Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 90, 91, 92 ... 133, 134, 135  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 17.02.2023 00:51:31 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Braien kirjutas:
Ma ootaks ennem ametliku vastust, alles driverid tapsid videokaarte ka...


https://old.reddit.com/r/Amd/comments/112ts6h/amd_releases_2321_drivers_with_radeon_rx_6000/

Thank god for MS, I guess icon_rolleyes.gif


Enamustel töötab ikka niisama ja ddu enne driverite installi, võiks toimida, ms restore on ka abiks. Tundub, et 23.2.1 driverid on kiiremad. thumbs_up.gif
https://community.amd.com/t5/gaming/boost-your-performance-with-amd-software-adrenalin-edition/ba-p/585707

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2023 03:51:21 vasta tsitaadiga

Korralik RT perfi tõus viimaste draiveritega RX6000 seerial.
https://www.hardwaretimes.com/amd-radeon-rx-6000-gpus-up-to-40-faster-in-ray-tracing-with-new-adrenalin-driver-update/

Edit:
IGPu oc ka teemas

Link
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 22.02.2023 13:35:49 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
IBOX4REAL kirjutas:
londiste kirjutas:
mälukasutus ei ole tingimata optimeerimise küsimus. nii nagu suurenevad meie nõuded resole ja sellele, milline tänapäevane mäng välja peab nägema, suurenevad ka igasuguste mälus hoitavate asjade mäluvajadused. kõige olulisemana selle juures vast tekstuuride suurus.
hogwartsil tundub olevat optimeerimisega probleeme aga mälukasutust sinna patta panna on minu arust vale.

iseasi on dx12/vulkan ja mälu otsa saamine ning selle handlemine. tpu w1zzard vist postitas screenshoti, kus a770 lihtsalt mäluvähedusse crashis, kui hogwarts liiga palju üritas mälu allokeerida icon_smile.gif


Palju õnne siis meile, kes me peame tulevikus neid 48Gb videokaarte hakkama ostma. Jälle põhjust hinda juurde keerata.


Äkki lõpetaks idiootsuse ajamise. 16GB oli juba 2 AASTAT tagasi kaartidel, kui ma 6800XT ostsin. See et 10gb vram on nüüd väheks jäämas pole kellegi süü, kui tarbija enda valik. Osta high- end kaart nii vähese mäluga, kui eeline seeria oli juba nvidia tipul 11gb. 20GB ja üle selle ei näe ma lähima 3-4 aasta jooksul kindlasti normiks veel muutumas.


See pole ka tarbija süü sest enamus tarbijad vaatavad mis mänge nad ajas mängida tahavad, mitte ennenähtamatus tulevikus. 6800xt kindlasti tubli kaart, aga polnud option neile kes Cyberpunki tathsid mängida oma täies hiilguses. See ,et meil on nüüd üks mäng 2a tagant, mida ei kannata full sätetel mängida, ei saanud olla toona see argument miks mõni 16Gb kaardi ostis.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 22.02.2023 15:47:45 vasta tsitaadiga

Kõik sätted põhjas siiani mänginud? Mis kaardil viga on?
RTd sai isegi Controlis katsetatud, midagi mainimisväärset silma ei jäänud(sellist Avatari stiilis effekti ei tekkinud, et " oh wow, seda pole küll enne näinud")
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 16:45:12 vasta tsitaadiga

Tundub, et peaks RT vs non-RT teema tegema - see pidev RT üle higistamine on ...
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 22.02.2023 22:06:18 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Tundub, et peaks RT vs non-RT teema tegema - see pidev RT üle higistamine on ...


Ei saa sellest RT hullamisest aru, bling bling teema vist icon_smile.gif
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 22:40:47 vasta tsitaadiga

RT on teoorias äge asi, aga pole midagi muljetavaldavat näinud, umbes nagu gta 6 graphics 2023 videod youtubes, kus gta v shader modidega kus kõik märg ja peegeldab.
Selleks nii palju perfi kaotada, ei näe mõtet lihtsalt.

_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 23:37:28 vasta tsitaadiga

Braien,
Spoiler Spoiler Spoiler


eks see ole siuke "hea vs väga hea" graafika arutelu pigem. Kui riistvara lubab, siis miks mitte.

