|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler? |
| Alla 1 aasta |
|
11% |
[ 50 ] |
| 1-3 aastat |
|
31% |
[ 142 ] |
| 4-6 aastat |
|
25% |
[ 114 ] |
| 7-10 aastat |
|
18% |
[ 84 ] |
| 11-13 aastat |
|
7% |
[ 33 ] |
| 14-16 aastat |
|
3% |
[ 15 ] |
| 17-20 aastat |
|
0% |
[ 4 ] |
| Üle 20 aasta |
|
1% |
[ 5 ] |
|
| hääli kokku : 447 |
|
| autor |
|
liiv
HV Guru

liitunud: 21.11.2009
|
16.10.2023 20:56:32
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
Juhtus, et selles poes oli antud hetkel kõige odavam soundbar normaalne.
|
Nii see oli. Tol hetkel oli saksa Media Markti ketis hetkel kõige odavam see LG toote pakkumine. Lausa välisukse ees olid virnades
Googeldage Media Markt ketti laiatarbe kaupade müüja ja korralik suur kett. Teate ju isegi et kui sul on 1000 poodi siis saad võtta kordi suuremaid koguseid kui 100 poodi omanik (ja sisseostu hinnad tulevad hoopis teised mis maaletooja teeb).
ps. Kusjuures oli aeg, kus Media Markt oli tõesti saksa parim müüja hindade-headuse suhtelt ja kui kaardimakset püüdsin teha siis öeldi: Hea aega! Meil läheb niigi hästi, see veel puudus et pankadele veel mingi prosa juurde maksta kaardimaksete eest (käive oli nii suur, et saksa ostja seisis tavalised järjekorras, sularaha näpus)
Tänaseks on seis pisut muutunud, näib et kaardimakseid eirates võtavad konkurendid turu üle
|
|
| Kommentaarid: 627 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
6 :: |
517 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kevvare
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2010
|
16.10.2023 21:43:26
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
| liiv kirjutas: |
| Ise ostsin LG telekale saksamaal €150 LG soundbari müüja soovitusel. |
Juhtus, et selles poes oli antud hetkel kõige odavam soundbar normaalne.
Meil on odavaim seda nime kandev 7€ ja odavaim selline, mis näeb välja nagu oleks teleka jaoks mõeldud (ja HDMI port ka küljes) 79€
https://www.hinnavaatlus.ee/1966817/tcl-ts7000-black/ [lisa: kaableid kaasa ei saa]
Kvaliteeti ei oska kommenteerida. Samas sarnase hinnaklassi (~80€) F&D soundbar on parem küll kui teleka enda heli.
Kui kõnest aru saamine on kõige olulisem, kas siis võiks hankida hoopis kasutatud kvaliteetse keskkõlari ja võimendi? Bassi sel juhul küll pole, aga teleka enda kõlaritel nagunii pole. |
Keskkõlariga pole ka kõrgeid. Ainuüksi keskkõlar on suht jamps valik.
Kõige odavam lahendus tavalised 55€ stereo kõlarid ja teevad igale teleka kõlarile ära ja vaata, et isegi odavama otsa soundbarile. Ei tea ei tule nendest soundbaridest midagi nii imelist heli nagu reklaamitakse
https://arvutitark.ee/arvutid-ja-lisad/heliseadmed/kolarid/edifier-r980t-speaker-type-20-35mm-black-24-w-1266343
Kui raha rohkem siis võtaks suuremad kõlarid aga mingit 160€ odava otsa soundbari küll ei ostaks. Mõttetud plastkärakad.
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
16.10.2023 21:49:59
|
|
|
Paljudel keskkõlaritel on tweeter ka sees. Pole muidugi proovinud ainult keskkõlarit kasutada.
