - tulles tiba rohkem teemasse tagasi - uuspaigaldises on RVK (30mA) kohustuslik kõigil kuni 32A pesadel, eluruumide valgustitel (pole vahet kas kuiv- või märgruum). RVK ei ole nõutud eriseadmete toitel (selle alla peaks siis see eelpool mainitud keris minema?) ning (see on koht mis veidi muigama ajab) - "elektrialaisikute või ohuteadlike isikute poolt või nende järelevalve all kasutatavatel pistikupesadel". Aluseks on EVS-HD 60364-4-41.

Kuna igapäevaselt elektriga ei tegele on võimalus, et sellest veel uuem versioon aga peamine muudatus (valgusele RVK) tuli AFAIK just selle muudatusega.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2024 22:49:13 vasta tsitaadiga

Kes loom on "ohuteadlik isik"? Igaüks kes on korra litaka kätte saanud ja teab edaspidi ette vaadata? icon_lol.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 00:39:03 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Lihtne inimene ei saa kontrollida ka mis need nõuded on, EVS standardid tasulised. AI käest küsides, väidab et RVK kasutamine on kohustuslik eramutes 16A pistikupesad valgustus, äri-tootmine 32A, RVK kasutamine keelatud ei ole aga võib mitte kasutada osade elektriküttekehadega seadmetes ja osades elektrimootoritega ahelates. Ju mingi põhjus on, miks osades seadmetega koos ei toimi.

Aga hea näha vana head HV-d, kus halltoone ei ole, kui ikka RVK on juba leiutatud peab see igal pool olema ja enne vahetada kerised ja jutud välja, leilivõtmine piirsituatsioon ikkagi, kus rahvast hulgikaupa loojakarja läheb RVK puudumise tõttu icon_lol.gif

Huvitav oleks statistikat teada, palju meil aastas inimesi elektrilöögist hukka saan, on küll tulekahjusid, kus põhjustajaks elektriseadme rike vms.
Meediast käivad läbi liiklus-, tule-, uppumissurmad aga elektrisurmasid ei mäleta mainitavat. Kas varjavad või pole väga probleem, arvatavalt ka enamik elamufondist ei ole elekter renoveeritud tänapäeva nõuetele vastavaks.
Ja mis see tänapäev väga ongi, 5 aastat tagasi elektrik vaatas toona 15 aastat tagasi tehtud kilpi-kaabeldust, vangutas pead, et tänastele normidele see enam ei vasta icon_rolleyes.gif

Kui sa oled kunagi kodutehnikalt voolu saanud, siis väga ilmselt ei naeraks. Korteris elades sai ikka mõned korrad päris häid litakaid kraanist.
Voolu all muud kodutehnikat on saanud mujalgi näha. Ka olen voolu all saunakerist näinud, mis algselt oli rikkevoolu taga, aga kuna välja peksis, siis võeti vahelt välja. Minu teada omanik vahetas peale elektri saamist kogu kerise välja. Oli ühes turismitalus.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121


viimati muutis ranel 13.03.2024 00:42:02, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 00:39:33 vasta tsitaadiga

Dogbert, pane juhe teisipidi seina, kui leke nullile lähemal siis elab rvk taga ka veel mingi aja.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 11:44:44 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Dogbert, pane juhe teisipidi seina, kui leke nullile lähemal siis elab rvk taga ka veel mingi aja.


Juba hilja, tirisin eile küttekeha boilerist välja. Koos 7kg katlakivilaastude ja -mudaga. Pärast üle poole tunni küürisin seinu ja põrandat roostese muda pritsmetest icon_mad.gif (järgmine kord olen targem ja kaitsen seinad enne kilega ära ja panen põrandale ka kile maha)
Paraku on eelnevalt asenduseks ostetud küttekeha veidi teise ehitusega - vanal on anood küttekeha küljes, uuel küttekehal anoodi jaoks kinnitus puudub, st on mõeldud boilerile, kus anood kinnitub flantsi külge miskit moodi või siis puudub üldse?

