Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Telia kiire interneti püsiühendus jõuab enam kui poole miljoni koduni märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Inspiro
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2012




sõnum 19.03.2023 17:45:32 vasta tsitaadiga

marxveix kirjutas:
Auron kirjutas:
Viimased 10 aastat juba teind erinevate projektide raames avaldusi, et Pärnus pmst kesklinnas omale kiiremat netti saada aga no kuidagi ei paista need "massiivsed arendused" minuni jõudvat icon_lol.gif


Pealinnas kakumäel, endiselt optikat majas pole, ma aga ei põe ka, minu jaoks piisavalt kiire 5Mbps alla/1Mbps üles, aeglaseim Telia variant.

Kiirustest näitab isegi väiksemaid numbreid lubatust icon_smile.gif
Spoiler Spoiler Spoiler


Telia koduleht väidab minimaalselt 10Mbps koduinterneti ühendust, hinnaga 16 euro eest kuus,
seda aga kaabliga Telia inteno ruuter hetkel ei võimalda, meie minimaalse koduinterneti korral.
https://www.telia.ee/era/koduinternet#paketid
https://pood.telia.ee/ruuterid-ja-digiboksid/ruuter-inteno-dg301/DG301A


10-20% kadu tellitud kiirusest on kaabli otsas täiesti normaalne, loe teenuse tingimusi icon_wink.gif
Sul on ilmselt mingi vana kiirus ja tehnoloogia kui 5/1 mida siis enam ei pakuta, ADSL2?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2023 17:48:10 vasta tsitaadiga

5/1 paistab pigem 4G koduinterneti lahjem versioon olema.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2012




sõnum 19.03.2023 17:51:19 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
5/1 paistab pigem 4G koduinterneti lahjem versioon olema.


Vanasti oli selline kiirus ka ADSL peal, olen sellist kiirust tellinud omal ajal icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 19.03.2023 18:14:12 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
5/1 paistab pigem 4G koduinterneti lahjem versioon olema.


Inspiro kirjutas:
napoleon kirjutas:
5/1 paistab pigem 4G koduinterneti lahjem versioon olema.


Vanasti oli selline kiirus ka ADSL peal, olen sellist kiirust tellinud omal ajal icon_lol.gif


Tegemist Telia ADSL ühendusega jah. Kuna TV osa ka juures siis enamus reserveeritud ilmselt digiboksile, töötavad koos. ADSL2+ Annex A näitab ruuteris, mis Telia vahepal muutnud on, ei tea. Ise olen seadmeid uuendanud lihtsalt, väga vanad seadmed võibolla ei toimiks enam.
Kommentaarid: 306 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Divisor
HV kasutaja

liitunud: 05.05.2013




sõnum 19.03.2023 18:49:33 vasta tsitaadiga

marxveix kirjutas:
napoleon kirjutas:
5/1 paistab pigem 4G koduinterneti lahjem versioon olema.


Inspiro kirjutas:
napoleon kirjutas:
5/1 paistab pigem 4G koduinterneti lahjem versioon olema.


Vanasti oli selline kiirus ka ADSL peal, olen sellist kiirust tellinud omal ajal icon_lol.gif


Tegemist Telia ADSL ühendusega jah. Kuna TV osa ka juures siis enamus reserveeritud ilmselt digiboksile, töötavad koos. ADSL2+ Annex A näitab ruuteris, mis Telia vahepal muutnud on, ei tea. Ise olen seadmeid uuendanud lihtsalt, väga vanad seadmed võibolla ei toimiks enam.


Mismoodi sa 5/1 ühendusel suudad elada (cache päästab)? 12/1 ühendus + 2 telekat ja wifi seade (nt arvuti) ning ruuter oli koguaeg koomas ja kõik asjad hakkasid hakkima.
Heal juhul sai 1 teleka + 1 wifi seadme taha lükata kui ma ADSLi otsas veel olin.


Spoiler Spoiler Spoiler


napoleon kirjutas:
Divisor, aga tegelikult miks seda ulmekiirust keskmisel kasutajal vaja on? Striimivad mitmes seadmes korraga 8k videot ja samal ajal on vaja veel pidevalt linuxi ISO-sid laadida?
Muidugi hea kui suurem kiirus on, aga kui selle eest rohkem maksma peab, siis on igati põhjendatud küsimus, kas seda reaalselt ka vaja on.


