Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Soovitused arvuti ja arvutijuppide ostmiseks 2.0 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 80, 81, 82  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.05.2023 14:04:51 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
SKG, äkki ülbelt loogikavigade aabitsa kallal olemise asemel skrolliks üles ja vaataks, et algselt oli juttu mõlemast nišitootjast: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11276475#11276475

Ma siis ei tea kellega sa vaidled, kuna mina vastasin sulle ainult Sabrent tootja kohta. Kioxia on punane heeringas.
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11276485#11276485

rmc kirjutas:
1) Tootjate "tavalisusest", suurusest ja usaldusväärsusest ning tootevalikust rääkides oli see muarust oluline, et teised on ammu toimetanud enne NVMe-d ja laiemalt SSD-de alal, läks ju jutt lahti FW uuendustest, neid uuendatud nii SATA kui ka NVMe-de puhul.
2) Ignoreerid tuimalt seda kui vähe Sabrent turul olnud?

Kui sa nuud loed, siis jutt oli siiski ainult NVMe fw uuendamisest. SATA kettad on sul jarjekordne punane heeringas.
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11275733#11275733
See kui kaua keegi turul on olnud, ei maara, kas tegu on nisitootjaga voi mitte. Vaata enda toodud EKI definitsiooni icon_razz.gif

rmc kirjutas:
Saan aru, et Saksamaal on ainult Amazon ning kõik teised on väikepoed? Euroopas laiemalt, vist, sama seis.
Klassikaliselt laiendad absurdini ja siis pendeldad kahe äärmuse vahel. Jabur ja sisust võõrduv stiil.

Amazoniga vorreldes on koik need Saksa kohalikud poed vaikesed.

rmc kirjutas:
Käsitlesin nišindust nii tootja kui ka tarbija vaatest. "Nišitoode" oli algne väide.

Milline on see kitsas, rahuldamata ja hõivamata ala, mille firma Sabrent arvutikomponentide turul ära võttis ja nõudluse rahuldas?

rmc kirjutas:
Loe alt. & ignoreerid tuimalt mahtude osa icon_wink.gif.

Mahud ei maara, kas tegu on nisitootjaga voi mitte. Vaata enda toodud EKI definitsiooni.

rmc kirjutas:
1) Räägid must mööda - meelega või rumalusest?
Kirjutasin selgelt, et tegemist on suuremate "retail müüjatega" ning vahendajate all pidasin selgelt silmas neid, kes tootjalt retaili viivad ja seega vahekihina lõpphinda üles kruvivad.
2) Jah, Amazonis on saada, ent laiemalt poodides pole, va. USA ja UK suuremates kohtades. Ülalpool adresseerisin selgelt ka su jaburat käsitlust, kuidas sinuarust on Saksamaal vaid Amazon ja kõik muud väikepoed. Absurd.

Tootjalt joiab toode jaemuuki labi hulgimuujate voi tootja enda.
"laiemalt poodides"? Amazon on maailma suurim online jaemuuja, nii mainstream kui veel olla saab. See, et mone riigi kohalikus poes saada pole, ei maara kas tegu on nisitootjaga. Saaks aru, et oleks vastupidi.

rmc kirjutas:
"Lahe ilkumine". Igatahes - kuivõrd muutsid stiili, siis üritasin sulle taaskord vastata, ent demonstreerid selgelt, kuidas ei ole tegelikult erilist mõtet, sest endiselt selekteerid, rebid reaalsest kontekstist välja, tõlgendad üle, jne. - oled emotsionaalse tõmbluse peal väljas. Etjah - kui pole huvi sisulise diskussiooni vastu, siis pigem äkki lõpetame...

Ainult sinul on voimalus oma jama postitamine foorumi eri teemades lopetada. Minul selle ule kontrolli pole.

rmc kirjutas:
Ise viitasid ülal sellele ja nüüd ignoreerid seda? Muarust on NVMe-dele keskendumine ikkagi konkreetne nišš, seda enam, et tehakse seda laiemalt kui teised, st. eri dimensioonid ja ka mahud (mida ülal ignoreerisid mugavalt, taas).

PS. pane oma suuremad pildid spoilerisse, palun.

"Muarust"? Kui sinu arust, siis on see sinu tolgendus nisitootjast, mitte EKI ege kellegi teise definitsioon. Sabrent ei keskendu ainult NVMe-dele, neil on ~500 toote ringis. Erinevaid tooteid enne NVMe-de tulekut kui ka hiljem. Nad ei "keskendu" NVMe-dele.

423x640 45KB ja suur pilt, wtf icon_lol.gif

Toon paar naidet nissitoodetest ja tootjatest, kuna tundub, et sa ei tea, millest raagid.

- Zotac hakkas 15 aasta tagasi miniarvuteid tootma, see oli tollal niss. Praeguseks on see mainstream.
https://www.zotac.com/news/original-mini-pc-brief-history
- Elgato ja Stream Deck on nissitootja ja nisitoode.

Sabrenti toodangus pole midagi erilist. Jah, nad olid esimesed, kes tulid turule 8TB NVMe-ga, praeguseks on juba mitmeid.

Tomorrow kirjutas:
Sabrent Introduces Rocket CFX Type B Memory Card Range
https://www.techpowerup.com/308160/sabrent-introduces-rocket-cfx-type-b-memory-card-range

Kommentaaridest:
tsitaat:
Sabrent is taking the lead in a lot of niche markets.


Nii, et pole ainult siin selline mulje jäänud.

Sa toode Wesntern Digitalil/SanDiskil olemas?
https://www.westerndigital.com/en-ie/products/memory-cards/sandisk-extreme-pro-cfexpress-type-b

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002




sõnum 04.05.2023 15:21:48 vasta tsitaadiga

järgmine, kes tõestab ära, et tema nišš on parem, saab medali. raudpolt.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.05.2023 18:23:21 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Niššitootja ja niššiturg on ikka kaks ise asja.

Nišitootja* ja nišiturg*

Tomorrow, kohe järgmine kommentaar sealt taas negatiivne teenuskogemus:
tsitaat:
Sadly they screw you if you don't register your item, shouldn't have too.


Spoiler Spoiler Spoiler


SKG, mul ausaltöeldes ei ole vahet. Las jääb. Arva, mida tahad. Mõistlikud inimesed saavad aru, et tegemist on nišitoodetega veel seni, mitte mainstreamiga, mis igalpool saadaval. Ja ka tootja on nišitootja, keskendudes vidinatele ja mõningad aastad nüüd suuremalt NVMe SSD-dele. Ning tarbijad on nišitarbijad, kes ostavad värske ja laiemalt üpris vähe tuntud firma tooteid.

Õige aeg vb. SSD teemas poll teha, palju siinsetel inimestel Sabrenti kasutusel? icon_lol.gif

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.05.2023 11:59:30 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Viitasin sulle eelnevalt konkreetselt, et ma nimetasin mõlemaid sinu väljatoodud firmasid nišikateks. See, et sa Kioxiat täielikult ignoreerida soovid, on su usupõhine teemakäsitlus puhtalt.