Ühesõnaga lähen täna seda välja vahetama. Ja kui ei leidu anoodi kinnitusega varianti, siis otsin sellise piisavalt pika ja peene kinnituspoldiga anoodi, mille jaoks saan küttekeha flantsi vaba pinna sisse augu puurida ja anoodi paari mutri ja seibiga läbi flantsi kinnitada. Takku ja torukitti seibi alla ja ümber poldi - peaks pidama jääma?

Flantsi kummitihend on ka suht räbalas seisus, oli vanuse ja kuumuse tõttu vana küttekeha serva küljes nii kõvasti kinni, et väikesed tükid jäid küttekeha külge. Pragunenud ka veel siseservast. Silikoon vigastatud pinna ja küttekeha vahel ehk võtaks pidama veel kuidagi...? Suht kahtlane, kas sellise kausikujuga ja just sellele boileri flantsile sobivat tihendit on poes leida. Aga ehk aitab sirgest kummilehest ise ka välja lõigata...

Vana küttekeha oli suht deformeerunud - ilmselt katlakivi kogunemise tõttu küttekeha harude vahele oli need "juurika pealt" üsna järsult laiali pressinud - küllap sealsamas on ka see pragu, kust vesi sisse imbuma pääses.

__________________

Tuli just parem mõte juhuks, kui ei ole anoodi kinnitusega küttekeha võtta - Baltic Boltist anoodi poldile sobiv pikk messingmutter ja -polt läbi küttekeha flantsi (taku ja torukitiga), nii et pika mutri otsa sisse saab veel anoodi kinnituspoldi keerata. Siis jääb anoodi kinnitusmutter, juhul kui anoodi peaks hakkama vahetama enne järgmist küttekeha vahetust, küttekeha külge. Ei pea seda uuesti tihendama hakkama.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 12:04:30 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
just sellele boileri flantsile sobivat tihendit on poes leida. Aga ehk aitab sirgest kummilehest ise ka välja lõigata...

Kuuma kohta üldiselt sobib paroniit paremini, agrovarust saad tükikaupa vajadusel. Aga see sõltub, kui tihend peab jääma soone sisse tihendama, siis sobib o-rõngas paremini.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 12:06:52 vasta tsitaadiga

Dogbert, äkki oleks mõistlik selle laiba elustamise asemel, uus Boiler hankida? icon_rolleyes.gif
Kui seal sees niipalju sodi oli (nähtavasti pole sa seda kunagi puhastanud ja hooldanud), siis varsti roostetab ilmselt kest nagunii läbi ja hakkab lekkima.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 12:30:27 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Dogbert, äkki oleks mõistlik selle laiba elustamise asemel, uus Boiler hankida? icon_rolleyes.gif
Kui seal sees niipalju sodi oli (nähtavasti pole sa seda kunagi puhastanud ja hooldanud), siis varsti roostetab ilmselt kest nagunii läbi ja hakkab lekkima.

Mul oli ka teadmata vanusega boiler. Katlakivikobar oli nii suur, et ei mahtunud flantsi august välja, pidi meisliga lõhkuma. Kuna sisepinnal oli värv juba kulunud ja roostetäpid peal siis elustama ei hakanud.
Samas kui roostetäppe pole siis käib veel 5 aastat.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 12:49:55 vasta tsitaadiga

Emailikihil kahjustusi ei paista olevat ja üle poole tööst boileri küttekeha väljavõtmise, boileri puhastamise ja ruumi seinte ja põranda puhastamise näol on juba tehtud.

Tagantjärele-tarkusena oleks uue boileri paigaldus lihtsam ja ka kiirem olnud kindlasti, aga samas ega nad päris võileivahinnaga saadaval ka ei ole. Küttekeha ja anoodi saab ~ 30-40€, isegi kõige nadim sama suur boiler sellele veel 100+ € otsa.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 13:01:54 vasta tsitaadiga

Kas nendel boileritel kus elektriline küttekeha ei ole vee sees, on katlakivi probleem väiksem või sootuks puudu?
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 13:08:50 vasta tsitaadiga

nexus4 kirjutas:
Kas nendel boileritel kus elektriline küttekeha ei ole vee sees, on katlakivi probleem väiksem või sootuks puudu?

