Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Soovitused arvuti ja arvutijuppide ostmiseks 2.0 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 47, 48, 49  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2023 21:13:05 vasta tsitaadiga

Kust osta arvuti kruve? Korpuse thumbscrew, pikemat HDD kinnituskruvi jms?
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2023 22:43:29 vasta tsitaadiga

Kui aega oodata, siis kasvõi AliExpress, mis erinevaid arvutikruvide assortiikarpe müüvad.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2023 12:40:37 vasta tsitaadiga

Aga kui tahaks vähe kiiremini? icon_rolleyes.gif
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
erik111
HV Guru

liitunud: 21.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2023 21:02:55 vasta tsitaadiga

Sooviks i7 13700k prosele plaadi soovitust, mis hinna ja perfi poolest normaalne. Samuti DDR5 mälusi sinna kõrvale
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2023 21:18:11 vasta tsitaadiga

erik111 kirjutas:
Sooviks i7 13700k prosele plaadi soovitust, mis hinna ja perfi poolest normaalne. Samuti DDR5 mälusi sinna kõrvale


https://www.hinnavaatlus.ee/2477932/asrock-socket-1700-z790-pg-lightning/
https://www.hinnavaatlus.ee/2406506/gskill-ddr5-32gb-2x16gb-ripjaws-s5-6000mhz/
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erik111
HV Guru

liitunud: 21.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2023 21:24:59 vasta tsitaadiga

Mälu võiks kohe võtta 32GB? 16GB jääb väheks?

Plaadi kohapealt midagi kenamat ka on või see on selle raha go to plaat?
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2023 21:39:38 vasta tsitaadiga

Kui tahad rohkem raha välja käia siis ikka saab, lihtsalt see teeb kõik mis vaja ära.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2023 23:49:58 vasta tsitaadiga

erik111 kirjutas:
Mälu võiks kohe võtta 32GB? 16GB jääb väheks?

Plaadi kohapealt midagi kenamat ka on või see on selle raha go to plaat?

Tugevalt soovitan jah. 2x16GB kitid on kõige levinum DDR5 mahu variant ja siin-seal on juba näha 32GB soovituslikes sätetes.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erik111
HV Guru

liitunud: 21.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2023 10:25:23 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
erik111 kirjutas:
Mälu võiks kohe võtta 32GB? 16GB jääb väheks?

Plaadi kohapealt midagi kenamat ka on või see on selle raha go to plaat?

Tugevalt soovitan jah. 2x16GB kitid on kõige levinum DDR5 mahu variant ja siin-seal on juba näha 32GB soovituslikes sätetes.

Ega nende hinnad pole jah enam ka nii kõrged. Mis sellised väheke vingemad RGB mälud oleks muidu? Amazonist vaatasin, et tuleb sama hind vingemad, kui siin kohapeal tavalised mälud.
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2023 16:28:31 vasta tsitaadiga

erik111 kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
erik111 kirjutas:
Mälu võiks kohe võtta 32GB? 16GB jääb väheks?

Plaadi kohapealt midagi kenamat ka on või see on selle raha go to plaat?

Tugevalt soovitan jah. 2x16GB kitid on kõige levinum DDR5 mahu variant ja siin-seal on juba näha 32GB soovituslikes sätetes.

Ega nende hinnad pole jah enam ka nii kõrged. Mis sellised väheke vingemad RGB mälud oleks muidu? Amazonist vaatasin, et tuleb sama hind vingemad, kui siin kohapeal tavalised mälud.

Ma pole kindel millist kiirust Intel stabiilselt toetab. Alla 6000 ei võtaks ja eelistavalt CL34 või madalam. Kuskil 6000-7000 vahel ma arvan. Sõltub ka sellest mida plaat toetab. Üle pole kah mõtet maksta.
RGB osas ei oska eriti kaasa rääkida. Pole kursis selle ökosüsteemiga. Tean, et G.Skill on tipptegija ja nendel on vägevad bling faktoriga Trident Z5 ja Trident Royal mälud.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erik111
HV Guru

liitunud: 21.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2023 22:36:23 vasta tsitaadiga

Vaatasin endale sellised asjad välja hetkel. Soovitusi, parandusi?


