Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  NATO, Eesti kaitsevõimekuse ja militaartehnika vaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 84, 85, 86  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2023 20:48:58 vasta tsitaadiga

link :: Türgi lükkab Soome ja Rootsi NATO-kõnelused määramata ajaks edasi

....

Edasine sõltub nüüd Bidenist/USAst. Oleks päris hale kui lõpuks ainuke riik mis NATOs loeb ja mille peal kogu liit püsti seisab ei suudaks isegi sellisel positsioonil oma tahet läbi suruda.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2023 18:16:09 vasta tsitaadiga

Türgi välisminister: - Mõttetu läbirääkimisi pidada.
Türgi välisminister Mevlüt Çavuşoğlu sõnul on praegu mõttetu pidada läbirääkimisi Rootsi ja Soomega nende NATO-taotluste üle. Reuters teatab.
Samuti ei ole Cavusoglu sõnul esitatud ametlikku taotlust Rootsi ja Soome NATO taotluste eraldamiseks, edastab Reuters.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 27.01.2023 08:33:43 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1608865505/koraani-poletamist-aitas-korraldada-vaidetavalt-kremli-meelne-ajakirjanik
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 28.01.2023 14:51:18 vasta tsitaadiga

Ilmselgelt on see vesi putini veskile kui Soome-Rootsi NATOsse astumisel muudkui kaikad kodaratesse lendavad.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2023 15:02:21 vasta tsitaadiga

Äkki Erdogan palus putja abi et mingi selline intsident korraldada. Nüüd hea vabandus olemas
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007




sõnum 28.01.2023 15:04:45 vasta tsitaadiga

äkki ehitaks edrogani meeleheaks mõne uhke allahi kummaradamise palee
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2023 15:45:08 vasta tsitaadiga

-Kaivo- kirjutas:
äkki ehitaks edrogani meeleheaks mõne uhke allahi kummaradamise palee

Neid on Rootsis juba sitaks.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2023 16:26:01 vasta tsitaadiga

Äkki ehitaks suure Erdogani kusagile Stockholmi?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2023 17:23:32 vasta tsitaadiga

Skandinaavlastel läheb hästi.
Seoses väljakuulutatud meeleavaldusega Taani konsulaadi taga Istanbulis paluti Norra elanikel Türgis olla ettevaatlik. Sarnaseid üleskutseid on välja saatnud nii Taani kui Rootsi välisministeerium.
Taustaks on hiljutised meeleavaldused, mis toimusid väljaspool Rootsi peakonsulaadi Ankaras ja Istanbulis. Lisaks on Rootsi-Taani paremäärmuslik poliitik Rasmus Paludan öelnud, et põletab igal reedel Kopenhaagenis Türgi saatkonna ees koraani kuni Rootsi NATOsse vastuvõtmiseni.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2023 22:28:33 vasta tsitaadiga

link :: Erdoğan: Türgi võib Soome NATO liikmesuse heaks kiita

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan ütles pühapäeval, et Ankara võib Soome NATO liikmesuse heaks kiita ilma naabri Rootsita.

«Vajadusel saame anda Soome suhtes teistsuguse vastuse. Rootsi saab olema šokeeritud, kui anname Soomele teistsuguse vastuse,» ütles Erdoğan telesaates.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2023 00:27:23 vasta tsitaadiga

Soome uurija Erdoğani NATO-kõnedest: Ei tasu veel teha rutakaid järeldusi.
"See on selline "jaga ja valitse" suhtumine," kirjeldab Erdoğani suhtlust välispoliitika instituudi Türgi poliitikale spetsialiseerunud teadur Toni Alaranta.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2023 11:05:21 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
Rootsi-Taani paremäärmuslik poliitik Rasmus Paludan öelnud, et põletab igal reedel Kopenhaagenis Türgi saatkonna ees koraani kuni Rootsi NATOsse vastuvõtmiseni.

icon_lol.gif päris hea vastus türklase trollimisele: koraani põletamise otsene põhjustaja on Erdogan ja seda tehakse seni kuni ta oma käitumist ei korrigeeri icon_lol.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 30.01.2023 11:11:43 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Oisu. kirjutas:
Rootsi-Taani paremäärmuslik poliitik Rasmus Paludan öelnud, et põletab igal reedel Kopenhaagenis Türgi saatkonna ees koraani kuni Rootsi NATOsse vastuvõtmiseni.

