Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 99, 100, 101 ... 140, 141, 142  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 50 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 34 ]
50/50
6%
 6%  [ 24 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 61 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 231 ]
hääli kokku : 400

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.11.2023 12:01:18 vasta tsitaadiga

Seda võib vaadata ka teistpidi: 48.4% ei ole vähe ja Tencenti rahadega Epic kasvab retsilt ja need rahad ei tule heast südamest.
Hiinlased on oma filosoofialt "valitud rahvas kes peaks maailma valitsema" ja aastakümned lääne domineerimist on jätnud tugeva alaväärsuskompleksi + tõestamisvajaduse.
Ma oleks väga üllatunud, kui Tencent lõpuks ei võtaks oma osa Epicust, viidates osutatud teenetele ja kasvule, mis Tencenti rahakoti abiga on tehtud.

Samas its not all fun and games isegi Tencenti rahadega:
https://pitchfork.com/news/epic-games-sells-bandcamp-amid-layoffs/


E:
https://www.pcgamer.com/pc-ports-were-once-an-afterthought-but-weve-slowly-clawed-our-way-to-the-top-of-the-food-chain/
Kunagi mitu teemat tagasi sai ennustatud, et nii pea kui Steami saab suuremaks kui üks konsooli generatsioon (Active user count), saab pc juht platvormiks. Ma ise tunnetan, et oleme sellele tõele üha lähemal.

E2:
MS - selleks kaitsa mängimise kogemust xbox seadmetel - on otsustanud pmt bannid kõikide non-ms approved kontrollerite toe.
https://www.windowscentral.com/gaming/xbox/xboxs-new-policy-say-goodbye-to-unofficial-accessories-after-november
Nja... ei tea kas nad on liiga rahul oma subscription teenuse kasvuga ja peale AB ostu on tunne nagu oleks lõvi konservi söönud või mis värk neil viimasel ajal on...

E:3
Vaatasin ühte random Dota2 twitch lõiku ja enne seda viskas ette sellise ettevõtte nagu Venatus reklaami, mis mugavalt kohe esimese hooga andis kätte statistikud selle osas, et mida siis tänapäeval mängitakse erinevate stereotüüpide poolt:

Monthy players:
1. Esport gamer - LOL 125 milj, CSGO 32 milj, Valorant 19 milj, Dota2 7.6 milj
Trivia: Total Esport viewership expected to reach 646 milj 2023 lõpuks
2. Core gamer (pc and console) - Pubg 389 milj, CoD 100 milj, RocketLeague 86 milj, Fortnite 80 milj
3. Casual gamer (mobile gamers, at home and on the go; 50% women) - Amongus 372 milj, PokemonGo 78 milj, Sims 33 milj, Pugb mobile 30 milj
4. Fledging gamer (new kids gaming natives, socializing in games and metaverse) - Roblox 203 milj, Minecraft 173 milj, Fortnite 80 milj, Sims 33 milj.

...ja loomulikult huvitab see info ettevõtet kelle äri seisneb mängude sees ja ümber kõige efektiivsemal moel reklaami müümine.
https://www.venatus.com/the-best-platform-to-advertise-to-gamers
okse.gif

See ettevõte sümboliseerib väga suurel määral seda, mis on mänguduses valesti...

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.12.2023 19:35:49 vasta tsitaadiga

tsitaat:
- A leaked report has revealed that the PS3 had 2 million active monthly users in February 2023.
- Sony released the PS3 17 years ago, making these numbers quite shocking.
- The report also showed 70.3 million active users for the PS4.
...
The report also revealed that PS5 had 37.1 million active users.

https://tech4gamers.com/ps3-2-million-monthly-users-2023/

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2023 13:16:04 vasta tsitaadiga

Tbh suht loogiline tegelt silmas pidades mis ajal/hindades need seadmed 3ndas maailmas liiguvad.
Ostujõud on seal maal, et uuemaid seadmeid osta ei jõua väga paljudes kohtades... ma arvan, et suur osa on aafrika/aasia ja vb natuke lõuna ameerika. Lambi pakkumine muidugi, huvitav oleks breakdowni näha.

