|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
23.02.2023 14:36:19
|
|
|
6a on ok telo?
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
connor
HV kasutaja
liitunud: 19.02.2003
|
23.02.2023 15:04:15
|
|
|
| Väga OK, ostsin 4a asenduseks. Suurim erinevus on sõrmejäljelugeja ette kolimine tagant, harjus mõne päevaga, loeb ilusti.
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vortex
HV veteran

liitunud: 02.02.2003
|
23.02.2023 15:48:08
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| Prillpapa kirjutas: |
| Auron kirjutas: |
| Samsa on igasugu samsa enda bloatware paska täis - guugel ikkagi puhas android. |
Google services on ju bloatware paska - tegelikult ma ei ole ühtegi Pixelit käes hoidnud ja ei tea kas seal Google service näol on peal või on puhas Android.
Näiteks USA sanktsioonide all Huawei jäi ilma Google teenustest, arendas ta välja oma Harmony OS-i, mis omakorda põhineb Android Open Source Project-il ehk see AOSP võiks parimal juhul pretendeerida puhtale Android-ile tarkvara mõttes, vabana erinevate tootjate bloatware-st. |
Mis asi see Google service sinu meelest on veel? Või mis on "puhas Android" sinu meelest? AOSP ilma Google'i äppideta? Jah, Google Assistant on kaasas ja see on üsna mugav asi. Ja seda Huawei kasutada/pakkuda ei tohi jah.
iPhone'i Siri on ka bloatware?
Google äppide komplekt on loomulikult kaasas - Gmail, GDrive jt. Need on pea kõigi droididega kaasas, kui just need hiinakad välja arvata, sest neil ei lubatud neid kasutada
Kui see minimaalne äppide komplekt sinu meelest on bloatware ja eelistad midagi muud meilide vaatamiseks kasutada ja mõnd muud pilveteenust kasutada, siis noh, jumala eest ongi bloatware! Enamus inimesi millegipärast soovib, et sellised äpid oleksid olemas telefoni peal vaikimisi - nad ei teagi, mida muud otsida play storest nende teenuste kasutamiseks. Tänaseks päevaks on Google'i äpid ka ühed paremini optimeeritud ja "kõhnemad" äpid meili- ja pilveteenuste jaoks.
Samsung lihtsalt ajab sinna lisaks veel muud kamarajura peale kamalute viisi. Äppe, millega üldse midagi ette võtta pole sisuliselt. Äppe, mis lisaks Google'i kontole nõuavad Samsungi konto registreerimist jms. Samsungi enda store jpm. Mul ei ole enam meeleski, mida sealt välja tuli rookida.
Isegi LineageOS paigaldab mingid vaikimisi äpid meili- jm teenuste kasutamiseks, mis ei kuulu Google'ile. Kui Google'i sama funktsionaalsusega äpid on sinu meelest bloatware, siis on ka need.
Huiavei harmony'l ei ole siis meiliäppi kaasas, et seal ei ole seda sinu definitsiooni järgi "bloatware'i"?
Ühesõnaga, mis on sinu meelest bloatware? |
Päris naljakas väide jah.
"Puhta" AOSP-ga ei tee tänapäeval mitte midagi.
Huawei Harmony OS-l on Google Play Services Frameworki ja Google'i äppide asenduseks HMS Core, mis on vähemalt samal määral "bloati" täis kui Google telefonid.
Nimekiri näiteks siin.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
23.02.2023 16:07:20
|
|
|
| connor kirjutas: |
| Väga OK, ostsin 4a asenduseks. Suurim erinevus on sõrmejäljelugeja ette kolimine tagant, harjus mõne päevaga, loeb ilusti. |
Mul oli 2a tagasi pixel 4a, kukkus ja myysin edasi, muidu vist kasutaks siiamaani.
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
23.02.2023 18:10:20
|
|
|
| vortex kirjutas: |
Päris naljakas väide jah.
"Puhta" AOSP-ga ei tee tänapäeval mitte midagi.
Huawei Harmony OS-l on Google Play Services Frameworki ja Google'i äppide asenduseks HMS Core, mis on vähemalt samal määral "bloati" täis kui Google telefonid.