Mina vastasiin sulle ainult Sabrent tootja kohta.
Kioxia osas pole vastu vaielnud, nende NVMe-d on suuresti OEM.

rmc kirjutas:
See kui kaua keegi turul on olnud, on oluline sellest vaatest, kas ja kui palju inimesed tootjat valivad-usaldavad. Seetõttu ongi tegemist nišitoodetega veidi, et enamik eelistab ikkagi tuntud brände, mida Sabrent vaikselt on, ent mitte päris võrreldavalt. See, et sa seda osa mu poindist läbivalt ignoreerid, nätiab su taset.

Kui suur on brand ei defineeri kas tegu on nisitootjaga voi nisitootega. Moni nisitootja voib vaga suur olla.
Sa tood ise EKI definitsiooni, kuid ignoreerid seda taielikult ja ajad oma nagemust.

rmc kirjutas:
OK - lõplikult paigas, et sinujaoks on maailmas vaid Amazon ning väikepoed. Kui Amazonis saadavus on, siis piisab.

See, et toodet pole Eestis voi Saksamaa kohalikus poes saada, ei defineeri, kas tegu on nisitootjaga voi nisitootega.

rmc kirjutas:
Sa ise ütled, et tuleb välja selliste mahtudega, mida teised ei tootnud = konkreetne nišš & samas toodab ka eri form-factoreid, mis taas konkreetne nišš. Ühtlasi on konkreetne nišš ka see M.2 NVMe-dele keskendumine.

Ei. Nad olid esimesed, mitte selles, et teised ei toodaks. 8TB on teistel ka. 2230 ja 2242 on teistel ka. Aga naiteks sinu toodud Samsung ja Crucial ei tooda. Ei keskendu ainult NVMe-dele. Neil oli valik tooteid enne ja ka praegu.

rmc kirjutas:
See, et sa aru ei saa, ei tähenda, et see oluline poleks.

Sa ei peaks seda valjendit kasutama, kuna sa ignoreerid oma enda allikaid. Ehk siis sa tegelikult saad ilmselt aru, aga teed seda teadlikult.

rmc kirjutas:
Tegelikult on asi ikkagi nii, et lisaks Amazonile on Sabrenti asjad justnimelt mõne riigi kohalikus poes saadaval. USA ning UK täpsemalt.
Minuarust kui asi on üle maailma kohalikus võrgus saadaval ja Amazonis pole, siis on tegu vähem nišitoodetega kui vastupidiselt.

See "sinu arust" ei ole nisitoote ega -tootja definitsioon. Kohe alguses olekski pidanud mainima, et sul on mingi oma tolgendus, mitte hakkama siin EKI definitsiooniga vehkima icon_lol.gif

rmc kirjutas:
Jama postitad ikka jätkuvalt sina.

Raagid sina, kes loob oma definitsioone, kuid viitad EKI-le icon_lol.gif

rmc kirjutas:
Sabrent keskendub vidinatele ja lisaks NVMe SSD-dele. Vidinad on suht üks kategooria, siiski, seal on lisaks neil vaid mõned MicroSD mudelid ja julgen arvata (võin eksida), et suurim käive tuleb neil juba NVMe SSD-de pealt.

Tootjal on valikus NVMe, RAM, SD kaardid, laadijad, hubid, adapterid, kaablid jne. Mille pohjal sa vaided, millele nad keskenduvad kui neil on valikus 500 toodet. Taiesti umbes pakkumine.

rmc kirjutas:
Pildi osas soovitan vaadata seda ruumi, mille ära võtab ja võrrelda keskmise postituse ruumiga. Mingi 3-4 posti on selle pildi suurus.

Aasta on 2023, me ei ole enam 1024x768 monitoride taga ja dialup otsas. Nuta mulle jogi.

rmc kirjutas:
Su tõlgendus on ilmselgelt liiga kitsas. Pole mu probleem.

Nisitoodang ongi kitsas ja see naitab, et sa pole sellest siiani aru saanud.

rmc kirjutas:
SKG, mul ausaltöeldes ei ole vahet. Las jääb. Arva, mida tahad. Mõistlikud inimesed saavad aru, et tegemist on nišitoodetega veel seni, mitte mainstreamiga, mis igalpool saadaval. Ja ka tootja on nišitootja, keskendudes vidinatele ja mõningad aastad nüüd suuremalt NVMe SSD-dele. Ning tarbijad on nišitarbijad, kes ostavad värske ja laiemalt üpris vähe tuntud firma tooteid.

Postituste pohjal voiks oelda, et sulle laheb millegi parast korda kull, kuigi vaidad, et "ei ole vahet". Kui poleks vahet, siis ei toodaks sa siin foorumis eri teemades jama.
Mul on ka oma arvamus, kuid see uhtib nisitootja ja nisitoote definitsioniga. Erinevalt sinust. Moistlik inimene saab aru, et sul on mingi oma tolgendus, mis ei kattu su enda toodud definitsiooniga.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.05.2023 12:40:33 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
rmc kirjutas:
Viitasin sulle eelnevalt konkreetselt, et ma nimetasin mõlemaid sinu väljatoodud firmasid nišikateks. See, et sa Kioxiat täielikult ignoreerida soovid, on su usupõhine teemakäsitlus puhtalt.

Mina vastasiin sulle ainult Sabrent tootja kohta.
Kioxia osas pole vastu vaielnud, nende NVMe-d on suuresti OEM.

See, et sina vastasid mulle ainult Sabrent tootja kohta ja jaurasid, et Kioxia pole kunagi teemaks olnud, ei tähenda, et ma algpüstituses mõlemaid poleks maininud, ega võiks edaspidi algpüstitusele viidata.

SKG kirjutas:
rmc kirjutas:
See kui kaua keegi turul on olnud, on oluline sellest vaatest, kas ja kui palju inimesed tootjat valivad-usaldavad. Seetõttu ongi tegemist nišitoodetega veidi, et enamik eelistab ikkagi tuntud brände, mida Sabrent vaikselt on, ent mitte päris võrreldavalt. See, et sa seda osa mu poindist läbivalt ignoreerid, nätiab su taset.

Kui suur on brand ei defineeri kas tegu on nisitootjaga voi nisitootega. Moni nisitootja voib vaga suur olla.
Sa tood ise EKI definitsiooni, kuid ignoreerid seda taielikult ja ajad oma nagemust.

Ma räägin läbivalt nii nišitootja mõistest kui ka nišitoodete mõistest kui ka nišitarbijate mõistest. Sul on probleeme mõistmisega. See, et sa ignoreerid seda tõika, on vaikimisi konflikti algatajaks. Ei saagi olla mõistlikku diskussiooni, kui sa ei ürita aru saada, mida ma öelda üritan. Sa ei vaidle läbivalt minuga, vaid esitad oma piiblit nö., selle asemel, et alustuseks üritada mõista, mida ma üleüldse ütlen. Sinu enda poolt palavalt armastatud õlgmehed on need, millega sa võitled. Läbivalt.
Ignoreerid läbivalt seda kaua tootja turul tegutsenud on. Brändi suurus, nende ajalugu, jne. määrab selle kui hästi saab selle brändi usaldusväärsust hinnata pikemas perspektiivis.

