praegune kellaaeg 27.06.2026 14:47:22
|
|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas vajad elektritoetust? |
| Jah, olen juba taotlenud |
|
5% |
[ 8 ] |
| Jah, hakkan lähipäevil taotlema |
|
3% |
[ 5 ] |
| Ei tea veel, pole otsustanud |
|
5% |
[ 7 ] |
| Ei ole vajadust, saan suurema arve tasumisega hakkama |
|
41% |
[ 58 ] |
| Ei ole vajadust, arve ei olnud tavapärasest suurem |
|
22% |
[ 32 ] |
| Vajan, aga ei saa (ei kvalifitseeru toetuse saajaks) |
|
21% |
[ 30 ] |
|
| hääli kokku : 140 |
|
| autor |
|
greaper
HV kasutaja

liitunud: 27.06.2005
|
04.01.2024 20:49:56
|
|
|
| tsitaat: |
No 80€ on juba CO2 hind. Gaas on veel X aja mahe. Ehk siis 4-5s elektrihind täiesti saadav, meil põlevkiviga 13s kanti vanades jaamades.
Ometi on käimas täiemahuline sõda
|
Lisaks olevat ka veel soome tuumajaama 4 reaktori koristaja vanaema ostnud turult riknenud lõhet ja nüüd jutud börsil räägivad, et tal pidi kõhus kergelt murisema ja ilmselt peab koristaja vanaema mõned korrad päevas tualetti juhatama ja ei saa viibida operatiivselt ametipostil, seegi vast mõjutab elektrihinda.
_________________ Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception". |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bugbrake
HV kasutaja
liitunud: 10.12.2006
|
04.01.2024 21:45:11
|
|
|
Ei läinudki palju eelmisest rekordist. Mis meile peale eelmist rekord hinda räägiti, et see on vaid ühekordne juhtum ekstreemsetel asjaoludel, nii palju siis sellest. Midagi on ikka mäda selle Nordpool'iga, et selline kõikumine käib. See süsteem vajab korrastamist.
https://yle.fi/a/74-20067808
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
04.01.2024 22:19:05
|
|
|
| Ei tapa, aga nõme tundub siiski jah.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
04.01.2024 22:35:01
|
|
|
| Nagu arvamusliider ja teised juba talv tagasi teatasid, ei ole Nordpooliga mitte midagi valesti. Hinnad on õiged, kõik turul olijad käituvad korrektselt ja kes väidab vastupidist on Putin. Huvitaval kombel ilmusid kevadel artiklid sellest, kuidas teatud elektritootjad Nordpoolil edukalt omale kasumit pumpasid ning Taanis ja mujal inimesi vahistama kukuti 4K eurise hinna põhjustamise eest teadlikult turgu solkides, aga siis olid arvamusliider ja altid järsku väga vait.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
greaper
HV kasutaja

liitunud: 27.06.2005
|
04.01.2024 22:51:20
|
|
|
| tsitaat: |
Nagu arvamusliider ja teised juba talv tagasi teatasid, ei ole Nordpooliga mitte midagi valesti. Hinnad on õiged, kõik turul olijad käituvad korrektselt ja kes väidab vastupidist on Putin. Huvitaval kombel ilmusid kevadel artiklid sellest, kuidas teatud elektritootjad Nordpoolil edukalt omale kasumit pumpasid ning Taanis ja mujal inimesi vahistama kukuti 4K eurise hinna põhjustamise eest teadlikult turgu solkides, aga siis olid arvamusliider ja altid järsku väga vait.
|
No selle arvamusliidri süüdistamine kõikides ilmahädades ei ole väga konstruktiivne, kuigi ilmselt mõnele sama rahuldav kui kiire pihuralli stati parklas Uku Suviste lembelaulude taustal, aga minu küsimus on selles, et jutt jumala õige, oli küll börsiga manipuleerimine, vahistati küll mingeid tonte, aga systeem on ikka täpselt sama, mitte saastagi ei muutunud ja keegi rohkem küsimusi ei küsi, nagu wtf???
_________________ Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception". |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
04.01.2024 23:20:13
|
|
|
| greaper kirjutas: |
No selle arvamusliidri süüdistamine kõikides ilmahädades ei ole väga konstruktiivne, kuigi ilmselt mõnele sama rahuldav kui kiire pihuralli stati parklas Uku Suviste lembelaulude taustal, aga minu küsimus on selles, et jutt jumala õige, oli küll börsiga manipuleerimine, vahistati küll mingeid tonte, aga systeem on ikka täpselt sama, mitte saastagi ei muutunud ja keegi rohkem küsimusi ei küsi, nagu wtf??? |
Aga mis huvi on seda süsteemi muuta? Kaja Kallas teatas ju, et kui midagi on kallis, peaks seda vähem tarbima. Reformkommarid, ettevõtjate partei
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
05.01.2024 00:02:23
|
|
|
| greaper kirjutas: |
| tsitaat: |
Nagu arvamusliider ja teised juba talv tagasi teatasid, ei ole Nordpooliga mitte midagi valesti. Hinnad on õiged, kõik turul olijad käituvad korrektselt ja kes väidab vastupidist on Putin. Huvitaval kombel ilmusid kevadel artiklid sellest, kuidas teatud elektritootjad Nordpoolil edukalt omale kasumit pumpasid ning Taanis ja mujal inimesi vahistama kukuti 4K eurise hinna põhjustamise eest teadlikult turgu solkides, aga siis olid arvamusliider ja altid järsku väga vait.
