Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Lovelace (AD102/AD103/AD104/AD106/AD107) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 33, 34, 35  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2023 13:40:42 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
pool-asjakohane. asus b550-i platel on mingi pikalt kestnud ja lahendamata probleem rtx4000 kaartidega:
https://www.reddit.com/r/sffpc/comments/146yj2r/psa_steer_clear_of_asus_motherboards_b550i/


Esialgne "lihtne lahendus" on lihtsalt BIOS keelata PCIe APM (seal halajorus lõpus ka sama soovitus).
ASUS vaevalt seal midagi üldse lahendab, BIOS ja vBIOS on AMD/NVIDIA/Intel teema ja kinnine, seega ASUS jagab lihtsalt mõtetuid selgitusi tarbija rahustamiseks.
ITX plaatidest jutt siis võimalik, et PCIe pikenduskaabel kasutuses ja need ka valmistasid peavalu kohati v4.0 korral.

ot:
See PCIe teema ulatub tagasi sinna aega kui need USB seadned järelt kukkuma jne hakkasid (PCIe 4.0 tulekuga ise seostan seda).
B450 harva kuigi 5700g esines, B550 probleemid, B650 probleemid ja lahendus pcie_aspm=off ja probleemid kaovad.
Inteli korral z690 oli probleemivaba samas z790 oli ka vaja juba PCIe APM kinni keerata muidu samad jamad.
Plaadid olid MSI/ASUS seega väga tootja põhiselt ei vaataks rohkem platvormi tasandilt aga pole ka esmane kord kui mingid GPUd kindlatel plaatidel ei toimi või ei tuvastata üldse.
(kõik jutud kehtivad gnu/linux korral ja USB juhtmeta seadmed, PCIe seadmete edastus VM-le. Windows all ajuritega üht teist lapiti kuid aeg ajalt hädad esinesid).
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2023 15:44:18 vasta tsitaadiga

https://wccftech.com/cablemod-custom-90-degree-12vhpwr-connector-melts-despite-proper-installation/ sulavad need kõik...
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2023 15:54:47 vasta tsitaadiga

Muidugi sulavad, sest ebakorrektne paigaldus on ainult üks potentsiaalne vea põhjus.
Tegemist on lihtsalt kehva disainiga. Tavalised 6pin ja 8pin on väga suure sisseehitatud ohutusmarginaaliga ja selles osas pole vaja muretseda mingite eri versioonide pärast või tellida spetsiaalseid 90 kraadiseid adaptereid. Muidugi võib aga see pole ohutuse vaid mugavuse/välimuse küsimus.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2023 16:29:36 vasta tsitaadiga

terric kirjutas:
londiste kirjutas:
pool-asjakohane. asus b550-i platel on mingi pikalt kestnud ja lahendamata probleem rtx4000 kaartidega:
https://www.reddit.com/r/sffpc/comments/146yj2r/psa_steer_clear_of_asus_motherboards_b550i/

Esialgne "lihtne lahendus" on lihtsalt BIOS keelata PCIe APM (seal halajorus lõpus ka sama soovitus).
ASUS vaevalt seal midagi üldse lahendab, BIOS ja vBIOS on AMD/NVIDIA/Intel teema ja kinnine, seega ASUS jagab lihtsalt mõtetuid selgitusi tarbija rahustamiseks.
ITX plaatidest jutt siis võimalik, et PCIe pikenduskaabel kasutuses ja need ka valmistasid peavalu kohati v4.0 korral.
ot:
See PCIe teema ulatub tagasi sinna aega kui need USB seadned järelt kukkuma jne hakkasid (PCIe 4.0 tulekuga ise seostan seda).
B450 harva kuigi 5700g esines, B550 probleemid, B650 probleemid ja lahendus pcie_aspm=off ja probleemid kaovad.
Inteli korral z690 oli probleemivaba samas z790 oli ka vaja juba PCIe APM kinni keerata muidu samad jamad.
Plaadid olid MSI/ASUS seega väga tootja põhiselt ei vaataks rohkem platvormi tasandilt aga pole ka esmane kord kui mingid GPUd kindlatel plaatidel ei toimi või ei tuvastata üldse.
(kõik jutud kehtivad gnu/linux korral ja USB juhtmeta seadmed, PCIe seadmete edastus VM-le. Windows all ajuritega üht teist lapiti kuid aeg ajalt hädad esinesid).

