|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
19.09.2023 20:13:27
|
|
|
| XeStAiSy kirjutas: |
| Samas isiklikult tundub Prime on piisavalt vana ruuter juba jaamad sätitud ed500 peale vist rohkem kuid ka ei pruugi. |
Ära plära.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
19.09.2023 20:21:50
|
|
|
Sa arvad ,et sunniliselt peab kahte ruuterit kasutama 1 rivist võtad teise kuid nii on hea, et ED500 isklik mida kaua ei saanudki kasutada aastaid vedeles ennem kui toimima hakkas. Samas renti maksab teise eest seisab igaks juhuks. Tühja see 4 eurot kuus igaljuhul on winz.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
viimati muutis XeStAiSy 19.09.2023 20:27:10, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
19.09.2023 20:22:27
|
|
|
| Ära plära.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
19.09.2023 20:53:44
|
|
|
Kas kõik akukeevitajad on pisut nihkega?
Kas nihe on tagajärg või eeldus keevitajaks saamisel?
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
19.09.2023 21:12:11
|
|
|
Naerda ju võib mi seal ikka. Nii nagu kirjutasin täpselt nii on. Irvitamised võid omale irvitada vaata ,et keegi vastu ei irvita.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
19.09.2023 21:48:36
|
|
|
Võib-olla tõesti X2 töötab kellegi ühendusega ideaalselt või on vead ära parandatud. Siiani on enda ringkonna kogemused negatiivsed olnud.
Sama nagu kunagi DG301 oli. Kolleegil jukerdas alatasa, tehnik käis korduvalt kohal ja vahetati lõpuks ruuter välja. Uus ruuter, ma ei mäletagi, kas oli DG400 või DG200, toimis pärast seda igatahes veatult. Andis selle õnnetu DG301 mulle ja minu ühenduse taga töötas ilma ühegi probleemita aastaid, kuni nüüd ED500 vastu välja vahetasin, sest tahtsin 5GHz WiFi-t.
Võib-olla oli asi selles, et tal VDSL, aga mul optika - ühega jukerdas, teisega toimis. Ei tea.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
19.09.2023 22:15:24
|
|
|
Igal kodusel seadmel on omad eripärad, pole ruuteridki sellest erinevad.
Mõnel on teler Samsung, LG, Philips või Sony. Leiab ju igasugu erinevusi, ühel üks viga, teisel teine.
Paneme siis Telia ruuterid ritta, mis ja milleks?
Inteno DG200 ja DG301 suures pildis sama asi, käib veel Optika, KMI (kaabliga kuni 1Gbit/s) ja VDSL 17a otsas kuni 100Mbit/s, Wifi kõigub oma 2,4Ghz otsas 30-50M vahel, näppides saab gramm rohkem. (utiil) Samas sobib ideaalset mingi 10-50Mbit/s neti jaoks ja 1-2 TV jaoks.
Inteno DG400, ilus väike seade ja 3x3 AC 5Ghz wifiga karp mis optika ja kmi jaoks annab 300+Mbit/s ka wifist, veidi liiga soojaks läheb seade. VDSL on ikka 17a, seega üle 100Mbit/s pole loota. (utiili liikumas)
Inteno 400 Prime tunnistaks ise kõige stabiilsemaks seadmeks. v35b Vectoring, AC wifi, levi mõistlik. veel jätkusuutlik. muidu totaka kuju, suuruse ja paigaldusega, aga toimib. Kui piisab wifi levialast ja laiendada pole vaja, siis kasutaks seda.
Aktiivses pakkumises:
Genexis ED500 põhiliselt toimib, ainus puudus mis märgatav, läheb liiga soojaks ja siin olijad teavad, et liigne soojus, tähendab mingis mõttes probleemi. Siiski wifi erinevust järgmisega tuntavalt ei ole võimalik tuvastada ning kui õhku on piisavalt, kvaliteedi langust ei ole.
