Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 168, 169, 170 ... 198, 199, 200  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 24.04.2023 17:35:57 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
What ? Lihtne vastus on ei saa. Kui sa just ei taha seadme firmwaret uueks kirjutada, mis muudaks ta end-deviceks.
See peaks täitsa featuur olema, sest kui USB dongle ja repeater/router lähestikku, siis osad ühenduvad repeateri külge ja ma seda ei taha, sest siis võib tekkida lisanduva seadme näol latentsus, viide.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 24.04.2023 22:37:01 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Markos kirjutas:
What ? Lihtne vastus on ei saa. Kui sa just ei taha seadme firmwaret uueks kirjutada, mis muudaks ta end-deviceks.
See peaks täitsa featuur olema, sest kui USB dongle ja repeater/router lähestikku, siis osad ühenduvad repeateri külge ja ma seda ei taha, sest siis võib tekkida lisanduva seadme näol latentsus, viide.


Ei, see ei ole featuur, zigbee võrk on loodud just madalat latentsi ja isetervenemist silmas pidades. Ei maksa delay'd karta, mul on osadel seadmetel olnud teinekord 3-4 ruuterit vahel, mitte mingit vahet ei ole, elektronid liiguvad ikka valguse kiirusega. Küll aga võib probleemiks olla, kui ruuter/endpoint omavahel eriti läbi ei saa või siis ruuter kaotab toite, siis tekivad ebameeldivused, kus seadmed ei reageeri. Et esimest jama ei oleks, võiks seadmed olla võimalikult ühe või äärmisel juhul paari tootja omad, loomaaed ei ole soovitatav.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 24.04.2023 22:55:30 vasta tsitaadiga

Ma mõistan jah, et see on Zigbee tuumikfeatuur, kuid sellegipoolest võiks saada seda ise valida ja vajadusel välja lülitada. Mul asub USB tongle seinalülitist 30 cm kaugusel, aga ometigi otsustab lüliti olla ühenduses läbi laevalgusti, mis asub 2m kaugusel. Olen väga kindel, et laevalgusti kaudu olev ühendus on latentsuse mõistes aeglasem. Ilmselgelt seda mõõta on keeruline.
Kusjuures ruuter, mis tekitab 2.4GHz wifit, asub laevalgustile ka veel lähemal, kui USB tongle-le.
Igasugu lisanduv seade repiiterina tekitab suuremat latentsust, sest too peab ju paketikesed vastu võtma, arvutama, edastama.

Aga sain juba ise vastuse, saab küll välja lülitada, peab lihtsalt veidi häkkima.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 25.04.2023 00:13:29 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Ma mõistan jah, et see on Zigbee tuumikfeatuur, kuid sellegipoolest võiks saada seda ise valida ja vajadusel välja lülitada. Mul asub USB tongle seinalülitist 30 cm kaugusel, aga ometigi otsustab lüliti olla ühenduses läbi laevalgusti, mis asub 2m kaugusel. Olen väga kindel, et laevalgusti kaudu olev ühendus on latentsuse mõistes aeglasem. Ilmselgelt seda mõõta on keeruline.
Kusjuures ruuter, mis tekitab 2.4GHz wifit, asub laevalgustile ka veel lähemal, kui USB tongle-le.
Igasugu lisanduv seade repiiterina tekitab suuremat latentsust, sest too peab ju paketikesed vastu võtma, arvutama, edastama.

Aga sain juba ise vastuse, saab küll välja lülitada, peab lihtsalt veidi häkkima.


Suhteliselt mõttetu tegevus, aga proovida võid äkki ei lähegi katki midagi. Minul on selline võrk ja siin ei ole latentsi probleeme

https://www.upload.ee/image/15164239/zbnet.png
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 25.04.2023 00:53:35 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Ma mõistan jah, et see on Zigbee tuumikfeatuur, kuid sellegipoolest võiks saada seda ise valida ja vajadusel välja lülitada. Mul asub USB tongle seinalülitist 30 cm kaugusel, aga ometigi otsustab lüliti olla ühenduses läbi laevalgusti, mis asub 2m kaugusel. Olen väga kindel, et laevalgusti kaudu olev ühendus on latentsuse mõistes aeglasem. Ilmselgelt seda mõõta on keeruline.
Kusjuures ruuter, mis tekitab 2.4GHz wifit, asub laevalgustile ka veel lähemal, kui USB tongle-le.
Igasugu lisanduv seade repiiterina tekitab suuremat latentsust, sest too peab ju paketikesed vastu võtma, arvutama, edastama.