Ma ei mõista miks on alati classic võrdlus see, et "Aga miks seda ulmekiirust vaja on?". Point ei ole selles ulme kiiruse vajaduses vaid point on selles, et meie maksame sama raha või rohkemgi aga saame palju vähem kui naabrid. Ma nagu ei mõista mismoodi saab nii üskõikne olla oma rahast?
Tundub, et need uudised, et eestlane on vaene ja mida iganes on kõik korralik jama kui inimesi konkreetselt ei koti, et nad maksavad ulme summasid koduse neti alla.

Elisalt sai vähemalt praegu välja pigistatud 2ks aastaks 500/500 neti 24€ kuus, mis on minu rahakoti jaoks kõvasti parem kui maksta Telias telia1 kliendina 200/200 ühenduse eest 27€ (+ mõlema puhul võib lükata nt ruuteri ka ja ikkagi võidan ja säästan). Ja kindlasti ei kasuta seda kiirust 24/7 ära aga päris hea on tõmmata 90GB mängu nt 20 minutiga samal ajal kui mu sõber kes on sunnitud istuma 50/10 neti otsas ja peab sisuliselt ööseks laadima panema.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 19.03.2023 19:32:00 vasta tsitaadiga

Divisor, siin ei olegi midagi vaielda, loomaaed on kirju, see et sa sellest aru pole siiani saanud näitab kui kitsas su silmaring on.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 19.03.2023 21:26:54 vasta tsitaadiga

See teema vist enne maha ei rahune, kui hüperkiire levima hakkab paremini... icon_biggrin.gif Foorumi erinevates teemades seda juba lahatakse väga kaua.

Olen ka nende klubis, kes tahaksid kiiremat kiirust, aga ei saa.

Telia klient juba Eesti Telefoni aegadest. Seega tean, mis on Dial-Up.
Ei hakka oma tarbimisajalugu pikalt lahti kirjutama aga paar nüanssi mis on olulised:

1. 5/1 ja 10/2 täitsa kannatasid kasutamist. Varem oli ka Digi-TV ehk siis IPTV'ga vist 12/1 (koos alusühendusega). Kuldne reegel, et 1 netti kasutav seade. Sellel ajal kui need paketid müügis olid, olid andmemahud ka teised.

Tuleme tänapäeva. Hetkel 50/10. Proovinud ka 100/25. Majapidamises juba mitu nutiseadet+ 2 telerit mis vaheldumisi ka korraga netis on. Saab hakkama aga alati võiks olla parem.

Üks asi mis tegelikult häirib ongi see, et kui vaja mõnda suurt iso või muud faili alla tirida, siis on aeglane.

Teine asi, et tänu välisühenduse "pudelikaelale" ei saa kasutada arvuti võrguvõimekust 100%. Uus telekas on WiFi5, telefon ja uus sülearvuti juba suisa Wifi6 võrgukaardiga+ gigabit ethernet.
Samas välisühendus on ikka Inteno DG301a peal kiirusel 50/10. Ei kasuta ei Gigabit võimekust ega ka mitte uue põlvkonna Wifi võimekust. Jah, LAN-is saab asju kiiremini liigutada, aga välisvõrgu aegluse tõttu jääb võrkari potentsiaal kasutamata. Isegi Wifi 802.11n 300 Mbit profiili ei saa täies ulatuses kasutada.
Arvutid ja telerid on inimestel juba ammu teenuspakkujate infra võimekusest eest ära sõitnud.
Üldistav kokkuvõte:
Kui telekanaleid edastatakse 720p resoga ja max mida sa läbi VDSLi saad, sõltuvalt asukohast on 200mbit (mida enamus ikka kätte ei saa kuna jäävad jaamast liiga kaugele). Kortermaja elanikud naudivad oma superkiirusi, aga VDSL kliendid peavad sama raha eest leppima oluliselt madalama kiirusega. Jääb ebaõigluse maik suhu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Divisor
HV kasutaja

liitunud: 05.05.2013




sõnum 19.03.2023 21:35:16 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Divisor, siin ei olegi midagi vaielda, loomaaed on kirju, see et sa sellest aru pole siiani saanud näitab kui kitsas su silmaring on.


Jap, alati on neil kitsas silmaring kellel sinuga ei ühti arvamused/vaated (also can't wait until next insult). Jätkuvalt täielik müstika, et on inimesi kes ei taha arengut vaid tahavad rohkem maksta ja vähem saada (tegelt mis siin imestada kui vaadata kuidas pestakse ajusid veremaal, siis siin neti maastikul sama asi). 🤯
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 19.03.2023 21:52:47 vasta tsitaadiga

Divisor kirjutas:
KillFrenzy kirjutas:
Divisor, siin ei olegi midagi vaielda, loomaaed on kirju, see et sa sellest aru pole siiani saanud näitab kui kitsas su silmaring on.


