Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema vol. 2 (Küsitlus: Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 370, 371, 372 ... 387, 388, 389  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler?
Alla 1 aasta
11%
 11%  [ 43 ]
1-3 aastat
34%
 34%  [ 131 ]
4-6 aastat
24%
 24%  [ 94 ]
7-10 aastat
16%
 16%  [ 63 ]
11-13 aastat
7%
 7%  [ 28 ]
14-16 aastat
3%
 3%  [ 14 ]
17-20 aastat
1%
 1%  [ 4 ]
Üle 20 aasta
1%
 1%  [ 5 ]
hääli kokku : 382

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 07.07.2023 11:20:57 vasta tsitaadiga

kuvareid vanasti kalibreeriti 120 niti kanti.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.07.2023 22:26:32 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
kuvareid vanasti kalibreeriti 120 niti kanti.

Tehakse siiani nii kuid sellise madalale eredusele kalibreerimise ainus eesmärk on mitte väga suurt erinevust näha ekraanil ja paberile trükitud foto värvides. Ja ka siis paigutati monitori ruumis mitte otsese päikesevalguse kätte. Mistahes muu eesmärgiga monitori kasutamisel pole nii madalale eredusele põhjust seda kalibreerida. Või noh, tegelikult üldse kalibreerida.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 09.07.2023 19:28:15 vasta tsitaadiga

Esimene asi pärast uue monitori sisse lülitamist on eredus madalaks reguleerida. Kalibreerinud ei ole, seega ei tea, mitu nitti on.
Mu praeguse monitori max eredus väidetavalt 300 nitti. Brightness säte 7% peal. Samas contrast 70%, mis see kokku annab?

Muu eesmärk on silmi säästa ja loomulikuna mõjuvaid värve näha. Max. ereduse lähedal kipuvad laiatarbe monitori puhul värvid neoonseks minema.
Ei näe sel ka mõtet, et eredus põhja keerata ja siis valget teksti ja musta tausta kasutada.

_________________
Haruldane Mazda oksjonil: link
Kommentaarid: 867 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 654
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 12.07.2023 16:05:17 vasta tsitaadiga

icon_wink.gif LG on ikka hea telekatootja, kes mõtleb oma klientide peale. Uuel 2022 aasta LG-ga kaasa pandud Magic Remote pult ja teleri WebOS pakuvad võimalust oma telekakasutamist personaliseerida. Puldi nuppe saab ilma häkkimata ümber mappida, nt panna nr 1 alla kiirjuurdepääsu loendisse Youtube, nr 2 paned ERR jupiteri, nr 3 üldse mõne sisendi nt HDMI 1. Pikk vajutus vastaval nupul avab määratud rakenduse või sisendi, ei pea minema Kodu avakuvasse või My Apps menüüsse. Avakuval rakenduste ikoone saab ümber tõsta, menüüdest ja rakendustest väljuda Back nuppu all hoides jne.
Väga mõnus on sedasi telekat kasutada, ei pea ükshaaval klõpsima ja pole vaja telekasse sisse häkkida, et seda rootida. (Rootimine garantiiajal üldse katkestab garantii).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
velx
HV kasutaja
velx

liitunud: 13.03.2004




sõnum 12.07.2023 16:51:05 vasta tsitaadiga

Numbrinupud on tänapäeval üldse täielik luksus. Lisaks eelnevale on eelkõige asjalik ka see, et LG magic remote pult töötab nn. õhu hiirena. Nutifunktsioone saab tegelikult ka normaalselt kasutada ja ei pea sihitult klõpsima. WebOS on uutel telkudel ka super kiire. Suvel võrgust välja võttes stardib ikka momentaanselt, mitte nagu android mille startimist peab ikka üksjagu ootama.

viimati muutis velx 12.07.2023 21:44:08, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 12.07.2023 17:29:05 vasta tsitaadiga

velx icon_biggrin.gif thumbs_up.gif Nii on. Magic pult hiire asendajana on ikka palju mugavam. Arvestades seda, kui palju tuleb telekas erinevatesse äppidesse sisse logides tippida kasutajatunnust ja parooli, vajadusel kinnituskoodi, Wifi parooli sisestada vms tegevust teha, siis tavalise puldiga noolenuppe kasutades edasi tagasi sõeluda on ikka väga tüütu. Hakkama saab, aga pole nii mugav. Vanemale telekale olen mõnel juhul suisa arvuti klaviatuuri ja hiire taha ühendanud sest virtuaalse klaviatuuri kasutamine teleka ekraanil on kohmakas.

