Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 56, 57, 58  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2023 14:29:06 vasta tsitaadiga

https://youtu.be/YWICHNEHHeU
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.05.2023 11:52:10 vasta tsitaadiga

Keegi DS1821+ mudelile mingit mälu oskab soovitada? Plaan võtta 32GB korraga sisse. Kui ma juba siin uurin, siis võiks eeldada, et ülehinnatud Syno certified mälu ma osta ei kavatse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
noon
HV vaatleja

liitunud: 24.04.2004




sõnum 19.05.2023 12:12:51 vasta tsitaadiga

Rauno266 kirjutas:
Keegi DS1821+ mudelile mingit mälu oskab soovitada? Plaan võtta 32GB korraga sisse. Kui ma juba siin uurin, siis võiks eeldada, et ülehinnatud Syno certified mälu ma osta ei kavatse.

https://www.ebay.co.uk/itm/373704871998
Ise ostsin samale syno mudelile sealt. Tuvastatakse probleemideta. Seda siis memdesti ja logide põhjal mitte lihtsalt see, et DSM ei anna errorit.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2023 18:19:27 vasta tsitaadiga

Kas on hea valik või ülehinnatud?
https://www.synology.com/en-global/products/RT6600ax#specs
https://www.hinnavaatlus.ee/2442809/synology-wireless-router-rt6600ax-ultra-fast-and-secure/

Jah, jutt siis ruuterist mitte NAS-st, aga teema pealkiri nagu ei keela ruuteritest rääkida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2023 18:29:39 vasta tsitaadiga

Alamfoorumis pole võrguseadmetest juttu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2023 19:45:45 vasta tsitaadiga

Synology poolest sobib ka see teemasse. Küll aga pakun, et ülehinnatud.
Võid ju hulga sarvi ruuterile panna aga ega sellest leviala suuremaks ei lähe kui suvalistel ruuteritel.
Syno müüb ka extendereid aga hind kokku läheb ulmeliseks.
Kui üks seade sobib kõigeks, siis ei sobi ta mitte millekski.
Kui sa seda just kolmetoalises korteris ei kasuta.
Eramajas tahad ikka levi terassile, keldrisauna ja muudesse ruumidesse. Tihti ei ole aga kaablite hargnemispunkt sobivas kohas ja mõistlik valida ruuter, ühendada kaablitega ja lisada APd õigetesse paikadesse.
Unify UDM SE millel PoE pesad ja siis mõned kasvõi odavama otsa PoE APd juurde, tuleb veidi mugavam, kuigi sama hind peaaegu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2023 19:48:15 vasta tsitaadiga

tsitaat:

ülehinnatud



Maja on siis selle eest võta kolm seda https://eu.store.ui.com/eu/en/collections/unifi-wifi-flagship-compact/products/u6-lite

Kontrolleri paned dockeriga kus iganes jooksma

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2023 20:20:46 vasta tsitaadiga

Ok, peab siis natuke mõtlema. Ongi 3-toaline korter mitte maja st. mingeid täiendavaid AP-sid vaja pole. Hetkel on Asus RT-AC56U. Aastaid on tublilt teeninud, aga gigase neti puhul oleks hea miskit vingemat võtta. Ja soovitavalt tulevikukindlat, selleks vaatasin pigem isendeid, millel 2.5G port ka on kuigi hetkel selle jaoks otsest vajadust pole.
Vaatasin seda ka https://www.hinnavaatlus.ee/1419487/asus-router-rog-rapture-gt-ax11000/ aga Syno puhul meeldib, et:
1. Üsna hea ja läbimõeldud UI, peaaegu kõik saab selle kaudu tehtud(no loodan vähemalt, NAS puhul vähemalt on väga OK, ühtegi syno ruuterit pole tegelikult näppinud)
2. Kui UI kaudu siiski ei saa asju tehtud, võtab lahkelt ka SSH-ga jutule ilma et miskit häkkima peaks. Pluss suht klassikaline linux, näiteks mikrotik puhul on see routeros kuidagi harjumatu kuna pole nagu ei windows ega linux vaid täiesti omaette maailm.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2023 20:31:54 vasta tsitaadiga

