Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema vol. 2 (Küsitlus: Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 375, 376, 377 ... 387, 388, 389  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler?
Alla 1 aasta
11%
 11%  [ 43 ]
1-3 aastat
34%
 34%  [ 131 ]
4-6 aastat
24%
 24%  [ 94 ]
7-10 aastat
16%
 16%  [ 61 ]
11-13 aastat
7%
 7%  [ 28 ]
14-16 aastat
3%
 3%  [ 14 ]
17-20 aastat
1%
 1%  [ 4 ]
Üle 20 aasta
1%
 1%  [ 5 ]
hääli kokku : 380

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.10.2023 22:04:36 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
rmc kirjutas:
No see "osta kõige odavam soundbar" tundub päris jabur soovitus, siiski.

See on ikkagi mäekõrguselt üle kõikide telekate integreeritud kõlaritest.

Ise polegi vist oma teleka kõlareid häält tegemas kuulnud, algusest peale selle küljes ressiiveri, kõlarite ja subwooferi combo. Kusjuures kõige odavamad, mis poest leidsin, ~700 eur.


Jah, soundbar on samm edasi teleri kõlaritest, ent on siiski pelgalt soundbar, nagu teleri kõlarid on pelgalt kõlarid. KUIGI, saan aru, et osad soundbarid on ka päris korralikud, ent siis juba maksavad ka piisavalt palju. Pigem kasutatud ress + kõlarid.

Hiid kirjutas:
mul olid kunagi ka steroseadmed teleka küljes, sest nii kõik tegid ja must have ja blääblääblää.
Nüüd olen 20a kasutanud teleka enda kõlared. Ei taha, et see heli kumisema hakkaks, nii et uudistelugejast aru ei saa, samuti et terve maja kajab, kui üks telekat vahib.
Andunud filmifriigile vbla tõesti OK, kui tahta kinosaal koju tuua icon_razz.gif

Õhinapõhiselt ei soovita tegutseda, tõesti.
Aga kõlarite puhul on justnimelt see, et kvaliteetset heli ei pea nii valjuks panema, et detaile normaalselt kuuleks - pigem on see valjuks kruvimine halva tehnika probleem (sh. lahjad telerikõlarid või soundbar). Ka ei kumise normaalne helisüsteem kuidagi.

Aganoh, ega kedagi sundima ei hakka, lihtsalt soovitused "pole vaja" või "osta kõige odavam suvaline asi poest" tunduvad täiesti jaburad. Eriti nende odavaimate asjade ostmise suhtes...

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 13.10.2023 22:53:32 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
sinihammas enamikul juhtudel keerab helikvaliteedi ikka korralikult persse.



Võib-olla, aga ma olen kuulmispuudega ja ma väga helikvaliteedi osas vahet teha ei oska. Lihtsalt kuna avastasin, et teleka heli saab suunata nutitelefoni kaudu kõrva siis nüüd eelistan seda.

kevvare thumbs_up.gif Mul seisavad Solo7C'd telekalaual. Originaalpult lõpetas koostöö ja tellisin mõne euri eest Hiinast universaalse asemele. Koer jõudis sellele möödunud aastal isegi hambaid külge lüüa, aga päästsin puldi ikka ära. Hetkel on kõlarid dektoratiivsete elementide rollis toa kaunistuseks, aga vajadusel saan DVD mängijaga CD plaate kuulata. Siis hea, et kõlarid ikka olemas on sest nii DVD kui ka kõlarid on RCA liidesega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.10.2023 08:08:36 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ka ei kumise normaalne helisüsteem kuidagi.

pidasin silmas seda, et diktori diktsioon läbi väikeste kõllide on selgem, kui mahlase bassiga küllastatud kõllidest tulev icon_lol.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.10.2023 10:42:36 vasta tsitaadiga

Normaalne helisüsteem ei ole üleküllastunud bassiga. Läbi mõistliku helisüsteemi (mis võib bassiga küllastunud olla, ent mitte üleküllastunud) on diktori diktsioon ikka parem kui läbi kehvade kõlarite..
_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.10.2023 18:30:16 vasta tsitaadiga

võimalik, aga ma ei vaja seda. icon_razz.gif eusa_wall.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.10.2023 20:18:27 vasta tsitaadiga

omapärased väited ja jutt ja arusaam rmc'l selle heli ja "üleküllastatud bassi" kohta. mõnel juhul muidugi vastab see ka tõele, aga tihtipeale mitte.

