Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 56, 57, 58  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 27.11.2023 13:05:11 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
eks see olenebki ju kasutusest. kui nas on kodus mingi meediakarbina, siis on hdd läbilaskest küll ja viide ei sega. eriti kui 1gbit v6rk on, mis on synodel siiani thing mingil põhjusel.
kui vaja nasi enda peal midagi jooksutada või on mõni keerulisem kasutus kus reaalselt nasis failidega vaja tööd teha, siis on ssd viite vähenemine ikka krdi teretulnud nähtus.
isegi niisama meediakarbi kontekstis on ssd võimalusel päris tore, mingi meediaserveri metadata on vast kõige lihtsam näide, write cache sinna otsa.

kodune vaikus on eraldi juhus. on ka mul syno kahe ssd-ga toas riiulil olnud mõnusalt vaikne aga hoolimata viimase aja ssd hindade kukkumisest on hinnavahe ikkagi valus, hdd saab sama raha eest poole rohkem mahtu ja üle 4gb ssd-de puhul läheb see valem ikka päris käest ära. see qvo on jah odav aga tlc 8tb ssd-d lähevad rõõmsalt 500+€ hinnaklassi, samas kui 300€ eest saab mingi 18tb või isegi 20tb hdd.


Kuna jutt algas 4 bay'ga nas'st, siis ma ütlen veelkord, sellest on kodutarbimiseks küll ja veel, kui hdd'si täis laduda. 500€ eest saab 4x6TB, ehk siis 18TB kasulikku pinda, kui lähed R5 peale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2023 15:00:42 vasta tsitaadiga

SSD, kodukasutuse ja IOPSide kohapealt veel - 1Gpbs netiga oli Download Stationi puhul HDD selgelt pudelikaelaks (Seagate Ironwolf, speci järgi suudab 240 MBps lugeda-kirjutada ideaaltingimustel), tükk aega proovisin DS konfida ühes ja teises suunas, ikka kiirus hüples nig maksimumi ei saanud kunagi, pigem jäi sinna poole ja kolmveerandi kanti. Peale SSD sissepanemist (tollal võetud odav 2TB... misiganes mudel) ja kogu DS elu sinnasuunamist - vaikne, kiire, link silmini täis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2023 15:09:08 vasta tsitaadiga

Mul on HDD. Kui üle wifi ketta image NASi teen, siis enamvähem giga kiirust saab kätte. Muidugi jah, see on üks suur fail, kui paneks mitu asja korraga kopeerima siis ilmselt oleks lugu teine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2023 16:58:27 vasta tsitaadiga

Dirty Harry, siis on sul seal midagi valesti, ma suudan 5xWD Red'iga ja RAID6'es, gigase välislingi silmini täis tõmmata DL stationiga.
Linuxi ISO'sid sikutades tuleb siiski silmas pidada, et kiirus kõigub sul nagunii ja enamik pudelikaeltest asub mujal kui su NAS'is. icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2023 19:03:51 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Dirty Harry, siis on sul seal midagi valesti, ma suudan 5xWD Red'iga ja RAID6'es, gigase välislingi silmini täis tõmmata DL stationiga.
Linuxi ISO'sid sikutades tuleb siiski silmas pidada, et kiirus kõigub sul nagunii ja enamik pudelikaeltest asub mujal kui su NAS'is. :wink:
Kahtlemata on mul midagi valesti, kui HDD SSD'ga asendades mured lahenesid. Aga hei, "guy in the internet - BULLSHIT!"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2023 19:08:33 vasta tsitaadiga

Dirty Harry, seda ma ei väitnud aga ma ei suuda sellele ainumastki loogilist seletust leida, kui su kastil just mälu nii vähe pole et ta kogu aeg swapiks. icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2023 19:53:26 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Dirty Harry, seda ma ei väitnud aga ma ei suuda sellele ainumastki loogilist seletust leida, kui su kastil just mälu nii vähe pole et ta kogu aeg swapiks. :roll:
Peamine murekoht oli minu hinnangul väikeste failitükkide siia-sinna lugemine-kirjutamine. Paarkümmend torrentit, nende tõmbamine ja jagamine, valmisvärgi mujale tõstmine - ikka paras koormus salvestusmeediale. CPU ressurssi oli, linuxi load oli normis, RAMi 10GB.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 27.11.2023 19:59:38 vasta tsitaadiga