Minimaalne jah. See eelpool kirjeldatud 7kg on lihtsalt mitu aastat hooldamata boileri tulemus. Kui iga aasta tehakse nagu tegema peab, siis käib hooldus suht kiirelt ja lihtsalt. Tartu näitel 2 aastat on juba liiga pikk vahe hoolduse jaoks. Kui küttekeha hooldada, siis ma olen tavaliselt jätnud paariks tunniks äädikavette. Nii paned tagasi nagu tutika küttekeha.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 13:15:37 vasta tsitaadiga

Jeerum, kus seda koolitust tehakse, et boilereid peab ka hooldama? icon_lol.gif
Ma esimest korda kuulen sellest.

Aga küllap jah, kui oleks paari aasta tagant puhastanud seda, siis ehk ei oleks küttekeha ära väändunud. Samas, arvestades kui palju aega selle tühjendamine ja lahtivõtmine võtab ja kui räpane töö see on iga kord, siis ma pole üldse kindel, kas sellel oleks mõtet, kui ta hooldamata niikuinii peaaegu 8 aastat tõrgeteta töötab icon_rolleyes.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 13:25:48 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Jeerum, kus seda koolitust tehakse, et boilereid peab ka hooldama? icon_lol.gif
Ma esimest korda kuulen sellest.

Eks see ongi nii, et kõvad mehed manuaali ei loe icon_lol.gif

See räpane töö tuleneb töövõtetest. Tegelikult saab boileri suht kenasti seest puhtaks teha, et tervet ilma täis ei plätserda. Küttekeha välja, puhtaks ja kokku tagasi on umbes paari tunni töö. Enamuse ajast võtab boileri tühjendamine. Kui aga 8 aastat tõesti kordagi ei puhasta, siis ongi nii, et küttekeha enam avast välja ei tule ja sada muud häda.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 13:27:41 vasta tsitaadiga

Kui ma oleksin kunagi ise ühtegi boilerit ostnud või paigaldanud, siis oleksin kindlasti ka manuaali lugenud. Paraku ei ole ma ühegi boileri manuaali isegi käes hoidnud, lugemisest rääkimata.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 13:32:20 vasta tsitaadiga

Aga selle jutu järgi, kui nii käest oled lasknud, siis pane pigem tõesti uus boiler keraamilise küttekehaga. Mingit nutiboilerit ma ei soovitaks. Seda hinnavahet ei tee kuidagi tasa ja kaotad kasutusmugavuses. Pigem programmkell vahele, et öösel odavama elektriga kütta.
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 13:51:57 vasta tsitaadiga

Prog kell nädalase programmiga on ammu vahel olnud.

Ma tahan täna õhtul või homme hommikul sooja vett saada lõpuks icon_lol.gif . Kui nüüd hakkan veel uut boilerit otsima, mis ei oleks kirvehinnaga ja samas poleks ka kõige odavam prügikaup, siis läheb veel rohkem aega.

Kui ma Tallinnas elaks, siis oleks küllap midagi valida, aga ma olen ju Haapsalus. Kui ei ole aega oodata päevade kaupa tellitud kauba kohalejõudmist, siis ostetakse siin just seda, mida parajasti müüa on. icon_lol.gif

Eks ma järgmise boileri ostan ise ja parema ja loen manuaali ka siis. Aga praegu teen nii kuidas kiiremini saab.

