|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007

|
19.01.2024 18:36:30
|
|
|
Need igasugu "boosterid" jne. kraam on suht kahtlase väärtusega ettevõtmine pea alati.
Mürarikast signaali ei puhasta nad sugugi, pigem lisavad moonutusi juurde. Kobedam antenn aitab ennem.
Teine aspekt on väljuva signaali võimendamine. Sellega võib operaatori ja järelevalveorganitega pahuksisse minna ilmselt.
Sama jutt TV puhul, ülevõimendamine ei paranda signaali kvaliteeti, võib anda hoopis vastupidise efekti. Korralikust ja sobivas asukohas olevast antennist algab kõik. Võimendus on pm. kaabli sumbuvuse kompenseerimiseks.
TV-signaalist 4G äralõikamine täidab just seda eesmärki, et vastuvõtjate sisendeid nö. vale signaaliga üle ei koormata, ehk lukku ei lastaks.
Täna peaks see filter olema 700MHz juures. (4G Band28).
Enda ühendusest siis ka.
Laias laastus tuleb 80-100M downloadi ja ca 40M uploadi. Ping on 24-30. Tugijaam ca 6km. 100/25 on siis pakett+Telia1.
Ruuteriks Mikrotik RBM33G koos modemiga R11eL-FG621-EA, 54 elemendised Iskrad antennideks.
Sellise tulemusega, kui see ka ajas püsib, võib praegu enam-vähem rahule jääda. 20/5 pealt on igatahes tugev edasiminek.
Telia1 läheb ilmselt likvideerimisele, see TV-teenus ei istu mulle niikuinii.
viimati muutis avrn 19.01.2024 20:49:17, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
19.01.2024 18:42:53
|
|
|
| avrn kirjutas: |
Need igasugu "boosterid" jne. kraam on suht kahtlase väärtusega ettevõtmine pea alati.
Mürarikast signaali ei puhasta nad sugugi, pigem lisavad moonutusi juurde. Kobedam antenn aitab ennem.
Teine aspekt on väljuva signaali võimendamine. Sellega võib operaatori ja järelevalveorganitega pahuksisse minna ilmselt.
Sama jutt TV puhul, ülevõimendamine ei paranda signaali kvaliteeti, võib anda hoopis vastupidise efekti. Korralikust ja sobivas asukohas olevast antennist algab kõik. Võimendus on pm. kaabli sumbuvuse kompenseerimiseks.
TV-signaalist 4G äralõikamine täidab just seda eesmärki, et vastuvõtjate sisendeid nö. vale signaaliga üle ei koormata, ehk lukku ei lastaks.
Täna peaks see filter olema 700MHz juures. (4G Band28).
Enda ühendusest siis ka.
Laias laastus tuleb 80-100M downloadi ja ca 40M uploadi. Ping on 24-30. Tugijaam ca 6km. 100/25 on siis pakett+Telia1.
Ruuteriks Mikrotik RBM33G koos modemiga R11eL-EC200A-EU, 54 elemendised Iskrad antennideks.
Sellise tulemusega, kui see ka ajas püsib, võib praegu enam-vähem rahule jääda. 20/5 pealt on igatahes tugev edasiminek.
Telia1 läheb ilmselt likvideerimisele, see TV-teenus ei istu mulle niikuinii. |
Kasutan philipsi tv võimendit, mis on toaantenn+filter+ võimendi (32 euri) ja olen rahul HD televisiooniga, ennem ei saanud toast üldse vaadata, nüüd saan!
4g signaalivõimendi:
Spoiler 
Kuradi targad siin koos.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007

|
19.01.2024 18:52:09
|
|
|
| mina634 kirjutas: |
Kuradi targad siin koos. |
Ei ole siis või?
Sa viitsid, otsi mu postide hulgast üles selle süsteemi kirjeldus, millega ma TV-signaali vastu võtan ja tarvitan.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
19.01.2024 19:30:10
|
|
|
| avrn kirjutas: |
| mina634 kirjutas: |
Kuradi targad siin koos. |
Ei ole siis või?