Kirjas pole, palju neid kettaid seal oli. Ühe hdd iopside võimekus on kusagil ~100 kanti ja kui sul on seal palju pisikesi fragmente, nagu DS'i puhul, siis surebki see ainumas ketas seekimisse. 4+ ketast on hoopis teine tera juba. SSD omab muidugi ka selle komplekti ära, aga no paarkümmend torrentit ja gigane link maailmaga ei ole päris selline vaikne kodukasutus enam, pigem poweruser.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2023 20:59:59 vasta tsitaadiga

Markos, torrenteid ma regulaarselt ei jooksutagi, pigem on see minu puhul suur erand, pole elukutseline netipiraat... icon_wink.gif
Küll aga liiguvad välismaailma vahet muud suuremahulised failid, nagu Dockeri imaged ja hobikorras tegelen ka audio-video montaaziga väikestviisi, jpm.

Eks mul ole raud ja ketaste arv valitud ka vastavalt workloadile, eksperdiks ennast ei pea küll aga piisavalt ka seda maailma nuusutanud tööalaselt.
Palju maksta ei raatsi, hobi peaks kulud ära katma aga samas piinelda nagu kah ei viitsiks. icon_lol.gif
Välislink on overkill aga kuna me mõlemad teenime ka igapäevast leiba kodus, siis...kulub ära, et palgatöö hobitegevuse taha ei jääks ja vastupidi.

Tegelikult on mul ka pisuke SSD cache tänapäevaks juba tekitatud aga see pigem DSM'i sisemiste asjade kiirendamiseks. icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UnknowFunk
Kreisi kasutaja
UnknowFunk

liitunud: 06.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2023 21:30:58 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
londiste kirjutas:
indrpo kirjutas:
2,5Gbit/s LAN on mul juba lihtsasti USB adapteriga tehtud ja toimib igal mudelil. RS815+ hetkel.
mis konkreetne adapter sul on?

hetkel see:
https://www.club-3d.com/en/quick-view/2467/
mingi realtek 8152/8153 driver tuli ka peale lasta, pole keeruline.
Ilmselt toimivad ka teised sarnased aga trendneti oma jätaks välja, ostsin igasuguseid kuid trendnet käib stabiilselt maha.


Võtsin ka selle USB-RJ45 adapteri, sain ilusti 2.5G tööle 920+'iga thumbs_up.gif

Kas emaplaadi RJ45 seisavad tühjalt sul või kuidas neid eraldi on mõttekas ära kasutada?

_________________
Mida hiljem saabub kiirabi, seda täpsem on diagnoos.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2023 17:23:53 vasta tsitaadiga

Sain Saksast hea hinnaga DS1621+ kätte (võrkari ja lisamäluga juba) ning oh õnnetust, 870 QVO 8TB hinnad on vahepeal hüpanud 350€->550€ siin ja ~500€ peale Saksas. Mnjah...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2023 17:32:39 vasta tsitaadiga

Milleks sa seda NASi kasutada plaanid?
Enamasti ajab NAS-s HDD ka asja ära, SSD eeliseks on ainult vähem müra.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2023 17:46:59 vasta tsitaadiga

No üks põhieesmärk oligi pöörlevate ketaste kõrinast lahti saada. Korteris pole kuskile seda purki eriti pista kah, et kõrin närvidele ei käiks, kui midagi seal peal teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2023 18:13:05 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Milleks sa seda NASi kasutada plaanid?
Enamasti ajab NAS-s HDD ka asja ära, SSD eeliseks on ainult vähem müra.
Neid eeliseid on ikka rohkem. NAS on reipam, kui tahta teha paljusid asju korraga, näiteks 10+ torrentit korraga üle gigabitise lingi + neid kärutada edasi teise pinna peale NASis - ikka oluline vahe oli, kui täitsa hea ja kiire HDD asendada enamvähem suvalise SSD'ga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 30.12.2023 21:11:20 vasta tsitaadiga