see probleem tundub olema spetsiifilisem, mitte amd, b550 või isegi kogu asuse b550 seeria lugu.
pcie pikelduskaabli peale mõtlesin ka ja on ka mul kasutusel. isikliku masina osas on mul küll pcie3 kaabel aga ka port on pcie3 peale keeratud ja sellega ka päris mitme kaardiga töötanud, viimati rtx3080 all pikalt.
keerasin seal threadis viidatud nvidia control panelist power management mode prefer maximum performance peale ja pole masin nüüd pea nädal hangunud. nii et töötab see workaroundina küll. idle voolutarve on küll mingi 7-10w asemel nüüd 20w kandis aga ju elan üle.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2023 21:51:09 vasta tsitaadiga

Ja raha ei haise... https://wccftech.com/asus-rog-strix-variant-nvidia-geforce-rtx-4060-ti-16-gb-gpu-costs-600-us-more-expensive-than-4070/

Isiklikus plaanis mõtlen ma, et mis iganes juhul oleks mul uut kaarti vaja võtaks vast 4070ti. Jah on kallis ja mis kõik veel a odavamad on veel kehvemad ja 1440p jaoks pole vast rohkem tarvis kah.

_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2023 09:44:57 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/310994/msi-readying-geforce-rtx-4060-ti-16-gb-gaming-x-slim-white-model#comments
Mingile säästurondile on dual slot, 3fan jahutus peale pandud ja kuulutavad kui slim-i.
Aasta 2023 ikkagi.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.07.2023 14:35:12 vasta tsitaadiga

Tõenäoliselt on tegu sellega, et odavam on võtta aluseks 3fan jahutusega varasemad skeemid ja toota nii, kui et hakata disainima uut 2 faniga jahutust kaardile, mille vastu huvi puudub. Tegu ja sisuliselt 3050 edasiminekuga lihtsalt uuele põlvkonnale.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.07.2023 17:47:14 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/review/msi-geforce-rtx-4060-gaming-x/
proovi veel
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.07.2023 22:27:00 vasta tsitaadiga

See on 8gb versioon. Loogiline siis. 16GB hind on kah ebamõistlik ja sinna alla maeti uue disaini raha järelikult.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 24.07.2023 08:35:16 vasta tsitaadiga

https://www.tomshardware.com/news/portal-prelude-rtx-50-faster-load-times-rtx-io-gpu-decompression

Nvidia ikka tuleb täitsa uute tehnoloogiatega välja, nüüd siis RTX IO, tormake kõik 8GB kaarte ostam 5sotaga, tõmbab kohe VRAMMU täis.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2023 09:08:47 vasta tsitaadiga

directstorage api implementation.
techdemo sarnasest pakitud data liigutamisest, mille abil selle põlvkonna konsoolid väga suurte storage kiiruse numbritega uhkustavad.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2023 09:46:04 vasta tsitaadiga

RTX IO põhimõtteliselt tõi directstorage 1.1 vulkanile, üllatav nvidia kohta on see ka open source
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2023 10:40:21 vasta tsitaadiga

misasi on open source? rtx io ei ole ju?

directstorage on standardne api ja osa directx-st ja sinna tegid panuseid nii nvidia kui mäletamist mööda ka amd ja intel.
vulkanis on tegu tootjapõhiste api laiendustega, mis on opengl ja nüüd vulkani uute featurete lisamisel standardne lähenemine. kui just ei ole konsensusliku featurega, siis kõigepealt on tootjaspetsiifilised laiendused, mis võivad või võivad mitte kasvada hiljem juba standardseteks (kas siis samal kujul või uuendatult). samamoodi käis asi näiteks vulkan raytracinguga, kus alguses olid vastavad vk_nv_raytracing laiendused, hiljem tulid vk_khr_raytracing.

apide peale (või siis pigem alla) teevad tootjad enda implementatsiooni, millele võimalusel mingi urundustermin külge kleebitakse.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2023 11:05:32 vasta tsitaadiga