|
No selle arvamusliidri süüdistamine kõikides ilmahädades ei ole väga konstruktiivne, kuigi ilmselt mõnele sama rahuldav kui kiire pihuralli stati parklas Uku Suviste lembelaulude taustal, aga minu küsimus on selles, et jutt jumala õige, oli küll börsiga manipuleerimine, vahistati küll mingeid tonte, aga systeem on ikka täpselt sama, mitte saastagi ei muutunud ja keegi rohkem küsimusi ei küsi, nagu wtf??? |
Viimased 2 päeva on Eesti kaudu Soome Venemaalt 300MW võimsusega elektrit jooksnud. Lisaks tarbimise prognoos oli vale. Defitsiidis on hetkel see värk meil.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
greaper
HV kasutaja

liitunud: 27.06.2005
|
05.01.2024 00:12:14
|
|
|
| tsitaat: |
Viimased 2 päeva on Eesti kaudu Soome Venemaalt 300MW võimsusega elektrit jooksnud. Lisaks tarbimise prognoos oli vale. Defitsiidis on hetkel see värk meil.
|
Defitsiidist saan aru, aga sellest ei saa, kes hetkel pääse s turule, kellel nii kallis tootmishind on, nagu päriselt, millest nad seda elektrit toodavad,? Või tegemist on lihtsalt pakkujaga, kes paneb pohhui hinna, niiehknaa ei pääse turule, nüüd aga pääses ja siin on selle börsi järgmine idiootsus, kõik saavad seda absurdset hinda, utreeritud näitena, 99 prossu suudaksid toota 99 prossu vaja minevast elektrist 5 sendiga, 1 idioot tuleb 2,5 euriga jaaaaaa oppaa kõik saavad 2,5 euri. Vähe di ole idiootne teema?
_________________ Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception". |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bugbrake
HV kasutaja
liitunud: 10.12.2006
|
05.01.2024 00:16:55
|
|
|
Scart kas sa tahad öelda, et Nordpooli kontrollib ja selle skeemi taga on Kaja Kallas ja RE? Või mida sa sellega öelda tahtsid?
Foorumis on vandenõu teooriate teema täitsa olemas.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus4
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.03.2012
|
05.01.2024 00:39:57
|
|
|
Teda häirib et kasutusel on merit-order valem, ennegi sellest siin rääkinud miks seda energeetikas kasutatakse. Tl;dr on see et see tagab pikaajaliselt odavaima võimaliku hinna, miinuseks aga olukorrad kui on niigi raske siis on veel raskem
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
05.01.2024 08:52:32
|
|
|
| Detsembri andmed laekuvad. Börsi keskmine 10,69, tarbitud keskmine 12,46 see oli siis enne pühi fixile mineku hind. Kokkuvõttes läks see lüke maksma 47 eurot. Tänane päev katab selle kahju kolmekordselt.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
05.01.2024 09:36:59
|
|
|
| greaper kirjutas: |
| tsitaat: |
Pole ju raske aru saada, et poliitika juhib meil elektrimolekule ja sellest ka hind
|
Krt mul vist on  |
Vaata suuremat pilti, vaba turumajanduse olukorras, kus mingi ressurss on väidetavalt defitsiit, ei saaks hinnad sedavõrd äärmuslikult lähiriikide lõikes kõikuda.
Seega ilmselgelt pole tegemist enam vaba turumajandusega, vaid pigem nõukajast pärit ideoloogilise plaanimajandusega, mis polegi ratsionaliseeritav.
Kaasaegse inimese mõistus tõrgub seda uskumast, kuid nagu öeldakse, kõik uus on pahatihti unustatud vana ja seda aspekti ekspluateeritaksegi praegu mõnuga.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
greaper
HV kasutaja

liitunud: 27.06.2005
|
05.01.2024 10:17:48
|
|
|
| tsitaat: |
Vaata suuremat pilti, vaba turumajanduse olukorras, kus mingi ressurss on väidetavalt defitsiit, ei saaks hinnad sedavõrd äärmuslikult lähiriikide lõikes kõikuda.
Seega ilmselgelt pole tegemist enam vaba turumajandusega, vaid pigem nõukajast pärit ideoloogilise plaanimajandusega, mis polegi ratsionaliseeritav.
Kaasaegse inimese mõistus tõrgub seda uskumast, kuid nagu öeldakse, kõik uus on pahatihti unustatud vana ja seda aspekti ekspluateeritaksegi praegu mõnuga.
|
Sellega olen 100 prossu nõus, et sellisel kujul on praegune "börsi" systeem rämedalt manipuleeritav ja ilmselt tehakse seda ka süüdimatult ja teatud osapoolte vaikival nõusolekul. Hetkel ju olukord, kus nagu me ise ei oleks üldse võimelised omale elektrit tootma, reaalsuses aga toodame ise elektrit küll, aga rämedalt kasulik on see myya viimse tilgani janusele soomele, pohhui need kodumaised firmad ja elanikud. Krt see merekaabel on ikka väga valesti ehitatud, odavat soome elektrit raisk läbi ei lase, kui aga soomes kallis, siis viimse tilgani ainult sealt tuleb Kõlab nagu vingumine, aga tegelikult tahaks, et keegi hakkaks küsimusi küsima, kes täna hinna üles ajasid ja millega nad elektrit toodavat, et see nii kallis on, tundub, et hetkel lükati katlasse ahnus, emotsioon ja manipulatsioon, et selline hind saada.
_________________ Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception". |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
05.01.2024 10:19:38
|
|
|
| Panin DESSi tööle, päeva peale ostab ise odavamalt veel veits juurde, et õhtul müüa saaks
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
05.01.2024 10:40:37
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
Vaata suuremat pilti, vaba turumajanduse olukorras, kus mingi ressurss on väidetavalt defitsiit, ei saaks hinnad sedavõrd äärmuslikult lähiriikide lõikes kõikuda.