_________________
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 23:57:31 vasta tsitaadiga

Real-time ray tracing teema.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 23.02.2023 04:23:17 vasta tsitaadiga

Braien kirjutas:
RT on teoorias äge asi, aga pole midagi muljetavaldavat näinud, umbes nagu gta 6 graphics 2023 videod youtubes, kus gta v shader modidega kus kõik märg ja peegeldab.
Selleks nii palju perfi kaotada, ei näe mõtet lihtsalt.

A proovi müüa ülivõimsaid ja ülikalleid kaarte kui poleks olemas rt-d. Mis selle võimsusega peale hakata nagu, kaevandamine on omaette nähtus muidugi.
Ainuke argument jääks kõrge reso või kõrgsagedus gaming monitorid.

Kuna mingit uut kaarti pidasin siiski vajalikuks ja Quake2 rt eksisteerib, siis võtsin 6800 16gb ligi, ja q2 rt näitas et fps on umbes 60, ehk siis umbes sama mis mul kunagi voodoo3 16mb kaardiga mängides oli (ilma rt-ta muidugi) icon_biggrin.gif Minu arust on see jube naljakas aga ma ei nurise, kuna q2 rt eksiteerib icon_biggrin.gif

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 24.02.2023 18:01:36 vasta tsitaadiga

Uued ajurid (22.2): AMD Software: Adrenalin Edition 23.2.2
https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-23-2-2
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2023 03:16:15 vasta tsitaadiga

Der8auer sai tööle navi21 dual gpu mac pro kaardi. 3Dmark testis kiirem kui 7900XTX. Vot see õige multi gpu icon_cool.gif


Link

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2023 05:26:25 vasta tsitaadiga

3DMark on ka üks väheseid mis mGPU toetab. Huvitav oleks olnud näha teste mängudes, et kas on samasugune microstutter nagu minevikus mGPU kasutades.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Trwind55
Kreisi kasutaja
Trwind55

liitunud: 21.04.2003




sõnum 03.03.2023 21:00:16 vasta tsitaadiga

Keegi teab, mis 7900xtx Nitro+ hinnaga juhtus. Meil kohapeal 1299EUR. Saksas, Soomes maksab rohkem. USA Microcenteris 1200USD. Ma olen aasta algusest hindu jälginud, unistan 4k peale üleminekust. 1 asi, mis on meil odavam kui mujal.

E: Alternate's nüüd 1249, eeldatavalt alles langenud.

_________________
möhhh..
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 03.03.2023 21:34:01 vasta tsitaadiga

Vt kas mudel ikka õige, mitte XT;)
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2023 22:04:11 vasta tsitaadiga

Viimaste finantsraportite numbrid vihjavad, et nii Nvidial kui AMD'l on laod kraami täis. Hinnad hakkavad kukkuma pigem varem kui hiljem. Ma pakun, et suveks maksab üks XTX juba 900 kanti.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 04.03.2023 11:40:42 vasta tsitaadiga

Isegi eelmine seeria maksab vähemalt 6k sama palju. 6800xt nimelt ikka seal 650€ peal.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2023 12:27:51 vasta tsitaadiga

Usas on 7900XT'd $799'ga müügis
Spoiler Spoiler Spoiler

https://www.microcenter.com/product/661656/powercolor-amd-radeon-rx-7900-xt-triple-fan-20gb-gddr6-pcie-40-graphics-card
https://www.microcenter.com/product/661893/asrock-amd-radeon-rx-7900-xt-phantom-gaming-overclocked-triple-fan-20gb-gddr6-pcie-40-graphics-card
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2023 19:58:18 vasta tsitaadiga

A rare AMD Radeon driver bug is breaking PCs. This fix revived mine
https://www.pcworld.com/article/1529986/rare-amd-radeon-driver-bug-corrupt-windows-fix.html

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2023 10:28:17 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
Viimaste finantsraportite numbrid vihjavad, et nii Nvidial kui AMD'l on laod kraami täis. Hinnad hakkavad kukkuma pigem varem kui hiljem. Ma pakun, et suveks maksab üks XTX juba 900 kanti.


Noh eks võiks tootjatele nüüd kohale jõuda, et hirmkallite isendite turg ei olegi niisuur kui arvati. Nvidia puhul kõige odavam 4 seeria algab seal hinnast 1000+ - samal ajal saab järelturult 20% aeglasema eelmise genni kaardi 4-5 sotti odavamalt.