Nvm, ehitati GDeflate peale ja GDeflate ise on open source
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2023 11:16:27 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Nvm, ehitati GDeflate peale ja GDeflate ise on open source
thumbs_up.gif
gdeflate on deflate implementatsioon gpu-dele, open source kah.
üks tootjatest "annetas" selle directstoragesse. eks tootjate huvi on selles, et igasuguseid vahvaid advanced featuure hakataks kasutama, mis gpu-st sõltuvad icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2023 16:33:43 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-4060-ti-16-gb/
- Very high price
- No significant performance gains from 16 GB VRAM
- $100 premium for an extra 8 GB
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2023 17:25:35 vasta tsitaadiga

vastab ju üsna täpselt eeldustele. sama kaart, sama jõudlus, +100 raha icon_biggrin.gif
the last of us saab 1440p/2160p resodel tänu rohkemale mälule veidi alla 20% parema tulemuse ja see on suures plaanis ainukene erinevus.

mälukivid clamshell modes, 4 kummalgi trükkplaadi küljel. jahutuse jaoks on tagakülje mälud termopatjadega tagaplaadi küljes. 20gbps gddr6 pole õnneks väga kuum.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 26.07.2023 08:33:07 vasta tsitaadiga

HUB tegi ka mõned päevad tagasi ülevaate. Ikka trobikond on neid mänge mis 8FPS peal ei jõnksuta enam. Tekib ainult küsimus kui mõttekas seda kaarti osta on, kui 500 juba käepärast on siis võib 4070 peale minna ju. Ja kui budget build siis on kuhjaga 12/16GB kaarte eelmisest põlvkonnast mis mõne mööndusega annavad sama perfi aga on odavamad...
Mõlemad 4060d 100raha odavamad oleks, siis täitsa ok kaartidega tegu.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2023 13:17:37 vasta tsitaadiga

hub videos need feilimise näited on huvitavad. seda enam, et reaalselt nad samadel settingutel ei testi. ja ma ei ole väga kindel, kas on see 16gb asi väärt, et saada 40fps mängida...

pmst jagunevad neil näited sisuliselt kolmeks:
- kus jääb vram lihtsalt puudu - tlou 1440p ultra, re4 1080p max. tlou on teada näide ja patsudega on asi sealmaal, et fps drop küll aga mängitavus tegelikult ei kannata (nagu kasvõi sama video 1% low tulemused näitavad). re4 on bullshit settings. seal on texture pool lugu, mille saab rahulikult keerata suuremaks kui mälu on. irvitamise mõttes, kui seal oleks 12gb või 16gb setting ka, kas nad siis testiks sellega?
- kus jääb vram puudu siis kui on ultra + rt - callisto protocol 1080p ultra rt, plague tale requiem 1080p ultra rt. cinematic 40fps seaded kui mälu otsa ei saa. ilma rt-ta, mis on neil kaartidel pigem see mängitav tase, ei näita ka sama video testitulemused enam probleeme.
- kus mängu tekstuuride majandamine sakib, mille vastu suurem texture buffer muidugi aitab - halo infinite 1080p ultra , forspoken 1080p ultra high. sama on (oli) tegelikult ka hogwarts. aga kuna viimane on suuremalt jaoks korda patsutatud, siis ei ole vist selles videos huvitav...

8gb on vähe ja võiks rohkem olla. aga hub nitpickib need üksikud näited välja, kus kas on probleem või pigem saab probleemi tekitada.

edit:
heretic666 kirjutas:
Nvm, ehitati GDeflate peale ja GDeflate ise on open source
tegelikult tundub, et oli alguses ikkagi õigus, et open-source.
https://developer.nvidia.com/rtx-io

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2023 15:26:04 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
HUB tegi ka mõned päevad tagasi ülevaate. Ikka trobikond on neid mänge mis 8FPS peal ei jõnksuta enam. Tekib ainult küsimus kui mõttekas seda kaarti osta on, kui 500 juba käepärast on siis võib 4070 peale minna ju. Ja kui budget build siis on kuhjaga 12/16GB kaarte eelmisest põlvkonnast mis mõne mööndusega annavad sama perfi aga on odavamad...
Mõlemad 4060d 100raha odavamad oleks, siis täitsa ok kaartidega tegu.