Jap, alati on neil kitsas silmaring kellel sinuga ei ühti arvamused/vaated
(also can't wait until next insult). Jätkuvalt täielik müstika, et on inimesi kes ei taha arengut vaid tahavad rohkem maksta ja vähem saada (tegelt mis siin imestada kui vaadata kuidas pestakse ajusid veremaal, siis siin neti maastikul sama asi). 🤯


Selfawarewolves

doh.gif

Mina lihtsalt kirjeldan kuidas asjad välisjapool sinu mulli on.

Kui raske on mõista sellist konseptsiooni on väga suur hulk inimesi, keda ei koti mingi neti kiirus. Täielik müstika.

Nüüd on tüüp jõudnud päris debiilsele tasemele, võrreldada seda venemaa ajupesuga.

icon_neutral.gif


BA79 kirjutas:
See teema vist enne maha ei rahune, kui hüperkiire levima hakkab paremini.


Ei rahune siis ka maha. Siis on liiga kallis.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Divisor
HV kasutaja

liitunud: 05.05.2013




sõnum 20.03.2023 01:23:46 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Divisor kirjutas:
KillFrenzy kirjutas:
Divisor, siin ei olegi midagi vaielda, loomaaed on kirju, see et sa sellest aru pole siiani saanud näitab kui kitsas su silmaring on.


Jap, alati on neil kitsas silmaring kellel sinuga ei ühti arvamused/vaated
(also can't wait until next insult). Jätkuvalt täielik müstika, et on inimesi kes ei taha arengut vaid tahavad rohkem maksta ja vähem saada (tegelt mis siin imestada kui vaadata kuidas pestakse ajusid veremaal, siis siin neti maastikul sama asi). 🤯


Selfawarewolves

doh.gif

Mina lihtsalt kirjeldan kuidas asjad välisjapool sinu mulli on.

Kui raske on mõista sellist konseptsiooni on väga suur hulk inimesi, keda ei koti mingi neti kiirus. Täielik müstika.

Nüüd on tüüp jõudnud päris debiilsele tasemele, võrreldada seda venemaa ajupesuga.

icon_neutral.gif


BA79 kirjutas:
See teema vist enne maha ei rahune, kui hüperkiire levima hakkab paremini.


Ei rahune siis ka maha. Siis on liiga kallis.


Kirjutasin veremaa mitte venemaa btw, peaksid prillid omale muretsema juba. 20 aastat foorumis toxic olles on silmakesed ära väsinud.
Mine lükka oma kõik rahad Telia overpriced teenuse alla. Üldsegi sa kunagi ära ka väsid oma toxic jama kirjutamast ja ekrekana viisakas ka oskad kunagi üldse olla või see jäi nõukaajal vanemate poolt tegemata?
Over and Out rohkem ei viitsi antud tegelasega tegeleda (isegi moded ei suuda venda normiks teha).

mulle meeldib kuidas sa selles foorumis 24/7 elad ka
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 20.03.2023 01:56:32 vasta tsitaadiga

Divisor kirjutas:
KillFrenzy kirjutas:
Divisor kirjutas:
KillFrenzy kirjutas:
Divisor, siin ei olegi midagi vaielda, loomaaed on kirju, see et sa sellest aru pole siiani saanud näitab kui kitsas su silmaring on.


Jap, alati on neil kitsas silmaring kellel sinuga ei ühti arvamused/vaated
(also can't wait until next insult). Jätkuvalt täielik müstika, et on inimesi kes ei taha arengut vaid tahavad rohkem maksta ja vähem saada (tegelt mis siin imestada kui vaadata kuidas pestakse ajusid veremaal, siis siin neti maastikul sama asi). 🤯


Selfawarewolves

doh.gif

Mina lihtsalt kirjeldan kuidas asjad välisjapool sinu mulli on.

Kui raske on mõista sellist konseptsiooni on väga suur hulk inimesi, keda ei koti mingi neti kiirus. Täielik müstika.

Nüüd on tüüp jõudnud päris debiilsele tasemele, võrreldada seda venemaa ajupesuga.

icon_neutral.gif


BA79 kirjutas:
See teema vist enne maha ei rahune, kui hüperkiire levima hakkab paremini.