Mul on ka reaalne võrdlusmoment, äppide avamisega: Vana 42LN570S vs uusim LG 65UQ79003LA vahe on umbes nagu arvuti aastast 1998 ja arvuti aastast 2020. Vana uimas enne pikalt kui üles laadis. Uus avab kiiresti. Ainus miinus, mis LG-l paistab olevat on see, et jätkuvalt kasutatakse tootmises USB 2.0 liidest, mis tegelikult on aeglane ja samuti on ka ethernet liides ikka veel 100 Mbit/s. OK saab enamjagu striimidega hakkama, aga küllap tuleb ka aeg, kus 100 Mbit enam ei piisa. Õnneks muidugi on Bluetooth'i versioon 5.0. Android telekat ei tahagi näha! WebOS on väga kasutajasõbralik niikaua kui kasutusmugavuse parendamisega vigu tegema ei hakata nagu Windowsiga kipub minema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omang
HV kasutaja
omang

liitunud: 29.01.2005




sõnum 24.07.2023 18:26:53 vasta tsitaadiga

Kuna vana telekas suutis järsku saba anda siis otsin uut.

Võtaks siis OLEDi seekord

Jäi silma 2 mudelit

LG C3 65"
Samsung S95C 65"

Eelmised telekad on kogu aeg Samsungid olnud. Rtings-i järgi on Samsung parem?
On kellelgi mingeid kogemusi ja oskab soovitada emba-kumba?
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.07.2023 18:29:13 vasta tsitaadiga

Teeme mingi uue küsitluse ka?



Kui suur on ekraan? Või kui mis tehnoloogiaga paneel on?

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 24.07.2023 20:32:02 vasta tsitaadiga

Tanel
Minu ettepanek:

Kui teha uus küsitlus siis pakuksin küsitluse küsimustena välja 2 küsimust:
1. Kui suur on majapidamises olev teler ( Saaks teada milline diagonaal on enimmüüdav-kui kasutajal on mitu telekat siis valib ise kas paneb suurema või väiksema diagonaali).
2. Mis teleritootja on? Foorumis ilmselt vist ei saa teha 100% anonüümset küsitlust, aga sellegipoolest saab statistikat teha üldistavalt (ikka seepärast, et vastajad oma privaatsuse pärast muretsema ei peaks). Küsimusi võiks muuta mingi 12 või 24 kuu pärast, et enamus kasutajaid kes aktiivsemalt foorumit külastavad, ka soovi korral vastata saaks. Kokkuvõtted lüüa lukku aja möödumisel ja siis saaks juba mõelda teiste küsimuste peale, nt, kas kasutad rohkem äppi teleris või eraldiseisvat boksi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.07.2023 20:55:44 vasta tsitaadiga

omang kirjutas:
Kuna vana telekas suutis järsku saba anda siis otsin uut.

Võtaks siis OLEDi seekord

Jäi silma 2 mudelit

LG C3 65"
Samsung S95C 65"

Eelmised telekad on kogu aeg Samsungid olnud. Rtings-i järgi on Samsung parem?
On kellelgi mingeid kogemusi ja oskab soovitada emba-kumba?


Soovitan võrrelda ka eelmiste mudelivastete reviewdega mudeleid ning juhul kui enda jaoks olulist uuendust pole, saad üpris suure hinnavõidu.

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 25.07.2023 13:33:53 vasta tsitaadiga

omang kirjutas:
Kuna vana telekas suutis järsku saba anda siis otsin uut.

Võtaks siis OLEDi seekord

Jäi silma 2 mudelit

LG C3 65"
Samsung S95C 65"

Eelmised telekad on kogu aeg Samsungid olnud. Rtings-i järgi on Samsung parem?
On kellelgi mingeid kogemusi ja oskab soovitada emba-kumba?