TLDR viimase seeria keskklassi ja alla selle kaardid lihtsalt ei ole mõistlikud ostud hinna ja perfi osas. Keelata ei saa, kui ostja tahab uut kaarti nui neljaks ja vaatab silmipimestavalt DLSS3 poole. Aga targad jah ostavad pigem kasutatult eelmise seeria või jätavad selle seeria vahele. Ise teen sama pole vahet kas AMD või nvidia kaart ka high-end otsas.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2023 08:08:59 vasta tsitaadiga

Leidsin ka ükspäev, et nvidial 4000 seeria väljas. Kiire rehnung ütles, et tuleb osta 1440p monitori jaoks 4070 Ti kaart. Tõenäoliselt saadavusega probleeme ei ole ning suprim x jõuab nädalaga kohale. Siis saab HV ja delfi jälle nobedalt lippama ning 3070 kaardi pensile saata. icon_smile.gif

Aga muidu päris põnev, mismoodi 4070Ti, mis on keskklassi kaart, peaks “jagu saama” vanemast 3090 seeriast.

_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee
Kommentaarid: 1224 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 901
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2023 09:13:36 vasta tsitaadiga

Hmm, aga see on alati nii käinud ju?

1070 killis 980 ära, 3070 killis 2080 ära jne. Ma muidugi omadest kogemustest võin öelda, et 4070ti eriti sugeda ei tee 3090 kaardile kui dlss teemaks ei ole ja 4K peaks laual olema, 3090 isegi perfoormib vaat, et paremini. 3090ti ongi parem. 1440p puhul vast mõistlik valik küll, sest voolu võtab ka omajagu vähem ja ikkagi värske asi.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2023 10:02:14 vasta tsitaadiga

c4v6, tundub jah, et iga eelmise põlvkonna lipulaev on samaväärne järgmise põlvkonna keskklassi kaardiga.
Voolutarve on vaid erinev olnud uuema põlvkonna kasuks.

3070 jookseb samasse 2080ti kaardiga.
1080ti sama masti 2070superiga.
980ti oli samas seisus 1070ga.

_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee
Kommentaarid: 1224 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 901
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2023 15:57:18 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
c4v6, tundub jah, et iga eelmise põlvkonna lipulaev on samaväärne järgmise põlvkonna keskklassi kaardiga.
Voolutarve on vaid erinev olnud uuema põlvkonna kasuks.

3070 jookseb samasse 2080ti kaardiga.
1080ti sama masti 2070superiga.
980ti oli samas seisus 1070ga.


1080Ti oli tegelikult täitsa võrdne 2080S'ga ja kohati paremgi, kuna 11GB ram vs 8Gb.

Näiteks CSGO's endiselt on millegipärast GTX1080Ti kiirem kui RTX2080S. icon_rolleyes.gif Ära küsi miks.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2023 16:30:32 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
1080Ti oli tegelikult täitsa võrdne 2080S'ga ja kohati paremgi, kuna 11GB ram vs 8Gb.
Näiteks CSGO's endiselt on millegipärast GTX1080Ti kiirem kui RTX2080S. icon_rolleyes.gif Ära küsi miks.
mul oli 1080ti enne 2080 ja viimane oli ikka üsna pidevalt kiirem. vähe aga siiski.
csgo tollal mängisin aga ei mäleta, et midagi väga erinev olnuks. csgo on muidugi erinevatel aegadel ka päris erinev asi olnud.
1080ti kiirem olemine on väga erandlikud olukorrad ja kogu see 8gb lugu on üsna hiljutine samas kui 2080 on mingi 5a vana.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2023 16:33:13 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
c4v6, tundub jah, et iga eelmise põlvkonna lipulaev on samaväärne järgmise põlvkonna keskklassi kaardiga.
Voolutarve on vaid erinev olnud uuema põlvkonna kasuks.

3070 jookseb samasse 2080ti kaardiga.
1080ti sama masti 2070superiga.
980ti oli samas seisus 1070ga.

Järelturul on siiski 2080 Ti rohkem eelistatud tänu 11GB mälule samas kui 3070 omab 8GB. Kiiruselt on nad enamvähem võrdsed. Voolutarbe osas on eelis muidugi uuemal 3070'l.
1080 Ti on siiski 2080S kandis. Ainult 2080 Ti on kindlalt kiirem kui 1080 Ti. Seetõttu paljud ka ei uuendanud, kuna kiirusetõus puudus või pidi selle saamiseks maksma 500€ peale (700€ 1080 Ti vs 1200€ 2080 Ti).