Sa viitsid, otsi mu postide hulgast üles selle süsteemi kirjeldus, millega ma TV-signaali vastu võtan ja tarvitan. |
Mul töötab see toode hästi:
Spoiler 
Teema sisse ka, 4g repeater ei ole ebaseaduslik, sest see võimendab signaali, mis mobiilimastist tuleb. Antenn ikka külge.
viimati muutis mina634 19.01.2024 19:33:18, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
19.01.2024 19:30:43
|
|
|
| avrn kirjutas: |
Enda ühendusest siis ka.
Laias laastus tuleb 80-100M downloadi ja ca 40M uploadi. Ping on 24-30. Tugijaam ca 6km. 100/25 on siis pakett+Telia1.
Ruuteriks Mikrotik RBM33G koos modemiga R11eL-EC200A-EU, 54 elemendised Iskrad antennideks.
Sellise tulemusega, kui see ka ajas püsib, võib praegu enam-vähem rahule jääda. 20/5 pealt on igatahes tugev edasiminek.
|
Tehniliselt on modemi lagi sisuliselt ees, cat4 modem rohkemat ei suuda. Proovi leida mõni cat12 modem, pane see RBM33 peale ja siis võime küll öelda et on tugev edasiminek.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007

|
19.01.2024 20:51:55
|
|
|
Viitasin valele modemile.
Tegelikult on see:
R11eL-FG621-EA
https://mikrotik.com/product/r11el_fg621_ea
Too peaks CAT6 olema.
Parandasin varasema posti ka ära.
CAT12 oleks muidugi uhke küll. Aga las ma harjun nüüd veidi selle uue kiirusega.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spezwend
HV veteran
liitunud: 31.12.2003
|
24.01.2024 19:01:21
|
|
|
Sain prooviks NR7101 ja panin Mikrotik LHG LTE-ga "joonele". Kiire kokkuvõte, NR7101 ei sobi* levi äärealadelt (5km mastini) signaali püüdmiseks.
LHG toiminud stabiilset ~5a, aga tekkis soov 5G kasutama hakata. Telefoniga on maja ees 5G 200/20 (katusel 300/30 3,5GHz sagedusel) aga mitte iga päev. LHG LTE teeb kahe bandi CA-d, NR7101 olen näinud 5-6 bändi korraga küljes, aga signaal kõigub korralikult ja 5G sagedust pole kordagi kätte saanud, ühenduse nimeks näitab 5G.
NR7101 vs LHG LTE CAT6 (Telia 5G pakett vs Koduinternet)
RSSI -70..-85 vs -59dBm
RSRP -88..-104 vs -85dBm
SINR 8..16 vs 24dB
RSRQ -8..-12 vs -8dB
ping 100..300 vs 14..15ms
DL 50...60 vs 40Mbps (alustab 100 pealt ja kukub 40)
UP 17 vs 10Mbps (alustab 30 pealt ja kukub 10)
Kas kellelgi on kogemust, miks NR7101 vahepeal signaal täitsa nulli kukub? Zyxeli äpp näitab signaal Excellent ja SINR ~10. Peal on viimane firmware ja lubatud ainult need LTE bandid, mis mastis 20MHz + NR. Preferred Access Technology on hetkel Auto, aga olen proovinud ka lukustada NR5G-NSA, tulemus on sama. Kas võib olla, et Zyxel on vigane?
* ei sobi - samades oludes võrreldes Mikrotik LHG-ga signaal tugevalt kõigub, ping on tohutult kõrge. Antennid/ruuterid on samas mastis, Zyxel kohe Mikrotiku all.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
24.01.2024 19:39:54
|
|
|
5Km on Telia puhul N78 ehk 3500Mhz piir, see võib vastavalt maastiku oludele ollagi kättesaamatu.