Kui te teete NAS’ist arvuti, siis muidugi on sinna ka vastavat ressurssi vaja. Kui jääda algupärase funktsiooni juurde, siis mitte.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2023 21:48:48 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Kui te teete NAS’ist arvuti, siis muidugi on sinna ka vastavat ressurssi vaja. Kui jääda algupärase funktsiooni juurde, siis mitte.
Iseasi, kas ja millal Synology isegi NASi selle sõna otseses mõttes teinud ongi. Isegi odavaimad jotid on ju igasuguste pildigaleriide, torrentiklientide ja muu sarnasega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2023 23:11:39 vasta tsitaadiga

DS1621+ peal jookseb mitmeid konteinereid. Enne kui resu puudu ei jää, siis pole pointi mujale neid tõsta ka.
Hiljem tõstad ala NUCi peale ja lingid NASi sinna.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 31.12.2023 00:53:34 vasta tsitaadiga

Minu jaoks on NAS algupäraselt nii nagu nimigi ütleb network attached storage. Eks tänapäeval ole kõik asjad ühtemoodi arvutid, küsimus on vaid kasutuses. Seega pole ka väga kohta vaidlustel, et peaks olema nii või naapidi. Eelnevalt olen selgitanud ka põhjusi, miks teatud konfiguratsioonid ei ole lõpptarbija komponentidega mõistlikud teha, kannatab rahakott ja töökindlus.

tsitaat:
Iseasi, kas ja millal Synology isegi NASi selle sõna otseses mõttes teinud ongi.


Need ülikerged rakendused ei vaja küll mingit erilist lisaressurssi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
striker13
HV Guru
striker13

liitunud: 03.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2024 16:32:03 vasta tsitaadiga

Küsiks natuke nõu, kuidas edasi käituda oma DS218play-ga.
Algselt sai sisse pandud 2tb ketas. See hakkas täis saama ja võtsin 4tb ketta juurde (asenduseks).
RAID on pandud SHR
Uue ketta lisasin olemasolevasse pool-i. Pärast seda tahtis initsialiseerimist mille ka ära tegin (umbes 4-5h). Kogu pool-i suurus jäi samaks ~1,8tb.
Kas selle tegevusega kopeeriti/duubeldati kogu 2tb ketta sisu ka 4tb ketta peale ehk et saaksin nüüd 2tb ketta välja võtta? Storage manageri all Actions -> Deactivate disk?
Synology-l on küll väga head juhendid, aga sellist asja ei suutnud nende infost leida, kuidas peaksin edasi käituma, et kõik 2tb kettal olevad andmed jääksid toimima 4tb ketta peal.

_________________
Sarcasm is just one of the many services I offer to people who ask stupid questions.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 14.01.2024 16:42:35 vasta tsitaadiga

Kui rebuild tehtud, siis 2tb välja ja selle asemel 4tb. Siis pärast seda tuleb resize teha.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
striker13
HV Guru
striker13

liitunud: 03.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2024 16:50:30 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Kui rebuild tehtud, siis 2tb välja ja selle asemel 4tb. Siis pärast seda tuleb resize teha.


Ega see deactivate disk kettalt midagi ära ei kustuta? Lihtsalt igaksjuhuks.

_________________
Sarcasm is just one of the many services I offer to people who ask stupid questions.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2024 16:54:37 vasta tsitaadiga

Paistab kirjelduse järgi jah sedamoodi, et 2TB ketta võid välja võtta ja selle asemele teise 4TB ketta panna. Siis saad 4TB storaget.
Kahe ketta puhul ei paista see SHR mingit erilist eelist andma tavalise RAID1 ees, eelised tulevad välja kui kettaid on rohkem kui 2.
Aga võta minu juttu as is, vastutust ma endale ei võta kui miskit ikka kaduma läheb.
RAID1 on üldiselt alati hea lollikindel valik kuigi tõsi, storage mõttes saad vähem ruumi kui SHR puhul kui kettaid on rohkem kui kaks.
Mina mõtlen alati selle peale ka, et kui NAS ise peaks otsad andma, siis kui lihtsalt või keeruliselt kasvõi bootiva linuxi pulgaga ketastelt andmed kätte saaks. RAID1 puhul piisab sul ühest töötavast kettast ja mingit erilist woodood tegema ei pea, lased mdadm paki peale ja peaks kohe omaks võtma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
striker13
HV Guru
striker13

liitunud: 03.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2024 17:34:24 vasta tsitaadiga

Kasutusse jääks ikkagi 1 ketas. Praegu 2ne ja 4ne sees, aga 2se võtaks ära ja asemele midagi ei paneks. See vist samas pole praegusel juhul oluline.

edit:
Nii lihtsalt ikka ei lase. Võtsin 2tb ketta välja ja kui proovin repair teha siis selline error:

Mõtteid?
Volume suurust ka ei lase muuta.

