Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused erinevate õnnetuste ja maailma konfliktikollete teemal vol. 2 (Venemaa agressioon ja Vene-Ukraina sõda) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 97, 98, 99 ... 354, 355, 356  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2024 16:45:58 vasta tsitaadiga

greaper kirjutas:
tsitaat:

Eesti on juba 20 aastat NATOs, nad alles nüüd avastasid selle?


eesti jaoks polnud niipalju mehi vaja ju, see ca 300 km piiri, ei ole just väga palju ja olgem ausad, kui suurt ohtu venemaa nägi selles, et neid eesti sõjaväe või läbi eesti, nato poolt rynnatakse icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif


Keegi peale Hiina ei kavatse Venemaad rünnata. Ja nemad ka pigem majanduslikult võtavad üle.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greaper
HV kasutaja
greaper

liitunud: 27.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2024 17:21:15 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Keegi peale Hiina ei kavatse Venemaad rünnata. Ja nemad ka pigem majanduslikult võtavad üle.


Nii on, Hiina pidi juba otsast venemaad "okupeerima", kasutavad nende maavarasid ja veavad oma inimesi (töölisi) sisse ja venemaal pole muud teha, kui käpuli lasta ja naeratades vaseliinipurki otsida, rahvaste sõprus ikkagi icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

_________________
Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception".
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2024 17:24:55 vasta tsitaadiga

greaper kirjutas:
tsitaat:

Keegi peale Hiina ei kavatse Venemaad rünnata. Ja nemad ka pigem majanduslikult võtavad üle.


Nii on, Hiina pidi juba otsast venemaad "okupeerima", kasutavad nende maavarasid ja veavad oma inimesi (töölisi) sisse ja venemaal pole muud teha, kui käpuli lasta ja naeratades vaseliinipurki otsida, rahvaste sõprus ikkagi icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif


Just. Venemaa kangesti muretseb mis keegi de jure mingi piirkonna kohta ütleb, kuid endal on idapoolsed alad de facto Hiina käes. Majandavad hiinlased nii metsa kui põllumaad.
Kohalikele kes hiina keelt õpivad makstakse selle eest peale.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2024 17:33:13 vasta tsitaadiga

https://maailm.postimees.ee/7959195/postimees-ukrainas-ukraina-armee-seis-pole-juba-ammu-olnud-nii-halb
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2024 17:51:50 vasta tsitaadiga

Endine Mongoolia president vastab Putini intervjuu ajaloolistele väidetele thumbs_up.gif
link
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
euforia
Kreisi kasutaja
euforia

liitunud: 26.02.2004




sõnum 13.02.2024 17:54:47 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
greaper kirjutas:
tsitaat:

Keegi peale Hiina ei kavatse Venemaad rünnata. Ja nemad ka pigem majanduslikult võtavad üle.


Nii on, Hiina pidi juba otsast venemaad "okupeerima", kasutavad nende maavarasid ja veavad oma inimesi (töölisi) sisse ja venemaal pole muud teha, kui käpuli lasta ja naeratades vaseliinipurki otsida, rahvaste sõprus ikkagi icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif


Just. Venemaa kangesti muretseb mis keegi de jure mingi piirkonna kohta ütleb, kuid endal on idapoolsed alad de facto Hiina käes. Majandavad hiinlased nii metsa kui põllumaad.
Kohalikele kes hiina keelt õpivad makstakse selle eest peale.
No see "meie omasid pekstakse" jutt on ainult siseturule möeldud, sellel ei peagi reaalsusega midagi ühist olema. Hiina tegevuse üle ei saa trummi lüüa, sest siis peaks ses osas ka midagi ette võtma, aga ette võtta ei saa. Ja nii ongi, et luuakse lääne-tont, mida ei ole olemas, sest seda on lihtne oma inimsestele maha müüa. Ameerika ohtu on neile juba 80 aastat pähe taotud, pole mõtet ratast leiutada.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.02.2024 18:15:05 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