Samsung on väga hea, ühe väikese puudusega, tal ei ole Dolby Visioni tuge, kui netflixi kasutad, siis on abiks. Aga HDR pilt on selletagi väga hea.
LG C3 ja C2 on sisuliselt identsed, C2 ostes hoiad hetkel lihtsalt 500 eurot kokku.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
veljar
HV vaatleja

liitunud: 19.07.2013




sõnum 28.07.2023 14:32:29 vasta tsitaadiga

Olen ka uue teleka otsingul ja sirvisin seda foorumi teemat pikalt ja nägin, et mitmed on sama küsimusega tulnud ja vastust ei ole saanud.
Siin on paljud koos, kes on veidi rohkem nö telekagurmaanid ja peavad heast tehnoloogiast lugu.

Aga siin on ka kasutajaid, kellel eelarve ees ja kes sooviks selle eelarve piires parimat varianti valida. Ja see on üksjagu peavalu, inimesele, kes ehk veidi võõram tehnikamaailmas. Kelle jaoks kole töömahukas selgeks teha, mis on OLED, QLED, QNED, Nanocell, UHD.

Aga ma usun, et küsin paljude eest, kui küsin nii:
Mis oleks kõige mõistlikum valik, kui mul eelarve on 1000€ ja sooviks saada võimalikult suurt ja head ja vastupidavat telekat selle raha eest. Vaatan eelkõige TV3 ja kanal2 ja vahel nextflixist mõne filmi. Aga väga visuaalgurmaan ei ole.

Telekat vaatan 2,5m kauguselt. Selle raha eest saan entry level 75 tollised, kui ehk veidi parema 65 tollise.

Ehk kui ma HinnaVaatluse telereite teemas panen filtrisse kuni 1000€ ja 65 või 75 tolli- oskate soovitada mis mudeli ma sealt ära peaks ostma?


(Tavakasutajana ütlen, et kui suudaks ära funneldada iga aasta parimad valikud kuni 500€, 800€, 1000€, 1300€ ja sealt edasi- Te teeks niipaljudel inimestel elu lihtsamaks:) )
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 28.07.2023 18:01:35 vasta tsitaadiga

1000€ eest saab palju parema kui 600€ eest. Endal on vaatamiskaugus ca 2,8m ja ja peab ütlema, et 65" on norm, võrreldes 55" palju parem. Samas peab arvestama, et mida suurem diagonaal, seda suurem voolutarve. Igasugused xLED nimetused on lihtsalt eri tootjade brändingud, laias laastus vist väga ei erine, kasutusel enamasti kas IPS või VA tehnoloogial paneelid. OLED on energiasäästlikum, kui LED, nanocell on üldistatult LG tehnoloogia kus paneelil on nanoosakestest koosnev kiht, mis toimib värvifiltrina ja elimineerib väidetavalt elimineerib soovimatu lainepikkusega valguskiired, lubades ehedamaid värve. Eks ta võib olla turundusliku sisuga lubadus. Kinnitada või ümber lükata ma seda ei saa. Ise ei oska NanoCelli millegagi võrrelda kuna mul ei ole Nanocell vaid tavaline IPS LED LG 65" UQ79 seeria telekas.
Mina paneks telekat ostes rõhku pigem sellele mida telekas võimaldab. Enda jaoks on väga kasulikuks osutunud Magic Remote, millega saab isegi üle Miracasti arvutit juhtida. Sinihammas võimaldab juhtmevabalt heli juhtida nii mobiilseadmesse kui ka BT kõrvaklappidesse. LG Thinq app toimib suurepäraselt (kuigi avab virtuaalse puldi nupud ja funktsioonid esmakäivitusel väikese viivitusega)- Töötab kaugjuhtimispuldi asendajana, saab käivitada distantsilt telekasse installitud äppe, käivitada telerit ja muuta seadistusi. Minu jaoks mugav, kuna mul on kodus koer, kes on juba kahele puldile 1:0 ära teinud, siis Magic Remote võin lihtsalt nii ära panna, et koer kätte ei saa. Telefoni üldiselt ilma järelvalveta ei jäta aga pult võib laua peale ununeda.

Ma ei tea, kas Samsungid ja Sony'd nii paindlikud on. Kindlasti peab arvestama sellega, et tänapäeval on teleritel üha vähem erinevaid sisendeid. HDMi ja USB portidega hoitakse kokku. Kui sul on mitu välisseadet, Ressiiver, BlueRay mängija, kodukino, mängukonsoolid vms, siis vali telekas millel on miinimum 3-4 HDMI sisendit. Muidu pärast kahetsed, et seadmete ühendamisel jääb porte väheseks ja sa pead ostma juurde mingi HDMI jagaja, millega võivad tekkida erinevad probleemid üldiselt ühildavuse tõttu, kuna vanema versiooni HDMI jagajad ei toeta uue versiooni HDMI standardit. Vastupidi saab, uuema standardi HDMI ühildub vanema versiooniga.