peamine põhjus miks igasugused odavad kõlarid, aga eriti suurem osa soundbarid, telekate endi sisemised kõlarid, mingisugused bluetooth minikõlarid ja taolised...miks need asjad teevad kehva, sogast, ebaselget häält ja eriti just vokaaliga osas. põhjus number üks on see, et neil on täiesti katastroofiline "kast" selle kõlarielemendi või elementide taga. enamus juhtudel on see sõna otseses mõttes täiesti suvaline plastmassist joba, mõnel juhul on seal võibolla midagi ka natuke arvutatud/simuleeritud kuid ka see tavaliselt ei päästa ikka väga midagi sest...põhjus number kaks, sellistel helisüsteemidel on äärmiselt kehva kvaliteediga kõlarielemendid. need on MEELETULT undersized, nii odavalt ja ebakvaliteetselt toodetud või vähegi võimalik, kasutades nii odavaid materjale kui vähegi võimalik.

siin ei ole, või vähemalt ei pruugi olla otseselt suurt midagi pistmist mingisuguse "üleküllastatud bassiga" nagu eelnevalt üritati väita. siin on tegemist lihtsalt ja puhtalt ODAVA tootmisega, odavatest komponentidest ning ilma igasuguse engineeringuta. läbi nö. väikeste kõllide võib inimvokaal tõepoolest olla vahel näiliselt, vahel ka reaalselt selgema kõlaga kui mõne suurema kõlari läbi. põhjus see, et suuremad kõlarid tõenäoliselt vajavad ühes konkreetses ruumis üsnagi hoolikat seadistamist, paigutamist...enne kui need mõistlikult tööle hakkavad. seega jah, kui inimese eesmärk on lihtsalt panna telekas tööle ja kuulata sealt ak uudiseid ning seda kõike võimalikult minimaalsete kulutustega ning võimalikult minimaalse vaevaga siis teleka enda kõlaritest, või siis mõnest soundbarist tavaliselt täitsa piisab. kui me hakkame aga rääkima terve kuuldava heliriba esitusest, ja eriti veel võimalikult moonutamata esitamisist...siis siin ei ole lihtsalt mitte millestki rääkima hakatagi icon_smile.gif isegi kui võtta vaid terve inimvokaali täielik ulatus siis juba failivad igasugused telekakõlarid päris rajult, ja sama ka paljude soundbaridega.

samas, eelnevalt mitmel korral mainitud solo kõlarid on tegelikult ka sellised huvitavad asjad, et need küll oma hinna või vähemalt oma kunagise hinna eest väga ok tehnika, kuid arenemisruumi on sealgi kõvasti. built-in plaatvõimud näiteks on üsnagi haledad, mitte tingimata võimsuse, küll aga muude omaduste poolest. kastid on viisakad kuid vajaksid natuke järeleaitamist. kõlarielemendid ise on not bad, elementide vaheline filter on not too good icon_biggrin.gif aga üldiselt siiski...oma hinda kindlasti väärt. kuigi ma ei tea mis need täna maksavad. endal olid solod kuskil 10a tagasi viimati icon_biggrin.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 14.10.2023 20:30:18 vasta tsitaadiga

Täna määrab hinna pakkumise ja nõudluse suhe järelturul. Poest kahjuks SOLO kõlareid enam ei saa, vähemalt mitte Eestis.
Pro 2 paistab veel müügis olevat, aga üldiselt on Edifier selle niši üle võtnud.

_________________
Müüa 3D-printer
Hunnik DVD filme oksjonil: link
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 15.10.2023 00:08:19 vasta tsitaadiga

Isegi Amazon.de otsingust enam Solosid (7c) ei leia. Tõenäoliselt tootmisest maas ja laoseisud nullis. Mina ostsin Euronicsist aastal 2013, järelmaksuga (Kauba hind 169€). Toimivad siiani, aga originaalpult tuli uuega asendada. Esimene versioon on selles mõttes natuke ebamugavalt disainitud, et sisendi peab kindlasti puldist valima. Kui pult ei tööta, ei saa seda teha ja siis ei saa ka kõlareid kasutada.Mul vedas, sain Hiinast asenduse ja ei pidanud kõlareid maha kandma ainult seepärast et pult ei tööta. Uuendatud versioonile lisati vist küljele füüsilised nupud, aga mind see ei aidanud ega lohutanud! icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.10.2023 02:28:55 vasta tsitaadiga

Wiltz, su kirjutisest jääb mulje nagu sa peaks neid seisukohti, mis teistel olid, minu omadeks.