Sabrent on minu hinnangul nišitootja, sest on varasemalt tegutsenud ühena paljudest vidinatetootjatest (vidinad on ka mingi turunišš, isegi kui seal tootjaid üksjagu või paljudel sarnaseid tooteid), ent on nüüd hakanud mälutoodetega tegelema, ehk keskenduma mälutoodetele kui nišile konkreetselt.
Üpris hiljuti, ehk 2018 tuldi alustuseks välja SSD-dega ja ollakse turul siiani vähemalt kitsalt NVMe SSD-dega, SATA, mSATA SSD-sid ei pakuta. SATA seejuures on endiselt väga levinud. On saavutanud märkimisväärset populaarsust, ent ei ole levikult (tarbijaskonna vaatest) võrreldavad traditsiooniliste tegijatega turul. Pigem "kergelt riskialdis teadlik entusiast, kes odavama hinna nimel riskib pikema ajaloota tootjaga" on minuarust tarbijaprofiiliks. Nendele lisaks need, kes vähemteadlikena nö. laines kaasa lähevad, a'la Amazoni soovituste-topide pealt.
Mälukaardid ja RAM tulid neil välja alles eelmine aasta, ehk 2022, vist? Seal ollakse alles väga värske ning tõenäoliselt ka väike tegija.

Sabrentil on minu hinnangul nišitooted, sest SSD-de puhul tegutsetakse vaid NVMe-de vallas, kuigi toredalt laia ampluaaga. RAM-i osas ollakse ka alles lapsekingades, st. DDR4 ainult 3200MHz SO-DIMM-id ja DDR5 ainult 4800MHz nii U-DIMM kui ka SO-DIMMina. Mälukaartide osas on veidi laiem valik ja pm. mõistlikud osad kaetud, ent see ka lihtsam vast ja alumist otsa ei olegi mõtet enam katta vast.

Sabrentil on minu hinnangul nišitarbijad, sest julgen arvata, et laiemas mõistes (väljaspool tarbijaskonda) on nad maailmas suhteliselt tundmatu bränd, millel üpriski lühike ajalugu ning track record, mis ei pane mind isiklikult nt. nende tooteid ka klientidele soovitama. Või kui soovitan, siis tärniga, et väike lisarisk seal siiski on. Ühtlasi on nende tooted rohkem piiratud saadavusega kui rohkem peavoolubrändide omad a'la Samsung, Crucial, jne. Jah, Amazon on suur e-pood, ent väga suur osa kaubandusest käib endiselt väljaspool seda.

EKI definitsiooni tõlgendad sa minuarust põhjendamatult kitsalt. Arusaadavalt on seal ka ääretult vähe selgitust, mida see tähendada võib.
Reaalelu osas soovitan juurde lugeda nt.: https://www.shopify.com/blog/niche-markets
Spoiler Spoiler Spoiler


SKG kirjutas:
rmc kirjutas:
OK - lõplikult paigas, et sinujaoks on maailmas vaid Amazon ning väikepoed. Kui Amazonis saadavus on, siis piisab.

See, et toodet pole Eestis voi Saksamaa kohalikus poes saada, ei defineeri, kas tegu on nisitootjaga voi nisitootega.

Toote laiem saadavus on minuarust oluline näitaja, rääkides nišitarbijatest (sh. ka nišimüüjast tootja osas). See, et tooted on väljaspool USA ja UK turgu saadaval ainult Amazonis, on minuarust oluline näitaja. See, et USA ja UK turul ka vaid mõnes suuremas tegutsetakse on ka oluline. Minuarust on ka e-kaubandus kaubanduse nišš ja suuresti selle põhiselt ka tegutsetakse (ma ei ole kindel, kas nad üldse "letis" on kuskil või ainult tellitavad eelnevalt väljatoodud kohtade kaudu, ei viitsi ka uuesti üle klikkida - põhiliselt ollakse ju e-müüja).
Kui see sinu maailmas oluline ei ole, siis ma ok sellega.

SKG kirjutas:
rmc kirjutas:
Sa ise ütled, et tuleb välja selliste mahtudega, mida teised ei tootnud = konkreetne nišš & samas toodab ka eri form-factoreid, mis taas konkreetne nišš. Ühtlasi on konkreetne nišš ka see M.2 NVMe-dele keskendumine.

Ei. Nad olid esimesed, mitte selles, et teised ei toodaks. 8TB on teistel ka. 2230 ja 2242 on teistel ka. Aga naiteks sinu toodud Samsung ja Crucial ei tooda. Ei keskendu ainult NVMe-dele. Neil oli valik tooteid enne ja ka praegu.

Jah, nad esimesena pushisid seda nišši @ 8TB. Ja pushivad ka neid nišše, mida suuremad mainstream tootjad ei pushi.
SSD-de osas keskenduvad vaid NVMe-dele, selgelt öelnud, et vidinaid müüsid nad enne kui NVMe-dele keskenduma hakkasid. Lisandusid nüüd ka mälukaardid + RAM.

SKG kirjutas:
rmc kirjutas:
See, et sa aru ei saa, ei tähenda, et see oluline poleks.

Sa ei peaks seda valjendit kasutama, kuna sa ignoreerid oma enda allikaid. Ehk siis sa tegelikult saad ilmselt aru, aga teed seda teadlikult.

Jään eriarvamusele. Mul ei ole vaja sind ümber veenda.

SKG kirjutas:
rmc kirjutas:
Tegelikult on asi ikkagi nii, et lisaks Amazonile on Sabrenti asjad justnimelt mõne riigi kohalikus poes saadaval. USA ning UK täpsemalt.
Minuarust kui asi on üle maailma kohalikus võrgus saadaval ja Amazonis pole, siis on tegu vähem nišitoodetega kui vastupidiselt.

See "sinu arust" ei ole nisitoote ega -tootja definitsioon. Kohe alguses olekski pidanud mainima, et sul on mingi oma tolgendus, mitte hakkama siin EKI definitsiooniga vehkima icon_lol.gif

No tegelikult ikka on - pärismaailmas seda nii kasutatakse. EKI-s olevat tõlgendad sa põhjendamatult kitsalt. See, et keegi nišis tegeleb, ei tähenda, et see enam nišiturg pole.
Soovitan lisaks: https://et.wikipedia.org/wiki/Turuni%C5%A1%C5%A1

SKG kirjutas:
rmc kirjutas:
Jama postitad ikka jätkuvalt sina.

Raagid sina, kes loob oma definitsioone, kuid viitad EKI-le icon_lol.gif

Jään eriarvamusele. Mul ei ole vaja sind ümber veenda.

SKG kirjutas:
rmc kirjutas:
Sabrent keskendub vidinatele ja lisaks NVMe SSD-dele. Vidinad on suht üks kategooria, siiski, seal on lisaks neil vaid mõned MicroSD mudelid ja julgen arvata (võin eksida), et suurim käive tuleb neil juba NVMe SSD-de pealt.

Tootjal on valikus NVMe, RAM, SD kaardid, laadijad, hubid, adapterid, kaablid jne. Mille pohjal sa vaided, millele nad keskenduvad kui neil on valikus 500 toodet. Taiesti umbes pakkumine.

Eelnevalt juba maininud, et vidinatootja hakkas üpris hiljuti mälutoodetega tegelema, RAM ja mälukaardid vist alles eelmisest aastast.
Täiesti umbes pakkumine tõesti, ent arvan, et ma ei eksi siiski. Ma muidugi ei tea ka müüginumbreid, st. müüginumbrid võivad ühes müügikanalis olla küll topiväärsed, ent maailmas samal ajal tühised. Samas ei müü nad oma vidinaid ka erinevalt, seega vb. siiski on NVMe SSD-d juba suurim käibeosa neil.