...aga on another note, 2023 on olnud gaming mõttes rets aasta. Vaatan seda christmas sale asja nii palju häid mänge mida pole lihtsalt olnud aega/võimalust mängida. Võimas aasta olnud. Seda siis rääkides puhalt sellest mida mängida.
TechLinked võttis päris ilusti kokku:

Link


Also 2023 gamingus metacritic järgi:
PC - 115 80+ ratinguga mängu, sh 10 90+ ratinguga; kokku mänge 302
PS5 - 68 80+ ratinguga mängu, sh 8 mängu 90+ ratinguga; kokku mänge 228

Spoiler Spoiler Spoiler

Omavahel öeldes ei ole minu arvetes PS5 isegi mitte close. Väga vähe on ikka sellist materjali, mis paneks mõtlema, et oh, tahaks just ps5-te...

....aga anyway, ilusaid pühi ja head uut aastat kõigile ,kes siin ikka veel alles on icon_smile.gif

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2023 13:20:14 vasta tsitaadiga

Kui neid PS3 numberid vaadata, siis PS5 peal mängitakse võibolla veel 17 aastat hiljem. 17 aastat vana arvuti peal, pigem mitte.


Need Metacritic skoorid on naljakad, kas keegi tõesti ostab nende järgi mänge? Pole kordagi mängu ostes seda skoori vaadanud ega pole aimugi, mis skoorid mu mängitavatel mängudel on. icon_lol.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2023 14:20:32 vasta tsitaadiga

SKG, mis sind täpselt takistab tänapäeval Q6600 ja 8800GTX-iga mängimast? Erinavalt PS3st saad sa - kuigi madalatel resodel - mängida ka kaasaegsemaid asju. DX10 kaart ikkagi, kuigi mälu on kahjuks 768 mb vms...

Link

Mis metaskooridesse puutub, siis nagu statistika ikka, ei näita see mitte midagi ühe mängu või inimese kohta, aga üldises mõttes trendi kirjeldab hästi.
Antud juhul on trend see, et pc peal on ca 2x rohkem 80+ ratinguga mänge ja ps5 peal eksklusiive eriti pole. Ei ole vist üllatus tegelt kellelegi.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 27.12.2023 14:21:17 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Need Metacritic skoorid on naljakad, kas keegi tõesti ostab nende järgi mänge?

Sellel on mingi arvestatav mõju discoveri aspektist, review skore enda järgi ei osta vast tõesti.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2023 14:42:25 vasta tsitaadiga

Metacriticu järgi ei ole oma oste teinud, küll aga olen Steami ja näiteks Xbox/MS Store hinnete ning sealsete ülevaadete põhjal jätnud mõne ostu tegemata (kui mäng jookseb kehvalt, siis see tuleb sealt kohe välja). Steami review süsteem on kõige kasulikum ja informatiivsem, sest puudub tsensuur, puuduvad mingite wannabe korporatiivsete "kriitikute" hinded (IGN, PC Gamer jne jne) ja oma arvamus öeldakse inimeste poolt, kes on reaalselt mängu proovinud, (üldjuhul) siiralt välja. Negatiivsete ja positiivsete põhjal saab mingi üldpildi konkreetse mängu ja selle tehnilise seisukorra kohta enda jaoks kokku panna (idiootsetest ja sisutühjadest ülevaadetest libised lihtsalt üle).

Metacriticust on võibolla nii palju kasu, kui käärid on critics vs user hinnete osas suured, siis on midagi kahtlast mänguga lahti ja vajab lähemat uurimist.

_________________
/digitaalselt allkirjastatud/
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2023 15:22:34 vasta tsitaadiga

Eks stiimis on ka ikka review bombingut aeg-ajalt ning ma natuke tunnen seal puudust granulaarsusest, aga jah, suures osas vist üks prakilisemaid review süsteeme. Pmt kui mängu ratingud on op või mp, siis saab osta ja kui on mixed, siis peab uurima, et milles asi. Metacriticu puhul on granulaarsus hea ja platvormide paljusus.
_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2023 15:32:54 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
SKG, mis sind täpselt takistab tänapäeval Q6600 ja 8800GTX-iga mängimast? Erinavalt PS3st saad sa - kuigi madalatel resodel - mängida ka kaasaegsemaid asju. DX10 kaart ikkagi, kuigi mälu on kahjuks 768 mb vms...