Millega veel arvestama peab on see, et osadel teleritel on Edge LED, ehk LEDid asuvad paneeli servades, mis on tegelikult halvem variant kui Direct LED või Full Array LED. Full Array puhul on LEDidega kaetud kogu paneel, mis annab võimaluse ühtlasemaks taustavalgustuseks kui ka LEDide juhtimiseks Local dimming meetodil ehk osad LEDid vajadusel lülitakse välja, mis annab "parema musta". Edge LED on odavamates telerites ja miinus avaldub selles et äärtes tuleb taustavalgus rohkem esile.
Pealekauba peab arvestama, et erinevatel teleritootjatel on erinevad tarkvaraplatvormid, mis toetavad erinevaid funktsioone ja võimalusi. Enne kui telekat ostad, tee kindlaks kas soovitud äpp on teleri poolt toetatud ehk saad rakendustepoest alla laadida ja installida. Muidu hiljem tekib probleem et pead lisavidina või suisa digiboksi juurde ostma, mis on lihtsalt lisakulu.

Ise eelistaks LG-d. 65"/75" C seeria OLEDid on kallid ja kuna eelarvesse nagunii ei mahu, siis jätsin võrdlusest välja. Ise otsustad. Kui 1000€ on eelarve saad vajadusel 100 ikka juurde lisada (minu arvates +/- 100€ ei tohiks nii suure eelarve puhul küsimuseks olla).
Kuna 75" Samsungit ma Klickist ei leidnud, panen üles sulle võrdluslingi. Link:
https://www.klick.ee/compare?sku=75QNED813QA,75PUS8007%2F12,QE65QN85AATXXH,65QNED863QA

Lisan juurde et võrdlus ei pruugi anda parimat võimalikku valikut, kindlasti saaks veel kombineerida, kui vaatad mõnest muust e-poest.

Loodetavasti aitab liikuda õiges suunas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.07.2023 21:22:12 vasta tsitaadiga

OLED jääb hinnaklassist välja, seega hetkel pole mõtet seda arutada
LED=QLED=QNED=kõik telekad peale OLEDi
UHD=4K=tänapäeval kõik telekad
HDR10+/Nanocell=reklaam

Kui kasutajal on ressiiver, siis ühendatakse kõik seadmed ressiiveri külge ja telekal piisab ühest HDMI pordist.

Tippmudelitest kipub LG parim valik olema ja kõige soodsamatest mudelitest kipub Samsung parim valik olema.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 28.07.2023 21:48:38 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:

Kui kasutajal on ressiiver, siis ühendatakse kõik seadmed ressiiveri külge ja telekal piisab ühest HDMI pordist.


Sõltub kasutaja koduelektroonikast siiski. Mingil vanemal mudelil vast ei ole üle 2 AV sisendi, siis ei saa ikka ühe HDMI pordiga teleril hakkama. 3 peaks olema miinimum et ei jääks asi selle taha, et mitme seadme ühendamine üheaegselt on võimatu (siis peab ajutiselt lihtsalt ühe olemasolevatest lahti ühendama kui tahad teist seadet ühendada).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 28.07.2023 21:56:50 vasta tsitaadiga

Kui inimene ostab 4K võimelise teleka siis ilmselgelt kui ta ressiiverit soovib kasutada peab too ka 4K võimeline olema.
Ja kui sa just päris suvalist hiina rämpsu ei osta siis enamvähem igal viimase 10 aasta jooksul toodetud ressiiveril on 4-5 HDMI sisendit + 1..3 väljundit.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fuz
Kreisi kasutaja
Fuz

liitunud: 26.02.2004




sõnum 29.07.2023 21:00:44 vasta tsitaadiga

Kas keegi oskab öelda, kust saab c9 lg oledil selle screensaveri välja lülitada?
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 31.07.2023 11:46:04 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:
OLED jääb hinnaklassist välja, seega hetkel pole mõtet seda arutada
LED=QLED=QNED=kõik telekad peale OLEDi
UHD=4K=tänapäeval kõik telekad
HDR10+/Nanocell=reklaam