Seega ilmselgelt pole tegemist enam vaba turumajandusega, vaid pigem nõukajast pärit ideoloogilise plaanimajandusega, mis polegi ratsionaliseeritav. |
Täiesti vaba turumajanduse tingimuses võib juhtuda, et tootjad optimeerivad oma tootmist niimoodi, et neile ebasobivatel aegadel istud sa lihtsalt pimedas. Et seda vältida, siis tulebki tootmist planeerida (ja hinnaga mõjutada), nii et plaani osas on sul õigus. Nõukaaja ja ideoloogia osas mitte nii väga.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
05.01.2024 11:13:20
|
|
|
Ka turumajandus on tegelikult plaanimajandus, riigieelarve ei ole muud kui üks suur plaan, ettevõtte äriPLAAN on sisult samuti plaanitud majandamine ehk plaanimajandus, ei anta pangast ilma plaanita laenugi - vaata kuhu tahad, igalpool üks suur plaanimine
Praktikas vabaturumajandust ei eksisteeri, riikidel-regulaatoritel on igasugune majandamine reguleeritud/maksustatud/keelatud&lubatud, alates kaubandus-tolliliitudest kuni erinevate maksude/aktsiisideni välja, lisaks kõiksugu järelvalved ja kartelli/monopoli/olulise turujõuga ettevõtete eraldi käitlemiseni.
Näiteks panganduses eelmine sajand riik täiesti teadlikult reguleeris nii, et pankasid oleks võimalikult vähe, mis võimaldaks stabiilsust.
Samamoodi on meil seadusega keelatud kartellid, ometi tanklad oma sarnasele hinnastamisele viitavad maailmaturu hindadele, mida omakorda lepib kokku OPEC ehk naftatootjariikide kartell - kartellid on meil keelatud aga mitte kütuseäris, kes kartelli hinnakujundust järgivad.
Börsid on veel omaette teema, kus kunagi ei ole eitatud, kuidas börsid soosivad spekulatiivset kauplemist. Nordpooli puhul ei saa välistada midagi sarnast nagu Eesti mobiilioperaatorite turul, kus osalisi on piiratud arv ja näiliselt justkui konkurents aga päeva lõpuks on neil üksteisemõistmine, et kõik tahavad raha teenida ja käib justkui lainetena perioodid, kus üritatakse üksteiselt kliente üle trumbata (nt letialused nn personaalsed pakkumised), samas on perioodid, kus kõik järjest hindu tõstavad ja raha korjavad.
Ka NP puhul võib olla elektritootjatel vaikiv üksteisemõistmine, kus odavatele hinnaperioodidele järgneb vältimatu rahakorje periood. Kuidas see praktikas toimib, kas x osa hoidub börsile pakkumise tegemisest ja oodatakse, et üks pakkuja ajab hinna üles - ja sellest teenivad kõik tootjad.
Omaette teema on selle börsi sisuline toimimatus, kus börsi ellukutsumise eelduseks oli võimalikult paljude elektritootjate tekkimine aga praktikas sai oluliseks veel NP piirkonna ülekandeliinid - ei piisa ainult tootmisvõimsustest, kui turu ühest servast teise ei ole võimalik elektrit üle kanda.
Lisaks poliitikute sekkumine, kus varem Soome ja Balti riikide defitsiit kaeti sujuvalt Venemaa elektriga, mida nüüd keeldutakse poliitilistel põhjustel ostmast ja kogu defitsiidist tingitud hinna ebastabiilsus on jäetud tarbija kanda ja pikas plaanis õõnestab ka tööstuse konkurentsivõimet.
Põhjused võivad olla kombineeritud, alates elektritootjate manipulatiivsusest, ülekandevõrgu ja tootmisvõimsuste puudujäägini kuni sanktsiooni&naabrusvaenupoliitkateni välja.
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
05.01.2024 11:25:49
|
|
|
| Prillpapa kirjutas: |
| Omaette teema on selle börsi sisuline toimimatus, kus börsi ellukutsumise eelduseks oli võimalikult paljude elektritootjate tekkimine aga praktikas sai oluliseks veel NP piirkonna ülekandeliinid - ei piisa ainult tootmisvõimsustest, kui turu ühest servast teise ei ole võimalik elektrit üle kanda. |
nordpool pole mõeldudki tervikuna üks börs olema, piirkonnad on just selle pärast, et ülekandevõimsused on vältimatult piiratud. lisaks ei ole üldse kindel, et piiramatu ülekandevõimekuse juures piltlikult rikkamad riigid vaesematel hinda üles ei aja. sellele viitavaid näited on hiljutiste skandinaavia ja uk-euroopa ülekandeliinide valmimiste juurest lihtne leida.