icon_lol.gif päris hea vastus türklase trollimisele: koraani põletamise otsene põhjustaja on Erdogan ja seda tehakse seni kuni ta oma käitumist ei korrigeeri icon_lol.gif

Sõnastus on väga kena jah. Kas see ka reaalselt nii siiras...
//
Igasugu need äärmusparteid on osutunud Venemaa tallalakkujaks ju.
Eriti ere on see meie kohalik uhuude kamp: Selle seadme ulatus provotseerib.
Harjutusväljak on liialt lähedal vene piirile, jne...
Tegelikult tuleb välja, et lausputinistid.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2023 11:12:53 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Oisu. kirjutas:
Rootsi-Taani paremäärmuslik poliitik Rasmus Paludan öelnud, et põletab igal reedel Kopenhaagenis Türgi saatkonna ees koraani kuni Rootsi NATOsse vastuvõtmiseni.

icon_lol.gif päris hea vastus türklase trollimisele: koraani põletamise otsene põhjustaja on Erdogan ja seda tehakse seni kuni ta oma käitumist ei korrigeeri icon_lol.gif


Võib ka nii võtta, kuid pigem on siiski tegemist Venemaa rahastatud tegelaste poolt Türgi ärritamisega, et Rootsi liitumist maksimaalselt pidurdada.
Kasutatakse tuimalt ära Rootsi kõnevabadust Rootsi enda vastu.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 30.01.2023 11:18:17 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:

Võib ka nii võtta, kuid pigem on siiski tegemist Venemaa rahastatud tegelaste poolt Türgi ärritamisega, et Rootsi liitumist maksimaalselt pidurdada.
Kasutatakse tuimalt ära Rootsi kõnevabadust Rootsi enda vastu.


Pigem kasutab diktaator lumehelbeke seda ära oma valimisv6itluses, et saada kolmas ametiaeg. See juturaamat on seal täiesti teisejärguline.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2023 11:26:46 vasta tsitaadiga

Eks ta ole troll trolli vastu ja vesi putja veskile, aga seda jama alustas siiski isevalitseja Erdogan. Tema võimuses on see ka lõpetada, sest kui Kopenhaagenis ei õnnestu neid kapsalehti küpsetada, siis tehakse seda lihtsalt mõnes teises riigis Türgi saatkonna ees. icon_lol.gif Valikut ju on.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 30.01.2023 11:27:58 vasta tsitaadiga

Kummaline mõelda kui õhinas oli Saksamaa, et Türgit vaja EL icon_lol.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 30.01.2023 11:31:52 vasta tsitaadiga

Magic, ärme unusta, et me räägime siiski miljonitest potensiaalsetest valijatest.
_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 30.01.2023 11:38:47 vasta tsitaadiga

Jajah, tulge kõik icon_lol.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 12:33:45 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1608871508/riigi-analuusi-kohaselt-on-voru-lahistel-ainus-sobilik-harjutusala-nursipalu
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 12:42:39 vasta tsitaadiga

Aga miks see peab just Võru lähistel olema?
Kas kusagil mujal Eestis, nt Ida-Viru tühermaadel, ei oleks vähem jama selle maade kompenseerimise ja kohaliku elu rikkumisega?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 02.02.2023 12:48:32 vasta tsitaadiga

Iga loll peaks seda teadma ju. Kurb, et kohaliku poliitika tõttu on sisuliselt teemas E200 ja RE üksi.
Lisaks sinna on arendatud läbi aastate arvestatav infra (isegi käinud seal) thumbs_up.gif
//
Veel arulagedam on tegelikult see, et igasugune suurem treeningmaht tõstaks ka seal rahvaarvu ehk see võrduks lisatuluga lähivaldadele.
Alles oli hala, et meil näe siin mingid "uhuu" tegelased, kes midagi korraldavad, aga raha ei too icon_lol.gif
//
Lisaks konkreetsel alal pole mingit kordumatut loodust või turismiväärtust. Seen, mari ja lõpus kehvemat põldu.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 12:49:35 vasta tsitaadiga

Eks siis peab arvestama, et kui Venemaaga sõjaks läheb, siis esimene löök tuleb sinna, kus kõige rohkem sõjaväega seonduvad. Bye-bye, Võrumaa icon_lol.gif thumbs_up.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 02.02.2023 12:51:34 vasta tsitaadiga