Gigabyte Z790 AORUS Elite AX Motherboard Intel Z790 LGA 1700 ATXGigabyte Z790 AORUS Elite AX
Samsung 980 1TB PCIe 3.0
Corsair Vengeance RGB DDR5 32GB (2x16GB) 6400MHz C32
ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB

Idee poolest oleks veel vaja kasti ja toiteplokki. Mis nendest oleks hea valik?
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 14.06.2023 12:31:13 vasta tsitaadiga

Kas neid NVR salvesteid on liikvel v on neil veel mõned muud tootekoodid icon_rolleyes.gif ? Kuna neid eriti silma ei jäänud siis eeldan, et on mingid muud tootekoodid... otsisin nime järgi.
Panen siia 2 tk mis silma jäid ja igati ok tunduvad. Jah https://www.videovalve.ee/ lehel nad olemas, aga taolised poed väänavad kamaluga hinnale juurde icon_arrow.gif
NVR4108HS-8P-EI https://www.dahuasecurity.com/ceen/products/All-Products/Network-Recorders/WizSense-Series/NVR-4-EI-Series/1-HDD/NVR4108HS-8P-EI

NVR4104HS-P-EI https://www.dahuasecurity.com/ceen/products/All-Products/Network-Recorders/WizSense-Series/NVR-4-EI-Series/1-HDD/NVR4104HS-P-EI

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2023 19:12:36 vasta tsitaadiga

erik111, 2x16GB 6800 CL34; F5-6800J3445G16GX2-TZ5RK, Mobo QVL nimekirjas olemas.
6800 kiirust võiks lugeda Inteli jaoks juba kiireks. 6400 Inteli mõistes pigem keskpärane.

Korpus - Meshify 2 ehk? 420mm radiaatoriga esimest HDD racki kasutada ei saa ja vajab täpsemalt uurimist, kas korpuse lae pinnast radika jaoks jääb piisavalt ruumi, et ventilaatorid mäludeni ei ulataks.

_________________
Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri!
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erik111
HV Guru

liitunud: 21.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2023 21:00:57 vasta tsitaadiga

UrmoZ kirjutas:
erik111, 2x16GB 6800 CL34; F5-6800J3445G16GX2-TZ5RK, Mobo QVL nimekirjas olemas.
6800 kiirust võiks lugeda Inteli jaoks juba kiireks. 6400 Inteli mõistes pigem keskpärane.

Korpus - Meshify 2 ehk? 420mm radiaatoriga esimest HDD racki kasutada ei saa ja vajab täpsemalt uurimist, kas korpuse lae pinnast radika jaoks jääb piisavalt ruumi, et ventilaatorid mäludeni ei ulataks.

Jälgisin täna asja veidi. Võtan enamus asjad Galadorist arvadavasti. Sama tootja mälud leidsin 32GB 6800 CL34 ja plaadi Gigabyte Z790 Gaiming X plate.


Jahuti jätan samaks, aga kast äkki see Lian Li Dynamic võtta? Sellele PSU mahtus tavamõõdus ära?

https://www.galador.ee/1600-korpused/5109840-lian-li-o11dw-dynamic-midi-tower-tempered-glass-weiss
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masterx
HV veteran
masterx

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2023 11:40:52 vasta tsitaadiga

Plaan selline arvuti osta mängimiseks. Mälu lisan juurde 2x16GB. Kas midagi veel muuta või sobib nii?

https://ordi.eu/ordi-lauaarvutid-ordi-rock-13gen
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2023 12:01:19 vasta tsitaadiga

Ära võta enam DDR4 mäluga masinat.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2023 12:08:20 vasta tsitaadiga

masterx kirjutas:
Plaan selline arvuti osta mängimiseks. Mälu lisan juurde 2x16GB. Kas midagi veel muuta või sobib nii?

https://ordi.eu/ordi-lauaarvutid-ordi-rock-13gen

SSD on häbiväärselt väike 1TB. See saab kohe täis ju. Isegi 2TB on väga odavaks muutunud.
Lisaks eelmise põlvkonna 3060.

Ja nagu öeldi, siis uuena pole mingit mõtet DDR4 enam osta. Eriti veel kui ise pead kohe hakkama juurde ostma, et 32GB täis saada.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2023 12:16:46 vasta tsitaadiga

Näide
https://de.pcpartpicker.com/list/DLzn3y
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masterx
HV veteran
masterx

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2023 14:58:56 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

SSD on häbiväärselt väike 1TB. See saab kohe täis ju. Isegi 2TB on väga odavaks muutunud.
Lisaks eelmise põlvkonna 3060.
Videokaart tuleb siiski 4070.


Küsin veel üle enne ostu icon_cool.gif
Et kõik ok siin?

link
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aspiriin
HV kasutaja
Aspiriin

liitunud: 28.11.2010




sõnum 02.07.2023 19:50:16 vasta tsitaadiga

See OK?

