Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 11 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 106, 107, 108  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 20.04.2023 10:58:59 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
LKits kirjutas:
Tomorrow, pole väitnud, et selle kasutamise jätkamine on praegusel hetkel ohtlik. Ilmselgelt muutub see ohtlikuks, kui ametlik tugi lõppeb.
Ma ei imesta, kui MS tõkestab turvauuenduste lõppemisel ligipääsu "internetti" või blokeeritakse taolised ühendused kolmandate osapoolte poolt (ISP jms).


Siis oleksid pidanud täpsustama millisest Win10 versioonist jutt käib. See kas süsteem saab või ei saa uuendusi ei määra seda kas see on ohtlik.
Kõige ohtlikum on alati tihend tooli ja kuvari vahel kes suudab ka kõige uuemas paigatud süsteemis midagi nässu keerata.

MS ei hakka vanadel süsteemidel midagi blokeerima. Pole seda senini teinud. Igaüks kasutab omal vastutusel.
Kas seade/OS saab turvauuendusi või mitte otseselt ei määra, kas on ohtlik või mitte, kuid kaudselt vägagi. Turvauuendus (nii nagu nimigi ütleb) tagab turvalisuse uuendamise näol. See, mida uuendatakse on ilmselgelt midagi, mis muudab olukorda turvalisemaks.
Ilmselgelt tihend on suurim risk, küll aga seda saab maandada koolituse näol. Süsteem, mida kasutatakse, peab ikkagist olema turvaline ja kahjuks kui eksisteerivad turvaaugud, siis olenemata kui asjalik on tihend, saab ka neid turvaauke sellegipoolest kasutada.

Ma olen üpris kindel, et kui EL kehtestab sisevõrgu või lairibas olevatele seadmetele turvalisuse nõude, siis hakkab MS seda vägagi tegema.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KyBer
HV veteran
KyBer

liitunud: 28.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2023 15:38:27 vasta tsitaadiga

sama123 kirjutas:
Kurat 11 tahab vägisi tulla, polegi nagu moodust loobuda. icon_evil.gif Vägisi tahab peale tulla, kuidas loobuda? Lülitasin kohe jäigalt nupust välja. Ikka tahab tulla, panin update pausile 7 päeva. Kas poolikult allalaetud updatest saab üldse loobuda? Allalaetud 19%. Probleem tekib kui tulevad muut updated, siis paneb vägisi peale ja tee clean install. kopp.gif
Õpetusi on mitmeid, pean hakkama katsetama. MIks seda 11 on vaja jõuga kaela määrida? Selles on küsimus, kui ei taha siis ei taha.

TPM biosis välja lülitada, siis ei tohiks Win 11 peale minna.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 20.04.2023 17:10:41 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:


Ma olen üpris kindel, et kui EL kehtestab sisevõrgu või lairibas olevatele seadmetele turvalisuse nõude, siis hakkab MS seda vägagi tegema.

Ülereguleerimise korral ootab meid ees siis juba mitte lihtsalt netitsensuur vaid lausa intraneti tsensuur! Kuskile netti sisenemiseks vaja riiklikku luba ehk sooritada autentimine ja lasta kõike logida nagu vene ajal olid läbipääsuload ja autoostuload...

"turvalisus" tänapäeval tähendab laiemas mõistes millegi piiramist või kinnipanekut või muutmist nii, et kasutada vanal viisil ei saa.
Kui mõelda igasuguste "tagauste" kinnilappimise peale siis tegelik olukord on selline, et lukk on ikka looma jaoks. Jätkuvalt toimuvad küberründed, identiteedivargused, kontode tühjendamised jne kuigi igasugused vaikimisi turvapoliitikad on juba isegi kodukasutaja arvuti opsüsteemis rakendatud. Asutuste turvapoliitikatest rääkimata.