5G levi näed sa ka N28 ehk 700Mhz peal näha aga seal pole suurt kiirust.
CA teeb sul ilmselt selle 200M ära aga stabiilsust alla 3500Mhz ilmselt ei saa.
Seega seadmes sa kinni pole, lihtsalt kaugus ja maastik ja sedagi ei tea kas masti sektor on täpselt sinu suunas või mitte.
Üldiselt ei soovita ka sagedusi lukustada, Seda on mõistlik teha kui olud vastavad ning teenusepakkuja tehniku ja raadiolahendusega selgitatud, et vajalik mõni sagedus eemaldada lubatutest.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
24.01.2024 20:51:00
|
|
|
| spezwend kirjutas: |
| Sain prooviks NR7101 ja panin Mikrotik LHG LTE-ga "joonele". |
Nüüd oleks hea kui saaksid SIM kaardid seadmetes ära vahetada, näeksid mis kiiruseid LHG tegelikult saaks arendada .
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007

|
25.01.2024 07:15:58
|
|
|
See, et kaarti (ja elektroonikat) oleks vajadusel lihtne vahetada, on põhjus, miks mina eelistan toas asuvat ruuterit ja katusel ainult antennid variant.
Praeguste ilmadega kausele mastis olevat SIM-i vahetama ...... Õudne.
Lisaks jäävad ära igasugused temperatuuride vaheldumisega seonduvad võimalikud probleemid.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
25.01.2024 13:39:53
|
|
|
| avrn kirjutas: |
See, et kaarti (ja elektroonikat) oleks vajadusel lihtne vahetada, on põhjus, miks mina eelistan toas asuvat ruuterit ja katusel ainult antennid variant.
Praeguste ilmadega kausele mastis olevat SIM-i vahetama ...... Õudne.
Lisaks jäävad ära igasugused temperatuuride vaheldumisega seonduvad võimalikud probleemid. |
Kuidas kellelegi. Mul on B818 õues custom lahenduses POE toite ja 4x4 antenniga, 0 probleemi niiskuse või temperatuuriga. Ega siis SIM kaarti ei pea pidevalt vahetama, mul näiteks on seal sees see esimene kaart mille kunagi Telia mulle andis. Eespool antud soovituse ajend on selles et öeldi - "panin joonele" ning et seda tehti korrektselt samasse punkti paigaldades, siis sinna pidi olema normaalne ligipääs. Eeldades et tavaliselt ei jäeta kahte modemit sama provaideri ja masti peale, siis minnakse sinna "joonele" paneku kohta veel ( ja veel). Testimise huvides mina vähemalt läheks ka kaarte vahetama. Ja niisuguste lahenduste juures tuleb lisaks tehnilisele teostusele alati ka eelnevalt lahendada ligipääsu küsimused, ei ole mõtet teha oma (või kunde) elu keeruliseks ning ka soorituses ei tasu alla jätta. Lisaks, sõltuvalt kaablist, aga rusikareegel on et 10m antennikaablit omab sedavõrd sumbuvust et kadu ilmestamiseks võib rahulikult öelda - ilma väliantennideta CPE töötab katusel sama hästi kui toas koos antenni ja 10m kaablitega.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dex
HV veteran

liitunud: 06.09.2004
|
25.01.2024 13:46:32
|
|
|
Mul on NR7103 kasutusel ja 95% ajast toimib väga kenasti, aga mingitel ajahetkedel (korra või paar kuus) kaotab mastiga ühenduse ära. Telia omad ei näe, et ruuter oleks võrgus, mina sisevõrgust sisse login siis näen, et ruuter justkui on kenasti võrgus, levi korras. Interneedust aga ei ole. Sealjuures esimesed 6 kuud suvel toimis täiesti probleemivabalt. Telia viimased paar kuud juba menetleb seda probleemi. Korra käisid ja vahetasid panni mastis välja tutika vastu, aga see ei ole kasutuskogemust muutnud. Kui toimib, siis on kõik väga hästi ping 20 kiirused korras, umbes 190/40 (200/50 pakett). Kui ei toimi, siis siiani on aidanud ainult ruuteri vooluvõrgust eraldamine ja värske vool. Mastini on just see piiripealne 5 km, kuid siis kui Telia on vaadanud, siis väidab, et signaalitugevus peaks olema piisav ka kõrgemate sageduste jaoks.
