Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Mobiilne Internet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 207, 208, 209 ... 211, 212, 213  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 31.08.2023 00:31:21 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
BA79, kui Te ei kasuta mobiilset netti üldse telefonis hetkel ja pole ka varem kasutanud, siis kuidas Teid mõjutab 3g sulgemine?

Kasutasin aga harva. Ütleme nii, et ma pole harjunud mobiilset netti 24/7 sees hoidma. Mõnel üksikul korral olen pangaäppi kasutanud.Nohjah telefon kontrollib ka meilid üle. Olen proovinud nt telefoniga arvutile mobiilse hotspoti teha aga jah, kõnekaart sai ruttu tühjaks nii, et selles mõttes kaabliga püsiühendus kodus on mulle parim lahendus.
Aga mõjutab ikkagi. Rahaliselt, pigem see, et swed oma lühinumbri sulgeb. Peab ostma 4G mobiilse internetiteenuse et edaspidi vajadusel need üksikud korrad nutiäppi liikvel olles kasutada. Mul pere kaheliikmeline nii, et mõlemale telefonile peaks siis ostma mobiilse neti.Erinevad asjad aga kaudselt üksteist mõjutavad tegurid.
2G-s hoian telefoni edaspidi, sest mul pole usku 4G leviala paranemisse enne kui oma silmaga näen ja veendun.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.08.2023 00:31:52 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Mul on tunne, et eelneva postituse autor on kunagine kasutaja tudiludi...


Ei ole.Ta oli üsna nutikas. BA79 postid on natuke chatgpt moodi. Pikad ja mittemidagiütlevas kõneviiisis. Faktivigu leiab ka.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 31.08.2023 01:09:29 vasta tsitaadiga

napoleon, Mõnda aega jälgin juba reeglit, kui tundub küsimus kohtlane, parem ei hakka vastama.
Aga veel vähem hakkasin peale küsijate ja vastajate ja küsija vastamist veel vastama, kui keegi kommenteerib seda vastust kahtlaselt icon_biggrin.gif
Tegin erandi, BA79, kommentaarid ei ole üldiselt üldse arusaamatud, on ok ja no on omi arvamusi.

Ainult konkreetne oli põnev, kuidas saab ilma andmesideta liikvel olles hakkama. Saab, mul on ka pardakas kuskil "analoog" kaart ja saaks navigeerida, muusikat kuulan vajadusel ka FMi kaudu aga eelistaks mõnda nutiäppi. Poes maksan sulas või kuutasulise pangakaariga.. vajadusel. Hetkel siiski äpid ja ApplePay jms.
Tanklates nutiäpid, kauplustes nutiäpid ja ise skänneerimine. Omniva pakkide saatmise vormistan ka telefonis valmis. Tegelikult veel 100 asja mida kirjeldada ei jõua.

Iseenesest kui 3G ka käigus oli, siis ilmselt maksis ca samapalju kui täna telefonis 4G ja maksab see kõik samapalju kui 2G andmeside, sest eraldi pakette nende puhul pole olnud.
Kui mobinetti pole kunagi telefonis olnud, siis ei muuda tõesti see 3G kadumine kasutaja jaoks midagi, seega pole ka kommenteerida midagi.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.08.2023 01:33:10 vasta tsitaadiga

Mu esimene 3G pakett mille eest ise maksin sisaldas 300MB(jah, mitte GB) mahtu. Sealt edasi on side ikka odavamaks ja paremaks läinud ja seda iga operaatori võrgus. Ei nuta küll seda 3G-d taga. 2g peab jah jääma kuna selle VoLTE-ga on nagu on... võib jääda näppu seade mis seda nagu võimaldaks, aga....
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 31.08.2023 02:05:06 vasta tsitaadiga

icon_wink.gif Ma jätan isiklikuks muutunud kommentaaridele reageerimata.
Aga Indrpo-le vastan, et saab küll ilma hakkama kui oled nii harjunud, et linnas olles ei hoia mobiilset netti sees, ei passi igat tilinat, mida telefon teeb kui kuskil sotsiaalmeediakeskkonnas midagi uuendatakse.
Enamuse netiasjadest teen kodus arvuti taga.
Jah, saab mobiiliga vajadusel arveid maksta jne, aga see on ebamugav. Rohkem leiab telefon praegu kasutust paberivaba asjaajamise juures kui vaja midagi allkirjastada. Lisaks BT muusika kuulamiseks jne.