Kuni Luunja sillani pidi nagunii puhas olema pohh sellega icon_lol.gif
Algselt pakuti ka Käreveret icon_razz.gif
//
Võrus õpe ju nagunii...see saab nagunii laksu, ega see Põlva ka kaugel pole (eksimismäära jääb sisse).


viimati muutis Magic 02.02.2023 12:52:30, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 02.02.2023 12:52:12 vasta tsitaadiga

Näib, et ka Eestis on m6nele NSVL lagunemine suurim 20. sajandi geopoliitiline katastroof.
_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 12:53:08 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Näib, et ka Eestis on m6nele NSVL lagunemine suurim 20. sajandi geopoliitiline katastroof.

Katastroofidest rääkides. Sa seal Berliinis end kusagile autoesindusse või kiirteele ei taha liimida?

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 02.02.2023 12:53:32 vasta tsitaadiga

Eks neid teenelisi diplomaate üksjagu...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 02.02.2023 12:56:12 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Eks siis peab arvestama, et kui Venemaaga sõjaks läheb, siis esimene löök tuleb sinna, kus kõige rohkem sõjaväega seonduvad. Bye-bye, Võrumaa icon_lol.gif thumbs_up.gif

Jah, päris sõjas käivadki asjad just nii, kõik paigutavadki oma sõjaväe kuhugi tsivilistivabasse kohta, siis vastase sõjavägi läheb ka sinna ja nad madistavad seal omavahel, normaalseid inimesi see ei puuduta ja nemad saavad oma palju väärtuslikuma eluga segamatult edasi minna. Mhmh...

https://www.err.ee/1608871454/enn-tupp-pidage-soda-aga-mitte-minu-oues
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 02.02.2023 12:58:45 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
degrass kirjutas:
Näib, et ka Eestis on m6nele NSVL lagunemine suurim 20. sajandi geopoliitiline katastroof.

Katastroofidest rääkides. Sa seal Berliinis end kusagile autoesindusse või kiirteele ei taha liimida?

Kas sa igatsed endiseid aegu?

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 13:07:35 vasta tsitaadiga

Tema kohta ma ei tea, aga kui inimesed ebaõiglastel tingimustel oma kodudest ilma jäävad, siis nemad võivad küll hakata. Kas meie huvides on selliseid inimesi juurde toota, kes on veendunud, et riik neist ei hooli ja teeb neile liiga? On vaja selliseid kodanikke? Tuleb riigikaitsele selline meelsus kasuks?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 02.02.2023 13:09:14 vasta tsitaadiga

Elades harjutusväljaku kõrval, kus võiks kasvõi nüüd väiksematest relvadest nädal läbi paugutada.
Samasugune debiilsuse ajamine nagu need Ülenurme lennuvälja vastased icon_lol.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 02.02.2023 13:10:15 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Tema kohta ma ei tea, aga kui inimesed ebaõiglastel tingimustel oma kodudest ilma jäävad, siis nemad võivad küll hakata. Kas meie huvides on selliseid inimesi juurde toota, kes on veendunud, et riik neist ei hooli ja teeb neile liiga? On vaja selliseid kodanikke? Tuleb riigikaitsele selline meelsus kasuks?

Kes oled sina ütlema, et need tingimused ebaõiglased on? On sulle mingi pakkumine tehtud? On keegi nendest kohalikest palunud sind ennast esindada?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 13:17:31 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
netcat kirjutas:
Tema kohta ma ei tea, aga kui inimesed ebaõiglastel tingimustel oma kodudest ilma jäävad, siis nemad võivad küll hakata. Kas meie huvides on selliseid inimesi juurde toota, kes on veendunud, et riik neist ei hooli ja teeb neile liiga? On vaja selliseid kodanikke? Tuleb riigikaitsele selline meelsus kasuks?

Kes oled sina ütlema, et need tingimused ebaõiglased on? On sulle mingi pakkumine tehtud? On keegi nendest kohalikest palunud sind ennast esindada?


Ma olen lugenud, mis kohalikud räägivad ja mida ajakirjandus nende meelsusest kajastab. Midagi positiivset seal ei tundu olevat. Kas sind on palunud keegi nendest end esindada ja ütelnud, et on hirmus häppi selle üle mis toimub?