Tehnicolor X2 uue tarkvaraga teadaolevalt probleeme pole, liigselt soojaks ei lähe. Enamasti soovitav vaid siis kui kasutusele tuleb SmartWifi ehk Airties tugijaamad. Need ühilduvad ruuteriga. Muus osas lihtsalt ruuter.
Ja on igasuguseid WIFI probleeme. Selgelt näha, et kuskil on ja kuskil pole.
1. Wifi probleemid maja konstruktsiooni tõttu. Näiteks ahjumüür või raudbetoon sein vahel, selge, pole levi.
2. Seadmete ühilduvus kas ruuteri või seadme kiibistiku/tarkvara tõttu, mingil hetkel, mingis asukohas ühendus katkeb. Järgneb põhjalikum katsetamine erineva ruuteriga, võib olla lahendus, üks või teine mudel.
3. Lihtsalt "kasutaja" lootis, et ruuter katab terve hektari ning võib ka saunamajas selle ühe peamaja ruuteri wifis olla.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
19.09.2023 23:04:07
|
|
|
| Spezz kirjutas: |
Kas kõik akukeevitajad on pisut nihkega?
Kas nihe on tagajärg või eeldus keevitajaks saamisel? |
See ei ole mingi rot13 vms. mille saad lihtsasti paika nihutada. Mingi keerukama krüptoga on tegemist
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
20.09.2023 00:09:03
|
|
|
| XeStAiSy kirjutas: |
| Naerda ju võib mi seal ikka. Nii nagu kirjutasin täpselt nii on. Irvitamised võid omale irvitada vaata ,et keegi vastu ei irvita. |
Su kirjutisest on võimalik seitsmel eri moel aru saada. Õpi ennast arusaadavalt väljendama ja kirjavahemärke kasutama, siis pole ka kellelgi midagi ütlemist.
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
20.09.2023 13:45:59
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
| Genexis ED500 põhiliselt toimib, ainus puudus mis märgatav, läheb liiga soojaks ja siin olijad teavad, et liigne soojus, tähendab mingis mõttes probleemi. Siiski wifi erinevust järgmisega tuntavalt ei ole võimalik tuvastada ning kui õhku on piisavalt, kvaliteedi langust ei ole. |
Mul lasi kaks ööpäeva maksimaalse kiiruse peal WiFi-s ja oli vaid kergelt soe. Ruuter on kapi ja seina vahele pressitud.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
22.09.2023 09:11:50
|
|
|
väga ei lähe jah kuid kui toas on +20c. +35c suvel on teine teema. Siis ei saa juba arvutitagagi istuda, või olla. Rääkimata tööst. See suvi pidas vastu, midagi ei ikaldanud. Siis pole ka probleem.
EDIT:
Sai eile siis hommikul advekaatse interneti kätte. Niinagu ära ühendati nii ka toimib. Mingeid anomaalijaid pole.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raipa
HV vaatleja
liitunud: 20.09.2005
|
24.09.2023 20:13:54
|
|
|
Välk käis külas ja lõhkus inteno 200.Meshiks kasutasin airties 4920 2-3 tykki.
Sain uue x2 ruuteri.
Airties 4920 kuidagi enam siduda ei õnnestu.
Tõin teliast katsetuseks rendi airties 4930 ja kohe sidus.
Soov oleks rendi omast lahti saada ja enda omad uuesti käima saada.
Nüüd ei saagi aru,et kas viga minus või telia ruuteris keerab kinni midagi.