iina kukub vist enne kokku kui tiblastan, tõeline kommunismus ja plaanimajandus ei kesta kunagi väga kaua.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2024 20:34:16 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
https://www.postimees.ee/7958888/venemaa-algatas-kaja-kallase-ja-riigisekretari-suhtes-kriminaaluurimise
tsitaat:
Esimest korda ajaloos on Venemaal tagaotsitav teise riigi peaminister, Eesti peaminister Kaja Kallas, kes on seisnud selle eest, et eemaldada avalikust ruumist Nõukogude monumendid. Lisaks temale otsivad Vene võimud taga Eesti riigisekretäri Taimar Peterkopi

Millal Narva sillal üleandmine toimub?
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2024 20:39:02 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2024 20:57:05 vasta tsitaadiga

Peamine, et ta oma ministrirekvisiite kaasa ei võtaks. Pätsi omi pole me vist siiani kätte saanud Venemaalt thumbs_down.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2024 21:25:23 vasta tsitaadiga

link :: Polish farmers plan 'complete blockade' of Ukraine border on Feb. 20

tsitaat:
Polish farmers plan a total blockade of all border crossings with Ukraine on Feb. 20, a trade union said on Tuesday, escalating their month-long strike that began last week in protest against EU policies.

Farmers across Europe have been protesting against constraints placed on them by EU measures to tackle climate change, as well as rising costs and what they say is unfair competition from abroad, particularly Ukraine.

..
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2024 21:45:59 vasta tsitaadiga

Betamax Päriselt ka mõtled täiesti demokraatlikult valitud peaministri üle andmist venemaale okse.gif Nau meil siin venelasi vähe oleks keda venemaale tagasi saata võiks!
Ma saan aru, et Kallas on ebapopulaarne aga nüüd suurest ärapanemise rõõmust käsi kokku hõõruda ja hakata mingist väljasaatmisest rääkima on eriti idiootne mõte. Kaasa arvatud ka Madissoni kommentaar.
Sa vist oleks küüditamise ajal ka oma naabri peale kaeband ning ära saatnud venemaale, sellepärast et ta sulle ei meeldi?


viimati muutis bugbrake 13.02.2024 21:53:08, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.02.2024 21:50:21 vasta tsitaadiga

Keegi ei saatnud oma naabrit venemaale vaid siberisse.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 13.02.2024 22:07:00 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
Betamax Päriselt ka mõtled täiesti demokraatlikult valitud peaministri üle andmist venemaale okse.gif Nau meil siin venelasi vähe oleks keda venemaale tagasi saata võiks!
Ma saan aru, et Kallas on ebapopulaarne aga nüüd suurest ärapanemise rõõmust käsi kokku hõõruda ja hakata mingist väljasaatmisest rääkima on eriti idiootne mõte. Kaasa arvatud ka Madissoni kommentaar.
Sa vist oleks küüditamise ajal ka oma naabri peale kaeband ning ära saatnud venemaale, sellepärast et ta sulle ei meeldi?

icon_lol.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2024 22:48:32 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
Betamax Päriselt ka mõtled täiesti demokraatlikult valitud peaministri üle andmist venemaale okse.gif Nau meil siin venelasi vähe oleks keda venemaale tagasi saata võiks!
Ma saan aru, et Kallas on ebapopulaarne aga nüüd suurest ärapanemise rõõmust käsi kokku hõõruda ja hakata mingist väljasaatmisest rääkima on eriti idiootne mõte. Kaasa arvatud ka Madissoni kommentaar.
Sa vist oleks küüditamise ajal ka oma naabri peale kaeband ning ära saatnud venemaale, sellepärast et ta sulle ei meeldi?