Ma parandaks, mingeid LED telekaid pole olemas, /või noh, on, aga see ei puutu täna ja hetkel siia/, on LCD, ehk siis LCD=QLED=QNED=kõik telekad peale OLEDi.
HDR päris reklaam ei ole, aga sellises 500-600 eurot klassis ta sinna kipub minema küll.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaitK
HV veteran
MaitK

liitunud: 14.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 31.07.2023 18:14:49 vasta tsitaadiga

Fuz kirjutas:
Kas keegi oskab öelda, kust saab c9 lg oledil selle screensaveri välja lülitada?


Väidetavalt Service Menüüst saab, niisama ei saagi. HDMI sisenditele screensaver ei mõju, ainult sisemised äpid.

_________________
Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 31.07.2023 20:48:13 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
LG Thinq app toimib suurepäraselt (kuigi avab virtuaalse puldi nupud ja funktsioonid esmakäivitusel väikese viivitusega)- Töötab kaugjuhtimispuldi asendajana, saab käivitada distantsilt telekasse installitud äppe, käivitada telerit ja muuta seadistusi.


Play poest saab vastava rakenduse suvalisele telekale. Telefoniga saab telerit juhtida samas wifivõrgus olles või, veel parem, infrapunaühendusega. Viimasel ajal on IR kahjuks telefonides üha haruldasem.

_________________
Haruldane Mazda oksjonil: link
Kommentaarid: 867 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 654
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raul141
HV veteran
raul141

liitunud: 17.05.2003




sõnum 31.07.2023 20:48:15 vasta tsitaadiga

BA79, See va 65 tolli kirjeldus vastab tõele osaliselt kaupluses. Jah see ruumiliselt vist mõjutab sinu sisseostu. 2,8 m vast sobiks ka 55 tolli "väikses"ruumis. Mul isegi mingi 40 pluss tolliga rahuldab. Minu aju miskipärast vingerdab erinevates ruumides, ühitades pilti kuvada ajusse. Võibolla see juba kõlanud, aga see reklaamtrikk kaupluses töötab kaupmehe kasuks. Kui sa juba kolaka koju tõid, kiidad valikut taevani.
_________________
dell somm ding mi poi
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 31.07.2023 20:50:02 vasta tsitaadiga

Arvestades 2,5 m vaatekaugust ja TV3/Kanal 2 (st 720p resolutsioon) vaatamist, oleks 55" tõesti mõttekam. Sellise suurusega OLEDi saab ~1000€ eest.
_________________
Haruldane Mazda oksjonil: link
Kommentaarid: 867 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 654
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 31.07.2023 21:21:57 vasta tsitaadiga

raul141 kirjutas:
BA79, See va 65 tolli kirjeldus vastab tõele osaliselt kaupluses. Jah see ruumiliselt vist mõjutab sinu sisseostu. 2,8 m vast sobiks ka 55 tolli "väikses"ruumis. Mul isegi mingi 40 pluss tolliga rahuldab. Minu aju miskipärast vingerdab erinevates ruumides, ühitades pilti kuvada ajusse. Võibolla see juba kõlanud, aga see reklaamtrikk kaupluses töötab kaupmehe kasuks. Kui sa juba kolaka koju tõid, kiidad valikut taevani.


Suuremaga harjub alati paremini kui väiksemaga icon_biggrin.gif - aga tõesti olen kohanud ka äärmuslikke valikuid et umbes 1,5m kauguselt vaatamiseks osteti 75" telekas.