_________________
Sarcasm is just one of the many services I offer to people who ask stupid questions.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2024 17:36:39 vasta tsitaadiga

Milleks ühe ketta puhul see SHR jääb segaseks. Aga peaks töötama nii, et võtad kahese välja, vajadusel resize ja peaks 4TB olema.
Kui just päris sodiketas pole, siis soovitaks ikka mingit RAID-i, mis pisut aitab kui üks ketas otsad annab. Küsimus pole mitte selles, kas ketas otsad annab vaid selles, millal see otsad annab. Olen näinud kettaid, mis on 10+ aastat töötanud ja olen näinud ka kettaid, mis 3-4 aasta pärast otsad annavad.

Edit: tee sellest 2TB kettast mingi storage, aga ära lisa seda olemasolevasse pooli. Siis kustuta see 4TB kettaga pool ja tekita uuesti. Seejärel kopeeri sinna 2TB ketta pealt andmed. Mingit lihtsamat lahendust ei paista. Ma hetkel ei viitsi googeldada mis see SHR kõhus on, võimalik et käsurealt saaks kuidagi, aga kui sa seda ise välja otsida ei oska, siis parem ongi kui ei katseta selliseid häkke.


viimati muutis napoleon 14.01.2024 17:41:24, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
striker13
HV Guru
striker13

liitunud: 03.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2024 17:39:31 vasta tsitaadiga

Kui seadistasin alguses, siis soovitas SHR, ega väga ei mõelnud ka tuleviku peale.
Kui ma Storage Pool-i ära kustutan, kas andmed kettal jäävad ikka alles? See lahendaks ilmselt probleemi ja saaks ka teise RAID-i valida ma arvan. Aga jällegi andmete teema, kas jääb kõik ikka alles.

_________________
Sarcasm is just one of the many services I offer to people who ask stupid questions.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2024 17:43:13 vasta tsitaadiga

Andmed teoorias jäävad alles, kätte saada on neid keeruline. Muutsin oma eelmist posti. Ühesõnaga selle 2TB viskasid välja. Tee nüüd selle peale uus pool ja kopeeri andmed sinna. Siis kustuta see 4TB kettaga pool, loo uuesti ja kopeeri andmed sinna tagasi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2024 18:01:51 vasta tsitaadiga

SHR vajab minimaalselt kahte ketast.
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
striker13
HV Guru
striker13

liitunud: 03.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2024 19:48:23 vasta tsitaadiga

napoleon-i abiga saan vist asja korda. Hetkel veel failide kopeerimine, et päris hõisata ei saa, aga tundub õiges suunas liikuvat.
2tb ketta tegin tühjaks, 4tb peale varasemalt liigutatud asjad kopin 2tb peale tagasi, mis nüüd omaette pool-is. Pärast seda siis 4tb tühjaks ja uus pool ning 2tb ketta pealt asjad uuesti 4tb ketta peale.

Nõme, et Synology alguses kohe ei hoiata, et SHR pole mõeldud ühe ketta jaoks. Eriti kui mul ainult üks ketas masinas oligi... aga no mis seal ikka, jälle targem. Oleks võinud ka ise alguses rohkem süveneda, mida erinevad RAIDid pakuvad.

_________________
Sarcasm is just one of the many services I offer to people who ask stupid questions.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hki
HV kasutaja

liitunud: 13.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2024 20:24:53 vasta tsitaadiga

SHR töötab vabalt ühe kettaga ja on default valik, kui ühe kettaga pooli teha. Kui sellele kettaid juurde lisama hakata, siis tekib redundancy. Kui kettaid Synology sisse panna ja neid kasutusle võtta tuleb aru saada mida nendega teha soovitakse, millal luua uus pool või millal lisada olemasolevasse uus ketas. Loodan, et sul on olemas veel lisaks admetest tagavarakoopia.