Siis ei ole sinu näitel üldse paha. Elamise keskele ruuter ja peaks kiire võrk igas nurgas olema. UI on tõesti lihtne (sarnane nasile) ja on hulga võimalusi seadistada.
Kuna ma ise olen Unify "fan" siis Unify Alien on ka variant, samas eelnevaga juba võrreldes 2,5G lan puudub ja manageerimine pilves mis paljudele isenäppijatele ei meeldi. Kuigi peaks saama ka SSH avada.
Ja PS, ja vähemalt 2,5Gbit pesad oleks täna juba asi, mida ette võtta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 22.05.2023 10:49:05 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Ok, peab siis natuke mõtlema. Ongi 3-toaline korter mitte maja st. mingeid täiendavaid AP-sid vaja pole. Hetkel on Asus RT-AC56U. Aastaid on tublilt teeninud, aga gigase neti puhul oleks hea miskit vingemat võtta. Ja soovitavalt tulevikukindlat, selleks vaatasin pigem isendeid, millel 2.5G port ka on kuigi hetkel selle jaoks otsest vajadust pole.
Vaatasin seda ka https://www.hinnavaatlus.ee/1419487/asus-router-rog-rapture-gt-ax11000/ aga Syno puhul meeldib, et:
1. Üsna hea ja läbimõeldud UI, peaaegu kõik saab selle kaudu tehtud(no loodan vähemalt, NAS puhul vähemalt on väga OK, ühtegi syno ruuterit pole tegelikult näppinud)
2. Kui UI kaudu siiski ei saa asju tehtud, võtab lahkelt ka SSH-ga jutule ilma et miskit häkkima peaks. Pluss suht klassikaline linux, näiteks mikrotik puhul on see routeros kuidagi harjumatu kuna pole nagu ei windows ega linux vaid täiesti omaette maailm.


Soovitan päris asju, Ubiquiti UDR ja UDM on SOHO kasutuseks täiesti piisavad. Esimene evib veel kahte poe porti ka, saad vajadusel sinna lisa AP, switchi või kaamera külge pista. Selle värvilise ASUSE hinnatase on samas klassis, aga Asuse puhul maksad kesta eest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.05.2023 11:34:56 vasta tsitaadiga

napoleon, TP-Link Omada võiks ka kaalumisele tulla koduvõrgu ülesseadmisel.

Link

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2023 17:58:53 vasta tsitaadiga

Synology RT6600ax julgen iga kell soovitada, eriti kui NAS'i UI'ga kogemus olemas ja positiivne. Täielikust õnnest on veel puudu reverse proxy ruuteri peal, hetkel teeb seda NAS.
Mingi paki leidsin ruuteri jaoks ka aga ei suutnud käima ajada - https://github.com/debben80/traefik4srm
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2023 19:26:55 vasta tsitaadiga

Saigi see Syno ruuter ikka ära tellitud, kehvem kui 10 aastat vana Asus see ikka olla ei saa.
Eks võin muljeid jagada kui olen kätte saanud ja ära konfinud, aga Spezz käest saadud info põhjal julgen arvata, et ei pea seda ostu kahetsema icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
euforia
Kreisi kasutaja
euforia

liitunud: 26.02.2004




sõnum 22.05.2023 19:59:44 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Saigi see Syno ruuter ikka ära tellitud, kehvem kui 10 aastat vana Asus see ikka olla ei saa.
Eks võin muljeid jagada kui olen kätte saanud ja ära konfinud, aga Spezz käest saadud info põhjal julgen arvata, et ei pea seda ostu kahetsema icon_smile.gif
Ootan huviga muljeid, olen ise kaalunud, aga ostmiseni pole veel jõudnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2023 16:09:38 vasta tsitaadiga

Sain kätte, konfisin ära ja töötab küll.
Kui millegi kallal viriseda, siis DHCP static lease lisamine. Näeb ühendatud seadmete all ilusti ära, mis on ühendunud, mis MAC, mis IP ja mis hostname. Aga copy-paste ei tööta seal. Lisamisel peab samuti käsitsi panema st. mingi valikut nagu mõni muu ruuter ei anna. Aga selle elab üle, nagunii ühekordne tegevus. Jajah, tean küll, et developer tools abil saab palju asu teha, aga see selleks.