Jah, loomulikult päriselt mõtlesin. See siin on ju tõsine ekspertidest ja arvamusliidritest koosnev foorum.
Ma praegu hea meelega kaebaks oma naabrite peale ja saadaks nad rõõmuga Siberi ekspressi peale, aga see kuradi demokraatlikult valitud valitud valitsus ei luba. Pole meil neid tiblasid ja tiblameelseid vaja.
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 14.02.2024 09:30:58 vasta tsitaadiga

aga venemaaga äri on ju padukapitalistlik kasumiahnus pelgalt icon_cool.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2024 09:50:44 vasta tsitaadiga

Mustal merel midagi vist uputati
https://www.pravda.com.ua/rus/news/2024/02/14/7441777/

Ukraina kopter toodi alla
https://twitter.com/NOELreports/status/1757436758852006232?s=20

_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 14.02.2024 10:31:56 vasta tsitaadiga

Tibla kasutab järjest rohkem liugpomme (suurem täpsus ja lõhkeainet oluliselt rohkem) seega ilmselt nüüd neid ukraina koptereid vähe lihtsam alla saada. Varem oli oht oma alla lasta...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greaper
HV kasutaja
greaper

liitunud: 27.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2024 10:38:49 vasta tsitaadiga

Madisson näitas oma kommentaariga kui "eestlane" ta on, ilmselgelt oleks vend okupatsiooni ajal olnud see, kes näitas okupandile milliseid naabreid täpselt siberisse saata, krt mulle ka Kallas ei sümpatiseeri ja ma arvan, et ta ei ole hea peaminister, aga no krt eestlane on ta ikka ja venemaale teda kätte ei annaks. Kõik ekres sellised "rahvuslased" või Madisson näitas lihtsalt oma nägu?
_________________
Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception".
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 14.02.2024 10:40:43 vasta tsitaadiga

Kas see venemaale üle andmine on võimalik variant või miks sellest siin räägitakse? icon_lol.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 14.02.2024 10:55:50 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Kas see venemaale üle andmine on võimalik variant või miks sellest siin räägitakse? icon_lol.gif

Mõnel putinistil lõi "pirn" põlema . Pole see välispoliitika ka veatu, aga Eesti on oma väikse rahalise summaga saanud veel rohkem kui suhtarvud näitavad.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2024 11:19:19 vasta tsitaadiga

vattide laeva lõpust video ka
https://twitter.com/nexta_tv/status/1757677502279884931

_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2024 11:27:07 vasta tsitaadiga

Tunnustan ajastatust selle operatsiooni puhul icon_biggrin.gif
tsitaat:
Tsezar Kunikov on Roputša-klassi dessantlaev, mis ehitati Gdanskis ja võeti teenistusse 1986. aastal. Laev sai nime Nõukogude Liidu merejalaväe ohvitseri Tsezar Lvovitš Kunikovi järgi, kes suri 1943. aasta 14. veebruaril.
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2024 14:35:56 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Tibla kasutab järjest rohkem liugpomme (suurem täpsus ja lõhkeainet oluliselt rohkem) seega ilmselt nüüd neid ukraina koptereid vähe lihtsam alla saada. Varem oli oht oma alla lasta...


Liugpomm ja lendav sihtmärk ei puutu kuidagi omavahel kokku. See lendab kindlale koordinaadile maa peal.

Videos näha ka kuidas sealtsamast naaberkülast rakett välja lasti, peibutised vist defitsiidis, ainult ühe oli välja lasnud, edasi juba lendav part.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
euforia
Kreisi kasutaja
euforia

liitunud: 26.02.2004




sõnum 14.02.2024 16:33:37 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Magic kirjutas:
Tibla kasutab järjest rohkem liugpomme (suurem täpsus ja lõhkeainet oluliselt rohkem) seega ilmselt nüüd neid ukraina koptereid vähe lihtsam alla saada. Varem oli oht oma alla lasta...


Liugpomm ja lendav sihtmärk ei puutu kuidagi omavahel kokku. See lendab kindlale koordinaadile maa peal.