Kui kainelt ja radikaalselt asjale läheneda siis kõige turvalisem on olla ilma arvutita, aga kuna tänapäeva elu sõltub paljustki just arvutikasutusest, kasvõi juba kriitilise infrastruktuuri juhtimise näol siis tagasipöördumine vanasse analoogajastusse nagu ma ise nimetan, ei ole lihtne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 21.04.2023 06:28:41 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Kui kainelt ja radikaalselt asjale läheneda siis kõige turvalisem on olla ilma arvutita, aga kuna tänapäeva elu sõltub paljustki just arvutikasutusest, kasvõi juba kriitilise infrastruktuuri juhtimise näol siis tagasipöördumine vanasse analoogajastusse nagu ma ise nimetan, ei ole lihtne.
ot:
See on juba vägagi OT, aga arvutita pole kohe kindlasti turvaline. See, et sa ennast digikeskkondadest eraldada, ei tähenda, et su elu turvaliseks muutub.
Või arvad, et paberi andmekandjal puuduvad riskid?
Uuri E-ITS'i, saab korraliku ülevaate varadest, riskidest ja üleüldisest haldusest: https://eits.ria.ee/

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 21.04.2023 07:54:33 vasta tsitaadiga

"turvalisus" tänapäeval tähendab laiemas mõistes millegi piiramist või kinnipanekut või muutmist nii, et kasutada vanal viisil ei saa.
Kui mõelda igasuguste "tagauste" kinnilappimise peale siis tegelik olukord on selline, et lukk on ikka looma jaoks. Jätkuvalt toimuvad küberründed, identiteedivargused, kontode tühjendamised jne kuigi igasugused vaikimisi turvapoliitikad on juba isegi kodukasutaja arvuti opsüsteemis rakendatud. Asutuste turvapoliitikatest rääkimata.

Kui kainelt ja radikaalselt asjale läheneda siis kõige turvalisem on olla ilma arvutita, aga kuna tänapäeva elu sõltub paljustki just arvutikasutusest, kasvõi juba kriitilise infrastruktuuri juhtimise näol siis tagasipöördumine vanasse analoogajastusse nagu ma ise nimetan, ei ole lihtne.[/quote]
-----
Turvalisus on tavakodanikule alati jutumärkidega. Ehk piirab tema õigusi, näiteks "run as adminstrator" kui ei oma õigust ehk ei ole adminstratori konto siis enamus asju on sulle keelatud. Ja see on tootjate @ valitsuste peamine huviobjekt, kontroll ja veel kord kontroll nagu hiina suur firewall mis üldse annab sulle mängumaa piirid ette ja ka seal liivakastis oled AI kontrollitav. Kirjutad mingi paha sõna valitsuse vastu ja koheselt sinu lojaalsusreiting on punane. Ehk bussi ei saa, toidupoodi samuti ja reisimisest pole mõtet rääkidagi. Konspiratsiooni teooria? Hiina argipäev.
https://blog.webtech360.com/et/windows/tpm-2-0-ja-turvalise-alglaadimise-lubamine-bios-is-windows-11-jaoks/88831444
https://sukachoff.ru/et/ustrojjstva/uefi-boot---chto-eto-takoe-i-kak-otklyuchit-uefi-v-biose-ili-prosto-o-nauchnom/
icon_biggrin.gif Miks microsoft seda win11 nii peale surub on küsimus? Tavakodanik, arvutikasutaja hommikul ärghates lülitab arvuti sisse ja läheb kohvi jooma, tulles tagasi on win11 juba peal. Küsimata kasutaja luba selleks toiminguks. Ehk edasi millised on peamised erinevused win10 ja win11 vahel? Kas turvalisus on see, et saad kasutada ainult lubatud programme? Või tuleb turvalisuse all mõelda seda kui kõik sinu tegevused kuhugi saadetakse ja salvestatakse? Viimane nõuab üüratut ressurssi ja mitte ainult prosejõudluses vaid ka andmekandja mahtu arvestades. Nagu nõue kõnede salvestusi 6 kuud hoida. Kõik see ei ole esmapilgul otstarbekas aga ikkagi tehakse. Milleks ja mis põhjusel? Kas tõesti "terrorismi vastu võitlemise" ettekäändel" või on põhjus selles, et vaja igast inimesest koostada AI abil portree ja lahterdada ta juba eelnevalt kategooriasse: lojaalne - mitte lojaalne? Ja siis selgus, et win10 seda kõike kaasaja tasemel ei võimalda? icon_evil.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2023 08:16:38 vasta tsitaadiga

Mul on Windows 11 puhul kolm tõsisemat "nüanssi", mis muudavad selle kasutamise ebameeldivaks. Ülejäänu puhul suva. Ei häiri. Värvikirevusega harjub ära. Kuid...