Ei takista midagi, aga paljud praktikas seda harrastavad? Konsooli nö. väärtus on pikaajalisem.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2023 16:40:34 vasta tsitaadiga

Sa saad on ju aru, kuidas ratsionaalloogiliselt see väide on täiesti vale? on ju?
Kust sa tead , et nad seda ei tee? PC rauda on n+1 konfi ja täna selgeks teha, kui suur on mingi 2006 aastal relevantse gaming raua penetratsioon täna on väga raske.
Meil on privileegi nii palju up our butt siin pool Vahe ja Kaspia merd, et meile on möödunud aasta iphone cringe. Aga nautke kaugemal maailma otsades see nii ei ole.
Oleks huvitav mingit statistikat selle kohta näha!

Lisaks, kui miski ei takista, siis kuidas selle konsooli väärtus nüüd ühtäkki suurem on?
Ma olen suht kindel, et gtx 8800 annab tänapäeval oluliselt parema ja rikkalikuma mängukogemuse kui ps3 - suurem sortiment, parem perf, kaasaegsem stuff.
See, et inimesed ei kasuta, ei tee seda halvemaks või tema väärtust väiksemaks (also, vb kasutavad, huvitav oleks numbreid näha)

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2023 17:08:17 vasta tsitaadiga

Loeb nüüd uuesti. Tundub, et paned enda sõnu mulle suhu.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2023 21:02:52 vasta tsitaadiga

Ma ei saa aru, kuidas konsooli väärtus on pikaajalisem...see võtab minu möödunud posti kokku...
_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2023 22:15:52 vasta tsitaadiga

Väärtust võid mõõta mingi asja kasulikkuses või rahas näiteks. Võibolla milleski veel.
Mis väärtust omab 2006 aasta PC, kas nii vanade arvutite peal reaalselt veel mängitakse? Tollal oli siis Windows Vista... oh boy.
Steami andmetel ei tundu, et nii vana raud kuigi popp oleks, sest Win 10/11 nii ürgsel raual ei "jookse".


_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2023 22:37:51 vasta tsitaadiga

Aga mida sa siis antud juhul väärtusena silmas pidasid?
Võiks miks peaks konsool aastast 2006 olema väärtuslikum kui pc aastast 2006?
Asjaolu, et PCsid pole kasutusel või ei jõua Steami (mis on vägagi tõenäoline) ei näita midagi muud, kui et andmed puuduvad.
Kas nad puuduvad sest et ei olegi või steami ei jõua, kes teab...
Aga isegi kui oleks mõlmead olemas , siis kuidas sa näitad, et ühe väärtus on suurem kui teisel?

Ma küsiks, et kas online ps3 puhul veel töötab?
Mis on nende konsoolide TCO (total cost of ownership) nende eluea jooksul? Ma eeldan, et MP maksu ei ole ammu makstud seal...

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2023 12:43:09 vasta tsitaadiga

PS3 teeb väärtuslikuks see, et on ainuke võimalus eksklusiive mängida, mida pole uuematele konsoolidele porditud, samuti on online multiplayer tasuta.
Andmed ei puudu ja Steami statsid tunduvad täitsa reaalsed: https://gs.statcounter.com/os-version-market-share/windows/desktop/worldwide

17 aastat vana PC pole enam kuidagi eriline, ega väärtuslik, kõike saab uuemal arvutil ka mängida, kui vaja.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 28.12.2023 12:43:53 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
PS3 teeb väärtuslikuks see, et on ainuke võimalus eksklusiive mängida, mida pole uuematele konsoolidele porditud, samuti on online multiplayer tasuta.
...
17 aastat vana PC pole enam kuidagi eriline, ega väärtuslik, kõike saab uuemal arvutil ka mängida, kui vaja.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2023 17:18:07 vasta tsitaadiga

londiste, täpselt, sealt ka põhjus, miks PS3 on väärtuslikum kui sama vana arvuti.