Nimekiri näiteks siin. |
Küsimus ei ole ju selles, kas AOSP-ga teeb midagi ära või mitte, vaid valeinfo levitamine nagu Google Pixel oleks "puhas Android" ja ülejäänud tootjate skinnid on bloatware paska.
https://www.androidauthority.com/what-is-stock-android-845627/
see artikkel väidab Nokia-l jooksev Android olevat kõige vähem "bloatware" ehk sisuliselt ka selles teemas läbivad jutukesed Pixel kui kõige "õigem&puhtam" Android, on eksitamine..
Milles Pixel telefone on eristatud, on Androidi uuenduste suhteliselt kiire kättesaadavus, mis omakorda põhineb asjaolul, kus Google on alus Androidi peamisi arendajad, mis aga ei puutu kuidagi sellesse nagu Pixel oleks kuidagi "bloatware" vaba ja teised tootjad justkui mitte.
Muidugi võib olla tegu ka nö psühholoogilise efektiga, kus Google tuli Androidiga välja ja nö Google bloatware peetakse iseenesestmõistetavalt Androidi orgaaniliseks osaks.
https://www.androidauthority.com/who-owns-android-1164938/
Siin väidetakse, et Amazon’s Fire OS ja Huawei enda OS-iga ei kasuta Google õigustega kaitstud Androidi pealisehtisi või oleks õigem öelda Google bloatware.
Kuigi on juba põlvkond, kes on Google luti otsas nö emapiimaga (ma olen ka Google ori aastakümneid), levib kuskil äärealadel "Google free" liikumine, kelle arvates suure osa oma privaatsest ja virtuaalsest elust ühele suurkorporatsioonile loovutamine ei ole OK ja on erinevaid katsetusi, kogemusi, kuidas Android nutitelefoni ja äppide kasutamine pidada olla võimalik ka ilma Google osaluseta.
https://www.makeuseof.com/tag/using-android-without-google/
See läheb küll antud teemas OT ja Google Pixeli fännide teemas virtuaalne peks kindel
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
23.02.2023 21:59:07
|
|
|
| connor kirjutas: |
| Väga OK, ostsin 4a asenduseks. Suurim erinevus on sõrmejäljelugeja ette kolimine tagant, harjus mõne päevaga, loeb ilusti. |
oskad ehk rääkida kuidas selle kõne kvaliteediga siis on ? saab ikka rääkida nii et teine inimene sind kuuleb ja tema ka sind kuuleb ? ... sellesmõttes siin räägiti mingitest see G ei tööta ja too G ei tööta ja eestis ei saa selle telefoniga rääkida
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Robska
HV kasutaja

liitunud: 07.10.2006
|
23.02.2023 23:38:22
|
|
|
| Sold OUT kirjutas: |
| 6a on ok telo? |
| connor kirjutas: |
| Väga OK, ostsin 4a asenduseks. Suurim erinevus on sõrmejäljelugeja ette kolimine tagant, harjus mõne päevaga, loeb ilusti. |
Kaamera on ok, aku on ok, ekraan on ok( 60hz ei häiri, eelmine telefon oli 120hz. igaksjuhuks mainin, et ei mängi),end alguses häiris natukene idee plastik tagusest, sest viimased 3 telefoni olid alu korpusega aga nkn on kest ümber seega ei sega, sõrme ei loe - olen juba pmt loobunud. pole nüüd viitsind isegi tegeleda enam aga peale õpetamist umbes nädal,2 - peale seda enam ei tuvasta. eelmise telefoniga, kus lugeja oli ekraanis oli sama jama.
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
connor
HV kasutaja
liitunud: 19.02.2003
|
26.02.2023 23:10:24
|
|
|
| Gap kirjutas: |
| connor kirjutas: |
| Väga OK, ostsin 4a asenduseks. Suurim erinevus on sõrmejäljelugeja ette kolimine tagant, harjus mõne päevaga, loeb ilusti. |
oskad ehk rääkida kuidas selle kõne kvaliteediga siis on ? saab ikka rääkida nii et teine inimene sind kuuleb ja tema ka sind kuuleb ? ... sellesmõttes siin räägiti mingitest see G ei tööta ja too G ei tööta ja eestis ei saa selle telefoniga rääkida  |
Siiani pole probleeme täheldanud. 3G pole Tartu kandis kinni pandud ja Telia nimekirjas seda mudelit kui väljavahetamisse kuuluvat ka pole.