SKG kirjutas:
rmc kirjutas:
Pildi osas soovitan vaadata seda ruumi, mille ära võtab ja võrrelda keskmise postituse ruumiga. Mingi 3-4 posti on selle pildi suurus.

Aasta on 2023, me ei ole enam 1024x768 monitoride taga ja dialup otsas. Nuta mulle jogi.

27" 1440p monitori taga oli see pilt märgatav. Kui suarust see seda ei ole, siis olug. Jõge ma ei nuta, ebamõistlike tuuleveskitega ka võidelda ei viitsi. Minuarust on mõistlikum huvilistel Spoileril klikkida kui mittehuvilistel mõttetult skrollida mitme postituse jagu suurst pilti. Las jääb.

SKG kirjutas:
rmc kirjutas:
Su tõlgendus on ilmselgelt liiga kitsas. Pole mu probleem.

Nisitoodang ongi kitsas ja see naitab, et sa pole sellest siiani aru saanud.

Sa endiselt ignoreerid, et mõistet nišš kasutan kolmes kontekstis, mis juba iseenesest näitab, et su tõlgendus on liialt kitsas. Loe ülaltpoolt allikaid lisaks ja saa aru, mida see mõiste tegelikult laiemalt tähendab. Nišitooted saavad olla ka laias toodete klassis, nt. suunad oma mälutooted keskmisele hinnatundlikule tarbijale nagu Sabrent tundub RAM-ide osas hetkel tegevat.

SKG kirjutas:
rmc kirjutas:
SKG, mul ausaltöeldes ei ole vahet. Las jääb. Arva, mida tahad. Mõistlikud inimesed saavad aru, et tegemist on nišitoodetega veel seni, mitte mainstreamiga, mis igalpool saadaval. Ja ka tootja on nišitootja, keskendudes vidinatele ja mõningad aastad nüüd suuremalt NVMe SSD-dele. Ning tarbijad on nišitarbijad, kes ostavad värske ja laiemalt üpris vähe tuntud firma tooteid.

Postituste pohjal voiks oelda, et sulle laheb millegi parast korda kull, kuigi vaidad, et "ei ole vahet". Kui poleks vahet, siis ei toodaks sa siin foorumis eri teemades jama.
Mul on ka oma arvamus, kuid see uhtib nisitootja ja nisitoote definitsioniga. Erinevalt sinust. Moistlik inimene saab aru, et sul on mingi oma tolgendus, mis ei kattu su enda toodud definitsiooniga.

Mul on ausaltöeldes täiesti ükskõik, mida sa arvad. Kui sa oma jaburaid selgitusi maailmaga jagad, siis üritan ma ratsionaliseerida ja diskuteerida. Aga jätkuvalt üritan sellest väljuda, kuivõrd sa ignoreerid olulist osa "debatist", jäädes oma kitsaid tõdesid korrutama.
Sa arvad, et su arvamus ühtib definitsiooniga, ent tegelikult tõlgendad sa definitsiooni vääralt kitsalt. Analoogi võiks tuua sellest, et üks asi on see, mis on seaduses kirjas ja teine asi on see, kuidas seda tõlgendada. Hea näide on PS ja PS kommenteeritud väljaanne.

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raino12
HV vaatleja

liitunud: 04.08.2013




sõnum 06.05.2023 13:06:09 vasta tsitaadiga

Tervist.
Kuna viimasel ajal mängides olen hakanud märkama olukorda kus tundub mingil-määral bottleneckiks saama RAM siis tekkis mõte minna uute pulkade jahile. Kuna enda viimasest arvuti ehitamisest on juba aastaid mõõdas ning igapäevaselt nii pingsalt ka arvutijuppide maastikul toimuvat ei jälgi siis paluks natuke abi RAMi valimisel. Endal oli mõte minna praeguse 2x8GB (2400MHz) asemel tulevikukindlama 2x16GB teed ning ka ühtlasi kõrgema MHz'ga kuid olen igasugusele tagasisidele ja soovitustele avatud. Mingit otsesest rahalist piiri seadnud endale selle osas pole.

Hetkene setup
Motherboard:
Gigabyte Technology Co. Ltd. Z390 GAMING X-CF (U3E1)

RAM:
Kingston 16,0GB Dual-Channel DDR4 @ 1200MHz (15-15-15-35)

GPU:
4095MB NVIDIA GeForce RTX 2080 (ASUStek Computer Inc)

CPU:
Intel Core i7 9700K @ 3.60GHz

PSU:
SeaSonic M12II EVO Edition M12II-620 Bronze

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.05.2023 13:23:36 vasta tsitaadiga

raino12, mulle tundub, et 32GB 3600MHz CL16 võiks sweetspot olla ja need võiks mõistlikud: https://www.hinnavaatlus.ee/2256584/kingston-ddr4-fury-renegade-32gb-3600mhz-cl16/
https://www.hinnavaatlus.ee/search/?query=32gb+3000mhz&sort=min_price
https://www.hinnavaatlus.ee/search/?query=32gb+3200mhz&sort=min_price
https://www.hinnavaatlus.ee/search/?query=32gb+3600mhz&sort=min_price
https://www.hinnavaatlus.ee/search/?query=32gb+4000mhz&sort=min_price

Üle 2x16GB sul vast selle masina puhul vaja ei ole. 64GB RAM-i vajaduse puhul vahetad tõenäoliselt juba kogu põhja välja.

Loodetavasti emaplaat toetab XMP profiili põhiselt lihtsalt seda seadistust ja muresid ei tule. BIOS-uuendus võib ehk ka mõistlik olla, AMD puhul on RAM-i osas hea edasiminek alati, vähemalt.

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.05.2023 15:28:55 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
See, et sina vastasid mulle ainult Sabrent tootja kohta ja jaurasid, et Kioxia pole kunagi teemaks olnud, ei tähenda, et ma algpüstituses mõlemaid poleks maininud, ega võiks edaspidi algpüstitusele viidata.

Selge. Siis sa uksi jauradki Kioxia teemal. Mina pole sest raakinud.

rmc kirjutas:
Ma räägin läbivalt nii nišitootja mõistest kui ka nišitoodete mõistest kui ka nišitarbijate mõistest. Sul on probleeme mõistmisega. See, et sa ignoreerid seda tõika, on vaikimisi konflikti algatajaks. Ei saagi olla mõistlikku diskussiooni, kui sa ei ürita aru saada, mida ma öelda üritan. Sa ei vaidle läbivalt minuga, vaid esitad oma piiblit nö., selle asemel, et alustuseks üritada mõista, mida ma üleüldse ütlen. Sinu enda poolt palavalt armastatud õlgmehed on need, millega sa võitled. Läbivalt.
Ignoreerid läbivalt seda kaua tootja turul tegutsenud on. Brändi suurus, nende ajalugu, jne. määrab selle kui hästi saab selle brändi usaldusväärsust hinnata pikemas perspektiivis.