Või oskab keegi soovitada uut 2-3 meshi. kus telekas ilusti läbi jookseks.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
24.09.2023 22:48:48
|
|
|
Mina olen ed500 peal wifi linki ka käima tõmmanud wds peaks olema. Pead jah ilmselt nuppe õigel ajal pressima. Võib-olla seal mingi spetsiifiline vigur mis ei lase. Resetti oma mesh ja proovi siis uuesti.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
adister
HV vaatleja

liitunud: 06.12.2006
|
26.09.2023 21:56:13
|
|
|
| Paluks abi ruuteri seadistamisel. Eelinfo: koju tuleb optiline kaabel, mille otsas echolife HG8010H. Sellest edasi ruuter Genexis Pure ED-500. Kodus 3 telerit digibokside otsas, telekad eraldi kaablite otsas ja netis, mängukonsool ja siis veel mobiilsed seadmed wifis. Internet 200/200. Mingi hetk hakkas kohutavalt häirima et mobiilsetes seadmetes internetis lehitsemisel lehed avasid kohutavalt kaua.Asi nii kaugele arenenud, et kodus mobiilis wifi välja lükanud ja kasutan mobiilset andmesidet kuna lihtsalt kiirem. Oma peaga mõtlesin, et Genexis ei saa seadmete arvuga hakkama. Samas probleem vahel ka siis kui kõik digiboksid pole töös ja seadmeid võrgus vähe. Omas peas mõtlesin, et lülitan Genexise wifi välja, ostsin poest viisakama wifi 6 ruuteri (Asus TUF-AX4200) ja see siis Genexise taha ja wifit tekitama. Mõeldud-tehtud, käisin poes, lükkasin Asuse Genexise taha, aga Asus ütleb, et ei ole interneti ühendust. Paar tundi mässasin. Kontrollisin kaableid - tõstsin siia-sinna Ei midagi. Mõistus otsas.
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
27.09.2023 08:22:11
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Asusel pead DHCP välja lülitama. Kui mõlemad ruuterid IP-sid jagavad, siis on jama. |
Canceldavad üksteist kui 2 ruuterit üksteise taga? Wifi purk peaks apd tegema panema. Openwrt puhul võid igasugu keemiat teha. Kui on wifi purki saab ruuteriks teha pane dynamic ip conf otse ja viska genexis vahelt, teleka jaoks v3 mulitcast isegi hd pildi saad kätte. Raketiteadus pole.
Kui keegi põdeb hd pildi pärast minuarust see on nobrainer seadistus. Toimib iga ruuteriga. V3 ja snooping vaja ja rohkem ei midagi. Proxy ka.
Spoiler 
Samas minu tplink kopsik ise on tellis surnud sünd. Siiski wifi 6 part on toimiv. Saab hakkama 500/500 ühendusega edukalt, natuke paremini kui genexis seal vahel. Siiski erilist vahet pole. Samas see toode siiamaani 100 euriga saada. Ennem kui wifi 7 ei tule ei hakka neid purke prügikasti lennutama siiski isegi wifi 6 piisav. Kuid wifi 7 on midagi mida tahaks proovida uusi lahendusi. Kuid vajadust eriti pole. Wifi 7 on tulemas ilmselt lähiajal kui linux saab toe. Pole kaugel enam. Kõik sõltub sellest kui kiired protsessorid sinna purkidesse pannakse. inteli dualcore teeb muidugi selle genexisele ära mis seal on. Genexise põhirõhk on ikkagi VDSL wifid ja teised lahendused tagaplaanil rohkem. Omalajal tahtsin meshi ka teha kuna lubati mesh tuge. See mesh jäigi tulemata ja selles ajast jäänud ka see tplink purk mis ikka üllatavalt hästi toimib. Esimesed aastad jah ikaldas kuid hetkeks on saadud toimima juba, kuid featuurid mis lubati jäid tulemata. Samas need esimesed asuse ruuterid paremad ka polnud. Kui wifi 7 peaks tulema siis lasen seedida ja oodata aasta.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
viimati muutis XeStAiSy 27.09.2023 08:31:39, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
27.09.2023 08:23:31
|
|
|
Kui paned üksteise sappa topeltnati tegema, tuleb vaadata, et nende jagatavad ip-d ei oleks samas vahemikus. nt. 192.168.1.x.
Üks peaks olema siis 192.168.1.x, teine 192.168.2.x näiteks.