Probleem ei ole ju ainult nendel, kelle maad vahetult ära võetakse. Ka piirnevad elanikud on olukorraga ebarahul. Aga neile ei kompenseerita midagi. Ja kui nad soovivad sealt lahkuda, siis kellele nad saaks oma maad ja majad maha müüa? Kes see loll nüüd enam ostaks neid, veel vähem õiglase hinna eest? Riik keeldub.

Ma saan aru, et on vaja. See ei tähenda, et selle tegevuse käigus ei tehtaks inimestele liiga.
Kus tehakse liiga, seal sünnib alati vihkamine. Meil pole vaja veel suuremat lõhet ääremaade rahva ja riigi vahel. "Teise Eesti" ehitamine on meile seni andnud EKRE võidukäigu. On see hea tulemus või? On seda vaja tagant tõugata?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 13:21:30 vasta tsitaadiga

Seal Nursipalus viigu need majad ära kes ei taha oma majast loobuda. Seda muidugi riigikulu ja kirjadega. Rootsis liigutati terve küla kaevanduse eest mujale. Asi siis nüüd need mõned majad ära liigutada kui omanik peab seda maja nii väärtuslikuks, et ei suuda loobuda. Minu arvates võiks neile selle maa eest maksta tunduvalt rohkem kui turuhind on. Kui vaja ja kes tahab nendele võiks uued ja paremad majad ehitada nii kuidas koduomanik soovib. Need kulutused on kogu selle laienduse ja projekti mõju arvestades on suht kommiraha.
Mis mõtet on kokku osta igasugust vägevat tehnikat kui nendega pärast kuskil harjutada ei saa.


viimati muutis bugbrake 02.02.2023 13:27:51, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 02.02.2023 13:22:47 vasta tsitaadiga

Isegi Eestis liigutas üks memm maja, ta oli isegi õnnelik, sest sai välissoojustuse ka selle raha eest thumbs_up.gif
Lisaks ilmselgelt elutervema koha kui aastaid karjääriga maid jagada.


viimati muutis Magic 02.02.2023 13:23:26, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 13:23:03 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Riik keeldub.

millistele andmetele see info põhineb? icon_rolleyes.gif Sundvõõrandamise käigus peaks hüvitatama kõigile osalistele kõik kuhjaga.
Pealegi polügooni laiendamisega kaasnevad ka investeeringud Võrumaale.
Jah, oma kätega ehitatud kodu kaotamine on valus, aga mis sellest kasu on, kui sõda su õuele jõuab ja kodu hävib...
Si vis pacem, para bellum - selles viidatud artiklis ongi toodud, et see on kõige optimaalsem koht harjutamiseks.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 02.02.2023 13:24:04 vasta tsitaadiga

Uhuude valijad arvavad, et ruhnu oleks parem koht thumbs_up.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 13:35:48 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Riik keeldub.

millistele andmetele see info põhineb? icon_rolleyes.gif Sundvõõrandamise käigus peaks hüvitatama kõigile osalistele kõik kuhjaga.
Pealegi polügooni laiendamisega kaasnevad ka investeeringud Võrumaale.
Jah, oma kätega ehitatud kodu kaotamine on valus, aga mis sellest kasu on, kui sõda su õuele jõuab ja kodu hävib...
Si vis pacem, para bellum - selles viidatud artiklis ongi toodud, et see on kõige optimaalsem koht harjutamiseks.


Sundvõõrandatakse (kui selleni üldse asi läheb, ikka kokkuleppele tahetakse enne minna) ju need maad mis jäävad laiendatava ala alla, vahetult.
Ma räägin sellest, et piirnevate maade omanikud on ka pöördunud riigi poole sooviga müüa riigile, aga kuna need maad jäävad alast välja, siis vähemalt esialgu riik on öelnud, et müüge vabal turul maha kui tahate. Ainult et nüüd kui on teada, mis seal toimuma hakkab, siis vabal turul ju enam endist hinda ei saa, kui üldse ostjat leiab.


PS ma saan aru, et Võrumaa piires alternatiivset kohta ei ole erinevatel põhjustel. Kuigi inimestes, kes kaotavad kodu, võib kindlasti kibestumist põhjustada seegi, et looduskaitseala on piisav põhjus, aga tema kodu ei ole.