Ei, sa raagid mingist oma nagemusest. Nisitoote ja -tootja moiste on kirjas, mis ei kattu sinu kirjeldatuga.

rmc kirjutas:
Sabrent on minu hinnangul nišitootja, sest on varasemalt tegutsenud ühena paljudest vidinatetootjatest (vidinad on ka mingi turunišš, isegi kui seal tootjaid üksjagu või paljudel sarnaseid tooteid), ent on nüüd hakanud mälutoodetega tegelema, ehk keskenduma mälutoodetele kui nišile konkreetselt.
Üpris hiljuti, ehk 2018 tuldi alustuseks välja SSD-dega ja ollakse turul siiani vähemalt kitsalt NVMe SSD-dega, SATA, mSATA SSD-sid ei pakuta. SATA seejuures on endiselt väga levinud. On saavutanud märkimisväärset populaarsust, ent ei ole levikult (tarbijaskonna vaatest) võrreldavad traditsiooniliste tegijatega turul. Pigem "kergelt riskialdis teadlik entusiast, kes odavama hinna nimel riskib pikema ajaloota tootjaga" on minuarust tarbijaprofiiliks. Nendele lisaks need, kes vähemteadlikena nö. laines kaasa lähevad, a'la Amazoni soovituste-topide pealt.
Mälukaardid ja RAM tulid neil välja alles eelmine aasta, ehk 2022, vist? Seal ollakse alles väga värske ning tõenäoliselt ka väike tegija.

Sabrentil on minu hinnangul nišitooted, sest SSD-de puhul tegutsetakse vaid NVMe-de vallas, kuigi toredalt laia ampluaaga. RAM-i osas ollakse ka alles lapsekingades, st. DDR4 ainult 3200MHz SO-DIMM-id ja DDR5 ainult 4800MHz nii U-DIMM kui ka SO-DIMMina. Mälukaartide osas on veidi laiem valik ja pm. mõistlikud osad kaetud, ent see ka lihtsam vast ja alumist otsa ei olegi mõtet enam katta vast.

Sabrentil on minu hinnangul nišitarbijad, sest julgen arvata, et laiemas mõistes (väljaspool tarbijaskonda) on nad maailmas suhteliselt tundmatu bränd, millel üpriski lühike ajalugu ning track record, mis ei pane mind isiklikult nt. nende tooteid ka klientidele soovitama. Või kui soovitan, siis tärniga, et väike lisarisk seal siiski on. Ühtlasi on nende tooted rohkem piiratud saadavusega kui rohkem peavoolubrändide omad a'la Samsung, Crucial, jne. Jah, Amazon on suur e-pood, ent väga suur osa kaubandusest käib endiselt väljaspool seda.

See "minu hinnangul" ei kattu sinu enda toodud definitsiooniga.
Taiesti meelevaldselt ja endale sobivalt kasutad termineid nisitootja ja nisitooted, mis ei kattu definitsiooniga.


rmc kirjutas:
EKI definitsiooni tõlgendad sa minuarust põhjendamatult kitsalt. Arusaadavalt on seal ka ääretult vähe selgitust, mida see tähendada võib.
Reaalelu osas soovitan juurde lugeda nt.: https://www.shopify.com/blog/niche-markets
Spoiler Spoiler Spoiler

EKI definitsioon on selgesonaliselt kirjas. Tundub, et enne selle postitamist sa ise sellesse ei suvenenud, sest see ei kattu ju absoluutselt "sinu hinnanguga". Lahmid umbes endale sobivalt ja nuud ei soovi sa oma eksimust tunnistada icon_lol.gif

rmc kirjutas:
Toote laiem saadavus on minuarust oluline näitaja, rääkides nišitarbijatest (sh. ka nišimüüjast tootja osas). See, et tooted on väljaspool USA ja UK turgu saadaval ainult Amazonis, on minuarust oluline näitaja. See, et USA ja UK turul ka vaid mõnes suuremas tegutsetakse on ka oluline. Minuarust on ka e-kaubandus kaubanduse nišš ja suuresti selle põhiselt ka tegutsetakse (ma ei ole kindel, kas nad üldse "letis" on kuskil või ainult tellitavad eelnevalt väljatoodud kohtade kaudu, ei viitsi ka uuesti üle klikkida - põhiliselt ollakse ju e-müüja).
Kui see sinu maailmas oluline ei ole, siis ma ok sellega.

"Minuarust" ja "minuarust". Olgu siis nii. Definitsiooniga pole sel mingit pistmist.
Saadavus USA-s ja Euroopas on olemas, labi Amazoni paljudes riikides. Eesti on paljude firmade jaoks pommiauk, selle jargi pole motet vaadata.
Kui sinu tolgendust toodete ja teenuse saadavuse osas jargida, siis on mitmed mainstream suurfirmad nisifirmad, alustades MS Xbox ja Sony PS-ga.

rmc kirjutas:
Jah, nad esimesena pushisid seda nišši @ 8TB. Ja pushivad ka neid nišše, mida suuremad mainstream tootjad ei pushi.
SSD-de osas keskenduvad vaid NVMe-dele, selgelt öelnud, et vidinaid müüsid nad enne kui NVMe-dele keskenduma hakkasid. Lisandusid nüüd ka mälukaardid + RAM.

Kui nad ainukesed oleks, siis oleks see niss, aga ei ole. Vahemalt 6 tootjat omab 8TB NVMe-d oma valikus. Keegi peab esimene olema, aga see ei tee neid nisitootjaks voi nisitooteks kui mitmeid teised sama asja teevad.

rmc kirjutas:
Jään eriarvamusele. Mul ei ole vaja sind ümber veenda.

Sa uritad definitsioone enda aranagemise jargi teistele laiendada.

rmc kirjutas:
No tegelikult ikka on - pärismaailmas seda nii kasutatakse. EKI-s olevat tõlgendad sa põhjendamatult kitsalt. See, et keegi nišis tegeleb, ei tähenda, et see enam nišiturg pole.
Soovitan lisaks: https://et.wikipedia.org/wiki/Turuni%C5%A1%C5%A1

EKI definitsiooni toid sa ise mangu, enam see sulle ei sobi, kuna see on liiga kitsas ja ei kattu sinu tolgendusega.
Soovitad, kuid tundub, et sa ise jalle labi ei lugenud ega suvenenud ja lahmid pimesi linke. Need ju lahevad konflikti su enda eelneva tolgendusega icon_lol.gif
tsitaat:
Turunišš ehk nišiturg on väike turuosa, millele konkreetne toode või teenus on fokuseeritud.

- Sabrent tooted ei ole fokuseeritud vaikesele turuosale, nagu naiteks Elgato Stream Deck.
tsitaat:
Turunišše võib eristada toodete spetsiifiliste omaduste, hinnavahemike ja sihtrühma demograafia põhjal.

- Sabrent tooted ei ole erilised, on keskmise hinnaga ja pole suunatud kindlale sihtruhmale.
tsitaat:
Üldjuhul ei kõnelda turuniššidest laiatarbetoodete puhul, kui neil ei ole eristavat spetsiifikat.