Kui oleks mobiil mul töövahend ja vaja töö asjus mobiiliga midagi netis teha, on teine asi, aga isikliku telefoniga mul lihtsalt pole midagi erilist mobiilses netis teha. Ma ei mängi mobiiliga, ei vaata mobiiliga IPTV'd jne. Selliste tegevuste jaoks on kodused IT seadmed.
Ahjah, mobiiliga maksan poes ka (Apple Pay), aga see õnneks ei vaja mobiilset netti kuna toimib üle NFC.

Minu jaoks on kõik teenused vajaduspõhised. Ei näe põhjust miks maksta millegi eest mida ei kasuta või kasutad nii vähe, et seda saab kompenseerida muude vahenditega. Kui liikvel olles netile ligipääsu ei ole- noh siis kannatan ära kuni koju jõuan ja kodus teen siis seda mida vaja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 31.08.2023 05:21:07 vasta tsitaadiga

Mul vastupidi, miks peaks koju püsiühenduse tellima ja eraldi arvuti ostma kui telefon ja mobiilne internet on olemas.
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 31.08.2023 08:56:38 vasta tsitaadiga

Telia sulgeb 3G ka Soomes. Sügisel natuke ja suurelt uuel aastal.

https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/a/44af3c2c-fecb-48c7-985f-4ee94b7a334c

2G ulgemise plaan on peale 2025. aastat, kui võrk vajab uuendamist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.08.2023 11:45:37 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
icon_biggrin.gif

Järgmisena läheb sügisel kinni Lääne-Virumaal. No vahet pole. Nagunii oleme tagasi liikumas 90-ndatesse. a.


oled sa kindel, et tagasi liikumas? milliseid netiteenuseid kui üldse pakutakse või on läbi aegade pakutud turutõrkepiirkonnas, aadressil UNIQUE? just õige vastus, mitte mingisuguseid, järelikult me alles oleme 90ndates, mitte ei liigu tagasi.

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.08.2023 14:30:32 vasta tsitaadiga

BA79, muide proovisin praegu. Kui sundida telefon 2G võrgu külge, siis swedi äpp natuke uimab, aga saab kasutada. Kui sa mobiilset netti nii vähe kasutad, siis kannatad vast ära selle uimamise.

ot:
Aga mis panga lühinumbrist sa räägid? See sama mille kaudu sai kunagi ammu kontojääki küsida kui telefonides oli paremal juhul vaid WAP ja GSM data? Klienditeeninduse numbreid vast ikka kinni ei panda
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.08.2023 14:39:12 vasta tsitaadiga

Kui paketis on mobiilne nett olemas, siis miks peaks telefoni 2G peale suruma? Kui netti pole, on aint kõned ja sõnumid, siis ei liigu ka 2G peal midagi.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.08.2023 14:44:27 vasta tsitaadiga

somnambuul, no kontekst on see, et 3G pannakse peagi kinni ja siis on mure, et pole üldse mobiilset netti kui seade 4G võimeline pole.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 31.08.2023 15:48:37 vasta tsitaadiga

Sold OUT Kuidas keegi. Minu jaoks on väga tüütu tippida telefoni virtuaalsel klaviatuuril. Pole kunagi harjunud. SMS veel saadan ära, aga meilidele vastata eelistan ikkagi arvuti taga. Kui on väga kiire ja pakiline asi ajada siis teen erandi muidugi. Sama tekstitöötluse ja muu tegevuse kohta. Mobiilse interneti kasutamiseks arvutiga tuleb osta 4G ruuter. Aga milleks mulle see, kui kodus on VDSL olemas?