Tootjatele justnagu ei jõua kohale, et mingit krüptobuumi enam pole kus iga molu on nõus ostma 10 kaarti per naase ja maksma 2000 euro kaardi eest.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2023 11:09:58 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
A rare AMD Radeon driver bug is breaking PCs. This fix revived mine
https://www.pcworld.com/article/1529986/rare-amd-radeon-driver-bug-corrupt-windows-fix.html
tl;dr
põhjus tundub olevat factory reset/clean install + windows update.
ehk siis seda clean install linnukest parem vältida.

ja tema puhul lahendus:
AMD’s team got back to me with another suggestion: When the BIOS splash screen is up right after turning on the PC, slam the power button to try to coax Windows into forcing an automatic recovery attempt. I tried it four times to no avail. I was told to keep it up, that it would work eventually.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2023 11:49:50 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Kristoferr kirjutas:
Viimaste finantsraportite numbrid vihjavad, et nii Nvidial kui AMD'l on laod kraami täis. Hinnad hakkavad kukkuma pigem varem kui hiljem. Ma pakun, et suveks maksab üks XTX juba 900 kanti.


Noh eks võiks tootjatele nüüd kohale jõuda, et hirmkallite isendite turg ei olegi niisuur kui arvati. Nvidia puhul kõige odavam 4 seeria algab seal hinnast 1000+ - samal ajal saab järelturult 20% aeglasema eelmise genni kaardi 4-5 sotti odavamalt.

Tootjatele justnagu ei jõua kohale, et mingit krüptobuumi enam pole kus iga molu on nõus ostma 10 kaarti per naase ja maksma 2000 euro kaardi eest.


Probleem tõenäoliselt selles, et firmad teevad oma projektsioonid pikema perioodi peale ning seda kõike nipsust tagasi ei pööra. Turg peab mõjuma ja siis alles muutub midagi.

Krüptobuum lasi asja lappesse neil korralikult. Koos suure inflatsiooni ja hea majandusseisuga tekkiski selline seis.
Loodetavasti normaliseerub lähinädalatel ja saab mõistlikke seeriaid juba järgnevalt näha.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2023 12:11:55 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Kristoferr kirjutas:
Viimaste finantsraportite numbrid vihjavad, et nii Nvidial kui AMD'l on laod kraami täis. Hinnad hakkavad kukkuma pigem varem kui hiljem. Ma pakun, et suveks maksab üks XTX juba 900 kanti.


Noh eks võiks tootjatele nüüd kohale jõuda, et hirmkallite isendite turg ei olegi niisuur kui arvati. Nvidia puhul kõige odavam 4 seeria algab seal hinnast 1000+ - samal ajal saab järelturult 20% aeglasema eelmise genni kaardi 4-5 sotti odavamalt.

Tootjatele justnagu ei jõua kohale, et mingit krüptobuumi enam pole kus iga molu on nõus ostma 10 kaarti per naase ja maksma 2000 euro kaardi eest.


Price fixing on laiemalt probleem. Konkurentsi pole. AMD ei soovigi haarata Nvidialt suuremat turuosa ja nii ongi hinnad laes siiani. Aga kannatlikus tasub ära. ise jätan selle põlvkonna vahele ja vaatan mis järgmine toob. Selleks ajaks on võimalik juba korralik majanduslangus oma töö teinud ka.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2023 15:12:45 vasta tsitaadiga

Eile õhtul oli veidi igav. Tegin võrdluse R9 290 ja 6700XT vahel clock v clock.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2023 16:10:48 vasta tsitaadiga

Mälu vist võrdselt alla kkruvida ei saanud? Lahe bench.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2023 16:40:36 vasta tsitaadiga

rmc, mul läks mälu meelest. Testi ajal oli üldse 6700xt mälu 2100mhz pandud. Tegin hiljem 1988mhz mäluga (mis on minimaalne, mida AMD software lubab), aga average fps ei muutunud. R9 290 mälusid kahjuks tõsta ei saa, pole stabiilne. Ideaalne oleks teha seda testi kiiremate mäludega R9 390'ga, siis oleks mälu läbilase 1:1 6700XT'ga.
Teine kummaline asi on Cyberpunk 2077... kui panna tekstuurid low peale, siis on ainult pool VRAMist kasutuses. High peale võtab 3,5gb. Samas 6700XT'ga on low peale kuskil 3,5 kandis ja high peal ~6,5 kandis.