---
+ PS2 compatibility, launchi mudelitel thumbs_up.gif See ei tulnud kohe meeldegi.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.12.2023 10:36:26 vasta tsitaadiga

SKG, ma ei tea kas ma olen juhm või millest me nüüd räägime?
Kas ma saan õigesti aru ,et PS3, kui konsooli tugevus on see, et seda saab 17a hiljem ka kasutada kuidagi rohkem kui sama vana PC-d?
Ja sama vana PC ei ole nii hea, sest keegi ei tee seda for whatever reason, mitte et ei saaks? Vaatamata sellele, et kui sa seda teed, siis saad pmt mängida lisaks vanematele mängudele ka uuemaid?
Also, ps3 on olnud emuleeritud üsna suures mahus since forever nagu ka ps2 ja ps4 ka varsti vb... also, see ps2 compatibility oli väga väiksel hulgal vist 60 GB isenditel, mis vahepeal olid päris kallid... selles mõttes on tal väärtust vb küll!

Link


Tead, 17a vana pc on sitaks yea Montessoori laud lastele. PS3 saaks ka teha pmt mingi väikese bedside tabe-i, aga PC is where its at.
Mitte et keegi seda teeks, aga kui teeks, my god, see oleks fantastiline laud. Mulle tundub see sama tugev case umbes.

Mitte tegemise osas on neid asju veel mida vb peaks kõik tegema aga ei tee for some reason.
Nt see: https://www.colinkeeley.com/blog/the-bryan-johnson-diet#diet-overview
Kui me kõik seda teeks, elaks way kauem tõenäoliselt, aga ei tee, kuigi on väga hea asi...

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.12.2023 11:34:02 vasta tsitaadiga

Aeron, püüa kaasas käia. Küsisid väärtuse kohta - tõin 3 näidet. Samuti on selge, et nii vanade arvutitega ei mängita enam, OS statistika kinnitab seda. Tagasi algse väite juurde - 17 aastat vana PS3 on väärtuslikum kui sama vana PC. See väide ei ole "täiesti vale".

Tarkvaraline emuleerimine pole sama hea kui originaalraual mängimine. Kas need emuleerijad kõik on PS3 mängude koopiad ostnud või on see enamjaolt kõige labasem piraatlus, mida "emuleerimise" lipu all õigustada?



---
We Needed Pro Consoles Once And Never Again
https://www.thegamer.com/we-needed-pro-consoles-once-and-never-again/

Nõus, PS5 Pro ja Xbox upgrade vms tunduvad väga ebajavalikud.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 29.12.2023 13:05:42 vasta tsitaadiga

ei ole see emulatsiooni pilt nii ilus kahjuks midagi.
- ps3 ja selle emulatsiooni lipulaev rpcs3 on olnud pikalt tegemises, selle riistvaranõuded on päris kõvad - alates 8-tuumalisest prosest ja avx-iliste pakutavast jõudlusboostist - ja on olnud ka pikalt mitmed olulised mängud, mis ei tööta päris nii nagu võiks. enda riiulilt vaadates näiteks rdr ja mgs4. läbimurded ja olulised uuendused on tulnud alles viimase paari aasta jooksul. ka riistvara areng on palju-palju kaasa aidanud.
- xbox360 osas on veel kehvem, xenia ongi vist kõige edulisem kogu teadaolevast ja tehtud tööst. aga see ei ole siiski veel mõistlikult kasutatav. microsofti enda backwards compatibility xb1/xs seeriates on ilmselgelt parem ja töötav asi aga see on kahjuks platvormil lukus (ja äriliselt arusaadavatel põhjustel. ma olen üsna kindel, et kui nad palvetele vastu tuleks ja selle mingil jooksutataval kujul windowsile väljastaks, siis teeks emuleerimise projektid kiirelt mõned olulised "ootamatud läbimurded").

ps4/xb1 ja edasi on puhas drm ja tarkvaralise kinni keeramise küsimus. sama raua tõttu pole riistvara emuleerimine kas üldse küsimus või ainult minimaalselt.