Küsimus, mis mul kerkis, on et miks see harjutuskeskkond üldse Võrumaal peab olema. Kas ei ole selliseid suuremaid piirkondi, kus ei oleks elanikke ees, kusagil mujal? Jah, mingi infra on juba olemas ja see tuleks siis ära kolida. Aga kas see läheks ikka kallimaks kui kõigi nende maade ja majade ülesostmine õiglase hinna eest?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alpha
HV veteran
alpha

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 13:43:06 vasta tsitaadiga

See nõukaaja ihalemine on ikka naljakas. Inimestel meelst läinud, kuidas siis sõjaväebaase tehti ja elanikke kodudest välja aeti.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 13:45:18 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kas ei ole selliseid suuremaid piirkondi, kus ei oleks elanikke ees, kusagil mujal?

https://www.err.ee/1608871508/riigi-analuusi-kohaselt-on-voru-lahistel-ainus-sobilik-harjutusala-nursipalu

Lisaks: https://www.kaitseministeerium.ee/et/eesmargid-tegevused/harjutusvaljad-ja-lasketiirud

Nursipalus on sobiv harjutusväli juba olemas, küsimus on selle laiendamises, vastavalt tänapäeva vajadustele.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 13:49:38 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Eks siis peab arvestama, et kui Venemaaga sõjaks läheb, siis esimene löök tuleb sinna, kus kõige rohkem sõjaväega seonduvad. Bye-bye, Võrumaa icon_lol.gif thumbs_up.gif


Bye-bye Paldiski pigem icon_wink.gif

tsitaat:
Kaitseväel ei lähe mitte igal pool halvasti. Paldiskis võeti vastu just KOV eelnõu millega algatatakse det planeering umbes 1 km2 suurusele alale kus linnaeelsed rohealad saavad kuni 40% kuni 30 m kõrguselt täis ehitatud et majutada ja rakendada tulevukus suurusjärgus 3000 täiendavat teenistujat. Võrdluseks, kogu ülejäänud Paldiski linn on ~3700 inimest, LHV omavalitsuses nats üle 13k...


tsitaat:
Mulle tundub, et see õnnetu Paldiski linn võtab endale juba liiga palju koormat kanda, mis võib sõjaoludes letaalne olla:
1. sadamad, kus maabuvad liitlased
2. Alexela bensiini ja gaasitünnid kohe sadama kõrval
3. Baltic Connector gaasitrass koos õnnetu laadimiskaiga
4. päris suur KV linnak
5. hüdroakumulatsioonijaam

Enam väärtuslikuks sihtmärgiks olevat väikelinna teist polegi. Samas olles seal küllalt käinud, siis tsiviilkaitse võrdub tüüpselt ümmarguse nulliga. Kuigi endile militaarlinn, siis pole minu silm leidnud ainsatki varjendit. Ka NSVL aegseid mitte. Ka KV moodsad kasarmud ei oma enam keldrikorrustki.

Loodan, et vähemalt tuumajaama eksperiment usaldatakse Letipeale ja LHV volikogul jätkub julgust kuskile joon vahele tõmmata.
Samal ajal pankroti äärel Rõuge vald korraldab miitinguid 21 majapidamise pärast. Paldiski elanike pea kohal ripub palju rohkem.
Kui üks kobarmoonaga Iskander sinna Alexelasse alla tuleb, siis edasi juhtuv jätab vähe järgi nii sadamatest kui ka ülejäänust.

Tuleks ka mõelda üks 1 km2 suurune matmisala koos ette kaevatud kraavidega massimatusteks.



https://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?p=775522#p775522

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 13:53:28 vasta tsitaadiga

Selgelt kirjutasin, olles viidatud artiklit lugenud, et saan aru, et Võrumaal sobilikku kohta ei ole. Ja et muidugimõista on kohapeal midagi juba olemas. Minu küsimus oli, kas kogu seda komplekti mujale kolida poleks riigile vähem konfliktne ja kulukas kui elanikega sedasi jageleda?

Kui ei soovi selle üle arutada, palun väga, ärgem arutagem. Niisama mööda vastata küsimusest ka mõtet ei näe. Mingite endiste aegade tagaigatsemisest sonijatel soovitaks üldse rohtu võtta.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 14:05:17 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Betamax kirjutas:
degrass kirjutas:
Näib, et ka Eestis on m6nele NSVL lagunemine suurim 20. sajandi geopoliitiline katastroof.

Katastroofidest rääkides. Sa seal Berliinis end kusagile autoesindusse või kiirteele ei taha liimida?