Üldmulje muidu väga ok. Esimene setup ja seadistamine on väga lihtne ja loogiline.
Lootsin, et saan wifi kiiruse ka natuke paremaks, aga ilmselt on see minu T490s läpakas ja telefoni kinni, et ei toeta kõige uuemaid standardeid.
Wifi levi sai paremaks, nüüd saan teises toas wifi otsas ka ca 600/600 varasema ca 200/200 asemel kätte. (WAN on gigane)

Pole seal veel miskit keerukamat a'la VPN serveri installimine katsetanud, ilmselt tuleb millalgi update.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2023 16:30:26 vasta tsitaadiga

palju sa siis loodad wifist kätte saada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2023 16:42:53 vasta tsitaadiga

Ilmselt keeras oma sagedused kuidagi paika, nüüd wifi kaudu kui ruuteriga otsenähtavus on, on parem
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2023 19:05:53 vasta tsitaadiga

Pole paha tulemus. Kuna kiiremat netti pole eriti saada siis pigistasin Unify Wifi6 Enterprise kettast sarnased numbrid välja.. peab sellisel juhul muidugi heas levialas olema. Kaks sammu seina taha, siis ikka 5-600 kanti. Aga kaabel on ikka kaabel.
Igal juhul hea info. Tuttav kasutab neid Synosid isegi mõnes SOHO firmades, seni rahul.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.05.2023 16:05:15 vasta tsitaadiga

Kui veel natuke kiruda, siis tulemüüris on kõik b default kinni. See on positiivne. Aga upnp on by default lubatud.

Kui kiita, siis LAN-s sai natuke testitud suuremate andmehulkade liigutamist ja saab gigabiti üle wifi kätte. Teises toas(betoonsein vahel) mingi 500-600 kanti jah, seal päris maksimumi ei saa.


VPN jms. katsetamine on veel ootel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aks
HV veteran
aks

liitunud: 08.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2023 13:53:30 vasta tsitaadiga

Kas keegi paneks ühe asjaliku õpetuse kuidas zerotier-i Synology Dockeris jooksma panna?

Sain Dockeri ja Zerotieri installitud, jooksma ja zerotier centralis autoriseeritud kõik seadmed aga Synology Assistant NAS-i ei näe. Samuti ei vasta \\DISKSTATION aadress.
Centralis näitab seadmete last seen less than 1 minute. Seega peaks nagu kõik korras olema.
Tegu on bonditud ühendusega. Control panelis External access DNSS alt olen proovinud valida nii Auto kui ka Bond 1 kus bond 1 näitab sisevõrgu aadressi. Test connection näitab mõlemal puhul statuseks normal.
Isegi tulemüüri olen deaktiveerinud. Aga ikka ei miskit.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2023 13:56:35 vasta tsitaadiga

aks, aga Syno Zerotier'i IP'd kasutades saad ligi?
Sisevõrgu nimelahendus ei pruugi üle tunneli tulla ja Assitant töötab vist üldse lihtsalt broadcasti peale karjudes.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2023 13:59:12 vasta tsitaadiga

aks, lisa Dockeri conf ka millega ta käima tõmbasid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aks
HV veteran
aks

liitunud: 08.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2023 14:15:37 vasta tsitaadiga

link :: juhend

Tegin üldjoontes selle juhendi järgi.

warwas kirjutas:
aks, aga Syno Zerotier'i IP'd kasutades saad ligi?

Ei saa.

RassK kirjutas:
aks, lisa Dockeri conf ka millega ta käima tõmbasid.