SKG kirjutas:
Tarkvaraline emuleerimine pole sama hea kui originaalraual mängimine.
miks? eeldusel, et see emuleerimine muidugi enam-vähemgi originaali tasemel toimib. mida see väga-väga suures enamuses juba teeb.
eks see vana raua ja noorepõlve asjade nostalgia on meis kõigis kuskil olemas aga emotsionaalsed argumendid on eraldi lugu.
ka see ps3 näide - võtad teleka, ps3 puldi ja mängid. klikid ekraanil ikoonist mängu käima ja go. on seal vahet, mis seda jooksutab?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 29.12.2023 13:10:45, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.12.2023 13:15:58 vasta tsitaadiga

17-aastasel PC-l hakkab tekkima juba nö retro väärtus ja leiab sarnase kasutusala nagu PS2 või N64. Muidugi oleneb, mis riistavara seal masinas on - iga jubin ei oma sellist väärtust nagu mõni teine (näiteks Voodoo kaardid on täna väga hinnas).

londiste kirjutas:
ei ole see emulatsiooni pilt nii ilus kahjuks midagi.
- ps3 ja selle emulatsiooni lipulaev rpcs3 on olnud pikalt tegemises, selle riistvaranõuded on päris kõvad - alates 8-tuumalisest prosest ja avx-iliste pakutavast jõudlusboostist - ja on olnud ka pikalt mitmed olulised mängud, mis ei tööta päris nii nagu võiks. enda riiulilt vaadates näiteks rdr ja mgs4. läbimurded ja olulised uuendused on tulnud alles viimase paari aasta jooksul. ka riistvara areng on palju-palju kaasa aidanud.
- xbox360 osas on veen kehvem, xenia ongi vist kõige edulisem kogu teadaolevast ja tehtud tööst. aga see ei ole siiski veel mõistlikult kasutatav. microsofti enda backwards compatibility xb1/xs seeriates on ilmselgelt parem ja töötav asi aga see on kahjuks platvormil lukus (ja äriliselt arusaadavatel põhjustel. ma olen üsna kindel, et kui nad palvetele vastu tuleks ja selle mingil jooksutataval kujul windowsile väljastaks, siis teeks emuleerimise projektid kiirelt mõned olulised "ootamatud läbimurded").

ps4/xb1 ja edasi on puhas drm ja tarkvaralise kinni keeramise küsimus. sama raua tõttu pole riistvara emuleerimine kas üldse küsimus või ainult minimaalselt.


Ma ise pole katsetanud, aga Xbox Cloud'i kaudu peaks mõnda Xbox360 mängu samuti saama mängida, mis muudab need mängud (niivõrd-kuivõrd) mängitavaks konsoolil, arvutil ja telefonil/tahvlil. Muidugi siin on piiravateks teguriteks Cloud teenuse kehv ametlik toetus regiooniti ja see nõuab head internetiühendust.

_________________
/digitaalselt allkirjastatud/
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.12.2023 14:19:16 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Aeron, püüa kaasas käia. Küsisid väärtuse kohta - tõin 3 näidet. Samuti on selge, et nii vanade arvutitega ei mängita enam, OS statistika kinnitab seda. Tagasi algse väite juurde - 17 aastat vana PS3 on väärtuslikum kui sama vana PC. See väide ei ole "täiesti vale".

Tarkvaraline emuleerimine pole sama hea kui originaalraual mängimine. Kas need emuleerijad kõik on PS3 mängude koopiad ostnud või on see enamjaolt kõige labasem piraatlus, mida "emuleerimise" lipu all õigustada?


Paranda kui eksin, aga sa ajad sassi praktilise ja teoreetilise.
See, et 17a vana PC-d keegi on VALINUD mitte kasutada, ei tähenda, et seda ei saa kasutada ja sarnaselt PS3-le pakub ta ka täna veits aegunud mängu kogemust.
Erinevalt PS3st saad sa aga mängida ükskõik mida, see masin oma 768 MB mäluga suudab mängida.

