|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
11.06.2023 22:43:29
|
|
|
| Kui aega oodata, siis kasvõi AliExpress, mis erinevaid arvutikruvide assortiikarpe müüvad.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erik111
HV Guru
liitunud: 21.05.2012
|
12.06.2023 21:02:55
|
|
|
| Sooviks i7 13700k prosele plaadi soovitust, mis hinna ja perfi poolest normaalne. Samuti DDR5 mälusi sinna kõrvale
|
|
| Kommentaarid: 183 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erik111
HV Guru
liitunud: 21.05.2012
|
12.06.2023 21:24:59
|
|
|
Mälu võiks kohe võtta 32GB? 16GB jääb väheks?
Plaadi kohapealt midagi kenamat ka on või see on selle raha go to plaat?
|
|
| Kommentaarid: 183 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
12.06.2023 21:39:38
|
|
|
| Kui tahad rohkem raha välja käia siis ikka saab, lihtsalt see teeb kõik mis vaja ära.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
12.06.2023 23:49:58
|
|
|
| erik111 kirjutas: |
Mälu võiks kohe võtta 32GB? 16GB jääb väheks?
Plaadi kohapealt midagi kenamat ka on või see on selle raha go to plaat? |
Tugevalt soovitan jah. 2x16GB kitid on kõige levinum DDR5 mahu variant ja siin-seal on juba näha 32GB soovituslikes sätetes.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erik111
HV Guru
liitunud: 21.05.2012
|
13.06.2023 10:25:23
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| erik111 kirjutas: |
Mälu võiks kohe võtta 32GB? 16GB jääb väheks?
Plaadi kohapealt midagi kenamat ka on või see on selle raha go to plaat? |
Tugevalt soovitan jah. 2x16GB kitid on kõige levinum DDR5 mahu variant ja siin-seal on juba näha 32GB soovituslikes sätetes. |
Ega nende hinnad pole jah enam ka nii kõrged. Mis sellised väheke vingemad RGB mälud oleks muidu? Amazonist vaatasin, et tuleb sama hind vingemad, kui siin kohapeal tavalised mälud.
|
|
| Kommentaarid: 183 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
13.06.2023 16:28:31
|
|
|
| erik111 kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| erik111 kirjutas: |
Mälu võiks kohe võtta 32GB? 16GB jääb väheks?
Plaadi kohapealt midagi kenamat ka on või see on selle raha go to plaat? |
Tugevalt soovitan jah. 2x16GB kitid on kõige levinum DDR5 mahu variant ja siin-seal on juba näha 32GB soovituslikes sätetes. |
Ega nende hinnad pole jah enam ka nii kõrged. Mis sellised väheke vingemad RGB mälud oleks muidu? Amazonist vaatasin, et tuleb sama hind vingemad, kui siin kohapeal tavalised mälud. |
Ma pole kindel millist kiirust Intel stabiilselt toetab. Alla 6000 ei võtaks ja eelistavalt CL34 või madalam. Kuskil 6000-7000 vahel ma arvan. Sõltub ka sellest mida plaat toetab. Üle pole kah mõtet maksta.
RGB osas ei oska eriti kaasa rääkida. Pole kursis selle ökosüsteemiga. Tean, et G.Skill on tipptegija ja nendel on vägevad bling faktoriga Trident Z5 ja Trident Royal mälud.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erik111
HV Guru
liitunud: 21.05.2012
|
13.06.2023 22:36:23
|
|
|
Vaatasin endale sellised asjad välja hetkel. Soovitusi, parandusi?
Gigabyte Z790 AORUS Elite AX Motherboard Intel Z790 LGA 1700 ATXGigabyte Z790 AORUS Elite AX
Samsung 980 1TB PCIe 3.0
Corsair Vengeance RGB DDR5 32GB (2x16GB) 6400MHz C32
ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB
Idee poolest oleks veel vaja kasti ja toiteplokki. Mis nendest oleks hea valik?
|
|
| Kommentaarid: 183 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UrmoZ
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
14.06.2023 19:12:36
|
|
|
erik111, 2x16GB 6800 CL34; F5-6800J3445G16GX2-TZ5RK, Mobo QVL nimekirjas olemas.
