Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Autode teema vol.7 (Küsitlus: Mitut autot oled elu jooksul omanud?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 158, 159, 160 ... 555, 556, 557  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mitut autot oled elu jooksul omanud? Arvesta ainult nendega, mida omad või oled omanud
Mul on alles esimene auto
3%
 3%  [ 5 ]
2-3
29%
 29%  [ 47 ]
4-6
30%
 30%  [ 48 ]
7-10
18%
 18%  [ 29 ]
11-15
5%
 5%  [ 9 ]
16-20
5%
 5%  [ 8 ]
21-30
1%
 1%  [ 2 ]
31-40
2%
 2%  [ 4 ]
41-50
0%
 0%  [ 1 ]
Rohkem kui 50
3%
 3%  [ 5 ]
hääli kokku : 158

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2023 00:00:13 vasta tsitaadiga

janno89 kirjutas:
ranel kirjutas:
Sold OUT kirjutas:
Kiaga 250km sõitnud ja pool paaki läinud. 5.9 sajale. Bmwega oli 250km veerand paaki. Bensukas ikka röövel

Diisel ju fuhh paha. icon_rolleyes.gif

diisel on hea. jõudu on. kõtust keskmiselt 8 sajale a siin peab vist ka õtlema, et liitreid on 3

3l on selline tagasihoidlik.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2023 00:21:57 vasta tsitaadiga

Yuasa aku on hea või sitt?
Tundub, et kutu. Pool aastat vana ainult. Samas peaks veel gaarntii all olema.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2023 00:24:05 vasta tsitaadiga

Juhtub igast. Garantii peaks suvaka välja vahetam kuue kuu peale.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2023 00:30:02 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Yuasa aku on hea või sitt?
Tundub, et kutu. Pool aastat vana ainult. Samas peaks veel gaarntii all olema.

Yuasa akud on üldjuhul üle keskmise ikka. Kui poole aastaga läbi, siis äkki sul on mõni parasiittarbija autol, mis akut tapab?
Isegi noname akud peaksid rohkem kestma.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
commer
HV Guru
commer

liitunud: 03.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2023 00:34:20 vasta tsitaadiga

Tartus oskab keegi omast kogemusest mõnda velje sirgestajat soovitada? Hetkel plaan viia kodu kõrvale Tõrvandisse: https://www.2gbc.ee/teenused/
_________________
Arvutite hooldus ja komplekteerimine Tartumaal
Tasuta dropboxi konto + lisa 500mb ruumi

Kommentaarid: 928 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 714
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2023 01:16:10 vasta tsitaadiga

commer, 1 variant Võru tn seal kus põrnikas katusel
_________________
HV kasutajatele suunatud Discordi server
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
janno89
Kreisi kasutaja
janno89

liitunud: 27.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2023 02:34:26 vasta tsitaadiga

põrnikas vist lege koht. kui tänaseni toimib.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2023 07:42:31 vasta tsitaadiga

Toimib küll.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 02.04.2023 11:11:57 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
ma ei väljendanud ennast ilmselt piisavalt selgesti: auto omamine liigub järjest rohkem vajadusepõhisuse poole. kui sa elad kaugemal, on sul seda vaja, et saada tööle vms aga see on vajadus mitte, et " läheme nüüd vaatame, mis seal pärnus käsnad maksavad" . sõidad rahulikult, väikse mootori või hübriidi või elektrikaga mitte, et " tee kiku alla vahetamata möödasõitu " vms need vabandused siin on, et kolmnull risu-säästu paraolümpiat õigustada. sõidadki vaikselt väikse mootoriga ning nii on.


thumbs_up.gif Jah, pidu on peagi lõppemas. Kellel raha on ning on teinud adekvaatseid valikuid, neil muidugi kestab suht muutumatuna edasi. Kes on teinud ebaadekvaatseid valikuid ja peab igapäevaselt 40km+ tööle käima, saab vaid oma lollust kiruda ja maksta. Mitte kusagil ei ole jõed tagurpidi voolama hakanud ning töökoht dikteerib elukoha.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2023 11:20:16 vasta tsitaadiga

teadlikud valikud. annad iseendale tööd, teed midagi kodus. käid "objektidel" mööda linnalähedast maad, või linna. või linnadesse. tare/elamine on vajaduspõhine, auto on kolmanda käe ökoliikur.. lihtne. selle AAAAA++++++ energjajaura taustal eile leidis naine mingist grupist ühe lahtiste kätega vana "heureka" kus vana ehitas sajaeurose investeeringuga oma ahjust katla. pole nii, et ainuke võimalus on sadu tuhandeid laenu võttes elamine soetada, ainult kontoris tööl käia..
lihtsalt valikuid on rohkem nin kui sellest " naabrist parem" taagast lahti saaks, oleks elu muretum ja vabam.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mcmudakäkk
HV vaatleja

liitunud: 08.12.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2023 12:14:29 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Kes on teinud ebaadekvaatseid valikuid ja peab igapäevaselt 40km+ tööle käima, saab vaid oma lollust kiruda ja maksta. Mitte kusagil ei ole jõed tagurpidi voolama hakanud ning töökoht dikteerib elukoha.


