Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Lovelace (AD102/AD103/AD104/AD106/AD107) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 33, 34, 35  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.05.2023 21:57:35 vasta tsitaadiga

Eks tootsid neid hulgi, aga inimesed ei tahagi neid 4090 2000€ osta ja ladu täis?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.05.2023 12:11:54 vasta tsitaadiga

Esimest korda näete-tajute, et strix ja tuf on alati samas mõõdus neil olenemata mudelist?
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 29.05.2023 13:30:35 vasta tsitaadiga

Kui kõik 2slotised või alla olid eks siis pole vahet märgata. Aga kui 100w kaardile 1.5kg metalli peale laduda, siis hakkab silma küll;)

Derbauer tegi väikse testi 16x3.0pci 3060ti vs 4060ti 8x3.0pci, esialgu päris alla ei jäänud uus vanale. Aga tal oli valim ka väike...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2023 15:53:24 vasta tsitaadiga

ASUS Shows Concept GeForce RTX 4070 Without Power Connector
https://www.techpowerup.com/309313/asus-shows-concept-geforce-rtx-4070-without-power-connector
Spoiler Spoiler Spoiler


Huvitav kontsept. Kui see realiseeruks, siis jääks ära nende kaablitega jahmerdamine.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.05.2023 16:06:34 vasta tsitaadiga

Täiesti arusaamatu miks seda ei ole juba ammuilma tehtud. Koostöös emaplaaditootjatega oleks ju üks siin kasvõi pci alla samasuguse tegumoega juurde tekitada mitte väga keeruline. Toiteplokipoolsed connectorid läheks kuhugi emaplaadi taha või küljele kinni ja tsaupakaa.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2023 16:25:12 vasta tsitaadiga

c4v6, Jep. Selle asemel, et vähendada kaablite hulka ja paigutust tegeletakse mingi jamaga. Tootjad on juba ammu näidanud nö stealth disaine kus kogu kaablimajandus toimub emaplaadi tagapoolel.
Lisaks vähendaks selline PCIe sloti kõrval asub ühendus kaardi sag'i (koos 3-4 slot IO plate kasutamisega näiteks).
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2023 16:26:50 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
Täiesti arusaamatu miks seda ei ole juba ammuilma tehtud. Koostöös emaplaaditootjatega oleks ju üks siin kasvõi pci alla samasuguse tegumoega juurde tekitada mitte väga keeruline. Toiteplokipoolsed connectorid läheks kuhugi emaplaadi taha või küljele kinni ja tsaupakaa.
emaplaadi taha connectorid ei mahu. küljele iseenesest jah. tänastest standardsetest asjadest rääkides vähemalt. ja mittestandardsete asjadega on nii nagu on.
aga, see eeldab, et emaplaadile tulevad jämedad 12v pingega toiterajad, lisaks tekib probleem nende hulgaga - kas sinna lastakse 75w, 150w, 300w, 450w, 600w või mingi muu hulk? vajalikust võimsusest (okei, tehniliselt vooluhulgast) sõltub, millised need rajad peavad olema ja ka millist mõju nad ümbritsevale avaldada võivad.

Tomorrow, sina vist olid väga atx12vo vastu. siinsete väljaütlemiste valguses jääb mulle sügavalt arusaamatuks, miks icon_biggrin.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 29.05.2023 16:37:07, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2023 16:38:20 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
emaplaadi taha connectorid ei mahu.

Mahuvad küll kui targalt paigutada. Näiteks CPU cutout piirkonda mis enamus korpustes jba olemas on, 90 kraadise nurga alla.
Poleks vaja uusi korpuseid ja poleks ka probleemi, et korpuse tagakaas kinni ei läheks, sest otse üles turritavad kaablid seda takistaks.
Kaablid ise ei pea ka olema ümmargused vaid nö flat kaablid mis mahuvad paremini ära.

Alternatiivne lahendus on suurendada PCIe sloti voolu läbilaskevõimekust. Hetkel on see kuni 75W. Lisastabiilsuse (nii elektrilise kui ka struktuurse) jaoks võiks siis sloti pikemaks teha näiteks. Isegi mITX plaatidel on selle jaoks ruumi.

londiste kirjutas:
Tomorrow, sina vist olid väga atx12vo vastu. siinsete väljaütlemiste valguses jääb mulle sügavalt arusaamatuks, miks icon_biggrin.gif

ATX12VO on mõttetu lahendus mis liigutab hetkel toites olevad asjad emaplaadile ja tekitab ühe 24pin kaabli asemel juurde hulga väiksemaid kaableid mis on veel halvem.
ASUS-e lahendus ei paista sarnane olevat ja suurendab emaplaadi voolu läbilaskevõimekust kus 3v ja 5v jäävad edasi toitesse, seega erinevalt ATX12VO'st ei pea hakkama ka toidet välja vahetama lisaks emaplaadile.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2023 16:41:19 vasta tsitaadiga

ka mulle meeldiks connectorid plaadi taga aga see eeldab mingit uut standardit, mida on praegu küll raske ette kujutada. emaplaadid, korpused ja ilmselt ka mingil määral toiteplokid peaks selles osas koostööd tegema.