Mulle tundub see asi siin valesti olevat. https://www.upload.ee/image/15390352/ZT.jpg
Sisevõrk küll selline pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2023 14:15:38 vasta tsitaadiga

Kui IP ka ei tööta, siis ma hakkaks järgmise asjana ruutinguid uurima (ja seda mõlemas otsas), et kas liiklus üldse surutakse torusse või mitte.
On Sul seal ZT võrgus teisi seadmeid veel (e. kas nende vahel liilus toimib ja probleem on ainult Synoga)?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aks
HV veteran
aks

liitunud: 08.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2023 14:26:50 vasta tsitaadiga

link :: logi

Üks läpakas on hetkel aktiivne zt võrgus ja seda ma näen oma masinas võrgukohtade all.
Kui peale klikin siis küsib kasutajat ja parooli ka. Seega peaks toimima.
zt ip-d sisestades \\10.147.17.145 samuti küsib parooli

Proovisin uuesti restartida zt ja logis selline info.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2023 14:29:32 vasta tsitaadiga

Mõtlesin küll rohkem seda confi aga pildilt tuleb juba välja, et konteiner jookseb bridge networkis, peaks olema host networkis (vaadates juhendit)

docker run -d           \
  --name zt             \
  --restart=always      \
  --device=/dev/net/tun \
  --net=host            \ <--- see siin on tähtis
  --cap-add=NET_ADMIN   \
  --cap-add=SYS_ADMIN   \
  -v /var/lib/zerotier-one:/var/lib/zerotier-one zerotier/zerotier-synology:latest
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aks
HV veteran
aks

liitunud: 08.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2023 15:26:22 vasta tsitaadiga

See juhend ikkagi töötas. Olin miskit vahelt ära jätnud vms. puterdanud.
https://docs.zerotier.com/devices/synology/#create-a-persistent-tun
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2023 12:11:50 vasta tsitaadiga

Mul on oma domeen ning mailindus asub hetkel Protonis. Jäin mõtlema, et kui vahetan mingil hetkel mailinduse teenusepakkujat, liigun mujale, aga tahaksin rohkem mailinduse ajalugu alles hoida, siis üks variant oleks panna arvutisse Thunderbird, mis hoiaks oma andmeid Synology SMB share peal. Noh ja seda SMB sharet siis varundaksin kuhu iganes, vajadusel võiks seda mboxi saada taastada kusiganes.

Aga see tundub natuke kohmakas. Ma natuke otsisin, kuid Synologyl vist oma sisse-ehitatud mailiklienti pole? Ise saaks mailiserverit hostida küll, aga seda hetkel ei soovi.

EDIT: Synology MailPlus on midagi vist sinnasuunas, uurin.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 13.07.2023 16:09:42 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
Mul on oma domeen ning mailindus asub hetkel Protonis. Jäin mõtlema, et kui vahetan mingil hetkel mailinduse teenusepakkujat, liigun mujale, aga tahaksin rohkem mailinduse ajalugu alles hoida, siis üks variant oleks panna arvutisse Thunderbird, mis hoiaks oma andmeid Synology SMB share peal. Noh ja seda SMB sharet siis varundaksin kuhu iganes, vajadusel võiks seda mboxi saada taastada kusiganes.

Aga see tundub natuke kohmakas. Ma natuke otsisin, kuid Synologyl vist oma sisse-ehitatud mailiklienti pole? Ise saaks mailiserverit hostida küll, aga seda hetkel ei soovi.

EDIT: Synology MailPlus on midagi vist sinnasuunas, uurin.


Synology oma mailiserverist võid kasutada vaid imapi osa ja thunderbirdis siis arhiivi sinna peale tõsta, kas käsitsi või automaatikaga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2023 16:28:35 vasta tsitaadiga