Kas 40+ km tööle käimine on ebaadekvaatne otsus?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2023 12:49:37 vasta tsitaadiga

Norra.
Umbes 560 000 Norra majapidamist e elab üüripinnal umbes 1 miljon inimest, mis moodustab 23,2% kõigist Norra leibkondadest (Norra statistikaameti andmed). 1. kvartal 2022.
https://www.husleie.no/ressurser/husleiebloggen/husleieindeksen-q1-2022
Põhjus ei ole vaid eluaseme omamine töökoha lähedal, vaid ka kinnisvara ostmise suutmatus noorte seas.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online
sõnum 02.04.2023 13:18:35 vasta tsitaadiga

mcmudakäkk kirjutas:
Kas 40+ km tööle käimine on ebaadekvaatne otsus?


Oleneb asjaoludest. Paljud käivad Jõgevalt Tartusse või Tartust Jõgevale tööle. Rongi kuupilet 69,30€.
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 02.04.2023 14:44:26 vasta tsitaadiga

mcmudakäkk kirjutas:
Markos kirjutas:
Kes on teinud ebaadekvaatseid valikuid ja peab igapäevaselt 40km+ tööle käima, saab vaid oma lollust kiruda ja maksta. Mitte kusagil ei ole jõed tagurpidi voolama hakanud ning töökoht dikteerib elukoha.


Kas 40+ km tööle käimine on ebaadekvaatne otsus?


Juhul, kui tuleb ving, et kõik on nii kallis, kui seda probleemi ei ole, siis käi või 200km kauguselt ja helikopteriga. Mina peaksin igapäevaselt 100km nühkimist ebaratsionaalseks aja ja ressursikasutuseks.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2023 15:00:15 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
mcmudakäkk kirjutas:
Markos kirjutas:
Kes on teinud ebaadekvaatseid valikuid ja peab igapäevaselt 40km+ tööle käima, saab vaid oma lollust kiruda ja maksta. Mitte kusagil ei ole jõed tagurpidi voolama hakanud ning töökoht dikteerib elukoha.


Kas 40+ km tööle käimine on ebaadekvaatne otsus?


Juhul, kui tuleb ving, et kõik on nii kallis, kui seda probleemi ei ole, siis käi või 200km kauguselt ja helikopteriga. Mina peaksin igapäevaselt 100km nühkimist ebaratsionaalseks aja ja ressursikasutuseks.


Nõustun täielikult, selleks kulub kõige enam, ühte taastumatud ressurssi: aega.
Ja seda isegi helikopteriga, kui ise piloteerid. icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 02.04.2023 16:06:57 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Nõustun täielikult, selleks kulub kõige enam, ühte taastumatud ressurssi: aega.
Ja seda isegi helikopteriga, kui ise piloteerid. icon_wink.gif


Kvaliteetaeg icon_smile.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
janno89
Kreisi kasutaja
janno89

liitunud: 27.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2023 16:18:49 vasta tsitaadiga

see sõltub kuipalju toodab, piisava summaga ikka tasub
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tbit
HV Guru

liitunud: 27.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2023 19:14:56 vasta tsitaadiga

Tööle sõitmisest hullem on tööle sitsimine. Maalt ja hobusega inimese jaoks täitsa ajusurm ummikus jõnksutamine.
_________________
DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus
Kommentaarid: 265 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 230
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2023 06:58:30 vasta tsitaadiga

mcmudakäkk kirjutas:
Markos kirjutas:
Kes on teinud ebaadekvaatseid valikuid ja peab igapäevaselt 40km+ tööle käima, saab vaid oma lollust kiruda ja maksta. Mitte kusagil ei ole jõed tagurpidi voolama hakanud ning töökoht dikteerib elukoha.