Neid Edifier R980T on töö juures paar komplekti. Kannatab ka 50 m2 ruumis kasutada.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
16.10.2023 22:25:11
|
|
|
ilmselt ta pidas silmas seda, et keskkõlarisse saadetaval signaalil on kaasas ainult teatud sagedusvahemik...ehk et justkui oleks "kõrged" sealt sisendsignaalist juba ära lõigatud. ja vahel see tõepoolest nii ongi. keskkõlaril endal on loomulikult ja alati võimekus kõrgeid esitada täiesti olemas. kuigi selge on ka see, et eks neid keskkõlareid ole igasuguse kvaliteediga...ja lisandub probleem on see, et teatud tüüpi keskkõlari suhtes "valesti" istumine võib ka heliga väga suuri vingerpusse mängida.
rule of thumbina mina mitte kellelgi AINULT keskkõlarist ja võimendist koosnevat süsteemi omale koostada/kasutada ei soovitaks. see on väga väga halb variant. parem ostke kõige odavam soundbar
jutt keskkõlarist ja kõrgete täielikust puudumisest on muidugi jälle selline täielik pooltõde. aga see teema tervikuna on nii pagana keeruline, et ma isegi ausalt öeldes ei viitsi lahti kirjutama, selgitama hakata pärast tuleb veel mingi tont ka, kes hakkab mind sõimama, et miks ma ikka lauseid suure tähega ei alusta
jutu kokkuvõte minu poolt on umbes selline, et kui tahate tõepoolest lihtsalt ak uudiseid kuulata ja on vähemalt võimalus enne ostu mis iganes odava otsa, või keskmise otsa soundbare kuulata...siis andke aga minna. võtab tõesti vähem ruumi ja (testitult!) sobib naisele palju paremini kui päris kõlarid. kui aga tahate päriselt kvaliteetsemat heli tervikuna siis unustage need odavad soundbarid ära, leidke see ruum ja see raha, et hankida omale päris kõlarid, päris võimendi ning tegelikult ka keegi päris spetsialist kes teil selle süsteemi õigesti tööle paneb. loomulikult on kõigil kiusatus saada hakkama ilma viimase nimetatud sammuta...sest kõik on ju ise meeletud tehnikaspetsialistud ja sündinud heliinsenerid. aga reaalselt EI OLE! hea oleks spetsialist kaasata juba enne kui mingi x tehnika ära olete ostnud ja kindlasti ei peaks kaasamine lõppema sellega, et nüüd on tehnika ostetud ja eks ma ise viskan selle kodus kuskile kuidagi üles ja ühendan kuidagi ära
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
liiv
HV Guru

liitunud: 21.11.2009
|
16.10.2023 22:59:39
|
|
|
| Kevvare kirjutas: |
Keskkõlariga pole ka kõrgeid. Ainuüksi keskkõlar on suht jamps valik.
|
Loeb mitu valjukat seal on. Ajasin oma laisa perse lausa püsti ja läksin lugesin oma soundbaril valjukad lausa üle. Minu LG €150 on kummalgil kanalil juba 3 valjukat (tweeter, midrange, midbass).
| von Wu kirjutas: |
Paljudel keskkõlaritel on tweeter ka sees. Pole muidugi proovinud ainult keskkõlarit kasutada.
|
Subbass valjukas eraldi subjektiivselt võib ära jätta. Supakale rõhku ei paneks. Musta töö teeb ära tweetert (kõrge ots) ja midbass (madalam ots, mis vastavalt filtrile suudab ka kesk-kõrgemat otsa mängida)
Supakas on sub bass ja selle osa heliredelil on paar oktaavi (ma võin terminitega eksida-seksida) aga see on nii madal heli, et enamus teist ei saaks arugi kui korralik mis-bass teeb sub-bass valjukale ära. Sub on helirõhk, mitte tümakas "millega odavaid litze oma auto tagaistmel käperdada" püüate
|
|
| Kommentaarid: 627 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
6 :: |
517 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
16.10.2023 23:28:00
|
|
|
| SKG kirjutas: |
Taiesti lambist hakkas ukspaev selline jama kui Amazon app-is moni film toole panna. Olen proovinud Amazon app-i data ja cache tuhjendada (Nvidia Shield), samuti valja logida ja uuesti sisse, ei aidanud. Teler on LG 65NANO756PA ja sai viimane softiuuendus ka tehtud. Koik muud video app-id tootavad laitmatult. Antud link ei aidanud, seal sadu inimesi sama probleemiga ja abi ei saa.
Ideid?