Ei rahune siis ka maha. Siis on liiga kallis.


Kirjutasin veremaa mitte venemaa btw, peaksid prillid omale muretsema juba. 20 aastat foorumis toxic olles on silmakesed ära väsinud.
Mine lükka oma kõik rahad Telia overpriced teenuse alla. Üldsegi sa kunagi ära ka väsid oma toxic jama kirjutamast ja ekrekana viisakas ka oskad kunagi üldse olla või see jäi nõukaajal vanemate poolt tegemata?
Over and Out rohkem ei viitsi antud tegelasega tegeleda (isegi moded ei suuda venda normiks teha).

mulle meeldib kuidas sa selles foorumis 24/7 elad ka


Divisor kirjutas:

Jap, alati on neil kitsas silmaring kellel sinuga ei ühti arvamused/vaated (also can't wait until next insult).


Tüüp kirjeldab iseennast.
Hakkab sõimama ja siis süüdistab teisi solvamises.

Kõigepealt venemaa ajupesud, nüüd jahub oma ekre parteist midagi, siis nõuakaajast ja vanematest.
Skisofreenia on ikka raske haigus.

Mina ei ole süüdi, et sa oma pisikeses kibestunud mullis elad ja selle peale katus ära sõidab, kui keegi ütleb, et väljaspool mulli ka elu on.
icon_neutral.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 20.03.2023 02:55:10 vasta tsitaadiga

KillFrenzy- Mis sa arvad, kui EU käsib nt 4 aasta jooksul optika enam kui 80% elumajadesse vedada, kas see muudaks üldpilti?

Ma arvan, et ma tean, kuhu koer on maetud- Kui keegi maksaks, kasvõi EU ise võrgu rajamise osaliselt kinni, siis see motiveeriks küll ISP'id jalgu kõhu alt välja tõmbama ja liigutama. Praegu on kõik sellel tasemel, et keegi pole nõus alginvesteeringut ise tegema, kui liitumispunktis on 1-2 klienti.
Igal juhul ma ei usu, et hüperkiire väga kalliks läheb, kui kõik on kohustatud teenust uutel tingimustel pakkuma siis tõenäoliselt kehtestataks ka miinimumkiirus ja hind konkurentsi tõttu ka ühtlustuks.Ja ma usun, et sel juhul praegused VDSL paketid muutuvad ajalooks.

Küsimus on ajendatud sellest artiklist- Ise arvan, et see on soovmõtlemine ja reaalselt ei teostu täies mahus. Tähtajani on selle väidetava plaani järgi 7 aastat. Pole pikk aeg, aga selleks et see teoks saaks peaks juba praegu alustama.
https://tehnika.postimees.ee/7721938/kiire-internet-koigile-euroopa-liit-tahab-tagada-gigabitiuhenduse-igal-pool-aastaks-2030
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 20.03.2023 08:37:09 vasta tsitaadiga

BA79, Su jutus on tõde täiesti olemas. thumbs_up.gif
Adekvaatne mõtlemine ja loogilise kommentaari loomine on foorumis pigem haruldus.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2023 10:11:44 vasta tsitaadiga

Mina näen, et on kaks suurt probleemi ja kuni nendega ei tegeleta, ei muutu mitte midagi.
1. Väga suur osa optikast on eraomandis ja seda ei rendita välja (mõistlikel tingimustel). Riik ei taha reguleerida. Lahendus: Riik ostab tähtsamad osad välja, hakkab reguleerima ja sunnib teenusepakkujad piiridesse, mis tagab võrdse konkurentsi.
2. Potensiaalsete liitujate analüüs on tehtud stiilis 99€/1Gbit/s ühenduse eestl. Loomulikult on liituda soovijaid väga vähe, sest suur enamus rahvast istub pigem oma 15-30€ vase otsas edasi. Need, kes sooviksidki see 99€ välja käia on 2/100 ja seda on ilmselgelt liiga vähe.

Mõlemast probleemist on ka meedias kordi juttu olnud. Siiani positiivsed otsused puuduvad. Lootus sureb viimasena...
Ma olen absoluutselt veendunud, et kui näiteks minu linnaosas lastaks optika vabaks või tõmmataks uus vaba toru kõrvale, siis 90% leibkondadest võtaks silmagi pilgutamata 20-25€ eest näiteks 300/300 ühenduse. Praegu maksavad sama summa kas nadi 4G või vase eest.

