koduleht ütleb, et max power draw 450w ja biosis tundub olema seatud 480w.
Mõtlesin ka, et mida hullu - isegi Corsair 1200W toide sellise kaardiga PC-d välja ei veaks
Noja kui mõnes mängus on max vool taga siis mänguri kast kütaks nii, et mängimise ajal toas kuum nagu troopikas Higimull otsaees pelad mänge, ja siis kõige tähtsama koha peal lööb korgid välja
Galaxy HOF 3090 TDP oli vist paberil 350w aga nii testides kui ma ise oma silmaga nägin, et oskas teatud hetkedel küsida 420w kanti. See tähendab, et kui sul sellel hetkel mingi i9 ka enda 300 noolib, siis 850w toitekas pakib suure tõenäosusega asjad kokku. Vaevalt see KingPini 1200w tühjast kohast võetud on, ju siis mingitel ekstreemsetel tingimustel oskab ta hetkeks kompenseerimiseks seda ikkagi tahta.
Nvidia 4xxx seeria on mõõtmetelt paras mölakas küll..
Eks vist nii ongi õigem, et kõige enne ostad kõige kulukama jupi ehk video ja ülejäänud jubinad ostad-ehitad video ümber
Galaxy HOF 3090 TDP oli vist paberil 350w aga nii testides kui ma ise oma silmaga nägin, et oskas teatud hetkedel küsida 420w kanti. See tähendab, et kui sul sellel hetkel mingi i9 ka enda 300 noolib, siis 850w toitekas pakib suure tõenäosusega asjad kokku. Vaevalt see KingPini 1200w tühjast kohast võetud on, ju siis mingitel ekstreemsetel tingimustel oskab ta hetkeks kompenseerimiseks seda ikkagi tahta.
see 1275w oli võetud sissetulevate vooluotste pealt, 2x12+4-pin (2x600w) pluss 75w slotist. ma ei oska hästi ette kujutada, mida sellise reaalse tarbe jaoks vaja on. kas ln2 ja maailmarekordid võtavad nii palju?
galax hof 3090 on mingi übermudel tootjal. power limit peaks 420w olema. kas see ei olnud üks neist kaartidest, millel oli 500w ja 1000w piiriga biosed olemas?
heretic666 kirjutas:
Saame siis varsti lugeda neid minikorpuste pidajaid et mis need täpsed mõõdud on kaartidel, et kas ikka mahub kasti sisse.
ei mahu
rtx3080 on juba vaid evbga xc3 ja fe 2-slot.
okei, asus, gigabyte, galax, oemid ja võib-olla keegi veel tegid bloweriga asju ka aga need on oem või veeplokkide alla kaardid _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
DLSS on Triple Buffering pmst? Paneb 1 kaadri vahele? Seepärast ongi teine arhitektuur et CPU piirang ei tule ette- DLSS3 koos Reflexiga hoiab FPS kõrgemal paremini kui DLSS2
DLSS on Triple Buffering pmst? Paneb 1 kaadri vahele? Seepärast ongi teine arhitektuur et CPU piirang ei tule ette- DLSS3 koos Reflexiga hoiab FPS kõrgemal paremini kui DLSS2
nii ta on ja kusjuures latency on nõks madalam kui lihtsalt DLSS 2-ga.
tundub päris hea asi saab lõpuks rahulikult 4k Quality DLSS-ga lasta normaalselt.
minimaalne oleneb palju ka prosest.
3090 reference power limit on 350w. mida tootjad sinna otsa on suvatsenud keevitada tuleb konkreetse mudeli pealt vaadata aga üldjuhul üle 30w väga mitte. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Mis 3090 puhul min. toide olla võiks, kui arvestada normaalsete toidetega a'la Corsair RM, Seasonic GX alates...