Spoiler 
|
Tegin Shieldile factory reset, Prime töötab jälle, kummaline.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
17.10.2023 02:23:43
|
|
|
kunagi olid hirmus populaarsed igasugused autokõlarid, no teate küll seda tüüpi mida sai paigaldada sinna tagumisele aknalauale oma huippumasinal. ühel hetkel vist keegi avastas, et jube äge oleks hakata sinna "ribasid" lisama...sest see müüb ja siis saab hästi pappi küsida ning muudkui (lollidele) müüa. siis tehti neid valjukaid 3 "ribalistena" ja olen näinud isegi 4 "ribalisi". Parimad näited olid need, kes üks ribadest ei olnud üldse kuhugi ühendatudki ja teine "super tweeter" või mis iganes idiootse nimega seda nimetati...see oli ühendatud läbi mingi ulmelise kondeka ehk esimese astme filtri lõikega a'la kuskil 16khz peal ühesõnaga, totaalne nali, aga selliseid asju müüdi ja ka osteti. oli neidki piisavalt, kes neid ribasid kokku lugesid ja sellega kõvatasid. saamata aru, et kui muusika mängis siis 99% sellest sogast, mis nad sealt kuulsid, tuli esimesest ribast. 1% tuli teisest ja kõik ülejäänu oli üldse huumor. soundbari valjukate kokku lugemine ning erinevateks ribadeks ja bassideks ning subbassideks jagamine meenutas mulle praegu natuke seda imeliste autovaljukate aega ja moodi. kuigi asi päris sama hull vast enamasti ei ole..siis olen isiklikult võtnud lahti ja näinud soundbari, mille sees oli "ilutweeter" mingi selline sub 100e toode ehk umbes seal stiilis "võta kõige odavam, kärab küll".
tegelikult on nii, et tehniliselt väga ei loe mitu valjukat sul seal on. see loeb päris kõlarite puhul! kui me võtame ligikaudsselt selle sagedusriba, mida üks soundbar tavaliselt esitama on mõeldud või mida ta esitama peaks. mis oleks siis näiteks midagi sellist nagu ~100-150hz algusega ja ülespoole no näiteks kuskil 10khzni, siis selle sagedusriba esitamiseks on vaat et kõige ideaalsem ja kõige õigem kasutada tegelikult ühte riba, ehk hakkama saaks üheainsa valjukaga, ja hakkama saab sellega päris hästi. seda eriti igasugustes soodsama otsa lahendustes sest üheribalist kõlarit ehitada on igaljuhul kõige lihtsam ja odavam. selle asja nimetus on full-range driver ja on olemas päris ilusti kõlavaid full-range elemente (drivereid), mis heas ehk päris kõlari kastis mängivad isegi laiemat riba kui 150hz-10khz ja täiesti kvaliteetselt seejuures. ma olen kunagi isegi ühed sellised kõlaridki ehitanud. Need on umbes midagi sellist https://www.hifi.goneill.co.nz/pensil.php
soundbarides tegelikult tihtipeale nii tehakse ka, lihtsalt seda ühte hästi väikest valjukat kordistatakse/duubeldatakse et oleks võimalik saada kätte ka mingisugust reaalselt kasutatavat helirõhku. sinu lg's võib olla küll niinimetatud midbass ja midrange jne nagu sa üles lugesid aga tegelikkuses need midbass ja midrange mängivad suurima tõenäosusega VÄGA suure ülekattega ehk sisuliselt samu sagedusi. tweeter mängib ka midagi juurde, kuid palju kõrgemalt alates kui seda teeb päris kõlarite tweeter (headel kõlaritel ~2khz up). sisuliselt sa ilmselt isegi ei kuuleks vahet kui sellel soundbaril tweeter üldse lahti ühendada. julgeks puusalt pakkuda, et tweetri crossover sagedus on kuskil 6khz peal või isegi kõrgemal, ja mõlemasse suunda on 1 astme filter.
tüüpilise keskmise kodukinokõlarite setupi tüüpiline keskkõlar on täiesti midagi muud kui mis iganes soundbar. seal ei ole omavahel mitte midagi võrrelda. alates sellest, et elemendid on täiesti teistsugused, kast, kasti materjal, filtrid, kõlari topoloogia, kõik on täiesti erinev. soundbar on mingi moodustis, kuhu sisse on üritatud toppida kokku minimaalselt 2 erinevat kanalit, enamasti veel rohkemgi. lisaks veel kogu vajalik võimendus, connectionid jne. seega täiesti siga ja kägu
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
26.10.2023 17:57:43
|
|
|
Vanematel selline probleem, et kui vaatavad mingit TV kanalit, siis pilt vahepeal kaob ära ja tuleb tagasi. Teler Philips 55OLED754/12, digiboks Arris VIP4302, ruuter Telia X2 (100/100 pakett Telia optika). Probleem hiljuti tekkinud, varem ei esinenud. Teleril uusim fw peal.