_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 20.03.2023 10:20:41 vasta tsitaadiga

BA79, kindlasti muudaks, aga siis samad tüübid tulevad miks lätis on 10giga poole odavam icon_lol.gif

Kristoferr, see on juba puht tehniliselt väga keeruline, et mingeid osasid hakkab riik välja ostma, pigem ei juhtu seda. Suuremates asulates on enamasti korterites kiirem nett saadaval ja seal kus pole, on enamasti kanal puudu.
Igalpool mujal on optika ehitamine väga kallis.

Kristoferr kirjutas:

2. Potensiaalsete liitujate analüüs on tehtud stiilis 99€/1Gbit/s ühenduse eestl. Loomulikult on liituda soovijaid väga vähe, sest suur enamus rahvast istub pigem oma 15-30€ vase otsas edasi. Need, kes sooviksidki see 99€ välja käia on 2/100 ja seda on ilmselgelt liiga vähe.


See number on väiksem kui 2/100 kes sellise raha eest sooviks.

Kristoferr kirjutas:

Ma olen absoluutselt veendunud, et kui näiteks minu linnaosas lastaks optika vabaks või tõmmataks uus vaba toru kõrvale, siis 90% leibkondadest võtaks silmagi pilgutamata 20-25€ eest näiteks 300/300 ühenduse. Praegu maksavad sama summa kas nadi 4G või vase eest.


Ei võtaks, kui nad saaksid veel väiksema raha eest näiteks 100 või 50 valida.


Hiljuti sai käidud optikat ringi tegemas kahe tuttava juures kes kunagi elasa pealt omale kiud vedasid 3G/4G ikalduse asemele ühes augus, peale esialgset vaimustust võttis üks omale paketiks 10/10 ja teine 50/50, viimast küll enam ei saa.
Miks? Sest nagu enne öeldud, telekas töötab ja uudiseid saab lugeda netist. Tahavad, et nett stabiilselt lihtsalt töötaks. Ülejäänud neid absull ei huvita.


viimati muutis KillFrenzy 20.03.2023 10:29:11, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 20.03.2023 10:23:56 vasta tsitaadiga

alar26t kirjutas:
d3t kirjutas:
Fibre-optic Internet
Max: 25/25 Gbit/sec (download/upload, unthrottled and reserved)
Fixed tariff: 66.57€/month with annual billing (782.78€/year)
Setup fee: one-time 335.48€
Included: TV7 (200 channels, 85 of which in HD)

https://www.init7.net/en/internet/fiber7/


See peaks mingi gotcha moment olema?

https://www.peeringdb.com/net/163

Enamus IX ühendusi on 10G, mõned 2x10G ja müüvad inimestele 25Gbps. Arvad, et kui keegi seal üheduse taga IPERF testi hakkab tegema, kus liiklus läheb näiteks üle AMS-IX, siis kuskil seda kiirust ei piirata?


Telia Eestil pole üldse peeringut selle lehe järgi? https://www.peeringdb.com/net/15896

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2023 11:09:55 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, ei saa ju vaske ˇodavamalt. Maksavad vase eest täpselt sama hinda. Seega oleks valida kas 20€ optika või 20€ vask. Hetkel on hinnavahe 3-5x. Jah, kiirusevahe neid inimesi ei huvita, sest minimaalne vajalik on olemas.
_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 20.03.2023 11:14:31 vasta tsitaadiga

Kristoferr, see oli hüpoteetiliselt vastuseks sinu näitele, 20-25€ eest 300. Enamus on väga hinnatundlikud. Loomulikult kui see 300 oleks miinimum siis nad võtaks selle antud raha eest, aga kui saaksid 50 või 100 odavamalt, võtaksid paljud odavamad. Isegi 3-4€ on piisav vahe.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alar26t
HV kasutaja

liitunud: 21.04.2011




sõnum 20.03.2023 12:18:06 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
alar26t kirjutas:
d3t kirjutas:
Fibre-optic Internet
Max: 25/25 Gbit/sec (download/upload, unthrottled and reserved)
Fixed tariff: 66.57€/month with annual billing (782.78€/year)
Setup fee: one-time 335.48€
Included: TV7 (200 channels, 85 of which in HD)

https://www.init7.net/en/internet/fiber7/


See peaks mingi gotcha moment olema?

https://www.peeringdb.com/net/163

Enamus IX ühendusi on 10G, mõned 2x10G ja müüvad inimestele 25Gbps. Arvad, et kui keegi seal üheduse taga IPERF testi hakkab tegema, kus liiklus läheb näiteks üle AMS-IX, siis kuskil seda kiirust ei piirata?