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
27.02.2023 01:45:19
|
|
|
| misamõttes väljavahetamisse ?
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003

|
27.02.2023 09:21:30
|
|
|
Gap, Selline nupuke Telias nendele, kel telefon VoLTE-t ei kasuta. Mul 4a 5G.
Sellel vajutades soovitab VoLTE aktiveerida, aga Google telefone nimekirjas pole, millel saaks VoLTE-t aktiveerida.
Ükspäev hiljuti kirjutasin ka neile, et kuuldatavasti Google telefonidele VoLTE tugi tulemas? Aga nad ei teadnud sellest midagi.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
connor
HV kasutaja
liitunud: 19.02.2003
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
27.02.2023 12:12:59
|
|
|
| Auron kirjutas: |
| Samsa on igasugu samsa enda bloatware paska täis - guugel ikkagi puhas android. |
Millal sa viimati Samsungi kasutasid?
S5 oli õudus (tõesti ägas Samsungi pasakihi all), S7 oli juba norm, alates S10 saad ise valida enamiku Samsa äppide puhul mida tahad ja mida ei taha.
Pixel tundub huvitav asi mida proovida, eelkõige kaamera ja puhta androidi pärast, eriti kui nüüd VoLTE ka raatsitakse käima tõmmata Eestis selle peal.
Kuid minu hinnangul veidi ebanormaalselt palju kiunu on niiöelda in-house telefoni kohta (Google telefon, Google sott, peaks olema ideaalselt toimiv komplekt, nagu iPhone) lastehaiguste teemal, mille ravimisega pole eriti kiirustatud. Pole vist kuigi kõrge prioriteet Google jaoks.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
27.02.2023 12:31:03
|
|
|
| Draqula kirjutas: |
| Auron kirjutas: |
| Samsa on igasugu samsa enda bloatware paska täis - guugel ikkagi puhas android. |
Millal sa viimati Samsungi kasutasid?
S5 oli õudus (tõesti ägas Samsungi pasakihi all), S7 oli juba norm, alates S10 saad ise valida enamiku Samsa äppide puhul mida tahad ja mida ei taha.
|
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hkurujo88r
HV Guru
liitunud: 25.02.2011
|
27.02.2023 13:02:24
|
|
|
| No ei pane ju sodi kaasa. Nt Samsungi sõnumi rakendus on palju parem kui google enda oma. Valid kumb meeldib, võtad mitte sobiliku maha.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
crycx
HV kasutaja
liitunud: 06.04.2012
|
27.02.2023 14:29:31
|
|
|
| No mina kasutan Pixel 6-te, VOLTE tugi olemas ka Elisa võrgus. 5g saab ainult rootimisega aga eks selle leviala hetkel veel piiratud.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Madis18
HV vaatleja
liitunud: 18.10.2010
|
28.02.2023 19:52:26
|
|
|
Ostsin ka lõpuks Pixel 7-me Amazonist.
Peale ostu lasin arvutiga kohe peale viimase stabiilse softi ja pole kohanud ebameeldivaid anomaaliaid mida päris mitu netis leida võib. OTAd ei teinud kuna eelmistel telefonide kogemus näitas, et läheb ainult hullemaks.
Keelteõpe läks kohe kõvasti kergemaks kuna ta saab päris hästi aru kõnest ja tõlgib kohe teise keelde ära ka.
Mitu kuud otsisin asendust OnePlus6-le ja ütleks, et Pixel7-ga olen rahul.
Bootloader Unlock = Swedbank äpp ei lase teha NFC kaardimakseid - see on ainuke jama. Proovisin küll erinevaid meetodeid Magiskiga aga ei saanud asja tööle. Muidu proovisin AdAway ja veel mõned lahedad lisad ära. Sai igast jälitajaid keelata mis äppidega kaasas on.
Mis on jama:
At A Glance arvab, et olen Tallinnas aga tegelikult olen Lõuna Eestis, ehk see ilma näitaja on suht kasutu. Ära ka eemaldada ei saa seda "At a Glance" vidinat.