Tomorrow kirjutas:
Alternatiivne lahendus on suurendada PCIe sloti voolu läbilaskevõimekust. Hetkel on see kuni 75W. Lisastabiilsuse (nii elektrilise kui ka struktuurse) jaoks võiks siis sloti pikemaks teha näiteks. Isegi mITX plaatidel on selle jaoks ruumi.
londiste kirjutas:
Tomorrow, sina vist olid väga atx12vo vastu. siinsete väljaütlemiste valguses jääb mulle sügavalt arusaamatuks, miks icon_biggrin.gif

ATX12VO on mõttetu lahendus mis liigutab hetkel toites olevad asjad emaplaadile ja tekitab ühe 24pin kaabli asemel juurde hulga väiksemaid kaableid mis on veel halvem.
ASUS-e lahendus ei paista sarnane olevat ja suurendab emaplaadi voolu läbilaskevõimekust kus 3v ja 5v jäävad edasi toitesse, seega erinevalt ATX12VO'st ei pea hakkama ka toidet välja vahetama lisaks emaplaadile.
loe nüüd neid oma kahte lauset ilusasti kõrvuti? need on ikka väga sarnased muutused. okei, pingemuundurite lugu atx12vo-ga on aga see ei ole kriitilisem küsimus kui suur hulk voolu saata läbi emaplaadi pluss lisaconnector.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2023 16:47:05 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
emaplaadi taha connectorid ei mahu. küljele iseenesest jah.

Miks ei mahu? Sesmõttes, et connectorid plate taga on ju piltlikult samad mis praegu joota näiteks 24pin maha ja joota siis teispoole tagasi. Sesmõttes jah, et korpus jne. peavad selle arvestusega siis olema, et plate taga oleks ruumi jne. aga ostes kraami peavad ju inimesed niikuinii arvestama ,et E-ATX platet ikkagi ITX kasti ei pane.

londiste kirjutas:
aga, see eeldab, et emaplaadile tulevad jämedad 12v pingega toiterajad, lisaks tekib probleem nende hulgaga - kas sinna lastakse 75w, 150w, 300w, 450w, 600w või mingi muu hulk?
See on pigem jahh küss. Eks on ju põhjus miks täna saab kaart plate siinist 75W ja seda pole aretatud a'la 150W või 300w andvaks. Tänane lahendus on odavam ja lollikindlam - oleks nõme kui tahtes kaarti vähe Oc'da põletad platel rajad maha. Samas omaks selline asi ainult esteetilist väärtust mitte funktsionaalset.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2023 17:11:05 vasta tsitaadiga

Auron, kui asi ei ole standardne, siis nutad ja ostad asuse korpuse, asuse plate ja asuse gpu. ja gigabyte korpuse ja gigabyte plate ja gigabyte gpu. ja kui segada tahad tootjaid, siis relakas vms icon_biggrin.gif
Auron kirjutas:
Samas omaks selline asi ainult esteetilist väärtust mitte funktsionaalset.
see ongi vist asja suurim probleem. esteetiline külg on sellise lahenduse positiivne. kõik tehniline pool on pigem negatiivne.
kaabel toitest kaarti vs kaabel toitest emaplaati, rajad üle niigi üsna busy emaplaadi kaardi alla ja sealt connector kaarti. oleks need voolud siis väiksed aga sealt peab arvestatav hulk läbi minema.

edit:
tegelikult on vist okei lahendus olemas küll - panna connector otse teisele poole sinna kaardi tagumise otsa alla, ei sega suurt midagi, asukoht on fikseeritud. aga seda peaks keegi standardiseeriv üksus ilmselt tegema. atx-i veab intel jätkuvalt?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2023 17:44:48 vasta tsitaadiga