võimalikult paljude elektritootjate tekkimine ei olnud börsi eelduseks vaid ka eesmärgiks, mille toetamiseks on ühelt poolt ka praegune hindade kujunemise süsteem.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
05.01.2024 11:30:12
|
|
|
| greaper kirjutas: |
Sellega olen 100 prossu nõus, et sellisel kujul on praegune "börsi" systeem rämedalt manipuleeritav ja ilmselt tehakse seda ka süüdimatult ja teatud osapoolte vaikival nõusolekul. Hetkel ju olukord, kus nagu me ise ei oleks üldse võimelised omale elektrit tootma, reaalsuses aga toodame ise elektrit küll, aga rämedalt kasulik on see myya viimse tilgani janusele soomele, pohhui need kodumaised firmad ja elanikud. Krt see merekaabel on ikka väga valesti ehitatud, odavat soome elektrit raisk läbi ei lase, kui aga soomes kallis, siis viimse tilgani ainult sealt tuleb Kõlab nagu vingumine, aga tegelikult tahaks, et keegi hakkaks küsimusi küsima, kes täna hinna üles ajasid ja millega nad elektrit toodavat, et see nii kallis on, tundub, et hetkel lükati katlasse ahnus, emotsioon ja manipulatsioon, et selline hind saada. |
Täna on läbivalt ~200-300MW tootmist Eestis puudu, tarbimine kuhugi 1.4GW kanti, tootmine 900MW-1.1GW. Kuhugi sellise 1GW peale suudame lühikese etteteatamisega toota, rohkem mitte. Kui tarbimine suurem, siis läheb ka hind lappama... pole vahet kas müüakse üle piiri või mitte, lihtsalt, kui pikalt tuult või päikest olnud mis siis ära kukub ei suuda me turule rohkem tootmist tuua... Narvas on küll veel paar renoveerimata katelt (mida ei hakata ka kaasajastama!) mis aga tahavad paar päeva soojaks kütmist, et turule tulla, renoveeritud katlad saab kusagil päevase etteteatamisega tootma. Sisuliselt - meil on omal juhitav tootmine otsas, peale 1.1GW kinnipanekut Narvas ei suuda me oma talviseid tippe ka parima tahtmise juures katta. Kui väga-väga veab saame ESTLINKide kaudu osta aga kuna põhjanaabritel sarnastel põhjustel meeletult tootmist puudu - keeruline. Nemad mängisid venemaalt odava elektri ostmisele mis nüüd ei toimi. Meie sarnaselt + põhjamaad. Ise ei taha midagi teha.
Hetkel kuluks selline 200-400MW gaasiturbiini ära (tegelikult on 250MW Kiisal olemas aga avariireservi ei saa ega ole ka mõistlik turule tuua - kui sellisel ajal midagi rikneb on seis väga hapu) mis oleks teoorias (kui see aktiivselt turul osaleks) andnud meile kuhugi 30-50% odavama hinna tänaseks. Kõlbaks ka teine Auvere või paar renoveeritud Narva katelt. Võimalusi oleks aga kui 10+ aastat tagumikku laiaks istutud siis pole midagi teha... Juhitavaid tootmisvõimsusi on turult järjest ära visatud ega lasta uusi ligi (okei, "puudub poliitiline huvi algatamaks arendusi/ehitusi").
Börsi osas - igapäevaselt on väga kõrgeid pakkumusi, enamus tootjaid isegi ei eelda, et need läbi lähevad, kui veab siis veab... Mingil määral sarnane suhtumine nagu algajal aktsiatega kauplejal - pannakse üks ostusoov kuhugi 20-30% turuhinnast kõrgemale, et "äkki veab". Pakkumine ei pea ka suur kogus olema - vb mingi 100MW (väga räigelt üldistades - kellelgi on kaks diiselgenekat hoovi peal ja lükkavad need huugama kui pakkumine läbi lähe. Tegelikkuses müüakse tihti vähem kui tegellik tootmisvõimsus on, mingi piirini ei saa ka 100% ära müüa - sisemine stabiliseerimine vajalik ning tootmine tahab ka ise energiat. Pisiasju on meeletult mis seda mõjutavad).
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
05.01.2024 11:44:39
|
|
|
| ref kirjutas: |
| Kui väga-väga veab saame ESTLINKide kaudu osta aga kuna põhjanaabritel sarnastel põhjustel meeletult tootmist puudu - keeruline. |
Estlinkide kaudu transporditav ei ole ainult Eesti teema, vaid ka Läti-Leedu tirivad sama traati pidi ja Eesti+Läti+Leedu kui nõudmine ületab läbilaskevõime - väljendub see kõrges börsihinnas ka Eestile.
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
630
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2004
|
05.01.2024 11:47:47
|
|
|
| Tavaliselt küll jah. Hetkel siiski vastupidi. Soome tirib sealt "odavat" Läti energiat.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
05.01.2024 11:52:45
|
|
|
| Prillpapa kirjutas: |
| ref kirjutas: |
| Kui väga-väga veab saame ESTLINKide kaudu osta aga kuna põhjanaabritel sarnastel põhjustel meeletult tootmist puudu - keeruline. |
Estlinkide kaudu transporditav ei ole ainult Eesti teema, vaid ka Läti-Leedu tirivad sama traati pidi ja Eesti+Läti+Leedu kui nõudmine ületab läbilaskevõime - väljendub see kõrges börsihinnas ka Eestile. |
See on poolik tõlgendus - jah, Läti ja Leedu tootjad saavad läbi nende kaablite põhjanaabrite turule aga esiteks pole need ainsad kaablid ja teiseks, selleks, et jõuda ESTLINK kaablini on vaja kõigepealt saada ülekandevõimsust Eesti-Läti liinidelt või transiitteenust läbi venemaa. Ehk, et suvaline leedukas ei saa tulla ja võtta kaablist 200MW endale, kõik vahepealsed ülekandeliinid peavad seda võimaldama...
Ning tõsi, baltikum on kokku pisike saareke kus on räige tootmisdefitsiit - sisuliselt kohe annaks kõigi kolme riigi peale püsti panna 1.5GW tootmist. See on tegelikult rämedalt meeletu kogus ning ükski ettevõte ei hakka siia piirkonda sellises mahus tootmist ehitama, tüki kaupa veel aga kuna ka selliste 50MW-100MW tootmiste ehitamise menetlus võtab aastaid siis meil on hapu seis minimaalselt veel kümnendi kui mitte isegi kahe jagu.