Kas sa igatsed endiseid aegu?

Ei. Kuidas see seostub antud teemaga?
Üldiselt üks asi, mida ma eriti ei salli, on see, kui mingid mugavuspagulased, kes on välismaal n+1 aastakümmet elanud, tulevad rääkima, kuidas me siin oma kodumaal elama peaksime. Sul Eesti kodakondsus on veel olemas või oled DDR-i hingekirjas?

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 14:10:19 vasta tsitaadiga

netcat, vaata seniste harjutusväljade paiknemist. Olemasoleva laiendamine on kõige loogilisem.

tsitaat:
Asukoha valimise kriteeriumidena arvestas ala paiknemist Väike-Emajõe ja Emajõe vahelisel alal Kagu-Eestis ning mitte kaugemal kui 50 kilomeetrit Võrus asuvast kaitseväe Taara linnakust.


https://www.kaitseinvesteeringud.ee/wp-content/uploads/2023/02/A_Harjutusv%C3%A4lja-jaoks-sobiliku-maa-ala-asukohavaliku-kokkuv%C3%B5te.pdf
tsitaat:
Eesti Kaitseväel ja muudel julgeolekut tagavatel organisatsioonidel, kelle tegevus eeldab relvadega ümberkäimist ja muude sõjaliste harjutuste tegemist, on vaja harjutusvälju laiendada. Kaitseväe väljaõppe plaane arvestades on vajalik leida täiendavad harjutusvõimalused 2. jalaväebrigaadile ühtlasi arvestades ka liitlaste tuge Eesti Kaitseväele. Analüüsiti Eesti erinevaid piirkondi arvestades Kaitseväe üksuste paiknemist, väljaõppe vajadusi, looduskaitselisi
piiranguid. Analüüsi tulemusel leiti, et 2. jalaväebrigaadi väljaõppeks on vajalik leida Kagu-Eestis optimaalse asukohaga harjutusväli, arvestades seejuures olemasolevate võimaluste laiendamise ja alternatiivsete (uute) asukohtadega.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 02.02.2023 14:16:55 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Tema kohta ma ei tea, aga kui inimesed ebaõiglastel tingimustel oma kodudest ilma jäävad, siis nemad võivad küll hakata. Kas meie huvides on selliseid inimesi juurde toota, kes on veendunud, et riik neist ei hooli ja teeb neile liiga? On vaja selliseid kodanikke? Tuleb riigikaitsele selline meelsus kasuks?


a) See harjutusväljak on seal aastakümneid/üle poole sajandi eksisteerinud. Nüüd äkki ärgata, et fck, paugutavad!?
b) Kas see vastasseis laiendamisele on kohalike inimeste enda idee, v6i on keegi neile j6u ja n6uga abiks?
c) Kui riigi poolt pakutav hüvitis on liiga madal, siis me peaksime sellest rääkima. Kui ka sellel on omad piirid. Elades kanakuudis, n6udes vastu hääberit Jacuzzi'ga... Ma ei ole kindel, et maksumaksja peaks selle eest hoolt kandma (näide on illustratiivne) ?

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 14:17:22 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
netcat, vaata seniste harjutusväljade paiknemist. Olemasoleva laiendamine on kõige loogilisem.



Loogilisem arvestades senise infra paiknemist, jah. Aga nagu sa näed kõik ei allu ainult loogikale, on olemas ka muud huvid. Inimesed pole malenupud, et jäävad ette, liigutad ära, no hard feelings. Seega kas seda seni seal paiknevat üksust kolida pole kergem kuhugi, kus nende jaoks harjutusväljaku rajamiseks on rohkem vaba ruumi, või seda vaba ruumi ei ole tõesti kuskil mujal?

Ma pigem kahtlustan, et lihtsalt algusest peale on seal midagi olnud, ja nüüd on lihtsam seda täiendada kui kolida. Las parem rahvas kolib. On nii? Või on mingi konkreetne strateegiline põhjus, miks harjutusväljak peab olema just Kagu-Eestis?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 14:19:35 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Seega kas seda seni seal paiknevat üksust kolida pole kergem kuhugi, kus nende jaoks harjutusväljaku rajamiseks on rohkem vaba ruumi, või seda vaba ruumi ei ole tõesti kuskil mujal?