Kahjuks uuemad kaardid on samuti kallid ja mitte eriti palju kiiremad. Seega seda naljalt enam ei juhtu, et keskklassi (kui 4070 Ti hinda üldse selleks saab nimetada) kaart eelmise seeria tipule ära teeb.
4070 Ti siiski 3090 Ti'le ära ei tee ja on umbes 3090 kandis. Muidugi madalama voolutarbega mis on alati uue seeria eelis vana ees.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2023 16:43:21 vasta tsitaadiga

4070 on umbestäpselt 3080 kandis.
ülevaateid ja kokkuvõtteid vaadates on ka 4070ti umbestäpselt 3090 kandis.
mõlema puhul kannatavad pigem suuremad resod. selle taga mitte niivõrd mälu hulk ega arvutusvõimsus vaid mälu läbilase.

tõsi, amperel tulid hiljem mõlemale ti-d ja 3080le see 12gb ka lisaks.
eks omaette teema on ka kogu see lineup ise ja veel hullem hinnaklassid. kogu selles seerias, kus x70 tegi x80-le või x80ti-le ära polnud x90-t olemas ju icon_biggrin.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2023 16:35:24 vasta tsitaadiga

NVIDIA BIOS Signature Lock Broken, vBIOS Modding and Crossflash Enabled by Groundbreaking New Tools
https://www.techpowerup.com/312631/nvidia-bios-signature-lock-broken-vbios-modding-and-crossflash-enabled-by-groundbreaking-new-tools

Saab vähemalt osaliselt Nvidia DRM'st mööda thumbs_up.gif

Hetkel pmst Nvflash patchid aga nädalate/kuude jooksul peaks tulema ka mingi GUI tööriist millega ise BIOS näppida ja siis see flashida. Vähemalt 20 seerial. 30 ja 40 seeria on vist ikkagi rohkem piiratud.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2023 17:02:00 vasta tsitaadiga

https://www.digitaltrends.com/computing/why-i-leave-dlss-3-off-in-games/ sellist artiklit lugesin eile, isiklikult võtaks küll dlss'i tuju/isu ära.
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2023 19:50:28 vasta tsitaadiga

Kui ühest 4090st väheks jääb

https://www.mifcom.de/big-boss-ryzen-tr-pro-5995wx-7x-rtx-4090-id20638
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.08.2023 20:03:33 vasta tsitaadiga

See tõmbab toa pimedaks icon_biggrin.gif
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2023 21:08:40 vasta tsitaadiga

Varsti saab ehk 96c/192t 7995WX kah.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tint
HV veteran

liitunud: 26.01.2003




sõnum 22.08.2023 13:37:00 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
https://www.digitaltrends.com/computing/why-i-leave-dlss-3-off-in-games/ sellist artiklit lugesin eile, isiklikult võtaks küll dlss'i tuju/isu ära.

Jube kole on küll. Kui saaks ei kasutaks, kuid msfs2020 ilma dlss'ta on 20-30 fpsi, ei kannata mängida
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2023 15:09:38 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
https://www.digitaltrends.com/computing/why-i-leave-dlss-3-off-in-games/ sellist artiklit lugesin eile, isiklikult võtaks küll dlss'i tuju/isu ära.


No ma ei laseks küll end sellisel artiklil heidutada. Piisab kainest mõistusest ja loogilisest mõtlemisest, et frame gen jne. ilmselgelt ei sobi fast paced competitive mängude jaoks a'la CS:GO või whatever ning siin kehtib niikuinii rusikareegel, et võistlöusmängja tahab meeletult palju kaadreid ja selleks kasutatakse overkill rauda või siis kakutakse seaded asjad alla.

Lihtsalt ääremärkusena ütleks ka seda, et see hala teemal "genereeritud frame pole päris frame ja seal nagu input ei toimi" siis täpselt sama asja juhtub ka vsync'iga kui kaart ei jõua järgmist kaadrit mollile ette renderdada - siis näidatakse viimast kaadrit lihtsalt uuesti. Pmst on frame gen samalaadne asi - lihtsalt siin üritab AI panna kokku kaadri vanast ja eeldatavast uuest ehk siis peaks suts parem olema kui näha täpselt sama kaadrit kaks korda.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2023 15:20:07 vasta tsitaadiga

Lisaks Reflex on parem kui Radeon Anti-Lag. Nii mõneski mängus on Reflex+DLSS FG latency ikka väiksem või sama kui AMD kaardi peal.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 22.08.2023 15:30:16 vasta tsitaadiga

Tint kirjutas:
Renq kirjutas:
https://www.digitaltrends.com/computing/why-i-leave-dlss-3-off-in-games/ sellist artiklit lugesin eile, isiklikult võtaks küll dlss'i tuju/isu ära.