1. Kogu kama on system tray puhul vaikimisi peidetud. OK, vanasti sai määrata, et näita kõiki või vali ise, mida näed. Nüüd enam kõige nägemise valikut pole - pead kogu aeg liugureid liigutama, kui uus programm tekib juurde. Sama kehtib ka avatud akende grupeerimisse. Ma tahan, et need oleks eraldi lahti.
2. Power optionsi liugur. No milleks oli vaja seda torkida? See oli lihtne paari kliki võimalus proset maksimumi või miinimumi peale lükata. Näiteks mul on vaja korraks 100 faili kokku pakkida - Windows 10 puhul tõmban liuguri selleks hetkeks maksimumini ja pärast jälle säästurežiimi. Ajakulu erinevus pakkimisel on 3+ kordne. Neid näiteid on veel, kus see kasulik on.
3. Pole küll otseselt Windows 11, vaid kõikide Windowsite probleem, aga miks peavad olema faililaiendid vaikimisi peidetud? Eelmisel nädalal alles oli juhtum, kus e-mailiga lipsas kasutaja postkasti kiri, mille manuses Invoice489759348.pdf, mis tegelikult oli Invoice489759348.pdf.exe. Õnneks viirusetõrje sekkus.

Ehk siis see taskbari ja system tray ärakäkkimine on peamine põhjus, miks Windows 11 peal selle Windows 10 häki peale panin. Sellel muidugi on omad vead jälle. Näiteks ei saa Snipping Tooli enam Start menüüsse pinida icon_lol.gif icon_eek.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 21.04.2023 08:47:05 vasta tsitaadiga

Minu arust üks suurim probleem on allpool tegumiribal akende nimede kaotamine. Aknad on ainult mingid pisikesed ruudukesed, umbes 90% tegumiriba alast on kasutuseta.
Kuidas kurat ma peaksin eristama veebilehitseja või teiste rakenduste erinevaid aknaid? Klõpsin kõik läbi kuni tuleb õige ette?

Explorer Patcher lahendab olukorra, aga see on häkk, nõme, tüütu icon_biggrin.gif

vs

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 21.04.2023 08:55:49 vasta tsitaadiga

Betamax, selle laiendi peitmise probleemi on tekitanud halb/puudulik arvutiõpetus
tädi maalid ei ole kursis laienditega ja kui on vaja faili nime muuta, siis kipuvad ka sama jutiga laiendi üle kirjutama, peidetu puhul nad seda ei saa teha
tõenäoliselt oleks parem lahendus, kui faili nime muutmine ja laiendi muutmine oleks täiesti erinevad toimingud aga kardan, et igasugused "kolmandad" programmid kipuks mõne ekstratarkpea soovil ikkagi pakkuma täiemahulist ülekirjutust....
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 21.04.2023 09:13:21 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Betamax, selle laiendi peitmise probleemi on tekitanud halb/puudulik arvutiõpetus
tädi maalid ei ole kursis laienditega ja kui on vaja faili nime muuta, siis kipuvad ka sama jutiga laiendi üle kirjutama, peidetu puhul nad seda ei saa teha
tõenäoliselt oleks parem lahendus, kui faili nime muutmine ja laiendi muutmine oleks täiesti erinevad toimingud aga kardan, et igasugused "kolmandad" programmid kipuks mõne ekstratarkpea soovil ikkagi pakkuma täiemahulist ülekirjutust....
Nähtav võiks ikka olla, muuta ei peaks saama või siis peaks tegema mingi lisanduva liigutuse.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009




sõnum 21.04.2023 09:32:47 vasta tsitaadiga

Üldiselt nõus. Enda puhul pidin varem ise systray ikoonid peitma, nüüd vaikimisi hea. Faililaiendite kuvamine on ikka veel esimeste seas, mida kohe peale värsket paigaldust lubada. See rumalus sai alguse juba XP SPx ajastul? Akende nimede kaotamine on harjumuse asi. Mälu kehv, siis liigutad kursori ikooni peale. Aga sellegipoolest suur miinus, et tekstiga valik kaotatud on.
Snipping Tool käib ju print screen klahvi alla (settings>accessibility>keyboard)