Raid calculator laseb läbi mängida erinevad variandid https://www.synology.com/en-us/support/RAID_calculator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 14.01.2024 22:03:00 vasta tsitaadiga

Mis asja. 218 on ju kahe kettaga isend. SHR antud Synos on sama nagu Raid10, lihtsalt oluliselt paindlikum. Kui panid 4tb'se sisse, SHR raid taastati ära siis võid vabalt 2tb'se välja kiskuda ja kõik töötab edasi. Siis lähed poodi ostad uue 4tb lükkad jälle sisse ja kopeerib vanema 4tb uuema peale asjad jälle ringi. Pole vaja läbi urruaugu asju teha.
Syno ei peagi midagi hoiatama, sest SHR on mõeldud ka ühe ketta puhul. SHR paindlikus on lihtsalt selles et võimaldab liita kokku erineva mahuga kettaid nii, et sa mahtu ei kaota.
https://kb.synology.com/en-br/DSM/tutorial/What_is_Synology_Hybrid_RAID_SHR

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2024 22:16:17 vasta tsitaadiga

SilQ, SHR on RAID + LVM
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
striker13
HV Guru
striker13

liitunud: 03.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2024 22:32:04 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Mis asja. 218 on ju kahe kettaga isend. SHR antud Synos on sama nagu Raid10, lihtsalt oluliselt paindlikum. Kui panid 4tb'se sisse, SHR raid taastati ära siis võid vabalt 2tb'se välja kiskuda ja kõik töötab edasi. Siis lähed poodi ostad uue 4tb lükkad jälle sisse ja kopeerib vanema 4tb uuema peale asjad jälle ringi. Pole vaja läbi urruaugu asju teha.
Syno ei peagi midagi hoiatama, sest SHR on mõeldud ka ühe ketta puhul. SHR paindlikus on lihtsalt selles et võimaldab liita kokku erineva mahuga kettaid nii, et sa mahtu ei kaota.
https://kb.synology.com/en-br/DSM/tutorial/What_is_Synology_Hybrid_RAID_SHR


Sinu jutt eeldab 2x4tb ketta olemasolu, ei? Minul jääb alles üks ketas.

_________________
Sarcasm is just one of the many services I offer to people who ask stupid questions.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 14.01.2024 22:44:28 vasta tsitaadiga

striker13, Võid ühe ka jätta.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
striker13
HV Guru
striker13

liitunud: 03.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2024 23:03:52 vasta tsitaadiga

No igatahes sai nii tehtud ja ei toiminud, jäi ikka teist ketast juurde nõudma.
_________________
Sarcasm is just one of the many services I offer to people who ask stupid questions.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hki
HV kasutaja

liitunud: 13.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2024 00:30:26 vasta tsitaadiga

striker13 kirjutas:
No igatahes sai nii tehtud ja ei toiminud, jäi ikka teist ketast juurde nõudma.


See oli selle pärast, et lisasid pooli ketta juurde, mitte ei teinud uut pooli lisaks. Kui ketas juba pooli pandud, siis poolis ketaste arvu vähendada ei saa, seda nii SHR kui ka muu RAID-i puhul.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2024 01:39:56 vasta tsitaadiga

Mõni aeg tagasi heietasin et tahaks ideaalset Syno aga mida pole seda pole. Igatahes nüüdseks on mõni aeg on süsteem käinud ja kõik vana kola üle kolitud. Mõned muljed.
Saksa eBayst sain reshippinguga DS1621+ 32GB ECC mälu ja 10G kaardiga hea hinnaga. Algselt oleks DS1523+ rohkem meeldinud aga seda polnud saada.
870 QVO 8TB odav promohind sai otsa aga mõnedest Eesti netipoodidest ja Saksa eBayst õnnestus 4 ketast kokku kraapida umbes sama hinnaga, mis oli enne promohind.
Chassise vendid vahetasin Noctuade vastu, need olid tiba lärmakad. 64GB non-ECC mälu oli olemas testiks aga kuna mahu mõttes ei tulnud vajadus nii suur siis toppisin selle läpparisse ja Synosse jätsin 32GB ECC.
Soft-modidest on kettad lisatud supportlisti, dedup lubatud ja power management sisse lükatud (saadaval ainult 3 clock rate aga enamik aega käib CPU 1600MHz vs default hardcoded 2200MHz). Btrfs pakkimine ja dedup osutusid piisavalt edukaks nii et hetkel jätsin 4 kettaga R6/SHR2 ning ruumiga on OK.
64GB Optane-de paar on cacheks suhtelisel aeglase QLC flashi ees, tõenäoliselt overkill. Transkodeerimine 1080p peal on täiesti kasutatav ja Plex on mu viimasest katsest oluliselt paremaks läinud nii et DNLA jaoks supakate sisse põletamist on oluliselt vähem vaja olnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2024 12:41:28 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:

Chassise vendid vahetasin Noctuade vastu, need olid tiba lärmakad.
Kui olulised need ventilaatorid üldse on? CPU omast rääkimata.

St ma ei mäleta enam isegi mudelit peast, mingi Atomiga SOHO oma oli, aga oli sama teema, lärmas. Ma tegin nii, et ühendasin KÕIK ventilaatorid üldse lahti, viskasin korpuse ümbert minema, et õhk liiguks ja vaatasin, mida SSD/HDD/CPU temperatuurid tegid. Kokkuvõttes jätsingi ta fanless olekusse ja kolihunnikus aastateks lahtiselt nurka, kuna temperatuurid olid kõik lubatud piirides ka niimoodi. Mul muidugi polnud seal ka erilist koormust peal, tavaline NAS, ei transkoodi ega jõulisi teenuseid. Eks see korralikku läbimõtlemist tähenda, niisama rapsida pole mõtet. Aga tulemus oli ka seda väärt. Et kui juba paistab full SSD NAS, siis võiks igasugu pöörlevaid elemente miinimumi viia.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2024 14:04:06 vasta tsitaadiga

Dirty Harry, ketaste jahutamine on põhiline aga kui pöörlevaid kettaid pole siis? icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
euforia
Kreisi kasutaja
euforia

liitunud: 26.02.2004




sõnum 07.02.2024 14:09:02 vasta tsitaadiga

Ka SSD'd kuumenevad, teoreetiliselt icon_cool.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2024 23:24:17 vasta tsitaadiga

SSD-d on praegu ~30C, Optaned ~40C. Prose temperatuuri ei viitsi praegu üle SSD otsima minna. Ei hakanud ventide eenamaldamist proovima - sellel mudelil on niikuinii sisemine toide 40mm vendiga, mida ei saa eemaldada ning on hetkel kõige valjem vent.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 08.02.2024 00:55:54 vasta tsitaadiga

Sain ka oma 423+'i kätte, 3x6TB Red+ sisse, töötab, vaikne. Ajaviiteks toppisin ühe sahtlis vedeleva sata ssd vabasse bay'sse ja filisofeerin selle mõttekuse üle. Reaalsuses outperformib üks redi spindel selle õnnetu 1G eetri mõlemas suunas ligi kahekordselt, mis siis ssd'st rääkida, va iops muidugi, aga see vajab use caset, mida kodustes tingimustes on raske leida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2024 01:41:37 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Sain ka oma 423+'i kätte, 3x6TB Red+ sisse, töötab, vaikne. Ajaviiteks toppisin ühe sahtlis vedeleva sata ssd vabasse bay'sse ja filisofeerin selle mõttekuse üle. Reaalsuses outperformib üks redi spindel selle õnnetu 1G eetri mõlemas suunas ligi kahekordselt, mis siis ssd'st rääkida, va iops muidugi, aga see vajab use caset, mida kodustes tingimustes on raske leida.


Vaja ka siis NAS <-> Desktop 10G link tekitada icon_biggrin.gif
Vahepeal olen mõelnud seda aga siis peaks switchi välja vahetama ja MT'l hetkel pole sobivat kui overkilli ei taha teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 08.02.2024 10:32:09 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Vaja ka siis NAS <-> Desktop 10G link tekitada icon_biggrin.gif
Vahepeal olen mõelnud seda aga siis peaks switchi välja vahetama ja MT'l hetkel pole sobivat kui overkilli ei taha teha.