Rohkem pole nagu midagi segama jäänud ... veel.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
28.02.2023 20:39:39
|
|
|
Magisk Deltat on sul vaja, seal on Magisk Hide alles.
https://forum.xda-developers.com/t/discussion-magisk-delta-another-unofficial-third-party-magisk-fork.4460555/
Vähemalt SEB äpp töötab.
Google Pay ei tööta (ei välista, et oleks võimalik ka see tööle saada, aga ma pole viitsinud infot otsida ega urgitseda telefoni kallal)
| Madis18 kirjutas: |
Mis on jama:
At A Glance arvab, et olen Tallinnas aga tegelikult olen Lõuna Eestis, ehk see ilma näitaja on suht kasutu. Ära ka eemaldada ei saa seda "At a Glance" vidinat. |
Möh? Pole näinudki sellist asja. Pidin googeldama - mingi kolmanda osapoole ajaplaneerija? Kuidas seda eemaldada ei saa ja kust august ta sulle sinna üldse ilmus?
Sa selle factory image'i tõmbasid ikka Google'ist, mitte kuskilt nurgatagant?
https://developers.google.com/android/images
Jaanuari factory image küll ei sisaldanud mingit "at a glance"'i ja kuna see pole Google'i toode, siis ma küll aru ei saa, kust sa selle endale leidsid.
https://www.ataglance.com/
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
28.02.2023 21:21:30
|
|
|
Ametlikku Magiski, mitte Deltaga?
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
28.02.2023 21:42:53
|
|
|
| Madis18 kirjutas: |
Ostsin ka lõpuks Pixel 7-me Amazonist.
Peale ostu lasin arvutiga kohe peale viimase stabiilse softi ja pole kohanud ebameeldivaid anomaaliaid mida päris mitu netis leida võib. OTAd ei teinud kuna eelmistel telefonide kogemus näitas, et läheb ainult hullemaks.
Keelteõpe läks kohe kõvasti kergemaks kuna ta saab päris hästi aru kõnest ja tõlgib kohe teise keelde ära ka.
Mitu kuud otsisin asendust OnePlus6-le ja ütleks, et Pixel7-ga olen rahul.
Bootloader Unlock = Swedbank äpp ei lase teha NFC kaardimakseid - see on ainuke jama. Proovisin küll erinevaid meetodeid Magiskiga aga ei saanud asja tööle. Muidu proovisin AdAway ja veel mõned lahedad lisad ära. Sai igast jälitajaid keelata mis äppidega kaasas on.
Mis on jama:
At A Glance arvab, et olen Tallinnas aga tegelikult olen Lõuna Eestis, ehk see ilma näitaja on suht kasutu. Ära ka eemaldada ei saa seda "At a Glance" vidinat.
Rohkem pole nagu midagi segama jäänud ... veel. |
oskad rääkida ehk veel kuidas kõnekvaliteet on ja kas rääkida saab normaalselt oleneb mis võrguoperaatorit kasutad ?
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kuusemets
HV vaatleja
liitunud: 24.08.2010
|
01.03.2023 14:14:29
|
|
|
| crycx kirjutas: |
| reikar kirjutas: |
https://github.com/kyujin-cho/pixel-volte-patch/blob/main/README.en.md
levis kuskil link root'less VoLTE jne aktiveerimiseks. Mõni kohalik ehk saab proovida?
| tsitaat: |
Imported Google Pixel 6, 6 Pro, 6a, 7, 7 Pro, but no support for VoLTE and VoWiFi on your local carriers? There is a non-root solution!
Usually, when you buy a phone that is not officially sold in your country, it cannot work with IMS services of local carriers. Experienced users are used to install Magisk modules, which add the necessary files to the firmware.
However, Korean developer kyujin-cho wrote an app that allows you to enable VoLTE and VoWiFi support on the Pixel 6, 6 Pro, 6a, 7 and 7 Pro without root access using Shizuku!
In short, all you need to do is to configure Shizuku, install 'PixelIMS' app, activate VoLTE in it and reboot the device a couple of times. Then check the IMS status in the internal menu by dialing the code *#*#4636#*#* in the dialer.
|
|
Mina sain asja toimima. Tänud. Saaks nüüd 5g ka kuidagi ilma rootita  |
Mul on Pixel 6.