Kui tahad wifi purki lihtsalt ap-na kasutada, ühendad mõlemad ruuterid kokku LAN pesade kaudu, eelnevalt keelates wifi purgis DHCP ja soovitavalt andes talle staatilise ip vahemikku, mida jagab nö pearuuter.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
27.09.2023 09:38:07
|
|
|
Ma ise ei pidanud vajalikuks ilma wifita purki vahel hoida, wifi purk sai ruuteriks tehtud ja kogu lugu. Telekas ka toimib. Kui tahan lauatelefoni siis ostan sellise millele läheb võrgu juhe, või hoopis wifiga mis teeb voip. Wifi 6 probleem on muidugi levi kuid kui igal korrusel oma purk siis ok. 1 purk teeb 2.4 see levib üle terve maja, samas wifi 6 sellel probleem juba kui seinad vahel läbi puidu on ok, kuid kivi ei taha. Samas ma siiamaani kardan seda äikest kui võrk maha põles korra juba, arvutid ruuterid, digiboxid, kõik põlesid maha mis olid lan kaabliga. Vasepaar võib jah ülla teha. Kõik mis ei olnud vasepaari küljes jäid ellu. Hea meelega kaotaks kõik lan kaablid. Siiski optikaga on vähe turvalisem. Kuid oht on ikkagi vooluvõrgu kaudu sest ruuterid on nii kompaktseks tehtud voolu osast lekib võrku, äike lööb igalpoolt läbi ja üle. Vasepaari kaudu kui tuleb põleb võrk maha ja samuti kui seinakontakti kaudu, kuid selle oht on väiksem kuid pole välistatud. Millegi pärast ruuterites ma pole näinud sparcapse mis on 0 eur küll ,aga on muus eletkroonikates telekates, raadiotes, PSU näiteks. Äike jah on kummaline asi 1 lugu mis kuulsin kellelegi lõi antenni põletas teleka maha, siis ostis uue teleka niikui antenni otsa ühendas põles ka järmine sest laeng oli antennis ikka sees.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
viimati muutis XeStAiSy 27.09.2023 09:55:37, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
27.09.2023 09:43:52
|
|
|
Äikesekahjude vastu on kaitseseadmed, a te sunnikud ei täi osta neid.
Otsetabamuse eest need muidugi ei kaitse, siis on hea, kui kindlustus aitab.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
27.09.2023 10:09:06
|
|
|
Minul oli otse tabamus paras pauk käis naaber majadel ka põlesid maha kõik. Minul oli terve aed välgu all pani nii ,et väravate hinged kah kinni keevitatud. Sombune hommik oli ei vihma ega midagi ei hoiatust ,et tuleb. Käis kärts lampi ära ja kogu lugu. Mina isiklikult kuulnud ei ole ,et kaitesedmed fool proof oleks, kõik kellel laks käinud on asjad maha põlenud ikkagi.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
viimati muutis XeStAiSy 27.09.2023 10:36:58, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
adister
HV vaatleja

liitunud: 06.12.2006
|
27.09.2023 10:10:22
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Asusel pead DHCP välja lülitama. Kui mõlemad ruuterid IP-sid jagavad, siis on jama. |
Aitäh abi eest! Sain esialgu AP-na toimima ja rahul tulemusega.