Teoorias ilmselt õnnestub thunderbirdi profiil ka NASi tõsta, siis pole seda mailiserverit isegi vaja kui pole vaja mitmest masinast ligipääsu.
Muide, synologys saab virtuaalmasina ka installida. Mitte dockeri vaid päris virtuaalmasina. Kui mälu on piisavalt, siis võib seda ka kaaluda.
Tõsi, pirtsakas on ta kuramus nende virutaalmasinatega. Nõuab et oleks btrfs ehk kui on ext4 vms. varaemast ajast, siis peab andmed mujale kopeerima ja sellest btrfs tegema.
Samas testiks ühe win ja kaks ubuntu masinat olen syno peal käima pannud. Töötavad küll ja tee seal virtuaalmasinas mida tahad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 13.07.2023 22:02:06 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Teoorias ilmselt õnnestub thunderbirdi profiil ka NASi tõsta, siis pole seda mailiserverit isegi vaja kui pole vaja mitmest masinast ligipääsu.
Muide, synologys saab virtuaalmasina ka installida. Mitte dockeri vaid päris virtuaalmasina. Kui mälu on piisavalt, siis võib seda ka kaaluda.
Tõsi, pirtsakas on ta kuramus nende virutaalmasinatega. Nõuab et oleks btrfs ehk kui on ext4 vms. varaemast ajast, siis peab andmed mujale kopeerima ja sellest btrfs tegema.
Samas testiks ühe win ja kaks ubuntu masinat olen syno peal käima pannud. Töötavad küll ja tee seal virtuaalmasinas mida tahad.


Noh, roaming profiili puhul see nii ongi, aga vaevalt siin selline asi kasutusel ja, kui hakata seda kuhugile niisama häkkima, on tulemus suht porno, kui ühendus peaks ära kaduma. Imapi arhiivikausta saad lihtsalt offlinesse panna, kui ei kasuta ja ka muul juhul on error geneeriline. Kõik synod ei toeta teps mitte vmm'i seega universaalse soovitusena see ei päde. Lisaks, miks peaks sinna vmm'i sisse mingit custom asja hakata ehitama, kui syno enda mailiserver on täiesti pädev ja lihtsasti konfitav pealekauba. Päeva lõpuks võid üldse ju kasutada lokaalseid foldereid, ning teha lihtsalt masinast backupi synosse. Synology drive näiteks oskab seda suurepäraselt. Võimalusi on palju.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
leits
HV Guru
leits

liitunud: 28.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2023 07:59:41 vasta tsitaadiga

Milline Synology oleks kõige mõistlikum kodu kasutusse võtta Google Drive alternatiiviks? Endal on silma jäänud Synology DiskStation DS220+, aga millised kettad võtta? Tuleviku perspektiivi osas võiks vast minimaalselt 2 x 4TB olla.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2023 09:42:05 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Google Drive alternatiiviks

Arvesta siis vajadusega sellest Synologyst ka kuhugile offsite backupi tegema hakata.

tsitaat:

DS220+

Okei valik

tsitaat:

4TB

Aga nii väikseid kettaid enam küll ei tasu osta. Kuna väiksed kettad on sama hinnaga pea mis suuremad siis ma võtaks korraga suurema mahuga.

200~

https://www.hinnavaatlus.ee/1210415/western-digital-red-pro-35-8tb-sata3/


300~

https://www.hinnavaatlus.ee/1957204/western-digital-wd-ultrastar-dc-hc550-18tb/

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2023 14:19:20 vasta tsitaadiga

Google drive alternatiivi puhul oleks tegelikult vaja eelnevalt defineerida, mis funktsionaalsust täpselt soovitakse.
Ma ei tea kas üldse väga mugavalt saab kui mugavuse nimel turvalisust ohvriks ei too kui täiendavaid eeldusi ei võta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.07.2023 15:42:04 vasta tsitaadiga

Võib ka muidugi nii arvutata, et Syno 330€ + kettad 4TB a' 210€tk. Kokku 750€. + offsite backup lahendus.
Selle raha eest võid minimaalselt 7-ja-pool aastat omale 2TB Google Drive renti lubada. Eelduseks siis normaalne netikiirus.
Ehk tasub igat varianti rahalises mõttes kaaluda kui tõesti on vajadus ainult salvestusmahu järele.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
leits
HV Guru
leits

liitunud: 28.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2023 08:34:52 vasta tsitaadiga

Peamiselt erinevate piltide ja videote hoiustamiseks ja ka mõned tähtsamad dokumendid/failid. Offsite backup on vajalik kui Raid 1 puhul mõlemad kettad peaks failima? Ausalt öeldes backupidega ei viitsiks küll tegeleda. Lisaks on google drive suhteliselt mugav ja valmis lahendus kasutamiseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2023 10:19:12 vasta tsitaadiga

kui 2tb sisse asjad ära mahuvad ja mugavus ennekõike, siis on google drive (või onedrive või mõni muu cloud storage) täiesti pädev varant. offsite backupi vajadust ma küll ka nende puhul ei eiraks.