Telia viimane ettepanek oli, et vahetaks prooviks NR7101 vastu, aga kuna see kuu ei ole imekombel veel netti maha visanud, siis ma hetkel ei ole sellega veel nõustunud. (mul endal on mingi selline tunne tekkinud, et see jama võib olla seotud kuidagi tugeva vihmaga. Ma küll ei tea kuidas, aga vähemalt paar korda on netijamad tekkinud just siis kui väljas kõva vihmasadu, näiteks viimati jõulude ja uusaasta vahel)
| spezwend kirjutas: |
Sain prooviks NR7101 ja panin Mikrotik LHG LTE-ga "joonele". Kiire kokkuvõte, NR7101 ei sobi* levi äärealadelt (5km mastini) signaali püüdmiseks.
LHG toiminud stabiilset ~5a, aga tekkis soov 5G kasutama hakata. Telefoniga on maja ees 5G 200/20 (katusel 300/30 3,5GHz sagedusel) aga mitte iga päev. LHG LTE teeb kahe bandi CA-d, NR7101 olen näinud 5-6 bändi korraga küljes, aga signaal kõigub korralikult ja 5G sagedust pole kordagi kätte saanud, ühenduse nimeks näitab 5G.
NR7101 vs LHG LTE CAT6 (Telia 5G pakett vs Koduinternet)
RSSI -70..-85 vs -59dBm
RSRP -88..-104 vs -85dBm
SINR 8..16 vs 24dB
RSRQ -8..-12 vs -8dB
ping 100..300 vs 14..15ms
DL 50...60 vs 40Mbps (alustab 100 pealt ja kukub 40)
UP 17 vs 10Mbps (alustab 30 pealt ja kukub 10)
Kas kellelgi on kogemust, miks NR7101 vahepeal signaal täitsa nulli kukub? Zyxeli äpp näitab signaal Excellent ja SINR ~10. Peal on viimane firmware ja lubatud ainult need LTE bandid, mis mastis 20MHz + NR. Preferred Access Technology on hetkel Auto, aga olen proovinud ka lukustada NR5G-NSA, tulemus on sama. Kas võib olla, et Zyxel on vigane?
* ei sobi - samades oludes võrreldes Mikrotik LHG-ga signaal tugevalt kõigub, ping on tohutult kõrge. Antennid/ruuterid on samas mastis, Zyxel kohe Mikrotiku all. |
_________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami... |
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
25.01.2024 14:21:04
|
|
|
Eraldi on ka olemas signaalivõimendi, mis käib antenni ja ruuteri vahele - 40db peaks olema minimaalne võimendus nagu mul TV HD võimendi. Siis ei sõltu ilmast.
5G võimendit hetkel ei teagi..
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
25.01.2024 15:01:49
|
|
|
| mina634 kirjutas: |
| 5G võimendit hetkel ei teagi.. |
... keegi ei tea, sest kui "sina634" kasutad teleka jaoks ühe võimenduskanaliga võimendit, seejuures ühesuunalist, siis 5G jaoks oleks vaja min. 8 kanaliga duplexvõimendit, mis maksaks ilmselt vähemalt samapalju kui vastav saatja ISP mastis. 2G/4G kõneside boosterid on siiski ühekanalilised.