Jube kole on küll. Kui saaks ei kasutaks, kuid msfs2020 ilma dlss'ta on 20-30 fpsi, ei kannata mängida


Sa ei pea ju framegenerationit sisse lülitama. DLSS paketis on olemas ka DLSS upscaling ja see teeb ikka oma tööd.
Lühidalt öeldes. DLSS upscaling ja framegeneration on kaks erinevat asja. Nad võivad koos töötada, võivad ka eraldi töötada.
Ma pole küll proovinud, aga teoreetiliselt saad NVIDIA GPU-l vist isegi FSR-i ja framegenerationit koos kasutada.

Niikaua kui Nvidia teeb reklaami ja märgib ära , et tulemus on saadud framegenerationit kasutades ei tohiks mingit probleemi olla. Kui seda ei märgita on veits pahasti.
Iroonilisel kombel on framegeneration palju parem nendes mängudes kus RT-d ei ole või sa ei kasuta seda. Kui framerate oli piisavalt kõrge (monitori refresh rate lahedal) meeldis mulle DLAA + framegenration kõige rohkem. Oleneb muidugi ka mängust. CS-i sa ilmselt framegenrationiga ei mängi.

DLSS 3.5 tulemas
https://videocardz.com/newz/nvidia-announces-dlss-3-5-with-ray-reconstruction-launches-this-fall#disqus_thread
Uuendused keskenduvad rohkem pildi kvaliteedile. Mõlemad selle aasta olulisemad mängud kasutavad DLSS 3.5. (CP2077 ja Alan Wake)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2023 15:59:50 vasta tsitaadiga

SirAskAlot, Selle aasta olulisemad mängud?

CP2077 saab oma ainsa DLC ja siis on eeldatavasti kõik. Hetkel on see rohkem Nvidia tech demo. Alan Wake II pead eeldatavasti silmas. Kunagi sai originaali mängitud. Mäletan, et tollal reklaamis Intel oma quad-core esimese osaga justkui see oleks pidanud märgatavalt parema jõudluse andma vs tollel ajal tavalised dual-core.

Kahtlen, et kumbki mäng on midagi mida saab "oluliseks" märkida see aasta. Võibolla sinu jaoks aga mitte üldiselt.

Olulised on see aasta tulnud Baldurs Gate 3, Diablo IV ja tulev Starfield. Võibolla mõned veel kui vaadata müüginumbreid.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2023 17:23:26 vasta tsitaadiga

4090 on crossflashitav ja bios editing, security is fallen. 2k 1k saavad ka biose ise tuunida. Ilmselt kasutati AI lukkude avamiseks. Täiesti eraldiseisvad programmid võite techpowerupi uurida.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 22.08.2023 18:54:04 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
SirAskAlot, Selle aasta olulisemad mängud?

CP2077 saab oma ainsa DLC ja siis on eeldatavasti kõik. Hetkel on see rohkem Nvidia tech demo. Alan Wake II pead eeldatavasti silmas. Kunagi sai originaali mängitud. Mäletan, et tollal reklaamis Intel oma quad-core esimese osaga justkui see oleks pidanud märgatavalt parema jõudluse andma vs tollel ajal tavalised dual-core.

Kahtlen, et kumbki mäng on midagi mida saab "oluliseks" märkida see aasta. Võibolla sinu jaoks aga mitte üldiselt.

Olulised on see aasta tulnud Baldurs Gate 3, Diablo IV ja tulev Starfield. Võibolla mõned veel kui vaadata müüginumbreid.


Oleneb mida sa oluliseks pead. Ma arvan , et selles teemas pole mängude populaarsus ja müüginumbrid eriti olulised.
Seda , millist pilti Nvidia GPU-d suudavad näidata tundub palju tähtsam.
Graafiliste uuenduste ja pildi kvaliteedi kohalt on need 2 mängu sellel aastal kõige olulisemad. (loomulikult on see minu arvamus.)