Või, milliseid väiteid, juttu ja arusaama sa "omapärasteks" pead? Mis tõele ei vasta?

Mu point see oligi, et "osta kõige odavam soundbar lihtsalt" on jabur, sest asi on kvaliteedist kaugel igas aspektis.

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.10.2023 06:57:55 vasta tsitaadiga

mina kasutasin vanakooli kvaliteet stereotehnikat. icon_razz.gif
17kilone Yamaha ress ja 25kg 3 ribalised põrandakõlarid.
Subbakaga koos ei kõlba ka muusikat kuulata. ei meeldi selline bass mulle, tuleb välja.

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009




sõnum 15.10.2023 17:19:02 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Mu point see oligi, et "osta kõige odavam soundbar lihtsalt" on jabur, sest asi on kvaliteedist kaugel igas aspektis.

No peab ikka paika. Suvaline mittekvaliteetne soundbar on ilmselt etem, kui klaasipaksusesse mahutatud mittekvaliteetsed telerikõlarid. Sony oma terve paneeli väristamisega on meelest läinudki.
Kõne jaoks on ikka keskkõlar ja soundbaridel on kõigil? see olemas. Muu reklaam - ruumis peegelduvad atmos jt efektid, on rahakoti-rahulolu küsimus. Kõrv rikkumata, siis Wiltz -lt abi ära küsi.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.10.2023 17:38:51 vasta tsitaadiga

Hiid, ma ka lisa subwooferit ei taha ning eelistan tasakaalus heli, samas tornid vist vahetan välja, sest alumine ots ei ole muusikas piisav (eraldi subi ei taha lisada).

tofay, mhmh, ülalpool ütlesin ka, et telerihelist on soundbar kindlasti parem. Sisuliselt on väikekõlarite maailm palju ka edasi läinud ning ei kahtle, et ka päris okeisid soundbare tehakse, ent selles hinnaklassis juba parem vana hifi süsteem võtta, ilmselt.

Eks maitse asi, midagi peale ei suru. Lihtsalt kui soovitada, et võtke kõige odavam soundbar ja pole vahet, siis ei tasuks seda absoluutväitena levitada. Inimesed võivad pettuda. Eriti kui ei vaevuta isegi soundbaride hulgas paremaid variante soovitada.

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.10.2023 00:50:16 vasta tsitaadiga

soundbar'e saab teha päris adekvaatseid...kui paljud neist seda ka, ning kui adekvaatsed nad on, see on juba omaette asi. igaljuhul on nii, et selle jaoks tuleb ikkagi tootjal siis kasutada natuke kallimat/paremat elementi kui mingi päris odav ja suvaline juust, tuleb natuke panustada ka inseneri aega selle kõlari välja töötamisel jne.
põhipoint on tõepoolest lihtsalt see, et soundbar'i puhul on võimalik tekitada kõlarielemendi taha ka mingisugune juba natukene kasti moodi asi. teleka enda sisse topitud kõlarielementidega on see lühidalt öeldes null! seega isegi kui telekas (teoorias) kasutada või lausa ongi kasutatud väheke kvaliteetsemat elementi siis mõistlikku heli on sealt kokkuvõttes ikkagi hirmus raske kätte saada. päris kindlasti mitte ei ole see võimalik kui rääkida juba laiemast sagedusalast.

võtame suvalise näite, pildikasti sound performance'st saab rtingsi ülevaadetest üsnagi hea ülevaate https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q70-q70r-qled

rmc, ma vihjasin konkreetselt sinu "ülaküllastunud" bassi jutule eelnevalt, arvasin et see oli suht kenasti mõistetav. või see ei olnud siis sinu jutt? nagu ma aru sain siis sa rõhutasid nagu sellele, et kõikvõimalike odava(ma)te ja blingbling reklaamiga kõlarite/helisüsteemide puhul alati toodetakse need selliselt, et bass oleks hirmsasti üleküllastunud? ehk siis bassiosa sageduskara nö. "tõstetud" võrreldes näiteks midrange või kõrgetega. see võib mõnel juhul olla tõesti põhjus, või osa põhjusest miks inimhääl on justkui mudane või sogane või lihtsalt arusaamatu mõne süsteemiga. aga kindlasti ega kaugeltki pole see ainuke ega peamine põhjus.