RCC Ma ei tea, aga tundub, et kõik areneb tagurpidi. Majandus käib alla, rahvas vaesub. Tehnoloogiahiiud kõik koondavad, tehnoloogiline progress on aeglane ja igasugused revolutsioonilised tehnoloogilised saavutused on kättesaadavad vaid vähestele. See on siis üldistav iseloomustus. Rääkides internetist- sama lugu. Vana leierdatud teema- Internetikiirused Eestis- Gigabit on kallis ja pole igal pool kättesaadav. Mujal maailmas on piirkondi, kus 10 Gbit on juba standard.

napoleon Saldoteavituse lühinumber 1503 suletakse 26. oktoobril.Lühinumber millele helistades automaat ütleb hetkeseisu kontojäägi (väga mugav, ei pea automaati ega arvutisse minema ). Hetkel automaat informeerib enne kontojäägi teavitamist kolmes keeles et teenus suletakse ja millised on kontojäägi vaatamise võimalused: Arvuti abil, internetipangas, mobiiliäpis või pangaautomaadis. Teavitati personaalselt ka meili teel. Põhjuseks tuuakse teenuse vähene populaarsus...
OK, kui 3G suletakse siis saab proovida kuidas äpp töötab ka minu piirkonnas. 2G on tõesti aeglane aga ega mobiiliäpp ei vaja tegelikult nii suurt andmemahtu. Seega võib ära kannatada. Praegu seda katsetada ma ei saa kuna telefon on vaikimisi veel 3G peal (Iphone mobiilse andmeside seadetes ei saa valida eraldi 2G-d, väidetavalt pidi ise ümber lülituma kui 3G pole saadaval ja 4G valimata).
Vaikimisi kõnede ja sõnumite paketis on vist 100MB mahtu, kui ei eksi. Selle tõmbab kiiresti täis kui mobiilse brauseriga netis olla, sest telefon teeb taustal teisi toiminguid ka. Kontrollib meilid üle, uuendab sotsiaalmeedia teavitused jne... Seepärast ongi nii, et mul on mobiilne data kinni ja kõik need uuendused teen ära kodus üle WiFi. Isegi Google Mapsi kasutamiseks pole vaja mobiilset andmesidet. Tuleb marsruudi jaoks sobiv offline kaart enne sõitu alla tõmmata ja pärast lihtsalt GPS sisse lülitada. Saab väga edukalt hakkama. Kasutan GPS'na oma vana Huawei'd ja pole seepärast veel ükski sõit katki jäänud või ära eksinud sest ei kasuta mobiilset andmesidet positsioneerimiseks ja navigeerimiseks.


viimati muutis BA79 31.08.2023 17:24:08, muudetud 4 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alpha
Kreisi kasutaja
alpha

liitunud: 04.12.2002




sõnum 31.08.2023 15:55:20 vasta tsitaadiga

müstika
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.08.2023 16:43:07 vasta tsitaadiga

BA79, lihtsalt huvi pärast, palju see kõnede ja sõnumite pakett maksab?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 31.08.2023 17:45:17 vasta tsitaadiga

somnambuul kirjutas:
BA79, lihtsalt huvi pärast, palju see kõnede ja sõnumite pakett maksab?


Vaatasin üle: Mobiilse elu väikseima mahuga paketid on kasutuses:

6.00€ riigisisesed piiramatud kõned+ piiramatud SMS-id, Euroopasse kuni 300 minutit kõneaega. Sisaldab 50MB andmemahtu. icon_biggrin.gif See on ühe mobiili kuutasu ja kasutatav maht.
Koondarvega on seotud 2 telefoninumbrit. Koondarve kohta siis 12 EUR + minu mobiilile ka mID kuutasu. 13 EUR on koondarve kuutasu kokku (tasulised kõned ja lisateenused, nt M-Loto tasustatakse eraldi muidugi). Lisaks sellele on ka püsiühendus (50/10 hinnaga 24€ kuus). Need on siis põhilised sidekulud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reikar
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.08.2023 18:02:38 vasta tsitaadiga

BA79, vihjeks et maksan Diilis kahe telefoni nr eest kokku 11-12€, ühel 12GB + teisel 5GB rääkimata minutitest ja sõnumitest. M-id kuutasu asemel kasutan tasuta Smart-ID. Kokkuvõttes maksad sa praegu olematu mobiilse neti eest rohkem kui mina näiteks.
Aga no need hinnad saadud muidugi kauplemisega, et kui kaubelda ei viitsi siis muidugi teine teema.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003




sõnum 31.08.2023 18:09:37 vasta tsitaadiga

6 euro eest saab 100 gb paketi. Kuu vanune info.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 31.08.2023 18:29:25 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mobiilse interneti kasutamiseks arvutiga tuleb osta 4G ruuter. Aga milleks mulle see, kui kodus on VDSL olemas?