| dex kirjutas: |
| (mul endal on mingi selline tunne tekkinud, et see jama võib olla seotud kuidagi tugeva vihmaga. Ma küll ei tea kuidas, aga vähemalt paar korda on netijamad tekkinud just siis kui väljas kõva vihmasadu, näiteks viimati jõulude ja uusaasta vahel) |
Kusjuures, võibolla see ongi vihmast/lörtsist ja selle tihedusest tingitud ja avaldub nimelt piirsituatsioonis, kus (5G, mitte 4G !) paketi lendamise aeg on ette määratud ja millega defineeritakse max lubatud konnektimise kaugus mastist. Vihmaga hakkab signaal levima rohkem peegeldusi kasutades ja nii suureneb aeg/teepikkus mille jooksul pakett teel on, kuni ületab mastis määratud limiidi ja konnekt katkeb. Siin lihtsalt signaali parendamine otseselt ei aita, küll aga võiks anda võitu signaali kiire kitsendamine et signaal sisaldaks vähem peegeldusi. Kui selle juures siiski ka tugevust paremaks saab, on pisike boonus SNR jaoks.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
25.01.2024 15:52:48
|
|
|
5G olemas:
Spoiler 
€895
"You can use it for boosting not only calls, but also 4G/5G signals."
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
25.01.2024 16:38:35
|
|
|
Kuuleb koomik - isegi spetsides pole sel plärakal kirjas et töötaks 3,6GHz sagedusalas. Mis 5G'st me siin räägime?
5G kauguspiirang on Telial 5km. Kas "sina634" oled meil siin uus tahanteada, et suudad aega ja ruumi väänata, et raadiolained käiksid selle vahe kiiremini läbi ning ühendus ei katkeks? Ma ei oleks kindel vähemalt selles viimases. Seega, mis point on kasutada võimendit (jätame üldse kõrvale kas see tegelikult töötaks ka) hinnaga 900 juudirubla, mis lisanduks veel 5G ruuteri hinnale - kui kauguspiirangu tõttu seda rakendada pole konkreetsel juhul mõtet?
Jah, UK's on selle kauguspiiranguga lood teised. Tean tüüpi kes 5G esimestel päevadel sai seal Samsa teloga milles Mediateki chipset, kahe mäe vahel (st silmsides) 5G dataühenduse püsti 16km kaugselt. Kui kasutajaid hakkas lisanduma, lagunes ilus SNR ära ja see pidu lõppes.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dex
HV veteran

liitunud: 06.09.2004
|
25.01.2024 17:50:20
|
|
|
Olen minagi mõelnud, et see tegelane on kadunud tahanteada reinkarnatsioon
_________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami... |
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
25.01.2024 19:54:22
|
|
|
| Ma ei tea kus see sina634 Telial seda 5G repiiterit näeb, aga ta ilmselt näebki sellised asju mida teised mitte. Mul kuuri all vedelev mulle kingitud 4G repiiter igatahes data jaoks osutus sobimatuks, niipalju võin "reaalselt ette näidata". Kingiti seepärast et keegi ei saanud sellest abi, kuigi kõnesideks oli sobinud küll. Lahendus oli sama nagu tollel UK "5G" plärakal, sisendisse logoperioodline ühepolaarne antenn ja väljundis 10dBi paneel. Selle asemele sai LHG antenn üles pandud ja elu käib.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
25.01.2024 20:32:03
|
|
|
ma tagasihoidlikult näitaks turutõrkepiirkonda,kus ei ole ega tule, aga zyxeli testis on ju LHG kõigest cat6, sul on vaja ikka viimast mudelit
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
25.01.2024 20:44:16
|
|
|
| ...LHG võib olla Cat4, Cat6, Cat12, Cat18 ja kui driveritega võimelda, siis saab ka Cat16 teha. Kasutatakse mida vaja ja mida kätte saab, nii levi kui seadme mõttes.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
25.01.2024 23:28:35
|
|
|
Vana hea tahanteada, huvitav kuidas tal läheb...
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
26.01.2024 15:05:37
|
|
|
Kas telia enam 4g antenne ei müügi või ma ei leia nende kodulehelt?