Teler WiFiga YouTube video käima panna, siis pole probleemi. Kontrollisin võrgukaablit (ruuteri ja digiboksi vahel), sellega korras. Sai proovitud teist HDMI pesa, sama probleem. Vanemad on ruuteri ja digiboksi välja vahetanud, probleem püsib.
Mõtlesin, et katsetamiseks võtan selle ligi: https://www.club-3d.com/en/detail/2563/ultra_high_speed_hdmit_certified_cable_4k120hz_8k60hz_48gbps_m-m_5m-16.4ft/ kuigi teleril HDMI 2.0 pesa, selles osas probleemi vist pole? Mõtteid?
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
26.10.2023 20:18:22
|
|
|
maty, kui on võtta hdmi sisendiga monitori siis igaks juhuks prooviks seda panna TV asemele ja kontrollida kas sama probleem püsib.
Kui püsib siis saaks TV potentsiaalsete probleemide nimekirjast maha tõmmata - lihtsalt välistamiseks.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
liiv
HV Guru

liitunud: 21.11.2009
|
27.10.2023 19:11:30
|
|
|
maty, Laena korraks mõnelt sõpsilt "tehnikat" ja vaata kas anomaaliad korduvad. Näiteks mulle ütles Telia anomaaliate kohta, et kasutate liiga vana digiboxi. Suhtle Teliaga
Kui sul on kümmekond + aastat vana Arise digibox siis ära hakka end vaevama, lase kohe ümber vahetada (Digibox kaasa koos adapteriga ja vahetavad jooksvalt kohapeal ümber, ei ole vaja kaebust eelnevalt neti teel)
Minu probleemile pakkus Telia, et vahetame TASUTA digiboxi välja (tähtis, et seerianumber klapiks tootel, mis algselt said)
|
|
| Kommentaarid: 627 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
6 :: |
517 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2006
|
16.11.2023 19:38:25
|
|
|
Kui vaadata mingi teenusepakkuja sisu üle õhu netiga ja arvutist läbi hdmi (ala stargate sg1 jms) siis pole vahet, et mis tähised seal teleka nimes on, (uhd, crystal uhd, qled, neo qled, 4k) ? Need siis samsungi mudelite nimedest, kuna eelmine 40 tolline samsung 10a vastu pidanud, aga võiks suurem olla.
Ostuabi küsimus. Hinnad seal mõnisada kuni mõnituhat, midagi ei oska valida. 4ja kohalist summat välja ei käiks.
_________________ I don't need anger management. I need people to stop pissing me off ! |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
infect
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.10.2012
|
16.11.2023 20:22:21
|
|
|
| miq1988 kirjutas: |
Kui vaadata mingi teenusepakkuja sisu üle õhu netiga ja arvutist läbi hdmi (ala stargate sg1 jms) siis pole vahet, et mis tähised seal teleka nimes on, (uhd, crystal uhd, qled, neo qled, 4k) ? Need siis samsungi mudelite nimedest, kuna eelmine 40 tolline samsung 10a vastu pidanud, aga võiks suurem olla.
Ostuabi küsimus. Hinnad seal mõnisada kuni mõnituhat, midagi ei oska valida. 4ja kohalist summat välja ei käiks. |
Võta maalriteip, viska seinale suurused. Lühidalt, suurem on parem
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
16.11.2023 21:04:49
|
|
|
| miq1988, järgmine levinud suurus on 43, sealt edasi 55. Ära kõige madalamat seeriat võta a la Samsung CU7000 või LG UR7300.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2006
|
16.11.2023 21:53:50
|
|
|
No 40 pealt 43 peale ei näe pointi minna, 55 oleks vast ok jah (tuba/toad väga suured pole) , pigem mõtlesingi, et neid erinevaid mudeleid on palju.
E: vaataks uuesti samsungi poole. Elisa kliendina saab sealt intressi vabalt järeka peale ka. Aga seal neid 55" tolliseid päris mitme erineva tootekoodiga.
E2: vaatasin veel seal elisa lehel, pakkuda on led lcd, oled, qled. Mis neist mõistlikum oleks?