Kas 40+ km tööle käimine on ebaadekvaatne otsus?
Ütleme nii, et käies aasta-kaks igapäevaselt Rakverest Tallinnasse tööl, siis see oli ikka koormav. Päevas 2.5h rooli taga, kus ei saanud peale mõtlemise ja elukaaslasega rääkimise midagi muud teha.
Ilmselgelt need võivad ka olla väga produktiivsed tegevused, mis meil ka olid, nüüd on need asendunud jalutuskäikudega ehk aeg on ikka sama (või noh, mitte päris sama, äkki 1h).
Selleks, et kütuse pealt kokku hoida, panin LPG seadme ning see tasus ennast ära 15000km-ga ehk kolme-nelja kuuga.

Aga! Kahjuks või õnneks mina tean isiklikult päris paljusid, kes on kolinud suuremast linnast paar-kolm-nelikümmend kilomeetrit eemale, sest seal on kinnisvara palju odavam ja kui töökoht asub linna ääres, siis täitsa mugav ja ei võta ka palju aega sinna sõitmine.
Küll aga siinkohal mina vaikselt hakkan ka toetama linna sisenemise maksu, sest miks peaksid linnaelanikud kinni maksma "turistide" parkimiskohad, nautima nende toodud õhureostust, müra jpm?
Ehk kokkuvõtvalt - vajaduspõhine maks. Mitte kõikidele Eesti elanikele automaks, vaid kui soovid Tallinna sisse sõita, siis maksa, tehakse numbrimärgist pilt ja saadetakse arve vms. Kui oled Tallinna elanik, siis ilmselgelt ei maksa.
Võib-olla siis hakkad aru saama, miks Tallinnas on elamine kallim ning arvestad selle lisanduva kuluga, kui elad kusagil eemal ja tarbid linna taristut.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 03.04.2023 07:27:26 vasta tsitaadiga

Mul üks kolleeg sõidab linnast linna äärde tööle ~2x kauem kui ma ~50km kauguselt
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2023 08:24:06 vasta tsitaadiga

LKits, sina saad siis tallinnast väljumise maksu samadel tingimustel.

Raplast tallinna liivale/nabala risti oli 22-25min. Sealt kesklinna kohati 40min.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2023 08:42:08 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:

Küll aga siinkohal mina vaikselt hakkan ka toetama linna sisenemise maksu, sest miks peaksid linnaelanikud kinni maksma "turistide" parkimiskohad, nautima nende toodud õhureostust, müra jpm?
Ehk kui Tallinnas ei ela siis laevapilet muutub kohe kallimaks?
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2023 09:18:39 vasta tsitaadiga

Mis laevapilet, kõik peamised haiglad on ju koondatud Tallinna. Kõik olulisem asjaajamine samuti. Meeste riideid ka enam vist mujalt ei leia peale tunkede.
Asja pärast käiakse Tallinnas. Asjade pärast, mis on kõik Tallinna koondatud.
A'la ahnitseme aga kõik ressursid endale kokku ja siis hakkame ligipääsu eest raha küsima. Fuck you.

Tahate, et kõik riigi elanikud Tallinna elama koliksid ja kõiki neidsamu liikluse ja parkimise probleeme süvendaksid ning elamispinna hinnad veel kõrgemale ajaksid?
Kui ei taha, siis talud neid "turiste" edasi.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2023 09:37:11 vasta tsitaadiga

Tüüpiline "läksin tällinnää" "meil siin soomes"..
Ma ei käiks tallinnas. Kunagi elatud/õpitud/töötatud 8ja pool aastat ikka kisub. Haige koht kus elada.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2023 09:38:22 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
LKits, sina saad siis tallinnast väljumise maksu samadel tingimustel.

Raplast tallinna liivale/nabala risti oli 22-25min. Sealt kesklinna kohati 40min.
Iga KOV lahendab ikka erinevalt.

Lihtsalt tegemist võiks olla ühe lihtsa meetega, kuidas pargi ja reisi parklate, ühistranspordi kasutust suurendada ja üksisõitjate-autode massi vähendada.
PS: Ma ei ela Tallinnas.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2023 10:21:50 vasta tsitaadiga

LKits
Vaata, Kaja pensionärist vanemad ei sõida tööpäevadel 40 v koguni 100 km kaugusele tööle. Nagu sõidavad maakad. St. Kaja pensionäridest vanemad maksavad oluliselt vähem kütuste aktsiisi ja kõmmi icon_idea.gif millega ehitatakse/hooldatakse teid...
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2023 10:36:11 vasta tsitaadiga

Oisu., kaja ei puutu kovvi väga. Kaja juristiktsioon lõpeb suuresti limnapiiri ära. "Pargi ja reisi" oleks ilmselgelt ägedam kui ilus ühistrantspordielu hakkaks "elukohajärgses" bussi või rongipeatuses mitte tallinna piiril. Tuttavad kuusikult sõitsid oma autodega raplz raudteejaama ja sealt tallinn-väiksesse.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2023 10:54:44 vasta tsitaadiga