_________________
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2023 17:36:48 vasta tsitaadiga

Mälu suht pointless samale kellale ajada, üks on 512bit ja teine 192bit nagunii
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2023 14:01:22 vasta tsitaadiga

Mis juhtub kui kaart on raske. Eriti jahutused kui tuge ei ole all. Valesti paigaldad modern kaardi arvutisse.

Link

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 09.03.2023 17:11:19 vasta tsitaadiga

Märtiskuu esimene driver 23.3.1:
https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-23-3-1
https://drivers.amd.com/drivers/whql-amd-software-adrenalin-edition-23.3.1-win10-win11-mar7.exe
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2023 20:57:16 vasta tsitaadiga

Windowsis on ikka rohkem probleeme tuxis on rahulik elu ei pea driveri bugidega maadlema rahu ise omaviga kui windoozaz passite. Minuarust alates eelmiseaasta mai kuust olid juba driverid katki. Kuude viisi ei saanud isegi youtuubi vaadata driverid jooksid läägi.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 10.03.2023 12:02:01 vasta tsitaadiga

5700xt see stabiilne novembri draiver tuli, sest saati pole probleeme olnud. Beeta draiverite uuendamine/testimine pole ka hobi, mõni hetk vaatan whql draiverid üle...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2023 14:21:21 vasta tsitaadiga

Minuarust eriti vahet pole kas whql või beta ehk kumb on stabiilsem teinekord isegi whql hullem kui beeta. AMD puhul võib kõike oodata. Siis värise seda windooza update asja yakky.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2023 17:18:23 vasta tsitaadiga

AMD FSR 3 FidelityFX Super Resolution Technology Unveiled at GDC 2023
https://www.techpowerup.com/306407/amd-fsr-3-fidelityfx-super-resolution-technology-unveiled-at-gdc-2023

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2023 10:05:57 vasta tsitaadiga

Tänaseks on 7K draiverid OK. Seega hea aeg uue generatsiooni jõudluse hindamiseks.


Link


Midagi suurepärast siin pole. Ka RT edasiminek on kasine ca 7%. See on siis reaalsus, mitte AMD reklaamslaidid.
7K seeria on hetkeseisuga ka selgelt liiga kallis. Küllap soojade ilmade tulekul ka hinnad sulama hakkavad.

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2023 00:59:54 vasta tsitaadiga

AMD’s Next-Gen CDNA Accelerators With Multiple Chiplets

https://wccftech.com/amds-next-gen-cdna-accelerators-with-multiple-chiplets-get-initial-support-in-linux-6-4/


_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2023 12:02:30 vasta tsitaadiga

See asi on tulevaste desktop APU'de vanaisa. icon_cool.gif


Link

Kahjuks on tal ilmselt õigus ja AMD'd väga ei koti see high-end Radeon kaartide arendus ja müük, kuna see pole nende rahalehm.

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2023 15:09:14 vasta tsitaadiga

Kahjuks õigus? See oli selge juba pikka aega, et AMD ei suvatse turgu vallutada ja paneb enda toodetele sarnase hinnalipiku. Navi2 oli seda juba näha 6900XTX osas mis oli msrp 1k. Nvidia sillutab teed hinnale ja ma olen kindel, et järgmine põlvkond tuleb veel kallim, kui on 50-70% kiirem praegusest. AMD paneb selle järgi oma hinnad jälle. Eks nad on ise süüdi, et ei taha haarata suuremat turgu agressiivse hinnaga, sest kui nad praegu ei suuda navi3 lahendusega odavamalt toota ja hinnasurvet teha nvidiale, siis ei usu ma, et see juhtub navi4 puhul.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2023 16:58:11 vasta tsitaadiga

Krooni võtmine pole viimased paar põlvkonda mõistlik olnud, sest see ei oleks piisavalt nutsu tagasi toonud. See ei tähenda, et paari põlvkonna pärast see niisamuti oleks.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2023 18:53:20 vasta tsitaadiga

Paraku nii on. Ma sellest väga ei hooligi kellel see kõige-kõige kiirem "halo" kaart parasjagu on. See on rohkem fanboy teema ja niikuinii ebamõistlik 99,99% ostjate jaoks.