Jagan arvamust. Mõlemad on Nvidia tech demod. Mulle meeldib selline tehnoloogia demomine palju rohkem kui mõni laboris valmis treitud video jupike.
Muidugi kui sulle meeldib siis võime Starfieldi ka siia listi panna. Seda siis AMD tech demona. Ma kardan , et AMD selle demo eest eriti palju pluss punkte ei saaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2023 19:22:08 vasta tsitaadiga

XeStAiSy kirjutas:
4090 on crossflashitav ja bios editing, security is fallen. 2k 1k saavad ka biose ise tuunida. Ilmselt kasutati AI lukkude avamiseks. Täiesti eraldiseisvad programmid võite techpowerupi uurida.

Editing alles tuleb aga ma ei tea kas 20 seeria või on ka 30 ja 40 seeria BIOS'te edit võimalik. Flashimine on hetkel käsureaga. Nädala lõpuks peaks ka kena GUI variant saadaval olema (nvflashk).
SirAskAlot kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
SirAskAlot, Selle aasta olulisemad mängud?

CP2077 saab oma ainsa DLC ja siis on eeldatavasti kõik. Hetkel on see rohkem Nvidia tech demo. Alan Wake II pead eeldatavasti silmas. Kunagi sai originaali mängitud. Mäletan, et tollal reklaamis Intel oma quad-core esimese osaga justkui see oleks pidanud märgatavalt parema jõudluse andma vs tollel ajal tavalised dual-core.

Kahtlen, et kumbki mäng on midagi mida saab "oluliseks" märkida see aasta. Võibolla sinu jaoks aga mitte üldiselt.

Olulised on see aasta tulnud Baldurs Gate 3, Diablo IV ja tulev Starfield. Võibolla mõned veel kui vaadata müüginumbreid.


Oleneb mida sa oluliseks pead. Ma arvan , et selles teemas pole mängude populaarsus ja müüginumbrid eriti olulised.
Seda , millist pilti Nvidia GPU-d suudavad näidata tundub palju tähtsam.
Graafiliste uuenduste ja pildi kvaliteedi kohalt on need 2 mängu sellel aastal kõige olulisemad. (loomulikult on see minu arvamus.)

Jagan arvamust. Mõlemad on Nvidia tech demod. Mulle meeldib selline tehnoloogia demomine palju rohkem kui mõni laboris valmis treitud video jupike.
Muidugi kui sulle meeldib siis võime Starfieldi ka siia listi panna. Seda siis AMD tech demona. Ma kardan , et AMD selle demo eest eriti palju pluss punkte ei saaks.

Selline tehnoloogia lisamine on muidugi kahe teraga mõõk. Jah ühest küljest on early adopteritel huvitav testida aga teisest küljest kas inimesed lihtsalt testivad või mängivad kogu mängu läbi nende sisselülitatud tehnloogiatega?
Lisaks oht, et see võib tavalisele mängurile kellel mingi 2060 klassi võimsusega kaart arvutis jätta mulje, et need mängud nõuavadki 4090 ja see omakorda võib mängu müüginumbritele halvasti mõjuda.

CP2077 muidugi mitte, kuna nagu W3 ja GTA V müüb see hästi ka ilmselt aastate pärast aga AW2 ei ole mingi suur nimi. Kui müüginumbrid jäävad kehvaks, siis ei pruugi järge tulla. Olgu see tehnoloogia seal kui tahes uus.
Crysis kunagi oli tech demo rohkem kui mäng aga pikas perspektiivis see stuudiole endale hästi ei mõjunud.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 23.08.2023 12:07:14 vasta tsitaadiga

Crysis on üks parimaid FPS Doom ja Wolf3D järel, lisaks sellele et ka "Can it run Crysis" kleepsu külge sai.

Mitte selle aga viimase 10a parim mäng on siiski Baldurs Gate 3 jah.
Lisaks on palju muid häid tulnud, näiteks JA3( seal näiteks puudu AI. AI vastased on ikka väga lollid, ütleks et 10a hullemad).