_________________ I don't need anger management. I need people to stop pissing me off ! |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VR53
HV Guru

liitunud: 19.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 842 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
636 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
16.11.2023 22:25:25
|
|
|
ära lähtu ostmisprotsessis pimesi ekraani diagonaalist.
pane paika kui kaugel sa oma (tulevasest) ekraanist reegline istud või istuma hakkad, kujuta omale enamvähem ette kui suur sa tahad, et sellelt positsioonilt ekraani vaatenurk oleks ning siis mine ja vaata kui laia ekraani sul selle jaoks umbes vaja oleks. vajaliku diagonaali saab sellest juba väga lihtsalt tuletada. nii saad päriselt teada kui suurt ekraani sa tahaksid vaadata ja see teadmine arvestab sinu REAALSE vaatamiskaugusega, mitte pole mingisugune laest võetud suvaline number.
üldiselt on nii, et väikseim vahe mida veel kuidagi märkab (nende suuremate ekraanide ehk siis tänapäevaste telerite puhul) on 5" diagonaali suuruses. samas näiteks 50 asemel osta 55, või 60 asemel osta 65...siis ega tegelikult väga ei taju, et nüüd suurema ees istud.
40 pealt 55'sele on samas ikka tohutult suur vahe. mitte päris projektori efekt, kuid 15" on suur vahe, eriti tulles vaid 40'se pealt. rahaliselt on täna kõige mõistlikum osta Qled lcd...aga tasub meeles pidada muidugi, et qled ei ole tegelikult mingi "teine tehnoloogia"...see on ikkagi sama vana tavaline tagant valgustatud lcd. lihtsalt väheke uuem/parem variant sellest ning seda kasutatakse rohkem nö. premium mudelite sees. üks parimaid bang for buck qled telereid on minumeelest q70r seeria...ja see R seal lõpus on VÄGA oluline samsungi 60 seeria variandid on ka suht okei, kuid siiski suhtkoht igas aspektis natuke kehvemad kui 70.
nb! mul on need kõik endal ja isiklikult olnud, nii 60, 70, 80 kui 90 seeria ning lisaks on praegu ka OLED olemas, seega ma ei räägi siin mingit oletusjuttu
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti112
HV Guru

liitunud: 14.02.2003
|
|
| Kommentaarid: 131 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
114 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2006
|
17.11.2023 07:35:39
|
|
|
Tänud info eest. Leidsin mudelinimede "breakdowni" ka. Peab plaani vähe.
_________________ I don't need anger management. I need people to stop pissing me off ! |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
17.11.2023 10:29:02
|
|
|
| Wiltz kirjutas: |
üks parimaid bang for buck qled telereid on minumeelest q70r seeria...ja see R seal lõpus on VÄGA oluline samsungi 60 seeria variandid on ka suht okei, kuid siiski suhtkoht igas aspektis natuke kehvemad kui 70.
|
See R näitab seal aastat, 2019 olid R-tähisega. 2020 oli T ja sealt edasi hakkas jälle A, B, C. C=2023
2019 teleri leidmisega jääb ilmselt hätta, aga olen nõus, Q70 on igati ok valik.
Kui Samsungit jahid, siis osta järgmine nädal, tõenäoliselt alates teisipäevast on igal pool musta reede pakkumised väljas.
Eilsest on Panasonic LZ1000 799€, kindlasti parem valik kui LG A-seeria. Selle raha eest ilmselt paremat ei leiaks.
|
|
| Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
17.11.2023 11:22:50
|
|
|
Panasonic LZ1000 häda on, et seal jookseb mingi nende endi OS. Ehk Netflix, YT, Amazon, Apple TV, Disney+ on olemas aga meie kohalikke äppe sinna ei pane.
LG webOS oleks selles suhtes veidi parem valik.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
17.11.2023 11:49:37
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
Panasonic LZ1000 häda on, et seal jookseb mingi nende endi OS. Ehk Netflix, YT, Amazon, Apple TV, Disney+ on olemas aga meie kohalikke äppe sinna ei pane.
LG webOS oleks selles suhtes veidi parem valik. |
Tõsi. Panasonic MZ800, millel jookseb Android, oleks veelgi etem, aga ka omajagu kallim.
Aga kui kohalikest äppidest savi, siis LZ1000 on pildi poolest igati ok valik.
|
|
| Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004

|
17.11.2023 12:54:22
|
|
|
| Kohalikud äpid saab ~50 euro eest juurde (Mi TV stick 4K, Chromecast with Google TV 4k jne)
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
17.11.2023 15:52:08
|
|
|
Keegi KIVI telekat ka juba omanud/testinud, kuidas on?