Aga aitäh nõuannete eest igatahes. Kõigile.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 13:56:05 vasta tsitaadiga

Minu boileri manuaal ütleb et hooldus seisneb selles, et tuleb aeg-ajalt veenduda et roheline ACI märgutuli ikka vilgub. See on tehtud saanud ja muus osas on olnud hooleta.
Millalgi kusagil tema mitmekümneaastase eluea keskel sai korra puhastamiseks sisse ka vaadatud ja oli täitsa asjata, sealt ei tulnud mingit jama välja.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 13:57:49 vasta tsitaadiga

eks see sõltub suuresti ka (põhja)veest mis sisse läheb.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 13.03.2024 14:00:35 vasta tsitaadiga

icon_razz1.gif
_________________
---


viimati muutis Prillpapa 13.03.2024 14:08:01, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 14:00:54 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Minu boileri manuaal ütleb et hooldus seisneb selles, et tuleb aeg-ajalt veenduda et roheline ACI märgutuli ikka vilgub. See on tehtud saanud ja muus osas on olnud hooleta.
Millalgi kusagil tema mitmekümneaastase eluea keskel sai korra puhastamiseks sisse ka vaadatud ja oli täitsa asjata, sealt ei tulnud mingit jama välja.


Ega sul see juhtumisi keraamilise küttekehaga pole? Sellisega, mis väljastpoolt boileri sees oleva kesta sisse torgatakse ja veega kokku ei puutu?

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 14:10:26 vasta tsitaadiga

Seoses odavatel tundidel soojendamisega. 4kW boilereid ei müüdagi? Tahaks paari odavama tunniga vee soojaks kütta. 2kW soojendab nii kaua, et odavate tundidega ei jõua vett soojaks.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 14:12:06 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
Seoses odavatel tundidel soojendamisega. 4kW boilereid ei müüdagi? Tahaks paari odavama tunniga vee soojaks kütta. 2kW soojendab nii kaua, et odavate tundidega ei jõua vett soojaks.

3kW ja edasi tulevad 3 faasilised boilerid. Nende hinnad on aga sellised, et tasuvusaeg kodukasutuses taaskord ilmselt puudub. Kui tahta soodsat lahendust, siis tuleks üldse vaadata kahesüsteemseid, mida saaks keskküttega kokku liita (kui kasutusel kõrge temperatuuriga süsteem).

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121


viimati muutis ranel 13.03.2024 14:13:31, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 14:13:03 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
3kW ja edasi tulevad 3 faasilised boilerid. Nende hinnad on aga sellised, et tasuvusaeg kodukasutuses taaskord ilmselt puudub.


Baneelimehed panevad iga faasi otsa eraldi päikesepargi ja lasevad vee sekunditega keema... icon_biggrin.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 13.03.2024 14:35:13 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
Seoses odavatel tundidel soojendamisega. 4kW boilereid ei müüdagi?
Vist seepärast, et elamistes valdavalt 16 amprine kaabeldus-pistikupesad ehk kannatab max ca 3.6kW seadmeid, kui kaubandus hakkab müüma 4kW või miks mitte 10kW või 20kw boilereid-radikaid, võib ainult arvata mis juhtuma hakkab icon_biggrin.gif

Kunagi ammu-ammu kolleeg üritas ka boileri puhastust ja kuna ta ise suurem asi remondimees ei ole, lõppes teema kerge ujutusega korteris..
Otsustas profi tellida uut boilerit paigaldama, õppetund olevat kus odav boiler maksab vähem kui paigaldus, kasulikum olla osta turu odavaim boiler ja see 4-5 aasta järel välja vahetada, kui osta tippboiler ja seda "hooldada" ja varuosadega varustada, eriti kui hooldus sisse tellida.
Pesumasina teemas vist oli, kuidas arenenud riikides käib kodust pesumasinat ka spetsialist hooldamas, paari aasta hoolduse raha eest saab juba uue masina.
Tarbimisajastus elame ikkagi, ei tasu tarbimist häbeneda.

Muidu vist seoses soojuspumba tehnoloogiaga on levinud ka madalatempratuurilised boilerid, kus katlakivi teke nt 35-40C veega on oluliselt väiksem, kui 60-70C veega, ehk 50liitrise boileri asemel, kus 70C vett kuumutada, võib valida nt 150L, ja hoida veetemperatuur madalam.
Elu tekke vältimiseks boileris tuleks aegajalt kuumutada 65C, osad boilerid oskavad seda ise, aga saab ka käsitsi temperatuuri päevaks kõrgemaks kruttida ja päras alla tagasi.