Telia Eestil pole üldse peeringut selle lehe järgi? https://www.peeringdb.com/net/15896


Telia Eesti saab oma ühenduse Arelioni (Vana Teliasonera) kaudu. Kuna Arelion on tier1 ISP, siis nendega natuke asjad teisiti kui init7 puhul. Siit saad nende kohta rohekm teada https://www.arelion.com/our-network
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 20.03.2023 12:23:30 vasta tsitaadiga

Ja lisaks veel niipalju, seni kuni olen näinud kiirete internetipakettide kasutajaid, 300, 500, 1Gbit/s siis rahas pole kunagi küsimus olnud.
Kindlat kiirust ja stabiilsust soovitakse. Tihti on nendel kasutajatel ka juba omale sobiv ruuter ostetud ja mingi nas/server tiksumas.

Operaatoril on ka alati vaja leida kuldne kesktee, kas müüa näiteks 33€ eest kõigile ühe latiga 1Gbit/s la loota, et keegi võrku umbe ei aja. Siis samal ajal investeerimisvõimalused igal juhul kahanevad.
Teisalt tuleb mingi mass siis kliente peale, kes ütlevad, et mul pole 1G vaja ja piisakski 10-100 ühendusest ja seda ikkagi soodsamalt kui 33€.
Võrguresursi mõistlik hajutamine on osa kvaliteedist ja ka ärist.

Just tänu sellele eestis üldse fiibri ja ka mobineti leviala nii suur on.
Seda näeb ka iga prillidega inimene, kuidas mõni ettevõte ei saa, ei taha ja ei suuda investeerida, kõik on nii kallis ja paha.
Võrkude rent on täiesti võimalik ja tehtud teatud piirides, osa passiivseid võrke lihtsalt on sellised mida lihtsalt ei ole tehniliselt võimalik rentida, näiteks PON ja isegi kui oleks, on see loogiline, et näiteks Telia ehitab korrusmajas kalli võrgu valmis, saadab tasuta tehniku ja viib kliendi adsl pealt pon peale ja siis tuleb Tele2 ja ütleb aitäh, ma nüüd rendin seda võrku kopika eest. See on tuleviku investeering mitte lihtsalt võrguehituspartneri töö.

Seda aga riik järjepidevalt just soodustab, et võrkude ehitajad/opereerijad teeks op neut vabu võrke, sellega tuleb edasi minna samal ajal peavad ka operaatorid ise pingutama, et oma võrk tehnoloogiaga kaasajastada.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
701kka
HV vaatleja

liitunud: 05.09.2019



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2023 13:13:55 vasta tsitaadiga

indrpo, tabad naelapea pihta.
Täpselt nii ongi - kui mul on vaja kodust mingid asjad kätte saada, siis mind ei rahulda selline vahepeal 20Mbit, vahepeal 80Mbit ühendus. Võiks öelda, et ping pole oluline, aga mingeid optimeerimata lehti laadides kus tehakse järjestiku üksteise järel kümneid uusi ühendusi - tegelt vaheldumisi kasutades ikka tunnetab 4x pingi erinevuse ära küll.

Mul on tänavas vist 11 maja, viimased 4 neist valminud viimase 12 kuu jooksul. Pooltel majadel istub NR7101 küljes (thinking €52ish / mo. kulutus), nemad on kiirusega rahul. Pooltel mingi tubane B535 ja vaevu-vaevu töötav ("vahepeal telekas hakib aga põle ullu") lahendus, millega mina ise juba seoks köit pööningule. Täiendavat kinnitust sellest, et inimesed on erinevad: kõrvalkvartalis (10 maja, kuhu Telia ise rajas PON võrgu) elab tuttav, kellel 14a poiss tahaks normaalselt netis surfata, pidas €300 liitumist liiga kalliks (vist juba jõudis 2ndl suusareisilt tagasi just Itaaliast icon_smile.gif), kuigi poiss kiunub ja telekas hakib. B2368 katusel ja räägib mulle, et "noh nüüd peaks ju 5G levima aga pole ikka kiiremaks läinud" icon_redface.gif