PS. kvaliteetsed ja õigesti paigaldatud, seadistatud ning peakõlaritega matchitud subwoofrid ei tekita kunagi mitte mingisugust ebameeldivat "boomy" efekti, ei väsita mitte kuidagi kõrva ega ei avalda absoluutselt mitte mingisugust negatiivset mõju mitte ühelegi vokaalile! seda teevad odavad, viletsad, valesti paigaldatud/paigutatud ja seadistatud subid icon_smile.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.10.2023 14:16:27 vasta tsitaadiga

Ma kasutasin küll sõnastust "üleküllastunud", ent sellest rääkis tegelikult Hiid algselt kumisemise võtmes ning siis bassiga küllastatud heli võtmes.
Mu väide oli, et mõistlik heli on tasakaalus ja igas mõttes parem kui suvaline-kehv.

Põhjused, miks suvaliste helisüsteemide heli võib tasakaalust väljas olla, on tõesti mitmekesised. Tõenäoliselt ongi lihtsaim öelda, et odavate ja suvaliste süsteemide nõrkus ongi, et neid ei ole mitmekesiselt headeks ehitatud.

Soundbaride osas oleme ka üksmeelel, ent "päris adekvaatset" on üpris ebatõenäoline leida kui kriteerium on "odavaim", nagu Liiv soovitas. Kõlakojale viitamine oli tal muidugi õige.

PS.-iga olen samuti nõus. Tasakaalus heli(süsteem) on tasakaalus. Selles võti ongi.

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.10.2023 17:43:21 vasta tsitaadiga

BA79, Sa peaksid alustama eelarvest. Muidu me siin kakleme ja tülitseme foorumlastega ja arvamus tuleb suht subjektiivne
NB! Loeb hinna-headuse suhe. Anne meile parameetrid

rmc kirjutas:
No see "osta kõige odavam soundbar" tundub päris jabur soovitus, siiski.

Ei ole jabur. Kodanik tahtis vähe paremat heli kui tuleb klaaspaneelist. Ta ei küsinud üüber heli


viimati muutis liiv 16.10.2023 17:45:10, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.10.2023 17:45:38 vasta tsitaadiga

Klaaspaneeli ja üüberheli vahel on väga suured käärid, kuhu mahub mõistlikku valikut igale maitsele...

"Võta odavaim" on alati rumal soovitus.

"Hinna-headuse" suhte osas olen nõus!

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.10.2023 17:55:17 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Enda kogemus 2016 42" LG FHD, paar aastat kannatasin, seejärel sai soundbar ja bassikõlar külge ja hoopis teine tera. Peamiseks heli probleemiks oli samuti helis kõne eristamine, olgu suvaline show või arutelusaade, ikka mõni osaline suutis rääkida nii vaikselt, et ei kuulnud ja kui helinuppu juurde kruttisid ja saate signatuur või reklaam tuli, siis ajas terve maja üles icon_evil.gif

Nüüd kevadel sai LG OLED 65" C2 seina ja olin valmis sukelduma soundbari otsingutele aga ennäe imet, heli kvaliteet üllatas kohe ja niipalju, et lisakola otsingust sai hetkega loobutud.

Tehnoloogia on edasi liikunud. Tõttöelda oli endal sama mure, mis sul varem ja nüüd tsiteerin sind:
Peamiseks heli probleemiks oli samuti helis kõne eristamine, olgu suvaline show või arutelusaade, ikka mõni osaline suutis rääkida nii vaikselt, et ei kuulnud ja kui helinuppu juurde kruttisid ja saate signatuur või reklaam tuli, siis ajas terve maja üles
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 16.10.2023 17:58:34 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:


"Võta odavaim" on alati rumal soovitus.


Väga eluvõõras suhtumine
Kas soovitad siis üle tarbida ja liigselt ressurssi raisata samal ajal kui odavaim on enam kui küll?
Odavaim on väga tihti parima hinna headuse suhtega
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.10.2023 18:11:57 vasta tsitaadiga

Janis, Kuna teema püstitaja ei andnud meile parameetreid, siis on meil talle raske anda nõu. Esimene asi, mida siin foorumis peab andma - eelarve!
Edasi soovitatavalt praegune olemasolev süsteem ja mis nõudmisteni tahakse välja jõuda.

Mina sain aru, et kasutaja tahtis vähe paremat heli, kui klaaspaneel suudab anda ja kui lausa mingit tundmatut noname kärppi ei osta (no nii lolliks ma ühtegi foorumlast ei peaks) siis töötab tema nõudmiste jaoks praktiliselt iga soundbar
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.10.2023 18:20:18 vasta tsitaadiga

Janis, ma ei opereeri äärmustes, vaid üritan alati leida mõistlikku tasakaalu.
Odavaim enamasti on sama mõistlik kui kalleim, ehk ebamõistlik.