Emuleerimine on kohtu poolt tõestatult eetiliselt väga ok, kuni sa oled soetanud mängu. (Bleem!)
Kogemus sõltub väga asjaoludest - nt uut zeldat mängiti pc peal 2 nädalat enne reliisi 4k 60 fps koos reshade-ide jne-ga , mis on WAY parem kogemus kui Nintendo originaal raual. Teisalt jälle ps3 peal on compatiblity ~ 70% sortimendi osas suurepärane, aga 30% osas (kuhu jäävad ka mitemed olulised title-id) läheb veel aega.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.12.2023 14:36:06 vasta tsitaadiga

Ei aja sassi. Loomulikult pidasin algusest peale silmas praktilist kasutust, miks peaks teoreetilisest rääkima, kui PS3-l oli 2023 ajahetkel 2 miljonit reaalset mängijat.
"...kuni sa oled soetanud mängu" - need PS3 emuleerijad kindlasti ostavad PS3 mänge icon_lol.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 29.12.2023 17:24:12 vasta tsitaadiga

HPN kirjutas:
Ma ise pole katsetanud, aga Xbox Cloud'i kaudu peaks mõnda Xbox360 mängu samuti saama mängida, mis muudab need mängud (niivõrd-kuivõrd) mängitavaks konsoolil, arvutil ja telefonil/tahvlil. Muidugi siin on piiravateks teguriteks Cloud teenuse kehv ametlik toetus regiooniti ja see nõuab head internetiühendust.
pole meie regioonis saadaval. ainuke lahendus oleks vist üle vpni mängu striimida, mis... ei ole vist mitmel põhjusel kaval mõte.
eestit microsofti jaoks xboxi kontekstis ei eksisteeri sisuliselt. eestis lubatakse suuremeelselt xboxi ja pc mänge mängida, xboxi äppe kasutada ning see aasta mingil veidral põhjusel saime ka pc game passi. see on ammendav nimekiri xboxi toetatusest eestis.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.12.2023 22:21:56 vasta tsitaadiga

SKG, ma olen suht kindel et Hiinas ja ümbritsevates regioonides on 2006 ja vanemat gaming pc rauda väga koletutes kogustes, lihtsalt steami ei kasutata.
See, et sa juhuslikult leidsid, et oh, 2 milj ps3 on veel online, ei tähenda ilma adekvaatse kontekstita eriti palju...
Kahju, et neil ei ole raua kohta infot eriti: https://vibox.co.uk/blog/how-many-pc-gamers-are-there-in-the-world

China: https://www.pcgamer.com/pc-gaming-in-china-everything-you-need-to-know-about-the-worlds-biggest-pc-games-industry/

...ja taaskord, kui aus olla, siis ma väga ei taha tegelt vaielda selle osas, et kas neid masinaid tegelikult olemas on (kuigi usun, et neid ikka omajagu on), vaid pigem on küsimus selles,et miks arvata, et ps3 seda väärtust rohkem on. Ma ei räägi siin subjektiivsest väärtusest, mis iga inemene sellele paneb ega ka statistikast, vaid lihtsalt külm analüütiline omaduste võrdlus.
Ma ei näe ühtegi põhjust peale laiskuse, marketingu, kättesaadavuse või lihtsuse, mis võiks just kui anda eelise hankimise osas PS3-le, aga vähemalt minu jaoks on kesksel kohal kogemus, mida üks või teine asi täna pakub ja ma tõesti ei saa aru, mida ps3 tänapäeval peaks rohkem pakkuma.

Btw, see kas keegi legaalset koopiat omab ja nii emuleerib või pirab ei ole õige küsimus. Küsimus on ju täna selles, et mida üks või teine platvorm võimaldab ja sellele küsimusele on vastu ,et pc võimaldab legaalselt emuleerida konsooli.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 99, 100, 101 ... 140, 141, 142  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.