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
26.01.2024 16:23:06
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| Kas telia enam 4g antenne ei müügi või ma ei leia nende kodulehelt? |
Küsi klienditoelt?
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
26.01.2024 18:31:04
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| Kas telia enam 4g antenne ei müügi või ma ei leia nende kodulehelt? |
Miks peaks? Telia paigaldab 4/5G väliruutereid, antenne enam mitte.
Antnne ja muid seadmeid müüvad muud poed. Rantelon ilmselt googeldades annab vasteid.
Täna enam antennidega ei tegeleks, ikka väliseade, olgu siis ISP pakutu või mujalt mõni seade.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
26.01.2024 18:55:03
|
|
|
indrpo, kus need väliruuterid peidus on kodulehel siis?
Spoiler 
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spezwend
HV veteran
liitunud: 31.12.2003
|
26.01.2024 19:33:58
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
indrpo, kus need väliruuterid peidus on kodulehel siis?
Spoiler 
|
Pööblile neid ei anta, ainult tehnik paigaldab/annab.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
26.01.2024 22:55:07
|
|
|
Kui ma ostan poest seadme, on sellel ka tasuta garantii, kui just poe nimi "Videviku" ei ole .
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
26.01.2024 23:48:26
|
|
|
Üks garantii käib üle leti, teine posti otsas, kes mida eelistab.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
27.01.2024 00:03:59
|
|
|
no ja kust ma selle info kliendina peaks leidma, kodulehel ju pole...üürihindu ka vist mitte
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
27.01.2024 01:43:23
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| Üks garantii käib üle leti, teine posti otsas, kes mida eelistab. |
Nii on. Ma nimelt ei karda ise posti otsa minna kui vaja ja põhjust, seega pole mul vaja ühtegi tehnikut õuepeale luulutama kutsuda. Ma eelistan seega vabadust oma eelistustes ja otsustes, siiani pole kahetsema pidanud. Ka tehnilised lahendused on õnneks läinud, praagi ega seadmetõrgete otsa pole sattunud. Nii et edu neile, kes peavad iga kõhkluse või kahtluse korral kuhugi helistama, ootama ja passima millal mingi onuke tuleb ja mõnigi kord taas lahkub lahendust pakkumata. Loomulikult, kes mida eelistab
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
27.01.2024 12:42:30
|
|
|
jeesus188, Ava iseteenindus, vali üüriseadmed või üüri uus seade. Näed valikut kaabli-, xG ruuterite kohta, näed kuutasu ja lepingu tingimusi, võid trahviga ka seadme välja osta kui lõpetad üüri ja seadet ei tagasta, 1 aasta 100% hind, teine ja kolmas jne väiksem, kuni 25% jääkväärtus. Seda keegi teine ei paku.
Kliendi jaoks turvaline valik, kui seade rikneb ise kolmandal aastal, garantiivahetus kohapeal tasuta.
Kallimate seadmete korral soovitan. Aga nõustun ka sellega, kui keegi soovib osta ja kuutasu madalal hoida, lihtsalt tuleb ise leida parim ja mugavaim viis.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kapa
HV vaatleja
liitunud: 19.09.2007
|
27.01.2024 16:05:01
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
jeesus188, Ava iseteenindus, vali üüriseadmed või üüri uus seade. Näed valikut kaabli-, xG ruuterite kohta, näed kuutasu ja lepingu tingimusi, võid trahviga ka seadme välja osta kui lõpetad üüri ja seadet ei tagasta, 1 aasta 100% hind, teine ja kolmas jne väiksem, kuni 25% jääkväärtus. Seda keegi teine ei paku.
Kliendi jaoks turvaline valik, kui seade rikneb ise kolmandal aastal, garantiivahetus kohapeal tasuta.
Kallimate seadmete korral soovitan. Aga nõustun ka sellega, kui keegi soovib osta ja kuutasu madalal hoida, lihtsalt tuleb ise leida parim ja mugavaim viis. |
Kas tasub 5G ruuterit kasutusse võtta,kui mast 5km kaugusel,püüab kinni?