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
27.09.2023 10:10:58
|
|
|
| XeStAiSy kirjutas: |
| Minul oli otse tabamus paras pauk käis naaber majadel ka põlesid maha kõik. Minul oli terve aed välgu all pani nii ,et väravate hinged kah kinni keevitatud. Sombune hommik oli ei vihma ega midagi ei hoiatust ,et tuleb. Käis kärts lampi ära ja kogu lugu. |
sa peaks hakkama mingeid memuaare kirjutama, annan sulle teema ka: "interneti võimalusest turutõrkepiirkonnas"
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
27.09.2023 10:51:11
|
|
|
Minul lihtsalt hakkab vahest igav. It is what it is. Siiski äikese eest mis kaitseb on seadmed välja seinast tõmmata siis on kaitse. Kuid kunagi ei tea millal kärts võib käia. Kui mürinat on kuulda siis ok safu, aga kui on juhslik mida ei kuulegi see on ikkagi kahe otsaga asi. Kunagi ei tea millal. Mai kuust novembrini pead kannatama, isegi detsembris on äike olnud. Minuarust kui suvel aknast välja vaadata raasiku kant peaks veel suurem pommiauk olema, alati on seal pilved ja taevas vilgub.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
viimati muutis XeStAiSy 27.09.2023 11:34:27, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
27.09.2023 11:30:08
|
|
|
| XeStAiSy kirjutas: |
| Minul oli otse tabamus paras pauk käis naaber majadel ka põlesid maha kõik. Minul oli terve aed välgu all pani nii ,et väravate hinged kah kinni keevitatud. Sombune hommik oli ei vihma ega midagi ei hoiatust ,et tuleb. Käis kärts lampi ära ja kogu lugu. Mina isiklikult kuulnud ei ole ,et kaitesedmed fool proof oleks, kõik kellel laks käinud on asjad maha põlenud ikkagi. |
Liigpingepiirikud ja maandus on asja nimi. Mitte 16A nõuka aegne kaitse, millele on kirjaklamber vahele keeratud...
http://www.saaron.eu/et/kas-sinul-liigpingepiirik-mis-see/
Ja need on kalamehejutud, et äike lõi maasse/puusse ja kõik naabermajade elektriasjad põlesid sellest maha.
_________________ www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee |
|
| Kommentaarid: 1224 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
901 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
27.09.2023 11:49:20
|
|
|
oli siin jah nii. Mitte üksi minul. Kellel keeras veel auto elektroonika sassi süüdet hakkasid keerama kõk tabloo armatuuris põles elektroonilised seierid vänderdasid nagu kassi saba. Oli autosid hoovis mis said kannatada ja oli ka sellised millel midagi polnud viga. Kuid suht õnnelik juhus oli põlema midagi ei läinud. Naabritel oli ka neid ruutereid läinud ja muud kola. Garaazis on siiamaani veel lülitid juurtega sinast väljas lüliti taga on seinast tükid väljas. See on karm asi. Elektriboileri lõi ka lõhki Kõik tuli garaazi kaudu vastu metall aeda mis maja ümber oli sealt õhuliinidesse ja siis tuppa. Elektri juhtmestikuga sai kannatada ainult elektooniline kohvimasin, ülejäänud oli vasepaari kaudu kus oli võrgu maha põletanud. Läks digibox, ruuter ja arvuti. Digibox ja ruuter olid uued, mõned kuud vana. See võis olla 2014 äkki. Peale laksu käisd ka telia mehed naabrite juures mõned pävad olid autod liikumas, ei saanud juhuslik olla. Ju põlesid maha ka seal iga maja juures oli auto käinud eri päevadel. 3 maja oli seal nad käisid.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
viimati muutis XeStAiSy 27.09.2023 12:23:18, muudetud 4 korda |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
27.09.2023 12:01:55
|
|
|
Kui tihti restardite Telia X2 rendipurke?
Olen kuulnud soovitust, et kord kuus võiks?