See emaplaadi poolne võib ju vabalt olla kohe seal paremal ääres - sama moodi nagu CPU toide. Võib kasvõi täiesti eraldi bus olla mis läheb plaadi kohal slotini välja - ei pea isegi radasid plaadil kasutama - lihtsalt kinnitub sinna külge. Enamasti ong iseal mingi ilushroud niikuinii juba.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2023 20:14:13 vasta tsitaadiga

Jalgratas ammu leiutatud.. kui see ilma kaablita toide nii über asi oleks siis kasutataks seda juba ammu.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2023 21:44:44 vasta tsitaadiga

mauro kirjutas:
See emaplaadi poolne võib ju vabalt olla kohe seal paremal ääres - sama moodi nagu CPU toide. Võib kasvõi täiesti eraldi bus olla mis läheb plaadi kohal slotini välja - ei pea isegi radasid plaadil kasutama - lihtsalt kinnitub sinna külge. Enamasti ong iseal mingi ilushroud niikuinii juba.
lihtsamat varianti sellest ju keegi tootja proovis-demos ka, et lihtsalt gpu power otsad panna allapoole icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011



Online
sõnum 31.05.2023 11:22:43 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
ASUS Slaps A 3-Slot ROG STRIX Cooler On NVIDIA's 115W GeForce RTX 4060 GPU, Just As Big As RTX 4090 ROG STRIX
https://wccftech.com/asus-slaps-3-slot-rog-strix-cooler-on-nvidia-115w-geforce-rtx-4060-gpu/

ASUS lolliks läinud ja pannud 115W lühikesele kaardile 600W+ 4090 jahuti.
Arusaamatu on, et milleks. Muudab kaardi ainult kobakaks ja kalliks.
115W ei vaja sellist jahutust. Piltidel koomiline vaadata kuidas PCB ulatub vaevu üle esimese vendi (kolmest vendist siis).


Vendid peaks ikka radiaatorit jahutama ? Pildilt oli näha et radiaator ka suur 4090 oma.
Huivitav kas need vendid üldse tööle hakkavad või piisab ainult radikast. 4080 -l töötavad vendid ainult umbes poole ajast kui mingit nõrgema graafikaga capitud fps60-ga mängu mängida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2023 11:28:57 vasta tsitaadiga

115w on ka suure radikaga passiivis jahutamiseks palju.
tootjad tundub, et üritavad hakkama saada võimalikult väheste erinevate jahutustega.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2023 13:25:12 vasta tsitaadiga

Mis neil kõikidel kaartidel toiteahelad jne samas kohas või kuidas neid jahutatakse? Näts vahele ja kärab küll?
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2023 17:27:46 vasta tsitaadiga


Link


Huvitav kuidas väike värvimuutus võib aidata thumbs_up.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2023 10:03:56 vasta tsitaadiga

Onju seal räägitud, et kui pistik on pesas ja kollast ei paist siis on õieti, kui paistab on valesti...

Väidetavalt on see ikka kasutajate probleem, nüüd kärssavad cabelmodi nurgad ja jälle on kasutajad lambad...iasegi vesijahutus plokiga on juba üks kärssama läinud...
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2023 10:43:38 vasta tsitaadiga

m8markus kirjutas:
Onju seal räägitud, et kui pistik on pesas ja kollast ei paist siis on õieti, kui paistab on valesti...

Väidetavalt on see ikka kasutajate probleem, nüüd kärssavad cabelmodi nurgad ja jälle on kasutajad lambad...iasegi vesijahutus plokiga on juba üks kärssama läinud...


See pistik on juba algusest peale loomuvastane. Klemmide kontaktpinna ristlõige on "meeletult" aladimensioneeritud.
See õigesti/valesti sisestatud pole põhjendus kui toode ei välista seda alguses.

0,6 kW (600 W) üle 12 V on 50A, selline vool pole nali mida "värvilisetraadiga" edastada (kontaktpind).

Kui ei eksi siis neid klemmide tüüpe oli ka vähemalt 2 tüüpi ühel oli kontakt suurem kui teisel.

Ja need igasugused üleminekud lihtsalt lisavad rohkem punkte, milles kontakt halb võib olla.
Aga jah visuaalne kinnitus see oleks pidanud ka olema juba selle pistiku arendusest välja kooruma ju siis testiti paberil mitte reaalses elus.