Use case ? Mul ei ole desktopi ja läpakad on kõik wifi otsas, vajadus puudub, ning kohalik nvme on kiirem, kui potsentsiaalne 10G. Väga suured failid liiguvad xcp ja nas'i vahel, sinna teoreetiliselt võiks, aga praktikas jällegi vajadus puudub.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2024 13:07:36 vasta tsitaadiga

icon_arrow.gif
Markos kirjutas:
Väga suured failid liiguvad xcp ja nas'i vahel, sinna teoreetiliselt võiks, aga praktikas jällegi vajadus puudub.


Suurte failide liigutamiseks jah. Otseselt ei pea 10G olema, lihtsalt SFP+ porte saaks ära kasutada.
Ma vahest pakin ringi 20-40GB mkv'sid, siis 1G jääb küll palju jalgu. Eks oleneb kuidas enda aega väärtustada ka muidugi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 08.02.2024 13:52:42 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
icon_arrow.gif
Markos kirjutas:
Väga suured failid liiguvad xcp ja nas'i vahel, sinna teoreetiliselt võiks, aga praktikas jällegi vajadus puudub.


Suurte failide liigutamiseks jah. Otseselt ei pea 10G olema, lihtsalt SFP+ porte saaks ära kasutada.
Ma vahest pakin ringi 20-40GB mkv'sid, siis 1G jääb küll palju jalgu. Eks oleneb kuidas enda aega väärtustada ka muidugi.


Õnneks neid asju ei pea vändaga rinngi ajama ja ajalist survet ju tegelikult ei ole. Kui tegeled mingi videoproduktsiooniga, siis iseasi, aga see on juba töö või ettevõtlus, kui aeg mängima hakkab. Muigama ajab see erinevus professionaal vs entusiast. Viimane kuhjab omale kokku koju geari, mille peal võiks väike datacenter elada mõnesaja vm'ga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2024 14:12:24 vasta tsitaadiga

ot:
Ma hindan oma vaba aega 2 korda kallimalt kui tööaega. Kui on tüütu tegevus, mis hobi ja meelelahutuse alla ei käi, siis võimalusel tund või 2 säästa on teretulnud. See teeb juba normaalse home-switchi hinna välja.


Kahjuks osadele tegevustele peab peale passima, vaja tõsta, liigutada, reindekseerida manuaalselt.
Mis entusiasmi vs profesionalismi puutub, siis tõde jah icon_biggrin.gif Ei saaks eitada, et veidike entusiasmi pisikut ei oleks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2024 14:48:44 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
SSD-d on praegu ~30C, Optaned ~40C. Prose temperatuuri ei viitsi praegu üle SSD otsima minna. Ei hakanud ventide eenamaldamist proovima - sellel mudelil on niikuinii sisemine toide 40mm vendiga, mida ei saa eemaldada ning on hetkel kõige valjem vent.

SSD mõte võiks olla nt dockeri konteinerite failid, virtuaalmasinate failid. Samas võid sa SSD panna ka põhja all olevasse nvme pessa ja ka see peaks failisüsteemi kas kohe või läbi väikese modi toetama.

DS423+ sai endale ka kuukene tagasi. Mõnetine üllatus oli metallne plärin raamist. Pole konkreetse mudeli viga, vaid kogu seeria vist alates DS918st ja edasi. Sai veidike mööbijalgade pehmendusi sisse kleebitu, et kettad ei vibreeriks vastu metallraami. Natuke pettumis sellise seadme puhul.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2024 14:50:35 vasta tsitaadiga

Kas keegi on DS920+ sisse m2 SSD-d pannud? Kaks pesa seal on, väidetavalt cache jaoks, aga kas ilma suurema häkkimiseta saab neid storagena kasutada?
Mitte et ma häkkimisega hakkama ei saaks, aga ei taha lihtsalt, et peale iga upgrade on vbl jälle miskit lappida vaja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2024 14:59:48 vasta tsitaadiga

kaua syno plaanib 500€+ karpidesse seda 1gbit lani toppida?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2024 15:12:46 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Kas keegi on DS920+ sisse m2 SSD-d pannud? Kaks pesa seal on, väidetavalt cache jaoks, aga kas ilma suurema häkkimiseta saab neid storagena kasutada?
Mitte et ma häkkimisega hakkama ei saaks, aga ei taha lihtsalt, et peale iga upgrade on vbl jälle miskit lappida vaja.


https://github.com/007revad/Synology_enable_M2_volume

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 56, 57, 58  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.