Ma hoolin rohkem hindadest ja voolutarbest. Nvidia on need mõlemad tõstnud absurdsetesse kõrgustesse.
Ja Nvidia puhul ükskõik palju sa maksad ei saa sa täiskivi. Ikka on mingi nuditud/kärbitud variant. Isegi Quadro (mina nimetan neid ikka veel nii kuna uus A tähistus on tobe ja segadusseajav) pole alati täiskivid.

Vähemalt AMD ostes ei pea muretsema selle pärast, et 6-12 kuud hiljem väljastatakse samal kivil põhinev kiirem kaart millel rohkem ressursse lahti lukustatud.
Teine asi mis AMD paremini teeb on tagasiühilduvus. Ma ei ütle, et nad alati toovad uued featuurid ka vanematele seeriatele aga vähemalt see pole selline hard cutoff nagu Nvidial kus sa alati pead ostma uusima seeria, et kasutada uusimaid featuure.
Lisaks Nvidia poolne tobe ja ebavajalik 12/16pin pushimine. See konnektor on ja jääb kahtlaseks. Pead siidikinnastega ümber käima.

Asi mille mõlemad on paraku kinni keeranud on igasugu entusiastide pärusmaa a'la vBIOS modding, voltidega mängimine jne. EVGA veel üritas aga lõpuks loobusid ka nemad.
Paraku selles suunas liiguvad kõik kolm RGB koalitsiooni liiget.

Kõige "erutavam" mida tänapäeval tarkvaraga teha saab on mälu taimingud emaplaatidel ja volt/freq kurviga mängimine.
Huvitav kaua läheb kuni ka need kinni keeratakse?

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2023 18:54:09 vasta tsitaadiga

Selles samas videos Adored räägib ise kui nutune on AMD gaming segment PC osas. See on nii väike, et ma isegi hakkasin kahtlema kas see vastab tõele. Selle puhul ei imesta, kui neil polegi suurt huvi üldse varsti. Konsoolid on teine teema.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2023 10:35:22 vasta tsitaadiga


Link


8:36 peal rohkem infot mis RDNA3 kivi vaevab, et miks ei saanud sellist perfi mis lubati.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011



Online
sõnum 08.04.2023 12:43:32 vasta tsitaadiga

Pole kaua selle venna jahvatamist kuulanud. Kui ma ta jutust midagi välja lugesin, siis AMD reklaamis teadlikult vigaste testi eksmplaaride mumbreid tõeste pähe või veel hullem, et kõik AMD kivid on vigased ja nad pidid kiiruse maha võtma,et neid üldse müüa saaks.
Ei tea ka Jensen saatis ta isiklikult "sooja kohta" , et tal selline silmapklappidega "ainult ühes suunas" nägemine on.
Ta on nagu 100 aastane rikas vanamees oma noore naisega. Kohe kohe tuleb .... 10 aastat juba tuleb ja ikka pole veel kohale jõudnud.

Kui tänane seis GPU turul kohvipaksu (steami gpu topi) pealt koku lugeda , siis.
Nvidia on õnnelik. Konkurentsi praktiliselt ei ole. (kui sa just pixel graafikas 500 +FPS fänn ei ole)
AMD on õnnelik. Nende tulu tuleb konsoolidelt ja kõrged GPU hinnad mõjuvad konsoolidele hästi. Pole mingit põhjust seda olukorda muuta. Vähemalt mina ei muudaks.

Intel ... no ei ole mul usku nende edusse.Kõige loogilisem oletus oleks, et nad noolivad järgmise põlvkonna konsoolide lepinguid. Kui nad seda ei saa ... .
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2023 12:53:26 vasta tsitaadiga

Mid to high on sisuliselt Nvidia omandis. Low to mid segmendis võib Intel soodsama hinnapoliitikaga AMD-lt suure tüki ampsata, mis teoorias peaks sundima AMD-d pingutama (aga see on rohkem mu enda soovunelm icon_smile.gif ).

viimati muutis HPN 08.04.2023 19:14:05, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2023 14:56:23 vasta tsitaadiga