Kui enda 3090 Strixi kätte sain, siis polnud lihtsalt muud toidet paar nädalat võtta kui mingi Seasonicu 650W ja ka see jooksutas ilusti ära, aga OC ei julgenud muidugi panna ja kui oleks selle transient power spike otsa sattunud, mille käes osad kaardid vaevlesid, siis oleks võib-olla teised muljed. Pigem vaataks ikkagi mingi 850W-1kW kanti. Sõltub ka muust mudrust muidugi, mis sinna ühendatud.
Ma olen 650w toite otsas käitanud mingitel segastel asjaoludel aga hingata ise ei julgenud. Ma arvan, et kui i7+ prose on, vahel korralikult tehnikat ka koormad ja mingeid ventikaid-rgb teemat on palju, siis ikka ideaalses maailms vist vaataks tonnise poole, koormab vähem ning ilmselt on ka vaiksem ja jahedam. 850 muidu teeb töö ära kui tagasihoidlikum kasutus on muude asjade osas.
No minu 3090 suprim x jookseb Corsair 850w peal, kastis on 9 rgb venti ja 4 rgb mälu ka. Midagi klokkinud ei ole, toide häält ei tee. _________________ Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Mis 3090 puhul min. toide olla võiks, kui arvestada normaalsete toidetega a'la Corsair RM, Seasonic GX alates...
Alates 750w võib end üsna uljalt tunda. Arvestades praegu järelturul toitekate hindasid, siis HX1200 on väga okei hinnaga juba saada. See oleks täiesti kindla peale minek.
No minu 3090 suprim x jookseb Corsair 850w peal, kastis on 9 rgb venti ja 4 rgb mälu ka. Midagi klokkinud ei ole, toide häält ei tee.
No siin on see teema, et oleneb suuresti mis prose kasutada. Mingi 65-100w limiidiga asja puhul ongi täiesti buen aga kui näiteks i9 puhul limiidid maha võtta või veel klokkida ka, siis me räägime ikkagi suurusjärgust 250w prose jaoks õigetel hetkedel ja see võib probleeme tekitada.
Hetkel on inflatsioon. Inimesed ei torma ostma. Teiseks on tootmistmaht väidetavalt suurem kui 30 seeria puhul.
Muidugi ei saa garanteerida, et meie regioonis nüüd kohe launch päeval hea saadavus on aga ma olen üsna kindel, et ~2000€ kaartidele mingit järjekorda ei teki. _________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
...kui näiteks i9 puhul limiidid maha võtta või veel klokkida ka, siis me räägime ikkagi suurusjärgust 250w prose jaoks õigetel hetkedel ja see võib probleeme tekitada.
THW väidab et 11900K on stockis juba AIDA stress testiga 269W. OC sinna otsa lükata, võib äkki kolmega algava numbri juba saada. Õnneks gamingus CPU tavaliselt sellist koormust ei saa aga täiesi nõus, et kui peak sisse tuleb, võib arvuti pildi tasku küll panna.
Sama teema juba oli ju RTX Voice'ga, mis töötas samamoodi GTX kaartidega
Töötas? Ma ikka nagu mäletan, et RTX Voice oli mitte-RTX kaartidel täiesti puruks ja kes iganes seda GTXi peal katsetas, sai ise aru miks Nvidia seda RTX-kaartidele hoidis.
Viilutaja kirjutas:
Postitan siia ka.
Frame Generation toimib ka RTX2000 kaartidel, ning tõenäoliselt ka Ampere kaartidega.
Spoiler
Et ühes threadis pasa tootmisest ei piisanud?
Scart kirjutas:
Mis on katki ja ei tööta õigesti, mis on ka see mida Nvidia ütles...
The user experienced instability and frame drops so running frame generation on DLSS 3 won't get you the most optimized gaming experience at the moment since it is designed with GeForce RTX 40 graphics cards in mind.