Läbivalt on selline muna vs kana teema - keegi ei hakka ehitama elektritootmist piirkonda kuhu seda müüa ei anna (st. stabiilne nõudlus mis tagaks tootmise turul oleku enamuse ajast või isegi otselepingud mingi ettevõttega kes ostaks a'la 2GW/h päevas või nii; hetkel on meie turu väikesuse tõttu börsile pääs ebastabiilne, eriti suurte koguste puhul) ja samas keegi ei võta riski panna püsti energiaaplat tootmist piirkonnas kus pole veel stabiilset/vaba tootmisvõimsust (seda annaks küll läbi teiste meetmete soodustada aga see foorumiteema siin on elektri hinnale pühendatud )
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
05.01.2024 11:53:30
|
|
|
| Öeldi ju minu viidatud Aktuaalses Kaameras, et külmaga taastuvad e hüdrojaamad ei tooda elektrit. Kuidas saab Läti müüa elektrit välja?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
05.01.2024 11:54:48
|
|
|
| Kütavad eurodega katelt, et elektrit saada, selleks ka nii kõrge hind.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
greaper
HV kasutaja

liitunud: 27.06.2005
|
05.01.2024 12:06:45
|
|
|
| tsitaat: |
Kütavad eurodega katelt, et elektrit saada, selleks ka nii kõrge hind.
|
Nüüd hakkame jõudma juba õigete küsimusteni . Kõik need ilusad vabandused, et tarbimist palju ja külmakraadid ja tuult ei ole (alles nädala alguses oli jutt, et tuult on huvitavalt palju sellise külmalaine kohta, aga no see selleks) vesi on otsas või liiga palju ja sõda ja venemaa elekter mida ei ole (tegelikult on see jälle turul, vaata nordpoolist järgi , ehk siis venemaa saab ka praegu seda hinda euroopa käest, saavad ukis veel natsa sõdida ), on ju kõik väga õiged ja toredad, AGA küsimus on selles, et millisest toormest toodetakse seda puuduolevat elektrit, mis maksab sellist hinda hetkel? Siin ongi see koht, kus tegelikult börs sellisel kujul ei tööta, elekter ei saa olla luksuskaup, mida ainult valitud seltskond endale lubada saab ja millega on võimalik manipuleerida nagu jumal juhatab, kui tahate et oleks börs, siis palun laske mul ka valida börsisisest elektrimüüat, oleme soomega, rootsiga jms ühel börsil, aga elektrit võin osta ainult eesti müüja käest, miks? Kui on börs on börs, äkki ma tahan soomlastelt osta, selline poole per*ega börs on kahtlane.
Olgem ausad tavalist korteri jms tarbijat see tänane hind oluliselt ei mõjuta, küll aga neid, kes RIIGI soovitusel panid endale elektril põhinevaid kütteid sisse, otseelekter, maa, õhk ja vesi pumbad jne. Kõige debiilsem on muidugi see, et viimane pakkuja määrab kõigile hinna, nagu wtf, keskmist ei oska keegi arvutada
_________________ Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception". |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
05.01.2024 12:08:15
|
|
|
| Oisu. kirjutas: |
| Öeldi ju minu viidatud Aktuaalses Kaameras, et külmaga taastuvad e hüdrojaamad ei tooda elektrit. Kuidas saab Läti müüa elektrit välja? |
Gaasi- ja kivisöe jaamad. Mingi osaline nimekiri tootmisvõimsustest Lätis - https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_power_stations_in_Latvia
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
05.01.2024 12:20:15
|
|
|
832 MW gaasijaam
Kogu aeg on räägitud "Rīgas HES" + teised HES jaamad Daugava jõel.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
05.01.2024 12:30:59
|
|
|
| greaper kirjutas: |
... venemaa elekter mida ei ole (tegelikult on see jälle turul, vaata nordpoolist järgi , ehk siis venemaa saab ka praegu seda hinda euroopa käest, saavad ukis veel natsa sõdida ) |
Venemaa ei ole Nordpoolis ja nendega ei kaubelda. Need mahud mis näiliselt üle piiri liiguvad, on tegelikult Läti suunaline kaubandus, mis käib läbi Venemaa liinide. Korduvalt räägitud.
| tsitaat: |
| Siin ongi see koht, kus tegelikult börs sellisel kujul ei tööta, elekter ei saa olla luksuskaup, mida ainult valitud seltskond endale lubada saab ja millega on võimalik manipuleerida nagu jumal juhatab, kui tahate et oleks börs, siis palun laske mul ka valida börsisisest elektrimüüat, oleme soomega, rootsiga jms ühel börsil, aga elektrit võin osta ainult eesti müüja käest, miks? Kui on börs on börs, äkki ma tahan soomlastelt osta, selline poole per*ega börs on kahtlane. |
Vea siis oma juhe Soome ja osta sealt, kes sul keelab. Aga kui tahad üle Estlinkide siia toodud elektrit, siis pead paraku selle kohaletoomise eest juurde maksma, sest see ei ole enam sinu kaabel, selle võimsus on piiratud, selle ehitamine maksis kellelegi reaalset raha, selle hooldamine ja opereerimine maksab jne.
| tsitaat: |
| Olgem ausad tavalist korteri jms tarbijat see tänane hind oluliselt ei mõjuta, küll aga neid, kes RIIGI soovitusel panid endale elektril põhinevaid kütteid sisse, otseelekter, maa, õhk ja vesi pumbad jne. |
Kui sa ikka nii loll oled et paned omale küttelahenduse, mille kulukust ei ole sa läbi arvutanud ja mille eest sa lõpuks maksta ei suuda, siis pole süüdi soovitaja, vaid sina. Fikspaketid on saadaval, sa ei pea elektrit börsihinnaga ostma.
| tsitaat: |
Kõige debiilsem on muidugi see, et viimane pakkuja määrab kõigile hinna, nagu wtf, keskmist ei oska keegi arvutada  |
Aga äkki oled sina oma suures keskimise arvutamise tuhinas jätnud endale selgeks tegemata, mis kaalutlustel täpselt selline keerulisem hinnakujunduse skeem valiti? Kuigi sulle endale tundub, et sa oled teistest palju targem, siis tegelikult ei pruugi see üldse tõele vastata...