6800 kiirust võiks lugeda Inteli jaoks juba kiireks. 6400 Inteli mõistes pigem keskpärane.
Korpus - Meshify 2 ehk? 420mm radiaatoriga esimest HDD racki kasutada ei saa ja vajab täpsemalt uurimist, kas korpuse lae pinnast radika jaoks jääb piisavalt ruumi, et ventilaatorid mäludeni ei ulataks.
_________________ Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri! |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
206 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erik111
HV Guru
liitunud: 21.05.2012
|
14.06.2023 21:00:57
|
|
|
| UrmoZ kirjutas: |
erik111, 2x16GB 6800 CL34; F5-6800J3445G16GX2-TZ5RK, Mobo QVL nimekirjas olemas.
6800 kiirust võiks lugeda Inteli jaoks juba kiireks. 6400 Inteli mõistes pigem keskpärane.
Korpus - Meshify 2 ehk? 420mm radiaatoriga esimest HDD racki kasutada ei saa ja vajab täpsemalt uurimist, kas korpuse lae pinnast radika jaoks jääb piisavalt ruumi, et ventilaatorid mäludeni ei ulataks. |
Jälgisin täna asja veidi. Võtan enamus asjad Galadorist arvadavasti. Sama tootja mälud leidsin 32GB 6800 CL34 ja plaadi Gigabyte Z790 Gaiming X plate.
Jahuti jätan samaks, aga kast äkki see Lian Li Dynamic võtta? Sellele PSU mahtus tavamõõdus ära?
https://www.galador.ee/1600-korpused/5109840-lian-li-o11dw-dynamic-midi-tower-tempered-glass-weiss
|
|
| Kommentaarid: 183 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
masterx
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
28.06.2023 12:01:19
|
|
|
| Ära võta enam DDR4 mäluga masinat.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
28.06.2023 12:08:20
|
|
|
SSD on häbiväärselt väike 1TB. See saab kohe täis ju. Isegi 2TB on väga odavaks muutunud.
Lisaks eelmise põlvkonna 3060.
Ja nagu öeldi, siis uuena pole mingit mõtet DDR4 enam osta. Eriti veel kui ise pead kohe hakkama juurde ostma, et 32GB täis saada.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
masterx
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
01.07.2023 14:58:56
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
SSD on häbiväärselt väike 1TB. See saab kohe täis ju. Isegi 2TB on väga odavaks muutunud.
Lisaks eelmise põlvkonna 3060.
|
Videokaart tuleb siiski 4070.
Küsin veel üle enne ostu
Et kõik ok siin?
link
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aspiriin
HV kasutaja

liitunud: 28.11.2010
|
02.07.2023 19:50:16
|
|
|
See OK?
Tellimuse kokkuvõte
1x WD_BLACK SN850X NVMe™ SSD - 2 TB
164.20 €
1x Arctic Liquid Freezer II CPU Komplett-Wasserkühlung - 360mm
129.90 €
1x AMD Ryzen™ 7 5800X3D - Tray
317.10 €
1x CORSAIR 5000D Airflow TG Black Mid Tower ATX
185.80 €
1x GIGABYTE X670 AORUS ELITE AX
335.40 €
1x CORSAIR RM850x SHIFT 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply (EU)
181.50 €
1x MSI GeForce RTX™ 4070 VENTUS 3X 12G OC - DLSS 3
697.00 €
1x G.Skill Trident Z5 Neo DDR5-6000 CL30 AMD EXPO 32GB Dual-Kit Must
133.10 €
VAHESUMMA
2 144.00 €
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
02.07.2023 20:28:20
|
|
|
| masterx kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
SSD on häbiväärselt väike 1TB. See saab kohe täis ju. Isegi 2TB on väga odavaks muutunud.
Lisaks eelmise põlvkonna 3060.
|
Videokaart tuleb siiski 4070.
Küsin veel üle enne ostu
Et kõik ok siin?
link |
Emaplaat on vale. Sul on kirjas B650 mis on AMD AM4 emaplat aga prose on sul valitud 13700KF mis nõuab Inteli 1700 socketit ja eelistatavalt Z690 või Z790 kiibistikuga plaati. Jah B660 on odavam aga sinna pole mõtet lukustamata K mudeli prose panna. Ehk siis kas odavam B660 plaat ja tavaline 13700 (mitte K ega KF) või siis Z690/Z790 plaat ja K/KF mudeli prose.