Videos näha ka kuidas sealtsamast naaberkülast rakett välja lasti, peibutised vist defitsiidis, ainult ühe oli välja lasnud, edasi juba lendav part.
Peibutised poleks aidanud ka, väidetavalt lasti alla Kornet'iga.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 14.02.2024 16:50:50 vasta tsitaadiga

Mõtlesin eelkõige seda, et üliriskantne on seal opereerida. Tegelikult tuleks ka liugpomme loopida, aga neid pole ukrainal.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2024 17:06:51 vasta tsitaadiga

veremaal keskmine meeste eluiga 64,2 aastat.
Kõik mehed sõtta.
https://twitter.com/DefenceHQ/status/1757330678218162462?s=20
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2024 17:17:45 vasta tsitaadiga

Ma pigem imestan seda, et Ukraina õhutõrje magab. Peale seda kui Hersonis võeti kolm SU-34 maha, siis lõppes Krynki sillapea liugpommidega laskmine üsna kiiresti.
Kas siis on õhutõrje moonapuudus või siis kardavad liigutada seda liiga ligidale eesliinile. Näiteks isegi 160km Patriot PAC-2 liigutamine Dnipro kanto ei aitaks Avdiivkat. Isegi Pavlohradi liigutamine ei aitaks. Peaks rindejoonele veelgi ligemale viima.

Teistel õhutõrjesüsteemidel on veelgi väiksem tööraadius. Ja seda eeldusel, et venelased lasevad liugpomme välja okupeeritud Donetski ja Luhanski oblastite kohalt. Näiteks vene piirist võttes on mõlemad okupeeritud oblastid kõige laiemas osas juba ise 160km laiad aga niipalju kui ma olen aru saanud, siis liugpomme lastkse välja ikka 50-60 km kauguselt rindejoonest. Seega piltlikult öeldes rindejoonest 100km kaugusel asuv Patriot kuhu vene doonid ja MLRS ei ulatu võiks Avdiivkale liugpomme heitvaid vene lennukeid maha võtta küll. See oleks muidugi ühekordne operatsioon nagu Hersonis aga saadaks selge sõnumi, et venelased päris turvaliselt ennast ei tunneks ja paneks vähemalt venelaste õhutoetuse mingiks ajaks pausile mis omakorda kergendaks Ukraina kaitsjate tööd maa peal.

Paraku hetkel paistab küll, et loetud nädalate või hiljemalt kuude jooksul peavad Ukrainlased Avdiivkast taanduma. See pole mingi suur stateegiline kaotus arvestades kaotusi mis nad venelastele on seal põhjustanud aga mul on halb eelaimdus, et rinne võib ootamatult käriseda hoopis kuskil mujal.
Ma loodan, et ma eksin ja, et Ukrainlased veristavad venelasi maksimaalselt iga vallutatud ruutmeetri eest.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 14.02.2024 17:28:56 vasta tsitaadiga

Seda ei tea jah, aga iris-t sai väga kiiresti pihta. Patriot oleks tore, aga eks küsimus ka usalduses. Seal kandis neid "kaastöölisi" ju luusimas ja Patriot on väga kõva sihmark. Hersoni liigutus oli väga julge, aga seal sai enne ka Iris pihta + S300 ja ka gepard.
Eks see Patriot liigub sinna kui jälle see tiblade luurelennuk liiga lähedale tuleb.

Samas see liugpommide teema on väga hell ja kui see lasum jätkub siis rinne võib mitmest kohast käriseda. Bahmuti juures on riskihinnang isegi 20-30km

Eks eelkõige on probleem moonas ja soovimatuses teha Lääne-Ukraina kaitses auk.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2024 11:17:41 vasta tsitaadiga

avdiivkas on seis ikka üsna hapu ukrainlaste jaoks. peaasi et kotti ei jääda.
_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2024 16:45:52 vasta tsitaadiga

https://forte.delfi.ee/artikkel/120270489/see-on-tosi-et-pooleteise-kuu-parast-on-raketid-otsas-kas-taevas-ukraina-kohal-jaab-martsis-putini-kotkaste-katte

tsitaat:
Ukraina sõjaväel võib õhutõrjesüsteemide laskemoon juba märtsis otsa saada, kui uusi täiendusi ei tule. Sellest kirjutab Ameerika väljaanne The New York Times, viidates USA ametnike hinnangule.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2024 17:30:47 vasta tsitaadiga