Aganoh, mõistan varasemast kogemusest, et sinuga sisulist argumentatsiooni pidada on mõttetu, seega loodan, et me ei üritagi?

liiv, odavaim ongi enamasti noname kräpp, isegi kui kohati bränd tuttav tunduda võib. Võta HV lahti ja kruvi: https://www.hinnavaatlus.ee/search/?query=soundbar&sort=min_price
Milline see sinu "võta lihtsalt odavaim" ideega kokku läheb? icon_lol.gif

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.10.2023 18:30:25 vasta tsitaadiga

no kui kuulata suvalisest krapist raadiot, siis kostab selgelt, kuulad kasvõi MAKITA raadiost ja juba kumiseb.
Te ei saa aru, millest ma räägin vä? icon_rolleyes.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.10.2023 18:48:27 vasta tsitaadiga

defineeri "suvaline kräpp raadio" palun icon_biggrin.gif minumeelest "makita" = suvaline kräpp raadio näiteks. kuigi tegelikult raadio tähendab üleüldse vaid allikat (raadio, raadiojaam, raadioülekanne), mitte ei kirjelda kuidagi mingit helisüsteemi.

rmc jutuga selles osas olen küll täiesti nõus, et "võta suvaline odavaim lahendus" ei ole kohe päris kindlasti enamus juhtudel optimaalseim variant. seda mitte ainult helitehnika puhul, vaid praktiliselt kõige võimaliku puhul, mida üldse kaubanduses kuskilt osta saab. aga helitehnika puhul kohe kindlasti ei ole. asi selles, et ka odavaima asja tootja/müüja tahab endiselt teenida jube hea kasumi. seega ei tasu loota, et seal kasutatakse häid komponente ja lihtsalt kasumimarginaal on väike ning kogu rõhk suurel läbimüügil.
optimaalseim variant on ikka pea alati kuskil seal odavama ja keskklassi vahel. üle keskmise tavaliselt hakatakse maksma liiga palju mingi mõttetu sildi, brändi ja "image" eest või siis funktsioonide eest, mida tegelikult ei vajata ega kasutata. ja ostes kõige kõige odavamat, saadki sõna otseses mõttes kõige kõige odavama võimaliku asja - ehk siis olematu kvaliteet, olematu engineering, olematu funktsionaalsus, olematu user experience, olematu...kõik. need on väga harvad juhud kui ostes odavaimat võimalikku õnnestub sul saada midagi natuke asjalikku. a'la kui keegi uus tulija tahab turule suruda end ja müüb oma toodet omahinnaga või alla selle. pead olema VÄGA HEA SPETSIALIST et sellised one time offereid ja tooteid ära tunda peale vaadates

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.10.2023 18:54:41 vasta tsitaadiga

Wiltz, Oeh, sa ei saanud ikka aru mis ma tahtsin öelda. Minu sõnum esiteks: Klaaspaneelist järgmine on üldjuhul parim järelturul saadaolev soundbaride tootja tuntud brand (valid ise vastavalt oma rahalisele võimekusele)
Teiseks, kui tahad paremat siis anna eelarve.
Komandaks, mis on nõudmised (mis tänase süsteemiga ei sobi ja kuhu tahad välja jõuda)


detaile on vaja, sõbrakesed, detaile
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.10.2023 18:58:04 vasta tsitaadiga

Wiltz, esimene vaste, mis googeldades ette tuli https://www.euronics.ee/audio/koduaudio/raadiod/tar2506fs12/philips-fm-analoog-must-kaasaskantav-raadio
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.10.2023 19:01:46 vasta tsitaadiga

liiv kirjutas:
Ise ostsin LG telekale saksamaal €150 LG soundbari müüja soovitusel. Müüja ütles, et kõik muu on "overpriced". Olen juba 8 aastat rahul.
Minu soovitus. Võta järelturult kõige odavam (osta.ee)


Vaata ikka oma soovitust. See oli absurd.
Detailid on olulised, jah, ent see soovitus ei sisaldanud midagi - lihtsalt "osta odavaim". Tunnista viga lihtsalt ja korras :]

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema vol. 2 (Küsitlus: Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 375, 376, 377 ... 387, 388, 389  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.