Mulle ei meeldi idioodid, that's all. Ühed geeniused siin olid juba RTX Voicega. See pandi GTX-kaartidele tööle ja GPU usage oli konstantne 30%, sel ajal kui RTXiga oli see single digits ja kellad maas. Nii äge on istuda desktopil, GPU kellad 100% peal
Mulle ei meeldi idioodid, that's all. Ühed geeniused siin olid juba RTX Voicega. See pandi GTX-kaartidele tööle ja GPU usage oli konstantne 30%, sel ajal kui RTXiga oli see single digits ja kellad maas. Nii äge on istuda desktopil, GPU kellad 100% peal
Täielik BS ja fearmongering. Kasutasin GTX 1080 peal seda ja mitte midagi sellist ei olnud. Kõik toimis ilusti. Ei olnud 30% usage või täiskellad desktopil.
Nüüd 2080 Ti peal kasutades ei ole kogemus parem kuidagi. Toimib täpselt samamoodi.
osaliselt BS. alguses oli tõesti GTX-il probleeme, mul näiteks samuti suur kasutus ja VÄGA suur viide (üle sekundi protsessis häält peale tund-paar töötamist, ehk viide järjest tõusis) GTX1080-ga. See oli rtx voice esimeste versioonidega, samas päris RTX-idega (2000 seeria) oli kõik korras. Mingi aeg uuemate RTX Voice tarkvaraga aga sai asja korda ja töötas nagu kord ja kohus ka pascalitel. Kahjuks või õnneks enamvähem samal ajal, kui kõik ära fixiti, kolisin ma ampere peale üle ja rohkem pole katsetanud.
Hetkel on inflatsioon. Inimesed ei torma ostma. Teiseks on tootmistmaht väidetavalt suurem kui 30 seeria puhul.
Muidugi ei saa garanteerida, et meie regioonis nüüd kohe launch päeval hea saadavus on aga ma olen üsna kindel, et ~2000€ kaartidele mingit järjekorda ei teki.
Inflatsioon üldiselt tähendab seda, et inimesed kipuvad just rohkem raha kulutama. Kuigi jah, hardware hind üldjuhul kaotab kiiremini väärtust kui raha ise, nii et see on küll viimane asi, millesse investeerida.
Kuid sinu eesmärk on lihtsalt tatti pritsida ja solvata, kuid reaalselt ei tea sa asjadest midagi. Seda tõestad sa ise järjekindlalt.
Scart kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Scart kirjutas:
Et ühes threadis pasa tootmisest ei piisanud?
Keegi on väga butthurt
Küürakat parandab ainult haud! Oled ehe näide.
Mulle ei meeldi idioodid, that's all. Ühed geeniused siin olid juba RTX Voicega. See pandi GTX-kaartidele tööle ja GPU usage oli konstantne 30%, sel ajal kui RTXiga oli see single digits ja kellad maas. Nii äge on istuda desktopil, GPU kellad 100% peal
Teistel teemadel. Väga korralik draiveri uuendus lasti välja, mis tõstab väga palju perfi just RTX3000 seeria kaartidel.
Kuid sinu eesmärk on lihtsalt tatti pritsida ja solvata, kuid reaalselt ei tea sa asjadest midagi. Seda tõestad sa ise järjekindlalt.
Sa vist ei saanud väga hästi aru, mida öeldi. Pole hullu, keskmine tase ongi sealmaal.
For those of you that want to try out the AI noise removal capabilities but aren’t ready to upgrade to an RTX GPU yet, we have also patched RTX Voice with support for NVIDIA GeForce GTX GPUs. Though, of course, your mileage may vary on older cards.
Kuid sinu eesmärk on lihtsalt tatti pritsida ja solvata, kuid reaalselt ei tea sa asjadest midagi. Seda tõestad sa ise järjekindlalt.
Sa vist ei saanud väga hästi aru, mida öeldi. Pole hullu, keskmine tase ongi sealmaal.