Tellimuse kokkuvõte
1x WD_BLACK SN850X NVMe™ SSD - 2 TB
164.20 €
1x Arctic Liquid Freezer II CPU Komplett-Wasserkühlung - 360mm
129.90 €
1x AMD Ryzen™ 7 5800X3D - Tray
317.10 €
1x CORSAIR 5000D Airflow TG Black Mid Tower ATX
185.80 €
1x GIGABYTE X670 AORUS ELITE AX
335.40 €
1x CORSAIR RM850x SHIFT 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply (EU)
181.50 €
1x MSI GeForce RTX™ 4070 VENTUS 3X 12G OC - DLSS 3
697.00 €
1x G.Skill Trident Z5 Neo DDR5-6000 CL30 AMD EXPO 32GB Dual-Kit Must
133.10 €
VAHESUMMA
2 144.00 €
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2023 20:28:20 vasta tsitaadiga

masterx kirjutas:
Tomorrow kirjutas:

SSD on häbiväärselt väike 1TB. See saab kohe täis ju. Isegi 2TB on väga odavaks muutunud.
Lisaks eelmise põlvkonna 3060.
Videokaart tuleb siiski 4070.


Küsin veel üle enne ostu icon_cool.gif
Et kõik ok siin?

link

Emaplaat on vale. Sul on kirjas B650 mis on AMD AM4 emaplat aga prose on sul valitud 13700KF mis nõuab Inteli 1700 socketit ja eelistatavalt Z690 või Z790 kiibistikuga plaati. Jah B660 on odavam aga sinna pole mõtet lukustamata K mudeli prose panna. Ehk siis kas odavam B660 plaat ja tavaline 13700 (mitte K ega KF) või siis Z690/Z790 plaat ja K/KF mudeli prose.
Lisaks pead jälgima, et võtad DDR5 toega plaadi, kuna valisid DDR5 mälud. Lihtne on kogemata valida DDR4 versioon, kuna socket 1700 toetab mõlemat standardit.

Ühtlasi soovitan võtta tuntuma tootja toide. Toide on üks koht mille pealt ei soovita koonerdada. Mälude hinnavahe on kah nii väike, et kui sa just piiri peal pole lõppsummaga siis 6000 CL36 vms võtta ei kujune oluliselt kallimaks.
Prose jahutuseks soovitan MSI asemel pigem allpool tsiteeritud postitusest pärit Arctic Liquid Freezer II.
Või kui raha kokkuhoid on oluline siis isegi õhkjahuti.
Aspiriin kirjutas:
See OK?

Tellimuse kokkuvõte
1x WD_BLACK SN850X NVMe™ SSD - 2 TB
164.20 €
1x Arctic Liquid Freezer II CPU Komplett-Wasserkühlung - 360mm
129.90 €
1x AMD Ryzen™ 7 5800X3D - Tray
317.10 €
1x CORSAIR 5000D Airflow TG Black Mid Tower ATX
185.80 €
1x GIGABYTE X670 AORUS ELITE AX
335.40 €
1x CORSAIR RM850x SHIFT 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply (EU)
181.50 €
1x MSI GeForce RTX™ 4070 VENTUS 3X 12G OC - DLSS 3
697.00 €
1x G.Skill Trident Z5 Neo DDR5-6000 CL30 AMD EXPO 32GB Dual-Kit Must
133.10 €
VAHESUMMA
2 144.00 €

Prose vaheta välja. Sul on märgitud 5800X3D aga see sobib ainult AM4 plaatidele. Samas sinul on AM5 plaat ja DDR5 mälud nimekirjas mida 5800X3D ei toeta.

Pead vahetama 7800X3D vastu mis on mõistagi ~200€ kallim sõltuvalt sellest kust osta.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aspiriin
HV kasutaja
Aspiriin

liitunud: 28.11.2010




sõnum 02.07.2023 20:41:44 vasta tsitaadiga

[

Tellimuse kokkuvõte
1x WD_BLACK SN850X NVMe™ SSD - 2 TB
164.20 €
1x Arctic Liquid Freezer II CPU Komplett-Wasserkühlung - 360mm
129.90 €
1x AMD Ryzen™ 7 5800X3D - Tray
317.10 €
1x CORSAIR 5000D Airflow TG Black Mid Tower ATX
185.80 €
1x GIGABYTE X670 AORUS ELITE AX
335.40 €
1x CORSAIR RM850x SHIFT 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply (EU)
181.50 €
1x MSI GeForce RTX™ 4070 VENTUS 3X 12G OC - DLSS 3
697.00 €
1x G.Skill Trident Z5 Neo DDR5-6000 CL30 AMD EXPO 32GB Dual-Kit Must
133.10 €
VAHESUMMA
2 144.00 €[/quote]
Prose vaheta välja. Sul on märgitud 5800X3D aga see sobib ainult AM4 plaatidele. Samas sinul on AM5 plaat ja DDR5 mälud nimekirjas mida 5800X3D ei toeta.