Uuendusest kui endast, oleks võinud vabalt 10.x nimeliseks jääda. Kui tööasjad kõrvale jätta, siis kisub muigele windowsi ja androidi uuendused, viimastega ollakse nõus või telefon brickima - et esimesena peale saada icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2023 09:36:31 vasta tsitaadiga

HP on läpakatel pannud printscreen nupu parempoolse Shifti alla, mistõttu tuleb vajutada Fn+Shift ehk mõlemat kätt kasutada. Kiirem on Windowsi klahv ja Start paneelist hiirega Snipping Tool kohe lahti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2023 09:50:29 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Mul on Windows 11 puhul kolm tõsisemat "nüanssi", mis muudavad selle kasutamise ebameeldivaks. Ülejäänu puhul suva. Ei häiri. Värvikirevusega harjub ära. Kuid...

1. Kogu kama on system tray puhul vaikimisi peidetud. OK, vanasti sai määrata, et näita kõiki või vali ise, mida näed. Nüüd enam kõige nägemise valikut pole - pead kogu aeg liugureid liigutama, kui uus programm tekib juurde. Sama kehtib ka avatud akende grupeerimisse. Ma tahan, et need oleks eraldi lahti.
2. Power optionsi liugur. No milleks oli vaja seda torkida? See oli lihtne paari kliki võimalus proset maksimumi või miinimumi peale lükata. Näiteks mul on vaja korraks 100 faili kokku pakkida - Windows 10 puhul tõmban liuguri selleks hetkeks maksimumini ja pärast jälle säästurežiimi. Ajakulu erinevus pakkimisel on 3+ kordne. Neid näiteid on veel, kus see kasulik on.
3. Pole küll otseselt Windows 11, vaid kõikide Windowsite probleem, aga miks peavad olema faililaiendid vaikimisi peidetud? Eelmisel nädalal alles oli juhtum, kus e-mailiga lipsas kasutaja postkasti kiri, mille manuses Invoice489759348.pdf, mis tegelikult oli Invoice489759348.pdf.exe. Õnneks viirusetõrje sekkus.

Ehk siis see taskbari ja system tray ärakäkkimine on peamine põhjus, miks Windows 11 peal selle Windows 10 häki peale panin. Sellel muidugi on omad vead jälle. Näiteks ei saa Snipping Tooli enam Start menüüsse pinida icon_lol.gif icon_eek.gif

1. On olnud vaikimisi peidetud alates Win7 juba kindlasti. Võibolla varemgi.
Saad ju määrata ise mida tray's näidatakse Settings > Personalization > Taskbar > Other system tray icons alt.
3. 110% nõus. See on pikalt olnud turvaprobleem mis on MS'i enda tekitatud. Viimasel ajal mitu suurt Youtube kanalit selle fake PDF trikiga üle võetud.
LKits kirjutas:
Minu arust üks suurim probleem on allpool tegumiribal akende nimede kaotamine. Aknad on ainult mingid pisikesed ruudukesed, umbes 90% tegumiriba alast on kasutuseta.
Kuidas kurat ma peaksin eristama veebilehitseja või teiste rakenduste erinevaid aknaid? Klõpsin kõik läbi kuni tuleb õige ette?

Jällegi see käitumine on olnud väga pikalt. Vähemalt Win7-st saadik ehk "Always Show, Combine" käitumine.
See mida sina tahad on "Always Show, Never Combine"

See sõltub kasutajast kah. Mina eelistangi ikoone mida mahub sinna rohkem (lisaks pinnitud ikoonid mis on seal püsivalt), kuna mul on reegel, et üks programm = üks aken.
Seega minu jaoks tekitab vastupidi segadust ja otsimist see kui ma pean taskbarilt ühe programmi mitmest aknast seda õiget hakkama otsima.
Mnator kirjutas:
Betamax, selle laiendi peitmise probleemi on tekitanud halb/puudulik arvutiõpetus
tädi maalid ei ole kursis laienditega ja kui on vaja faili nime muuta, siis kipuvad ka sama jutiga laiendi üle kirjutama, peidetu puhul nad seda ei saa teha
tõenäoliselt oleks parem lahendus, kui faili nime muutmine ja laiendi muutmine oleks täiesti erinevad toimingud aga kardan, et igasugused "kolmandad" programmid kipuks mõne ekstratarkpea soovil ikkagi pakkuma täiemahulist ülekirjutust....