Aga sain juba ise vastuse, saab küll välja lülitada, peab lihtsalt veidi häkkima.
https://www.silabs.com/documents/login/application-notes/an1138-zigbee-mesh-network-performance.pdf
Lehekülg 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.04.2023 08:27:31 vasta tsitaadiga

Kas keegi kasutab ka SoNoff vastuvõtjat? Ei saa mina neid asju omavahel toimima läbi eWeLink rakenduse.
Peajaam on ise selline.
link
Siis olen ostnud juurde mõned temperatuuri releed: link
Ja siis ühe pistiku laualambile: link
Igatahes kõik eraldi töötavad ideaalselt. Äpis on igat seadet võimalik sisse ja välja lülitada. Info liigub ja probleeme ei ole. Aga kui soovin, et PIR andur paneks mingi relee tõmbama. Siis see toimib kuidas jumal juhatab. Rakenduses on veel võimalik valida, et kui päike paistab, siis lamp põlema ei sütti. Aga no ei tööta üldse, kümneid kordi proovinud aga ikka läheb päeval lamp liikumise peale tööle. Samas kui määran samasse kohta kellaajaliselt, siis töötab ainult öisel ajal. Reklaam ja videod on ägedad aga igapäeva elus on suht ebakindel lahendus.
Ühesõnaga kuidas teistel see PIR andurite majandus juhib WIFI nutiseadmeid kodus. Tundub, et olen teinud halva valiku ja viskan lähitulevikus midagi prügikasti. Õnneks kulu oli väike ja mängida oli huvitav.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 25.04.2023 08:29:59 vasta tsitaadiga

Nuputasin välja, et nutipistik võiks energiakulu ka mõõta, mida soovitate?
IKEA pistik vist on ainult ON/OFF, lisaks ei leidu seal kuskil seda "zigbee" sõna - peaaegu nagu ei teagi mis nutipistikut see IKEA müüb..
Laias internetis kiideti veel seda https://www.hinnavaatlus.ee/2284579/aqara-nutipistik-smart-plug/ aga kommentaarides mainitakse ka suurt puudust, kus antud pistik jääb voolukatkestuse järgselt OFF asendisse ja kõik pistikud tuleb füüsiliselt nupust töösse taastada - sellist jura üritaks vältida..

_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 25.04.2023 09:02:28 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
https://www.silabs.com/documents/login/application-notes/an1138-zigbee-mesh-network-performance.pdf
Lehekülg 11
Päris hea graafik, tänud!. Jätan ka pildina, lihtsam vaadata.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 25.04.2023 10:28:02 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
mikk36 kirjutas:
https://www.silabs.com/documents/login/application-notes/an1138-zigbee-mesh-network-performance.pdf
Lehekülg 11
Päris hea graafik, tänud!. Jätan ka pildina, lihtsam vaadata.
Spoiler Spoiler Spoiler


Noja, seda vaadates, kuidas tundub, kas su ühe pirni, pistukupesa ja lüliti koosluses on see miskitpidi probleem või mitte, et peaks häkkima hakkama ?

tsitaat:
Nuputasin välja, et nutipistik võiks energiakulu ka mõõta, mida soovitate?
IKEA pistik vist on ainult ON/OFF, lisaks ei leidu seal kuskil seda "zigbee" sõna - peaaegu nagu ei teagi mis nutipistikut see IKEA müüb..
Laias internetis kiideti veel seda https://www.hinnavaatlus.ee/2284579/aqara-nutipistik-smart-plug/ aga kommentaarides mainitakse ka suurt puudust, kus antud pistik jääb voolukatkestuse järgselt OFF asendisse ja kõik pistikud tuleb füüsiliselt nupust töösse taastada - sellist jura üritaks vältida..


Oskavad, Ikea tõesti mitte. Aqarasi on mul 5tk, mõõdavad kenasti. Mis OFF asendisse puutub, siis see on osaliselt tõde. Seadmel on täiesti olema selline optsioon nagu "Power Outage Memory", mis on vaikimisi keelatud, kuid mille näiteks home assistantis saab hõlpsalt sisse lülitada ja siis töötab nagu vaja. Kui minna Z-wave peale, siis Fibaro Wall plug ja Neo coolcam plugid on ka töötavad mudelid.