Selle 5G ruuteriga saab 4G ilusti tööle?
Nagu aru saan,siis tuleb sellele 5G seadmele kaasa toaruuter?
Ehk saab selle 5G väliseadmega paremaid 4G kiirusi ka kätte?
Ja kas üldse antakse neid 5G seadmeid renti,kui mast mis praegu 4G saadab ja 5G pole.
Praegu mul 1,5 km. masti ja 4G koduinternet tuleb sealt.
Aga mast kus 5G on,asub 5-6 km kaugusel.
Telefon näitab vahel 5G-d.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tizko
HV veteran

liitunud: 20.10.2003
|
27.01.2024 16:16:18
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| Kas telia enam 4g antenne ei müügi või ma ei leia nende kodulehelt? |
Huvi pärast küsiks, et millisele ruuterile külge läheks? Mul jäi üle Rantelon NELLI-0727-50 TS9 otsikutega (oli Huawei B628 küljes) - kui huvi, PS
|
|
| Kommentaarid: 266 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
246 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
27.01.2024 16:27:20
|
|
|
kapa, Tasub võtta. Sõltub mis sinna asukohta levib, CA agregeerib nii 4G kui 5G sagedusi. Seega jah, saad max kiirused paremini kätte. Ruuteri üürihinnas on erinevus.
Saad väliruuteri ja toas ei ole ruuter vaid Wifi tugijaam (EX400 WifiAP või suure maja korral pakutakse Smart Wifit mitu tugijaama)
Antakse kõike üürile, tehnik otsustab ja selgitab kohapeal, mida saab ja mis mõistlik.
Kui telefon näitab vahel 5G märki, on vahel tegemist ka 700Mhz kaugema tugijaama 5Gga, see ei ole 3500Mhz kiire koduinterneti leviala.
Lihtsas keeles, tehnik kohale ja selgitab.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
27.01.2024 16:34:56
|
|
|
indrpo, aga kui tahan osta Ferrari selleks, et kilomeetri kaugusel toidupoes käia, siis kas on automüüja asi öelda, et käib sulle rollerauto küll, Ferrarit me sulle ei müü?
Ehk kui inimene tahab 5G ruuterit ja on nõus selle eest maksma, siis kas on tehniku asi öelda, et seda me sulle ei müü/rendi?
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
27.01.2024 16:38:57
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
Ehk kui inimene tahab 5G ruuterit ja on nõus selle eest maksma, siis kas on tehniku asi öelda, et seda me sulle ei müü/rendi? |
Võib ikka öelda kui ta teab, et see ei toimi nii hästi ja pärast on kliendil sada probleemi, mida tehnik lahendama peab hakkama.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
27.01.2024 16:40:10
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
indrpo, aga kui tahan osta Ferrari selleks, et kilomeetri kaugusel toidupoes käia, siis kas on automüüja asi öelda, et käib sulle rollerauto küll, Ferrarit me sulle ei müü?
Ehk kui inimene tahab 5G ruuterit ja on nõus selle eest maksma, siis kas on tehniku asi öelda, et seda me sulle ei müü/rendi? |
See Tahan oli vist mingi lastelaul. tahan, ei taha.
Tehnik soovitab mõistlikuma valiku. Kui karumetsas peale 4G kahe, kolme sageduse saadaval pole, pole mõistlik ka 5G ruuterit võtta ja rohkem maksta.
Kui aga kasutatakse vajaduspõhiselt ka 40M 4G paketti ja levi kilomeeter mastist põhjas, siis stabliilsuse huvides on mõistlik võtta 5G ruuter sest CA teeb paremat tööd ja saab ka ehk 3500Mhz kasutada, isegi kui 500mbit/s ei vajata.