Seda ma olen isegi mõelnud, et kui USA abi enam ei tule siiis kui kauaks neid õhutõrje rakette Ukrainas jagub? Kui õhutõrjet ei ole siis mis kasu nendest F-16 on mida antakse. Ennem kui neid kasutada saab pommitab venemaa need purukuks. Lääne riigid tahavad ikka, et see sõda nende õuele tuleb. Odavam oleks Urainat igakülgselt abistada.
_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 15.02.2024 17:49:37 vasta tsitaadiga

Eks mõneti on huumor juba see kui meil tuimalt avaldatakse info, et Ukraina lasi süsteemiga mis ei ulata Belgorodi sinna rakette icon_lol.gif
Ehk küllalt on toimetustes neid peast või saamatusest tiblasid...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2024 17:50:34 vasta tsitaadiga

Jutt käib ainult Patrioti rakettidest ehk siis pikamaa ja ballistiliste rakettide kaitsest. EU tarnib NASAMS ja IRIS-T rakette niikuinii ise, seega tiibraketid ja "mopeedid" ei ole probleem.
Vene süsteemide nagu S-300, BUK jne rakettidega on niikuinii defitsiit juba ammu ja kui Ukraina ise just nende tootmist ei alusta (või mõni teine Ida-Euroopa riik a'la Bulgaaria või Rumeenia), siis need jäävad seisma niikuinii kui just nn FrankenSAM'ks ei konverdita aga ilma USA abita on see variant kahtlane.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2024 17:52:40 vasta tsitaadiga

Ei ole midagi uut siin maailmas thumbs_down.gif
https://www.err.ee/1609253940/ungari-blokeeris-13-venemaa-vastaste-sanktsioonide-paketi-vastuvotmise
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.02.2024 17:54:16 vasta tsitaadiga

Mis nende organisatsioonide point üldse on kui enamik ei otsusta?
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 15.02.2024 17:55:38 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Jutt käib ainult Patrioti rakettidest ehk siis pikamaa ja ballistiliste rakettide kaitsest. EU tarnib NASAMS ja IRIS-T rakette niikuinii ise, seega tiibraketid ja "mopeedid" ei ole probleem.
Vene süsteemide nagu S-300, BUK jne rakettidega on niikuinii defitsiit juba ammu ja kui Ukraina ise just nende tootmist ei alusta (või mõni teine Ida-Euroopa riik a'la Bulgaaria või Rumeenia), siis need jäävad seisma niikuinii kui just nn FrankenSAM'ks ei konverdita aga ilma USA abita on see variant kahtlane.

Mis sellest Hawk teemast üldse sai?
Neid oleks kõriauguni ja BUK peal peaksid toimima...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2024 18:27:18 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Mis nende organisatsioonide point üldse on kui enamik ei otsusta?
See ongi nende mõte et asju otsustatakse konsensuslikult? doh.gif
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.02.2024 19:09:48 vasta tsitaadiga

Sama hea kui meil riigikogul läheks mingi seaduse vastuvõtmiseks vaja 101 häält.
Kõlab põnevalt aga teerull nii ei tundu toimivat icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
danny
Kreisi kasutaja
danny

liitunud: 17.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2024 19:12:06 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
Ei ole midagi uut siin maailmas thumbs_down.gif
https://www.err.ee/1609253940/ungari-blokeeris-13-venemaa-vastaste-sanktsioonide-paketi-vastuvotmise


Ungarisse tuleb esimene Hiina autotehas paari aasta jooksul, punast vaipa vaja näidata mitte sanktsioone.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2024 19:12:24 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Jutt käib ainult Patrioti rakettidest ehk siis pikamaa ja ballistiliste rakettide kaitsest. EU tarnib NASAMS ja IRIS-T rakette niikuinii ise, seega tiibraketid ja "mopeedid" ei ole probleem.
Vene süsteemide nagu S-300, BUK jne rakettidega on niikuinii defitsiit juba ammu ja kui Ukraina ise just nende tootmist ei alusta (või mõni teine Ida-Euroopa riik a'la Bulgaaria või Rumeenia), siis need jäävad seisma niikuinii kui just nn FrankenSAM'ks ei konverdita aga ilma USA abita on see variant kahtlane.