failide hoidmise kontekstis, miks ds220+? ds223 on 280 raha, ds223j on 190 raha. failide hoidmiseks ja serveerimiseks, klassikalise nasina pole võimsamat-kallimat vaja.
asustor või qnap konkurendid on samas hinnaklassis, aga pigem täna juba 2.5gbit võrgu oskustega. mis võimaluse korral või väikese perspektiiviga on tuntav pluss.

bladerunner, mis 4tb kettaid sa 210€/tk eest ostad? icon_eek.gif
mõistlik 4tb ketas on 100€, mõistlik 8tb ketas on 175€, mõistlik 12tb ketas on 230€, 16tb 300€. eks paremaid ja kallimaid leiab ka, vajadus on iseasi.
väiksemate mahtude juures - söödav 2tb tlc ssd on 100€ ja 4tb on 200-250€.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.07.2023 10:54:32 vasta tsitaadiga

leits, backupit on vaja ennekõike juhuks kui terve kastiga midagi juhtuma peaks ja kasutajavigade eest kaitsmiseks.

londiste, sry, näpukas, pidasin ikka rohkem jah 8TB kettaid silmas, a'la WD RED PRO. NAS-i igat jama ka ei topiks.

Kui lihtsalt failiserverit vaja siis jah, ka J seeria ajab asja ära. Omal tiksub senini 213j 2x3TB ketastega.
UI uimab jah nüüdseks täiega aga sinna satun ma hea juhul kord poole aasta jooksul.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2023 03:52:06 vasta tsitaadiga

tsitaat:

7-ja-pool aastat omale 2TB Google Drive renti lubada.

Nojah aga seda pead ka endale backupima kuhugile, üks kena päev on konto suletud teadmata EULA rikkumise tõttu ja oled ilma. Selliseid juhtumeid on.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 16.07.2023 08:50:25 vasta tsitaadiga

Google drive on ju tuntud oma data lekete pärast. Ma sinna küll olulist staffi ei usaldaks.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2023 10:23:08 vasta tsitaadiga

Kui rääkida tõesti OLULISTE asjade varundamisest (mitte suvalisest pirasitalaost), siis mulle meeldib selline lahendus:

* Primaarne on 2 või 4 bay Synology, sinna sisse võib teha raidi, dihlofossi või mis ka kellelegi ei meeldi. Selline "pigem korralik" raud, aga kui eesmärk on suurem maht, siis ma eelistaks pigem vanemat 4bay'd kui uuemat 2bay'd puhtalt raha kokkuhoiu eesmärgil. Samas mul endal oli tükk aega 10 aastat vana säästukas 4bay, ei kurtnud.
* Kusagil on usaldusväärne sõber/sugulane/ex (ideaaljuhul mitte samas linnas), kes on nõus oma majapidamisse kuhugi nurka võtma võrguühendusega Synology ja selle jaoks eraldama öösiti natuke internetti. Sinna teed näiteks Hyber Backupiga iga öö backupi. Korra nädalas käib terviklikkuse kontroll. Või tihedamini, peakuju küsimus. Selleks sobib näiteks mõni vana ja odav jott (uusim DSM läheb näiteks 10 aastat vana Syno peale seni), 2bay. Raidid-värgid, jälle, igaüks teab ise.
* Eraldi on USB'ga offline võrguketas. Selle võtad korra kuus kapist välja, lükkad backupi peale, proovida mõnda varundatud asja avada vbolla ning lükkad kappi tagasi. Kapp võiks ideaaljuhul olla kusagil kolmandas kohas aga noh, sellel järgikäimine ja muu nuss on paras tüütus.