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
27.09.2023 12:07:58
|
|
|
| yerba kirjutas: |
| XeStAiSy kirjutas: |
| Minul oli otse tabamus paras pauk käis naaber majadel ka põlesid maha kõik. Minul oli terve aed välgu all pani nii ,et väravate hinged kah kinni keevitatud. Sombune hommik oli ei vihma ega midagi ei hoiatust ,et tuleb. Käis kärts lampi ära ja kogu lugu. Mina isiklikult kuulnud ei ole ,et kaitesedmed fool proof oleks, kõik kellel laks käinud on asjad maha põlenud ikkagi. |
Liigpingepiirikud ja maandus on asja nimi. Mitte 16A nõuka aegne kaitse, millele on kirjaklamber vahele keeratud...
http://www.saaron.eu/et/kas-sinul-liigpingepiirik-mis-see/
Ja need on kalamehejutud, et äike lõi maasse/puusse ja kõik naabermajade elektriasjad põlesid sellest maha. |
Sellest junnist tegelt ka mingi kasu? vaatan, et enamus neist 12.5-20kA kaitsega, keskmine välk on väidetavalt 30kA, sitemal juhul kuni 200kA.
Praegu maal UPS vahel, kui joppab läheb UPS kui ei, siis kõik kindlustusele?
|
|
| Kommentaarid: 118 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
27.09.2023 12:44:06
|
|
|
RassK, V50 siis kui V20 tundub niru, et välk vabalt läbi jookseb.
Üldiselt hakkab jälle sinna žanrisse asi minema, et insenerid on lollid ja nagunii liigpingepiirikust ja maandusest midagi kasu ei ole. Kui ikka välk tuleb, siis võtab kõik elektroonika kaasa ja teha pole mitte midagi.
_________________ www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee |
|
| Kommentaarid: 1224 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
901 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vigurvänt
HV kasutaja
liitunud: 04.08.2022
|
27.09.2023 13:32:59
|
|
|
| Draqula kirjutas: |
Kui tihti restardite Telia X2 rendipurke?
Olen kuulnud soovitust, et kord kuus võiks? |
Kui probleeme ei esine, siis ei ole nagu mõtet restarti teha. Viimati oli restart üle 3 kuu tagasi seoses voolukatkestusega.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
27.09.2023 13:35:41
|
|
|
| vigurvänt kirjutas: |
| Draqula kirjutas: |
Kui tihti restardite Telia X2 rendipurke?
Olen kuulnud soovitust, et kord kuus võiks? |
Kui probleeme ei esine, siis ei ole nagu mõtet restarti teha. Viimati oli restart üle 3 kuu tagasi seoses voolukatkestusega. |
Uptime 176 days 1 hour 41 minutes 50 seconds
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
27.09.2023 13:38:48
|
|
|
| Draqula kirjutas: |
Kui tihti restardite Telia X2 rendipurke?
Olen kuulnud soovitust, et kord kuus võiks? |
Tundub kummaline. Mina oma eelnevaid ja pragust DG400p ei olegi meelega restartinud. Ainult koristamise või tarkvarauuenduse käigus on maas olnud. Uptime sadades päevades tavaliselt.
Kui see X2 tõesti vajab normaalseks toimimiseks nii tihedaid restarte, siis on tegu kehva disainiga.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
27.09.2023 14:03:15
|
|
|
Mingi automaatne restart on mõtet ajastada siis, kui seade on kuskil kaugel st. kui probleemid tekivad, siis ei pruugi ka kaugelt ligi saada, et restart teha.
Seda ei pea ka muidugi ilmtingimata mingi aja tagant automaatselt tegema, on näiteks GSM kontrollereid, millega saad kõne või SMS-ga korra seadmelt voolu tagant ära võtta vms.
Aga maal vanaemale võib-olla ongi mõistlik panna seade igal öösel sellisel ajal restartima, kui ta nagunii magab eeldusel et pole advanced vanaema, kes 7x24 mingeid taustal toimetavaid teenuseid jooksutab. Siis jääb natuke käe hoidmist ära.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vigurvänt
HV kasutaja
liitunud: 04.08.2022
|
27.09.2023 14:10:47
|
|
|
Ei tea, kas see annab samuti X2 stabiilsuse kohta olulist infot.