- Tapselt see, mida ma olen korranud. Jaame ootama: "Wikipedia tolgendus on liiga kitsas ja pole pariselust".

rmc kirjutas:
Eelnevalt juba maininud, et vidinatootja hakkas üpris hiljuti mälutoodetega tegelema, RAM ja mälukaardid vist alles eelmisest aastast.
Täiesti umbes pakkumine tõesti, ent arvan, et ma ei eksi siiski. Ma muidugi ei tea ka müüginumbreid, st. müüginumbrid võivad ühes müügikanalis olla küll topiväärsed, ent maailmas samal ajal tühised. Samas ei müü nad oma vidinaid ka erinevalt, seega vb. siiski on NVMe SSD-d juba suurim käibeosa neil.

Ehk siis mottetu ja asjasse mitte puutuv spekulatsioon. Firma suurus ei dikteeri, kas tegu on nissitootega.

rmc kirjutas:
27" 1440p monitori taga oli see pilt märgatav. Kui suarust see seda ei ole, siis olug. Jõge ma ei nuta, ebamõistlike tuuleveskitega ka võidelda ei viitsi. Minuarust on mõistlikum huvilistel Spoileril klikkida kui mittehuvilistel mõttetult skrollida mitme postituse jagu suurst pilti. Las jääb.

423x640 45KB
Tegelikult ka? Jube lugu, millele parast uldse triggerduda icon_lol.gif

rmc kirjutas:
Sa endiselt ignoreerid, et mõistet nišš kasutan kolmes kontekstis, mis juba iseenesest näitab, et su tõlgendus on liialt kitsas. Loe ülaltpoolt allikaid lisaks ja saa aru, mida see mõiste tegelikult laiemalt tähendab. Nišitooted saavad olla ka laias toodete klassis, nt. suunad oma mälutooted keskmisele hinnatundlikule tarbijale nagu Sabrent tundub RAM-ide osas hetkel tegevat.

Sinu kasutused ja tolgendused ei kattu definitsiooniga. Aga kasuta ja tolgenda pealegi.

rmc kirjutas:
Mul on ausaltöeldes täiesti ükskõik, mida sa arvad. Kui sa oma jaburaid selgitusi maailmaga jagad, siis üritan ma ratsionaliseerida ja diskuteerida. Aga jätkuvalt üritan sellest väljuda, kuivõrd sa ignoreerid olulist osa "debatist", jäädes oma kitsaid tõdesid korrutama.
Sa arvad, et su arvamus ühtib definitsiooniga, ent tegelikult tõlgendad sa definitsiooni vääralt kitsalt. Analoogi võiks tuua sellest, et üks asi on see, mis on seaduses kirjas ja teine asi on see, kuidas seda tõlgendada. Hea näide on PS ja PS kommenteeritud väljaanne.

Kui sul reaalselt ukskoik oleks, siis ju seda pikka jama siia ei toodaks. Nii et ara lobise, et sul ukskoik on icon_lol.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.05.2023 20:59:39 vasta tsitaadiga

Küll teil, mehed, on ikka jaksu. icon_lol.gif Ma pole ühtegi postitust jaksanud läbigi lugeda.
_________________
Amazon - will not buy!
Kommentaarid: 205 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 186
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 06.05.2023 21:18:24 vasta tsitaadiga

Armastus on nii suur
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2023 11:17:51 vasta tsitaadiga

SKG, ma lasen sul oma "Saksamaal on Amazon ja väikepoed" suhtumisega jääda oma tõlgenduste juurde. Äkki siis lõpetad ka läbiva teemarisustamise.

Kui kunagi kripeldama hakkab, et järsku olid ikka arutult rumal, siis alusta sellest:
SKG kirjutas:
rmc kirjutas:
EKI definitsiooni tõlgendad sa minuarust põhjendamatult kitsalt. Arusaadavalt on seal ka ääretult vähe selgitust, mida see tähendada võib.
Reaalelu osas soovitan juurde lugeda nt.: https://www.shopify.com/blog/niche-markets
Spoiler Spoiler Spoiler

EKI definitsioon on selgesonaliselt kirjas. Tundub, et enne selle postitamist sa ise sellesse ei suvenenud, sest see ei kattu ju absoluutselt "sinu hinnanguga". Lahmid umbes endale sobivalt ja nuud ei soovi sa oma eksimust tunnistada icon_lol.gif

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.05.2023 10:49:45 vasta tsitaadiga

rmc,
- molemad on sinu toodud lingid ( https://kn.eki.ee/?Q=ni%C5%A1%C5%A1 & https://et.wikipedia.org/wiki/Turuni%C5%A1%C5%A1 )
- kummagi definitsioon ei vasta sinu tolgendusele nisitootjast ega nisitootest.

Lisaks, esimene vaste Google-st 'niche marketing':
tsitaat:
There is one important thing to understand that ‘niche’ does not exist, but is created by smart marketing techniques and identifying what the customer wants.
...
Niche marketing is a marketing tactic deployed to target a specific market segment which is unique. Niche market is often created by identifying what a customer wants and this can be done if the company knows what the customer needs and then tries to deliver a better solution to a problem which was not presented by other firms. A niche market does not mean a small market, but it involves specific target audience with a specialized offering. By doing so, the company becomes a market leader and it becomes possible for other firms to enter that particular segment.
...
There are various advantages of niche marketing. One of the benefits of niche market is that there is no or little competition under that segment. The company is virtually the market leader and enjoys price monopoly.
...
Niche businesses are often high margin business. Customers do not mind paying a little extra because, they are only able to get that service in that company or under its brand.

- niss ei eksisteeri, vaid see tuleb luua. Sabrent nn. NVMe-de nissi ei loonud, selle loi esimesena Samsung: https://www.businesswire.com/news/home/20150414006954/en Sabrent tuli turule siis kui NVMe juba eksisteeris ehk siis eos ei saanud ta nissi loojaks olla. Samuti ei oma nad 8TB NVMe nissi, kuna neid toodab vahemalt 6 firmat. 2230 ja 2242 moodus NVMe-de nissi nad ka ei oma, seal on mitmeid pakkujaid.
- nisiturg ei tahenda vaikest turgu, vaid pigem olematut voi vaikest konkurentsi (naiteks Elgato Stream Deck ja Zotac mini pc aastal 2008). Samuti pole Sabrent turuliider.
- nisiturg on tihti korge juurdehindlusega ari ja ostjatel pole probleemi veidi rohkem maksta. Sabrent tooted pole kallid, pigem just vaga konkurentsivoimelised, samas ka mitte koige odavamad.

Ehk siis mitte miski ei viita sellele, et Sabrent oleks nisitootja. Seda sinu enda toodud definitsioonide ega ka Google vastuse pohjal.

Kui rumalat otsid, ehk vaatad esmalt peeglisse.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.05.2023 14:27:05 vasta tsitaadiga

SKG, sa kunagi seda pole mõelnud, et Google annabki sulle sobivaid vasteid ja sa eladki oma kitsas infomullis? Mida enam sa sama inforuumi enda uskumuste kinnistamiseks väisad, seda rohkem seda sulle ette söödetakse.

rmc kirjutas:
Reaalelu osas soovitan juurde lugeda nt.: https://www.shopify.com/blog/niche-markets
[spoiler]Nearly every market can be further refined, or divided, by the specific needs and preferences of its constituents. Some of the most common ways to define a niche are based on:

Price (luxury, moderate, discount)
Demographics (gender, age, income level, education level)
Level of quality (premium, handmade, economical)
Psychographics (values, interests, attitudes)
Geographic (residents of a certain country, city, or even neighborhood)

Choosing to focus on a niche is a strategic business decision to serve a certain customer base better than competitors who target the larger market. Let’s take a look at some examples.