Ma mõtlesin, et linnakad sõidavad vähem, kui maakad st, maksavad vähem makse. Ja siis need kuradi linnakad panevad veel "linnamaksu" maakatele icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 03.04.2023 11:22:25 vasta tsitaadiga

Ummikumaksu mõte oleks autode vähendamine linnasüdames. "Pargi ja reisi" oleks huvitav kontseptsioon, 5km parklasse ja siis edasi trammi või bussi peale, profit. Üldiselt terve mõistusega inimene juba ammu kesklinna ei roni, ja ega polegi väga asja, parkimine on kallis ja tänavad ka üles songitud.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 03.04.2023 11:25:15 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
"Pargi ja reisi" oleks huvitav kontseptsioon, 5km parklasse ja siis edasi trammi või bussi peale, profit.

Kui veel ei tea, siis P&R toimib Tallinnas tegelikult juba päris mitu aastat.
https://www.tallinn.ee/et/pargi-ja-reisi
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2023 11:40:27 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:

Tahate, et kõik riigi elanikud Tallinna elama koliksid ja kõiki neidsamu liikluse ja parkimise probleeme süvendaksid ning elamispinna hinnad veel kõrgemale ajaksid?


ot:
Muidugi tahan, vara väärtus tõuseb ju sedasi... thumbs_up.gif
Siis saan, selle teiesugustele turistidele, kalli hinnaga maha müüa ja ise perifeeriasse kolida ning rantjee elu nautida. icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2023 12:31:50 vasta tsitaadiga

no neljapooletonnised korterid jõuavad isegi turule kohati.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 03.04.2023 12:48:52 vasta tsitaadiga

Kas keegi sellest saab aru, et kui tahan osta väga spetsiifiiselt Michelin Pilot Sport 4 rehve... mõõdus 224/45/R18.
Siis neid eksisteerib jätkuvalt väga erinevate kütusekulu / rehvimüra / märghaardumise hinnetega ja väga erineate lisa tähtedega.

Pilt Kaup24 veebipoest... aga see on igas rehvipoes samamoodi. Et kui pagana spetsiifiliseks ma pean minema?!
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 03.04.2023 12:58:57 vasta tsitaadiga

No validki koormus ja kiirusindeksi sobiva, pole ju palju spetsiifilisi andmeid. Loogiline ka, et need siis erinevate müranäitajatega jne.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ykshuntka
HV kasutaja
ykshuntka

liitunud: 15.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2023 13:05:16 vasta tsitaadiga

Mu perel arst Tartus Rongijaama kõrval.
Iga kord otsid autole kohta kui vaja perearsti vastuvõtule minna.
See raudtee äärne veetorni parkla ikka veel "müügis" olevaid autosid täis.
Peaks olema lihtne lahendada väikese maksuga.
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 03.04.2023 13:09:39 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
No validki koormus ja kiirusindeksi sobiva, pole ju palju spetsiifilisi andmeid. Loogiline ka, et need siis erinevate müranäitajatega jne.


Koormus ja kiirus on arusaadavad asjad.

Mida aga tähendab ROF / TOY / BSW / TPC ?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 03.04.2023 13:13:35 vasta tsitaadiga

ROF on run on flat
TPC peaks olema veljekaitseäär äkki?
Teisi kohe peast ei tea
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mcmudakäkk
HV vaatleja

liitunud: 08.12.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2023 14:31:21 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:

Küll aga siinkohal mina vaikselt hakkan ka toetama linna sisenemise maksu, sest miks peaksid linnaelanikud kinni maksma "turistide" parkimiskohad, nautima nende toodud õhureostust, müra jpm?
Ehk kokkuvõtvalt - vajaduspõhine maks. Mitte kõikidele Eesti elanikele automaks, vaid kui soovid Tallinna sisse sõita, siis maksa, tehakse numbrimärgist pilt ja saadetakse arve vms. Kui oled Tallinna elanik, siis ilmselgelt ei maksa.