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
05.01.2024 12:54:51
|
|
|
| pppd kirjutas: |
| tsitaat: |
| Olgem ausad tavalist korteri jms tarbijat see tänane hind oluliselt ei mõjuta, küll aga neid, kes RIIGI soovitusel panid endale elektril põhinevaid kütteid sisse, otseelekter, maa, õhk ja vesi pumbad jne. |
Kui sa ikka nii loll oled et paned omale küttelahenduse, mille kulukust ei ole sa läbi arvutanud ja mille eest sa lõpuks maksta ei suuda, siis pole süüdi soovitaja, vaid sina. Fikspaketid on saadaval, sa ei pea elektrit börsihinnaga ostma. |
See on tiba poolik tõde/käsitlus.
Esiteks - üldine surve on elektripõhistele küttelahendustele (soojuspumbad) ja see on tegelikult ka mõistlik... Jah, 90ndatel oli väga suur surve ja soovitus otseküte (mis on nt jätkuvalt Norras suht populaarne) aga see argument on kehv - 20-30a vanad paigaldised ja nii või naa peaks neid juba renoveerima (20-25a võiks olla elektrikonvektori eluiga/uuendusintervall).
Fikspakettide osas - kodukasutajal on see võimalus, suurema tootmise puhul - ei ole. Äriklient ei saa ka fikseeritud hindu samadel tingimustel nagu kodutarbija. Elektri/energia hinnad mõjutavad otseselt kõiki kaupu ja teenuseid ning kui need on liialt volatiilsed muutub mõistlik äriprojekt väga ennustamatuks ning seeläbi kaob mõte üldse midagi toota mis omakorda viib töökohtade vähenemisele ja sotsiaalsete murede suurenemisele...
Probleem polegi niiväga kõrges hinnas kuivõrd meeletutes käärides - nädala eest oli MWh hind mõned eurod, täna pea 2000. Millise keskmise paned siis oma äriplaani? 100? 500? 1000? Isetootmine eeldab investeeringuid ning ajab omahinna üles ning jällegi muudab äriprojekti tasuvust/mõistlikust.
Ja kahjuks ei saa mitte mingi nurga alt nõustuda seisukohaga, et meil pole selliseid tootmisi vaja või "kapitalist köhigu see raha välja"...
Lisaks on keeruline sõlmida ka väljaspool börsi lepinguid (suurte mahtude osas), kui just elektrijaama territooriumil ei opereeri Sisuliselt puudub võimalus kaubelda futuuridega ja seeläbi luua stabiilset tarbimise-tootmise tasakaalu mille arvelt annaks stabiliseerida (mingi piirini) ka ebastabiilset taastuvenergiat.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
greaper
HV kasutaja

liitunud: 27.06.2005
|
05.01.2024 13:11:31
|
|
|
| tsitaat: |
Venemaa ei ole Nordpoolis ja nendega ei kaubelda. Need mahud mis näiliselt üle piiri liiguvad, on tegelikult Läti suunaline kaubandus, mis käib läbi Venemaa liinide. Korduvalt räägitud.
|
Võimalik ,et siin kalan, aga nagu ikka, kõik on ju üks suur illusioon, keegi midagi ju venemaalt ei osta ja ei too onju, sest ärimehed on moraalsed etalonid
| tsitaat: |
Vea siis oma juhe Soome ja osta sealt, kes sul keelab. Aga kui tahad üle Estlinkide siia toodud elektrit, siis pead paraku selle kohaletoomise eest juurde maksma, sest see ei ole enam sinu kaabel, selle võimsus on piiratud, selle ehitamine maksis kellelegi reaalset raha, selle hooldamine ja opereerimine maksab jne.
|
Juhtmete ja kaablite eest maksan ju võrguhaldurile mitte elektrimüüjale.
Sa käid tesla aktsiaid ka ameerikast ostmas? Või teisi börsikaupu? Keegi pidi ju ehitama ja hooldab interneti kaableid ja muid seadmeid, et sina saaksid siin netist ostmist nautida. Või on sul internet ikka eraldi tasu eest.
| tsitaat: |
Kui sa ikka nii loll oled et paned omale küttelahenduse, mille kulukust ei ole sa läbi arvutanud ja mille eest sa lõpuks maksta ei suuda, siis pole süüdi soovitaja, vaid sina. Fikspaketid on saadaval, sa ei pea elektrit börsihinnaga ostma.
|
Oot oot, ära nüüd sõimle niimoodi, kõik eesti inimesed ei ole ju nii targad ja ettenägelikud ja eksimatud nagu sina ilmselt oled (ehkki tundub rohkem selline tagantjärgi tarkus olevat), fix on tore küll ,aga börsiga oled aasta lõikes ikka kasumis. See ei ole see milelst ma räägin, minu jutt on põhjendamatult suurtes hindades, mitte selles, et täna on 3 senti ja homme 30 senti. Pole vaja kohe inimesi, kes lollideks sõimata, kes ei osanud 10+ aastat tagasi sellist saasta börsi ette nähga onju. Jää ikka tsiviliseerituks.
| tsitaat: |
Aga äkki oled sina oma suures keskimise arvutamise tuhinas jätnud endale selgeks tegemata, mis kaalutlustel täpselt selline keerulisem hinnakujunduse skeem valiti? Kuigi sulle endale tundub, et sa oled teistest palju targem, siis tegelikult ei pruugi see üldse tõele vastata...
|
Aga äkki siis selgitad oma suures ja ületamatus tarkuse jagamise tuhinas mulle vaesele lollile, miks selline süsteem valiti ja siis kui juba selgitamiseks läks, siis palun selgita, kuidas me ikka saame veel nii kindlad olla, et see on just see kõige parem ja targem süsteem, mis on ilmeksimatu, eriti kui arvestame näiteks taani manipulaatoreid ja ka seda, et üleeelmise aasta 4000 hinnatipp oli hoopis väike viga süsteemis. Samuti tahaks ikka vastust teada, kui oma tarkust juba nii heldelt jagad, et millega see tänane hinnatiputaja siis elektrit toodab?