Moore's law on hullem kui Red gaming tech. Ma kumbagi ei jälgi ammu enam. Sellist virtsa ajavad välja. Seda võib teha suvaline juutuuber ja neid kanaleid on mitmeid. Mis nende vaadatavust tõstab on teiste väiksemate kanalite sama info edasi jagamine ja selle pealt jälle omakorda reklaami pealt teenimine.
Päris palju panid nad mööda hinnangutega aga nad kunagi ei tunnista eksimusi vaid räägivad ainult sellest, millega täppi läks icon_biggrin.gif

Vahet pole isegi mida AMD järgmisena valmis saab, kui nad ei taha PC segemendis konkureerida konsoolidega, siis tuleb sama hinnatõus nagu oli selle seeriaga.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2023 20:39:23 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Moore's law on hullem kui Red gaming tech. Ma kumbagi ei jälgi ammu enam. Sellist virtsa ajavad välja. Seda võib teha suvaline juutuuber ja neid kanaleid on mitmeid. Mis nende vaadatavust tõstab on teiste väiksemate kanalite sama info edasi jagamine ja selle pealt jälle omakorda reklaami pealt teenimine.
Päris palju panid nad mööda hinnangutega aga nad kunagi ei tunnista eksimusi vaid räägivad ainult sellest, millega täppi läks icon_biggrin.gif

Vahet pole isegi mida AMD järgmisena valmis saab, kui nad ei taha PC segemendis konkureerida konsoolidega, siis tuleb sama hinnatõus nagu oli selle seeriaga.


MLID on siiski suhteliselt täppi pannud tänu oma Nvidia/AMD/Inteli allikatele. Ei tea millest räägid. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2023 20:54:55 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
MLID on siiski suhteliselt täppi pannud tänu oma Nvidia/AMD/Inteli allikatele. Ei tea millest räägid. icon_rolleyes.gif

Nõus. Kui üldse neid siseinfo pealt ennustajaid kuulata, siis tema tundub parim.

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2023 20:57:05 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Zonerman kirjutas:
Moore's law on hullem kui Red gaming tech. Ma kumbagi ei jälgi ammu enam. Sellist virtsa ajavad välja. Seda võib teha suvaline juutuuber ja neid kanaleid on mitmeid. Mis nende vaadatavust tõstab on teiste väiksemate kanalite sama info edasi jagamine ja selle pealt jälle omakorda reklaami pealt teenimine.
Päris palju panid nad mööda hinnangutega aga nad kunagi ei tunnista eksimusi vaid räägivad ainult sellest, millega täppi läks icon_biggrin.gif

Vahet pole isegi mida AMD järgmisena valmis saab, kui nad ei taha PC segemendis konkureerida konsoolidega, siis tuleb sama hinnatõus nagu oli selle seeriaga.


MLID on siiski suhteliselt täppi pannud tänu oma Nvidia/AMD/Inteli allikatele. Ei tea millest räägid. icon_rolleyes.gif


Vaatasid ikka tema kõiki videosid varasemalt? Tal on ennustused seinast seina loomulikult paneb millegagi täppi. Ei olegi millegist rääkida rohkem. Kõige suuremad prohmakad olid ladude varude osas nii nvidia kui amd osas, millga pani samuti puusse.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2023 21:14:56 vasta tsitaadiga

On nagu põhjus, miks MLID on isegi AMD'i redditis banned kui bullshit artist, aga noh, mis seal ikka.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2023 23:14:40 vasta tsitaadiga

Scart, Keda kotib mis interneti prügikastis ehk redditis toimub? Keda see peaks kottima mis seal seal on või ei ole?
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2023 23:49:22 vasta tsitaadiga

Reddit on nagu Reformierakond - vasakliberaalide kajakambrite kajakamber. Kui sealt millegi eest bänni saad, siis võid seda uhkusega kanda.
Ma proovisin guugeldada, miks ta bani sai, aga ega mingi arukat vastust ei leidnud. Justkui, kui su kõlakad ei vasta tõele ning need vanad puusse pannud videod maha lased, siis see on kuidagi jube suur patt? Nagu... see tema kogu kanal ju ongi - kõlakad ja spekulatsioonid. Kes sest aru ei saa on ise veidi... Ja no kui ei meeldi, ära kuula.

_________________
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 90, 91, 92 ... 133, 134, 135  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.