For those of you that want to try out the AI noise removal capabilities but aren’t ready to upgrade to an RTX GPU yet, we have also patched RTX Voice with support for NVIDIA GeForce GTX GPUs. Though, of course, your mileage may vary on older cards.
we have also patched RTX Voice with support for NVIDIA GeForce GTX GPUs. Though, of course, your mileage may vary on older cards
Sellega seal mõeldi vanemaid generatsioone kui Pascal Jeesas fucking christ!
Aga kui vähegi otsid netist, siis enamikel töötas see ka ilusti Maxwelli peal. Kui sealt edasi minna, GTX600/GTX700'le siis jah kehtib see "your mileage may vary on older cards".
Minu jaoks arusaadav miks kapitalislik organisatsioon ei pane oma raha toodetele millest ta enam ei teeni. Andsid mingi võimaluse kasutada uut tarkvara vanadel toodetel ja mida uuem raud seda parem kogemus.
Viilutaja, Kas see on kirjas mida seal mõeldi? Või sa tuletasid ise ja nüüd peksad pead vastu seina?
Minu jaoks arusaadav miks kapitalislik organisatsioon ei pane oma raha toodetele millest ta enam ei teeni. Andsid mingi võimaluse kasutada uut tarkvara vanadel toodetel ja mida uuem raud seda parem kogemus.
Viilutaja, Kas see on kirjas mida seal mõeldi? Või sa tuletasid ise ja nüüd peksad pead vastu seina?
See peaga vastu seina peksmise ikoon oli sellepärast, et kuidas inimene aru ei saa. Võrdub peaga vastu seina jooksmisega, et seda seletada.
Miks nad oleks pidanud ütlema, et lisasid suppordi GTX'le ja siis järgmises lauses ütlema, et kogemus vanemate kaartidega on nii ja naa!
Ning siiani toimibki see GTX9XX ja GTX10XX seerial veatult.
Asja mõte oli selles, et Nvidia on varasemalt samamoodi cappinud mingit featuuri, lihtsalt sellepärast, et uusi kaarte müüa. Ilmselgelt seal polnudki mingit takistust, et see RTX Voice töötaks mitte RTX kaartide peal, puhtalt software teema.
Scart siin räägib, et ei toimi GTX kaartidega ja ainult RTX peal toimib!
Scart siin räägib, et ei toimi GTX kaartidega ja ainult RTX peal toimib!
Õpi lugema, amatöör. Ma ütlesin, et see ei tööta õigesti ja nii oligi. Kui GTXi tugi tuli, oli see katki as fuck, läägis sekund+ ja GPU usage oli kogu aeg 30% ja rohkem ning kõik kellad laes ehk GTX-kaardid, millel RTX Voice enabled, tõmbasid desktopil idles istudes mitusada W elektrit.
Scart siin räägib, et ei toimi GTX kaartidega ja ainult RTX peal toimib!
Õpi lugema, amatöör. Ma ütlesin, et see ei tööta õigesti ja nii oligi. Kui GTXi tugi tuli, oli see katki as fuck, läägis sekund+ ja GPU usage oli kogu aeg 30% ja rohkem ning kõik kellad laes ehk GTX-kaardid, millel RTX Voice enabled, tõmbasid desktopil idles istudes mitusada W elektrit.
Keegi ei rääkinud siin sellest, et kui see tugi tuli siis oli "katki" GTX jaoks!
Loe ise esimest postitust selle teema kohta!
Mina kirjutasin, et jälle üks featuur (frame generation) mis toimib ka vanematel kaartidel, justnagu RTX voice! Nvidia capib teadlikult vanemaid kaarte!
Sina tulid räuskama, et RTX voice ei toimi eelmise põlvkonna kaartidega, mis on täielik bullshit!!! Toimib küll!
Hotspot on kuumim sensor ja kui ma ei eksi, siis see peaks käima ainult GPU kohta. Muidu oleks eeldanud, et 3090 puhul läheb mälu kuumaks.