PS. Mõnel korpuse kaane paigaldamisel surutakse see pistik pesast ikka viltu ja kui veel tumm uks siis ei näe seda kollast indikatsiooni seal nagunii.
Kuidagi nutune lugu selliste 800+ maksvatel toodetel.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2023 11:58:57 vasta tsitaadiga

https://videocardz.com/newz/gigabyte-rtx-30-40-pcbs-are-cracking-the-company-rejects-rma-claims

Gigabutti kaardid pragunevad
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2023 12:07:06 vasta tsitaadiga

Riistvara hinnad liiguvad konstantselt tõusvas joones. Riistavara kvaliteet liigub konstantselt langevas joones. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2023 16:31:32 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
https://videocardz.com/newz/gigabyte-rtx-30-40-pcbs-are-cracking-the-company-rejects-rma-claims

Gigabutti kaardid pragunevad

Buildzoidi, Jay, Louis Rossmani reaktsioonidest võib järeldada, et probleem esineb peamiselt prebuilt arvutites kus kaart ei ole transpordi ajaks korralikult kinnitatud. Vähemal määral on tegu sellega, et kaardid on muutunud suurte jahutuste tõttu raskemaks ja osad tootjad ei viitsi investeerida korralikku IO shieldi mis oleks jahutusega tugevalt ühendatud, et sag vähendada. Erti naljakas on need tavalised kahekordsed shieldid kui jahutus ise on neli slotti. Samas üle kolmekordse pole ma näinud. Ainult Nvidia prototüübil (eeldatavasti Ada Titan) oli massiivne IO shield mis kattis kogu jahutuse.

DIY süsteemides, eriti kui mingi anti-sag lahendus kasutusel ja kasti ei liiguta peaks tegu olema olematu probleemiga.


Link




Nõus kõigega mis videos öeldud thumbs_up.gif
Pildilt selgelt näha, et hinnad on liigutatud ühe võrra nihkesse.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2023 11:12:07 vasta tsitaadiga

tootjatel vooluotsa paigutuse koha pealt mõtted liikuma hakanud:
https://videocardz.com/newz/axgaming-hides-power-cables-on-geforce-rtx-4070-4060ti-gpus
https://videocardz.com/newz/gigabyte-quietly-launches-geforce-rtx-4090-with-hidden-12vhpwr-power-connector

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 13.06.2023 22:59:37 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
https://videocardz.com/newz/gigabyte-quietly-launches-geforce-rtx-4090-with-hidden-12vhpwr-power-connector

Nice. Connectorile pühendatud aktiivjahutus icon_cool.gif

_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2023 15:19:39 vasta tsitaadiga

Gigabyte graphics cards were reported to have an issue with cracking of the PCB, likely to due to unusual PCB design choice. It is unclear if this card has any changes implemented to prevent or at least limit such cases, but the PCB layout (except for the power connector) appears to be similar to other RTX 40 models.

Ja selle kohta oli just video YT'is, kus üks omanik ostis kunagi 3090 ja 3080 kaardid ning Gigabyte saatis tagasi ning keeldus garantiist, kuna PCB oli nurgast mõraga. Nüüd väidavad uhkelt, et neil on uus PCB ja ikkagi oli NENDE disaini viga ka varasemalt raske jahutuse ja ebapiisava PCB lahenduse osas.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2023 17:14:56 vasta tsitaadiga

Rauatootjatel vist võistlus kes suudab suurema käkki kokku keerata.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011



Online
sõnum 21.06.2023 11:32:15 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Rauatootjatel vist võistlus kes suudab suurema käkki kokku keerata.


See on neil suht lootusetu võitlus.
Esikoht on reserveeritud sellele inimesele kes 40xx seeria uue toitepisikut välja mõtles.


21.06
Yuzu (nintendo emulaator) tegijate arvamus 8gb 4060ti-st ja üldiselmalt 128b memory bus-ist.


tsitaat:
Now, on to the disappointing news: the RTX 4060 Ti.

We don't understand what kind of decisions NVIDIA took when deciding the Ada Lovelace GeForce product stack, but it has been nothing but mistakes. The RTX 4060 Ti 8GB with only a 128-bit wide memory bus and GDDR6 VRAM is a serious downgrade for emulation when compared to its predecessor, the 256-bit wide equipped RTX 3060 Ti. You will be getting slower performance in Switch emulation if you get the newer product. We have no choice but to advise users to stick to Ampere products if possible, or aim higher in the product stack if you have to get a 4000 series card for some reason (DLSS3 or AV1 encoding), which is clearly what NVIDIA is aiming for.

The argument in favour of Ada is the increased cache size, which RDNA2 confirmed in the past helps with performance substantially, but it also has a silent warning no review mentions: if you saturate the cache, you're left with the performance of a 128-bit wide card, and it's very easy to saturate the cache when using the resolution scaler - just 2X is enough to tank performance.