Mis sellest Hawk teemast üldse sai?
Neid oleks kõriauguni ja BUK peal peaksid toimima...

Hawk on olemas aga väga vähe on näha olnud. Selleks, et Hawk raketid BUK peal toimima saada on väidetavalt vaja ikkagi USA abi, kuna USA on Hawk tootja.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2024 19:44:04 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Magic kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Jutt käib ainult Patrioti rakettidest ehk siis pikamaa ja ballistiliste rakettide kaitsest. EU tarnib NASAMS ja IRIS-T rakette niikuinii ise, seega tiibraketid ja "mopeedid" ei ole probleem.
Vene süsteemide nagu S-300, BUK jne rakettidega on niikuinii defitsiit juba ammu ja kui Ukraina ise just nende tootmist ei alusta (või mõni teine Ida-Euroopa riik a'la Bulgaaria või Rumeenia), siis need jäävad seisma niikuinii kui just nn FrankenSAM'ks ei konverdita aga ilma USA abita on see variant kahtlane.

Mis sellest Hawk teemast üldse sai?
Neid oleks kõriauguni ja BUK peal peaksid toimima...

Hawk on olemas aga väga vähe on näha olnud. Selleks, et Hawk raketid BUK peal toimima saada on väidetavalt vaja ikkagi USA abi, kuna USA on Hawk tootja.

ilmselt on probleem buki radari ja tulejuhtimis süsteemi sidumisega.
Kas ukridel need mingite masinate kasti pandud ja radar eraldi masina peal?
mingid sparrow vms raketid saadi toimima buki peal.

belgorodis sai kaubanduskeskus raketiga pihta, vatid süüdistavad ukrainlasi. pigem vattide enda õhutõrje kukkus sinna peale.
https://www.delfi.ee/artikkel/120270471/video-venemaal-tabas-raketilook-kaubanduskeskust-hukkus-mitu-inimest?fbclid=IwAR1Zh-zPkELDZHUcyRAkSy_7kWhbvW0_w8UV4igWP2bnAIEqcdunG5gicm

_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 15.02.2024 20:15:21 vasta tsitaadiga

Nali seal selles, et see süüdistatud gradi koopia ei ulatu ju sinna icon_lol.gif
Delfi lollpead omas mahlas...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2024 20:35:43 vasta tsitaadiga

Kindel? Mõningatel netis leiduvatel lehtedel on selle laskeulatuseks kuni 40km märgitud, Belgorod on 30+ piirist. icon_rolleyes.gif
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 15.02.2024 20:54:58 vasta tsitaadiga

Läheb utoopia valdkonda... Pigem lasti jälle Kurski suunas liikunud drooni ja tabati poodi icon_lol.gif
Tekst on täielik copy paste
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2024 23:10:06 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609253439/allikad-venemaa-plaanib-tuumarelva-kosmosesse-viia
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2024 01:55:06 vasta tsitaadiga