See pole vaikimisi tehtav. Kui inimene üritab faili nime hakata muutma, siis windows valib vaikimisi ainult failinime. Ja kui inimene teebki lisakliki faililaiendil, kustutab olemasoleva ja sisestab uue ja üritab seda salvestada tuleb veel hoiatus ette millega peab nõustuma. Seega "kogemata" on võimatu faililaiendit muuta. Selleks peab ikka selge tahe olema.

Minu jaoks ei kaalu potentsiaalne kasutaja viga ülesse seda turvariski mida see säte tekitab.
Küsige endalt kumb on hullem, - kas see kui mingil failil on vale laiend sest kasutaja ignoreeris kõiki hoiatusi ja muutis seda. Või alternatiiv on see, et peidetud laiendi tõttu võetakse kasutaja kogu digitaalne elu üle session tokeni kaaperdamise kaudu millega saab mööda 2FA jms turvameetmetest?

Esimesel juhul saab laiendi tagasi muuta kergelt. Teisel juhul on päevadeks või nädalateks peavalu ja hullemal juhul ka rahaline kahju.
LKits kirjutas:
Nähtav võiks ikka olla, muuta ei peaks saama või siis peaks tegema mingi lisanduva liigutuse.

Ongi lisaliigutused. Koguni kaks windowsi poolset pluss kasutajapoolne vana kustutamine ja uue sisestamine tekstina.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 21.04.2023 09:58:22 vasta tsitaadiga

Tomorrow, jah win hoiatab küll aga tädi maalid klikivad lihtsalt yes-nupul ja lähebki laiend kaotsi ja pärast imestus suur, et pilt/dokument vms. ei avane
seega nagu kirjutasin, parem lahendus oleks, kui laiendi muutmine oleks täiesti eraldi tegevus
ja kui aru ei saanud, siis minu arust laiendi peitmine on väga vale asi, see peitmine pole minu soovitud meetod, et laiendi muutmine oleks täiesti eraldi toiming
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009




sõnum 21.04.2023 10:07:43 vasta tsitaadiga

Mnator, oled optimist või räägid endast. Tädi maali ei tea võimalusestki failinime muuta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 21.04.2023 10:12:19 vasta tsitaadiga

räägin kogemustest teiste arvutikasutajate õpetamisel
seega vist optimist sinu klassifikatsioonis
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 21.04.2023 10:17:21 vasta tsitaadiga

Windows 11 taskbaril minu arust "Always Show, Never Combine" võimalust ei eksisteeri, vähemalt pole seda veel leidnud.

Faililaiendi muutmine peaks olema keerulisem, kui lihtsalt failinime lõpust paari kolme nelja tähemärgi eemaldamine, muutmine.
Faililaiend peaks olema pidevalt nähtav, aga muutmine peaks olema keerulisem. Mingi shift+F2 vms.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 21.04.2023 10:20:44 vasta tsitaadiga

Ise olen ka laiendite usku ajaloolistel põhjustel aga mõistan ka seda, et laiend on pigem tarkvaraspetsiifiline teema ja kasutajamugavuse suhtes ei peaks suvaline Maali end laienditega vaevama. Minu Windowsid vähemalt julge 10+ aastat julgesti suvalise esmakordse exe või bat failil klikkamisel ei lase seda käima vaid annavad hoiatusakna, et tegemist käivituva failiga, kas olen kindel, et tahan seda käivitada ja alles seejärel lisaklikiga saan käima lasta.
Samuti tänapäeval paljud kasutavad aina enam Ipad-e ja nutitelefone, kus vist samuti need faililaienditega end vaevama ei pea. Tekib küsimus miks just windowsi puhul peaks kasutajad end kurssi viima faililaiendite temaatikaga - pigem ootaks vastupidist, tarkvara(d) võiks ise nii targad olla ja aru saada mis fail on mis ja millega avaneb.