Lisaks pead jälgima, et võtad DDR5 toega plaadi, kuna valisid DDR5 mälud. Lihtne on kogemata valida DDR4 versioon, kuna socket 1700 toetab mõlemat standardit.
Ühtlasi soovitan võtta tuntuma tootja toide. Toide on üks koht mille pealt ei soovita koonerdada. Mälude hinnavahe on kah nii väike, et kui sa just piiri peal pole lõppsummaga siis 6000 CL36 vms võtta ei kujune oluliselt kallimaks.
Prose jahutuseks soovitan MSI asemel pigem allpool tsiteeritud postitusest pärit Arctic Liquid Freezer II.
Või kui raha kokkuhoid on oluline siis isegi õhkjahuti.
| Aspiriin kirjutas: |
See OK?
Tellimuse kokkuvõte
1x WD_BLACK SN850X NVMe™ SSD - 2 TB
164.20 €
1x Arctic Liquid Freezer II CPU Komplett-Wasserkühlung - 360mm
129.90 €
1x AMD Ryzen™ 7 5800X3D - Tray
317.10 €
1x CORSAIR 5000D Airflow TG Black Mid Tower ATX
185.80 €
1x GIGABYTE X670 AORUS ELITE AX
335.40 €
1x CORSAIR RM850x SHIFT 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply (EU)
181.50 €
1x MSI GeForce RTX™ 4070 VENTUS 3X 12G OC - DLSS 3
697.00 €
1x G.Skill Trident Z5 Neo DDR5-6000 CL30 AMD EXPO 32GB Dual-Kit Must
133.10 €
VAHESUMMA
2 144.00 € |
Prose vaheta välja. Sul on märgitud 5800X3D aga see sobib ainult AM4 plaatidele. Samas sinul on AM5 plaat ja DDR5 mälud nimekirjas mida 5800X3D ei toeta.
Pead vahetama 7800X3D vastu mis on mõistagi ~200€ kallim sõltuvalt sellest kust osta.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aspiriin
HV kasutaja

liitunud: 28.11.2010
|
02.07.2023 20:41:44
|
|
|
[
Tellimuse kokkuvõte
1x WD_BLACK SN850X NVMe™ SSD - 2 TB
164.20 €
1x Arctic Liquid Freezer II CPU Komplett-Wasserkühlung - 360mm
129.90 €
1x AMD Ryzen™ 7 5800X3D - Tray
317.10 €
1x CORSAIR 5000D Airflow TG Black Mid Tower ATX
185.80 €
1x GIGABYTE X670 AORUS ELITE AX
335.40 €
1x CORSAIR RM850x SHIFT 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply (EU)
181.50 €
1x MSI GeForce RTX™ 4070 VENTUS 3X 12G OC - DLSS 3
697.00 €
1x G.Skill Trident Z5 Neo DDR5-6000 CL30 AMD EXPO 32GB Dual-Kit Must
133.10 €
VAHESUMMA
2 144.00 €[/quote]
Prose vaheta välja. Sul on märgitud 5800X3D aga see sobib ainult AM4 plaatidele. Samas sinul on AM5 plaat ja DDR5 mälud nimekirjas mida 5800X3D ei toeta.
Pead vahetama 7800X3D vastu mis on mõistagi ~200€ kallim sõltuvalt sellest kust osta.[/quote]
Tänud vastamast. Seda ma tõesti ei teadnud.
7800x3d tõesti siis võtma...lihtsalt eelarvet painutama.
Mälud ja SSD õige valik?