Loe palun see dokument läbi, eriti mis puudutab kriteeriume: https://www.kaitseinvesteeringud.ee/wp-content/uploads/2023/02/A_Harjutusv%C3%A4lja-jaoks-sobiliku-maa-ala-asukohavaliku-kokkuv%C3%B5te.pdf
Asukoha valimise kriteeriumid
tsitaat:
Ala asub Väike-Emajõe ja Emajõe vahelisel alal Kagu-Eestis;
kaugus Kaitseväe Taara linnakust kuni 50 km;
looduskaitselised piirangud (NATURA, kaitsealused alad);
harjutusvälja suurus orienteeruvalt 10000 ha;
looduskaitselised piirangud ja liikumispiirangutega alad peavad võimaldama ala kasutust vähemalt neljast küljest;
maaomand võimalikul harjutusväljal (riigimaade osakaal võimalikult suur/hoonestatud eramaade arv võimalikult väike);
raudtee lähedus;
hea juurdepääsetavus;
alal ei ole väljaõpet takistavaid elektriliine, gaasitrasse ja muid olulisi kommunikatsioone.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 02.02.2023 14:20:36, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 14:19:57 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Selgelt kirjutasin, olles viidatud artiklit lugenud, et saan aru, et Võrumaal sobilikku kohta ei ole. Ja et muidugimõista on kohapeal midagi juba olemas. Minu küsimus oli, kas kogu seda komplekti mujale kolida poleks riigile vähem konfliktne ja kulukas kui elanikega sedasi jageleda?

Kui ei soovi selle üle arutada, palun väga, ärgem arutagem. Niisama mööda vastata küsimusest ka mõtet ei näe. Mingite endiste aegade tagaigatsemisest sonijatel soovitaks üldse rohtu võtta.


Ei, Võrumaal on juba väljaehitatud taristu ja ajalooliselt on seal juba kaua sõjaväeosa olnud (1926 aastast). Lisalt logistiliselt on aeganõudev, kallis ja keeruline transportida tehnikat ja elavjõudu keskpolükale või Sirgalasse (mis on ka pooleldi aktiivne kaevandus tegelikult), pealegi keskpolükas on suht täis broneeritud ja hakkab kannatama väljaõpe. Lisaks toimub Nursipalus juba pikemalt miinipildujate lahinglaskmised, mürareostus on juba olemas ja ei tohiks midagi uut olla kohalikele. Keskpolükas laieneb ka, Soodla harjutusvälja najalt - siinmail ei ole kuulda olnud kohalike virisemist. Kuid see laienemine ka ei oleks piisav, kui Nursipalu ala ei laiene- meil tuleb rasket rauda aina lisaks.

Kujuta ette, kui palju aega võtab veokikolonni liikumine Võrust Sirgalasse koos tehniliste pausidega. Kolonni liikumiskiirus on ca 60km/h. Unimogi keskmine kütusekulu on 25l/100km. Suurtükki/lahingmasinat vedaval veokil kütusekulu veel suurem.


Ma ise elan linnulennult 30km keskpolükalt ja tunnistan ausalt, et minuni on kuulda raskema raua tegutsemist, kuid see vajab õiget kuulmist, äikesemürinast erineb see ainult rütmi tõttu.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 02.02.2023 14:24:15 vasta tsitaadiga

. o O (ei, mina ei usu et vastava valdkonna spetsialistid suudavad oma tööd erapooletult ja objektiivselt teha, palju usutavamad on elukutseliste aktivistide ja NIMBY-tegelaste emotsionaalsed arvamused... loomulikult on kuskil mujal palju parem koht)

viimati muutis pppd 02.02.2023 14:26:58, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 14:24:56 vasta tsitaadiga

Um, ja ega ma ei mõelnudki, et sõjaväeosa asugu ühes riigi nurgas, harjutusväljak aga teises. Ma pidasingi silmas et kõik koliks siis ära harjutusväljaku lähedale.
Põhjendus et "ajalooliselt on seal juba kaua sõjaväeosa olnud" kõlab sama hästi kui et "aga juba minu vanaisal oli siin talu".

Kus midagi ajalooliselt on olnud ei tähenda et 100 aastat hiljem see on sobivaim koht selleks. Tingimata. Võib-olla on nii, aga võib-olla mitte.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  NATO, Eesti kaitsevõimekuse ja militaartehnika vaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 84, 85, 86  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.