_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2023 10:28:20 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
1. On olnud vaikimisi peidetud alates Win7 juba kindlasti. Võibolla varemgi.
Saad ju määrata ise mida tray's näidatakse Settings > Personalization > Taskbar > Other system tray icons alt.

Jah, saan, aga ÜKSHAAVAL! Ja kui uus programm installida, siis see on vaikimisi peidetud. Seda varianti pole, et Always show nagu Windows 7, 8 ja 10 puhul. Tõsiselt ei viitsi iga programmi jaoks eraldi minna liugurit libistama. Tahan, et ühe korra teen selle liigutuse ära ja kõik.
Mida ma tahan, on see liugur nagu Windows 10. Ei tohiks olla väga keeruline teostada.
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009




sõnum 21.04.2023 10:43:49 vasta tsitaadiga

Pole vaja liialdada, praegune lahendus on okei, õigustatult linuxilt kopeeritud. Nagu mainitud, viivitusega topeltklikk muudab aktiivseks vaid nime. Kui ronid meelega viimasest punktist edasi, siis on see teadlik otsus.
Betamax, just nii ongi, w11 on w10 ära kaotatud heeblitega icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 21.04.2023 11:26:40 vasta tsitaadiga

tofay kirjutas:
Pole vaja liialdada, praegune lahendus on okei, õigustatult linuxilt kopeeritud. Nagu mainitud, viivitusega topeltklikk muudab aktiivseks vaid nime. Kui ronid meelega viimasest punktist edasi, siis on see teadlik otsus.
Betamax, just nii ongi, w11 on w10 ära kaotatud heeblitega icon_biggrin.gif
midagi pole selles teadlikku!!!
kui ei oska laienditest aru saada, siis seda võetakse kui tarbetut lisandit seal lõpus ja lastakse tuimalt üle
olen seda näinud korduvalt ja vähemalt saanud keelata yes-vajutust ja pidanud korduvalt ja korduvalt seletama, et laiend tuleb alles jätta
ja laiendi näitamist välja küll ei lülita, sest see on siiski päästnud halbade manuste käimaklikkimise eest, niipalju olen suutnud hoiatusi läbi suruda, et igat rämpsu siiski ei klikitaks
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009




sõnum 21.04.2023 12:23:37 vasta tsitaadiga

Ok, räägid ikka enda negatiivsest kogemusest, mitte teistele õpetatust. Viimane lause tühistab esimese. Tundub, et faililaiendite peitmine by default on siiski mõistlik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2023 12:24:11 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
BA79 kirjutas:
Kui kainelt ja radikaalselt asjale läheneda siis kõige turvalisem on olla ilma arvutita, aga kuna tänapäeva elu sõltub paljustki just arvutikasutusest, kasvõi juba kriitilise infrastruktuuri juhtimise näol siis tagasipöördumine vanasse analoogajastusse nagu ma ise nimetan, ei ole lihtne.
ot:
See on juba vägagi OT, aga arvutita pole kohe kindlasti turvaline. See, et sa ennast digikeskkondadest eraldada, ei tähenda, et su elu turvaliseks muutub.
Või arvad, et paberi andmekandjal puuduvad riskid?
Uuri E-ITS'i, saab korraliku ülevaate varadest, riskidest ja üleüldisest haldusest: https://eits.ria.ee/


ot:
Paber on mõnevõrra turvalisem. Mõned näited:
1. Ma võin oma kõige tähtsamad paberid padja alla või aluspükste põuetaskusse panna. Pahalane ei saa neid kuidagi märkamatult pihta panna ja lisaks peab nende kättesaamiseks veel vägivalda kasutama
2. Natuke vähemtähtsaid pabereid on mul näiteks kolm toatäit. Isegi kui pahalasel õnnestub neile märkamatult ligi hiilida, peab ta teadma mida ja kust otsida. Ei saa nii, et võtab kõik kaasa ja küll pärastsorteerib.
3. pahalasel ei õnnestu tähelepanu äratamata terve kvartali või linnaosa uksi kangutamas käia, et ehk on mõni lukust lahti või leidub luku jaoks sobiv muukraud ja ehk on selle ukse taga mõni huvitav paber.