Huvitav et kui RT ja DLSS on mängus siis on 30FPS(või võrdeline ms) suht hea, aga
kui UE5 tuleb 1000x polygonidega välja mis näeb tõesti detailne välja nagu next gen, siis on GPU ja CPU nõuded liiga palju...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2023 11:57:44 vasta tsitaadiga

Midagi tulemas ka nvidia jaoks.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2023 13:10:09 vasta tsitaadiga

kuidas ikka hypr-rx ainult radeon gpudel töötab?
miks anti-lag+ ainult rx7000 seerial töötab?
/s
icon_biggrin.gif

amd lõpuks jõuab nvidiale mingil määral järgi. analoogne uuendus kui nvidia tegi dlss3 ja frame generationiga. tore.
turundusnimedega on amd kuidagi veel rohkem perssekukkunud kui nvidia ongi.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2023 14:19:36 vasta tsitaadiga

ilmselt jah. Nii ta on.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2023 15:26:22 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
kuidas ikka hypr-rx ainult radeon gpudel töötab?

Hyper-RX nagu ma aru saan on 1-click toggle mitte mingi eraldi tehnoloogia. See oleks sama kui kui Nvidia teeks RTX On toggle mis lülitab korraga sisse RT, DLSS, FG ja Reflex. Ma ei usu, et keegi siis küsiks miks RTX On ei saa AMD'l sisse lülitada kui alustehnoloogiad ise on toetatud ainult Nvidia kaartidel. Sama lugu Hyper-RX'ga. Pealegi AMD kontrollpaneel kus need sisselülitamised tehakse toimib ikkagi ainult AMD kaartidel.
See on rohkem mugavusfeatuur AMD omanikele. Teiste tootjate kaartide omanikud peavad need asjad ükshaaval käsitsi sisse lülitama mängudes endis.
londiste kirjutas:
miks anti-lag+ ainult rx7000 seerial töötab?

Mingi raua teema. Eelnevatel seeriatel on puudu midagi mis on selle toimimiseks vajalik. Vb AI kiirendi vms.
londiste kirjutas:
turundusnimedega on amd kuidagi veel rohkem perssekukkunud kui nvidia ongi.

On või?

Inimesed vaidlevad senimaani, et DLSS 3 ei toimi vanematel Nvidia kaartidel suutmata eristada seda, et DLSS 3 koosneb upscalingust ja frame generationist. Ainult viimane on eksklusiivne 40 seeriale.
Ja ega DLSS 3.5 siin midagi paremaks ei muuda, kuna see jälle toetab ka 20 ja 30 seeria kaarte lisaks 40 seeriale aga mitte non-RTX kaarte (16 seeria osas pole kindel).
See jälle jätab esmapilgul mulje justkui DLSS 3.5 ei ole toetatud vanematel seeriatel.

Minul endal on just FG komponendi tõttu tekkinud seos, et DLSS 3 on toetatud ainult 40 seerial. Unustan pidevalt ära, et upscaling 3.x töötab ka vanematel.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soomer
HV vaatleja

liitunud: 07.05.2006




sõnum 16.09.2023 23:29:58 vasta tsitaadiga

4070 Hinnad kukuvad ~ $50

Allikas: https://www.tomshardware.com/news/gpu-makers-slash-prices-of-geforce-rtx-4070-to-dollar549

Saksa Amazonis juba kukkunud, kaarte on 610+ Euroga saadaval. ($550 eurodesse ümber ja 20% VAT juurde.)
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2023 20:56:26 vasta tsitaadiga

saksas on mõned mudelid 600 eest olnud saadaval pikalt, paar nädalat peale launchi juba olid. paliti dual on vist selline kogu aeg olnud aga ka mõni teine on silma jäänud.
mingi minimaalne kukkumine on minimaalsetes hindades nüüd olnud aga see on pisiasi. 7800xt kui uus konkurent on saada 550 rahast alates.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2023 23:42:38 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
7800xt kui uus konkurent on saada 550 rahast alates.

+€100 Starfield Premium kaasa, kui õigest kohast osta
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2023 16:27:35 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-4090-matrix-platinum/
Pange rahakotid valmis, ainult 3.2k dollari eest saab selle endale lubada.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2023 18:01:15 vasta tsitaadiga

Ära ole vaene
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Lovelace (AD102/AD103/AD104/AD106/AD107) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 33, 34, 35  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.