Kahju ta ei tee. Eriti kui teised tempid on normis aga ma ei tea kas ja palju see jõudlust piirab kui hotspot üle saja läheb.
Kas 3090 kannatab aint pastat ka vahetada või kui lahti kakud siis patjade vahetus paratamatu? Olen vaatand, et EVGA kasutab miskeid makroflex patjasid ehk siis siuke hästi nigu kitilaadne möga mitte konkreetne padi - kuri kahtlus, et uuesti kokku pannes ei toimi enam päüris nii nagu ennem
Kas 3090 kannatab aint pastat ka vahetada või kui lahti kakud siis patjade vahetus paratamatu? Olen vaatand, et EVGA kasutab miskeid makroflex patjasid ehk siis siuke hästi nigu kitilaadne möga mitte konkreetne padi - kuri kahtlus, et uuesti kokku pannes ei toimi enam päüris nii nagu ennem
Ma tegelikult teostasingi padja ja pasta vahetuse. Ütleme nii, et need vanad enam ei kõlbanud väga uuesti kasutada.
Tellisin uue ventilaatori hiinast, kuna üks veits pläriseb. Kohale jõuavad, vaatan selle pasta uuesti üle, võib-olla mõni koht veits paljas. Loodan, et need padjad nii kiirelt juustuks ei muutu.
No niipalju kui uurinud siis EVGA kasutabki sellist poollöga, et kindlasti ilusti kontakt oleks. Netist lugeda siis on tehtud ju täitsa database, et milliste tootjate millistel mudelitel millised padjad kuipaksud peaks olema kuna patju erinevates kohtades ja üldiselt eri paksusega. Tolerantsid kuni 0,2 mm põhimõtteliselt. Muidu oleks savi aga terve hulk ka neid kes mingit tempi paremaks tahta saades on mõne teise keerand prse kuna kas padi a'la 0,1mm liiga madal ja ei saa kontakti või siis kõrge ja seetõttu ei saa teine koht piisavalt head kontakti.
Pole ka seetõttu lahti kakkund endaoma aga GPU pasta vahetaks ikkagi heameelega.
Hotspot on kuumim sensor ja kui ma ei eksi, siis see peaks käima ainult GPU kohta. Muidu oleks eeldanud, et 3090 puhul läheb mälu kuumaks.
Kahju ta ei tee. Eriti kui teised tempid on normis aga ma ei tea kas ja palju see jõudlust piirab kui hotspot üle saja läheb.
Pasta vahetus võiks aidata küll jah.
Tundub, et throttlib küll, kui hotspot sinna 105c juurde jõuab. GPU clock jõuab sinna 1500mhz ja väga üle ei lähe. Peab selle pasta üle vaatama, võib-olla mõni padi liiga paks.
No niipalju kui uurinud siis EVGA kasutabki sellist poollöga, et kindlasti ilusti kontakt oleks. Netist lugeda siis on tehtud ju täitsa database, et milliste tootjate millistel mudelitel millised padjad kuipaksud peaks olema kuna patju erinevates kohtades ja üldiselt eri paksusega. Tolerantsid kuni 0,2 mm põhimõtteliselt. Muidu oleks savi aga terve hulk ka neid kes mingit tempi paremaks tahta saades on mõne teise keerand prse kuna kas padi a'la 0,1mm liiga madal ja ei saa kontakti või siis kõrge ja seetõttu ei saa teine koht piisavalt head kontakti.
Pole ka seetõttu lahti kakkund endaoma aga GPU pasta vahetaks ikkagi heameelega.
mis 3090 jutt käib? FTW-l pole seal mingit löga ja siiani on saanud kõigile vana jahutuse tagasi panna ilma patju vahetamata...ja vahetatud on neid omajagu. Padja paksuse saad mõõta ka siis kui maha võtad, ääred ei ole üldjuhul kokku pressitud patjadel ja mõõdud ka 0,5-1-1,5-2-3mm väga eksida ei saa
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.