Tõsi, paberiga on üks teine mure. Nimelt originaale on üks ehk kallim ja keerulisem on maandada riski, et see ei hävineks.


Mnator kirjutas:
tofay kirjutas:
Pole vaja liialdada, praegune lahendus on okei, õigustatult linuxilt kopeeritud. Nagu mainitud, viivitusega topeltklikk muudab aktiivseks vaid nime. Kui ronid meelega viimasest punktist edasi, siis on see teadlik otsus.
Betamax, just nii ongi, w11 on w10 ära kaotatud heeblitega icon_biggrin.gif
midagi pole selles teadlikku!!!
kui ei oska laienditest aru saada, siis seda võetakse kui tarbetut lisandit seal lõpus ja lastakse tuimalt üle
olen seda näinud korduvalt ja vähemalt saanud keelata yes-vajutust ja pidanud korduvalt ja korduvalt seletama, et laiend tuleb alles jätta
ja laiendi näitamist välja küll ei lülita, sest see on siiski päästnud halbade manuste käimaklikkimise eest, niipalju olen suutnud hoiatusi läbi suruda, et igat rämpsu siiski ei klikitaks


Mina arvan, et suures plaanis on kaks varianti:
1. inimene teab mis asi see laiend on. Sel juhul teab ilmselt ka seda, et seda muuta või kustutada võib vaid siis kui tead täpselt mida ja miks teed.
2. inimene ei tea mis asi see laiend on ja milleks seda vaja on. Sel juhul ilmselt klikib kõik rõõmsalt lahti ehk vahet pole kas see on exe või pdf st. vahet pole kas ta seda laiendit näeb või mitte.

Elu näitab, et tädi Maali puhul pole sellest ka abi kui tuleb mingi hoiatus. Kes vahel mõne dumbuseri murega tegelenud on, on ilmselt kuulnud ka juttu stiilis "vajutasin kuhugi(ei mäleta kuhu) ja siis arvuti küsis midagi(läbi muidugi ei lugenud mida), ma vajutasin edasi ja siis oligi katki"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 21.04.2023 12:34:37 vasta tsitaadiga

olen saanud täieliku tüdimuseni seletada (ilmselt olen kõlbmatu õpetajana) aga laiendi tähtsust/vajalikust korralikult selgeks pole mina küll suutnud teha (kui ikka inimesi see teema ei huvita, siis on juba järgmine päev meelest)
hea, et aru suudetakse saada, et avaks vaid tuttava laiendiga asju
programmidest avatakse vaid neid, millele on ikoon tehtud ja alla tegumribale lisatud (või kui mina kõrval olemas olen)

on muidugi ka paremaid "õpilasi" olnud, kellele üks kord seleta ja korras
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2023 17:19:52 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Tomorrow, jah win hoiatab küll aga tädi maalid klikivad lihtsalt yes-nupul ja lähebki laiend kaotsi ja pärast imestus suur, et pilt/dokument vms. ei avane
seega nagu kirjutasin, parem lahendus oleks, kui laiendi muutmine oleks täiesti eraldi tegevus
ja kui aru ei saanud, siis minu arust laiendi peitmine on väga vale asi, see peitmine pole minu soovitud meetod, et laiendi muutmine oleks täiesti eraldi toiming

Mina arvan, et selline asi on praegugi suht harv kus kasutajal õnnestub fail nii katki teha ajutiselt. Pole vaja seda veel keerulisemaks muuta.
Turvalisus on olulisem.
Prillpapa kirjutas:
Ise olen ka laiendite usku ajaloolistel põhjustel aga mõistan ka seda, et laiend on pigem tarkvaraspetsiifiline teema ja kasutajamugavuse suhtes ei peaks suvaline Maali end laienditega vaevama. Minu Windowsid vähemalt julge 10+ aastat julgesti suvalise esmakordse exe või bat failil klikkamisel ei lase seda käima vaid annavad hoiatusakna, et tegemist käivituva failiga, kas olen kindel, et tahan seda käivitada ja alles seejärel lisaklikiga saan käima lasta.
Samuti tänapäeval paljud kasutavad aina enam Ipad-e ja nutitelefone, kus vist samuti need faililaienditega end vaevama ei pea. Tekib küsimus miks just windowsi puhul peaks kasutajad end kurssi viima faililaiendite temaatikaga - pigem ootaks vastupidist, tarkvara(d) võiks ise nii targad olla ja aru saada mis fail on mis ja millega avaneb.