Aga miks siis ei maksa kui Tallinna elanik oled? Et siis ilma autota Tallinnlane saaks kellegi parkimiskoha eest maksta, tema reostust nautida? Kas sinu maailmas käib "turist" lihtsalt laupäeval enda lõbuks rist-rästi läbi Tallinna sõitmas või on tal sinna päriselt ka asja? Näiteks, ma ei tea, kaupu ja teenuseid tarbimas ja nii oma raha sinna ühel või teisel viisil jätmas?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2023 15:03:21 vasta tsitaadiga

Türr, ostsin mõned päevad tagasi lahtise auto, et Eesti kevadet nautida.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mcmudakäkk
HV vaatleja

liitunud: 08.12.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2023 15:26:02 vasta tsitaadiga

Ära mädanenud katusega siksi w?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocky-b
Kreisi kasutaja
rocky-b

liitunud: 06.06.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2023 15:28:43 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:

Aga! Kahjuks või õnneks mina tean isiklikult päris paljusid, kes on kolinud suuremast linnast paar-kolm-nelikümmend kilomeetrit eemale, sest seal on kinnisvara palju odavam ja kui töökoht asub linna ääres, siis täitsa mugav ja ei võta ka palju aega sinna sõitmine.


Selline hala täiskasvanud inimeselt icon_lol.gif Kui see niivõrd hea otsus tundub, siis miks sa ise samamoodi ei käitunud?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2023 19:30:06 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
SKG kirjutas:
Yuasa aku on hea või sitt?
Tundub, et kutu. Pool aastat vana ainult. Samas peaks veel gaarntii all olema.

Yuasa akud on üldjuhul üle keskmise ikka. Kui poole aastaga läbi, siis äkki sul on mõni parasiittarbija autol, mis akut tapab?
Isegi noname akud peaksid rohkem kestma.

Sain täna garantii korras uue aku.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2023 19:32:40 vasta tsitaadiga

sellel algab garantii otsast peale ? icon_razz.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2023 19:35:07 vasta tsitaadiga

Hiid, tavaliselt kehtib garantii ikalduse garantii lõpuni
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2023 19:42:15 vasta tsitaadiga

tsitaat:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120165646/euroopas-on-kavas-muudatus-mis-tostaks-autode-hindu-drastiliselt

tsitaat:
Euroopa regioonis on kavas muudatus, mis on pannud autotootjad ärevasse olukorda. Selle tulemusena võivad autode hinnad hüppeliselt tõusta.
Euroopa Liidu seadusandjad peavad praegu läbirääkimisi Euro 7 heitmenormi üle, millega kehtestatakse piirangud autodele ja nende komponentidele, alates rehvidest kuni piduriteni.
Kavandatav regulatsioon läheb aga veelgi kaugemale, võttes isegi arvesse rehvide mikroplastide heitkoguseid.
Esimesed muudatused inimeste ja keskkonna kaitsmiseks saaste eest jõustuksid 2025. aastal. Autotootjate liidu (ACEA) hinnangul tõuseb uue auto hind 2000 euro võrra.

ERR-is ka: https://www.err.ee/1608936020/el-i-plaanitav-heitmestandard-kergitab-autode-hindu

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2023 19:52:50 vasta tsitaadiga

Jah?
Mikroplast ja pidurikettapudi on sulle tundmatud mõisted?

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2023 20:55:07 vasta tsitaadiga

Ei ole. Kui tarbija selle mahlapakkide "saastamise" teema alla neelab, siis muidugi OK.
Peamine, et autosid ei hakataks peedistama ja kadedusmaksu kehtestama.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2023 21:10:43 vasta tsitaadiga

Mulle natuke tundub, et sa teed scarti.
Inimese auto pealt ära lükkamise üks võimalus on seesama "kadedusmaksustamine" läbi kilovati.

Saastemaks võiks tulla tüvvi punktis mootori nõudekohase mõõdistsmise kaudu järgnevaks perioodiks: on tahm kõrgem, on maks suurem.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582


viimati muutis laurx 03.04.2023 21:12:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2023 21:12:40 vasta tsitaadiga

Aga keda kotib, mis kiluvatid mul garaažis seisavad.
Miks peab seda harva sõitvat autot maksustama rohkem kui suvalist HMD-d, mis saastab igapäevaselt sõites kokkuvõttes rohkem?
Sa olid varem nagu reformikas, nüüd ehe rohesots, kes väänaks kõigile, kes vähegi HMD-st erineb. icon_neutral.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2023 21:15:58 vasta tsitaadiga

Me ei pääse sellest. Kui see tuleb, lükkan oma roikad jahvatisse.
Minu piixu mingid üüratud arvud kiluvatti suuremaks ei tee. Projektikaks võiks mingi fiesta/golf/.. olla. Kiluvatti kuskil laiali kallata niikuinii ei ole ja ausalt öelda ei huvita ka väga. O

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Autode teema vol.7 (Küsitlus: Mitut autot oled elu jooksul omanud?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 158, 159, 160 ... 555, 556, 557  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.