Pead vahetama 7800X3D vastu mis on mõistagi ~200€ kallim sõltuvalt sellest kust osta.[/quote]


Tänud vastamast. Seda ma tõesti ei teadnud.
7800x3d tõesti siis võtma...lihtsalt eelarvet painutama.
Mälud ja SSD õige valik?
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2023 21:39:14 vasta tsitaadiga

SSD osas võid kaaluda ka:
https://www.hinnavaatlus.ee/2486984/adata-xpg-gamix-s70-blade-2tb/
https://www.hinnavaatlus.ee/2582078/adata-legend-960-max-2tb/
https://www.hinnavaatlus.ee/2582075/adata-legend-960-2tb/

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 02.07.2023 22:21:36 vasta tsitaadiga

masterx, RTX4070 ja FullHD monitor?
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masterx
HV veteran
masterx

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2023 09:55:05 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
masterx, RTX4070 ja FullHD monitor?

Töökaaslane ostab. Tema soov icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2023 17:16:50 vasta tsitaadiga

1440p 165+Hz
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2023 10:56:55 vasta tsitaadiga

Võibolla veidi vale teema aga pole ammu windowsi litsentsi ostnud. Mingi hea koht kus odavamalt saaks? Microsofti kodukal suht kõvad hinnad, vähemalt minu arust
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cabbage
HV kasutaja
cabbage

liitunud: 07.02.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2023 11:27:41 vasta tsitaadiga

Otsin dokki uue läptop külge. Läpakas ise toetab USB 4.0.
Vaja ühendada külge:
1x HDMI/DP (1080p)
1x HDMI/DP (1440p)
2-3 USB jullakat ka
Power delivery min 50w

Ise leidsin sellise: https://arvutitark.ee/arvutid-ja-lisad/lisaseadmed/usb-jaoturid/canyon-13-in-1-usb-c-hub-with-2hdmi-3usb30-support-max-1155915

Ehk kellelgi teada mingid puudused või soovitused, mida ei oska kohe ise tähele panna?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infect
Kreisi kasutaja
infect

liitunud: 02.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2023 12:08:32 vasta tsitaadiga

flameas kirjutas:
Võibolla veidi vale teema aga pole ammu windowsi litsentsi ostnud. Mingi hea koht kus odavamalt saaks? Microsofti kodukal suht kõvad hinnad, vähemalt minu arust


https://www.allkeyshop.com/blog/catalogue/search-windows+11/

Legaalsuse ja illegaalsuse üle ma sõna ei võta, kuid on variant.
Mina olen neid võtmeid ostnud ning need site-d on juba pea 10 aastat püsti olnud.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jh_
HV vaatleja

liitunud: 04.09.2021



Online
sõnum 04.07.2023 12:16:15 vasta tsitaadiga

Aga mis mõttega siis osta, kui legaalsus oluline ei ole?
Või õigemini vastupidi: kui tahta ausalt elada, kahtleksin ma selles allkeyshop-s väga tõsiselt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infect
Kreisi kasutaja
infect

liitunud: 02.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2023 13:21:17 vasta tsitaadiga

Lase aga käia. Ma ei taha enda raha anda 80 miljardi kasumi hulka beer_yum.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2023 14:10:54 vasta tsitaadiga

infect kirjutas:
Lase aga käia. Ma ei taha enda raha anda 80 miljardi kasumi hulka beer_yum.gif

Miks sa siis seda kasutad. Normaalne idiootsus ikka icon_lol.gif

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2023 15:49:50 vasta tsitaadiga

jh_ kirjutas:
Aga mis mõttega siis osta, kui legaalsus oluline ei ole?
Või õigemini vastupidi: kui tahta ausalt elada, kahtleksin ma selles allkeyshop-s väga tõsiselt.