Spending 400 USD on a card that has terrible performance outside of 1X scaling is, in our opinion, a terrible investment, and should be avoided entirely. We hope the 16GB version at least comes equipped with GDDR6X VRAM, which would increase the available bandwidth and provide an actual improvement in performance for this kind of workload.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2023 14:34:07 vasta tsitaadiga

https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/joao-silva/msi-to-launch-black-edition-rtx-4060-cards-without-rgb-lighting
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2023 12:52:19 vasta tsitaadiga

Vaikus RTX4060 ülevaadete osas? Natuke piinlik vist icon_lol.gif ka diehard Nvidia pooldajate poolt selle kaardi nime suhu võtta.
Päris mitmes mängus aeglasem (kus mem bandwith oluline on ja suurem L2 cache ei aita) kui RTX3060 ja keskmiselt vist 9% kiirem kui RTX3060 (2+ aasta vanune kaart icon_redface.gif )
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2023 13:06:47 vasta tsitaadiga

Oli mu arust ka benche kus 3060 ise oli kiirem, väga downgimped kaart, DLSS3 üksi nüüd ka eriline argument pole.
Saan aru et AMD analoog on RX 7600 aga kapsas kaart ka too (ent odavam).

Voolu üle südant valutavatele kodanikele on 4060 hea kaart, luristas seal ~120W kandis.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2023 14:22:34 vasta tsitaadiga

Läpparitele ju väga hea kaart 4060, uued 4nda gen kaardid kõik tegelikult väga suure jõudluse kasvuga just laptopides, kuna ei vaja niivõrd palju voolu, ehk siis ka ei kuumene niivõrd palju. Kahjuks on hetkel veel päris kallid 4nda gen videokaardiga laptopid, aga küll hinnad varsti langevad.
4060 on laptopides pea sama kiire kaart, kui 3080, samas on 4060 laptopid palju vaiksemad ja õhemad ning ka odavamad, kui 3080 kaardiga.
https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-RTX-4060-Laptop-GPU-Benchmarks-and-Specs.675692.0.html

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2023 14:59:32 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Läpparitele ju väga hea kaart 4060, uued 4nda gen kaardid kõik tegelikult väga suure jõudluse kasvuga just laptopides, kuna ei vaja niivõrd palju voolu, ehk siis ka ei kuumene niivõrd palju. Kahjuks on hetkel veel päris kallid 4nda gen videokaardiga laptopid, aga küll hinnad varsti langevad.
4060 on laptopides pea sama kiire kaart, kui 3080, samas on 4060 laptopid palju vaiksemad ja õhemad ning ka odavamad, kui 3080 kaardiga.
https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-RTX-4060-Laptop-GPU-Benchmarks-and-Specs.675692.0.html

Notebookcheck paneb kõik 3080 läpakad ühte kokku, seega seal on GPUd TDPga 80-150W. Mõlemad max TDP peale panna, siis 3080 on oluliselt kiirem.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2023 15:25:33 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Läpparitele ju väga hea kaart 4060, uued 4nda gen kaardid kõik tegelikult väga suure jõudluse kasvuga just laptopides, kuna ei vaja niivõrd palju voolu, ehk siis ka ei kuumene niivõrd palju. Kahjuks on hetkel veel päris kallid 4nda gen videokaardiga laptopid, aga küll hinnad varsti langevad.
4060 on laptopides pea sama kiire kaart, kui 3080, samas on 4060 laptopid palju vaiksemad ja õhemad ning ka odavamad, kui 3080 kaardiga.
https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-RTX-4060-Laptop-GPU-Benchmarks-and-Specs.675692.0.html


Kiirem kui läpaka 3080 ta kohe kindlasti ei ole! icon_lol.gif Dream on.
Kui siin juba öeldud ei võrrelda 80W 3080 vs 160W 4060.

heretic666 kirjutas:
Oli mu arust ka benche kus 3060 ise oli kiirem, väga downgimped kaart, DLSS3 üksi nüüd ka eriline argument pole.
Saan aru et AMD analoog on RX 7600 aga kapsas kaart ka too (ent odavam).

Voolu üle südant valutavatele kodanikele on 4060 hea kaart, luristas seal ~120W kandis.