Kõik on näited turuniššidest. See ei tähenda, et tooteid või isegi ka konkurente samas niššis juba olla ei võiks.

See muidu hea, et NVMe-de niši puhul räägid niši loomisest, kuidas Samsung selle lõi, ent 8TB NVMe puhul lähed sujuvalt üle niši "omamise" juurde, kuna Sabrent lõi selle niši icon_lol.gif.

Nišiturg on ka toota bang-for-buck-i, kus on hinnatundlikus üpris suur, isegi odavaim toode turul on nišš.

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.05.2023 15:09:07 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
raino12, [...]

Üle 2x16GB sul vast selle masina puhul vaja ei ole. 64GB RAM-i vajaduse puhul vahetad tõenäoliselt juba kogu põhja välja.


Kuna Intel pole mälu kiiruse osas nii nõudlik kui Ryzen, siis minu arvates võiks osta kasvõi siit foorumist mingi suvalise 2x8GB DDr4 kiti juurde (eeldusel, et praegu on 2 pesa vaba ehk siis 2x8GB, mitte 4x4GB) ja rahu majas, vähemalt siis senimaani kuni 32GB mälust väheseks jääb, ja siis on ilmselt mõttekam teha juba platvormivahetus DDR5-le

_________________
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 92
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.05.2023 15:51:06 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
SKG, sa kunagi seda pole mõelnud, et Google annabki sulle sobivaid vasteid ja sa eladki oma kitsas infomullis? Mida enam sa sama inforuumi enda uskumuste kinnistamiseks väisad, seda rohkem seda sulle ette söödetakse.

See oleks infomull siis kui ainult Google vastustele toetuda (tundub, et sa ei tea ka mida infomull tahendab). Ma toetusin ka sinu enda toodud EKI ja Wikipedia linklidele, mida sa ise ignoreerid, kuid mis omakorda kinnitavad Google vastust.
Ja sa ju ei loe isegi oma enda linke, mida sa mulle ette soodad icon_lol.gif

rmc kirjutas:
Reaalelu osas soovitan juurde lugeda nt.: https://www.shopify.com/blog/niche-markets
Spoiler Spoiler Spoiler

Soovitad teistel lugeda, kuid ise ei suvene oma enda toodud teksti. Too naited, kuidas see Sabrentile kohandub, kuna nende tooted pole kuidagi erilised ega suunatud spets demograafiale ega piirkonnale, vaid liigituvad: "broader market" ja "generalist". Seal samas Shopify artiklis.

rmc kirjutas:
Kõik on näited turuniššidest. See ei tähenda, et tooteid või isegi ka konkurente samas niššis juba olla ei võiks.

Neist naidetest ei kohandu uksi Sabrentile. Koik on kitsad ja fokusseeritud, nagu peabki. Aga kitsus sulle ju ei sobinud.
rmc kirjutas:
See muidu hea, et NVMe-de niši puhul räägid niši loomisest, kuidas Samsung selle lõi, ent 8TB NVMe puhul lähed sujuvalt üle niši "omamise" juurde, kuna Sabrent lõi selle niši icon_lol.gif.

Praeguseks on 8TB NVMe-sid tehtud mitmetelt tootjatelt, seega see ei ole enam niss (loe oma Shopify linki icon_lol.gif ). Sama moodi nagu miniarvuti vois 2008 niss olla, kuid praegu on pea igal tootjal see tootevalikus.
When it’s time to actually market your product, remember to hone in on your specific audience’s needs and commonalities. What makes this niche market different from the broader market, and how can you appeal specifically to its wants, needs, and preferences?

rmc kirjutas:
Nišiturg on ka toota bang-for-buck-i, kus on hinnatundlikus üpris suur, isegi odavaim toode turul on nišš.

Oleks siis Sabrent tooted odavaimad. Ei ole.
Tanapaeval on enamus inimesi hinnatundlikud ehk siis seesama "broader market", mitte niss.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.05.2023 16:15:41 vasta tsitaadiga

Ma viitasingi sellele sinu "esimene Google-i vaste" jutule. EKI-t tõlgedad sa põhjendamatult kitsalt ja Wikipediat, mis räägib samast, nagu Shopify link, selle tuules samuti.

Ma olen korduvalt viidanud, kuidas Sabrent erinevaid nišše sihib. See nt. on gaming nišši sihitud: https://sabrent.com/collections/memory-and-storage/products/sb-rktg-1tb
See, et ükski neist ei kohaldu Sabrentile, on sinu väärtõlgendus.

See, et 8TB on praeguseks ka teistelt tootjatelt saadav, ei tähenda, et see poleks turunišš - sellist mahtu ei osta paljud, täpselt nagu HDD-de puhul olen ma nišis, kus esiteks ostan üldse HDD-sid ja veel suuremahulisi.

Miniarvuti on täpselt samamoodi turunišš laiemal arvutiturul.
Seejuures võivad miniarvutid omakorda veel niššidesse jaguneda, nt. gamer-miniarvutid.

Viimase rea osas sa ignoreerid reaalselt sisu, ilmselt meelega.
Ja see, et "hinnatundlik klient" on tänapäeval "broader market" on eriline BS.

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.05.2023 17:46:43 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Ma viitasingi sellele sinu "esimene Google-i vaste" jutule. EKI-t tõlgedad sa põhjendamatult kitsalt ja Wikipediat, mis räägib samast, nagu Shopify link, selle tuules samuti.

Niss ongi kitsas ja fokuseeritud. Kui sa veel aru pole saanud. Sa toid 3 erinevat linki, kuid ise sa nende definistsioone ei jargi.

rmc kirjutas:
Ma olen korduvalt viidanud, kuidas Sabrent erinevaid nišše sihib. See nt. on gaming nišši sihitud: https://sabrent.com/collections/memory-and-storage/products/sb-rktg-1tb
See, et ükski neist ei kohaldu Sabrentile, on sinu väärtõlgendus.

Lihtsalt "gaming" ei saa niss olla, kuna see moiste on liiga lai. Sellise tolgenduse jargi on absoluutselt koik turud nissid. Naitab jallegi, et sa ei saa absoluutselt aru, mida tahendab niss. Niss oleks naiteks gamerid, kes striimivad ja toode suunatud ainult neile.

DFC: Global game audience reaches 3.7 billion
Market research firm says nearly half the planet plays games, but the core consumer base is only 10% of that figure

https://www.gamesindustry.biz/dfc-global-game-audience-reaches-37-billion
tsitaat:
"The actual core consumer base is only about 10% of the 3.7 billion. Furthermore, that 10% needs to be further sub-segmented to obtain the true addressable market for a specific product."

DFC says there are about 300 million "hardware-driven consumers," those who buy consoles or PCs specifically for the purpose of gaming. The console gamers specifically are concentrated in North America and Europe, with the far larger group of mobile players "more representative of the global population."


rmc kirjutas:
ee, et 8TB on praeguseks ka teistelt tootjatelt saadav, ei tähenda, et see poleks turunišš - sellist mahtu ei osta paljud, täpselt nagu HDD-de puhul olen ma nišis, kus esiteks ostan üldse HDD-sid ja veel suuremahulisi.