Spoiler 
|
|
| tagasi üles |
|
 |
liifer
HV kasutaja

liitunud: 09.03.2006
|
27.09.2023 16:28:14
|
|
|
Kas keegi on saanud Telia sedamed peale teenuse lõpetamist väljaosta? Mulle nad ütlesid, et need seadmed saab kinni maksta, kui need on rikkis, aga minu seadmed olevat nende andmetel korras. See on ju täitsa jabur jutt. Phm kolmas aasta jookseb, peaks 32,25 eurot trahv olema. Kas kellelgi on kogemusi?
_________________ Ära kunagi vaidle rumalaga, ta tirib sind enda tasemele ja võidab sind kogemusega. - Mark Twain
Ära vaidle rumalaga. Kõrvalvaataja ei pruugi teil vahet teha. |
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
27.09.2023 16:57:53
|
|
|
| Jah, ei pea rikkis olema. Keegi ajas sulle mingit jama. Saada email info@telia.ee peale, lõpetavad seadmelepingu ära ja saad välja osta.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
liifer
HV kasutaja

liitunud: 09.03.2006
|
27.09.2023 16:59:33
|
|
|
| maty kirjutas: |
| Jah, ei pea rikkis olema. Keegi ajas sulle mingit jama. Saada email info@telia.ee peale, lõpetavad seadmelepingu ära ja saad välja osta. |
Tänud info eest! Tädi, kes lõpetas telefoni teel teenuse oli üldiselt väga sapine. Vaatame, kuidas läheb.
_________________ Ära kunagi vaidle rumalaga, ta tirib sind enda tasemele ja võidab sind kogemusega. - Mark Twain
Ära vaidle rumalaga. Kõrvalvaataja ei pruugi teil vahet teha. |
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
27.09.2023 17:14:53
|
|
|
| Seda saab isegi iseteenindus lõpetada ja kohe jääk ära maksta.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
27.09.2023 17:20:39
|
|
|
Ma loodan, et siinsetel kasutajatel on piisavalt taipu iseteenindus.telia.ee külastada sest seal saab praktiliselt kõike teha. Ei pea seda 123 koormama oma "keeruliste" küsimustega.
Seadme üüri lõpetamisel tulevad kohe valikud ette, ei pea seda nuppu kartma, kinnitad hiljem.
Hirmu samas mõistan, mõne pakkuja tähtajalise lepingu puhul saad summast teada alles siis kui trahv kohale jõuab.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
27.09.2023 17:28:30
|
|
|
Aga kui tahaks teada väljaostu hinda, nt 5G ruuter - kas rentida edasi või osta välja sõltuks väljaostuhinnast. Kas tõesti selle teada saamiseks tuleb seadme renditeenuse leping lõpetada - veits jabur ju..
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
27.09.2023 17:57:14
|
|
|
Tegelt saab lihtsalt rendikast lahti anna lihtsalt tagasi. Need purgid on nii või naa jumalteab mitme käes ennem olnud. Minule ruuter toodi ja viidi midagi kuskile pole vaja maksta. Nad said ikka 4 euri kuus. Kui on PRIME siis need on unikaalsed. Minul oleks lihtsalt kasutult nurka vedelema jäänud. Iseasi kui rendiks annavad uue tutika siis võib osta jah välja, kui ikka koltunud karp siis jah keegi pole huvitatud.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
27.09.2023 17:59:10
|
|
|
| Prillpapa kirjutas: |
Aga kui tahaks teada väljaostu hinda, nt 5G ruuter - kas rentida edasi või osta välja sõltuks väljaostuhinnast. Kas tõesti selle teada saamiseks tuleb seadme renditeenuse leping lõpetada - veits jabur ju..  |
Loed kunagi ka mida eelnevalt kirjutatakse?
| indrpo kirjutas: |
| Seadme üüri lõpetamisel tulevad kohe valikud ette, ei pea seda nuppu kartma, kinnitad hiljem. |
| XeStAiSy kirjutas: |
| Need purgid on nii või naa jumalteab mitme käes ennem olnud. |
Mina olen küll alati esindusest kinnises karbis seadme saanud. Võibolla tehnikud jagavad midagi muud...