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
17.11.2023 15:59:31
|
|
|
| kjaups kirjutas: |
| Keegi KIVI telekat ka juba omanud/testinud, kuidas on? |
Vanematele sai ostetud 55" U750 mudel, kuna oli vaja soodsat Androidiga telerit.
Pilt on selle raha eest igati ok, pointeriga pult on toimiv (pointeri jaoks eraldi nupp, seda funktsiooni saab sisse-välja lülitada). Telia ja Jupiteri äpid töötavad.
|
|
| Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
17.11.2023 16:49:32
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
oliver.,
Kas viitsid mingi review ka kirjutada vastava teleri alla? |
Kunagi võin isegi ette võtta, hetkel kasvab töö üle pea, ehk detsembris on mahti.
Mul läks küll seina peale, aga kui mälu ei peta, olid jalad metallist. Pisiasi, aga jätab viisaka mulje. Enamasti on odavama otsa telekatel kõige pealt kokku hoitud.
|
|
| Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2006
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
17.11.2023 23:03:43
|
|
|
Sealt isegi kunagi ostnud, aga tarne tuleks reaalselt üle küsida.....need on seal pooleldi laminumbrid..... paar kuud vms oli vahe kodulehel ja reaalsusega (seda nad mainisid tegelikult ka mailis) euroopa ladudes oli null seis
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
17.11.2023 23:53:41
|
|
|
Vaadates valikut, siis jube sitasti pakendavad.....kõiki asju
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Trwind55
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.04.2003
|
21.11.2023 01:53:38
|
|
|
Vana LG teleka "roheline triip" hakkab ära tüütama, paras aeg uut vaadata.
- diagonaal 43"
- Telia äpi võimalus
- hind kuni ~400
_________________ möhhh.. |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2006
|
22.11.2023 18:28:53
|
|
|
Tellisin selle sama Samsungi S90C 55" ära. Samsungi enda lehelt tuli kõige kavalam, sealt sai veel 100.- alla kui mingi vana tv neile annad (lisaks black friday hinnale)
Eks näis kui jõuab, et kas on stargate parem vaadata.
_________________ I don't need anger management. I need people to stop pissing me off ! |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
22.11.2023 21:26:17
|
|
|
ja mis see hind siis oli?
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2006
|
22.11.2023 23:31:28
|
|
|
899.-
E: seal hetkel lisaks mingi 0% intressiga järelmaksu võimalus.
_________________ I don't need anger management. I need people to stop pissing me off ! |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Trwind55
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.04.2003
|
25.11.2023 23:02:09
|
|
|
Pole lõplikku otsust veel teinud, hetkel on sihikul https://www.hinnavaatlus.ee/2598169/sony-43-kd-43x75wl/ Oskab keegi kommenteerida? Kõige suurem probleem pidavat olema vilets audio, 2x10W. Väidetavalt Androidiga TV-de kvaliteet Xiaomi->Philips->Sony.
_________________ möhhh.. |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
26.11.2023 22:50:47
|
|
|
Heli on kõigil õhukestel teleritel vilets. Selle järgi pole mõtet valida.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
28.11.2023 13:16:11
|
|
|
eks see on tegelikult suhteliselt imelik tee jah, kui inimene ostab omale mingi suht high-end ja kalli teleka - ehk midagi mis näitab ikkagi päris head pilti - ja siis hakkab selle pildiga koos kasutama teleka enda sisse ehitatud "soundi" ma mõtlen nüüd mitte ak uudiste vaatamise puhul või õnne13 sessioonide ajal, vaid ikka mingit kvaliteetse pildi/heliga cinemaatilist contenti tarbides.
kui heli on kasvõi natukene oluline siis tasub see min 150 eur või nii ikkagi investeerida eraldi ning osta telekale juurde näiteks kasvõi mingid aktiivkõlarid, või no jumala eest isegi miskisugune soundibaar. ehk teisisõnu, telekaid heli suutlisse põhjal võrrelda on suht sama mis võrrelda mootorrattaid selle põhjal, et millisel on suurem pagasnik.
ja veel, watid ei ütle küll mitte midagi ühegi teleka "audio" kohta. 10w ei tähenda ega näita absoluutselt midagi
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
28.11.2023 13:24:16
|
|
|
Kui high-end telekatest rääkida, siis paksu korpusega OLEDil on täitsa normaalne heli, vähemalt LG-l.