Kui kaart jääb alla 200W siis mind see voolutarve külle ei morjenda. Ka väikseim ITX kast on ok.
3060TI on ~25% kiirem (1440p) kui see RTX4060 oma 120W'ga. Ma eelistaks seda +80W ja RTX3060Ti kaarti icon_biggrin.gif tõenäoliselt annab ka undervoltida.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2023 15:34:36 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Vaikus RTX4060 ülevaadete osas? Natuke piinlik vist icon_lol.gif ka diehard Nvidia pooldajate poolt selle kaardi nime suhu võtta.
Päris mitmes mängus aeglasem (kus mem bandwith oluline on ja suurem L2 cache ei aita) kui RTX3060 ja keskmiselt vist 9% kiirem kui RTX3060 (2+ aasta vanune kaart icon_redface.gif )
mul hakkab juba huvi tekkima, et kuidas sa omal ajal 6600xt-d kommenteerisid icon_biggrin.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2023 16:30:00 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Ükski neist ei ole teab mis hea diil. 4060 ääriveeri veel on kui see tuleb 8GB 300 eest aga me kõik teame, et EU's need dollari MSRP'd ei kehti. AMD 7600 8GB peaks samuti 300 tulema ja ka see pole hea selle hinna eest. Peaksid mõlemad olema veel 50.- odavamad.

4060 Ti 16GB on lõpuks antud rohkem mälu. Paraku hind tapab selle täielikult. 500+ on arusaamatu olukorras kus eelmise põlvkonna 6800 on sama mahuga ja kiirem ja isegi uuena umbes sama hinnaga. Lisaks Inteli Arc 770 eksisteerib kah. 400 eest oleks see hea saada 16GB kaart.
Lisaks Nvidia arvestus, et 8GB lisamälu maksab +100 on täielikult nagu Apple raamatust võetud. 1GB GDDR6 maksab ~6.- ehk siis +48 või isegi ütleme +60 võiks veel taluda aga +100 on jama.

Tavaline 8GB 4060 Ti on kõige mõttetum 400 eest. 400+ maksta 2023 aastal 8GB kaardi eest? Tere talv.
See kaart ei peaks üldse eksisteerima. Selle asemel 400 peal peaks olema 16GB versioon.

Kui AMD otsustab teha näiteks 16GB 7600 ja panna hinnaks kasvõi 375, siis Nvidia näeb loll välja oma 500 hinnaga.

Seda ma arvasin juba varem, et tekib olukordi kus 3060 on kiirem kui 4060.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2023 19:49:49 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Vaikus RTX4060 ülevaadete osas? Natuke piinlik vist icon_lol.gif ka diehard Nvidia pooldajate poolt selle kaardi nime suhu võtta.
Päris mitmes mängus aeglasem (kus mem bandwith oluline on ja suurem L2 cache ei aita) kui RTX3060 ja keskmiselt vist 9% kiirem kui RTX3060 (2+ aasta vanune kaart icon_redface.gif )
mul hakkab juba huvi tekkima, et kuidas sa omal ajal 6600xt-d kommenteerisid icon_biggrin.gif


mitte hästi tõenäoliselt, kui üldse-ajad olid teised ka.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2023 20:45:09 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-4060-strix-oc/
390usd.. valus asuse tax ikka. Lõplikult segi joodud vist
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2023 23:41:52 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Läpparitele ju väga hea kaart 4060...

Nii suure idle voolutarbega kaart ei kõlba eriti läpparisse. Ainult 5x rohkem kui 7600 või 6600XT pole kaugeltki normaalne.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2023 00:00:07 vasta tsitaadiga

Läpaka ja PC omad pole omavahel vast kunagi 1:1-le olnud - ei jõudluse ega voolutarbe pärast icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2023 00:01:19 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
wirx kirjutas:
Läpparitele ju väga hea kaart 4060...

Nii suure idle voolutarbega kaart ei kõlba eriti läpparisse. Ainult 5x rohkem kui 7600 või 6600XT pole kaugeltki normaalne.
Spoiler Spoiler Spoiler

Läpakakaart on harva idles, kohe kui koormus väiksem lülitatakse iGPUle ümber.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2023 11:36:47 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
wirx kirjutas:
Läpparitele ju väga hea kaart 4060, uued 4nda gen kaardid kõik tegelikult väga suure jõudluse kasvuga just laptopides, kuna ei vaja niivõrd palju voolu, ehk siis ka ei kuumene niivõrd palju. Kahjuks on hetkel veel päris kallid 4nda gen videokaardiga laptopid, aga küll hinnad varsti langevad.
4060 on laptopides pea sama kiire kaart, kui 3080, samas on 4060 laptopid palju vaiksemad ja õhemad ning ka odavamad, kui 3080 kaardiga.
https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-RTX-4060-Laptop-GPU-Benchmarks-and-Specs.675692.0.html


Kiirem kui läpaka 3080 ta kohe kindlasti ei ole! icon_lol.gif Dream on.
Kui siin juba öeldud ei võrrelda 80W 3080 vs 160W 4060.

heretic666 kirjutas:
Oli mu arust ka benche kus 3060 ise oli kiirem, väga downgimped kaart, DLSS3 üksi nüüd ka eriline argument pole.
Saan aru et AMD analoog on RX 7600 aga kapsas kaart ka too (ent odavam).