viimati muutis Markos 25.04.2023 10:46:03, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 25.04.2023 10:44:16 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
LKits kirjutas:
mikk36 kirjutas:
https://www.silabs.com/documents/login/application-notes/an1138-zigbee-mesh-network-performance.pdf
Lehekülg 11
Päris hea graafik, tänud!. Jätan ka pildina, lihtsam vaadata.
Spoiler Spoiler Spoiler


Noja, seda vaadates, kuidas tundub, kas su ühe pirni, pistukupesa ja lüliti koosluses on see miskitpidi probleem või mitte, et peaks häkkima hakkama ?
Tõsi, 50ms erinevus, aga teistpidi vaadates kahekordne erinevus.
Aga kuna ma ei oska ise seda latentsust mõõta, siis ei oska ka väga seisukohta kujundada, kas ja kuidas see mõjutab. Lihtsalt katsetades (pirnid välja lülitatuna) väga suurt erinevust ei märka.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 25.04.2023 10:51:31 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Markos kirjutas:
LKits kirjutas:
mikk36 kirjutas:
https://www.silabs.com/documents/login/application-notes/an1138-zigbee-mesh-network-performance.pdf
Lehekülg 11
Päris hea graafik, tänud!. Jätan ka pildina, lihtsam vaadata.
Spoiler Spoiler Spoiler


Noja, seda vaadates, kuidas tundub, kas su ühe pirni, pistukupesa ja lüliti koosluses on see miskitpidi probleem või mitte, et peaks häkkima hakkama ?
Tõsi, 50ms erinevus, aga teistpidi vaadates kahekordne erinevus.
Aga kuna ma ei oska ise seda latentsust mõõta, siis ei oska ka väga seisukohta kujundada, kas ja kuidas see mõjutab. Lihtsalt katsetades (pirnid välja lülitatuna) väga suurt erinevust ei märka.


Ma ütlen, ainuke koht, kus sa latentsust üldse märgata saad on lülitiga klõpsutades. Seal on nagunii mingi poole sekundi- sekundi pikkune viide sees, seda maha ei saa ja võrgu latents ei muuda siin mitte midagi. Mul töötas kogu süsteem Homey peal (mitte Pro), mis on suhteliselt aeglane riistapuu, nüüd olen migreerinud kogu kupatuse baremetal nuc'i ja ha peale, vahe on praktiliselt olematu. Ehk, et kui sul ei ole just väga suurt võrku ja väga tihedat andmevahetust (mida lüliti-valgusti koosluses kindlasti pole), siis on muretsemine latentsi pärast täiesti tarbetu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 25.04.2023 10:57:13 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
Ühesõnaga kuidas teistel see PIR andurite majandus juhib WIFI nutiseadmeid kodus. Tundub, et olen teinud halva valiku ja viskan lähitulevikus midagi prügikasti. Õnneks kulu oli väike ja mängida oli huvitav.

Kõik nutiseadmed ühendada kohaliku Home Assistanti külge, sõltumata nende tootjast ja protokollist (zigbee, zwave, wifi, bluetooth) ja neid omavahel nii juhtida nagu ise tahad.

Patareidiga PIR andurite probleem on selles, et need üritavad energiat säästa ja see tõttu reageerivad nii harva kui vähegi võimalik. Vahest magab liikumise üldse maha ja vahepeal rakendub cooldown reziim ja ei reageeri üldse enam, et patakat säästa.
Mina ei saanud ei sonoffi ega ikea PIR andurit usaldusväärselt tööle. Lõpuks lööd ikka varba vastu treppi ära kui öösel kusele lähed.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 25.04.2023 11:05:58 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
pois11 kirjutas:
Ühesõnaga kuidas teistel see PIR andurite majandus juhib WIFI nutiseadmeid kodus. Tundub, et olen teinud halva valiku ja viskan lähitulevikus midagi prügikasti. Õnneks kulu oli väike ja mängida oli huvitav.

Kõik nutiseadmed ühendada kohaliku Home Assistanti külge, sõltumata nende tootjast ja protokollist (zigbee, zwave, wifi, bluetooth) ja neid omavahel nii juhtida nagu ise tahad.

Patareidiga PIR andurite probleem on selles, et need üritavad energiat säästa ja see tõttu reageerivad nii harva kui vähegi võimalik. Vahest magab liikumise üldse maha ja vahepeal rakendub cooldown reziim ja ei reageeri üldse enam, et patakat säästa.
Mina ei saanud ei sonoffi ega ikea PIR andurit usaldusväärselt tööle. Lõpuks lööd ikka varba vastu treppi ära kui öösel kusele lähed.