Kuskilt jäi meelde, et Linux jms ei loe laiendit vaid faili sisu vms ja selle põhjal avavad. See, et Windows jätkuvalt otsustab avamise kolme-neljatähelise teksti põhjal failinime lõpus on vana arhailine meetod.
Betamax kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
1. On olnud vaikimisi peidetud alates Win7 juba kindlasti. Võibolla varemgi.
Saad ju määrata ise mida tray's näidatakse Settings > Personalization > Taskbar > Other system tray icons alt.

Jah, saan, aga ÜKSHAAVAL! Ja kui uus programm installida, siis see on vaikimisi peidetud. Seda varianti pole, et Always show nagu Windows 7, 8 ja 10 puhul. Tõsiselt ei viitsi iga programmi jaoks eraldi minna liugurit libistama. Tahan, et ühe korra teen selle liigutuse ära ja kõik.
Mida ma tahan, on see liugur nagu Windows 10. Ei tohiks olla väga keeruline teostada.
Spoiler Spoiler Spoiler

Arusaadav. See võiks olemas olla tõesti. Isiklikult peale esmast seadistust enam aja jooksul eriti programme ei lisa mis sinna tray'sse läheks aga inimesed on erinevad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 21.04.2023 18:07:24 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
BA79 kirjutas:
Kui kainelt ja radikaalselt asjale läheneda siis kõige turvalisem on olla ilma arvutita, aga kuna tänapäeva elu sõltub paljustki just arvutikasutusest, kasvõi juba kriitilise infrastruktuuri juhtimise näol siis tagasipöördumine vanasse analoogajastusse nagu ma ise nimetan, ei ole lihtne.
ot:
See on juba vägagi OT, aga arvutita pole kohe kindlasti turvaline. See, et sa ennast digikeskkondadest eraldada, ei tähenda, et su elu turvaliseks muutub.
Või arvad, et paberi andmekandjal puuduvad riskid?
Uuri E-ITS'i, saab korraliku ülevaate varadest, riskidest ja üleüldisest haldusest: https://eits.ria.ee/


Küsimus pole paber vs digitaalne andmekandja vaid fakt, et füüsiliselt ei ole lihtne identiteeti kaaperdada. Kui võtta nt füüsilise dokumendina ID kaart kui ka pass siis mõlemal on turvaelemendid. Sularaha trükitakse koos turvaelementidega jne.
Digitaalses maailmas sõltub kõik sellest, kuidas seda kahendsüsteemis 1 ja 0 jada moonutada. Kes on piisavalt tark see suudab ka varem "kokku lepitud turvastandarditest" üle minna. Samas on loomulikult selge see, et 100% turvalist ja riskivaba lahendust pole olemas ei digitaalses ega füüsilises maailmas.

napoleon kirjutas:
Tõsi, paberiga on üks teine mure. Nimelt originaale on üks ehk kallim ja keerulisem on maandada riski, et see ei hävineks.


Seda muret aitab mõnevõrra maandada dokumentide säilitamine arhiivis sest ametkondlikus asjaajamises tunnistatakse ka originaali koopiat. Samas loomulikult ei ole originaali hävimise risk siiski lõpuni maandatud sest ka arhiivid võivad hävida. Kõige lihtsam näide on tulekahju. Läheb mingi riiklik arhiivihoidla põlema ja kõik. Seepärast loomulikult on suurem osa dokumentidest ka digitaliseeritud koopiatena säilitatatud, aga ainueksemplare see ei kaitse. Kui mõne kuulsa mitu sajandit tagasi elanud kunstniku maalist eksponaat muuseumi tulekahjus hävib, siis hävib. Seda võib ju taastada, aga taastatud koopia ei ole enam originaal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 11 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 106, 107, 108  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.