_________________ Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception". |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
05.01.2024 13:24:02
|
|
|
| ref kirjutas: |
| See on tiba poolik tõde/käsitlus... |
no see jutt algas erakliendi mätta otsast, seega nii sai sellele ka vastatud. Energiamahuka toomisega on teine lugu, kuid ega sellest üle ei saa, et energia samasugune tootmisressurss nagu kõik muu ning kui juba algusest peale on mängitud börsielektrile, siis tuleks börsihinna kõikumisega (sh tippudega) ka arvestada. Või siis üritada mõne elektrimüüjaga mingi parem leping saavutada. Oleks küll ilus, kui riik ettevõtjatele need riskid maandaks, aga millist maksu on maksumaksja nõus selle luksuse eest maksma?
| greaper kirjutas: |
| fix on tore küll ,aga börsiga oled aasta lõikes ikka kasumis. |
kui kasumis, siis millest see hala. Kui hinna kõikumine ei meeldi, siis pole börs sinu jaoks.
| tsitaat: |
| Aga äkki siis selgitad oma suures ja ületamatus tarkuse jagamise tuhinas mulle vaesele lollile... |
Oleks sa seda enne plõksimist normaalselt küsinud, siis ilmselt isegi oleks keegi vaevunud selgitama. Tellitud koolitusi teen ma aga ainult raha eest. Mul on vaja ka elektri eest maksta
viimati muutis pppd 05.01.2024 13:26:55, muudetud 3 korda |
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
05.01.2024 13:24:19
|
|
|
Soojuspumbad.
Norras on paigaldatud üle miljoni soojuspumba. Enamik neist on kodumajapidamises kasutatavad õhk-õhk soojuspumbad, kuid on ka märkimisväärne hulk suuremaid soojuspumpasid, mida paigaldatakse ärihoonetesse ja tööstusesse. NVE andmetel toodeti 2021. aastal soojuspumpadest 18,8 TWh soojust elektritarbimisega 8,1 TWh.
https://energifaktanorge.no/norsk-energiforsyning/varmeforsyning/
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
05.01.2024 13:32:32
|
|
|
Millal on olnud elektri otsekütte promomine? See mingi ehituskoonerduse rida kuidas kõige lihtsamalt sooja sisse saab. Ja mingid ioonkütte vennad kes ussiõli müüsid, nüüd miskipärast kadunud.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
greaper
HV kasutaja

liitunud: 27.06.2005
|
05.01.2024 13:54:28
|
|
|
| tsitaat: |
kui kasumis, siis millest see hala. Kui hinna kõikumine ei meeldi, siis pole börs sinu jaoks.
|
Ma ei hala, vaid küsin küsimusi, seal on vahe sees. Päris nii ei oska, et võtab kõik vaikides põske ja palub juurde.
| tsitaat: |
Oleks sa seda enne plõksimist normaalselt küsinud, siis ilmselt isegi oleks keegi vaevunud selgitama. Tellitud koolitusi teen ma aga ainult raha eest. Mul on vaja ka elektri eest maksta
|
100 prossu sellist vastust ma ootasingi (väga etteaimatav) .
PS Kui "plõksiv" vastus käib tunnete pihta, siis äkki vaatad ka enda teemasse lendamise viisi veits üle, kõik ei ole lollid, tegelikult ka.
| tsitaat: |
Millal on olnud elektri otsekütte promomine? See mingi ehituskoonerduse rida kuidas kõige lihtsamalt sooja sisse saab. Ja mingid ioonkütte vennad kes ussiõli müüsid, nüüd miskipärast kadunud.
|
Ei ole ehitiskoonerduse rida, see propageerimine hakkas siis peale, kui eesti liitus kyoto kliimakokkuleppega, tollal oli elekriküte üks odavamaid variante ja võrreldes muu kyttega täiesti saastevaba (kasutaja mõistes siis, ehk pole tossavaid korstnaid kodudel jne). Riik maksis ja maksab minu teada ka praegu ju toetust, kui vahetad oma vana küttesüsteemi elektrikütte vastu. Õhk/õhk, õhk/vesi, maaküte ja ka otseelktrikyte on ju kõik elektrikütted.
_________________ Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception". |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
05.01.2024 14:29:43
|
|
|
| pppd kirjutas: |
| ref kirjutas: |
| See on tiba poolik tõde/käsitlus... |
no see jutt algas erakliendi mätta otsast, seega nii sai sellele ka vastatud. Energiamahuka toomisega on teine lugu, kuid ega sellest üle ei saa, et energia samasugune tootmisressurss nagu kõik muu ning kui juba algusest peale on mängitud börsielektrile, siis tuleks börsihinna kõikumisega (sh tippudega) ka arvestada. Või siis üritada mõne elektrimüüjaga mingi parem leping saavutada. Oleks küll ilus, kui riik ettevõtjatele need riskid maandaks, aga millist maksu on maksumaksja nõus selle luksuse eest maksma? |
Selle "elektrimüüjaga parem leping saavutada" on tiba keeruline - asjalikult suured mahud käivad, regulatsiooni järgi, otse börsilt. St. ettevõtted nagu Estonian Cell on sunnitud ostma otse börsilt, neil polegi võimalik futuure hankida või mõne müüjaga hea diil sõlmida. Meie mastaabis suurettevõte, maailma lõikes tegelikult keskpärane tarbja. Puhtalt majanduse vaatenurgast kuluks siia tosina jagu sarnaseid ettevõtteid veel ja taolise mahuga on juba keeruline turule tulla...