Endal kahesüsteemne boiler ja kohapeal kitsad olud ja ei kannata seal puhastada, varem 80L elektriboileri lasin tühjaks ühendasin lahti ja tassisin õue - lihtsam puhastada.
Kui hoiustamisruumi on, võib üldse 2 boilerit pidada, üks on "hoolduses/varus" ja teine kasutuses icon_lol.gif Minul nt on vana elektriboiler alles, kui peaks midagi juhtuma nt reede õhtul vastu jõule, saan ise paigaldamisega hakkama, aga mõni teine hakkab uut boilerit valima ja paigaldaja järjekorda kirja panna - nädala-pariga saab sooja vee tagasi icon_smile.gif

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 14:44:23 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:

Otsustas profi tellida uut boilerit paigaldama, õppetund olevat kus odav boiler maksab vähem kui paigaldus, kasulikum olla osta turu odavaim boiler ja see 4-5 aasta järel välja vahetada, kui osta tippboiler ja seda "hooldada" ja varuosadega varustada, eriti kui hooldus sisse tellida.


Sellepärast mu vanemad ostsidki hooldusvaba "tipp-boileri". Mõtet see ekstra raha maksta on asja eest mis pidevat kallist ülalpidu lisaks nõuab. Oleks aga teadnud et see nii kaua vastu peab oleks kohe teise keldrisse varuks soetanud. Noh, tegelt sajandi alguses veel keegi väga ei aimanud milline kulumaterjal kodumasinatest varsti saab, aga boileri kasutamisest puudus sel ajal kogu perel üldse kogemus. Siis mindi poodi ja küsiti "seda kõige paremat" - ja näe tol ajal müüdigi sulle see.


viimati muutis netcat 13.03.2024 14:45:58, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 14:45:18 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Muidu vist seoses soojuspumba tehnoloogiaga on levinud ka madalatempratuurilised boilerid, kus katlakivi teke nt 35-40C veega on oluliselt väiksem, kui 60-70C veega, ehk 50liitrise boileri asemel, kus 70C vett kuumutada, võib valida nt 150L, ja hoida veetemperatuur madalam.


Selle temperatuuriga hakkab seal igasugu muud, tervisele palju kahjulikumat kraami tekkima, kui katlakivi. icon_razz1.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 14:46:42 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Prillpapa kirjutas:
Muidu vist seoses soojuspumba tehnoloogiaga on levinud ka madalatempratuurilised boilerid, kus katlakivi teke nt 35-40C veega on oluliselt väiksem, kui 60-70C veega, ehk 50liitrise boileri asemel, kus 70C vett kuumutada, võib valida nt 150L, ja hoida veetemperatuur madalam.


Selle temperatuuriga hakkab seal igasugu muud, tervisele palju kahjulikumat kraami tekkima, kui katlakivi. icon_razz1.gif


Vahetad katlakivi legionella vastu. Profit?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 14:51:51 vasta tsitaadiga

Mis ei tapa, teeb ainult tugevamaks icon_lol.gif icon_question.gif
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 15:26:20 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Etz kirjutas:
Prillpapa kirjutas:
Muidu vist seoses soojuspumba tehnoloogiaga on levinud ka madalatempratuurilised boilerid, kus katlakivi teke nt 35-40C veega on oluliselt väiksem, kui 60-70C veega, ehk 50liitrise boileri asemel, kus 70C vett kuumutada, võib valida nt 150L, ja hoida veetemperatuur madalam.


Selle temperatuuriga hakkab seal igasugu muud, tervisele palju kahjulikumat kraami tekkima, kui katlakivi. icon_razz1.gif


Vahetad katlakivi legionella vastu. Profit?


Vähemalt ei pea ise rohkem hooldama, teised hooldavad sind. icon_smile.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 16:44:59 vasta tsitaadiga

Mul kaks boilerit olnud, mõlemad electrolux-i 100 liitrised. Esimesel läks termostaat peale miskit 15a piiksu ja aina küttis, kraanist tuli keeva vett.
Siis sai teine võetud, see juba miski 5+a tiksunud kenasti.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 19:47:11 vasta tsitaadiga

Vesi soojeneb juba viimased pool tundi.