Hetkel olen Tele2 võrgus ja töötavad nii VoLTE kui ka VoWiFi kõned.
5G võrku Tele2`l veel pole näinud.
Aga võtsin Telia eSIM ja proovisin ja 5G töötas.
Nii, et kõik ei ole veel kadunud.
Kasutasin ROOT versiooni. Lingil meetod 2.
https://www.getdroidtips.com/vowifi-volte-pixel-6-pro/
Madis18 ja Dogbert.
Kasutan lingil olevat lahendust ja kõik panga äpid ja Smart ID töötavad.
https://github.com/LSPosed/LSPosed.github.io/releases
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
01.03.2023 14:22:35
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
Ametlikku Magiski, mitte Deltaga? |
Jep, ametlikuga.
Xiaomi 12T Pro
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Madis18
HV vaatleja
liitunud: 18.10.2010
|
02.03.2023 19:41:56
|
|
|
| tsitaat: |
| oskad rääkida ehk veel kuidas kõnekvaliteet on ja kas rääkida saab normaalselt oleneb mis võrguoperaatorit kasutad ? |
Täitsa tavaline. Kõned tulevad sisse ja lähevad välja. Kasutan enamasti 3G-d.
Olen Telia võrgus. OP6-ga võrreldes on levi suht sarnane.
Mäletan, et alguses olin uuenduste suhtes paranoiline ja keelasin kõik ära. Oktoober 2022 softiga vahetevahel nett kadus ära ja olid anomaaliad.
Praegu on 2023 veebruari soft peal ja täitsa vinge on.
| tsitaat: |
Madis18 kirjutas:
Mis on jama:
At A Glance arvab, et olen Tallinnas aga tegelikult olen Lõuna Eestis, ehk see ilma näitaja on suht kasutu. Ära ka eemaldada ei saa seda "At a Glance" vidinat.
Möh? Pole näinudki sellist asja. Pidin googeldama - mingi kolmanda osapoole ajaplaneerija? Kuidas seda eemaldada ei saa ja kust august ta sulle sinna üldse ilmus? |
Ehk siis selline vidin: https://www.androidpolice.com/at-a-glance-widget-weather-details-pixel-7-pro/
Pildil:
Mon, Nov 1
12C
See on Google enda vidin mis on P7/pro eksklusiivne.
Päris head infot sai panga äppidega seoses, ükspäev võtan selle uuesti ette kui on aega seadistamisega.
Katsetan homme ka e-sim võimaluse ära, et kaks tükki korraga aktiivsed.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
02.03.2023 21:39:42
|
|
|
Ah see? See on siis samanimeline millegipärast. Ma näen neid Google'i ilmateate hüpikuid küll, aga pole kordagi huvi tundnud, milline äpp neid saadab. Ma kasutan Forecat, nii et neid suhteliselt ebatäpsed teated mind väga ei ole huvitanud. Pole eriti täppi läinud ükski sademete hoiatus, mida see näidanud on
Ma ei leia äppide hulgast aga midagi, mille nimi kasvõi osaliselt meenutaks seda. Ka süsteemiäppide hulgast. Eks vaatan järgmine kord, mis äpp see sademete notificationitega pommitab mind.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
02.03.2023 22:37:55
|
|
|
| Madis18, miks enamasti 3g võrgus kui küsida tohib?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Madis18
HV vaatleja
liitunud: 18.10.2010
|
06.03.2023 18:40:49
|
|
|
Hetkel vähemalt paistab, et 3G-ga saab kauem laadimiseta hakkama.
Ei ole teaduslikku katsetust teinud kuigi huvi pärast ju võiks.
Kodus siis levi:
4G ~ -100dBm
3G ~ -66dBm
Töö juures on tihti 1 või 2 pulka paremal üleval indikaatoril niiet pingutama peavad mõlemad.
Ei saanud e-simiga löögile täna. Proovin homme.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003

|
09.03.2023 10:52:53
|
|
|
Pixel 7 hetkel Amazon.de-s hea hinnaga, 549 eur ja transport Eestisse ~10 eur.