Voolu üle südant valutavatele kodanikele on 4060 hea kaart, luristas seal ~120W kandis.


Kui kaart jääb alla 200W siis mind see voolutarve külle ei morjenda. Ka väikseim ITX kast on ok.
3060TI on ~25% kiirem (1440p) kui see RTX4060 oma 120W'ga. Ma eelistaks seda +80W ja RTX3060Ti kaarti icon_biggrin.gif tõenäoliselt annab ka undervoltida.


3080 on kiire alles 17" 4-5kg laptopides, 4060 on enam-vähem sama kiire, kui 15" 2.5-3kg mudeleid vaadata. Lisaks juurde ka uuem tehnoloogia DLSS-id jne.
Notebookchek näitab keskmist skoori, aga saab ka põhjalikumalt vaadata iga arvuti kohta, 4060 keskmise tulemuse tõmbab alla see, et seda kasutatakse ka paljudes 13-14" laptopides, 3080 ei leia alla 15" kunagi ning isegi 15" sees läheb see maru kuumaks ja vendid undavad täistuuridel pidevalt.
Mängides tuleb vahe eriti hästi esile, nt Cyberpunk mis kasutab uusimaid nvidia tehnoloogiaid on kiireim 4060 QHD resol 79fps ning 3080 49.7fps eks muidugi leiab teistpidi võrdluseid rohkemgi, aga tänu madalale energiatarbele ja hinnale on 4060 minusilmis parem kaart laptopiga mängimiseks, kui 3080. Eks muidugi 4070 ja 4080 ole veelgi paremad, aga ka kallimad.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011



Online
sõnum 30.06.2023 12:00:39 vasta tsitaadiga

artikkel antud hetke gpu müügi seisust.

https://www.tweaktown.com/news/92136/practically-no-ones-buying-nvidia-rtx-4000-or-amd-rdna-3-gpus-going-by-leaks-from-retailers/index.html

Lühidalt. Väljakuulutatud hinnaga ei osteta praktiliselt midagi. Pole erilitst vahet kas see on AMD Või Nvidia. Müüb see kelle allahindlus parem on.
Üldiselt tundub , et AMD on olukorrale mingil määral regaeerginud. Kui Nvidia tahab oma uut põlvkonda müüa, siis peab ta ka hindu langetama hakkama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2023 12:35:07 vasta tsitaadiga

nvidia müüb H100 kaarte 40 tonna tükk ja kama kaks kas keegi neid 4060 junne ka ostab icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2023 13:00:52 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
wirx kirjutas:
Läpparitele ju väga hea kaart 4060, uued 4nda gen kaardid kõik tegelikult väga suure jõudluse kasvuga just laptopides, kuna ei vaja niivõrd palju voolu, ehk siis ka ei kuumene niivõrd palju. Kahjuks on hetkel veel päris kallid 4nda gen videokaardiga laptopid, aga küll hinnad varsti langevad.
4060 on laptopides pea sama kiire kaart, kui 3080, samas on 4060 laptopid palju vaiksemad ja õhemad ning ka odavamad, kui 3080 kaardiga.
https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-RTX-4060-Laptop-GPU-Benchmarks-and-Specs.675692.0.html


Kiirem kui läpaka 3080 ta kohe kindlasti ei ole! icon_lol.gif Dream on.
Kui siin juba öeldud ei võrrelda 80W 3080 vs 160W 4060.

heretic666 kirjutas:
Oli mu arust ka benche kus 3060 ise oli kiirem, väga downgimped kaart, DLSS3 üksi nüüd ka eriline argument pole.
Saan aru et AMD analoog on RX 7600 aga kapsas kaart ka too (ent odavam).

Voolu üle südant valutavatele kodanikele on 4060 hea kaart, luristas seal ~120W kandis.


Kui kaart jääb alla 200W siis mind see voolutarve külle ei morjenda. Ka väikseim ITX kast on ok.
3060TI on ~25% kiirem (1440p) kui see RTX4060 oma 120W'ga. Ma eelistaks seda +80W ja RTX3060Ti kaarti icon_biggrin.gif tõenäoliselt annab ka undervoltida.