Korralikult töötavad sensorid on Aqara ja Mi (Mija) omad, Ikea mingi vanem mudel töötab ka super hästi. See on mingi 2a mul üleval olnud ja 60% patakat järel veel. Just tõstsin HA taha. Andurite mitterakendumised on haruharvad, tihti on see seotud sellega, kui võrku on lisatud või eemaldatud seadmeid, siis hakkavad ruutingud ringi mängima ja võib katkestusi tulla. Üldisel tuleb ZB võrgu puhul arvestada, et anomaaliaid tuleb ette ca 48h jooksul peale muudatusi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
triu
HV vaatleja

liitunud: 09.08.2013




sõnum 25.04.2023 11:11:44 vasta tsitaadiga

Seda probleemi lahendatakse prostamoliga, mitte koduautomaatikaga.
[quote="degreal"]
pois11 kirjutas:
.
Mina ei saanud ei sonoffi ega ikea PIR andurit usaldusväärselt tööle. Lõpuks lööd ikka varba vastu treppi ära kui öösel kusele lähed.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 27.04.2023 12:46:20 vasta tsitaadiga

Kas zigbee meshi kuidagi analüüsida ka saab, et mitu "hüpet" teeb, mis on levi ja viivitus? Üsna pikk L-kujuline hoone, mille lõpus on aiavalgustus. Hoonekompleksi alguses üritan välja lülitada aga viivitus on oma 5+ sekundit. "packet loss" tundub ka selline 20% olema, lülitus ei jõua kohale.
Wifi jubinad on kõige kiiremad, kuna wifi mesh on ethernet backhauled. Zigbee on jube ikaldus. Patakatega andurid saavad vähem kui 6 kuuga otsa, mis teistel kasutajatel siin teemas 2+ aastat kestab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 27.04.2023 13:35:17 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
Kas zigbee meshi kuidagi analüüsida ka saab, et mitu "hüpet" teeb, mis on levi ja viivitus? Üsna pikk L-kujuline hoone, mille lõpus on aiavalgustus. Hoonekompleksi alguses üritan välja lülitada aga viivitus on oma 5+ sekundit. "packet loss" tundub ka selline 20% olema, lülitus ei jõua kohale.
Wifi jubinad on kõige kiiremad, kuna wifi mesh on ethernet backhauled. Zigbee on jube ikaldus. Patakatega andurid saavad vähem kui 6 kuuga otsa, mis teistel kasutajatel siin teemas 2+ aastat kestab.


Saab, topoloogia kaart on olemas ja rssi/lqi entity'd tuleb eraldi sisse lülitada. Kui võrk ikaldab, siis seal võib olla mitu põhjust. Näiteks liiga vähe ruutereid ja vales järjekorras lisatud seadmed, st on alustatud enddevicede, mitte ruuteritega. Patakate tühjenemine võib olla sellega seotud, et signaal on nõrk ja pidevad kordusaatmised maksavad energias. Valed kooslused on ka probleem, mõned seadmed lihtsalt ei saa omavahel läbi. Kirjelduse järgi meenutab väga minu kunagist olukorda Osrami seadmetega. Tahtsid väga ruuterid olla, aga ruutida väga mitte. Mõnikord ei ole zb võrgu pikendamine seadmeni põhjendatud ja siis tulebki kasutada kas z-wavet või wifit.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 28.04.2023 12:07:18 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
degreal kirjutas:
Kas zigbee meshi kuidagi analüüsida ka saab, et mitu "hüpet" teeb, mis on levi ja viivitus? Üsna pikk L-kujuline hoone, mille lõpus on aiavalgustus. Hoonekompleksi alguses üritan välja lülitada aga viivitus on oma 5+ sekundit. "packet loss" tundub ka selline 20% olema, lülitus ei jõua kohale.
Wifi jubinad on kõige kiiremad, kuna wifi mesh on ethernet backhauled. Zigbee on jube ikaldus. Patakatega andurid saavad vähem kui 6 kuuga otsa, mis teistel kasutajatel siin teemas 2+ aastat kestab.


Saab, topoloogia kaart on olemas ja rssi/lqi entity'd tuleb eraldi sisse lülitada. Kui võrk ikaldab, siis seal võib olla mitu põhjust. Näiteks liiga vähe ruutereid ja vales järjekorras lisatud seadmed, st on alustatud enddevicede, mitte ruuteritega. Patakate tühjenemine võib olla sellega seotud, et signaal on nõrk ja pidevad kordusaatmised maksavad energias. Valed kooslused on ka probleem, mõned seadmed lihtsalt ei saa omavahel läbi. Kirjelduse järgi meenutab väga minu kunagist olukorda Osrami seadmetega. Tahtsid väga ruuterid olla, aga ruutida väga mitte. Mõnikord ei ole zb võrgu pikendamine seadmeni põhjendatud ja siis tulebki kasutada kas z-wavet või wifit.