Sain kõik vajalikud jupid: sobiv küttekeha, selle külge sobiv anood ja paras tihend ka. Ja 10 € sain veel tagasi icon_biggrin.gif

Kodus oli ainult kokkukruvimise "vaev". Määrisin tihendi metalliga kokkupuutuvad pinnad torukitise näpuga üle, et libedam oleks ja aja jooksul kinni ei kleepuks nagu eelmine. Torukitis sisalduv õli on koššer veevärgi jaoks, st pole mürgine ja ei tohiks tihendit ka kahjustada.

Uus küttekeha 2,5kW vana 1,5kW asemel (sobivatest ei olnud valida muud kui 1,2kW ja 2,5kW). Mulle väga sobib, et vesi kiiremini soojeneb.
Toitekaabli pean homme-ülehomme välja vahetama ainult. 20 minti pärast sisselülitamist oli pistik väljastpoolt infrapunatermomeetriga mõõtes 45°C, kaabel kuni 35°C. Natuke palju vist pikaajalisemaks rahulikuks kasutamiseks icon_rolleyes.gif , aga praegu otseselt ohtlik ei ole igatahes.

Veelkord tänud nõuannete eest!

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 21:35:02 vasta tsitaadiga

Kes boilerit hoolduseks lahti kiskuda ei viitsi, võib ju profülaktika mõttes mingi aja tagant pütitäie äädikat ära keeta. icon_lol.gif icon_lol.gif
Vaja ainult 2 toruotsa lahti keerata.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 23:02:57 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Vesi soojeneb juba viimased pool tundi.

Sain kõik vajalikud jupid: sobiv küttekeha, selle külge sobiv anood ja paras tihend ka. Ja 10 € sain veel tagasi icon_biggrin.gif

Kodus oli ainult kokkukruvimise "vaev". Määrisin tihendi metalliga kokkupuutuvad pinnad torukitise näpuga üle, et libedam oleks ja aja jooksul kinni ei kleepuks nagu eelmine. Torukitis sisalduv õli on koššer veevärgi jaoks, st pole mürgine ja ei tohiks tihendit ka kahjustada.

Uus küttekeha 2,5kW vana 1,5kW asemel (sobivatest ei olnud valida muud kui 1,2kW ja 2,5kW). Mulle väga sobib, et vesi kiiremini soojeneb.
Toitekaabli pean homme-ülehomme välja vahetama ainult. 20 minti pärast sisselülitamist oli pistik väljastpoolt infrapunatermomeetriga mõõtes 45°C, kaabel kuni 35°C. Natuke palju vist pikaajalisemaks rahulikuks kasutamiseks icon_rolleyes.gif , aga praegu otseselt ohtlik ei ole igatahes.

Veelkord tänud nõuannete eest!

2.5kW on juba päris korralik võimsus. Pead muud asjad ka kindlasti üle vaatama seal. Relee võib ka 10A olla seal vaid.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2024 23:49:44 vasta tsitaadiga

Ma oleks pigem 1.2kW võtnud, kogu see muu krempel seal ei pruugi seda 2.5kW’d väga pikalt taluda.
Põletab releel klemmid kinni ja saad suletud anuma, mis läks keema, tagajärjed saaksid huvitavad olema… icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 14.03.2024 09:07:45 vasta tsitaadiga