Ahvatleb, aga pigem tahaks ikka 7 Pro vist
Kas kõrgema ekraani resolutsiooniga mahub ka rohkem kraami(tekst, pildid...) defaultis ekraanile või on Androidis mingi üldine scaling, mida reso ei mõjuta? (Ei oska mingit näidet hetkel tuua, aga tihtipeale mingite tabelite jne vaatamisel vaja vasakult-paremale nihutada kogu info nägemiseks)
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
10.03.2023 20:21:29
|
|
|
Vaikimisi skaleering on selline, et tekst ja ikoonid oleks "mõistliku suurusega". Soovi korral saad neid suuremaks teha ekraani peal või ka natuke väiksemaks.
Loogiliselt võttes, olgu ekraani dpi kuitahes suur - ikoonid peavad olema piisavalt suured, et nendele näpuga pihta oleks võimalik saada ilma naaberikoone puutumata.
Teksti suurus on veel eraldi skaleeritav.
Mul peab telefon taskusse mahtuma. Pixel 7 on juba igavene lahmakas, Pixel 3-st jupp maad suurem. Pro jaoks kõhukotti kandma hakata ei taha
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003

|
10.03.2023 21:11:01
|
|
|
| Dogbert, Mul hetkel 4a 5G, mis on õrnalt pisem kui Pixel 7 ja tööl on töötelefon mingi Samsung, mis on pikem kui Pixel 7 Pro(aga kitsam) ja ma küll aru ei saa kumb kummas taskus on... Kui täppiskompamist teha siis saab aru, aga niisama küll üks pool ei pitsita ega sega istumist, tegemisi. Eks oleneb ka pükstest, aga ma selle Samsungi najal vaatasingi, et 7 Pro oleks suht normaalne, laius nagunii taskus ei sega ja pikkuselt lühemgi kui see Samsungi luts(ei tule mudeli nimi meelde).
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tauio111
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2010
|
13.03.2023 19:41:13
|
|
|
| QPR2 tuli just välja, õhtu jooksul võiks OTA ka tulla. Telia VoLTE ja 5G siis võiks toimida out of the box.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ViskeRelv
HV Guru

liitunud: 24.02.2004
|
14.03.2023 00:57:05
|
|
|
Värskenduse suurus: 459MB
Pixel 7 Pro
|
|
| Kommentaarid: 188 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
168 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ashenden
HV vaatleja
liitunud: 06.10.2008
|
14.03.2023 06:58:46
|
|
|
Kas keegi suudab teha ülevaatliku ja lihtsa kokkuvõtte, et WTF Eestis Pixelite ja 5Gga hetkeseis / väljavaade on ja seda kõigi operaatorite kohta?
Ma loen siit lõimest välja, et vististi on Telia klientidel lootus saada 5G toega Pixelitel nüüd 5G ja VoLTE tööle nii, et tavakasutaja sellest ka aru saab / midagi ise tegema ei pea. Aga mis seis / väljavaade on teiste operaatorite kasutajatel?
Mul endal Pixel 6 ja olen Tele2 klient (Telia levi ja internetikiirus maakodus on abismal, seega operaatorivahetus pole variant) - on üldse lootust või võin rahulikult edasi elada "õndsas teadmises", et never gonna happen?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Inspiro
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.05.2012
|
14.03.2023 08:59:07
|
|
|
| ashenden kirjutas: |
Kas keegi suudab teha ülevaatliku ja lihtsa kokkuvõtte, et WTF Eestis Pixelite ja 5Gga hetkeseis / väljavaade on ja seda kõigi operaatorite kohta?
Ma loen siit lõimest välja, et vististi on Telia klientidel lootus saada 5G toega Pixelitel nüüd 5G ja VoLTE tööle nii, et tavakasutaja sellest ka aru saab / midagi ise tegema ei pea. Aga mis seis / väljavaade on teiste operaatorite kasutajatel?