Ukraina järel arvatakse olevat Kremli nimekirjas järgmine riik Moldova. Kremli lähenemine Moldovale näitab nüüd paralleele lähenemisega Ukrainale enne, kui venelased läksid täiemahulisele invasioonile.
VALESÜÜDUSTE ESITAMINE: Venemaa välisminister Sergei Lavrov esitas kolmapäeval duumale mitu valesüüdistust Moldova ja Lääne vastu. Väiteid tõlgendatakse märkidena, et infosfääris on peatselt eskalatsioon.
Kreml viib Moldova vastu läbi teabeoperatsioone, mis on väga sarnased nendega, mida Kreml kasutas enne oma sissetungi Ukrainasse 2014. ja 2022. aastal, luues tõenäoliselt tingimused, mis õigustavad Venemaa võimalikku eskalatsiooni Moldova vastu tulevikus. Venemaa välisminister Sergei Lavrov vastas pärast 14. veebruaril Vene riigiduumas peetud kõnet Transnistria konflikti puudutavale küsimusele ja väitis valeväites, et USA ja Euroopa Liit (EL) kontrollivad Moldova valitsust.[35] Lavrov väitis, et Lääs peatas 5+2 läbirääkimisprotsessi Transnistria konfliktis. 5+2 protsessis osalesid vahendajatena Venemaa, Ukraina, Transnistria, Moldova ning Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioon (OSCE) ning vaatlejatena EL ja USA. Lavrov väitis, et Venemaa "teeb ​​kõik", et 5+2 protsessi jätkata. Moldova asepeaminister Oleg Serebrian teatas 28. jaanuaril, et Moldova ei naase 5+2 protsessi juurde seni, kuni Vene-Ukraina suhted ei parane ja Venemaa sõda Ukrainas jätkub.[36] Lavrov väitis, et Transnistrias on umbes 200 000 Venemaa kodanikku ja et Venemaa on "mures nende saatuse pärast" ja "ei lase neil saada järjekordse Lääne avantüüri ohvriks." [37] Lisaks väitis Lavrov, et Moldova otsustas riigieelarvest loobuda. toetused piirkondadele, nagu Gagauusia, mis on vastu Moldova integreerumisele ELiga. Lavrov võrdles Moldova Gagauusiat puudutavat tegevust sellega, kuidas lääs "keeldus" andmast Ukraina endisele presidendile Viktor Janukovitšile aega Ukraina 2013. aasta assotsiatsioonilepingu ülevaatamiseks EL-iga. Lavrov väitis, et Lääs esitab Chişinăule sarnaseid "ultimaatumi" EL-i integratsiooni osas.
https://understandingwar.org/backgrounder/russian-offensive-campaign-assessment-february-14-2024

Lisaks.
https://www.politico.eu/article/baltic-latvia-estonia-lithuania-border-loophole-eu-russia-ukraine-sanctions/
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2024 07:30:09 vasta tsitaadiga

mina ei usu, et venelane mingit asja ette võtab, enne kui ühegi konfliktiga selge on. Eks elame näeme icon_neutral.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2024 10:21:04 vasta tsitaadiga

Nüüd tahab bandiit rohkem lapsi: - Kui tahame etnilise rühmana ellu jääda.
bandiit palub venelastel saada vähemalt kaks last, soovitavalt kolm.
CIA andmetel oli Venemaal 2023. aastal vaid 1,51 last naise kohta.
Inna Sangadžijeva Helsingi komiteest ütleb, et Kreml on teatanud, et 2024. aasta on "pere aasta".
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2024 10:46:07 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
Nüüd tahab bandiit rohkem lapsi: - Kui tahame etnilise rühmana ellu jääda.
bandiit palub venelastel saada vähemalt kaks last, soovitavalt kolm.
CIA andmetel oli Venemaal 2023. aastal vaid 1,51 last naise kohta.
Inna Sangadžijeva Helsingi komiteest ütleb, et Kreml on teatanud, et 2024. aasta on "pere aasta".


Kes neid lapsi treima peaks kui noored mehed saadetakse Ukrainasse hakklihamasinasse.
Viimane uudis vist oli, et saatmiseks vanusepiir tõstetakse sõduritel 65a ja ohvitseridel 70a.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused erinevate õnnetuste ja maailma konfliktikollete teemal vol. 2 (Venemaa agressioon ja Vene-Ukraina sõda) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 97, 98, 99 ... 354, 355, 356  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.