See on nö "hall ala" ja on alati olnud. Fakt, et MS selle vasti midagi ei tee näitab seda, et see neid tegelikult ei huvita.
Seda teemat on lõpmatuseni siin foorumis arutatud. See mida või kust keegi ostab jääb tema enda südametunnistusele aga minu arvamus on see, et eraisikul ei peal olema ametlikku ostudokumenti ja ametlikku karpi.
Kui sa tahad maksta 200€ millegi eest, siis keegi ei keela aga sul pole moraalset õigust kellegi teise aususes kahelda. Täiskasvanud inimene vastutab oma otsuste eest ise.
Kui ostetud võti aktiveerub ja püsib aktiveerituna, siis on kõik legaalne ja jutu lõpp.

Firmad on juba teine lugu ja seal peab paberimajandus korras olema.
infect kirjutas:
Lase aga käia. Ma ei taha enda raha anda 80 miljardi kasumi hulka beer_yum.gif

MS jaoks on tänapäeval olulisem andmete kogumine (telemeetria) ja pilveteenuste müük kui need vähesed ühekordsed eurod mis eraisikutelt tulevad windowsi litsentsi eest.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2023 16:11:04 vasta tsitaadiga

Mis seal firmadel teist lugu on kui "heas usus" ostetakse netist võti ja aktiveeritakse? Ostudokumendid firmas olemas ja kui probleeme on, pöördugu müüja poole.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2023 16:41:21 vasta tsitaadiga

rmc, Ma ei tea kuidas praegu on aga vanasti oli firmades karm kontroll. BSA lendas peale ja määrati karmid tarhvid kui litsentsidega asjad korras polnud.
Pealegi erinevus ja firma ja eraisiku vahel on see, et firma eeldatavalt kasutab neid arvuteid tööks aka raha teenimiseks. Sellises olukorras on mõistetav litsentsi ostmine ametlikke kanaleid pidi, kuna see teenib ennast tasa.

Eraisikule on see väljaminek (v.a ehk kodus töötajad) ja keegi ei hakka koju murdma, et kontrollida kas sul on litsents ostetud.
Muidugi ise küsimus on, et kas linux sama asja ära ei aja. Kui mingi eritarkvara välja arvata, siis pole enam suurt põhjust windowsi jooksutamiseks.
Isegi mängude osas on asjad mujal arenenud.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2023 17:02:38 vasta tsitaadiga

Selle asemel, et mingitele huiaritele ja skeemitajatele maksta, kui kurjale korporatsioonile maksta ei taha, otsige parem mõne surnud arvuti Windows 7 litsentsivõti ja aktiveerige sellega. Tunduvalt eetilisem.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janar!
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2023 17:07:39 vasta tsitaadiga

Kus kohas need surnud arvutid vedelema peaks?
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 04.07.2023 17:24:39 vasta tsitaadiga

Äkki need võtmed, mida müüakse, ongi surnud arvutite omad. Igatahes Osta.ee's üks müüja väitis, et müüb mahakantud arvutite w10 võtmeid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2023 17:32:11 vasta tsitaadiga

Ma pole kuidagi õigustanud või öelnud, et ostke neid võtmeid (ise pole kunagi ostnud). Ütlen lihtsalt, et kui firma teeb heas usus legaalse võtme ostu, siis on see sama nagu eraisik teeks sama.
Kui võti on vaikimisi illegaalne, siis seda nii era- kui ka juriidilise isiku jaoks.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infect
Kreisi kasutaja
infect

liitunud: 02.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2023 17:43:55 vasta tsitaadiga

Võtmete legitiimsuse kohta on raske seisukohta võtta. Väidetakse, et osad on genereeritud ise, võetud hulgi ostes ning müüakse edasi.
Varastatud tööandja juurest (hulgiostudega) ning sedasi. Varastatud krediikaartide kaudu ostetud. Eelpool mainitud mahakantud arvutite omad.
"Odavates" riikidest ostetud, müüakse edasi rikastele.

Minu südametunnistus on puhas. Ei tunne kuidagi süümepiinu sellise mega korporatsiooni ees.

Küsimus oli, kas kuskil on odavam. On. Välja toodi ka negatiivne osa sellega.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2023 19:12:25 vasta tsitaadiga

vigurvänt kirjutas:
Äkki need võtmed, mida müüakse, ongi surnud arvutite omad. Igatahes Osta.ee's üks müüja väitis, et müüb mahakantud arvutite w10 võtmeid.