3080 on kiire alles 17" 4-5kg laptopides, 4060 on enam-vähem sama kiire, kui 15" 2.5-3kg mudeleid vaadata. Lisaks juurde ka uuem tehnoloogia DLSS-id jne.
Notebookchek näitab keskmist skoori, aga saab ka põhjalikumalt vaadata iga arvuti kohta, 4060 keskmise tulemuse tõmbab alla see, et seda kasutatakse ka paljudes 13-14" laptopides, 3080 ei leia alla 15" kunagi ning isegi 15" sees läheb see maru kuumaks ja vendid undavad täistuuridel pidevalt.
Mängides tuleb vahe eriti hästi esile, nt Cyberpunk mis kasutab uusimaid nvidia tehnoloogiaid on kiireim 4060 QHD resol 79fps ning 3080 49.7fps eks muidugi leiab teistpidi võrdluseid rohkemgi, aga tänu madalale energiatarbele ja hinnale on 4060 minusilmis parem kaart laptopiga mängimiseks, kui 3080. Eks muidugi 4070 ja 4080 ole veelgi paremad, aga ka kallimad.


Ma ei vaata kunagi mingeid Nvidia lisa featuure nagu mingi frame gen, sest nad võivad järgmise seeriaga teha uue frame gen ja see töötab ainult kõige uuema raua peal jne. Nagu Nvidial tavaks on.
olulisim on puhas rasteri perf. Kui 4060 suudab frame gen + dlss'ga saada samale tasemele, mis 3080+dlss, siis see minu silmis ei loe midagi.

Kunagi ei tea mis mängul on dlss tugi või see frame gen. Mina võrdlen kaarte puhtalt raster võimsuse järgi. Ning 4060 on ikka väga pask vs 3080. Läpaka 4060 pole veel väljaski, ning tõenäoliselt on see veel sitem versioon juba sitast desktop versioonist.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2023 15:09:40 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Läpaka 4060 pole veel väljaski, ning tõenäoliselt on see veel sitem versioon juba sitast desktop versioonist.

https://www.youtube.com/watch?v=3Oq_lVxCcYI
Natuke võimsam kui 140W 3070.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2023 18:38:20 vasta tsitaadiga

12VHPWR Connector Said to be Replaced by 12V-2x6 Connector
https://www.techpowerup.com/310761/12vhpwr-connector-said-to-be-replaced-by-12v-2x6-connector

Väidetavalt elektriliselt ühilduv aga disainimuutustega kus nn sense pinnid on sügavamal.
Ma kahtlen, et see lahendab probleemi kuna sama väikestest ühendustest üritatakse ikka kuni 600W läbi suruda.
Võibolla ainus mida see kaasa toob on see, et inimesed lükkavad kaabli lõpuni pessa ja kui see ennast sealt välja vingerdab, siis piiratakse ühendus 300W peale, kuna sense pinnid kaotavad ühenduse.

Lisaks brändingu mess mis hakkab juba USB-C meenutama oma H+ (praegune disain) ja H++ (uus disain) osas.
Ühtlasi kõik praeguste kaartide ja toidete omanikud millel H+ ei saa mingit kasu disainimuudatustest kaardi/toite poolel. Ainult kaabli enda saavad välja vahetada aga see on poolik lahendus.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2023 21:23:42 vasta tsitaadiga

uus spec tundub ütlema, et erinevalt 12vhpwr-ist mõlemad sense pinnid (needsamad, mis sügavamal on) lahti ei anta üldse voolu peale. 12vhpwr puhul sense pinnid lahti anti 150w, 12v-2x6 eeldab 150w jaoks, et need pinnid on lühistatud.
tundub peamiselt keskendumine just sellele, et oleks korralikult ühendatud.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2023 21:53:54 vasta tsitaadiga

H+ probleemid ei tulene ainult kehvast ühendusest vaid mitmetest teguritest mis hetkeseisuga ei paista et oleks H++ disainis lahendatud.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2023 09:22:15 vasta tsitaadiga

pool-asjakohane. asus b550-i platel on mingi pikalt kestnud ja lahendamata probleem rtx4000 kaartidega:
https://www.reddit.com/r/sffpc/comments/146yj2r/psa_steer_clear_of_asus_motherboards_b550i/

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Lovelace (AD102/AD103/AD104/AD106/AD107) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 33, 34, 35  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.