Mul endal Pixel 6 ja olen Tele2 klient (Telia levi ja internetikiirus maakodus on abismal, seega operaatorivahetus pole variant) - on üldse lootust või võin rahulikult edasi elada "õndsas teadmises", et never gonna happen? |
Never gonna happen. Google ei müü ametlikult Pixel telefone Baltikumis, sh. Eestis. Kui Google peaks ametlikult meie turule kunagi sisenema siis võib olukord muutuda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
14.03.2023 10:16:32
|
|
|
| ashenden kirjutas: |
Kas keegi suudab teha ülevaatliku ja lihtsa kokkuvõtte, et WTF Eestis Pixelite ja 5Gga hetkeseis / väljavaade on ja seda kõigi operaatorite kohta?
Ma loen siit lõimest välja, et vististi on Telia klientidel lootus saada 5G toega Pixelitel nüüd 5G ja VoLTE tööle nii, et tavakasutaja sellest ka aru saab / midagi ise tegema ei pea. Aga mis seis / väljavaade on teiste operaatorite kasutajatel?
Mul endal Pixel 6 ja olen Tele2 klient (Telia levi ja internetikiirus maakodus on abismal, seega operaatorivahetus pole variant) - on üldse lootust või võin rahulikult edasi elada "õndsas teadmises", et never gonna happen? |
Pixel 6 ja 7 saab TELE2 võrgus VoLTE käima kas rootimise ja Magiski mooduli abil või rootimata telefonis ka siit teemast läbi käinud Shizuku äpi (ja vist taustale tööle jääva teenuse) abil:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11228897#11228897
Mina kasutasin rootimist ja XDA foorumis pakutud Magiski moodulit (mis on sama Pixel 6 ja 7 jaoks), aga tauio111 pakkus mingit muud (aga võib-olla ka sama?): https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11212355#11212355
TELE2 sisuliselt olematu 5G tõttu ei ole 5G toimimist veel katsetada saanud.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Martüür
HV vaatleja

liitunud: 01.08.2007
|
14.03.2023 13:08:13
|
|
|
| Peale QPR2 update'i tundub Telia võrgus 5G ja VoLTE (näitab jätkuvalt ainult HD ikooni, aga kogu kõne aja istus 5G võrgus) 7Pro peal toimivat.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
magraants
HV vaatleja
liitunud: 11.01.2014
|
14.03.2023 14:38:46
|
|
|
| Saan ka kinnitada, et nüüd tõesti VoLTE töötab out-of-the-box Telia võrgus Pixel 7-l. VoWiFi pole aga millegipärast lubatud. Hea algus seegi. See HD ikoon, mis kuvatakse kõne ajal peaks tähendama kvaliteetsema audio codec-i kasutamist selle kõne ajal (keegi on varem siin ka maininud seda). HD-ikooni ei pruugi alati iga kõnega tekkida - oleneb operaatorist ja telefonidest.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
14.03.2023 18:00:54
|
|
|
| magraants kirjutas: |
| Saan ka kinnitada, et nüüd tõesti VoLTE töötab out-of-the-box Telia võrgus Pixel 7-l. VoWiFi pole aga millegipärast lubatud. Hea algus seegi. See HD ikoon, mis kuvatakse kõne ajal peaks tähendama kvaliteetsema audio codec-i kasutamist selle kõne ajal (keegi on varem siin ka maininud seda). HD-ikooni ei pruugi alati iga kõnega tekkida - oleneb operaatorist ja telefonidest. |
ühesõnaga siis ise midagi tegema ei pea ja saab normaalselt rääkida telia võrgus pixel 7.ga näiteks ?