See, et "paljud ei osta", ei tee sellest nissi:
A niche market does not mean a small market, but it involves specific target audience with a specialized offering.
There are various advantages of niche marketing. One of the benefits of niche market is that there is no or little competition under that segment.

Kui miski on mainstream ehk "broader market", siis pole see enam niss.
Sa void ennast ju kuskil nisis lugeda, see ei tahenda, et sa reaalselt seal oleks, see ju siiski sinu enese tolgendus, mis ei uhti nisi definitsiooniga.

rmc kirjutas:
Miniarvuti on täpselt samamoodi turunišš laiemal arvutiturul.
Seejuures võivad miniarvutid omakorda veel niššidesse jaguneda, nt. gamer-miniarvutid.

See on sul esimene asjalik lause. Kas toesti hakkad aru saama? Minirvuti tanapaeval pole enam niss, kuid gaming miniarvuti vast juba oleks sinna poole.

rmc kirjutas:
Viimase rea osas sa ignoreerid reaalselt sisu, ilmselt meelega.
Ja see, et "hinnatundlik klient" on tänapäeval "broader market" on eriline BS.

Tule oma korge hobuse otsast alla reaalsusesse.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.05.2023 18:09:08 vasta tsitaadiga

Kui sa aru ei suuda saada, et gamer on tarbijana nišš, siis pole midagi öelda.
Samas veidi nagu tundub, et saad, sest miniarvutite nišist aru ei saa, samas gamer-miniarvutist nišina nagu saaks. Aga gamer ei pidanud ju olema nišš?

Jama ajad, ei muud.

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.05.2023 18:11:12 vasta tsitaadiga

SKG, Tee omale eraldi teema "Nišiarvutid" vms ja aruta seal palju kulub. Sinu vaidlus siin hakkab juba tüütuks muutuma.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.05.2023 03:22:40 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Kui sa aru ei suuda saada, et gamer on tarbijana nišš, siis pole midagi öelda.
Samas veidi nagu tundub, et saad, sest miniarvutite nišist aru ei saa, samas gamer-miniarvutist nišina nagu saaks. Aga gamer ei pidanud ju olema nišš?

Jama ajad, ei muud.

Spoiler Spoiler Spoiler

Nišš ei saa lai olla. Nišš on kitsas ja fokuseeritud. Sinu enda viidatud definitsioon, mida sa "soovitasid mul lugeda" ja "soovitasid mõelda". Kuid "unustasid" seda ise teha.
See, et sa endale vastu räägid ja enda toodud allikaid nüüd ignoreerid ütleb kõik icon_wink.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.05.2023 11:34:01 vasta tsitaadiga

Ma ei tea palju sa majandust õppinud oled või keelega sinapeal, ent hõivamata kohad on turgudel seal, kuhu veel mahub turule. Ei pea tähendama, et oled esimene pioneer.
Ja kui gamertoodete turul oleks nõudlus toodete järgi rahuldatud, siis ei teeks ka vanad tegijad uusi tooteid, vaid toodaks pelgalt vanu. St. see, et nišši mahub veel tegijaid juurde, ei tähenda, et tegemist poleks nišiga.

Gamerturg nišina ongi väike, arvestades koguturgu. Kuigi aina kasvav, siis endiselt ei tasu turule tulla toodetega, mida toodad tervele planeedile, ent tegemist on mänguritele mõeldud toodetega.

Aganoh, sa ilmselgelt ei saa aru.

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.05.2023 11:57:23 vasta tsitaadiga

icon_biggrin.gif Kuidas see kuulus tsitaat nüüd oligi...

“Never argue with a fool, onlookers may not be able to tell the difference.”
― Mark Twain

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.05.2023 16:09:09 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Ma ei tea palju sa majandust õppinud oled või keelega sinapeal, ent hõivamata kohad on turgudel seal, kuhu veel mahub turule. Ei pea tähendama, et oled esimene pioneer.
Ja kui gamertoodete turul oleks nõudlus toodete järgi rahuldatud, siis ei teeks ka vanad tegijad uusi tooteid, vaid toodaks pelgalt vanu. St. see, et nišši mahub veel tegijaid juurde, ei tähenda, et tegemist poleks nišiga.

Gamerturg nišina ongi väike, arvestades koguturgu. Kuigi aina kasvav, siis endiselt ei tasu turule tulla toodetega, mida toodad tervele planeedile, ent tegemist on mänguritele mõeldud toodetega.

Aganoh, sa ilmselgelt ei saa aru.

See, et sa lihtsalt gamingut nissiks pead, on mark sellest, et ei tea, millest raagid. Majanduse oppimise mainimine tundub eriliti irooniline siinkohal, kuid mitte ullatav.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 10.05.2023 09:16:48 vasta tsitaadiga

tere,

pole ammu arvutit uuendanud ja pole ammu "mängus" sees olnud, mistõttu tekkis paar küsimust icon_biggrin.gif

1) Milline AM5 on parim "back for the buck" kui gaming on põhiline tegevus kus ta koormust saab?
2) DDR4s oli sihuke "default" kiirus 3200mhz, millise kiirusega DDR5 peaks valima?
3) Videokaardid - mida osta ~700-800 euro eest? Uutest jäi silma soodukaga 6950, kasutatult äkki 3090(Ti)?

Aitäh tähelepanu eest icon_cool.gif
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Skyland
HV vaatleja

liitunud: 27.02.2013




sõnum 12.05.2023 20:32:10 vasta tsitaadiga

Tere,

Sooviks targemate ülevaatust, kas allolev komplekt tundub mõistlik või vajaks tasakaalustamist. Rohkem ei tahaks maksta kui komplekti praegune hind (~ 2300 euri), küll aga võiks võimalusel hinna kuidagi 2000le lähemale lihvida. Samas tahaks nö. "mõistuse piires" võimalikult tulevikukindla kasti peale välja minna. Ehk siis et ei peaks järgneva paar aasta jooksul midagi uuendama hakkama. Esmajärgus on eesmärgiks ära taltsutada uued resursiahned mängud, aga ei pea tingimata kõiki vilesid maxi peal välja vedama, eriti kuna hetkel 4k monitori veel ei ole. Teisejärguline eesmärk oleks võimalikult stabiilne ja vaikne masin. Ja emaplaat peab kindlasti oskama sinihammast ja wifit.

TLDR: Kas mõne tüki võiks parema ja/või odavama vastu vahetama? Või on see komplekt enam-vähem tasakaalus?

link
1x ASUS NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti 8 GB 586.90 €
1x WD_BLACK SN850X NVMe™ SSD - 2 TB 179.90 €
1x Corsair 4000D AIRFLOW - Must, karastatud klaasiga, ATX, korpus 99.90 €
1x NOCTUA NH-D15S chromax.black 120.90 €
1x ASUS ROG Z790-E Gaming WiFi - 1700, DDR5, PCIe 5.0 549.80 €
1x Kingston Fury Beast DDR5 32GB(2*16GB)/4800 CL38 114.10 €
1x Intel® Core™ i5-13600K - Box 349.90 €
1x PSU ASUS ROG THOR 850W Platinum II 291.90 €
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Soovitused arvuti ja arvutijuppide ostmiseks 2.0 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 80, 81, 82  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.