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007

|
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
masterx
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
03.07.2023 09:55:05
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
| masterx, RTX4070 ja FullHD monitor? |
Töökaaslane ostab. Tema soov
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
03.07.2023 17:16:50
|
|
|
1440p 165+Hz
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flameas
HV veteran

liitunud: 14.07.2005
|
04.07.2023 10:56:55
|
|
|
| Võibolla veidi vale teema aga pole ammu windowsi litsentsi ostnud. Mingi hea koht kus odavamalt saaks? Microsofti kodukal suht kõvad hinnad, vähemalt minu arust
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cabbage
HV kasutaja

liitunud: 07.02.2014
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
infect
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.10.2012
|
04.07.2023 12:08:32
|
|
|
| flameas kirjutas: |
| Võibolla veidi vale teema aga pole ammu windowsi litsentsi ostnud. Mingi hea koht kus odavamalt saaks? Microsofti kodukal suht kõvad hinnad, vähemalt minu arust |
https://www.allkeyshop.com/blog/catalogue/search-windows+11/
Legaalsuse ja illegaalsuse üle ma sõna ei võta, kuid on variant.
Mina olen neid võtmeid ostnud ning need site-d on juba pea 10 aastat püsti olnud.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jh_
HV vaatleja
liitunud: 04.09.2021
|
04.07.2023 12:16:15
|
|
|
Aga mis mõttega siis osta, kui legaalsus oluline ei ole?
Või õigemini vastupidi: kui tahta ausalt elada, kahtleksin ma selles allkeyshop-s väga tõsiselt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
infect
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.10.2012
|
04.07.2023 13:21:17
|
|
|
Lase aga käia. Ma ei taha enda raha anda 80 miljardi kasumi hulka
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
04.07.2023 15:49:50
|
|
|
| jh_ kirjutas: |
Aga mis mõttega siis osta, kui legaalsus oluline ei ole?
Või õigemini vastupidi: kui tahta ausalt elada, kahtleksin ma selles allkeyshop-s väga tõsiselt. |
See on nö "hall ala" ja on alati olnud. Fakt, et MS selle vasti midagi ei tee näitab seda, et see neid tegelikult ei huvita.
Seda teemat on lõpmatuseni siin foorumis arutatud. See mida või kust keegi ostab jääb tema enda südametunnistusele aga minu arvamus on see, et eraisikul ei peal olema ametlikku ostudokumenti ja ametlikku karpi.
Kui sa tahad maksta 200€ millegi eest, siis keegi ei keela aga sul pole moraalset õigust kellegi teise aususes kahelda. Täiskasvanud inimene vastutab oma otsuste eest ise.
Kui ostetud võti aktiveerub ja püsib aktiveerituna, siis on kõik legaalne ja jutu lõpp.
Firmad on juba teine lugu ja seal peab paberimajandus korras olema.
| infect kirjutas: |
Lase aga käia. Ma ei taha enda raha anda 80 miljardi kasumi hulka  |
MS jaoks on tänapäeval olulisem andmete kogumine (telemeetria) ja pilveteenuste müük kui need vähesed ühekordsed eurod mis eraisikutelt tulevad windowsi litsentsi eest.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
04.07.2023 16:11:04
|
|
|
Mis seal firmadel teist lugu on kui "heas usus" ostetakse netist võti ja aktiveeritakse? Ostudokumendid firmas olemas ja kui probleeme on, pöördugu müüja poole.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
04.07.2023 16:41:21
|
|
|
rmc, Ma ei tea kuidas praegu on aga vanasti oli firmades karm kontroll. BSA lendas peale ja määrati karmid tarhvid kui litsentsidega asjad korras polnud.
Pealegi erinevus ja firma ja eraisiku vahel on see, et firma eeldatavalt kasutab neid arvuteid tööks aka raha teenimiseks. Sellises olukorras on mõistetav litsentsi ostmine ametlikke kanaleid pidi, kuna see teenib ennast tasa.
Eraisikule on see väljaminek (v.a ehk kodus töötajad) ja keegi ei hakka koju murdma, et kontrollida kas sul on litsents ostetud.
Muidugi ise küsimus on, et kas linux sama asja ära ei aja. Kui mingi eritarkvara välja arvata, siis pole enam suurt põhjust windowsi jooksutamiseks.
Isegi mängude osas on asjad mujal arenenud.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janar!
Kreisi kasutaja
liitunud: 15.12.2005
|
04.07.2023 17:07:39
|
|
|
| Kus kohas need surnud arvutid vedelema peaks?