Kumba pidi see on mõeldud?
| Trwind55 kirjutas: |
| Väidetavalt Androidiga TV-de kvaliteet Xiaomi->Philips->Sony. |
Minu teada on Sony neist parima kvaliteediga.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Trwind55
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.04.2003
|
28.11.2023 13:38:28
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
Kui high-end telekatest rääkida, siis paksu korpusega OLEDil on täitsa normaalne heli, vähemalt LG-l.
Kumba pidi see on mõeldud?
| Trwind55 kirjutas: |
| Väidetavalt Androidiga TV-de kvaliteet Xiaomi->Philips->Sony. |
Minu teada on Sony neist parima kvaliteediga. |
Jah, unustasin lisada "halvimast parimani". Väideti mulle poes, et Sony on neist kolmest parim.
_________________ möhhh.. |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
28.11.2023 13:52:14
|
|
|
Kui vaadata kaablioperaatorite Android TV nõudeid siis näiteks Elisa nõuab Android TV 10 kõigilt, v.a. Sony, mille puhul piisab ka 9. versioonist.
See võiks näidata Sony Android TV paremat taset?
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003

|
28.11.2023 15:04:35
|
|
|
| Draqula kirjutas: |
Kui vaadata kaablioperaatorite Android TV nõudeid siis näiteks Elisa nõuab Android TV 10 kõigilt, v.a. Sony, mille puhul piisab ka 9. versioonist.
See võiks näidata Sony Android TV paremat taset? |
Elisa võib väita mida tahab. Mul on üks esimesi android tipp seeria Philipsi TV, peal jookseb android 8 (alustas android 5 pealt) ja Elisa app jookseb ideaalselt.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
28.11.2023 15:25:31
|
|
|
| pois11 kirjutas: |
| Draqula kirjutas: |
Kui vaadata kaablioperaatorite Android TV nõudeid siis näiteks Elisa nõuab Android TV 10 kõigilt, v.a. Sony, mille puhul piisab ka 9. versioonist.
See võiks näidata Sony Android TV paremat taset? |
Elisa võib väita mida tahab. Mul on üks esimesi android tipp seeria Philipsi TV, peal jookseb android 8 (alustas android 5 pealt) ja Elisa app jookseb ideaalselt. |
Ma tean, et jookseb isegi vanemate peal kui 8 ning Philips on uuenduste osas tõenäoliselt isegi tublim kui Sony.
Avalikult välja öeldud toetatud versiooni nr on tõenäoliselt võetud selle järgi, et tollest vanematega on märgatavalt rohkem probleeme.
Seega pigem klienditoele mõeldes - kui klient kurdab, et on probleemid siis lubatud toetatud versiooni puhul on mõistlik probleemi uurida ning lubatust vanema versiooni puhul saab kliendi saata värskemat seadet soetama.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2006
|
03.12.2023 20:36:07
|
|
|
Tea, kas samsung telekatele 50 cm pikemaid toitejuhtmeid ka müüb? Uuel paberilehel on toitepesa "valel" pool.
_________________ I don't need anger management. I need people to stop pissing me off ! |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2006
|
03.12.2023 21:03:43
|
|
|
Hea mõte, uurin elu.
_________________ I don't need anger management. I need people to stop pissing me off ! |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
virx
HV Guru
liitunud: 23.11.2002
|
11.12.2023 21:52:09
|
|
|
| Milline on kõige silmasõbralikum tv, kas 120, 960 või 4000Hz flickeriga? Mida suurem number, seda...?
|
|
| Kommentaarid: 363 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
308 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
11.12.2023 23:14:07
|
|
|
960 enam ammu mingit flickerit ei ole. realistlikult võttes pole ka 480'ga, 240 ilmselt on selline kuidas kellegi jaoks...mõni tajub rohkem, mõni väga vähe ja suurem osa üldse mitte. kuivõrd palju või vähe täpselt need erinevad sagedused konkreetselt silma väsitavad pikema aja jooksul, ei oska öelda. mõistlikus mahus pildikasti vaadates per päev, suht raske uskuda et mingit reaalset vahet saab olla.
teoorias kõige nö. silmasõbralikum on muidugi siis non-pwm või üldse backlighti vaba tv...aga noh, olles paralleelselt nii ühe kui teise kasutaja siis mingit reaalset vahet neil küll ei ole.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|