Napo, Ferrari osta igal juhul, isegi kui poes piima järel käid.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spezwend
HV veteran
liitunud: 31.12.2003
|
30.01.2024 12:31:01
|
|
|
| kapa kirjutas: |
Kas tasub 5G ruuterit kasutusse võtta,kui mast 5km kaugusel,püüab kinni?
Aga mast kus 5G on,asub 5-6 km kaugusel.
Telefon näitab vahel 5G-d. |
Minu kogemusel NR7101 ei tasu võtta kui kaugus jääb ~5km piirile. Aga ma veel proovin teise kohta ja kõrgemale ajada. Tugijaama tuled paistavad üle metsa.
Lisaks tundub mulle, et need Zyxelid on max 2-3km levi püüdmiseks. Kui tahad kaugemalt, siis Mikrotik LHG, aga need ainult 4G hetkel.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001

|
01.02.2024 16:22:02
|
|
|
ma sain just oma kodunetti upgradetud. vana Fix4G 20/5M, mis oli telia1-ga 40/10M, sai 100/25M peale upgradetud, mis siis telia1-ga läks tänapäeva mõistlikule 200/50M peale. Ja speedtest täitsa ilusti näitas vastavaid numbreid ka.
vana huawei juust sai vahetatud zyxeli NR7103-e vastu. "päris 5G"-d mu mastis ei ole, aga täitsa pani kokku 2600mhz LTE ja 700mhz N28 5G. Signaalinivood (vastavalt -72 ja -67dBm RSRP) on täitsa eeskujulikud, aga peaks ka olema, sest mast on vast 2,4km kaugel ja otsenähtavusega.
eks see zyxeli tarkvara on tibake eelmisest sajandist, aga las ta olla.
viisakalt sai sisevõrgu switchi ja zyxei vahel 2,5Gbps PoE link ka püsti tulevik võib tulla.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renyr
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2009
|
03.02.2024 13:48:47
|
|
|
Milline 4g ruuter toimib Telia võrgus? Soovin välja vahetada nüüdseks 5? Aastat või enam kasutusel olnud seda musta zyxelit. Esinduses öeldi ,et kolm põlvkonda vana. Kiire arvutus näitab, et seda on kinni makstud juba 400€ eest. Kordagi tõrkeid pole olnud. Sooviks oma ruuterit mille saan välja osta.
Neti kiiruseks on 20/5.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
03.02.2024 14:21:58
|
|
|
| Saad selle sama ka välja osta ~25€ eest.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renyr
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2009
|
03.02.2024 18:11:17
|
|
|
"Ostan välja
NB! Seade töötab ainult Telia teenusega
42,96 €"
Tõesti selline variant seal. Zyxel LTE3311 on mul.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
03.02.2024 19:05:37
|
|
|
Päris kirves jääk, kui see tõesti 5a vana juba on.
Mingit võrgulukku seal pole, aga keegi teine las kinnitab, et saab APN muuta vajadusel.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
03.02.2024 19:38:58
|
|
|
| Kas see Zyxel töötab oma antennidega või on välisantenn küljes?
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
03.02.2024 22:09:14
|
|
|
kui sul on vaid 20/5, miks sa teist ruuterit tahad?
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renyr
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2009
|
03.02.2024 22:13:47
|
|
|
Täiesti oma antennidega.
Ma tahan sellepärast,et ei peaks maksma lõputult seda renti. 8 kuuga maksaks selle 42€ juba ära. Peab ilmselt nii tegema. Siis raudselt Telia paneb "self destruct in xxx time" valikule linnukese ette. 😅
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
03.02.2024 23:02:43
|
|
|
3311 suht ok asi, osta välja. Kus huawei 593 kippus vahel uimama see nüüd unustatud.
Miinust nii palju et kui väga palju seadmeid taga siis kipub mõne kuivale jätma. Nii 20 ja peale. Ja korraga ühendub ühe mastiga nii et 200/50 paketiga võib lahjaks jääda. Ja telia lukk peal aga pole senini häirind.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|