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vigurvänt
HV kasutaja
liitunud: 04.08.2022
|
04.07.2023 17:24:39
|
|
|
| Äkki need võtmed, mida müüakse, ongi surnud arvutite omad. Igatahes Osta.ee's üks müüja väitis, et müüb mahakantud arvutite w10 võtmeid.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
04.07.2023 17:32:11
|
|
|
Ma pole kuidagi õigustanud või öelnud, et ostke neid võtmeid (ise pole kunagi ostnud). Ütlen lihtsalt, et kui firma teeb heas usus legaalse võtme ostu, siis on see sama nagu eraisik teeks sama.
Kui võti on vaikimisi illegaalne, siis seda nii era- kui ka juriidilise isiku jaoks.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
infect
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.10.2012
|
04.07.2023 17:43:55
|
|
|
Võtmete legitiimsuse kohta on raske seisukohta võtta. Väidetakse, et osad on genereeritud ise, võetud hulgi ostes ning müüakse edasi.
Varastatud tööandja juurest (hulgiostudega) ning sedasi. Varastatud krediikaartide kaudu ostetud. Eelpool mainitud mahakantud arvutite omad.
"Odavates" riikidest ostetud, müüakse edasi rikastele.
Minu südametunnistus on puhas. Ei tunne kuidagi süümepiinu sellise mega korporatsiooni ees.
Küsimus oli, kas kuskil on odavam. On. Välja toodi ka negatiivne osa sellega.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
04.07.2023 19:12:25
|
|
|
| vigurvänt kirjutas: |
| Äkki need võtmed, mida müüakse, ongi surnud arvutite omad. Igatahes Osta.ee's üks müüja väitis, et müüb mahakantud arvutite w10 võtmeid. |
Bullshit. Kui need arvutid tulid Windows 10 OEM-iga, siis litsentsivõtmed on BIOSis. Alates Windows 8 on litsentsivõtmed BIOSis. Kui tegemist Enterprise masinatega, siis nende müük pole kindlasti legaalne ja need võivad sul iga hetk lukku minna.
Ja isegi, kui BIOSist saad need kätte, siis teise arvuti emaplaadiga lihtsalt niisama need ei aktiveeru. Ehk siis mingi häma seal on. Aga ise ostate, ise vastutate. Kui pärast häda käes, siis "ise tegi".
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vigurvänt
HV kasutaja
liitunud: 04.08.2022
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rv30
HV kasutaja
liitunud: 24.06.2007
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
06.07.2023 06:59:03
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Milline on hetkel parim videokaart 500€ eest, mida poest uuena saaks osta? |
Eestist ostes HV andmetel:
AMD: 6750XT 12GB
Nvidia: 3070 Ti 8GB
EU'st ostes:
AMD: 6800 16GB
Nvidia: 3080 10GB
Tehniliselt 4060 Ti on uuem aga 8GB ja aeglasem kui isegi 3060 12GB olukordades kus 8GB mälust väheks jääb.
Ainus põhjus 4060 Ti võtta on DLSS 3 kasutamine mida 30 seeria kaardid ei toeta.
3080 oma olen kindel, et liikusid ka uuena alla 500 välismaal mingi hetk aga hetkel ei hakanud silma.
3070 Ti on samas vabalt saadaval.
AMD pole veel oma selle põlvkonna midrange kaarte väljastanud seega 7700 vms soovitust ei saa anda.
Puhta raster kiiruse poolest on parim kaart alla 500 uuena just 6800 oma 16GB mäluga. Eriti 1080p ja 1440p peal. 4K peal on 3080 jällegi kiirem eeldusel, et 10GB täis ei saa.
RT perfi osas on Nvidia 30 seeria parem valik ja 40 seeria kui on DLSS 3 vaja.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erik111
HV Guru
liitunud: 21.05.2012
|
15.07.2023 21:25:21
|
|
|
| i7 13700k prose ja 4070 kaart. Vanast masinast jääks hetkeseisuga Corsair RM650x üle, kas jääb lahjaks ja peaks pigem suurema ostma?
|
|
| Kommentaarid: 183 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UrmoZ
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
16.07.2023 03:04:52
|
|
|
erik111, 650W on OK.
_________________ Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri! |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
206 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|