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tauio111
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2010
|
14.03.2023 18:10:29
|
|
|
| Gap kirjutas: |
| magraants kirjutas: |
| Saan ka kinnitada, et nüüd tõesti VoLTE töötab out-of-the-box Telia võrgus Pixel 7-l. VoWiFi pole aga millegipärast lubatud. Hea algus seegi. See HD ikoon, mis kuvatakse kõne ajal peaks tähendama kvaliteetsema audio codec-i kasutamist selle kõne ajal (keegi on varem siin ka maininud seda). HD-ikooni ei pruugi alati iga kõnega tekkida - oleneb operaatorist ja telefonidest. |
ühesõnaga siis ise midagi tegema ei pea ja saab normaalselt rääkida telia võrgus pixel 7.ga näiteks ?  |
Jah, saad "ametliku riigi" kogemuse. Võibolla pead sätete alt VoLTE sisse lülitama kui see ise sisse ei lülitu automaatselt.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
magraants
HV vaatleja
liitunud: 11.01.2014
|
14.03.2023 18:54:28
|
|
|
| tauio111 kirjutas: |
| Gap kirjutas: |
| magraants kirjutas: |
| Saan ka kinnitada, et nüüd tõesti VoLTE töötab out-of-the-box Telia võrgus Pixel 7-l. VoWiFi pole aga millegipärast lubatud. Hea algus seegi. See HD ikoon, mis kuvatakse kõne ajal peaks tähendama kvaliteetsema audio codec-i kasutamist selle kõne ajal (keegi on varem siin ka maininud seda). HD-ikooni ei pruugi alati iga kõnega tekkida - oleneb operaatorist ja telefonidest. |
ühesõnaga siis ise midagi tegema ei pea ja saab normaalselt rääkida telia võrgus pixel 7.ga näiteks ?  |
Jah, saad "ametliku riigi" kogemuse. Võibolla pead sätete alt VoLTE sisse lülitama kui see ise sisse ei lülitu automaatselt. |
Just täpselt nagu tauio111 kirjutas, et võib-olla pead ainult seadetest VoLTE nuppu vajutama. Ei mingit rootimist, ei mingit äppide ja adb maagiat. See kõik muidugi eeldusel, et kõige viimane tarkvara uuendus peale installitud (mis tuli ka täiesti iseenesest läbi telefoni seadete OTA-na ja ei pidanud kuskilt google lehelt mingit õiget softi flashima). Lühidalt võtad karbist välja, uuendad ära ja töötab.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim4k
HV vaatleja
liitunud: 08.07.2017
|
14.03.2023 19:26:30
|
|
|
Kas pixel 6 unustati see uuendus ära ?
Pole veel saanud uuendust.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cent
HV vaatleja

liitunud: 10.01.2004
|
15.03.2023 13:38:33
|
|
|
| Keegi oskab öelda, kas Volte võiks toimida ka nüüd Pixel 4a-ga?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
15.03.2023 14:02:40
|
|
|
| cent kirjutas: |
| Keegi oskab öelda, kas Volte võiks toimida ka nüüd Pixel 4a-ga? |
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11223725#11223725
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vortex
HV veteran

liitunud: 02.02.2003
|
15.03.2023 14:09:51
|
|
|
| Iseenesest väga positiivne areng, aga VoWiFi puudumine on kurb. Muidu võiks juba hakata vaikselt Pixeli peale mõtlema
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
15.03.2023 14:18:18
|
|
|
Rootimisel on küll olemas, ainult et TELE2 vist ei toeta.
See Telia VoLTE lisandumine VoWiFi-t siis ei aktiveerinud Telia klientidel? Käsitsi sisse lülitada ei luba? Ehk on Telia poolt midagi puudu?
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ashenden
HV vaatleja
liitunud: 06.10.2008
|
15.03.2023 15:13:11
|
|
|
Mis see loogika on, et Telia võrgus nüüd viimase uuendusega töötab 5G ja VoLTE out of the box, aga siis nt Tele2 puhul peab ise mingit keemiat aretama? Kas asi on operaatoris või Google'i poolel? Kas operaatori peale "karjumine" võiks teoorias aidata või on kusagil Google'i sügavustes asi kinni?
Btw - kas keegi Pixel 6 / 6 Pro kasutajatest on üldse märtsi uuenduse saanud?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tauio111
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2010
|
15.03.2023 18:03:50
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
Rootimisel on küll olemas, ainult et TELE2 vist ei toeta.
See Telia VoLTE lisandumine VoWiFi-t siis ei aktiveerinud Telia klientidel? Käsitsi sisse lülitada ei luba? Ehk on Telia poolt midagi puudu? |
Google ei pannud confi VoWifi nuppu sisse
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ViskeRelv
HV Guru

liitunud: 24.02.2004
|
15.03.2023 18:47:15
|
|
|
Seaded->Kõned & SMS-id
Seal näitab Wifi kõned
Mul norra telia ja saan wifi kaudu helistada
|
|
| Kommentaarid: 188 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
168 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|