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
27.09.2023 19:28:43
|
|
|
Ma arvan tehnikute antud rendile saab tagasi ka esindusse viia kui ei taha enam. Tehnik kui minule PRIMEi tõi ütles vii tagasi esindusse, kui ei taha rohkem.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
viimati muutis XeStAiSy 27.09.2023 19:30:51, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
27.09.2023 20:19:56
|
|
|
Mis seal nii vastu pead on Testivad ära läheb uuele ringile. fakt oli selles ,et telia 1 hega sai 100mbit kätte toimis nagu vana mees see prime kuigi max oli 50mbit. Lihtsalt tegeleikult ongi 100Mbit 50Mbit hinnaga. Liin kannatas 100 ilusti ära vähimatki probleemi ponud see oli ka maksimaalne igatepidi mis liin välja andis. Nad said igatepidi testida minupeal oma liini. Peale teste hakkasid ka teisel kiiruseid tõstma vahemalt midagi oli sellega seost. Tegelt minule meeldibki katsejänes olla.
Teve elu ainult katseta. Kuigi soppa tuleb taluda ka, kõik tegelt ongi paraleelid. Kuskil on veel midagi mida raske tajuda, või praktiliselt võimatu missioon. Niikaua kui ma vaatan miks kõik asjad ühtivad ühega elus. I will find out someday. See ei ole lihtsalt kokkusattumus. Alati on kuskil 1
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
viimati muutis XeStAiSy 27.09.2023 21:35:12, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
liifer
HV kasutaja

liitunud: 09.03.2006
|
27.09.2023 21:21:59
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
Ma loodan, et siinsetel kasutajatel on piisavalt taipu iseteenindus.telia.ee külastada sest seal saab praktiliselt kõike teha. Ei pea seda 123 koormama oma "keeruliste" küsimustega.
Seadme üüri lõpetamisel tulevad kohe valikud ette, ei pea seda nuppu kartma, kinnitad hiljem.
Hirmu samas mõistan, mõne pakkuja tähtajalise lepingu puhul saad summast teada alles siis kui trahv kohale jõuab. |
Kusjuures internetiteenust ei saa lõpetada iseteeninduses. Ja kui ma juba helistasin ja sain teenuse kinni, siis tahtis tädi kohe ka seadmete rendi lõpetada ja sealt tekkiski selline huvitav arutelu. Ütles, et seadmeid väljaosta ei saa. Oli vist pahane, et ma ei soovinud tema konkureerivat pakkumist isegi ära kuulata.
UPD: Ei saa välja osta otse iseteenindusest.
_________________ Ära kunagi vaidle rumalaga, ta tirib sind enda tasemele ja võidab sind kogemusega. - Mark Twain
Ära vaidle rumalaga. Kõrvalvaataja ei pruugi teil vahet teha. |
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
27.09.2023 21:30:28
|
|
|
liifer, lõpeta smartwifi teenus iseteeninduses ära ja vaata mis siis saab. äkki saad mingi vastuse?
Või kui tagastan pakiautomaati ei saa kaupa tagasi, siis mis on trahv.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
27.09.2023 21:35:33
|
|
|
ütle siis, et ups, katki läksid ja viisin juba jäätmejaama ära
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
27.09.2023 21:38:19
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
ütle siis, et ups, katki läksid ja viisin juba jäätmejaama ära  |
Pole probleemi. jääkväärtus tuleb arvele.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
27.09.2023 21:40:10
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
| napoleon kirjutas: |
ütle siis, et ups, katki läksid ja viisin juba jäätmejaama ära  |
Pole probleemi. jääkväärtus tuleb arvele. |
Aga seda küsija ju sooviski, et saaks välja osta. Kui muud moodi ei saa, siis selle pisibluffiga õnnestub ja kedagi üle ka lastud pole kui jääkväärtuse ilusti kinni maksab.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|