Mul oli enne 42" alumisel korrusel enne kui see lolliks läks. Ütleme nii, et väikseks jäi, eriti prillikasutajast vanema generatsiooni esindajale. Nüüd tunnistab et nüüd on parem, aga see polnud peamine muutus paremuse poole. Enim mida isegi tähele pani on kahe teleka käivitumise kiiruse erinevus 55" kasuks (samades tingimustes st võrguparameetrid samad).
Kolakaks nimetada 65" on suhteline- eks igaüks näeb ikka oma mätta otsast. Ma leian, et vaatamiskogemus on paranenud. Peamine on see, et uuemal on sinihammas ja parem nutitelefonitugi. Enne kasutasin 55" puhul Sinihambaga DAC konverterit ja 2.0 aktiivkõlareid optilise audio kaudu. Nüüd valdavalt lasen kas kõrva üle sinihamba või kasutan telekakõlareid. Tänu sinihambale on ka voolutarbimine madalam, sest üle sinihamba nutiseadmesse lastakse heli konstantselt ühel tugevusel , kui on liiga vaikne, pead ühendatud BT seadmest helitugevust suurendama. Kõlarite voolutarvet ma ei tea, kui max oli 55W ühe kõlari kohta (110w koguvõimsus siis) 33 pügalat helitugevust vast 25W tunnist võttis ära) Aktiivkõlarid hetkel ajutiselt jälle dekoratiivelementidena seisavad. Kui uue teleka vaimustus üle läheb siis vahest lükkan uuesti sisse. 55vs 42" on ka helitugevusega paremad lood. Varem pidi ikka 9-12 pügalani reguleerima, nüüd valdavalt 7-9. Ehk siis jällegi siit-sealt ja hoiab tarbimise pealt kokku, sest teleka helivõimsus 20W kokku (10w kanali kohta, mõlemal teleril)- mis pole suur arvestades et ma ei kasuta heli maksimumvõimsusel. Kokkuvõttes 65" on minu jaoks lagi. 75" vaatama ei hakka, sest 75" puhul hakkab voolutarve kõvasti tõusma juba pelgalt suurema ekraani ja ca 40w helivõimsuse pärast. Mõõtude poolest isegi mahuks sest mul on suhteliselt pikk telekalaud ja suur elutuba, aga ei pea vajalikuks isegi kui raha oleks.


viimati muutis BA79 01.08.2023 02:59:55, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.07.2023 22:47:37 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Tanel
Minu ettepanek:

Kui teha uus küsitlus siis pakuksin küsitluse küsimustena välja 2 küsimust:
1. Kui suur on majapidamises olev teler ( Saaks teada milline diagonaal on enimmüüdav-kui kasutajal on mitu telekat siis valib ise kas paneb suurema või väiksema diagonaali).
2. Mis teleritootja on? Foorumis ilmselt vist ei saa teha 100% anonüümset küsitlust, aga sellegipoolest saab statistikat teha üldistavalt (ikka seepärast, et vastajad oma privaatsuse pärast muretsema ei peaks). Küsimusi võiks muuta mingi 12 või 24 kuu pärast, et enamus kasutajaid kes aktiivsemalt foorumit külastavad, ka soovi korral vastata saaks. Kokkuvõtted lüüa lukku aja möödumisel ja siis saaks juba mõelda teiste küsimuste peale, nt, kas kasutad rohkem äppi teleris või eraldiseisvat boksi.
Kahte küsimust see foorum ei toeta (praegusel kujul). Aga aasta lõikes kõlab hästi, nii nagu ka Taneli poolt pakutud paneelitehnoloogia.
_________________
Kommentaarid: 354 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 295
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.08.2023 12:32:20 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:

Ise eelistaks LG-d. 65"/75" C seeria OLEDid on kallid ja kuna eelarvesse nagunii ei mahu, siis jätsin võrdlusest välja. Ise otsustad. Kui 1000€ on eelarve saad vajadusel 100 ikka juurde lisada (minu arvates +/- 100€ ei tohiks nii suure eelarve puhul küsimuseks olla).
Kuna 75" Samsungit ma Klickist ei leidnud, panen üles sulle võrdluslingi. Link:
https://www.klick.ee/compare?sku=75QNED813QA,75PUS8007%2F12,QE65QN85AATXXH,65QNED863QA

Lisan juurde et võrdlus ei pruugi anda parimat võimalikku valikut, kindlasti saaks veel kombineerida, kui vaatad mõnest muust e-poest.

Loodetavasti aitab liikuda õiges suunas.


https://www.hinnavaatlus.ee/products/pricelist/?query=65qned913
Expertis praegu QNED913 nii odav, et QNED863 võiks kõrvale jätta.
https://www.expert.ee/et/65-qned-miniled-teler-lg-65qned913qeaeu
Ise võtaks selle Samsungi asemel.
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema vol. 2 (Küsitlus: Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 370, 371, 372 ... 387, 388, 389  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.