Väiksemate ettevõtete puhul ei ole teps mitte nii lihtne saada stabiilset ja pikaajalist fix paketti. Kui eratarbja (ütleme kuni 20-25MWh aastas) saab fikseerida hinna lausa 5a peale siis väiketootmine võib rahulikult kulutada 20MWh kuus (so ~200-250MWh aastas) ja sealt enam ei taheta väga fikseerida (sest müüja riskid on liialt suured - saadi siin 2022 kenasti vastu näppe kohati). Aasta, võibolla kaks, saab kätte aga pikemalt mitte. See omakorda ei soodusta just pikaajalisi suuremaid investeeringuid - sisendi hind liialt lahtine, keeruline rahastust saada jne. Lühiajaliselt veel aga lühiajaline muudab üldise majanduskliima veelgi turbulentsemaks.
Seda annaks pikalt arutada-vaielda vast pigem majandusteemas, see siin siiski elektrihinna vaidlus
| elukaz kirjutas: |
| Millal on olnud elektri otsekütte promomine? See mingi ehituskoonerduse rida kuidas kõige lihtsamalt sooja sisse saab. Ja mingid ioonkütte vennad kes ussiõli müüsid, nüüd miskipärast kadunud. |
Need ioonkütted jms mudru tuli 90ndate lõpus ja 2000 alguses (buumi ajal oli ka päris palju seda jama näha).
Otseküte oli teemaks 90ndate uusarendustes (mitte, et neid palju oleks olnud) - eriti näiteks Tallinnas Kristiines. Mõne aasta tagune kaugkütte jamad olid sel hetkel meeles ja kui just ei tahtnud katlakütja olla siis elekter (mis tol hetkel oli ka odav) oli hea variant. KOV tasemel, mis iganes see tehniliste tingimuste eelkäija oli, promoti kah elektri otsekütet. Iseenesest, tol hetkel/ajal, oli see hea otsus - aitas tiba kohaliku õhusaaste vähenemisele kaasa (Kristiine eramajade piirkonnas on hetkel suht valus liikuda - suitsuvine tõmbab kenasti hinge kinni... küll paljud soojuspumbale kolinud aga suitsevaid korstnaid ikka veel mehiselt).
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
05.01.2024 14:57:52
|
|
|
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus4
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.03.2012
|
05.01.2024 14:58:39
|
|
|
| ref, ma ei tea kus su info pärineb, aga see on täielik umbluu. Miski mis sa kirjutad ettevõtete elektripakettide kohta ei vasta tõele.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
05.01.2024 15:01:54
|
|
|
| nexus4 kirjutas: |
| ref, ma ei tea kus su info pärineb, aga see on täielik umbluu. Miski mis sa kirjutad ettevõtete elektripakettide kohta ei vasta tõele. |
220 Energia, Eesti Energia ja Elektrumi pakkumised jur. isikule augustis ja septembris (200-250MWh aastas). Mitte ükski ei pakkunud fix lepingut pikemaks kui 1 aasta. Kõigil trahvid ennetähtaegse lõpetamise kohta ning punkt mis lubab neil lepingu üles öelda, kui nende sisseostu hind märkimisväärselt suureneb.
Suuremate mahtude info on meediast - Estonian Cell on kurtnud probleeme börsiga ning neednud, et peab otse ostma ega saa fikseerida.
Kui saad anda konkreetse pakkuja kes fikseeriks näiteks 3a peale samadel (ok, sarnastel) tingimustel mis eraklient - kui leppeks läheb võib mingi vaevatasu vast leida.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus4
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.03.2012
|
05.01.2024 15:03:38
|
|
|
| pane firma nimi ja huvipakkuvad EIC'id sõnumitesse
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
05.01.2024 18:08:54
|
|
|
| Homme vist istuvad kõik jälle pimedas, sellest ka odav hind. Soojemaks pole läinud igatahes.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
05.01.2024 18:24:32
|
|
|
Kuradi hõimuvelled oma sauna tegemisega. Kella kolmest pealelõunat kuni kaheksani õhtul
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
05.01.2024 18:33:06
|
|
|
| Hõimuvelledel on külmem, kui meil ja neil on tööstus, mida meil on nendega võrreldes ikka näpuotsaga. Nädala alguses "energiasõltumatuse" uudis paneb nüüd muidugi muigama. Eks rahaliselt vaba oled ka kuni esimese suurema arveni.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bugbrake
HV kasutaja
liitunud: 10.12.2006
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
05.01.2024 20:51:13
|
|
|
Huvitav, et nad pühade ajal saunas ei käinud.. maybe olid liiga koomas.. oh wait, eestlased pidid ju joodikrahvas olema.
Mingi ain imeb jälle kuskilt miskit jura välja vms või kuidas soomlased tööpäeval röögatut saunamaratoni korraldasid?
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
07.01.2024 12:06:31
|
|
|
| Hind hinnaks. Kui nad ühel hetkel need venemaa kaablid läbi raiuvad, on võibolla tuba pime.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
630
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2004
|
07.01.2024 12:36:47
|
|
|
| avrn kirjutas: |
| Hind hinnaks. Kui nad ühel hetkel need venemaa kaablid läbi raiuvad, on võibolla tuba pime. |
Lihtsalt puusalt tulistad või millele sa tugined?
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
greaper
HV kasutaja

liitunud: 27.06.2005
|
07.01.2024 13:37:39
|
|
|
Ei jõua me kuhugi, see on eesti meedia meeletu paanika ja draamajanu. Korra on mingi anomaalia ja kohe on ajakirjandusel maailmalõpp käes, pidev draama ja hirmutamine myyb.
_________________ Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception". |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|
| lisa lemmikuks |
|
|
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
|
|
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
|