Spoiler Spoiler Spoiler

Joonisel hall joon on müür. Parim levi on 11 (255st). Sonoff lüliti suhtlus on üldse ainult ühes suunas (0/48).
Raudbetoonmüür on ikka paras ikaldus. Peab 10mm augu läbi müüri puurima ja mõlemalt poolt reapeaterid antennipidi auku toppima, et oleks otsenähtavus icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 28.04.2023 12:35:11 vasta tsitaadiga

Müürid, betoonseinad, aga ka näiteks palk on ikka mõnusad killerid. Kuna mul on kivimaja ja laed on kipsist, siis tegin täiesti teadlikult nii, et nii wifi tugijaamad, kui ZB ja ZW koordinaatori antennid on pööningul, läbi kipsi on levi suurepärane.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
triu
HV vaatleja

liitunud: 09.08.2013




sõnum 15.05.2023 11:37:47 vasta tsitaadiga

Kuidas saaks jälgida Elektrilevi pandud kahesuunalise arvesti ja sinna külge ühendatud kauglugemise elektritarvet? Vahetati mingi aeg tagasi ära elektriarvesti kahesuunalise vastu, millele on külge ühendatud ka eraldi antenn ilmselt kauglugemiseks. Samas tekkis kahtlus, et mingi mõnekümnevatine fantoomtarbija oleks nagu kusagile tekkinud. Kuidagi pole suutnud seda leida ja tegin siis lõpuks sellise katse, et lülitasin peale arvestit olevad kõigi kolme faasi kaitsmed välja (mitte arvesti peal olevast lülitist- see jäi sisse) paariks tunniks ja hiljem iseteeninduset vaadates oli nendel tundidel ca 45 vatine tarbimine. Arvesti ja väljalülitamiskoha vahele jääb kümmekond sentimeetrit kaablit ja see on nähtav, nii, et kusagile seina sisse lekkimine ei sobitu pilti. Võib see olla, et selline arvesti koos kauglugemisega tarbib siis kusagil 30 kilovati kanti kuus? Ei tunduks nagu loogiline.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 15.05.2023 11:43:28 vasta tsitaadiga

Tuleb selllele usb kaabel tellida ja rasperryga näiteks saab vaadata sinna sisse siis
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ander
HV kasutaja
ander

liitunud: 01.03.2007




sõnum 16.05.2023 17:57:55 vasta tsitaadiga

Kuulge kutid, kas asi on minus, aga mulle tundub, et Zigbee kola järelturg on vastikult nõrk?

Kakkusin kõik Zigbee jubinad maha, sest peale kahte aastat see hobi ammendas end ja kokkuvõttes häda rohkem kui kasu. Boilerit võib programmkellaga ka juhtida ja on tekkinud teatav allergia liiga tarkade seadmete suhtes icon_wink.gif

Ehk et üritan nüüd kolast lahti saada, aga ei ole väga huvilisi. Liiga nišš? Oskab keegi mingeid väljamaa voorumeid soovitada, kus huvilisi rohkem liigub (välja arvatud homeassiga seotud kohad)?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.05.2023 18:07:27 vasta tsitaadiga

Ei näe su kuulutust HV müügifoorumites. Okidokis tuleb "Zigbee"-ga 5 asja, KB-s 2, Soovis 0. Ükski ei paista sinu profiiliga seonduvat. FB? Mõttes kuulutamine on hea, teona parem. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ander
HV kasutaja
ander

liitunud: 01.03.2007




sõnum 16.05.2023 18:16:22 vasta tsitaadiga

Ostas võimlen, seal on kogu protsess mugavam icon_rolleyes.gif Mis koht see KB on? monkey.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 16.05.2023 18:20:42 vasta tsitaadiga

ander kirjutas:
Mis koht see KB on? monkey.gif

https://www.kuldnebors.ee/

_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.05.2023 18:21:25 vasta tsitaadiga

Leidsin. Kirvehind ehk. Pane 10-sendise algusega ja läheb kõik nädalaga ära. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 168, 169, 170 ... 198, 199, 200  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.