Rumal jutt. Iga telefon suudab wifi leviala teha või usb kaabliga yhendades netti jagada

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 31.08.2023 18:32:02 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
tsitaat:

Mobiilse interneti kasutamiseks arvutiga tuleb osta 4G ruuter. Aga milleks mulle see, kui kodus on VDSL olemas?

Rumal jutt. Iga telefon suudab wifi leviala teha või usb kaabliga yhendades netti jagada


Mu lauatelefon küll ei oska... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.08.2023 18:50:27 vasta tsitaadiga

Sul 4G lauatelefon?
Kommentaarid: 690 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 31.08.2023 19:02:56 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
tsitaat:

Mobiilse interneti kasutamiseks arvutiga tuleb osta 4G ruuter. Aga milleks mulle see, kui kodus on VDSL olemas?

Rumal jutt. Iga telefon suudab wifi leviala teha või usb kaabliga yhendades netti jagada

Ma ei hakka überkallist mobiilse neti paketti ostma. Kui VDSL püsühendus on piiramatu mahuga siis sama raha eest (24€ kuus) mobiilset piiramatut ei saa kuidagi!

Oliverk kirjutas:
6 euro eest saab 100 gb paketi. Kuu vanune info.


Ma ei tea, mulle ei paku Telia iseteenindus selliseid hindu ja mahte. Jälle mingi kuulujutt letialusest soodustusest?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.08.2023 23:05:27 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:

RCC Ma ei tea, aga tundub, et kõik areneb tagurpidi. Majandus käib alla, rahvas vaesub. .


kusjuures, kui inimestel on raha telia megase piraatneti eest maksta endiselt 16 euri kuus, mida muide ei pakuta mitte kusagil mujal maailmas, siis võib selle põhjal kinnitada, et eesti on üks jõukamaid riike, kus vaesusest oleme väga kaugel

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 01.09.2023 00:21:05 vasta tsitaadiga

RCC No see läheb juba väga OT'ks kätte ära. Me võime olla rikkad, aga miks kalleid autosid liisivad inimesed Grossi ja Maxima toidupoes käivad?!?See näiline rikkus on kõik laenuraha ja krediitkaartide, SMS laenude peal, kus katteks on ainult intressimaksed. Maksab oma liisingud ja pangalaenud ära, elama peab makaronidest ja kiirnuudlitest. See pole rikkus vaid rahaorjus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 01.09.2023 08:43:14 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ma ei hakka überkallist mobiilse neti paketti ostma. Kui VDSL püsühendus on piiramatu mahuga siis sama raha eest (24€ kuus) mobiilset piiramatut ei saa kuidagi!


Tele2 piiramatu 12 eur kuus. Lihtsalt küsi operaatorite kodulehel olevast chatist näiteks. Pole mingi letialt nikerdamkne ju

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 01.09.2023 15:16:32 vasta tsitaadiga

Mulle ei meeldi tõmmelda erinevate teenuspakkujate vahel. Ma tean, et numbrit saab säilitada, aga ma sellegipoolest olen üldiselt praeguse teenuspakkujaga rahul. VDSL püsikat ei vahetaks ma iialgi kõikuva mobiilse interneti vastu. Sest kui juhtub, et kvaliteeti ei saa, siis peab hakkama mässama nende väliruuterite ja väliantennidega. Ei taha. Kaabel toas ja kogu moos.
Mul tuttavad sugulased pendeldasid erinevate operaatorite vahel, aga ei jäänud kellegi juures mobiilse netiga rahule (Selleks, et IPTV'd kasutada). Ma olen targem ja säästan oma närve.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Mobiilne Internet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 207, 208, 209 ... 211, 212, 213  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.