Avalikud pilved jätaks ma võrrandist välja. Vahel lekivad, vahel on turvavead, pahalased käivad neid kogu aeg kangutamas. Parem teha oma selline üsna okei DYI getolahendus turvalise rauaga, vajadusel võib VPNi ka peale punuda. No igasugused IP banid, tulemüürid, DDos tõkked ka Synodest peale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2023 10:49:52 vasta tsitaadiga

Dirty Harry, mul on offsite backup Azures. Cold storage on sigaodav. Häkkerite vastu aitab, kliendipoolne krüpto ja kogu see nali on Synology OS’is olemas.
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2023 12:44:12 vasta tsitaadiga

Backupi puhul mina krüptot pelgan. Backupi on vaja siis kui midagi ootamatut juhtub ja ei või iial teada, mis see ootamatus täpselt on. Võib olla tahtis naine riiulilt tolmu võtta, suutis sealt NASi maha ajada ning too maandus nii õnnetult, et mõlemad kettad kutud. Aga võib-olla oli hoopis tulekahju. Võib-olla sai ransomware kuidagi võrku. Võib veel palju asju olla.
Aga krüpto puhul peab sel juhul olema veel üks kolmas ja neljas koht kus turvaliselt võtit hoida ning kindlus, et selle saab lihtsasti lahti st. ei pea hakkama küla pealt samasugust seadet otsima millega krüptiti vms.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2023 14:13:22 vasta tsitaadiga

napoleon, võtmeid hoian ma eraldi ja ka neist on backup.
Lisaks võtmehoidla võti on eraldi ja samuti eraldi varundatud. icon_cool.gif
Synologyl on ka vastav rakendus, millega neid backupi arhiive avada, kui NAS peaks hävinema.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2023 14:53:48 vasta tsitaadiga

Noh jah, kui võti on kindlas kohas ent vajadusel siiski kiiresti kättesaadav ja on üsna välistatud, et korraga hävivad nii NAS kui võti ning taasteplaan on ka läbi mängitud, siis võib.
Kodukasutaja puhul võib juhtuda, et võtme varundamisele ei mõelda või siis pannakse see kuhugi nii kindlasse kohta, et pärast ise ka ei mäleta kui vaja peaks minema. Või vastupidi pannakse vinge lukk küll, aga võti jäetakse ukse ette icon_biggrin.gif

Ja noh, eks alati peab ka selle peale ka mõtlema, kas suurem kahju tekib sellest kui keegi kolmas mingil moel andmetele ligi peaks saama või sellest kui andmed peaksid hävima.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2023 23:36:05 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Cold storage on sigaodav

mis see sigaodav tähendab numbrites ?

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 16.07.2023 23:50:07 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Aga nii väikseid kettaid enam küll ei tasu osta. Kuna väiksed kettad on sama hinnaga pea mis suuremad siis ma võtaks korraga suurema mahuga.


Oi kuidas tasub, isiklikult ei soovitaks üle 6TB (sata) ketast üldse NAS'i panna, eriti, kui seal midagi muud, kui raid1. Näiteks juba 6TB kettaga võtab rikke korral rebuid mingi nädala ja kui sel ajal ure ka külla tuleb on jama kõvasti (loe, tõenäoliselt andmetest prii).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2023 23:58:43 vasta tsitaadiga

tsitaat:

mingi nädala

Mis juttu sa ajad? Viimane 8tb rebuild Synologys oli max 2 päeva

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2023 00:17:57 vasta tsitaadiga

RAIDi rebuild on lihtne vaakumis - võtad mahu, jagad (kirjutamis)kiirusega ning saad aja, mille jooksul tuleb hinge kinni hoida. Kodus saad seda endale äkki lubada ka, et lükkad kõik teised teenused NASis miinimumi, põmst ei kasuta purki muuks kui taastamiseks. Kui seda teha ei saa, siis tuleb korrutada teoreetiline maksimum Tamboviga läbi, selleks sobib kenasti 10, kui masinas mingi elu ka käib - ning saadki "alla päeva" juhtumist "nädala".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 17.07.2023 10:41:26 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
tsitaat:

mingi nädala

Mis juttu sa ajad? Viimane 8tb rebuild Synologys oli max 2 päeva


Seda vist väga ei kasutatud ka. Igaljuhul, kuigi aeg varieerub, on suure sata ketta puhul ure tekkeks igati paremad võimalused, kui väiksema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 56, 57, 58  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.