IIRC Telia oleks valmis oma investeeringud tegema, kui vaid arendajale kuuluval tänaval oleva trassi saaks Teliale anda. Kuid kuna tänavasisesed torud optika jaoks pandi maha koos tänavavalgustusega ja see tehti ilma ehitusteatiseta, siis nüüd tagantjärele selle trassi seadustamine on võtnud tänaseks juba 2a (taotlus vigaselt esitatud, projekt vigane, seletuskiri kuulub hoopis teisele projektile, Transpordiamet loeb väga põhjalikult dokumente, jne). For reference - ELASA kaevust tänava alguse sidekaevu rajamine võttis koos projekteerimisega 2 kuud.
1.5a tagasi saatsin paarile protsessiga seotud tegelasele kirjad, et mehed, tehke see asi ära 6 kuu jooksul, maksan tuhat näkku. Sittagi thumbs_down.gif

Kogu see arendaja ebapädevuse jutt ei puutu otseselt siia teemasse, aga kujutan ette, et sellises olukorras tänavaid (€300k+ majad, inimesed juba €50/mo maksmas semi-neti eest) on küllalt.
kopp.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 20.03.2023 13:40:44 vasta tsitaadiga

701kka kirjutas:
Transpordiamet


Tallinna või riigi oma? Viimane on ikka väga kole koht.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2023 13:58:13 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Kristoferr, see oli hüpoteetiliselt vastuseks sinu näitele, 20-25€ eest 300. Enamus on väga hinnatundlikud. Loomulikult kui see 300 oleks miinimum siis nad võtaks selle antud raha eest, aga kui saaksid 50 või 100 odavamalt, võtaksid paljud odavamad. Isegi 3-4€ on piisav vahe.


Ma arvan, et umbestäpselt nii ongi. Reaalsus on see, et suurema osa jaoks on tegelikult 100/100 ka rohkem kui piisav. Kui on vaja ülikiiret netti, siis on vaja ja nende jaoks pole 70€/kuu ka takistuseks.
Enne kui hakata jaurama kui suur protsent see 70€ a'la Maxima kassapidaja palgast on tasuks esitada küsimus, kui tõenäoline see on, et tal on vaja pidevalt väga mahukaid andmeid üles ja alla laadida ja kas tal üldse on seadmeid, mis selle gigabiti välja veavad. Okidokist 50€ eest ostetud kasutatud arvutiga 8k videot nagunii ei vaata ju.
Kui mingi tatikas trambib jalgu ja karjub, et tema mängud ennast piisavalt kiiresti alla ei lae, siis see pole reaalne vajadus vaid pigem nice to have. Hakaku ise teenima ja võtku siis oma raha eest kasvõi 10Gbiit ühendus kui seda väga vaja on.

indrpo point on ka õige. Tädi Maali on oma 10/10 ühenduse ja aktuaalse kaameraga rahul, tal pole rohkem vaja, seega eks mingil määral maksavad ülikiire ühenduse tellijad tädi Maali odava paketi ka kinni. Aga kui suuremas pildis on eesmärk, et igaüks mingisugusegi ühenduse saaks, siis ilmselt nii ongi mõistlik. Noh ja lisaks veel asjaolu, et kui üks professionaalne sendiveeretaja endale odavalt gigase ühenduse saaks, siis ega ta sellega muud pihta ei hakkaks kui teeks hommikust õhtuni ja õhtust hommikuni speedteste ning terroriseeriks klienditeenindust ja räuskaks igal pool mujal kui ühendus kasvõi 1kbps lubatust aeglasem on icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 20.03.2023 17:18:10 vasta tsitaadiga

Ühel tutaval oli huvi maja eest läbiva optikaga liituda aga see kõik jääb bürokraatia ja raha taha enamasti, tema asus 20km linnast eemal ja seal 2 või 3 huvilist ei päästa, isegi kui kaabel jookseb väikese kortermaja eest läbi ja jaotuspunkt 80m eemal. Tasuta või väikese raha eest ei tulda kaablit vedama, rääkigu mis nad räägivad. Omainvesteering + igakuine kuutasu, alles siis võimalik, linnas on olukord vahest veidi parem.

Enne seda uuri, taotle ja maksa, isegi, kui ei lähe veel reaalselt tööks, elasa (estwin) võrguga oli tegemist.
https://www.elasa.ee/
https://www.elasa.ee/naidisvormid-estwin/
https://www.elasa.ee/teenuste-hinnad/

5/1 kiirusega saab hästi hakkama, paar arvutit korraga + telekas (oma buffriga järgi). Telekast ise väga ei hooli, sealt tuleb aegajalt sellist p_sk_, vahel järelvaatamisega omale sobivamat sisu aga täitsa ok vaadata, reklaamid kerid edasi (jätad vahele) ja vaatad väikse viitega, sobivamal ajal neid.