Klapid vahel ju, ei juhtu midagi huvitavat
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2024 11:17:46 vasta tsitaadiga

https://www.rheem.com.au/rheem/products/Residential/Electric/Rheem-491-492-Series-Electric/Rheem-315L-Twin-Element-Electric-Water-Heater/p/492315G7
Sellist tahaks. Kahe elemendiga. Tavaolukorras soojendab ainult ülemist kihti. Kui on sauaõhtu siis annavad mõlemad elemendid korraga kuuma. Öösel saab ühe kõige odavama tunniga päeva varu ette keeta. Lisaks suvel kui keskpäeval börsihind nulli kukub siis saab üleliigse päikeseenergia kuhugi ära panna.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2024 17:12:23 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
https://www.rheem.com.au/rheem/products/Residential/Electric/Rheem-491-492-Series-Electric/Rheem-315L-Twin-Element-Electric-Water-Heater/p/492315G7
Sellist tahaks. Kahe elemendiga. Tavaolukorras soojendab ainult ülemist kihti. Kui on sauaõhtu siis annavad mõlemad elemendid korraga kuuma. Öösel saab ühe kõige odavama tunniga päeva varu ette keeta. Lisaks suvel kui keskpäeval börsihind nulli kukub siis saab üleliigse päikeseenergia kuhugi ära panna.

Selliste boilerite hinnavahe kipub selline olema, et tasuvusaega lihtsalt pole. Küttekeha on küttekeha. Kasutegur on ikka 100% arvestamata boileri soojuskadu. Ei lähe allapoole ega üles.
Kõige kuluefektiivsem on tavaline taimer või börsihinda jälgiv automaatika. 50l sooja vett arvestatakse ühe inimese kohta. Ainult et ma ei mäleta, kas see oli temperatuuril 45, 50 või 55c.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2024 17:47:10 vasta tsitaadiga

55pigem. See miski torubakteri pärast..
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2024 18:04:11 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:

2.5kW on juba päris korralik võimsus. Pead muud asjad ka kindlasti üle vaatama seal. Relee võib ka 10A olla seal vaid.

On tegelikult kõik 16A märgitud seal ahelas, termostaat/relee sealhulgas.
Isegi see kaabel ja pistik on 16A 250V peale märgitud. icon_lol.gif Ma küll parema meelega need vahetaks välja, sest juhtmed on seal kaabli sees ikka üsna peenikesed.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2024 18:39:07 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
55pigem. See miski torubakteri pärast..

Legionella on 60 kraadi.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2024 18:57:04 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
laurx kirjutas:
55pigem. See miski torubakteri pärast..

Legionella on 60 kraadi.

Legionellast on siin teemas juttu juba olnud:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11132983&highlight=legionella#11132983
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2024 20:31:49 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Klapid vahel ju, ei juhtu midagi huvitavat


Ehk siis, suitseva boileri seljas, Läänemaa öises taevas seniidi poole kihutav Dogbert, jääb siis nägemata? icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2024 23:48:57 vasta tsitaadiga

--

viimati muutis NightStriker 15.06.2024 05:17:45, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2024 13:00:07 vasta tsitaadiga

Siis on jama. Odavam ilmselt 2x80L boilerit paralleeli. Saab korraga kütta ja maksab vähem kui see rariteetne 2 elemendiga boiler.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2024 16:44:00 vasta tsitaadiga

Sellise põhimõttega boilerid on juba ammu meile jõudnud, kuigi juttu neist vähe. Kõik need ovaalsed/lapikud millel on reziimid 1/2 või norm/eco - need on kahe jadasse ühendatud silindrilise paagiga, mõlemas üks küttekeha.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2024 13:29:33 vasta tsitaadiga

Sauna lava ja vooderdusel ei saa kasutada okaspuud kuna hakkab vaiku ajama.
Et peab olema lepp või haab.
Aga mis juhtub kui teha vahtra laudadest?
Guugeldades ei leidnud vastust.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 07.04.2024 13:43:40 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Sauna lava ja vooderdusel ei saa kasutada okaspuud kuna hakkab vaiku ajama.
Et peab olema lepp või haab.
Aga mis juhtub kui teha vahtra laudadest?
Guugeldades ei leidnud vastust.
kui toorest vahtrat kasutad, siis see võib siirupit välja ajada ja seega pead suhkrumaksu maksma icon_cool.gif
korralik kuiv materjal ei tohiks probleeme tekitada
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 277, 278, 279 ... 290, 291, 292  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.