Bullshit. Kui need arvutid tulid Windows 10 OEM-iga, siis litsentsivõtmed on BIOSis. Alates Windows 8 on litsentsivõtmed BIOSis. Kui tegemist Enterprise masinatega, siis nende müük pole kindlasti legaalne ja need võivad sul iga hetk lukku minna.
Ja isegi, kui BIOSist saad need kätte, siis teise arvuti emaplaadiga lihtsalt niisama need ei aktiveeru. Ehk siis mingi häma seal on. Aga ise ostate, ise vastutate. Kui pärast häda käes, siis "ise tegi".

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 04.07.2023 19:44:00 vasta tsitaadiga

See tüüp müüb Osta.ee's väidetavalt legaalseid võtmeid:

https://www.osta.ee/tarkvara-microsoft-windows-11-retail-pro-1pc-original-195966162.html

Umbes 2 aastat tagasi ostsin tema käest w10 pro võtmed, sest kahel uuel arvutil oli vaja teha w10 home > pro upgrade. Aktiveerida sai telefoni teel. Siiani pole nende võtmetega probleeme tekkinud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rv30
HV kasutaja

liitunud: 24.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2023 20:26:14 vasta tsitaadiga

genuine software - https://softmall.co.uk/
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.07.2023 01:26:45 vasta tsitaadiga

vigurvänt kirjutas:
See tüüp müüb Osta.ee's väidetavalt legaalseid võtmeid:

https://www.osta.ee/tarkvara-microsoft-windows-11-retail-pro-1pc-original-195966162.html

Umbes 2 aastat tagasi ostsin tema käest w10 pro võtmed, sest kahel uuel arvutil oli vaja teha w10 home > pro upgrade. Aktiveerida sai telefoni teel. Siiani pole nende võtmetega probleeme tekkinud.

Päris hea tekst. Hoiduge pettustest, sest liiga odav hind viitab kohe pettusele. Ainult mina müün õigeid asju, sest müün kallimalt icon_lol.gif thumbs_up.gif

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2023 00:23:56 vasta tsitaadiga

Milline on hetkel parim videokaart 500€ eest, mida poest uuena saaks osta?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2023 06:59:03 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Milline on hetkel parim videokaart 500€ eest, mida poest uuena saaks osta?


Eestist ostes HV andmetel:
AMD: 6750XT 12GB
Nvidia: 3070 Ti 8GB

EU'st ostes:
AMD: 6800 16GB
Nvidia: 3080 10GB

Tehniliselt 4060 Ti on uuem aga 8GB ja aeglasem kui isegi 3060 12GB olukordades kus 8GB mälust väheks jääb.
Ainus põhjus 4060 Ti võtta on DLSS 3 kasutamine mida 30 seeria kaardid ei toeta.

3080 oma olen kindel, et liikusid ka uuena alla 500 välismaal mingi hetk aga hetkel ei hakanud silma.
3070 Ti on samas vabalt saadaval.

AMD pole veel oma selle põlvkonna midrange kaarte väljastanud seega 7700 vms soovitust ei saa anda.
Puhta raster kiiruse poolest on parim kaart alla 500 uuena just 6800 oma 16GB mäluga. Eriti 1080p ja 1440p peal. 4K peal on 3080 jällegi kiirem eeldusel, et 10GB täis ei saa.
RT perfi osas on Nvidia 30 seeria parem valik ja 40 seeria kui on DLSS 3 vaja.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2023 00:25:39 vasta tsitaadiga

Tnx, eks vaatab miskit neist neljast. Tõenäoliselt rahakoti otsus jääb peale icon_lol.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erik111
HV Guru

liitunud: 21.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2023 21:25:21 vasta tsitaadiga

i7 13700k prose ja 4070 kaart. Vanast masinast jääks hetkeseisuga Corsair RM650x üle, kas jääb lahjaks ja peaks pigem suurema ostma?
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2023 03:04:52 vasta tsitaadiga

erik111, 650W on OK.
_________________
Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri!
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2023 16:14:09 vasta tsitaadiga

Äkki (arvuti-)laua lisad sobivad ka siia.
Kogemusi nendega?

https://seisuk.ee/collections/lisavarustus/products/arvutihoidja-pro?variant=31948491292787
https://seisuk.ee/collections/lisavarustus/products/kaablikorv-pro?variant=32194800025715
https://seisuk.ee/collections/lisavarustus/products/kaablikorv-pro?variant=32194800025715
Alternatiive?

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Soovitused arvuti ja arvutijuppide ostmiseks 2.0 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 47, 48, 49  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.