Võimalus olemas võtta suurema resoga teler, panna ilmselt ka kiirem interneti pakett ja üks telekas juurde, kuid mina suurt pointi ei näe võidujooksuga alati kaasas käia. Kasutada seda, mis on ja mis töötab. Ise veel 32" 720p Samsung led teleriga, käib ja toimetab juba väga ammust aega hästi. Mõnel ilmselt ka monitori ekraan suurem, kui antud teler, Naabrist ei pea ilmtingimata parem välja paistma, vastavalt reaalsele vajadusele vaadata.

Internetiga telefoni pole, nutikella pole, id kaarti pole, telefon ainult helistamise ja sms-i jaoks, isegi gps-i tegelt pole. Kui kuhugi vaja sõita, vaatan arvutist vajadusel korra üle, telefon ju olemas, et ühendust võtta ja inimesega suhelda. Pigem võtta aega, lihtsalt olla, käia külas, ma ei kiirusta, sest välise maailma tempo on meeletu, tümps, muusika, kiirustamine. Pigem selgusele jõuda ja lihtsalt vaadelda, muud meelelahtust niigi piisavalt. Elu võib olla huvitav ja lahe ka digitaalsete lisavidinateta.

Minu digitaalsed vajadused võivad olla väiksemad, kui mõnel teisel, kellelgi kolmandal need vajadused aga üldse puuduvad, inimesed on erinevad, mõni võibolla aga ilma digitaalita elada ei saa. Teadlikult väldin nutikassat poes, lähen alati ikka teenindaja juurde, isegi kui on järjekord. QR koodi ei kasuta, kui ilma saab. Toidukohti väldin, kus digitaalsel viisil tuleb tellimus esitada jne. Rahu ainult rahu, nüüd on pikalt jahutud, aitab küll, elu on lill ja mina olen chill.
Kommentaarid: 306 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 20.03.2023 17:48:31 vasta tsitaadiga

marxveix kirjutas:
Ühel tutaval oli huvi maja eest läbiva optikaga liituda aga see kõik jääb bürokraatia ja raha taha enamasti, tema asus 20km linnast eemal ja seal 2 või 3 huvilist ei päästa, isegi kui kaabel jookseb väikese kortermaja eest läbi ja jaotuspunkt 80m eemal. Tasuta või väikese raha eest ei tulda kaablit vedama, rääkigu mis nad räägivad. Omainvesteering + igakuine kuutasu, alles siis võimalik, linnas on olukord vahest veidi parem.

5/1 kiirusega saab hästi hakkama, paar arvutit korraga + telekas (oma buffriga järgi). Telekast ise väga ei hooli, sealt tuleb aegajalt sellist p_sk_, vahel järelvaatamisega omale sobivamat sisu aga täitsa ok vaadata, reklaamid kerid edasi (jätad vahele) ja vaatad väikse viitega, sobivamal ajal neid.


Linnas ka pole asi roosiline. Optika ca 700m kaugusel. Kunagi tegin huvi pärast niisama esialgse netikalkulatsiooni. Noh nii, 2500 omaosalusega, palun väga.

Tegelikult oleksin valmis maksma Enefiti liitumistasu, mis praegu juba max 250€. Kaabli mahapaneku eest loomulikult maksta ei jõua, nii et jääb ära.

5/1 saab hakkama minimaalsete vajadustega. Kes juba YT striimi tahab, see peab arvestama 5Mbit puhtalt HD 1080p jaoks. Arvestades, et tegelik kiirus on 10-20% madalam keskmiselt siis ei tule hakkimata läbi või peab 720p peale striimi lülitama. Rääkimata muudest kitsendustest mis aeglase pingiga esinevad. Netipangas saab arved muidugi makstud, aga mida kaugemal on veebiserver mille sisule tahad ligi pääseda, seda aeglasem on vastuse saamine. Eks jah on ka minimaalsete vajadustega inimesi, aga on täiesti ebakorrektne pidada üldistatult tervet klientuuri selliseks kes taotuslikult tahavad nimme madalamat kiirust. Ei ole nii. Noorem põlvkond tahab kiirust, vanem põlvkond vast lepib madalamate kiirustega. Ise olen 40+ ja ei pea ennast miinimumvajadustega inimeseks.


viimati muutis BA79 20.03.2023 22:08:24, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Telia kiire interneti püsiühendus jõuab enam kui poole miljoni koduni mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.